افزایش عملکرد ذهن

افزایش عملکرد ذهن
چکیده این مطلب : انتشار : ۲۷ , آبان , ۱۳۹۷ ۴ نظر ۳۹۳۳ بازدید زمان مطالعه ۲۱ دقیقه پادکست به زودی

یکی از اثرات دیده شده امواج مغزی افزایش توانایی یادگیری است. آنچه در حال حاضر به عنوان یادگیری سریع شناخته می شود در اواخر دهه ۱۹۶۰ و اوایل دهه ۱۹۷۰ توسط جورجی لوزانوف روانپزشک بلغارستان آغاز شد. لوزانوف از ریلکسیشن عمیق همراه با ریتم های هماهنگ در مغز برای ایجاد انگیزه در دانش آموزان و ایجاد حالت آلفا استفاده می کند او دریافت که دانش آموزان در این حالت بیش از پنج برابر حالت عادی معلومات بیشتری را با صرف زمان کمتر در روز، با احتساب دریافت اطلاعات بیشتر دریافت میکنند در بعضی موارد، تا سی برابر افزایش یادگیری وجود داشته است.

 

افزایش عملکرد ذهن –  یکی از اثرات دیده شده امواج مغزی افزایش توانایی یادگیری است.

آنچه در حال حاضر به عنوان یادگیری سریع شناخته می شود در اواخر دهه ۱۹۶۰ و اوایل دهه ۱۹۷۰ توسط جورجی لوزانوف روانپزشک بلغارستان آغاز شد. لوزانوف از ریلکسیشن عمیق همراه با ریتم های هماهنگ در مغز برای ایجاد انگیزه در دانش آموزان و ایجاد حالت آلفا استفاده می کند او دریافت که دانش آموزان در این حالت بیش از پنج برابر حالت عادی معلومات بیشتری را با صرف زمان کمتر در روز، با احتساب دریافت اطلاعات بیشتر دریافت میکنند در بعضی موارد، تا سی برابر افزایش یادگیری وجود داشته است.

 

سوزان ایوانز موریس، متخصص روانشناسی گفتار زبان، رابطه بین الگوهای مختلف مغز و یادگیری و همچنین دیگر امور مربوطه مانند تمرکز، حل مسئله، پذیرش و خلاقیت را توصیف می کند.

 

 

 

پذیرش برای یادگیری اطلاعات و افزایش عملکرد ذهن مربوط به حالت های خاصی از آگاهی است. الگوهای مغزی غالبا با حالت های مختلف آگاهی مرتبط است که به عنوان مثال، فرکانس های بتا در محدوده ۱۳-۲۶ هرتز مرتبط و به هم پیوسته هستند و هشدار برای حل مسئله را ایجاد می کند؛ فرکانس های آلفا (۸ تا ۱۳ هرتز) زمانی رخ می دهد که چشم ها بسته شده و وضعیت آرامش وجود داشته باشد.

مانند قبل از خواب و بعد از بیداری ، حالت  تتا (۴ تا ۷ هرتز) با آرامش عمیق با حساسیت بالا برای تجربیات جدید و یادگیری همراه است که در مقاله زیر در مورد آن توضیح میدهد:اینجا کلیک کنید.

 

 

موریس همچنین توضیح می دهد که چگونه صوت های حاوی سیگنال های ضربه های دوگوشی می تواند برای  “ایجاد توانایی حفظ اطلاعات و ایجاد حالت تتا برای یادگیری ” مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

 

 

افزایش عملکرد ذهن
ضربه های دوگوشی می تواند برای ایجاد توانایی حفظ اطلاعات و ایجاد حالت تتا برای یادگیری مورد استفاده قرار گیرد.

 

حالت تتا اجازه می دهد تا پردازش گسترده تر و عمیق تری از اطلاعات ارائه شده توسط معلم داشته باشیم.

موریس می گوید:

“حالت تتا اجازه می دهد تا پردازش گسترده تر و عمیق تری از اطلاعات ارائه شده توسط معلم داشته باشیم که همچنین تمرکز و توجه را افزایش می دهد و یک حالت ذهنی باز را ایجاد می کند ” او یادآور می شود که در استفاده از چنین سیگنال های ضرب های گوشی در محیط کلاس، کودکان ” تمرکز و توجه بیشتر “و” ایجاد شور و شوق بیشتری برای یادگیری را درون دانش اموزان ایجاد  میکند”

 

 

 

 

 

 

 

 

در ادامه موریس بیشتر توضیح می دهد که چه اتفاقی در مغز رخ می دهد که یادگیری را سریع و موثر می سازد:

حضور حالت تتا (۴ تا ۷ هرتز) در مغز با حالت های افزایش یادگیری و کاهش فیلترینگ اطلاعات توسط نیمکره چپ همراه است. حالت تتا در زندگی عادی برای دوره های نسبتا کوتاه در دسترس است به عنوان مثال زمانی که فرد وارد حالت خواب عمیق شده است اما با استفاده از ضربه های دوگوشی ریکورد شده این وضعیت می توانند  حالت تتا را طولانی مدت کند تا فرد بتواند حالت پذیرش را برای یادگیری را ایجاد کنند این سیگنال ها یک حالت وابستگی در مغز ایجاد می کنند و نیم کره راست و چپ مغز و همچنین مناطق زیر نیم کره ها در هماهنگی کامل فعال می کند.

 

 

 

این یک محیط فیزیولوژیک داخلی برای یادگیری را ایجاد میکند که شامل تمام مغز می شود .بنابراین این به فرد اجازه می دهد تا یادگیرنده های ذهنی او دسترسی بیشتری به دانش داخلی و خارجی و ایجاد محیطی برای گسترش شهود در حل مسئله داشته باشند. توانایی کاهش گفتگوهای درونی باعث تمرکز و توجه بیشتری برای یادگیری میباشد که بسیار مهم است که در نهایت موجب افزایش عملکرد ذهن می شود.

 

 

 

سیگنالهای ضرب های دوگوشی در کلاس درس برای افزایش توانایی یادگیری استفاده شده است. معلمان Tacoma  (یک شهر بندر صنعتی در غرب مرکزی واشنگتن) در مدارس دولتی، تحت هدایت روانشناس Devon Edrington، از فایل های صوتی حاوی تکنولوژی ضربه های دوگوشی برای افزایش در توانایی یادگیری دانش آموزان استفاده کردند. آنها دریافتند که دانش آموزانی که در حال مطالعه، تست، یادگیری و انجام آزمون بودند، به طور قابل توجهی بهتر از گروهی که از این فایل ها استفاده نمی کردند بودند.

 

 

 

 

به نظر می رسد حالت تتا یکی از آن حالت هایی است که تغییر رفتار و سیستم اعتقادات را می تواند به راحتی تغییر دهد.

سوزان ایوانز موریس، این تحقیق و فیدبک آن را با پژوهشگر بیولوژیکی، توماس  Budzynski مطرح کرد که وضعیت تتا را به عنوان یک منطقه انتقال بین بیداری و خواب است که در آن می توان اطلاعات جدید را به صورت غیر انتقادی و غیر تحلیلی جذب کرد.

 

[Budzynski] حدس زد که این حالت اجازه می دهد تا اطلاعات جدید توسط نیمکره راست از طریق دور زدن فیلترهای انتقادی نیمکره چپ دریافت شوند بدین ترتیب، اطلاعاتی که منجر به تغییر در تصور درونی می شود بیشتر در دسترس خواهد بود که این باعث می شود اصلاح رفتارهای عادی و سیستم اعتقادات شخص به راحتی صورت گیرد.

 

 

 

 

افزایش عملکرد ذهن
تغییرات در اموج مغزی می تواند به طور فعال موجب فعال شدن وضعیت هایی از مغز شود.

پؤوهشگر پزشکی Dr. Gene W. Brockopp در مورد افزایش عملکرد ذهن معتقد است

که اصلاح رفتار زمانی افزایش میباشد که موضوع مورد نظر روی امواج مغزی آهسته تر قرار گیرد او گمان می کند که استفاده از این فناوری برای ایجاد تغییرات در اموج مغزی می تواند به طور فعال موجب فعال شدن وضعیت هایی از مغز شود که غیرفعال هستند اما منظور خواب نیست. بنابراین می توانیم به فردی کمک کنیم تا حالت های اموج مغزی مختلف را تحریک کند.

 

 

 

 

 

 بسیاری از محققان دیگر مزایای موج های آلفا و تتای مغز را توصیف کرده اند Budzynski تحقیقات گسترده ای در مورد یادگیری و تلقین انجام داده است، زمانی که مغز در وضعیت تتا قرار دارد Budzynski  تلقین میکند این حالت فوق یادگیری است. در این حالت مردم قادر به یادگیری زبان های جدید، پذیرش تاکیدات برای تغییر در رفتار و نگرش، یا حفظ مقدار زیادی از اطلاعات هستند. او می گوید: “ما از این مزیت  استفاده می کنیم که حالت بیت خوای بیداری است. Budzynski  می گوید در این حالت  ” کارهای زیادی بسیار سریع انجام می شوند.

 

 

 

 

 

 

 

Budzynski و روانشناسان دکتر James McGaugh از دانشگاه کالیفرنیا هر دو متوجه شده اند که در این حالت از مغز اطلاعات به راحتی پردازش و فراخوانی می شوند. محققان المر و آلیس گرین از بنیاد موننگر نیز این پدیده را مطالعه کرده اند و دریافتند که خاطراتی که در حالت تتا تجربه کرده اند افراد با تولید امواج تتا باعث ایجاد “ایده های جدید و معتبر نه به واسطه نتیجه گیری بلکه از طریق شهود از منابع ناخودآگاه” شدند.

 

 

 

چطور موسیقی ذهن شما را برای افزایش کارایی و افزایش دقت تمرکز برای رسیدن به اهداف آموزش میدهد؟  ⇒ کلیک کنید

در کتاب نطفه، بیشتر بحث در مورد اثرات زیاد و قابل توجه حالت اموج مغزی تتا است. آنها دریافتند که کسانی که امواج تتا تولید می کنند بسیار خلاق تر هستند، آنها بینشی دگرگون کننده نسبت به زندگی داشتند. در آزمون های روانشناسی، افراد  “روان شناختی سالمتر و دارای روحیه اجتماعی بیشتری بودند، کمتر بی حال و بیشتر سازگار و قبراق و خلاق بودند. “یکی دیگر از تاثیر قابل توجه این بود که این افراد بسیار سالم بودند. به طور احساسی، این افراد ” با بهبود روابط با دیگران و همچنین داشتن صبر بیشتر، درک و عشق به خود و جهان خویش را داشتند .

 

 

 

 

همچنین نشان داده شده است که حالت های آلفا و تتا ترک اعتیاد را تسهیل می کند. دکتر یوجین پینیستون و دکتر پل کولکوسکی از دانشگاه جنوبی کلرادو، گروهی از افراد خمار را برای ورود به حالت آلفا و تتا آموزش دادند.

 

این گروه نشان داد میزان بهبودی بسیاری انها بسیار بالا بود سیزده ماه بعد، این گروه “هیچ گونه عوارضی ازعود بیماری” را نشان نداد و این یافته ها در سه سال بعد مجدد پیگیری و بررسی شد که نتایج همچنان ثابت بود علاوه بر این، این گروه تغییرات شخصیتی مشخص را شامل افزایش قابل توجهی در روابط ، اعتماد به نفس، وجدان، شجاعت، تخیل و کنترل خود، همراه با کاهش افسردگی و اضطراب را نشان داد.

 

 

 

در الگوی اموج مغزی در محدوده بین ریتم آلفا و تتا، اغلب به عنوان نقطه تقاطع توسط دانشمندان علوم اعصم نامیده می شود که در این نقطه افراد تغییرات قابل ملاحظه ای را تجربه کرده اند. ویلیام Beckwith، درمانگر هوستون، گزارش کرده است که مشتریان او تجربه این نقطه را اغلب همراه با ” حل معجزه آسایی از مشکلات روانی پیچیده بوده است “

 

 

 

 

 

افزایش عملکرد ذهن
امواج تتا باعث یاداوری بیشتر می شود

سایر مطالعات پیشنهاد کرده اند که حالت هماهنگ سازی حافظه مغز را افزایش می دهد.

تحقیقات McGaugh’s در مورد حافظه و امواج تتا نشان داد که “بعد از یک جلسه تمرین، امواج تتا بیشتر در EEG حیوانات ظاهر می شوند که باعث یاداوری بیشتر می شود که این در تمامی حیوانات درست بود ظاهرا بهترین یادآوزنده کننده حافظه، مقدار امواج تتایی است که در مغز حیوان ثبت شده است. امواج تتا نشان می دهد که مغز در وضعیت مناسب برای پردازش و ذخیره اطلاعات است “

دانشمندان کشف کرده اند که برای شکل گیری خاطرات، مغز باید یک فرآیند به نام potentiation طولانی مدت (LTP مکانیسم سلولی اصلی در فرآیند یادگیری و حافظه) را که شامل تغییرات شیمیایی و الکتریکی در نورون های مرتبط با حافظه است طی کند.

 

بدون LTP، اطلاعات ورودی ذخیره نمی شود بلکه به سرعت و به صورت کامل فراموش می شود. دکتر گری لینچ، متخصص نوروفیزیولوژی و همکارانش در دانشگاه کالیفرنیا در ایروین کشف کرد که کلید LTP، الگوی اموج مغزی است. “ما ریتم سحر و جادو که باعث LTP می شود را پیدا کردیم ریتم جادویی، ریتم تتا است ” به گفته لینچ، این ریتم طبیعی هیپوکامپ، بخشی از مغز که برای تشکیل و ذخیره خاطرات جدید و یادآوری خاطرات قدیمی ضروری است میباشد.

 

 

 

 

سایر مطالعات روی افزایش عملکرد ذهن مزایای باور نکردنی حالت تتا را تأیید کرده است. در آزمایشات انجام شده در موسسه علوم کاربردی مونرو به طور پیوسته از تجربه افراد که تمام پدیده های ذهنی مرتبط با حالت تتا، مانند تصورات واضح ، افکار خلاقانه، تجارب یکپارچه و خاطرات خودب خود داشته اند گزارش شده است.

 

 

 

 

 

چگونه این تغییرات ذهنی شگفت انگیز و عاطفی رخ می دهد؟

بسیاری از محققان بر این باورند که الگوهای اموج مغزی با تولید  نورون های عصبی  آرامش ، رهاسازی استرس ، افزایش یادگیری ، خلاقیت، حافظه و دیگر مزایای مطلوب مرتبط است. این عصب ها عبارتند از بتا اندورفین ها، استیل کولین، وازوپرسین و سروتونین.

 

 

 

 

 

دکتر مارگارت پترسون، در همکاری با دکتر ایفور کپل بیوشیمی ، در بخش تحقیقات موسسه تحقیقات موسسه سرطان ماری کوری، در Surreyانگلستان، نشان داده است که فرکانس های در مغز به طور چشمگیری سرعت تولید انواع مختلف ماده ای که موجب انتقال انگیزه ها و پیام ها در اعصاب می شود را افزایش میدهد ، فرکانس های متفاوت مواد شیمیایی مغز به عنوان مثال، یک موج ۱۰ هرتز (الفا) موجب افزایش تولید و حجم سروتونین میشود.

 

بنابراین این پیام رسان های شیمیایی باعث افزایش آرامش و کاهش درد می شود، در حالی که کاتچولامین هایی که برای حافظه و یادگیری حیاتی هستند، در حدود ۴ هرتز (تتا) پاسخ می دهند.

 

 

 

 

 

طبق گفته کپل :

تا آنجا که می توان گفت، مرکز هر مغز، موجب ایجاد فرکانسی خاص بر اساس انتقال دهنده عصبی می شود که آن را ترشح می کند به عبارت دیگر، سیستم ارتباطی داخلی مغز براساس فرکانس است ” دکتر ویلیام بائر، یکی از کارشناسان عمده در زمینه الکترومغناطیس، توضیح می دهد:

 

 

 

آنچه که من فکر می کنم اتفاق می افتد این است که با ارسال فرکانس ، شکل موج و جریان مناسب ما تمایل به تغییر پیکربندی غشای سلولی داریم سلول هایی که در سطوح غیرمترقبه قرار دارند تحریک می شوند تا به نوبه خود آنچه که آنها قرار است تولید را تولید کنند احتمالا از طریق  DNA، که از طریق غشای سلولی تحریک می شود شما سلول ها را از طریق یک فرآیند بیوشیمیایی پر می کنید که به طور بالقوه می تواند تعادل استیل کولین و یا هر انتقال دهنده عصبی را که نیاز به تبدیل شدن و افزایش تولید این عصاره های مختلف ایجاد کند که تا حد زیادی حافظه و یادگیری را افزایش می دهد.

 

 

 

 

یک تیم تحقیقاتی در بیمارستان اداره جانبازان در پالو آلتو دریافت که گروهی از افراد عادی وقتی که مواد افزایش تولید استیل کولین در مغز را دادند بهبود چشمگیری در حافظه بلند مدت را نشان داد . محقق لستر هنری خاطر نشان کرد که استیل کولین “برای فرآیندهای ذهنی بالا مانند یادگیری و حافظه ضروری است.

 

 

 

 

مطالعات اخیر روی افزایش عملکرد ذهن نشان می دهد که استیل کولین ناکافی باعث از دست رفتن حافظه می شود و یادگیری و هوش را کاهش می دهد.

 

فقدان استیل کولین به علت سردرگمی و از دست دادن حافظه در بیماران مبتلا به بیماری آلزایمر به ترتیب ۳۲ و ۳۳ است. مطالعات دیگر نشان داده است که وقتی افراد میزان استیل کولین را افزایش می دهند، افزایش قابل توجهی در نمرات  حافظه و تست های هوش نشان دادند.

 

 

 

 

 

استیل کولین نیز با تعداد و سایز بیشتری نورون در قشر مغز همراه است انسانهایی هستند که دارای بیشترین تراکم استیل کولین در مغز خود هستند.

محقق UC Berkeley Mark Roszenzweig ارتباط مستقیم بین استیل کولین و هوش یا افزایش عملکرد ذهن  را نشان داد. سایر عصبهای مغز که در پاسخ به ضربهای دوگوشی در مغز تولید میشوند با افزایش حافظه، یادگیری و سایر منافع همراه است. مردان در پنجاه و پنج سالگی تنگ کننده رگ که یک رابطه عصبی شیمیایی نسبت به اندورفین ها است بهبود قابل ملاحظه ای در حافظه، نگه داری و زمان واکنش نشان داد.

 

در یکی دیگر از مطالعات، افراد سالم چندین بار وازوپرانسین را دریافت کردند و پس از آن بهبود چشمگیری در توانایی یادگیری و یادآوری داشتند. دانشمندان هلندی بیشتر متوجه شدند که وازوپرانسین یک اثر “تقویت کننده اطلاعات” را در درازمدت دارد.

 

 

 

 

 

در موسسه ملی بهداشت روان (NIMH)، تحقیقات نشان داده است که وازوپرسین حافظه را افزایش می دهد، افراد را قادر می سازد تا ” به طور قابل توجهی” اطلاعات را بهتر پردازش کنند NIMH دریافت که کاهش وازوپرسین با کمبود حافظه همراه است. وازوپرسین همچنین با تولید امواج تتا همراه است و با افزایش دسترسی به خاطرات و افزایش خلاقیت همراه است وازوپرسین همچنین آزادی اندورفین ها را تحریک می کند.

 

 

چرا امواج مغزی کلید موفقیت است؟

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  


  سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

  این مطلب را به اشتراک بگذارید  امتیاز شما به این مطلب

  train-your-brain.jpg
  

  جست و جو

  برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

  پیام های سیستم

  چطور به جمع میلیونرها بپیوندید ؟ این سوالی است که خیلی از افراد از خود می پرسند؟

  جورج کامل، یکی از مجریان برنامه «نمایش رمزی»، یک ویدیوی درباره افزایش تعداد میلیونرها منتشر کرده است. به گفته کامل، این جهش بواسطه جهش بزرگ در بازار سهام در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال ۲۰۲۲ است که در آن مارکت S&P 500 بزرگترین افت سالانه خود را که از سال ۲۰۰۸ ثبت کرده بود ، تقویت شده است.

  ۸+۸+۸ قانون موفقیت

  همیشه گفتن راحتر از انجام دادن است. کار، خانواده، سلامتی و اهداف شخصی ما با هم رقابت می کنند. یافتن هماهنگی بین این اولویت ها یک چالش همیشگی است.

  به همین دلیل است که قانون ساده و در عین حال موثر ۸+۸+۸ زندگی هزاران نفر را متحول کرده است. اختصاص ۸ ساعت به کار، وقت شخصی و استراحت باعث می شود تا انگیزه و موفقیت پایدارتر قابل دستیابی باشد. اجرای این قانون مستلزم تغییر در طرز فکر، تاکتیک های عملی برای هر حوزه زندگی و سازگاری با سبک زندگی شما است. بازدهی در سلامت روان، بهره وری، و تحقق بلندمدت آن را تبدیل به یک تغییر بازی ارزش کاوش می کند. در ادامه بخوانید تا بدانید چگونه قانون ۸+۸+۸ می‌تواند باعث بهبود پایدار زندگی شما شود.

  ۷ راه برای غلبه بر ترس از شکست

  راه برای غلبه بر ترس از شکست

  وقتی روی پروژه ای تلاش می کنید، و به افراد زیادی در مورد آن صحبت میکنید و شب ها بی خوابی می کشید و در تلاش هستید مسیر موفقیت را سپری کنید، شکست می تواند کوبنده باشد. اما اگر دائماً از نتیجه منفی می ترسید، نمی توانید به هدف خود برسید.

  ممکن است شغل رویایی خود را از لیست اهداف خود خط بزنید چون با وجود شکست، تلاش بی معنی خواهد بود. ممکن است به یک رابطه امیدوارکننده پایان دهید زیرا اگر رابطه به خوبی پیش نرود از درد پس از جدایی می ترسید. در هر دوی این موارد، با ایجاد یک نتیجه بد می تواند شما را از دنبال کردن اهدافتان باز دارد.

  چه در محل کار باشد چه در زندگی، طبیعی است که نگران این باشیم که آیا همه چیز درست می شود یا خیر. اما در واقع، طبق نظرسنجی که روی بیش از ۱۰۰۰ نفر انجام شد، مردم بیشتر از اینکه از عنکبوت ها، تنها ماندن در خانه و حتی ارواح می ترسند از شکست خوردن می ترسند.

  اما اگر به ترس اجازه دهید به شما غلبه کند می تواند شما را ناتوان کند. مهم است که مراقب ترس‌های خود باشید تا تأثیر منفی بر زندگی شما نداشته باشند.

  در ادامه روش هایی وجود دارد که به شما کمک میکند بر ترس از شکست غلبه کنید.

  بهترین عبارت های تاکیدی برگفته از کتاب ۴ اثر از فلورانس اسکاول شین

  فلورانس اسکاول شین (انگلیسی: Florence Scovel Shinn؛ ۲۴ سپتامبر ۱۸۷۱–۱۷ اکتبر ۱۹۴۰) هنرمند اهل ایالات متحده آمریکا بود که در سال‌های میانی عمر خود تبدیل به یک معلم مذهبی تفکر نوین و نویسندهٔ متافیزیک شد. در محیط‌های تفکر نوین، شین به خاطر کتاب اولیه‌اش «بازی زندگی و چگونگی بازی کردن آن» (۱۹۲۵) شناخته می‌شود.

  فلورانس اسکاول شین فلسفه خود را به این صورت بیان می‌کند:نیروهای نامرئی همواره برای انسان کار می‌کنند که همیشه خودش رشته‌ها را می‌کشد، اگرچه انسان از این موضوع آگاه نیست. اما به دلیل قدرت ارتعاش کلمات، هر چه انسان بیان می‌کند، شروع به جذب آن می‌کند.— بازی زندگی، فلورنس اسکوول شین

  اپدیت مقاله: چگونه ذهنیت افراد ثروتمند را داشته کنیم ؟

  افراد ثروتمندان از نظر عادت با بقیه افراد جامعه چه تفاوت هایی دارند؟ پس از مطالعه ۲۳۳ فرد ثروتمند و ۱۲۸ فرد فقیر به مدت پنج سال، توماس کورلی، حسابدار و برنامه ریز مالی، عادات موفقیت روزانه افراد ثروتمند را در کتاب خود به نام عادات ثروتمندان: عادت های روزانه افراد ثروتمند و موفق کشف کرد. از ۲۳۳ میلیونر، ۱۷۷ نفر خودساخته بودند و ۵۶ نفر از آنها پول خود را به ارث برده بودند.

  برنده شدن در قرعه کشی

  تأکیدات آلبوم ذهن خوداگاه و ناخودآگاه شما را با هم هماهنگ میکند و توانایی تجسم شما را برای برنده شدن افزایش میدهد .با این آلبوم ذهن شما کاملا با هدف برنده شدن هماهنگ خواهد شد و عمیقا برای پیروز شدن در قرعه کشی اعتقاد پیدا خواهید کرد.

  انتشار مقاله: چگونه در شرایط سخت به خدا اعتماد کنیم؟

  اعتماد به معنای باور قابل اطمینان به، حقیقت، توانایی یا قدرتی بالاتر از قدرت خودمان است. بنابراین، وقتی صحبت از اعتماد به خدا می شود، به معنای ایمان به قابل اطمینان به، کلام او، توانایی و قدرت او است. کتاب مقدس می گوید که خدا نمی تواند دروغ بگوید. او همیشه به وعده هایش عمل می کند و اینکه او شما را دوست دارد و خیری برای شما در نظر گرفته است. توکل به او به این معناست که آنچه را که او در مورد خودش، درباره جهان و درباره شما می گوید، درست است.

  آپدیت مقاله: چطور قانون مقاومت را شکست دهیم؟

  آیا وقتی سعی می کنید خواسته های خود را آشکار کنید و هیچ اتفاقی نمی افتد احساس ناامیدی می کنید؟

  به نظر می رسد که یک نیروی نامرئی و بیرونی وجود دارد که به ما فشار می آورد و خواسته های ما را از ما دور میکند، اما در واقع مقاومت از درون می آید.

  برای از بین بردن مقاومت ها، باید به درون نگاه کنید تا بفهمید چرا مانع رسیدن به خواسته های خود می شوید. شما باید با تغییر باورهای قدیمی مخرب و رها کردن وابستگی به نتیجه، قدرت خود را پس بگیرید. سپس با انجام اقدامات الهام‌آمیز و یافتن شواهد از قبلاً نشان داده شده اقدام کنید.

  انتشار محصول : مراقبه نور

  آیا در زندگی خود مشکلات جسمی دارید و احتمال می دهید به دلیل انسداد انرژی باشد؟

  آیا بدون اینکه بفهمید چرا به سمت احساسات و واکنش های منفی گرایش دارید ؟

  آیا می خواهید از نظر جسمی و عاطفی سالم و متعادل باشید، و روابط عالی با دوستان خود ایجاد کنید؟

  اگر اینطور است از این مراقبه قدرتمند برای بازگرداندن تعادل به بدن، ذهن و روح خود استفاده کنید – هر ۷ مرکز چاکراها را باز ، درمان و متعادل کنید و به یک رابطه هماهنگ با خود و جهان برسید.

  انتشار مقاله : چطور خواسته خود را متجلی کنیم؟ باید و نبایدها

  جلی خواسته ها چیست؟

  تجلی، به معنی تجربه چیزی است که می خواهید احساس کنید – و سپس زندگی و باور به آن تجربه به طوری که بتوانید آن را به صورت فیزیکی خلق کنید.

  می‌توانید برای جذب هر چیزی که می‌خواهید را تجلی کنید، خواه یک تجارت موفق، سلامتی بهتر، یک رابطه یا حتی یک شی مادی.

  گاهی اوقات ما چیزهایی فراتر از رویاهایمان آشکار می کنیم. بنابراین هنگام تجلی، مهم است که برای احتمالاتی که ممکن است رخ دهد اماده باشید. زیرا وقتی با انرژی محبت آمیز کیهان هماهنگ می شوید، هیچ محدودیتی برای آنچه می توانید جذب کنید وجود ندارد.

  آپدیت مقاله : هفت بعد ذهن

  بعد اول درون چیزهایی است که نمی توانید ببینید یا لمس کنید. داخل یک تکه میوه بعد اول است. بیرون یا سطح میوه بعد دوم است. درون بدن فیزیکی، زمین، یک درخت و یک سنگ – اینها همه در بعد اول قرار دارند. برای بیرون آوردن بعد اول، به سادگی میوه را باز کنید. بخشی که قبلاً دیده نشده بود و دست نخورده بود اما اکنون قابل مشاهده و محسوس است که به بعد دوم آورده شده است.

  هفت بعد ذهن

  هفت بعد ذهن- نقشه هستی و آگاهی

  ساتگورو سیوایا سابرامونیاسوامی(سیوایا سابرامونیاسوامی یک رهبر مذهبی هندو آمریکایی بود که توسط پیروانش به گورودوا معروف بود. سوبرامونیاسوامی در اوکلند کالیفرنیا به دنیا آمد و در جوانی هندوئیسم را پذیرفت)، آگاهی را به هفت دسته تقسیم می کند که از درشت تا بسیار ظریف شامل می شود. دو مورد اول وجود فیزیکی را توصیف می کنند – درون و بیرون اشیا. بعد سوم سطح هوشیاری طبیعی بشر است که شامل افکار و احساسات درباره زندگی خود و دیگران است. بعد چهارم تا هفتم را می توان به عنوان قلمروهای درونی، عرفانی یا بالاتر آگاهی توصیف کرد. آنها در همه چیز هستند اما برای دسترسی مداوم به آموزش و تمرین نیاز دارند. این مقاله منحصر به فرد در ارائه راهنمایی در تلاش های ما برای دسترسی به حالات درونی آگاهی مفید است.

  آیا واقعاً فقط از ۱۰ درصد مغز خود استفاده می کنیم؟

  در نهایت، تصور اینکه انسان تنها از ۱۰ درصد از مغز استفاده میکند نه تنها نادرست، بلکه نامربوط است.ذهن فوق‌العاده انعطاف پذیر است و می‌تواند زمانی که منطقه‌ای از بین می‌رود یا آسیب می‌بیند، دوباره مسیرهای عصبی جدید ایجاد کند. حتی اگر بخشی از مغز آسیب دیده یا برداشته شود، ذهن می تواند راهی برای کار با حداکثر ظرفیت خود پیدا کند.

  آپدیت مقاله : چطور به خواسته هایمان برسیم؟

  وقتی میخواهید به این سوال پاسخ ‌دهید واقع‌بین باشید: از خودتان بپرسید در زندگیم “من الان کجا هستم؟” پاسخ صادقانه به این سوال روی کسب و کار و کل زندگی شما تاثیر دارد.

  در کتاب از خوب به عالی، جیم کالینز داستان جیم استاکدیل، افسر ارتش آمریکا را روایت می کند که در طول جنگ ویتنام به مدت هشت سال اسیر بود و مرتباً شکنجه می شد. از استاکدیل پرسیده می شود کدام سربازها موفق به زنده ماندن شدند. استاکدیل پاسخ می دهد: پاسخ ساده است: خوشبین ها.

  ورود به حساب کاربری

  ایجاد حساب کاربری جدید