سایه های تاریک ناخوداگاه

سایه های تاریک ناخوداگاه
چکیده این مطلب : انتشار : ۲۶ , آبان , ۱۳۹۶ ۱ نظر ۲۳۱۵ بازدید

بخش روشن ذهن ما ان بخشی های از ذهن ماست که هنوز کشف نشده است اما ما را به موفقیت میرسانند.استعداد هایی که استفاده نشده اند توانایی های که ارتقاء داده نشده اند همه اینها بخشی از قسمت روشن ذهن ما هستند

 

برای موفقیت باید خوداگاه و ناخوداگاه را بشناسید.

 

سایه های تاریک ناخوداگاه

ناخوداگاه ما شامل  پتانسیل های استفاده نشده ای است و باورهای منفی در مورد خودمان ما را در زمینه های مختلف زندگی متوقف می کند که گاهی اوقات به عنوان نور به ما کمک میکند و گاهی اوقات سایه های تاریکی را روی ما می اندازد. ناخوداگاه بخشی از ذهن است که ما دسترسی اسان به آن نداریم اما اغلب تاثیرات ناخوداگاه را روی زندگیمان می بینیم، یعنی ما نمی دانیم چه چیزی سبب ایجاد آن اتفاق شده است اما آن اتفاق را میبینیم.

 

 

هر کدام از ما دارای ناخوداگاهی هستیم که باید مورد بررسی قرار گیرد تا از انرژی آن بهترین استفاده را ببریم.

 

سایه های تاریک ناخوداگاه
باورهای مخرب مانع پیشرفت شما میشوند

 

بخش تاریک ناخوداگاه زمانی رخ میدهد که باورهایی وجود دارند که مانع حرکت و پشرفت ما میشود و باعث احساسات بد ، غم و اندوه، راضی نبودن از عملکرد های خودمان، صحبت های منفی درونی؛  میشود که همه اینها بخشی از سایه تاریک ما هستند بنابراین این باورها ناکارآمد هستند.

به عنوان مثال:

این باور که : “اگر اطراف من انفولانزا یا هر بیماری دیگری وجود داشته باشد من هم به آن بیماری مبتلا میشوم ”  بنابراین اتفاقی که رخ میدهد شما بیمار میشوید و این بخش تاریک ناخوداگاه ما است که ما از آن بی طلاع هستیم و روی زندگی و سلامتی ما تاثیر میگذارد.حال هر باوری که باعث صدمه زدن به ما میشود بخشی از قسمت تاریک ناخوداگاه ما محسوب میشود که باعث عقب رفتن انرژی فراونی میشود و ما احساس خستگی، اضطراب، و ناامیدی میکنیم.

 

شناسایی بخش تاریک ذهن:

آنچه در قسمت تاریکی ذهن ماست، ما را محدود می کند، بنابراین نیاز است ما به صورت درونی روی خودمان کار کنیم تا این بخش های تاریک را شناسایی کنیم و هنگامی که آنها شناسایی شدند می توانیم استراتژی هایی لازم را برای تغییر این باورها طراحی کنیم.

 

 

سایه های تاریک ناخوداگاه
خوداگاه و ناخوداگاه را بشناسید

 

با این وجود بخشی از ناخوداگاه ما از طریق ارث به ما رسیده است که انها را با نام ارکیتایپ ها میشناسند که بخشی از این ارکیتایپ ها تاریک و بخشی دیگر روشن هستند . یکی از باورهای های تاریک ذهن ما این است که ” من به اندازه کافی خوب نیستیم ” و این باور یک باور رایج عمومی در بین تمامی مردم است مثل “من پدر خوبی نیستم” “من مادر خوبی نیستم ” من هنرمند / نقاش / کارمند /معلم و ….

 

زمانی که شما خودتان را در این افکار پیدا میکنید برای خنثی کردن این فکر به این موضوع فکر کنید که این افکار به شما ربطی ندارند شما هر چه هستید بهترین هستید و بدانید که این یک موضوع جمعی است و ممکن است مربوط به گذشته پدران شما بوده باشد  آن را شخصی نکنید با این کار ذهن شما آن را رد میکند.

 

وظیفه ما این است که در هر موقعیتی برچسب من خوب نیستم را از خودمان دور کنیم.

 

سایه های تاریک ناخوداگاه
خوداگاه و ناخوداگاه

و اما بخش روشن ناخوداگاه:

بخش روشن ذهن ما ان بخشی های از ذهن ماست که هنوز کشف نشده است اما ما را به موفقیت میرسانند.استعداد هایی که استفاده نشده اند توانایی های که ارتقاء داده نشده اند همه اینها بخشی از قسمت روشن ذهن ما هستند.از انجا که ما تکه ای از جهان هستی هستیم هرچیزی میتواند خوب و عالی باشد.

 

تمامی نعمات و هدایایی جهان هستی برای استفاده ما وجود دارند که دسترسی به برخی از انها دشوار به نظر میرسد در حالی که افراد دیگر در بهترین نقاط دنیا در بهترین خانواده ها رشد میکنند و از همان بدو تولد در وفور  نعمت هستند . با این حال باورهای مثبت را می توان با پیروی از رسالت خودمان ، استعدادهای طبیعی و خلاقیت کشف کرده به درونتان اعتماد کنید که چه چیزی به شما نشان می دهد و به هر جا شما را هدایت می کند به همان مسیر حرکت کنید.و زمانی که بتوانیم این نور ها الهی و باورهای مثبت را درون خودمان پیدا کنیم تقریبا هر چیزی امکان پذیر است.

 

نحوه ارتباط با ناخوداگاه:

شما با میل با ناخوداگاه ارتباط برقرار میکنید.شما اگاهانه با مدیتیشن مراقبه ، سکوت به طور موثر میتوانید روی ناخوداگاه اثر بگذارید .هر روز این جملات را تکرار کنید ” ذهن ناخوداگاه من شریک موفقیت من است ” این تاکید بسیار قدرتمند است و اثر سه گانه ای دارد اولا با گفتن ذهن ناخوداگاه من به ذهن خوداگاه آموزش میدهید که ذهن دومی هم وجود دارد . دوما، با گفتن «شریک من»، به ذهن خودآگاه یاداوری میکنید که ناخوداگاه از چه امکانات و مزایایی برخوردار است . و سوم اینکه، شریک زندگی شما در موفقیت است. با گفتن این تاکید موفقیت شما ایجاد میشود .

 

و درنهایت با گفتگو با ناخوداگاه  آن را تحسین کنید و از خداوند سپاسگذاری کنید چه توانایی های زیادی درون ناخوداگاه شما وجود دارد.

 

آنچه را که می خواهید داشته باشید در مورد آن صحبت کنید و به خودتان اجازه دهید بدانید که شما در حال تلاش برای ایجاد یک رابطه پایدار با ذهنتان هستید .این قسمت نادیده گرفته شده ذهن را ببینید و به آن خوش آمد بگویید با انجام این کار متوجه خواهید رابطه شما با درونتان بهتر شده است و چه کاری های مثبت بیشتری را میتوانید انجام دهید.

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  


  سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

  این مطلب را به اشتراک بگذارید  امتیاز شما به این مطلب

  

  جست و جو

  برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

  پیام های سیستم

  ۱۰ راه ساده و زیبا برای ارتباط با راهنمای روح

  گابریل برنستین : همه ما راهنماهای روحی داریم ، و هنگامی که شما با راهنمای روح خود رابطه برقرار می کنید راهنمایی های روشن و هوشمندانه ای برای کمک در هر زمینه از زندگی خود دریافت خواهید کرد.

  مراحل زیر با هم در ارتباط هستند و به شما کمک می کنند با راهنماهای روحی خود ارتباط برقرار کنید!

  در کتاب ابر جاذب نوشته گابریل برنستین او از تجربه خود در مورد احساس وجود راهنمایی معنوی در درون و در اطراف خود و همچنین از ارتباط با آنها سخن می گویید.

  آپدیت قدرت اختلالات چند شخصیتی

  پدیده شخصیت چندگانه سوالات زیادی راجع به ماهیت آگاهی ایجاد می کند. به طور معمول تحقیقات پزشکی نشان داده است این شخصیت ها در نتیجه یک ضربه شدید به وجود می آیند. اما حتی افراد دارای یک شخصیت  (اکثریت مردم) به دلیل ضربه روحی از تکه تکه شدن روان ، روح و آگاهی خود رنج می برند، این ایده یکی از اصول اساسی روانشناسی است وقتی یک تجربه بسیار آسیب زا برای فرد رخ میدهد و فرد قادر به کنار آمدن با آن نیست ، تجربه به عنوان موجود دیگری جدا می شود تا بتواند با آن کنار بیاید این اتفاق بدون آگاهی آگاهانه از آنچه اتفاق می افتد رخ میدهد.

  چگونه با استفاده از قانون جذب و ناخوداگاه در قرعه کشی برنده شوید؟!

  بسیاری از افراد برنده شدن در قرعه کشی را امری محال می دانند در حالی که افراد دیگر به راحتی در قرعه کشی بانک ها یا جوایز محصولات یهداشتی و غذایی برنده می شوند ممکن افراد اینطور فکر کنند که ان فرد چقدر خوش شانس است اما همه اینها در ذهن ناخودآگاه و توسط قانون جذب رخ میدهد. برای برنده شدن در قرعه کشی ، ابتدا باید باورهای ناخوداگاه خود را در مورد اینکه قرعه کشی چیست تغییر دهید.

  آپدیت تکنیک های تغییر رنگ چشم با استفاده از ذهن

  ۷ رنگ چشم نادر و منحصر به فرد

  چشم ها مطمئناً پنجره هایی برای روح هستند و اگر چیزی در مورد چشم ها یا پنجره ها می دانید ، می دانید که چشم ها با رنگ های مختلفی وجود دارد.

  معمولاً وقتی به چشم های افراد اطراف خود نگاه می کنید ، چشمهای قهوه ای ، آبی یا فندقی مشاهده می کنید ، اما برخی از افراد ، خواه این خوش شانسی باشد یا یک بیماری پزشکی ، یک رنگ چشم واقعاً نادر دارند. نادرترین رنگ چشم چه رنگی است و چگونه این رنگ چشم ایجاد می شود؟

  خلق اتفاقات به صورت ناخوداگاه-زیگموند فروید

  زیگموند فروید ، پدر علم روانکاوی ، متوجه پدیده هایی شد که دیگر دانشمندان زمان او به آنها توجه نکرده بودند، یکی از آنها خلق اتفاقات به صورت ناخوداگاه در زندگی روزمره بود، وی برای توصیف مشاهدات خود کتاب آسیب شناسی روانی مشاهده های زندگی روزمره ، را نوشت.

  زیگموند فروید در این کتاب پدیده ها و گفتارهای کوچک روزمره را شناسایی می کند که ما آنها را “غیر منطقی” می نامیم. اصطلاحاً اینها گفتارهایی هستند که منطقی ندارند، در اینجاست که برخی رفتارها مانند لغزش زبان (خطای گفتاری ، که معمولاً به آن لغزش زبان گفته می شود) ، لغزشهای فرویدی و انگیزه های فراموش شده وجود دارد.

  ۱۰ راه زیرکانه ناخوداگاه که شما را فقیر نگه می دارد!

  چگونه با قدرت ضمیرناخوداگاه میتوانم به استقلال مالی برسم؟

  به خوبی اثبات شده است که ثروتمندان متفاوت از طبقه فقیر و متوسط و نه فقط در مورد پول فکر می کنند.
  همچنین این اختلافات فقط در دیدگاه ها یا گرایش های سیاسی یافت نمی شود. افراد ثروتمند واقعاً الگوهای فکری متفاوت ، پیش فرض های مختلف ، نگرش های ناخودآگاه متفاوتی دارند به عبارت دیگر آنها دنیا را متفاوت از بقیه تفسیر می کنند.

  عبارت تاکیدی خرید خانه جدید

  آیا می خواهید خانه رویایی خود را جذب کنید؟

  در این مقاله برخی از تاکیدات مثبت جذب خانه جدید آمده است که می توانید از آنها استفاده کنید!

  اما قبل از شروع به یاد داشته باشید که ابتدا باید تمام افکار و عقاید منفی که متضاد تجیلی خانه رویایی شما می شود را از بین ببرید.

  فیلم انگیزشی مین Mine

  فیلم انگیزشی Mine داستان سربازی است که حین بازگشت از مأموریت در بیابانی برهوت، یکی از پاهایش روی مین میرود اما او بلافاصله متوجه میشود و پای خود را از روی مین برنمیدارد، به همین دلیل مین عمل نمیکند. بنا به دلایلی خودش نمیتواند مین را خنثی کند پس مجبور میشود چندین روز در انتظار نیروی کمکی باقی بماند. اگر پا را بلند کند بلافاصله مین منفجر میشود و مرگ او حتمی خواهد بود. در عین حال خستگی بیش از حد، گرمای روز، سرمای شب، بی خوابی و ایستادنِ مدام، تشنگی و گرسنگی او را از پا درآورده است.

  اپدیت مقاله سابلیمینال مسیج در تبلیغات

  پدیده بازاریابی عصبی و ادراک سابلیمینال

  ادراک ها شامل انواع تعاملات حسی است که با تأثیر محرکهای بیرونی مانند محیط ، افراد ، اشیاء ، بوها ، صداها ، حرکت ها ، چشایی و رنگها و تأثیر تجربیات مختلف ، ساختار ذهنی را شکل می دهد. ادراک سابلیمینال ، درک یک سری از محرک ها است که فرد از آنها آگاه نیست و علاوه درک با پنج اندام حسی ، تحت تأثیر محرک غیر ارادی قرار می گیرند.

  اپدیت مقاله سابلیمینال مسیج در تبلیغات

  حقیقت تبلیغات سابلیمینال

  در این اپدیت پیام های پنهان و چگونگی استفاده از آنها را در بازاریابی سابلیمینال را بررسی میکنیم.

  این یک موضوع واقعا بحث برانگیز است ،در بیشتر موارد ، این فریب به نظر می رسد بنابراین این مقاله را اپدیت کردیم تا بتوانیم از دیدگاه روانشناسی تبلیغات سابلیمینال را بررسی کنیم ، زیرا این حوزه تخصصی فعالیت سایت مانی ام اس است.

  انگیزشی گربه ها و پیچتوپیا

  داستان انیمیشن دوستان جنگلی درباره این است که پس از آنکه عده ای بیگانه شروع به دزدیدن حیوانات جنگل می کنند، در این میان یک گربه به همراه یک سگ آبی تصمیم به نجات حیوانات در یک ماموریت خطرناک می گیرند و در این مسیر به دوستان صمیمی برای یکدیگر تبدیل می شوند و…

  یادگیری زبان چینی

  توانایی خود را برای یادگیری زبان چینی با این آلبوم افزایش دهید. یادگیری یک زبان جدید می تواند هیجان انگیز باشد ، اما این اغلب برای برخی دشوار است.

  این البوم به منظور کمک به یادگیری زبان برای کسانی که در حال یادگیری زبان چینی هستند طراحی شده است.

  ۴ نمونه تبلیغات سابلیمینال در ایمیل مارکتینگ

  پیام های پنهان یا تبلیغات سابلیمینال در همه جا هستند اگر متخصص بازاریابی باشید می فهمید که این پیام ها تا چه اندازه می توانند حیاتی باشند.

  با این حال ، وقتی صحبت از تبلیغات سابلیمینال یا پنهان در ایمیل مارکتینگ می شود به نظر نمی رسد این کار با توجه به برخی از نمونه های معروف که از برندهای بزرگ می بینیم ساده باشد.

  چگونه باورهایمان را تغییر دهیم؟راه کار دقیق

  ایا فکر می کنید با داشتن هوش بینهایت و یادگیری همه آموزشها ، تغییر باور امری آسان است ؟ اگر اسان بود ما هر باوری را میتوانستیم بدون اینکه ان باور دوباره خودش را نشان بدهد تغییر دهیم ولی با این وجود ، گاهی اوقات یک فکر یا باور به سرعت تغییر می کند. شاید برخی از باورها به آسانی تغییر کنند و برخی دیگر سخت تر .

   

  چرا برخی اسان و برخی سخت تغییر میکنند؟ اگر تکنیک های خاصی برای تغییر برخی از باورها کار کند ، اما برای باورهای دیگر کار نکنند چه؟

  ورود به حساب کاربری

  ایجاد حساب کاربری جدید