واقعیت ذهنی است!

واقعیت ذهنی است!
چکیده این مطلب : انتشار : ۲۳ , آذر , ۱۳۹۷ ۰ نظر ۱۲۰۰ بازدید

واقعیت ذهنی است! اکثر مردم این ایده را دارند که این جهان یک واقعیت عینی است برای مثال یک درخت یک درخت است. صرف نظر از اینکه ما درخت را درک می کنم یا یک مورچه درخت را درک می کند، درخت درخت است اما واقعیت عینی برای هر کس متفاوت است جانوران مختلف به […]

 

واقعیت ذهنی است!

اکثر مردم این ایده را دارند که این جهان یک واقعیت عینی است برای مثال یک درخت یک درخت است. صرف نظر از اینکه ما درخت را درک می کنم یا یک مورچه درخت را درک می کند، درخت درخت است اما واقعیت عینی برای هر کس متفاوت است جانوران مختلف به نحوی متفاوت درخت را درک می کنند.اما واقعیت چیزی نیست که واقعا وجود دارد زیرا واقعیت ذهنی است.

البته، در میان انسان ها، تجربه های ادراکی ما به اندازه کافی مشابه هم است در اغلب موارد ما می توانیم در بیشتر موارد به توافق برسیم به عنوان مثال درختان را به عنوان درخت معرفی کنیم. آنها ریشه، تنه، شاخه و برگ دارند. آنها درخت هستند اما برای یک مورچه، درخت بسیار متفاوت است. درخت می تواند کل جهان مورچه باشد چیزی عظیم است، چیزی که کار بی پایان و سرپناه را فراهم می کند.

مورچه

اما البته ما می دانیم که درخت واقعی است چرا که مورچه ها احمق هستند، درست است؟

اگر یک نژاد از موجودات بسیار پیشرفته بیش از ما در مورد درخت درک بیشتری داشتند بنابراین ما هم مثل مورچه ها “احمق” هستیم؟ این نژاد می داند که درختان در واقع یک نوع خاص از منبع انرژی با یک لرزش خاص هستند که آنها می توانند این لرزش را درک کنند و ما نمی توانیم، و آنها قادر به برقراری ارتباط در سطح ارتعاشی، یا تلپاتی با درختان هستند بنابراین آنها فکر می کنند که ما احمق هستیم و نمی دانیم که درخت واقعی است.

بنابراین درختان واقعا چه هستند؟

آیا یک جهان کامل است، یک زندگی هوشمندانه ناخودآگاه، یک موجود هوشمند ارتعاشی یا چیزی کاملا فراتر از درک ماست؟ همه این ها مربوط به نوع درک کردن انهاست هیچ کدام از این واقعیت ها معتبرتر از دیگری نیست البته، درک ما از درخت معتبر ترین است اما در مورد مورچه ها و نژادهای  پیشرفته به شکل دیگری است.

واقعیت ذهنی

همه چیزهایی که اینجا نوشته شده است از طریق درک انسانی است که می توانیم در اکثر موارد موافق و هماهنگ باشیم اما به عنوان مثال، درک ما با درک مورچه ها غیر قابل انطباق است. درخت برای مورچه بسیار متفاوت از درک ما از درخت است این به این معنی است که وقتی که ما می میریم، درک منحصر به فرد ما نیز با ما می میرد واقعیت ما، دقیقا همانطور که ما چیزها را درک می کنیم با ما می میرد.

دنیای ما ، جهان منحصر به فرد ما با ما میمیرد و متوقف می شود.

البته دنیای دیگران و واقعیت های دیگران همچنان ادامه دارد اما هر یک از ما دارای یک درک کاملا منحصر به فرد از دیگری هستیم گاهی اوقات درک ما شبیه به دیگران است، اما هیچ ادراکی در تاریخ شبیه به درکی نیست زیرا تجارب زندگی هیچکس دقیقا مثل دیگری نیست بنابراین، هیچ واقعیتی در طول تاریخ همان واقعیتی نیست که من و شما داریم به عبارت دیگر انسان هایی که شما در طول زندگی خود با آنها برخورد می کنید انسان هایی نیستند که دوست شما با آنها برخورد می کند زیرا هر کس واقعی منحصر به فرد خود را دارد.

معنی همه این صحبت ها چیست؟

اواتار

از آنجایی که هیچ واقعیت عینی وجود ندارد و واقعیت واقعا ذهنی است، به این معنی است که همه واقعیت ها منحصر به فرد هستند و این خوب و عالی است. این عالی است زیرا به این معنی است که ما در کنترل کامل واقعیت زندگی خودمان هستیم ، (درختان، مردم و غیره) یکسان هستند، اما آنچه آنها واقعا از انها درک می شود و به عنوان انسان تصمیم می گیریم چگونه آنها را درک کنیم حق انتخاب داریم که درختان را فقط به عنوان چیزی که برای کاغذ سازی و ساخت خانه محدود کنیم زیرا این چیزی است که ما برای رسیدن به آن به طور مؤثر استفاده می کنیم.

ما همچنین حق انتخاب داریم که آنها را به عنوان موجودات زنده زیبا، باستانی، شگفت انگیز و زنده تبدیل کنیم که نور خورشید را به انرژی مصرفی برای کل سیاره تبدیل می کنند بنابراین ما تصمیم می گیریم درخت برای ما چه چیزی است. ما کنترل میکنیم که چگونه جهان را ببینیم؛ بنابراین، ما واقعیت خودمان را کنترل می کنیم.

چه چیزی در این جهان واقعیت است؟

به عنوان یک مثال آخر، وضعیت زندگی خود را در نظر بگیرید به عنوان انسان، طبیعی است که بیشتر بخواهید این یکی از کمترین صفات انسان است که ما را از بقیه قلمرو حیوانات جدا می کند.

این باعث می شود که ما به طور طبیعی در معرض ناامیدی قرار بگیریم، زیرا احساس می کنیم که ما چیزی که میخواهیم و یا حتی سزاوار آن هستیم را نداریم اگر کسی از شما سوال کند، “اوضاع چطور است؟” شما ممکن است بگویید، “خوب، همه چیز خوب هستند اما اقتصاد کساد است ، رئیس من یک آدم خودخواه است ، وقت و پول کافی برای تفریح کردن ندارم و غیره ، اگر وضعیتتان را در نظر بگیرید، این واقعا واقعیت وضعیت شماست؛

زیرا اگر، از سوی دیگر فردی به شما بگویند:

“اوضاع عالی است من واقعا خوشحالم که در این اقتصاد مشغول به کار هستم و من می توانم با بچه هایم زمان زیادی را صرف تفریح و شادی کنم و حتی به مسافرت بروم “، پس این واقعیت آن فرد است ، گرچه همه محرک ها و شرایط کشور و انسان ها دقیقا یکسان است اما واقعیت به این بر میگردد که چگونه وضعیت خود را می بینید، چگونه جهان را می بینید، این واقعیت است.

شما می توانید زندگی خود را با تغییر چگونگی مشاهده اتفاقات بی نهایت بهتر کنید.

 

تربیت ضمیر ناخوداگاه

مقالات رایگان 

کتاب رایگان

ویدئو رایگان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید
سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلبجست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

انتشار مقاله جدید : استاد ضمیرناخودگاه شوید!

اگر می خواهید از قدرت ناخودآگاه ذهن خود استفاده کنید و آن را به بهترین دوست خود تبدیل کنید و در نهایت در مسیر رشد شخصی قرار بگیرید این مقاله یک راهنمای جامع است که به شما مهمترین راهکارهایی که باید در این فرایند یاد بگیرید آماده شده است.

انتشار مقاله جدید : ۶ راز قدرتمند برای داشتن یک ذهن ثروتمند

ثروت از ذهن شروع می شود.

اگر کسی طرز فکر و یا اعتقادات درستی در مورد ثروت نداشته باشند ، هرگز نمی توانند ثروتمند شود. درعوض ، همه ترسها ، ناامیدی ها و اعتقادات محدود ، او را تحت فشار قرار خواهد داد.

برای رسیدن به موفقیت ، مجبورید ذهنیت قدیمی خود را کنار بگذارید ، مجبورید اعتقادات منفی که شما را از زندگی که دوست دارید دوره کرده است خلاص شوید.

انتشار فیلم جدید : پی کی

غریبه ای در شهر است و سوالانی به ذهنش می رسد که تا به حال به ذهن کسی نرسیده است. در نهایت پاسخ این سوال ها او را راهی یک سفر شاد، مهیج و ….

انتشار مقاله جدید : ۲۸ رفتار که شما را غیرقابل توقف می کند

بسیاری از افراد موفق در آنچه که انجام می دهند خوب هستند ، برخی حتی نخبه هستند اما تعداد کمی از آنها کاملاً غیرقابل توقف هستند.کسانی که غیرقابل توقف هستند در دنیای خودشان هستند آنها با کسی به جز خودشان رقابت نمی کنند.شما هرگز نمی دانید که برنامه بعدی آنها چه است حتی اگر آنها با شما رقابت نکنند ، باعث می شود شما با آنها رقابت کنید.

آیا شما غیر قابل توقف هستید؟ بیایید شروع کنیم:

انتشار انیمیشن جدید : استرایک

داستان این انیمیشن درباره‌ی یک موش کور جوان به نام منگو می‌باشد که سعی دارد به رویای خود یعنی تبدیل شدن به یک فوتبالیست دست پیدا کند تا بتواند معدن طلایی که در زادگاهش هست را از سرپرست طمع‌کار آنجا که به او رئیس می‌گویند نجات دهد. اما…

انتشار مقاله جدید : ۲۵ عبارت تاکیدی جذب ثروت و فراوانی

بیرون آمدن از فقر به واسطه تلاشهای خود ، کاری است که باعث غرور و افتخار می شود ، و فقر فقط  توسط احمق ها با اهمیت می شود.. “- J. K. Rowling ، نویسنده کتابهای هری پاتر.

دوست عزیزم سلام

من محمد علیخانی هستم در این مطلب می خوام با شما در مورد بزرگترین مشکلی که افرادی زیادی درگیر اون هستند بحث کنیم در ادامه با من باشید….

اننشار مطلب جدید : برنامه نویسی ذهنی چیست؟

خوشبختانه و با به دست آوردن درک درستی از عملکرد ذهن ، هر فردی می تواند، با آگاهی بیدار شده و با استفاده آگاهانه از ابزار خلاق اندیشه خود باعث ایجاد شرایط مطلوب تر در هر حوزه ای از زندگی خود شود و اتفاقات ایجاد شده پس از آن شرایط مطلوب تر ، آسان تر و مؤثر تر می شوند و این یعنی هوشیارانه عمل کردن نه سخت تر کار کردن.

انتشار فیلم جدید : پیشگویی های آسمانی

پیشگویی آسمانی در برگیرنده اسراری است که هم اکنون در حال دگرگون ساختن جهان است. با توسل به تعالیم خردمندانه یک دست نوشته پرویی ،می آموزد که از هم اکنون بین وقایع زندگی خود ارتباط برقرار کنید و …

انتشار ویدئو جدید : تمرین بیلیون دلاری

این از اون دسته اطلاعات بسیار قدرتمند است ، شما فکر می کنید که این در مدارس ما تدریس می شود؟  حقیقت اینه نه

این اطلاعات بسیار قدرتمند است.

 فرض کنید این خطوط سطح ارتعاشات را نشان می دهند ، هر فرکانس یا یک فرکانس بالاتر و یک فرکانس پایینتر خود متصل است همه آنها به هم متصل هستند هیچ خط مشخصی برای شروع و پایین یک فرکانس وجود نداردهمه آنها به هم وصل هستند و همه با هم هستند حالا به این فکر کنید، این گوشی منه، این تلفن نماینده من است این هم گوشی شماست و نماینده شماست .اگر من بخوام با با شما صحبت کنم باید به گوشی شما متصل شوم من باید فرکانس شما را بگیرم.

انتشار محصول ، مشهور شدن در اینستاگرام

اگر ذهن و باورهای ما نقش مهمی در موفقیت زندگی و کسب کار ما دارند ، چطور میتوانیم باورهایمان نسبت به شبکه های اجتماعی را نادیده بگیریم؟

اگر با بسیاری از افرادی که در اینستاگرام فعالیت میکنند صحبت کنید متوجه می شوید که آنها در جذب فالورهای بیشتر  مشکل دارند ، کاری که آنها باید انجام دهند به سادگی تغییر نحوه تفکر در مورد شبکه های اجتماعی و فعالیت آنلاین آنها است.

آپدیت مقاله ، در خواب مشکلات خود را حل کنید؟

احتمالا داستان های از افرادی که در رویاهای خود اکتشافاتی را بدست آورده اند و مشهور شده اند شنیده اید. اتو لوئوی، برنده جایزه نوبل، در آزمایشات خود نشان می دهد که وقتی می خواهید ایده های را اجرا کنید و نیاز به راه حل دارید رشته های عصبی برای ارسال جواب از لحاظ شیمیایی تحریک میشوند و رویایی را به نمایش میگذارد. نویسنده فیلم فرانکشتین مری ولستون کرافت، با داشتن ایده این کتاب تجربه ی از دیدن یک روح وحشتناک که روی میز قرار گرفته بود که در خواب خود دیده بود روی موضوع کتاب او تاثیر گذاشت.

انتشار فیلم جدید ، شتاب

این فیلم که بر اساس داستانی واقعی ساخته شده است، در مورد راننده قهرمان فرمول ۱ «نیکی لادا» و تصادف او در سال ۱۹۷۶ است، که نزدیک بود جانش را از دست بدهد. تنها چند هفته بعد از این حادثه، او دوباره پشت فرمان می نشیند تا رقیبش «جیمز هانت» را به چالش بکشد…

انتشار مقاله ، چطور به خواسته هایمان برسیم؟

چرا برخی افراد وقتی به چیزی نیاز مبرم دارند نمی توانند آن را بدست آورند،همه ما قبلا این را تجربه کرده ایم . همه ما وسواس داشته ایم تا چیزهایی مانند کاهش وزن ، پول بیشتر ، دختر یا پسر رویاهای خود را بدست آوریم اما له نظر می رسد اتفاقات به شکلی رقم میخورند که این را برای ما غیرممکن میکند.

آنچه در مورد قانون جذب به شما نگفته اند:

انتشار انیمیشن جدید ، هاروی و موزه جادویی

داستان یک پسر با هوش با نام هاروی دنبال می کند که آرزو دارد به آخرین مرحله از بازی رایانه ای خود برسد و آن را به اتمام برساند تا بتواند به جمع تالار مشاهیر گیمرها بپیوندد تا پدر او که اکنون پیشش نیست به او افتخار کند . اما به پایان رساندن این بازی آن را به یک ماجراجویی واقعی و جذاب و هیجان انگیز وارد می کند که در آن او ، سگش جری و دوستش مونیکا را به عمق قلمروهای فراموش شده در شهر عروسک قدیمی موزه می کشاند.

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید