قدرت قدردانی و سپاسگزاری – تمرین آسان نتایج بزرگ

قدرت قدردانی و سپاسگزاری – تمرین آسان نتایج بزرگ
چکیده این مطلب : انتشار : ۲ , اسفند , ۱۳۹۴ ۲ نظر ۳۳۸۶ بازدید زمان مطالعه ۱۲ دقیقه پادکست به زودی

مغز خود را اموزش دهید که طرف خوب قضیه و موقعیت ها را ببیند و پس از اینکه قسمت های خوب ان را شناختید احساس قدردانی و سپاسگزاری عمیقی نسبت به ان داشته باشید.

 

چند بار تا الان شنیده اید که شما باید قدردانی و سپاسگزاری کنید و خدارا برای چیز هایی که دارید شکر کنید.

 

در این مطلب میخواهیم به این بپردازیم که چرا این اینقدر موضوع مهمی است که بابت چیز هایی که در حال حاظر داریم قدردانی و سپاسگزاری کنیم حتی اگر شما چیز زیادی ندارید.

 

شما میدانید که مردم همیشه شکایت میکنند بدون توجه یه اینکه چه روز زیبایی آن بیرون است؟ آنها درباره همه چیز شکایت میکنند _ اب هوا چقدر داغ است _ چقدر سرد است _ چقدر رئیسشان رنج اور است _ چقدر دیگر باید صبر کنم _ چقدر انها امروز صبح بد شده بودند.

 

این افراد بدترین افرادی هستند که اطراف ما هستند و به شدت توصیه میکنم از این افراد دور بمانید و اگر این کار را نمیتوانید انجام دهید حداقل از ورود کلمات و الگوهای مخرب به ذهنتان جلوگیری کنید و در عوض سعی کنید دید گاه های مثبت خود را قدرتمند کنید.

 

مردم آرزو دارند به انچه که میخواهند برسند ،در حالی که در مورد این رویاها خیال پردازی میکنند تمایل دارند شکایت یا انتقاد کنند و گاهی اوقات از موقعیتشان نفرت دارند. انها از انچه که در حال حاظر دارند ناامید هستند و این نقطه از ناامیدی انها میخواهند رویاها و اهدافشان اشکار شود خب دوست من این غیر ممکن است.

 

چرا این چنین است؟ اجازه دهید ان را در زمینه دیگر زندگی توضیح دهم. تصور کنید یک زوج در رابطه شان مشکل دارند انها تصمیم میگریند که دیگر بیش از این نمی توانند زندگی کنند و کاری برای بهتر کردن رابطه شان کنند انها نیاز دارند درباره ان کاری انجام دهند.

 

خب انها تصمیم میگریند روی ان کار کنند. چه سناریویی به نظر بهتر میرسد؟ چه روشی میتواند آنها را به نتایج بهتر و قابل ملاحضه ای برای عشقشان به ارمغان بیاورد؟

 

 

آنها یکی از این دو گزینه را دراختیار دارند:

 • توسعه درکشان برای معاشرت؛با انصاف و توافق دوجانبه برای گرامی داشتن انچه در زندگی خود دارند و انچه که با هم در زندگیشان میسازند.انها دلایل خود را با وضوح،استراحت، و درک ، مدیریت میکنند و مشکلاتشان را حل میکنند بدون اینکه شدت بگیرد.
 • نفرت انها هنوز وجود دارد و یکدیگر را سرزنش میکنند و انها خیلی اسان انچه را که دارند و انچه را که با هم ایجاد کرده اند و همه تجربه هایی که با هم داشته اند فراموش میکنند.

 

 

زمانی که شما میخواهید زندگیتان را از تنفر ناامیدی،بداخلاقی،تلخی تغییر دهید

شما در آینده آنها را جذب می کنید.

زمانی که شما درکتان را تغییر میدهید و این از یک جایی پر از اشتیاق می اید خودتان را دوست بدارید برای انچه که بدست اورده اید،اعتراف کردن به انچه که دارید شما ان را شدیدتر میکنید و تجربه های بیشتری را جذب میکنید که در شما احساس خوب ایجاد میکند و شما به دستاوردها و اهداف بیشتری میرسید.

 

مردم این را درک نمیکنند که غیر ممکن چیزی را در تاریکی بدست اورند. شما باید احساس کنید در نور هستید نوری که شایسته واقعیت است. این اشتباه است که فکر کنید ” من قدر انچه را که فقط دریافت می کنم میدانم ” شما نیازبه شروع قدردانی بابت چیزهایی که الان ندارید کنید و سپس واقعیت ها را بدست می اورید.

 

تصور کنید؛

یک کارگر همیشه از رئیس خود شکایت میکند و چقدر از کارش متنفر است و او چیزهای بهتری را میخواهد.تصور کنید که او هر روز به سر کار می اید و لیستی دارد از تمام چیز هایی که در شغلش دوست ندارد و توصیف کردن این جزئیات چه احساس منفی را بوجود می اورد.

آیا شما فکر میکنید او ارتقا پیدا میکند و یا یک موقعیت بهتری را بدست می اورد؟البته که نه. شما احتمالا فکر کرده اید “هیچ کس احمق نیست که هر روز از رئیسش درباره کارش شکایت کند که چقدر او متنفر است” خوب این دقیقا چیزی است که شما انجام میدهید.

 

شکایت کردن روبروی جهان

اما شما دقیقا روبروی رئیستان شکایت نمیکنید بلکه شما در حال شکایت کردن روبروی جهان هستید با همه احترامی که به رئیستان دارید جهان این احترام را بیشتر و بیشتر در زندگی شما دارد ولی زمانی که شما پیام های منفی را بصورت ثابت درباره وضعیت فعلیتان به جهان ارسال میکنید ایا شما فکر میکنید ترفیع میگیرید؟

 

 

قدردانی یک نگرش است:

قدردانی یک باور درونی است و این باور در ذهن ناخوداگاه شما نهفته است و میتواند به راحتی اعمال شود داشتن این باور انرژی نور را در زندگی شما بالا میبرد و این باور شما را برای انتخاب بهتر ،تجربه های بهتر هدایت میکند که به نتایج بهتر منجر میشود و قلب خود را برای احساسات روشنتر توسعه دهید.

 

 

 

قدر دانی یک عمل ساده است

شما میتوانید فرایند قدر دانی را با انچه که در حال حاظر در زندگی شما است شروع کنید شما میتوانید قدردان پولی که پیش از این داشتید باشید.
بنابراین شما میتوانید بیشتر از آن را بدست آورید، شما میتوانید قدردان دوستی واقعی که دارید باشید.

بنابراین شما میتوانید این دوستی را عمیق تر کنید،شما میتوانید قدردان ماشینی که دارید باشید.

بنابراین شما میتوانید یکی بهتر را جذب کنید.شروع قدردانی و گرامی داشتن هر احساس خوبی که شما دارید میتوانید این احساس را بیشتر جذب کند.

 

 

 

 

وقتی که شما قدردانیتان را در حضور شخص دیگری انجام میدهید:

برای مثال: این را به شخص نشان میدهد که میخواهد بیشتر دریافت کنید.زمانی که شما از از دوستتان قدردانی میکنید از اینکه شما را به محل کار رساند شما ماشین های بیشتری را هر زمان که نیاز داشته باشید دریافت میکنید.

 

زمانی که شما نشان میدهید عمیقا قدردان همسرتان هستید برای چیزهای حتی کوچک نتیجه این میشود که شما چیزهای بیشتری را دریافت میکنید.

 

تصور کنید که پتانسیل فوق العاده بی نهایت شما میتواند از جهان انچه را که شما میخواهید دریافت کنید اگر شما یادبگیرید که قدردان باشید احترام و راضی بودن به چیز هایی که در حال حاظر دارید چیزهای بیشتری را جذب میکنید.

 

قدردانی را دوست داشته باشید

برخلاف این باور رایج که بسیاری از مردم ان را دارند که قدردانی یعنی چیز بهتری را نمیخواهم در مقابل شما میخواهید پیشرفت کنید زیرا شما الهام بخش رویاها و اهدافتان هستید و این ضروری است که شما قدردانی را دوست داشته باشید.

 

 

چگونه من میتوانم یک رفتار قدردانی را تمرین کنم؟

اگر شما نمیتوانید انها را انجام بدهید یاد بگیرید چطور از چشم انداز افکار منفی و عدم قدردانی و سپاسگزاری کردن از انچه که به شما میرسد جلوگیری کنید.

 

مرحله۱:

درونی کردن کامل این فکر که از انچه که در حال جریان است قدردانی و سپاسگزاری کنید با این کار در اینده شما از ان بیشتر و بیشتر جذب میکنید.

 

مرحله ۲:

اگر شما چیزی در زندگی دارید که ان را دوست ندارید و راهی برای قدردانی ان پیدا نمیکنید یک جنبه مثبتی از ان را پیدا کنید و بابت ان قدردانی کنید.به عنوان مثال اگر شما کار خود را از دست داده اید بابت انتخاب های جدید قدردانی کنید و احساس قدردانی بابت ازادی که بدست اوردید.

 

مرحله۳:

یک لیست از تمام چیز هایی که در زندگی تان بابت انها قدردان هستید تهیه کنید ، دستاوردهایتان، تجربه های ارزشمندی که کسب کرده اید و غیره…

 

مرحله ۴:

ازشکایت هایتان اگاه باشید .مغز خود را اموزش دهید که طرف خوب قضیه و موقعیت ها را ببیند و پس از اینکه قسمت های خوب ان را شناختید احساس قدردانی و سپاسگزاری عمیقی نسبت به ان داشته باشید.

 

ذهن خود را آماده کنید:

اگر این برای اجرا سخت به نظر میرسد یک دلیل دارد و آن هم این است که ذهن شما برای استفاده از این نوع تفکرات الهام بخش آماده نیست. بعد از اینکه شما این را در زندگتان تمرین کردید زندگیتان تغییر خواهد کرد و این برای شما آسان و آسان تر میشود.

 

تا اینکه تبدیل به باور درونی شما میشود مانند ورزش کردن در باشگاه که در ابتدا کار بسیار سخت و مشکل است زیرا بدن شما از انها استفاده نکرده است اما پس از اینکه ورزش بخشی از زندگی روزانه شما شد بدن شما تغییرات را نشان میدهد و نتایج را مشاهده میکنید.

 

 

 

دانلود البوم قدردانی

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  


  سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

  این مطلب را به اشتراک بگذارید  امتیاز شما به این مطلب

  train-your-brain.jpg
  

  جست و جو

  برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

  پیام های سیستم

  چطور به جمع میلیونرها بپیوندید ؟ این سوالی است که خیلی از افراد از خود می پرسند؟

  جورج کامل، یکی از مجریان برنامه «نمایش رمزی»، یک ویدیوی درباره افزایش تعداد میلیونرها منتشر کرده است. به گفته کامل، این جهش بواسطه جهش بزرگ در بازار سهام در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال ۲۰۲۲ است که در آن مارکت S&P 500 بزرگترین افت سالانه خود را که از سال ۲۰۰۸ ثبت کرده بود ، تقویت شده است.

  ۸+۸+۸ قانون موفقیت

  همیشه گفتن راحتر از انجام دادن است. کار، خانواده، سلامتی و اهداف شخصی ما با هم رقابت می کنند. یافتن هماهنگی بین این اولویت ها یک چالش همیشگی است.

  به همین دلیل است که قانون ساده و در عین حال موثر ۸+۸+۸ زندگی هزاران نفر را متحول کرده است. اختصاص ۸ ساعت به کار، وقت شخصی و استراحت باعث می شود تا انگیزه و موفقیت پایدارتر قابل دستیابی باشد. اجرای این قانون مستلزم تغییر در طرز فکر، تاکتیک های عملی برای هر حوزه زندگی و سازگاری با سبک زندگی شما است. بازدهی در سلامت روان، بهره وری، و تحقق بلندمدت آن را تبدیل به یک تغییر بازی ارزش کاوش می کند. در ادامه بخوانید تا بدانید چگونه قانون ۸+۸+۸ می‌تواند باعث بهبود پایدار زندگی شما شود.

  ۷ راه برای غلبه بر ترس از شکست

  راه برای غلبه بر ترس از شکست

  وقتی روی پروژه ای تلاش می کنید، و به افراد زیادی در مورد آن صحبت میکنید و شب ها بی خوابی می کشید و در تلاش هستید مسیر موفقیت را سپری کنید، شکست می تواند کوبنده باشد. اما اگر دائماً از نتیجه منفی می ترسید، نمی توانید به هدف خود برسید.

  ممکن است شغل رویایی خود را از لیست اهداف خود خط بزنید چون با وجود شکست، تلاش بی معنی خواهد بود. ممکن است به یک رابطه امیدوارکننده پایان دهید زیرا اگر رابطه به خوبی پیش نرود از درد پس از جدایی می ترسید. در هر دوی این موارد، با ایجاد یک نتیجه بد می تواند شما را از دنبال کردن اهدافتان باز دارد.

  چه در محل کار باشد چه در زندگی، طبیعی است که نگران این باشیم که آیا همه چیز درست می شود یا خیر. اما در واقع، طبق نظرسنجی که روی بیش از ۱۰۰۰ نفر انجام شد، مردم بیشتر از اینکه از عنکبوت ها، تنها ماندن در خانه و حتی ارواح می ترسند از شکست خوردن می ترسند.

  اما اگر به ترس اجازه دهید به شما غلبه کند می تواند شما را ناتوان کند. مهم است که مراقب ترس‌های خود باشید تا تأثیر منفی بر زندگی شما نداشته باشند.

  در ادامه روش هایی وجود دارد که به شما کمک میکند بر ترس از شکست غلبه کنید.

  بهترین عبارت های تاکیدی برگفته از کتاب ۴ اثر از فلورانس اسکاول شین

  فلورانس اسکاول شین (انگلیسی: Florence Scovel Shinn؛ ۲۴ سپتامبر ۱۸۷۱–۱۷ اکتبر ۱۹۴۰) هنرمند اهل ایالات متحده آمریکا بود که در سال‌های میانی عمر خود تبدیل به یک معلم مذهبی تفکر نوین و نویسندهٔ متافیزیک شد. در محیط‌های تفکر نوین، شین به خاطر کتاب اولیه‌اش «بازی زندگی و چگونگی بازی کردن آن» (۱۹۲۵) شناخته می‌شود.

  فلورانس اسکاول شین فلسفه خود را به این صورت بیان می‌کند:نیروهای نامرئی همواره برای انسان کار می‌کنند که همیشه خودش رشته‌ها را می‌کشد، اگرچه انسان از این موضوع آگاه نیست. اما به دلیل قدرت ارتعاش کلمات، هر چه انسان بیان می‌کند، شروع به جذب آن می‌کند.— بازی زندگی، فلورنس اسکوول شین

  اپدیت مقاله: چگونه ذهنیت افراد ثروتمند را داشته کنیم ؟

  افراد ثروتمندان از نظر عادت با بقیه افراد جامعه چه تفاوت هایی دارند؟ پس از مطالعه ۲۳۳ فرد ثروتمند و ۱۲۸ فرد فقیر به مدت پنج سال، توماس کورلی، حسابدار و برنامه ریز مالی، عادات موفقیت روزانه افراد ثروتمند را در کتاب خود به نام عادات ثروتمندان: عادت های روزانه افراد ثروتمند و موفق کشف کرد. از ۲۳۳ میلیونر، ۱۷۷ نفر خودساخته بودند و ۵۶ نفر از آنها پول خود را به ارث برده بودند.

  برنده شدن در قرعه کشی

  تأکیدات آلبوم ذهن خوداگاه و ناخودآگاه شما را با هم هماهنگ میکند و توانایی تجسم شما را برای برنده شدن افزایش میدهد .با این آلبوم ذهن شما کاملا با هدف برنده شدن هماهنگ خواهد شد و عمیقا برای پیروز شدن در قرعه کشی اعتقاد پیدا خواهید کرد.

  انتشار مقاله: چگونه در شرایط سخت به خدا اعتماد کنیم؟

  اعتماد به معنای باور قابل اطمینان به، حقیقت، توانایی یا قدرتی بالاتر از قدرت خودمان است. بنابراین، وقتی صحبت از اعتماد به خدا می شود، به معنای ایمان به قابل اطمینان به، کلام او، توانایی و قدرت او است. کتاب مقدس می گوید که خدا نمی تواند دروغ بگوید. او همیشه به وعده هایش عمل می کند و اینکه او شما را دوست دارد و خیری برای شما در نظر گرفته است. توکل به او به این معناست که آنچه را که او در مورد خودش، درباره جهان و درباره شما می گوید، درست است.

  آپدیت مقاله: چطور قانون مقاومت را شکست دهیم؟

  آیا وقتی سعی می کنید خواسته های خود را آشکار کنید و هیچ اتفاقی نمی افتد احساس ناامیدی می کنید؟

  به نظر می رسد که یک نیروی نامرئی و بیرونی وجود دارد که به ما فشار می آورد و خواسته های ما را از ما دور میکند، اما در واقع مقاومت از درون می آید.

  برای از بین بردن مقاومت ها، باید به درون نگاه کنید تا بفهمید چرا مانع رسیدن به خواسته های خود می شوید. شما باید با تغییر باورهای قدیمی مخرب و رها کردن وابستگی به نتیجه، قدرت خود را پس بگیرید. سپس با انجام اقدامات الهام‌آمیز و یافتن شواهد از قبلاً نشان داده شده اقدام کنید.

  انتشار محصول : مراقبه نور

  آیا در زندگی خود مشکلات جسمی دارید و احتمال می دهید به دلیل انسداد انرژی باشد؟

  آیا بدون اینکه بفهمید چرا به سمت احساسات و واکنش های منفی گرایش دارید ؟

  آیا می خواهید از نظر جسمی و عاطفی سالم و متعادل باشید، و روابط عالی با دوستان خود ایجاد کنید؟

  اگر اینطور است از این مراقبه قدرتمند برای بازگرداندن تعادل به بدن، ذهن و روح خود استفاده کنید – هر ۷ مرکز چاکراها را باز ، درمان و متعادل کنید و به یک رابطه هماهنگ با خود و جهان برسید.

  انتشار مقاله : چطور خواسته خود را متجلی کنیم؟ باید و نبایدها

  جلی خواسته ها چیست؟

  تجلی، به معنی تجربه چیزی است که می خواهید احساس کنید – و سپس زندگی و باور به آن تجربه به طوری که بتوانید آن را به صورت فیزیکی خلق کنید.

  می‌توانید برای جذب هر چیزی که می‌خواهید را تجلی کنید، خواه یک تجارت موفق، سلامتی بهتر، یک رابطه یا حتی یک شی مادی.

  گاهی اوقات ما چیزهایی فراتر از رویاهایمان آشکار می کنیم. بنابراین هنگام تجلی، مهم است که برای احتمالاتی که ممکن است رخ دهد اماده باشید. زیرا وقتی با انرژی محبت آمیز کیهان هماهنگ می شوید، هیچ محدودیتی برای آنچه می توانید جذب کنید وجود ندارد.

  آپدیت مقاله : هفت بعد ذهن

  بعد اول درون چیزهایی است که نمی توانید ببینید یا لمس کنید. داخل یک تکه میوه بعد اول است. بیرون یا سطح میوه بعد دوم است. درون بدن فیزیکی، زمین، یک درخت و یک سنگ – اینها همه در بعد اول قرار دارند. برای بیرون آوردن بعد اول، به سادگی میوه را باز کنید. بخشی که قبلاً دیده نشده بود و دست نخورده بود اما اکنون قابل مشاهده و محسوس است که به بعد دوم آورده شده است.

  هفت بعد ذهن

  هفت بعد ذهن- نقشه هستی و آگاهی

  ساتگورو سیوایا سابرامونیاسوامی(سیوایا سابرامونیاسوامی یک رهبر مذهبی هندو آمریکایی بود که توسط پیروانش به گورودوا معروف بود. سوبرامونیاسوامی در اوکلند کالیفرنیا به دنیا آمد و در جوانی هندوئیسم را پذیرفت)، آگاهی را به هفت دسته تقسیم می کند که از درشت تا بسیار ظریف شامل می شود. دو مورد اول وجود فیزیکی را توصیف می کنند – درون و بیرون اشیا. بعد سوم سطح هوشیاری طبیعی بشر است که شامل افکار و احساسات درباره زندگی خود و دیگران است. بعد چهارم تا هفتم را می توان به عنوان قلمروهای درونی، عرفانی یا بالاتر آگاهی توصیف کرد. آنها در همه چیز هستند اما برای دسترسی مداوم به آموزش و تمرین نیاز دارند. این مقاله منحصر به فرد در ارائه راهنمایی در تلاش های ما برای دسترسی به حالات درونی آگاهی مفید است.

  آیا واقعاً فقط از ۱۰ درصد مغز خود استفاده می کنیم؟

  در نهایت، تصور اینکه انسان تنها از ۱۰ درصد از مغز استفاده میکند نه تنها نادرست، بلکه نامربوط است.ذهن فوق‌العاده انعطاف پذیر است و می‌تواند زمانی که منطقه‌ای از بین می‌رود یا آسیب می‌بیند، دوباره مسیرهای عصبی جدید ایجاد کند. حتی اگر بخشی از مغز آسیب دیده یا برداشته شود، ذهن می تواند راهی برای کار با حداکثر ظرفیت خود پیدا کند.

  آپدیت مقاله : چطور به خواسته هایمان برسیم؟

  وقتی میخواهید به این سوال پاسخ ‌دهید واقع‌بین باشید: از خودتان بپرسید در زندگیم “من الان کجا هستم؟” پاسخ صادقانه به این سوال روی کسب و کار و کل زندگی شما تاثیر دارد.

  در کتاب از خوب به عالی، جیم کالینز داستان جیم استاکدیل، افسر ارتش آمریکا را روایت می کند که در طول جنگ ویتنام به مدت هشت سال اسیر بود و مرتباً شکنجه می شد. از استاکدیل پرسیده می شود کدام سربازها موفق به زنده ماندن شدند. استاکدیل پاسخ می دهد: پاسخ ساده است: خوشبین ها.

  ورود به حساب کاربری

  ایجاد حساب کاربری جدید