واقعیت ذهنی است!

واقعیت ذهنی است!
چکیده این مطلب : انتشار : 23 , آذر , 1397 ۱ نظر ۱۷۴۷ بازدید

واقعیت به این بر میگردد که چگونه وضعیت خود را می بینید، چگونه جهان را می بینید، این واقعیت است.

 

واقعیت ذهنی است!

اکثر مردم این ایده را دارند که این جهان یک واقعیت عینی است برای مثال یک درخت یک درخت است. صرف نظر از اینکه ما درخت را درک می کنم یا یک مورچه درخت را درک می کند، درخت درخت است اما واقعیت عینی برای هر کس متفاوت است جانوران مختلف به نحوی متفاوت درخت را درک می کنند.اما واقعیت چیزی نیست که واقعا وجود دارد زیرا واقعیت ذهنی است.

 

البته، در میان انسان ها، تجربه های ادراکی ما به اندازه کافی مشابه هم است در اغلب موارد ما می توانیم در بیشتر موارد به توافق برسیم به عنوان مثال درختان را به عنوان درخت معرفی کنیم. آنها ریشه، تنه، شاخه و برگ دارند. آنها درخت هستند اما برای یک مورچه، درخت بسیار متفاوت است. درخت می تواند کل جهان مورچه باشد چیزی عظیم است، چیزی که کار بی پایان و سرپناه را فراهم می کند.

 

 

 

مورچه
واضعیت ذهنی مورچه ها از درخت متفاوت است

اما البته ما می دانیم که درخت واقعی است چرا که فکر میکنیم مورچه ها احمق هستند و نمیدانند !

اگر یک نژاد از موجودات بسیار پیشرفته بیش از ما در مورد درخت درک بیشتری داشتند بنابراین ما هم مثل مورچه ها “احمق” هستیم؟ این نژاد می داند که درختان در واقع یک نوع خاص از منبع انرژی با یک لرزش خاص هستند که آنها می توانند این لرزش را درک کنند که ما نمی توانیم، و آنها قادر به برقراری ارتباط در سطح ارتعاشی، یا تلپاتی با درختان هستند بنابراین آنها فکر می کنند که ما احمق هستیم و نمی دانیم که درخت واقعی است.

 

 

 

بنابراین درختان واقعا چه هستند؟ آیا درختان واقعیت ذهنی ماست؟

آیا یک جهان کامل است، یک زندگی هوشمندانه ناخودآگاه، یک موجود هوشمند ارتعاشی یا چیزی کاملا فراتر از درک ماست؟ همه این ها مربوط به نوع درک کردن انهاست هیچ کدام از این واقعیت ها معتبرتر از دیگری نیست البته، درک ما از درخت معتبر ترین است اما در مورد مورچه ها و نژادهای پیشرفته به شکل دیگری است.

 

 

 

واقعیت ذهنی
واقعیت دنیای ما چیزی است که ما پذیرفته ایم

همه چیزهایی که اینجا نوشته شده است از طریق درک انسانی است که می توانیم در اکثر موارد موافق و هماهنگ باشیم اما به عنوان مثال، درک ما با درک مورچه ها غیر قابل انطباق است. درخت برای مورچه بسیار متفاوت از درک ما از درخت است این به این معنی است که وقتی که ما می میریم، درک منحصر به فرد ما نیز با ما می میرد واقعیت ما، دقیقا همانطور که ما چیزها را درک می کنیم با ما می میرد.

 

 

 

 

دنیای ما ، جهان منحصر به فرد ما با ما میمیرد و متوقف می شود.

البته دنیای دیگران و واقعیت های دیگران همچنان ادامه دارد اما هر یک از ما دارای یک درک کاملا منحصر به فرد از دیگری هستیم گاهی اوقات درک ما شبیه به دیگران است، اما هیچ ادراکی در تاریخ شبیه به درکی نیست زیرا تجارب زندگی هیچکس دقیقا مثل دیگری نیست بنابراین، هیچ واقعیتی در طول تاریخ همان واقعیتی نیست که من و شما داریم به عبارت دیگر انسان هایی که شما در طول زندگی خود با آنها برخورد می کنید انسان هایی نیستند که دوست شما با آنها برخورد می کند زیرا هر کس واقعی منحصر به فرد خود را دارد.

 

 

 

 

معنی همه این صحبت ها چیست؟

اواتار
واقعیت ها منحصر به فرد هستند

 

از آنجایی که هیچ واقعیت عینی وجود ندارد و واقعیت واقعا ذهنی است، به این معنی است که همه واقعیت ها منحصر به فرد هستند و این خوب و عالی است. این عالی است زیرا به این معنی است که ما در کنترل کامل واقعیت زندگی خودمان هستیم ، (درختان، مردم و غیره) یکسان هستند، اما آنچه آنها واقعا از انها درک می شود و به عنوان انسان تصمیم می گیریم چگونه آنها را درک کنیم حق انتخاب داریم که درختان را فقط به عنوان چیزی که برای کاغذ سازی و ساخت خانه محدود کنیم زیرا این چیزی است که ما برای رسیدن به آن به طور مؤثر استفاده می کنیم.

 

 

ما همچنین حق انتخاب داریم که آنها را به عنوان موجودات زنده زیبا، باستانی، شگفت انگیز و زنده تبدیل کنیم که نور خورشید را به انرژی مصرفی برای کل سیاره تبدیل می کنند بنابراین ما تصمیم می گیریم درخت برای ما چه چیزی است. ما کنترل میکنیم که چگونه جهان را ببینیم؛ بنابراین، ما واقعیت خودمان را کنترل می کنیم.

 

چه چیزی در این جهان واقعیت است؟

به عنوان یک مثال آخر، وضعیت زندگی خود را در نظر بگیرید به عنوان انسان، طبیعی است که بیشتر بخواهید این یکی از کمترین صفات انسان است که ما را از بقیه قلمرو حیوانات جدا می کند.

 

این باعث می شود که ما به طور طبیعی در معرض ناامیدی قرار بگیریم، زیرا احساس می کنیم که ما چیزی که میخواهیم و یا حتی سزاوار آن هستیم را نداریم اگر کسی از شما سوال کند، “اوضاع چطور است؟” شما ممکن است بگویید، “خوب، همه چیز خوب هستند اما اقتصاد کساد است ، رئیس من یک آدم خودخواه است ، وقت و پول کافی برای تفریح کردن ندارم و غیره ، اگر وضعیتتان را در نظر بگیرید، این واقعا واقعیت وضعیت شماست؛

 

 

زیرا اگر، از سوی دیگر فردی به شما بگویند:

“اوضاع عالی است من واقعا خوشحالم که در این اقتصاد مشغول به کار هستم و من می توانم با بچه هایم زمان زیادی را صرف تفریح و شادی کنم و حتی به مسافرت بروم “، پس این واقعیت آن فرد است ، گرچه همه محرک ها و شرایط کشور و انسان ها دقیقا یکسان است اما واقعیت به این بر میگردد که چگونه وضعیت خود را می بینید، چگونه جهان را می بینید، این واقعیت است.

 

شما می توانید زندگی خود را با تغییر چگونگی مشاهده اتفاقات بی نهایت بهتر کنید.

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  


  سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

  این مطلب را به اشتراک بگذارید  امتیاز شما به این مطلب

  train-your-brain.jpg
  

  جست و جو

  برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

  پیام های سیستم

  آپدیت مقاله : چرا جریان پول در زندگی شما مسدود شده است؟

  اگر برای جذب خواسته های خود تلاش می کنید، ساده ترین و شاید بهترین اصل و قانونی که می توانید در مورد قانون جذب بدانید این است که هر چه احساس بهتری داشته باشید، سریعتر جذب می کنید.

  هر چه نسبت به آنچه در زندگی شما اتفاق می افتد احساس بهتری داشته باشید، اتفاقات بهتر به تجربیات زندگی شما سرازیر خواهد شد.

  هر چیزی که می خواهید واقعا فقط یک احساس است. اگر می گویید پول می خواهید، باید احساسی داشتید باشید که باعث خلق پول می شود مانند: (امنیت، شادی، غرور) ، بنابراین فقط احساس خود را تغییر دهید و فقط به دنبال تکه های کاغذ نباشید.

  اگر بتوانید وارد یک ذهنیت فراوانی شوید، می توانید فراوانی نامحدودی داشته باشید. وقتی احساسات خود را کنترل می کنید کنترل زندگی خود را در دست دارید.

  آپدیت مقاله: رازهای قدرتمند برای داشتن یک ذهن ثروتمند

  بزرگترین تصور غلطی که برخی افراد در مورد ثروت دارند این است که تنها افرادی که میلیون ها دلار در حساب های بانکی خود دارند ثروتمند هستند.

  اگر می خواهید ثروتمند شوید، باید مانند افراد ثروتمند فکر کنید. با تعریف اهداف مالی خود شروع کنید: در یک سال چقدر پول می خواهید داشته باشید؟ در پنج سال چطور؟

  مقدار پولی که می خواهید را بررسی کردید؟ اگر بله ادامه مطلب را بخوانید

  انتشار محصول تجسمی : جذب خانه رویایی

  در حقیقت شما می توانید با برنامه ریزی ناخوداگاه خود خانه دلخواه خود را جذب کنید؟

  این آلبوم به روشی ساده کار می کند. با استفاده از این فایل تجسمی از حمایت ناخودآگاه برای جذب خانه جدید برخوردار خواهید بود.

  بسیاری از مردم به روش های مختلف سعی می کنند آرزوی داشتن خانه جدید را خود را محقق کنند، اما در حقیقت این تلاش های آنها نیست که نتایج زندگیشان را خلق میکند زیرا ناخوداگاه همه اتفاقات را کنترل میکند، بنابراین اگر علارقم تلاش هایی زیاد هنوز هم خانه دلخواه خود را ندارید این به این دلیل است که در اعماق ضمیر ناخودآگاه خود باورهای متناقض و کمبود در مورد پول و یا داشتن خانه وجود دارد. بنابراین سخت است باور کنیم که این امر واقعا امکان پذیر است!

  آپدیت مقاله : ۱۰ راه ساده و زیبا برای ارتباط با راهنمای روح

  مهم نیست چه کسی هستید، از کجا آمده اید، یا چه نوع زندگی دارید، شما راهنماهای روحی دارید که پیام هایی را برای شما ارسال می کنند. در در مقاله نحوه شناسایی این پیام ها ، اماده شدن برای دریافت و برقراری ارتباط با انواع مختلف راهنمایی ها را بررسی میکنیم:

   

  در این مقاله

  انواع راهنمای روح

  نحوه ارتباط با آنها

  بررسی چگونگی ارتباط آنها با شما

  و چرا احساس قطع ارتباط می کنید

  را میخوانیم.

  آپدیت مقاله : رازهای جذب پول

  همه چیز در زندگی ما از انرژی تشکیل شده است – از جمله افکار، کلمات و احساسات ما. پول انرژی است و اینکه چگونه آگاهانه فکر کنید، احساس کنید، چگونه پول را خرج کنید و پول خود را پس انداز کنید تعیین می کند که چه مقدار کم (یا چه مقدر زیاد) از آن خواهید داشت.

  بسیاری از ما به این باور تربیت شده‌ایم که پول به اندازه کافی وجود ندارد، باید سخت کار کنید تا پول به دست آورید، یا اینکه هرگز به اندازه کافی پول نخواهید داشت. این باورها در ما ریشه دوانده و در نهایت داستان‌هایی در مورد پول درون ناخودآگاه ما ایجاد کرده اند که منابع مالی را محدود می‌کند و از آنجایی که ضمیر ناخودآگاه ما در حدود ۹۵ درصد از زندگی ما را اداره می کنند جای تعجب نیست که بسیاری از ما رابطه سالمی با پول نداریم.

  انتشار مقاله : داستانی واقعی از قدرت عبارت های تاکیدی

  آیا می دانستید که عبارات تاکیدی می توانند تأثیر باورنکردنی بر زندگی ، سلامت ، شغل و روابط شما داشته باشند؟

  در کارگاه های آموزشی فرانکلین کاوی (Franklin Covey) در طول جلسه یک خانم ، داستانی در مورد عبارات تاکیدی که زندگی او را تغییر داد به اشتراک گذاشت.

  این داستان به شما انگیزه می دهد تا عبارت های تاکیدی را با قدرت بیشتری استفاده کنید.

  آپدیت مقاله: ذهن ناخوداگاه چطور روی اعمال و رفتار ما کنترل دارد؟

  ناخوداگاه چطور روی اعمال و رفتار ما کنترل دارد؟

  پیامهای سابلیمینال و محرک های روانشناسی ما را به این باور می رساند که بدون اینکه متوجه شویم می توانیم تحت تأثیر قرار بگیریم ، اما سوال این است که ذهن ناخودآگاه ما چقدر قدرتمند است؟

  گاهی اوقات وقتی از خودم می پرسم که چرا انتخاب خاصی کرده ام ، متوجه می شوم که واقعاً نمی دانم. تا چه حد تحت کنترل چیزهایی هستیم که از آنها آگاه نیستیم؟ – پل ، ۴۳ ، لندن

  Sometimes when I ask myself why I’ve made a certain choice, I realise I don’t actually know. To what extent we are ruled by things we aren’t conscious of? – Paul, 43, London

  چرا این ماشین را خریدید؟ چرا عاشق شریک زندگی خود شدید؟ وقتی شروع به بررسی اساس انتخاب های زندگی خود می کنیم ، خواه مهم باشند یا نه ، ممکن است به این نتیجه برسیم که سرنخ چندانی نداریم. ما حتی ممکن است تعجب کنیم که آیا ما واقعاً ذهن خود را می شناسیم و چه چیزی خارج از آگاهی ما در آن می گذرد.

  انتشار مقاله : چگونه ذهن خود را برای موفقیت در ترید و معاملات مالی برنامه ریزی کنید؟

  ضمیر ناخودآگاه همیشه برنده است

  دلیل این امر این است که همه ما برنامه های ناخودآگاه زیادی داریم لذا ممکن است آگاهانه طرز فکر خاصی را دوست داشته باشیم و به اثربخشی آن اعتقاد داشته باشیم اما این بدان معنا نیست که ما می توانیم به طور مداوم به این نوع شیوه تفکر را حفظ کنیم مخصوصاً وقتی شرایط سخت می شود. در شرایطی که اوضاع سخت می شود، برنامه های قدیمی ناخوداگاه ما که هنوز در لایه های زیرین دفن شده اند دوباره فعال می شود و ما طرز فکر جدیدی را که تازه یاد گرفته بودیم کاملاً فراموش می کنیم.

  آپدیت مقاله : چطور رویاهایتان را کنترل کنید؟

  ما حدود شش سال از زندگی خود را در خواب می گذرانیم – یعنی ۲۱۹۰ روز یا ۵۲،۵۶۰ ساعت. اگرچه ما می توانیم از تصورات و احساساتی که در خواب مشاهده می کنیم آگاه باشیم ، اما بیدار نیستیم. این توضیح می دهد که چرا نمی توانیم تشخیص دهیم که در خواب هستیم و اغلب رویاهای خود را با واقعیت اشتباه می گیریم.

  برخی از افرادی که رویای شفاف می بینند توانایی این را دارند که در رویاهای خود آگاهانه بدانند که در حال رویا دیدن هستند، آنها حتی می توانند کنترل رویاهای خود را در دست بگیرند (فیلم تلقین با بازی لئوناردو دی کاپریو را مشاهده کنید).

  رویاهای شفاف هنوز یک موضوع در حال مطالعه است ، اما پیشرفت های اخیر نشان می دهد که این حالت ترکیبی از هوشیاری و خواب است.

  فوق انگیزشی روح

  انیمیشن روح ، درباره جو گاردنر، معلم و نوازنده یک گروه موسیقی در دبیرستان است که همیشه آرزو داشت روی صحنه به اجرای موسیقی جاز بپردازد؛ حالا بالاخره این فرصت را پیدا کرده است اما یک حادثه باعث می‌شود تا روح وی از بدنش جدا شود و…

  آپدیت مقاله : برنامه نویسی ذهنی چیست؟

  آیا تا به حال اهداف و رویاهایی داشته اید که محقق نشده اند؟

  باور نکردنی است اما ۹۲ درصد از مردم می گویند به اهداف و تصمیماتی که اول سال برای خود تعیین می کنند نمی رسد. با این آمار بالا باید چیزی بین آنها مشترک باشد که آنها را عقب نگه داشته است.

  پس از تحقیقات انجام شده روی ۸٪ کسانی که به اهداف خود دست رسیده اند، موارد متفاوتی در مورد آنچه که این افراد موفق انجام می دهند وجود دارد.

  ۱۰ عبارت تاکیدی که قدرت ذهن شما را تقویت می کند!

  عبارات تاکیدی چه هستند و چه کمکی به من میکنند؟

  آیا می دانستید که ضمیر ناخودآگاه شما تقریباً ۹۰ درصد از کل قدرت ذهن شما را تشکیل می دهد…

  برخلاف ذهن آگاه (که مسئول فعالیت های روزانه شما در هنگام بیداری است) ، فقط ۱۰ ذهن شما را تشکیل می دهد؟

   

  به همین دلیل است بسیاری از افرادی که سعی می کنند وزن خود را کاهش دهند ، سیگار را ترک کنند یا عادت جدیدی داشته باشند موفق نمی شوند – زیرا آنها به سادگی نمی دانند که رمز موفقیت در دسترس ضمیر ناخودآگاه و برنامه ریزی مجدد آن با اطلاعات جدیداست.بنابراین ، چگونه به ذهن ناخودآگاه خود دسترسی پیدا کنید و آن را تغییر دهید؟

  آپدیت مقاله : ۴۲ عبارت تاکیدی رابطه عاشقانه

  یک رمان نویس فرانسوی ، با نام مستعار جورج سند ، گفت: “تنها یک خوشبختی در این زندگی وجود دارد ، دوست داشتن و دوست داشته شدن.” چه آگاه باشید و چه نباشید ، هر فردی با قلبی تپنده به دنبال عشق و دوست داشتن است. برای شاد بودن توجه به سیستم عاطفی و روحی ما بسیار حیاتی است!

  آپدیت مقاله : چطور با قدرت ضمیر ناخوداگاه پول را سریع جذب کنیم؟

  ثروت از ذهن شما شروع می شود. اگر می خواهید ثروتمند شوید ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که ذهن ناخودآگاه خود را برای جذب ثروت آموزش دهید. راه این کار این است که ابتدا افکار ثروتمندانه را در ذهن خود ایجاد کنید و سپس افکار خود را در عمل استفاده کنید.

  اگر بتوانید یاد بگیرید که چگونه ذهن خود را برای تصمیم گیری درست آموزش دهید، طبیعتاً پول به زندگی شما جذب می شود. به عنوان مثال ، سایت فوربس بهترین استراتژی هایی که میلیونرهای خودساخته از آنها برای ایجاد ثروت استفاده می کنند نوشته است. یکی از این استراتژی این است: ذهنیت خود را درباره پول تغییر دهید. در ادامه مقاله آمده است:

  ورود به حساب کاربری

  ایجاد حساب کاربری جدید