چرا امواج مغزی کلید موفقیت است؟

چرا امواج مغزی کلید موفقیت است؟
چکیده این مطلب : انتشار : ۲۵ , فروردین , ۱۳۹۶ ۱۴ نظر ۷۹۶۱ بازدید

امواج مغزی در ذهن ما توسط نرون های مغزی ایجاد میشوند. سریع یا آهسته بودن این نرون ها مشخص میکند که ما امواج سریعتر یا آهسته تری داشته باشیم.

 

جادوی امواج مغزی

امواج مغزی در ذهن ما توسط نرون های مغزی ایجاد میشوند.سریع یا آهسته بودن این نرون ها مشخص میکند که ما امواج سریعتر یا آهسته تری داشته باشیم.

همانطور که در شکل زیر میبینید فرکانس های آهسته امواج مغزی ما را آرام تر و ریلکس میکند.

 

 

جدول امواج مغزی EEG

امواج مغزی
امواج مغزی ذهن از زیاد به کم

 

نرون های عصبی که سرعت کمی دارند امواج مغزی اهسته ای را ایجاد میکنند و این باعث دورشدن نگرانی ها و دلشوره های روزمره زندگی میشود و ذهن خوداگاه شل و ریلکس میشود و در این حالت ما توانایی دسترسی به ناخوداگاه را داریم.

 

 

قدرت تسلط بر ذهن ناخوداگاه

تسلط بر ذهن ناخوداگاه فوق العاده شما را قدرتمند میکند.آیا میدانید بیش از ۹۵% افکار ما ناخوداگاه هستند ؟

یک لحظه در مورد آن فکر کن این یعنی اینکه شما فقط ۵% روی افکار خود تسلط دارید.اگر برای اولین بار این جمله را میخوانید واقعا ترسناک است با این حال میدانید که میتوانید از آن به نفع خود استفاده کنید و تمام کنترل آن را بدست بگیرید.

 

 

 

 

امواج مغزی بتا ۱۳-۴۰ هرتز (محتاط بودن ذهن)

این حالت در ذهن ما بیشتر در زمان بیداری رخ میدهد.تمرکز بسیار راحت است زیرا امواج به سرعت در حرکت هستند.و شما با استفاده از قدرت چپ مغز کارهای پیچیده را مثل حل کردن یک مسئله ریاضی را انجام میدهید .

با این حال برخی فرکانس های محدوده بتا ( یا مدت طولانی در این محدوده ماندن) میتواند باعث ؛ استرس ، نگرانی و وحشت در فرد شود.

 

همانطور که میدانید ماندن بیش از اندازه در یک حالت مثل استرس میتواند سیستم ایمنی بدن را خراب و یا از کار بیندازد.زیرا اگر شما بیش از اندازه در حالت استرس بمانید مغز ما شروع به تولید مواد شیمیایی استرس از قبیل(کورتیزول) میکند و این مواد شیمیایی تند و زننده هماهنگی سیستم ایمینی بدن را ناهماهنگ میکند.در واقع این مواد باعث میشود هر سیستم بیولوژیکی بدن نظم خود را از دست بدهد و شما احساس افسردگی ، بی حالی و عصبی بودن را بکنید.

 

 

 

 

سن در تولید امواج بتا موثر است

دانشمندان با مطالعه روی کودکان به نتایج عجیب غریبی برخورد کردند.کودکان تا سن ۴ ، ۵ سالگی امواج مغزی بتا کمتری نسبت به بزرگسالان تولید میکنند.

 

زمانی که به این سن میرسند شروع به تولید امواج بتا بیشتری میکند و این به دلیل اینکه بچها مدرسه را شروع میکنند نیست.بلکه به این دلیل است که زمانی تولید امواج بتا رو به افزایش میرود که انها با حساب و تلفظ اشنا میشوند.در این سن بچها امواج بتای بیشتری نسبت به بزرگسالان میکنند و در این سن بچها به بیاد آوری رویاهای شبانه خود تسلط بیشتری دارند.

 

 

 

 

امواج  الفا (ذهن آرام)

زمانی که شما استراحت میکنید امواج مغزی شما آهسته میشود و از حالت بتا به حالت آلفا میروید.زمانی که شما بیدار میشوید هم حالت آلفا را تجربه میکنید.زیرا ذهن هنوز آرام و شل است. ورود به این حالت زمانی که در حال تماشای تلویزیون ، کتاب خواندن و خواب رفتن در روز هستید هم رخ میدهد .البته شما در حالت آلفا هم  میتوانید مدیتیشن کنید.

 

 

 

راه ورود به ناخوداگاه

حالت آلفا میتواند راهی را برای ورود به ناخوداگاه تعریف کند .در این حالت خلاقیت شما افزایش پیدا میکند و شما احساس آرامش و سلامتی میکنید.همچنین ترس ها و نگرانی از شما دور میشود .بیاد آوردن اطلاعات در این حالت بسیار آسان است به همین دلیل این حالت را حالت فوق یادگیری نام گذاری کرده اند .

 

 

 

امواج تتا ۴ تا ۷ هرتز (ذهن ناخوداگاه)

حالت تتا حالتی است که ذهن شما به مدیتیشن عمیق یا خواب سنگین میرود و ما در زمان خواب رفتن و بیدار شدن از این حالت شگفت انیگز آگاه هستیم.که البته با امواج مغزی هم میشود این حالت را ایجاد کرد.این حالت زمانی که ما خواب هستیم رخ میدهد.

 

این حالت احساسی مانند یگانگی و ارتباط با هر چیز و جهان است که برخی افراد یک حالت شناور بودن را تجربه کرده اند.در این حالت خلاقیت فرد افزایش پیدا میکند که اغلب گزارش داده اند نورهایی را در حالت تتا میبینند و بدون زحمت بینش و الهام در ذهن جریان پیدا میکند .

 

این نشان میدهد زمانی که خلاقیت افراد افزایش پیدا میکند ایده های خوبی برای حل مشکلات پیدا میکنند.

 

 

 

 

امواج دلتا ۰ تا ۴ هرتز ( فوق ناخوداگاه)

حالت دلتا آهسته ترین فرکانس مغزی را دارد که معمولا در عمیق ترین خواب ها تجربه میشود .در این حالت بدن بافت های سلولی خودش را ترمیم میکند این حالت برای تجدید بدن نیاز است .در این حالت هورمون های بسیار مفید شیمیایی توسط مغز تولید میشود .

 

در زندگی عادی شما هرگز حالت دلتا را تجربه نخواهید کرد زیرا شما عمیقا خواب هستید.این حالت ذهن بسیار لذت بخش است. خوشبختانه با تکنولوژیbrain entrainment شما میتوانید ذهنتان را آموزش دهید تا این حالت را زمانی که شما بیدار هستید تجربه کنید.که در برخی از آلبوم های صوتی از امواج brain entrainment استفاده شده است .

 

از این حالت میتوان برای ورود اطلاعات جدید ، درمان ، استراحت و تجدید بدن استفاده نمود.حالت دلتا همچنین فوق ناخوداگاه را به حالت اجرا در می اورد.و این درب فوق ناخوداگاه را برای دریافت بینش و الهاماتی که قبلا از آن اگاه نبودید باز میکند.

 

 

 

 

امواج گاما ۳۰ تا ۱۰۰ هرتز

گاما حالتی از مغز است که کمترین درک را دارد .برخی دانشمندان حالت گاما را جدا از حالت بتا نمی شناسند.در حالی که برخی دیگر از دانشمندان فکر میکنند فرکانس ۴۰ هرتز منبع شناخت خود است که در مورد حالت گاما تحقیقات بیشتری لازم است تا متوجه شویم چه تاثیر بر ما  دارد.

 

 

 

مغز شما میتواند حالت های مختلف را در یک زمان تجربه کند

در زمان های مختلف مغز شما فرکانس های مختلفی را نوسان میکند با این حال در یک زمان ذهن فرکانس غالب را دارد که بیشترین درگیری را با ذهن دارد.به عنوان مثال اکثریت مغز شما در حالت بتا است اما نقاط کوچک دیگری وجود دارد که در حالت آلفا و دلتا هستند.

 

حالتی که ذهن همه حالت های فرکانس را داشته باشد در طول زندگی بسیار نادر است .زیرا این حالت بسیار قدرتمند است چرا که مغز شما در بالاترین حالت خود در حال کار کردن است.

 

ضربه های دوگوشی چه هستند و چگونه کار میکنند؟

 1. ۰
  somaieh

  با عرض سلام و خسته نباشید
  دو سوال داشتم ممنون میشم پاسخ دهید:
  ۱- من لحظاتی خیلی کمی (سه چهار بار) در زندگیم بوده که وسطای روز به خواب رفتم که مدت زمان خوابم بین ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بوده و بعد از بیدار شدن از خواب، احساس آرامش و انرژی فراونی (خیلی زیاد) در وجود من بود یعنی هر موقع به اون لحظات در زندگیم فکر میکنم احساس خیلی خوبی پیدا میکنم؛ آیا من در این مواقع حالت دلتا رو تجربه کردم؟
  ۲- بهترین زمان گوش دادن به آلبوم های سایت قبل از خواب یا بعد از بیداری است؛ در حالتی که حالت تتا قدرت بیشتری برای ثبت در ضمیر ناخودآگاه ما دارد؛ چرا نباید آلبوم ها رو به هنگام خواب گوش داد؟

  • ۰
   پشتیبان

   سلام حالت دلتا در حالت خواب عمیق رخ میدهد و با ۱۵ دقیقه خواب ایجاد نمی شود و البوم هایی که شامل ضربه های دوگوشی نیستند را میتوانید در زمان خواب استفاده کنید

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید
سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلبجست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

۴ نمونه تبلیغات سابلیمینال در ایمیل مارکتینگ

پیام های پنهان یا تبلیغات سابلیمینال در همه جا هستند اگر متخصص بازاریابی باشید می فهمید که این پیام ها تا چه اندازه می توانند حیاتی باشند.

با این حال ، وقتی صحبت از تبلیغات سابلیمینال یا پنهان در ایمیل مارکتینگ می شود به نظر نمی رسد این کار با توجه به برخی از نمونه های معروف که از برندهای بزرگ می بینیم ساده باشد.

چگونه باورهایمان را تغییر دهیم؟راه کار دقیق

ایا فکر می کنید با داشتن هوش بینهایت و یادگیری همه آموزشها ، تغییر باور امری آسان است ؟ اگر اسان بود ما هر باوری را میتوانستیم بدون اینکه ان باور دوباره خودش را نشان بدهد تغییر دهیم ولی با این وجود ، گاهی اوقات یک فکر یا باور به سرعت تغییر می کند. شاید برخی از باورها به آسانی تغییر کنند و برخی دیگر سخت تر .

 

چرا برخی اسان و برخی سخت تغییر میکنند؟ اگر تکنیک های خاصی برای تغییر برخی از باورها کار کند ، اما برای باورهای دیگر کار نکنند چه؟

اپدیت مقاله آیا افکار میتوانند DNA شما را تغییر دهند؟

علم ثابت می کند که ما می توانیم DNA خود را با ذهنمان تغییر دهیم! ما قربانی ژن هایمان نیستیم، بلکه ما تحت کنترل افکارمان هستیم.

ذهن و بدن به عنوان واحدهای جداگانه و مستقل نیستند. بدن و ذهن به طور غیرقابل تفکیکی در هم تنیده هستند و افکاری داریم ، سلامت و نوع  DNA ما را تعیین می کند.

اپدیت مقاله چطور رویای شفاف ببینیم؟

مطالعه ای که دکتر دن هولم آسپی (Dr. Denholm Aspy) از دانشکده روانشناسی دانشگاه آدلاید استرالیا روی تکنیک های رویای شفاف انجام داده است ، او قوی ترین شواهد که نشان می دهد القاء رویای شفاف (MILD) و تکنیک های Sims Initiated Lucid Dream (SSILD) برای القاء رویاهای شفاف مؤثر هستند را ارائه می دهد.

آپدیت البوم ۱۰۱ بار سریعتر ثروتمند شوید

آیا کسب درامد  زیاد سخت است ؟ خوب، این میتواند به دلیل اعتقادات منفی در مورد پول باشد که در ذهن ناخودآگاه ریشه کرده است برای اینکه سریعتر ثروتمند شوید باید این باورها را حذف کنید !!

سابلیمینال مسیج در تبلیغات

در این مقاله چگونگی استفاده از سابلیمینال مسیج در تبلیغات را بررسی خواهیم کرد.

همانطور که دیوید اوگلیوی David Ogilvy پدر تبلیغات گفت: ” یک تبلیغ خوب تبلیغی است که محصول بدون جلب توجه به خودش فروخته شود”

متعادل کردن چاکرای خاجی

آیا احساس کسلی ، بدون انرژی یا احساس گناه دارید؟ اگر این طور است ممکن است چاکرای خاجی (ساکرال) یا Svanhisthana  شما کم تحرک و یا غیر فعال باشد.

این البوم به شما کمک می کند تا مرکز انرژی هیجان ، شور جنسی خود را باز کنید و چاکرای خاجی را پاکسازی و تعادل را برقرار کنید.

چاکرای خاجی در زیر شکم ، در نزدیکی طحال قرار دارد و به رنگ نارنجی متصل است.

متقاعد کردن ذهن با سابلیمینال یک پدیده جدید نیست!

در طول ۲۵ سال گذشته ، استراتژی های بازاریابان دنیا در حال تغییر بوده است. یکی از روندهای برجسته ، جذابیت روز افزون دستگاههای پیشرفته برای تشخیص هویت یا فعال کردن نتایج امیدوارکننده تر برای محصولات یا خدمات است.

با توجه به این فعالیت جدید تعدادی از موسسه های بازرگانی که با صراحت به دنبال گسترش بیزینس خود هستند از وسایل ارتباطی سابلیمینال به عنوان ابزاری با اهداف کاملاً متفاوت استفاده می کنند.

۴۲ عبارت تاکیدی رابطه عاشقانه

یا تاکنون تلاش کرده اید رابطه خود را شریک زندیگتان با خودتان بهتر کنید؟ اگر چنین است هر روز از عبارت تاکیدی های این مطلب برای رسیدن به این هدف استفاده کنید و ذهن خود را برای داشتن رابطه فوق العاده شرطی کنید.

انگیزشی کلاشنیکف

داستان این فیلم بیوگرافی درباره میخائیل تیموفویچ کلاشنیکوف که سازنده و مخترع سلاح کلاشنیکف می باشد و …

۹ واقعیت که باید در مورد ناخوداگاه بدانید! + کتاب تمرین رایگان

در این مقاله ، ضمیرناخوداگاه شما یک سیلی محکم به صورت شما خواهد زد و نتایجی که بعد از دانستن این مطالب بدست می آورید بسیار چشمگیر خواهد بود به خصوص وقتی که از کتاب تمرین رایگان که در انتهای مطلب قرار دارد استفاده کنید.

جذب ماشین رویایی

تصور کنید که پشت فرمان ماشین رویایی خود نشسته اید، استارت را می زنید و با غرور پای خود را روی گاز می فشارید موتور با صدای بسیار زیبا پاسخ شما را می دهد. اگر راهی برای تبدیل کردن این رویا به واقعیت وجود داشته باشد چه خواهید کرد؟

با استفاده از این البوم متوجه می شوید که چگونه به یک آهنربای ماشین تبدیل شوید!

انگیزشی دوستان جنگلی

داستان انیمیشن دوستان جنگلی درباره این است که پس از آنکه عده ای بیگانه شروع به دزدیدن حیوانات جنگل می کنند، در این میان یک گربه به همراه یک سگ آبی تصمیم به نجات حیوانات در یک ماموریت خطرناک می گیرند و در این مسیر به دوستان صمیمی برای یکدیگر تبدیل می شوند و…

نحوه استفاده از پیام های پنهان یا سابلیمینال مسیج که در زندگی و بیزینس به شما کمک میکنند

سابلیمینال مسیج چه تاثیر میتواند بر زندگی شما داشته باشد؟ و چگونه شرکت ها از آن برای برنامه ریزی شما برای انجام کاری استفاده میکنند؟ چند دقیقه وقت بگذارید تا پیام های پنهان یا سابلیمینال مسیج های محیط زندگی خود ارزیابی کنید و بدون تلاش اضافی مغز خود را برای آنچه در حال تلاش برای بدست آوردن آن هستید برنامه ریزی کنید

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید