ضربه های دوگوشی یا بینورال بیت چه هستند و چگونه کار میکنند؟

ضربه های دوگوشی یا بینورال بیت چه هستند و چگونه کار میکنند؟
چکیده این مطلب : انتشار : ۱۵ , مرداد , ۱۳۹۵ ۴ نظر ۳۶۳۹ بازدید

تحقیقات روز به روز گزارش میدهند که تغییراتی را در هوشیاری با استفاده از ضربه های دوگوشی میتوان ایجاد کرد.اگر این ضربه ها در فرکانس های مختلفی باشند ذهن وابسته به فرکانس مختلف تغییر خواهد کرد.

 

تعریف عمومی؟

ضربه های دوگوشی یا بینورال بیت زمانی که همراه با محرک های صوتی باشد تغییراتی در فعالیت ها مغزی ایجاد میکند وقتی  که یک فرد تحت تاثیر صدای استریو یا هر دو تن صدای مختلف قرار گیرد ذهن یک ضربه دوگوشی تولید میکند و اینکه ذهن بین تن های مختلف پاسخ متفاوتی را میدهد .

 

 

 

و اما تعریف دقیق تری از ضربه های دوگوشی ( بینورال بیت )؟

ضربه های دوگوشی مربوط به شنوایی انسان میشوند که در ریشه ذهن اثر میگذارند.ضربه های دوگوشی به صورت آگاهانه شنیده میشوند زیرا محدوده شنوایی ذهن انسان بین ۲۰ تا ۲۰.۰۰۰ هزار هرتز است.که توسط بعضی از درمانگران برای درمان بیمارن به نام پیروی از فرکانس (در واقع گرایش ذهن برای درگیر شدن با فرکانس های خارجی ) استفاده میشود.

 

 

 

ضربه های دوگوشی چگونه روی مغز اثر میگذارند؟

زمانی که یک سیگنال از دو فرکانس مختلف برای هر گوش ارسال شود ذهن اختلاف فاز بین این سیگنال ها را تشخیص میدهد و زمانی که با هدفن یا اسپیکر ما این صدا ها رو میشنویم مغز در این میان این اطلاعات غیر عادی را پردازش میکند و ذهن یک بی نظمی را از این دو سیگنال دریافت میکند که این باعث میشود یک ضربه دوگوشی تولید شود که این باعث تغییر فرکانس های ذهنی میشود.ضربه های دوگوشی به عنوان یک ریتم در فرکانس های  متفاوت از طریق شنوایی شنیده میشوند.

 

 

 

ضربه های دوگوشی چگونه یک حالت خواب اور را ایجاد میکند؟

ضربه های دوگوشی به راحتی میتواند در فرکانس های پایین (کمتر از۳۰  هرتز ) شنیده شوند ( (Ostar 1973 این پدیده برای درک و اندازه گیری فرکانس های واکنشی که توسط ذهن تولید میشود است که این موقعیت هوشیاری انسان را تغییر میدهد.

 

 

 

بالاتر از ۴۰ هرتز امواج گاما         بالاترین فعالیت ذهنی مربوط به ، از جمله درک ،حل مسائل، ترس و اگاهی است.

۱۳ تا ۳۹ هرتز       امواج بتا  –      امواج فعال، مربوط به فعالیت های اضطرابی،و یا پارانویا (روان‌ گیسختگی پارانوئید) است

۷ تا ۱۳ هرتز         امواج الفا        امواج ارامش،امواج قبل از خواب و بعداز بیداری ،یا در حالت رویا دیدن

۸ تا ۱۲ هرتز         امواج موحسی  (حرکت ریتمی یا سنسوریموتور امواج)

۴ تا ۷ هرتز           امواج تتا          مدیتیشن عمیق  ، ارامش ، خواب REM

کمتر از ۴ هرتز     امواج دلتا        از دست دادن آگاهی بدن و خواب عمیق

 

 

تحقیقات روز به روز گزارش میدهند که تغییراتی را در هوشیاری با استفاده از بینورال بیت میتوان ایجاد کرد.

 

اثرات درونی از گوش دادن به ضربه های دوگوشی ممکن است ارامش بخش یا تحریک کننده باشد که این بسته به فرکانس دریافتی دارد.ضربه های دوگوشی دلتا (۱ تا ۴ هرتز) و تتا (۴ تا ۸ هرتز) گزارش شده است که ارامش بخش،و باعث افزایش خلاقیت، میشوند که برای کمک به خواب رفتن استفاده میشود.ضربه های دوگوشی در فرکانس الفا (۸ تا ۱۲ هرتز) و بتا( ۱۶ تا ۲۴ هرتر) گزارش شده است که باعث افزایش هوشیاری و بهبود حافظه همراه است.

 

 

 

 

خلاصه این مطلب به زبان ساده؟

وقتی که تن ها توسط کانال های چپ و راست از طریق هدفن و اسپیکر به گوش میرسد تغییراتی را در فعالیت های مغز ایجاد میکند و اگر این تن ها در فرکانس های مختلفی باشند ذهن وابسته به فرکانس مختلف تغییر خواهد کرد.

 

 

چطور موسیقی ذهن شما را برای افزایش کارایی و افزایش دقت تمرکز برای رسیدن به اهداف آموزش میدهد؟

ضربات دوگوشی چه هستند و چگونه میتوانند به شما کمک کنند؟

  1. ۰
    eng_farshad

    میشه آلبوم هایی که ضربه های دو گوشی هستند به جای هدفون از هندزفری استفاده کرد؟؟؟؟؟

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید
سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلبجست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

۴ نمونه تبلیغات سابلیمینال در ایمیل مارکتینگ

پیام های پنهان یا تبلیغات سابلیمینال در همه جا هستند اگر متخصص بازاریابی باشید می فهمید که این پیام ها تا چه اندازه می توانند حیاتی باشند.

با این حال ، وقتی صحبت از تبلیغات سابلیمینال یا پنهان در ایمیل مارکتینگ می شود به نظر نمی رسد این کار با توجه به برخی از نمونه های معروف که از برندهای بزرگ می بینیم ساده باشد.

چگونه باورهایمان را تغییر دهیم؟راه کار دقیق

ایا فکر می کنید با داشتن هوش بینهایت و یادگیری همه آموزشها ، تغییر باور امری آسان است ؟ اگر اسان بود ما هر باوری را میتوانستیم بدون اینکه ان باور دوباره خودش را نشان بدهد تغییر دهیم ولی با این وجود ، گاهی اوقات یک فکر یا باور به سرعت تغییر می کند. شاید برخی از باورها به آسانی تغییر کنند و برخی دیگر سخت تر .

 

چرا برخی اسان و برخی سخت تغییر میکنند؟ اگر تکنیک های خاصی برای تغییر برخی از باورها کار کند ، اما برای باورهای دیگر کار نکنند چه؟

اپدیت مقاله آیا افکار میتوانند DNA شما را تغییر دهند؟

علم ثابت می کند که ما می توانیم DNA خود را با ذهنمان تغییر دهیم! ما قربانی ژن هایمان نیستیم، بلکه ما تحت کنترل افکارمان هستیم.

ذهن و بدن به عنوان واحدهای جداگانه و مستقل نیستند. بدن و ذهن به طور غیرقابل تفکیکی در هم تنیده هستند و افکاری داریم ، سلامت و نوع  DNA ما را تعیین می کند.

اپدیت مقاله چطور رویای شفاف ببینیم؟

مطالعه ای که دکتر دن هولم آسپی (Dr. Denholm Aspy) از دانشکده روانشناسی دانشگاه آدلاید استرالیا روی تکنیک های رویای شفاف انجام داده است ، او قوی ترین شواهد که نشان می دهد القاء رویای شفاف (MILD) و تکنیک های Sims Initiated Lucid Dream (SSILD) برای القاء رویاهای شفاف مؤثر هستند را ارائه می دهد.

آپدیت البوم ۱۰۱ بار سریعتر ثروتمند شوید

آیا کسب درامد  زیاد سخت است ؟ خوب، این میتواند به دلیل اعتقادات منفی در مورد پول باشد که در ذهن ناخودآگاه ریشه کرده است برای اینکه سریعتر ثروتمند شوید باید این باورها را حذف کنید !!

سابلیمینال مسیج در تبلیغات

در این مقاله چگونگی استفاده از سابلیمینال مسیج در تبلیغات را بررسی خواهیم کرد.

همانطور که دیوید اوگلیوی David Ogilvy پدر تبلیغات گفت: ” یک تبلیغ خوب تبلیغی است که محصول بدون جلب توجه به خودش فروخته شود”

متعادل کردن چاکرای خاجی

آیا احساس کسلی ، بدون انرژی یا احساس گناه دارید؟ اگر این طور است ممکن است چاکرای خاجی (ساکرال) یا Svanhisthana  شما کم تحرک و یا غیر فعال باشد.

این البوم به شما کمک می کند تا مرکز انرژی هیجان ، شور جنسی خود را باز کنید و چاکرای خاجی را پاکسازی و تعادل را برقرار کنید.

چاکرای خاجی در زیر شکم ، در نزدیکی طحال قرار دارد و به رنگ نارنجی متصل است.

متقاعد کردن ذهن با سابلیمینال یک پدیده جدید نیست!

در طول ۲۵ سال گذشته ، استراتژی های بازاریابان دنیا در حال تغییر بوده است. یکی از روندهای برجسته ، جذابیت روز افزون دستگاههای پیشرفته برای تشخیص هویت یا فعال کردن نتایج امیدوارکننده تر برای محصولات یا خدمات است.

با توجه به این فعالیت جدید تعدادی از موسسه های بازرگانی که با صراحت به دنبال گسترش بیزینس خود هستند از وسایل ارتباطی سابلیمینال به عنوان ابزاری با اهداف کاملاً متفاوت استفاده می کنند.

۴۲ عبارت تاکیدی رابطه عاشقانه

یا تاکنون تلاش کرده اید رابطه خود را شریک زندیگتان با خودتان بهتر کنید؟ اگر چنین است هر روز از عبارت تاکیدی های این مطلب برای رسیدن به این هدف استفاده کنید و ذهن خود را برای داشتن رابطه فوق العاده شرطی کنید.

انگیزشی کلاشنیکف

داستان این فیلم بیوگرافی درباره میخائیل تیموفویچ کلاشنیکوف که سازنده و مخترع سلاح کلاشنیکف می باشد و …

۹ واقعیت که باید در مورد ناخوداگاه بدانید! + کتاب تمرین رایگان

در این مقاله ، ضمیرناخوداگاه شما یک سیلی محکم به صورت شما خواهد زد و نتایجی که بعد از دانستن این مطالب بدست می آورید بسیار چشمگیر خواهد بود به خصوص وقتی که از کتاب تمرین رایگان که در انتهای مطلب قرار دارد استفاده کنید.

جذب ماشین رویایی

تصور کنید که پشت فرمان ماشین رویایی خود نشسته اید، استارت را می زنید و با غرور پای خود را روی گاز می فشارید موتور با صدای بسیار زیبا پاسخ شما را می دهد. اگر راهی برای تبدیل کردن این رویا به واقعیت وجود داشته باشد چه خواهید کرد؟

با استفاده از این البوم متوجه می شوید که چگونه به یک آهنربای ماشین تبدیل شوید!

انگیزشی دوستان جنگلی

داستان انیمیشن دوستان جنگلی درباره این است که پس از آنکه عده ای بیگانه شروع به دزدیدن حیوانات جنگل می کنند، در این میان یک گربه به همراه یک سگ آبی تصمیم به نجات حیوانات در یک ماموریت خطرناک می گیرند و در این مسیر به دوستان صمیمی برای یکدیگر تبدیل می شوند و…

نحوه استفاده از پیام های پنهان یا سابلیمینال مسیج که در زندگی و بیزینس به شما کمک میکنند

سابلیمینال مسیج چه تاثیر میتواند بر زندگی شما داشته باشد؟ و چگونه شرکت ها از آن برای برنامه ریزی شما برای انجام کاری استفاده میکنند؟ چند دقیقه وقت بگذارید تا پیام های پنهان یا سابلیمینال مسیج های محیط زندگی خود ارزیابی کنید و بدون تلاش اضافی مغز خود را برای آنچه در حال تلاش برای بدست آوردن آن هستید برنامه ریزی کنید

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید