آیا افکار میتوانند دی ان ای (DNA) شما را تغییر دهند؟

آیا افکار میتوانند دی ان ای (DNA) شما را تغییر دهند؟
چکیده این مطلب : انتشار : ۷ , مرداد , ۱۳۹۹ ۲۰ نظر ۱۳۶۳۳ بازدید زمان مطالعه ۱۴ دقیقه پادکست به زودی

از طریق علم جدید وراژنتیک ما در حال حاضر قادر هستیم دوباره سلول های بنیادی خود را ایجاد کنیم که این می تواند در درمان سرطان، اختلالات هورمونی و موارد دیگر کمک کند.

 

بسیاری از مردم بر این باورند که دی ان ای DNA شما نمی تواند تغییر کند و ژن های شما در طول زندگی یکسان باقی می مانند.

با این حال، تعدادی از آزمایش های علمی ثابت کرده اند که تغییر DNA ممکن است و با تغییر درک ما از محیط زیست و تغییر در تفکراتمان میتوانند تغییر کنند.

جالب است بدانید که شما می توانید بیش از ۳۰،۰۰۰ تغییر در دی ان ای خود ایجاد کنید. دانشمندان درک کرده اند که باورهای شما و دنیایی که در آن زندگی می کنید نفوذ زیادی روی دی ان ای شما دارد. بنابراین این موضوع بسیار مهم است اگر شما انتظارات مثبت داشته باشید و به جای فقط دیدن “نیم خالی لیوان” “نیمه پر” آن را هم ببینید بنابراین اگر در ترس مداوم زندگی کنید. این ترس میتواند روی ژن های شما تاثیر گذار باشد.

 

دی ان ای
شما می توانید بیش از ۳۰،۰۰۰ تغییر در دی ان ای خود ایجاد کنید

 

اکنون ثابت شده است که ۲/۳ کل درمان های پزشکی بدون توجه به اینکه نیاز به قرص ها یا عمل جراحی ها دارند درمان نتیجه مستقیم از اثر پلاسبو بوده است – در وهله اول بسیار مهم است قدرت ذهن و سیستم باورهای شما در مورد بهبود یا عدم بهبود چه است و مهم است اطمینان حاصل کنید که ذهن را چقدر قدرتمند می دانید.

 

دکتر بروس لیپتون یک نمونه زیبا از اثر پلاسیبو در پرفروشترین کتاب خود به نام «بیولوژی باور» ارائه داده است. دکتر Mosely سعی داشت کشف کند کدام بخش از عمل جراحی به بیمارانش تسکین میدهد.

 

 

 

بنابراین او بیماران خود را به ۳ گروه تقسیم کرد:

در ۲ گروه، عمل جراحی واقعی را انجام داد و در یک گروه عمل جراحی “جعلی” را انجام داد. به این معنی که او یک ویدئو از یک عمل جراحی واقعی روی صفحه مانیتور پخش کرد تا بیمار بر این باور باشد که او در حال عمل شدن است انها صدای عمل جراحی را شبیه سازی کرده و زخم را بدون توجه به اینکه کاری انجام نداده اند پانسمان کردند پزشکان شگفت زده شدند گروهی که جعلی درمان شده بودند به همان اندازه دو گروه دیگر بهبود یافتند. کشف این یافته ها در اینده نزدیک صنعت پزشکی و به خصوص صنعت دارویی را به سمت سقوط هدایت میکند.

 

دی ان ای
ژن ها شما را کنترل نمیکنند ، شما ژن ها را کنترل میکنید

ذهن شما قدرتمند است

مغز انسان از انچه شما می توانید با ذهن خود انجام دهید بسیار پیچده است افکار مثبت و احساسات بسیار قدرتمند هستند و اگر یاد بگیرید که چگونه تمرکز کنید و از آنها استفاده کنید، می توانید به ناخودآگاه خود دسترسی پیدا کنید و موجب تغییر در DNA خود شوید. این به این معنی است که شما می توانید بدن خود، تمام سلول ها و ژن های خود را تحت تاثیر قرار دهید.

 

اما مراقب باشید، مخالف این نیز درست است: ترس، خشم، سرخوردگی و دیگر افکار و احساسات منفی می تواند به سلامت شما و سلامتی عمومی بدن شما صدمه بزنند. بدن شما زمانی بیمار می شود و سطح عملکردش کاهش می یابد که شما اغلب به خودتان اجازه می دهید که در خلق و خوی بد و افکار منفی قرار گیرید، این احساسات بدن شما را در تمام سطوح از جمله سلول های DNA تحت تاثیر قرار میدهد .

 

دی ان ای
احساسات و تصمیم های روزانه ما نقش مهمی روی دی ان ای ما ایفا می کنند

 

 

پس از دو دهه مطالعه، محققان موسسه HeartMath معتقدند که ما فقط از طریق افکارمان نمیتوانیم DNA خود را تغییر دهیم بلکه عوامل مانند :

احساسات و تصمیم های روزانه ما نقش مهمی روی DNA ما ایفا می کنند . این یافته ها درمان های معجزه آسای زیادی را توضیح میدهد به عنوان مثال افرادی که با نگرش قوی و تفکر مثبت توانسته اند از بیماری های مرگبار مانند سرطان بهبود یابند مانند لوئیس هی.

شواهد آزمایشگاهی نشان می دهد که شما قربانی ژن هایتان نیستید.

 

از طریق علم جدید وراژنتیک ما در حال حاضر قادر هستیم دوباره سلول های بنیادی خود را ایجاد کنیم که این می تواند در درمان سرطان، اختلالات هورمونی و موارد دیگر کمک کند. دکتر رولین مک کریتی، مدیر پژوهشی موسسه HeartMath، اظهار داشت که “ما با کشف این یافته متوجه شدیم ما فقط به کدهای ژنتیکی خودمان وابسته نیستیم.

 

بنابراین بله افکار شما توانایی تغییر DNA شما را دارند، آنچه که شما فکر می کنید و احساس میکنید تاثیر بسیار زیادی بر بدن و سلامتی شما دارد، بنابراین مهم نیست که زندگی شما چگونه است نگاهی به افکارتان بیندازید.


علم ثابت می کند که ما می توانیم DNA خود را با ذهنمان تغییر دهیم!

ما قربانی ژن هایمان نیستیم، بلکه ما تحت کنترل افکارمان هستیم.

ذهن و بدن به عنوان واحدهای جداگانه و مستقل نیستند.

بدن و ذهن به طور غیرقابل تفکیکی در هم تنیده هستند و افکاری داریم ، سلامت و نوع  DNA ما را تعیین می کند.

 

ما می توانیم سلامتی DNA خود را اندازه بگیریم.

محققان سلامت DNA را با چیزی به نام تلومر اندازه گیری  میکنند.

تلومرها بخشهایی از DNA هستند که انتهای رشته های DNA ما را می پوشانند، برای درک تلومرها به پلاستیک محافظ که انتهای بند کفش را می پوشاند فکر کنید.

بدون تلومر ، DNA  در انتها آسیب دیده و پاره می شود ، دقیقاً مانند بند کفش های شما بدون محافظ باشد بند باز میشود و دیگر قابل استفاده نیست.

یکی از تئوری های بسیار علمی در مورد چرایی و چگونگی تأثیر سن بر بدن انسان ، تئوری زوال تلومر است  یا به عبارتی دیگر ، وقتی محفظ ها از بین می روند بند کفش دیگر نمیتواند به راحتی در سورخ ها کفش قرار گیرد.

بند کفش

 

به طور کلی ، افراد مسن و ناسالم تلومرهای کوتاه و دست خورده زیادی دارند و افراد  جوانتر و سالم تر تلومرهای طولانی تر و دست نخورده تری دارند.

تلومرها به طور قابل توجهی در افراد مبتلا به بیماریهای مزمن مانند سرطان ، بیماریهای قلبی و استرس بالا کوتاه تر هستند. نیازی به گفتن نیست ، اندازه گیری تلومرها برای محققان بسیار جالب است زیرا برخی فکر می کنند که آنها کلید ماندگاری و جوانی را حفظ می کنند. هنگامی که چیزی اندازه گیری شود ، به این معنی است که می توان آن را مورد مطالعه قرار داد …

 

علم ثابت می کند که می توانیم DNA خود را با کنترل ذهن تغییر دهیم.

افرادی که ذهن آگاهی بالاتری نسبت به بقیه دارند ، طول تلومرهای انها را در مقایسه با گروه های مانند بیماران مبتلا به سرطان و بیماریهای قلبی اغلب مورد بررسی قرار می گیرند بیشتر است. مراقبه و ذهن آگاهی ، طول تلومر را حفظ می کند.

 

دو مکانیسم وجود دارد که منجر به حفظ طول تلومر می شود. یکی افزایش آنزیمی به نام تلومراز است. تلومراز انتهای DNA را طولانی تر می کند ، و ذهن آگاهی و مراقبه باعث افزایش تلومراز می شود.

 

مکانیسم دیگر از طریق کاهش کورتیزول است. کورتیزول هورمون استرس است که (در میان بسیاری موارد دیگر) باعث افزایش فرسودگی می شود. یک کتاب کامل می توان درباره اثرات مضر استرس نوشت ، اما در اینجا می گویم که استرس ریشه بیماری مزمن و درد است.

 

افزایش تلومراز = خوب
افزایش کورتیزول = بد

 

میزان این دو مورد هورمون و انزیم تأثیرات قابل توجهی بر سلامتی ما دارد.

افرادی که مدیتیشن می کنند میزان آنتی بادی بالاتری علیه ویروس آنفولانزا دارند. آنها اضطراب کمتر، میزان توجه بیشتر و حافظه بیشتری مرتبط با سنشان دارند.

مدیتیشن خواب را بهبود می بخشد ، فشار خون را کاهش می دهد و به کنترل درد کمک می کند.

 

مدیتیشن

 

مدیتیشن آسان است.

با جلسات مدیتیشن کوتاه و ساده شروع کنید. حتی چند دقیقه چند بار در روز تأثیر مثبتی دارد. لازم نیست ذهن خود را ساکت کنید اگر این برای شما سخت است ، به نفس خود ، صدایی ارام یا تصویر دلخواه خود توجه کنید. سعی کنید با چشمان بسته بنشینید و فقط در هنگام بازدم کلمه “رها” را بگویید یا اینکه بنشینید و ساکت باشید و نفسهای خود را بشمارید.

در اینجا فایلی در خصوص سلامتی به نام سلامتی جسمانی وجود دارد که میتوانید در اینجا ان را دانلود کنید.

 

امیداوریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید.

شما سلامتی خود را کنترل میکنید، وراثت شما سرنوشت شما را تعیین نمی کند.
بدن شما می تواند همیشه سالم باشد ، به قدرتی که بدن شما را بهبود میدهد ایمان داشته باشید زیرا بدن شما تحت کنترل افکار شما است.

 

تکنیک های تغییر رنگ چشم با استفاده از ذهن

 1. ۱

  مستحبات و واجبات دین و سجد رو به قبله خودش درمانگر هست

 2. ۰

  درود
  تمام نکاتی که در مورد ناخوداگاه بیان فرمودید صحیح می باشد
  ولی دوستان توجه داشته باشند ، ذهن ناخوداگاه درون جعبه ایی هست که دیواره این جعبه در هر فردی بسته به نوع تفکر و باور ان فرد از دیوار کاغذی تا دیوار سخت و غیر قابل نفوذ بتنی می باشد ، لذا اگر بعضی افراد بعد از کلی هزینه و زمان به نتیجه نمی رسند ، باید روی اعتقاد و ایمان و عزت نفس خود کار کنند البته مطالب مفصلی هست که از حوصله جمع خارج میباشد، سپاس

 3. ۰

  سلام.ایا با هیپنوتیزم میشه دیابت را درمان کرد؟

  • ۰

   سلام بله میشود

   • ۰

    سلام.لطفا محصولی برای درمان دیابت هم قرار بدید.تاکید میکنم درمان و نه کنترل.

 4. ۲

  سلام
  من خودم دارم پول جمع میکنم که دکتر های تغییر ژن را پیداکنم ولی به یک منبع نیاز دارم اگه کسی میدونه راهنماییم کنه

 5. ۴

  سلام ، من در یک برنامه دیدم که دکتر پوست و مو گفت اگه کسی پوستش تیره باشه دیگه نمیتونه اونو روشن کنه البته با کرم فقط بعد گفت که دی ان ای هیچ موقع تغیر نمی کنه و منم چون دوتا فایل موی قهوه ای با چشم عسلی گوش میدم یه کم جا خوردم پشتم خالی شد و ترسیدم که نتونن دی ان ای خودمو با این فایل ها تغیر بدم من واقعا دوس دارم چشمام عسلی و موها م قهوه ای شه لطفا بگین پشتم رو سفت کنید بگید که واقعا با پیام های پنهان میشه دی ان ای را تغیر داد؟

  • ۱

   سلام با قدرت ذهن هیچ غیر ممکنی وجود ندارد در این خصوص مقالات و ویدئو هایی داخل سایت منتشر شده است انها را مطالعه کنید

 6. ۱

  ba sepas man az sale 2006 dar in zamine motale daram va hezaran tajrobe kasb kardam va karhaye shegeft angizi az hamin tarigh be anjam resandam be sorate ettefaghi sit shoma ra didam va mayelam az failhaye sotiye shoma ham estefade konam – besyar konjkav shodam . man dar iran zendegi nemikonam agar befarmaeed chegone mitavanam az mahsolate shoma estefade konam ye behtar ast begoyam chegone mitavanam kharidari konam khosh hal mishavam va dar zemn agar dostan soali dar morede zhne na khod agah ya haman aghle kol dashtand mitavanam komak konam va dar in zamine tajrobeye amali daram !!! payande va sarboland bashid har kari momken ast ba estefade az aghle kol

  • ۱

   سلام دوست عزیر خوش امدید
   جهت خرید البوم ها میتوانید هزینه را به صورت دلاری به صورت ارز دیجیتال تتر واریز کنید در این خصوص با پشتیبان در تلگرام در ارتباط باشید

  • ۱

   سلام وقتتون بخیر،ممکنه بگید از تجربتون که واقعا چطور ممکنه نتیجه گرفت؟چون من چندتا از فایلهای این سایتو خریداری کردم و مدتهای طولانی استفاده کردم اما میخوام بدونم ایراد کار کجاست؟

 7. ۱

  ممنون اطلاعت مفید و خوبی بود

 8. ۰

  مطلبتون خیلی عالیه و انگیزه میده

 9. ۰

  ممنون مطلب خیلی جالبی بود

 10. ۲

  سلام وقتتون بخیر ببخشید میشه راهنمایی کنید چطورباید رنگ چشامو تغییربدم وهمینطورموهامو ممنون میشم جواب بدین

  • ۰

   سلام از البوم ها ی موجود در سایت استفاد کنید

 11. ۰

  با تشکر فراوان بابت مطالب بسیار مفید و انرژی بخشتون . واقعا ممنونم

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید
سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلب

train-your-brain.jpg


جست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

چطور به جمع میلیونرها بپیوندید ؟ این سوالی است که خیلی از افراد از خود می پرسند؟

جورج کامل، یکی از مجریان برنامه «نمایش رمزی»، یک ویدیوی درباره افزایش تعداد میلیونرها منتشر کرده است. به گفته کامل، این جهش بواسطه جهش بزرگ در بازار سهام در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال ۲۰۲۲ است که در آن مارکت S&P 500 بزرگترین افت سالانه خود را که از سال ۲۰۰۸ ثبت کرده بود ، تقویت شده است.

۸+۸+۸ قانون موفقیت

همیشه گفتن راحتر از انجام دادن است. کار، خانواده، سلامتی و اهداف شخصی ما با هم رقابت می کنند. یافتن هماهنگی بین این اولویت ها یک چالش همیشگی است.

به همین دلیل است که قانون ساده و در عین حال موثر ۸+۸+۸ زندگی هزاران نفر را متحول کرده است. اختصاص ۸ ساعت به کار، وقت شخصی و استراحت باعث می شود تا انگیزه و موفقیت پایدارتر قابل دستیابی باشد. اجرای این قانون مستلزم تغییر در طرز فکر، تاکتیک های عملی برای هر حوزه زندگی و سازگاری با سبک زندگی شما است. بازدهی در سلامت روان، بهره وری، و تحقق بلندمدت آن را تبدیل به یک تغییر بازی ارزش کاوش می کند. در ادامه بخوانید تا بدانید چگونه قانون ۸+۸+۸ می‌تواند باعث بهبود پایدار زندگی شما شود.

۷ راه برای غلبه بر ترس از شکست

راه برای غلبه بر ترس از شکست

وقتی روی پروژه ای تلاش می کنید، و به افراد زیادی در مورد آن صحبت میکنید و شب ها بی خوابی می کشید و در تلاش هستید مسیر موفقیت را سپری کنید، شکست می تواند کوبنده باشد. اما اگر دائماً از نتیجه منفی می ترسید، نمی توانید به هدف خود برسید.

ممکن است شغل رویایی خود را از لیست اهداف خود خط بزنید چون با وجود شکست، تلاش بی معنی خواهد بود. ممکن است به یک رابطه امیدوارکننده پایان دهید زیرا اگر رابطه به خوبی پیش نرود از درد پس از جدایی می ترسید. در هر دوی این موارد، با ایجاد یک نتیجه بد می تواند شما را از دنبال کردن اهدافتان باز دارد.

چه در محل کار باشد چه در زندگی، طبیعی است که نگران این باشیم که آیا همه چیز درست می شود یا خیر. اما در واقع، طبق نظرسنجی که روی بیش از ۱۰۰۰ نفر انجام شد، مردم بیشتر از اینکه از عنکبوت ها، تنها ماندن در خانه و حتی ارواح می ترسند از شکست خوردن می ترسند.

اما اگر به ترس اجازه دهید به شما غلبه کند می تواند شما را ناتوان کند. مهم است که مراقب ترس‌های خود باشید تا تأثیر منفی بر زندگی شما نداشته باشند.

در ادامه روش هایی وجود دارد که به شما کمک میکند بر ترس از شکست غلبه کنید.

بهترین عبارت های تاکیدی برگفته از کتاب ۴ اثر از فلورانس اسکاول شین

فلورانس اسکاول شین (انگلیسی: Florence Scovel Shinn؛ ۲۴ سپتامبر ۱۸۷۱–۱۷ اکتبر ۱۹۴۰) هنرمند اهل ایالات متحده آمریکا بود که در سال‌های میانی عمر خود تبدیل به یک معلم مذهبی تفکر نوین و نویسندهٔ متافیزیک شد. در محیط‌های تفکر نوین، شین به خاطر کتاب اولیه‌اش «بازی زندگی و چگونگی بازی کردن آن» (۱۹۲۵) شناخته می‌شود.

فلورانس اسکاول شین فلسفه خود را به این صورت بیان می‌کند:نیروهای نامرئی همواره برای انسان کار می‌کنند که همیشه خودش رشته‌ها را می‌کشد، اگرچه انسان از این موضوع آگاه نیست. اما به دلیل قدرت ارتعاش کلمات، هر چه انسان بیان می‌کند، شروع به جذب آن می‌کند.— بازی زندگی، فلورنس اسکوول شین

اپدیت مقاله: چگونه ذهنیت افراد ثروتمند را داشته کنیم ؟

افراد ثروتمندان از نظر عادت با بقیه افراد جامعه چه تفاوت هایی دارند؟ پس از مطالعه ۲۳۳ فرد ثروتمند و ۱۲۸ فرد فقیر به مدت پنج سال، توماس کورلی، حسابدار و برنامه ریز مالی، عادات موفقیت روزانه افراد ثروتمند را در کتاب خود به نام عادات ثروتمندان: عادت های روزانه افراد ثروتمند و موفق کشف کرد. از ۲۳۳ میلیونر، ۱۷۷ نفر خودساخته بودند و ۵۶ نفر از آنها پول خود را به ارث برده بودند.

برنده شدن در قرعه کشی

تأکیدات آلبوم ذهن خوداگاه و ناخودآگاه شما را با هم هماهنگ میکند و توانایی تجسم شما را برای برنده شدن افزایش میدهد .با این آلبوم ذهن شما کاملا با هدف برنده شدن هماهنگ خواهد شد و عمیقا برای پیروز شدن در قرعه کشی اعتقاد پیدا خواهید کرد.

انتشار مقاله: چگونه در شرایط سخت به خدا اعتماد کنیم؟

اعتماد به معنای باور قابل اطمینان به، حقیقت، توانایی یا قدرتی بالاتر از قدرت خودمان است. بنابراین، وقتی صحبت از اعتماد به خدا می شود، به معنای ایمان به قابل اطمینان به، کلام او، توانایی و قدرت او است. کتاب مقدس می گوید که خدا نمی تواند دروغ بگوید. او همیشه به وعده هایش عمل می کند و اینکه او شما را دوست دارد و خیری برای شما در نظر گرفته است. توکل به او به این معناست که آنچه را که او در مورد خودش، درباره جهان و درباره شما می گوید، درست است.

آپدیت مقاله: چطور قانون مقاومت را شکست دهیم؟

آیا وقتی سعی می کنید خواسته های خود را آشکار کنید و هیچ اتفاقی نمی افتد احساس ناامیدی می کنید؟

به نظر می رسد که یک نیروی نامرئی و بیرونی وجود دارد که به ما فشار می آورد و خواسته های ما را از ما دور میکند، اما در واقع مقاومت از درون می آید.

برای از بین بردن مقاومت ها، باید به درون نگاه کنید تا بفهمید چرا مانع رسیدن به خواسته های خود می شوید. شما باید با تغییر باورهای قدیمی مخرب و رها کردن وابستگی به نتیجه، قدرت خود را پس بگیرید. سپس با انجام اقدامات الهام‌آمیز و یافتن شواهد از قبلاً نشان داده شده اقدام کنید.

انتشار محصول : مراقبه نور

آیا در زندگی خود مشکلات جسمی دارید و احتمال می دهید به دلیل انسداد انرژی باشد؟

آیا بدون اینکه بفهمید چرا به سمت احساسات و واکنش های منفی گرایش دارید ؟

آیا می خواهید از نظر جسمی و عاطفی سالم و متعادل باشید، و روابط عالی با دوستان خود ایجاد کنید؟

اگر اینطور است از این مراقبه قدرتمند برای بازگرداندن تعادل به بدن، ذهن و روح خود استفاده کنید – هر ۷ مرکز چاکراها را باز ، درمان و متعادل کنید و به یک رابطه هماهنگ با خود و جهان برسید.

انتشار مقاله : چطور خواسته خود را متجلی کنیم؟ باید و نبایدها

جلی خواسته ها چیست؟

تجلی، به معنی تجربه چیزی است که می خواهید احساس کنید – و سپس زندگی و باور به آن تجربه به طوری که بتوانید آن را به صورت فیزیکی خلق کنید.

می‌توانید برای جذب هر چیزی که می‌خواهید را تجلی کنید، خواه یک تجارت موفق، سلامتی بهتر، یک رابطه یا حتی یک شی مادی.

گاهی اوقات ما چیزهایی فراتر از رویاهایمان آشکار می کنیم. بنابراین هنگام تجلی، مهم است که برای احتمالاتی که ممکن است رخ دهد اماده باشید. زیرا وقتی با انرژی محبت آمیز کیهان هماهنگ می شوید، هیچ محدودیتی برای آنچه می توانید جذب کنید وجود ندارد.

آپدیت مقاله : هفت بعد ذهن

بعد اول درون چیزهایی است که نمی توانید ببینید یا لمس کنید. داخل یک تکه میوه بعد اول است. بیرون یا سطح میوه بعد دوم است. درون بدن فیزیکی، زمین، یک درخت و یک سنگ – اینها همه در بعد اول قرار دارند. برای بیرون آوردن بعد اول، به سادگی میوه را باز کنید. بخشی که قبلاً دیده نشده بود و دست نخورده بود اما اکنون قابل مشاهده و محسوس است که به بعد دوم آورده شده است.

هفت بعد ذهن

هفت بعد ذهن- نقشه هستی و آگاهی

ساتگورو سیوایا سابرامونیاسوامی(سیوایا سابرامونیاسوامی یک رهبر مذهبی هندو آمریکایی بود که توسط پیروانش به گورودوا معروف بود. سوبرامونیاسوامی در اوکلند کالیفرنیا به دنیا آمد و در جوانی هندوئیسم را پذیرفت)، آگاهی را به هفت دسته تقسیم می کند که از درشت تا بسیار ظریف شامل می شود. دو مورد اول وجود فیزیکی را توصیف می کنند – درون و بیرون اشیا. بعد سوم سطح هوشیاری طبیعی بشر است که شامل افکار و احساسات درباره زندگی خود و دیگران است. بعد چهارم تا هفتم را می توان به عنوان قلمروهای درونی، عرفانی یا بالاتر آگاهی توصیف کرد. آنها در همه چیز هستند اما برای دسترسی مداوم به آموزش و تمرین نیاز دارند. این مقاله منحصر به فرد در ارائه راهنمایی در تلاش های ما برای دسترسی به حالات درونی آگاهی مفید است.

آیا واقعاً فقط از ۱۰ درصد مغز خود استفاده می کنیم؟

در نهایت، تصور اینکه انسان تنها از ۱۰ درصد از مغز استفاده میکند نه تنها نادرست، بلکه نامربوط است.ذهن فوق‌العاده انعطاف پذیر است و می‌تواند زمانی که منطقه‌ای از بین می‌رود یا آسیب می‌بیند، دوباره مسیرهای عصبی جدید ایجاد کند. حتی اگر بخشی از مغز آسیب دیده یا برداشته شود، ذهن می تواند راهی برای کار با حداکثر ظرفیت خود پیدا کند.

آپدیت مقاله : چطور به خواسته هایمان برسیم؟

وقتی میخواهید به این سوال پاسخ ‌دهید واقع‌بین باشید: از خودتان بپرسید در زندگیم “من الان کجا هستم؟” پاسخ صادقانه به این سوال روی کسب و کار و کل زندگی شما تاثیر دارد.

در کتاب از خوب به عالی، جیم کالینز داستان جیم استاکدیل، افسر ارتش آمریکا را روایت می کند که در طول جنگ ویتنام به مدت هشت سال اسیر بود و مرتباً شکنجه می شد. از استاکدیل پرسیده می شود کدام سربازها موفق به زنده ماندن شدند. استاکدیل پاسخ می دهد: پاسخ ساده است: خوشبین ها.

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید