چه چیزی در این جهان واقعیت است؟

چه چیزی در این جهان واقعیت است؟
چکیده این مطلب : انتشار : ۲۹ , بهمن , ۱۳۹۵ ۷ نظر ۳۳۳۰ بازدید زمان مطالعه ۷ دقیقه پادکست به زودی

اگر ما نتوانیم تضمین کنیم که میتوانیم رنگ ها را ببینیم عطر و بوی و صدایی که میشنویم واقعی هستند یا نه چطور میتوانیم ادعا کنیم انها درست هستند یا اشتباه ؟

 

واقعیت چیست ؟ چه چیزی در این جهان واقعیت است ؟ شما واقعیت را چگونه تعریف میکنید؟

 

حتی یک کودک سه ساله میداند چمن سبز است ، آسمان ابی است و برف سفید است.هر کسی که آگاه باشد میداند یک روز ۲۴ ساعت است و یک دقیقه ۶۰ ثانیه. با این حال افراد بسیار کمی وجود دارند که تعجب نمیکنند که ما واقعیت را از طریق حس هایمان تجربه میکنیم .

 

در یک دوره ای از مدرسه ما یاد گرفیتم که رنگ چیزی بیش از طول موج طیف های مختلف نور نیست که کاملا پیش پا افتاده به نظر میرسد اما آیا واقعا ما آن را به معنای واقعی متوجه شدیم ؟ این دلیل این است که ما رنگ های مختلف از اشیاء را اطرافمان میبینیم زیرا هر عنصری که طول موج را جذب میکند و ان را به اطراف منعکس میکند .به این فکر کنید : آیا واقعا در تاریکی میتوانید چمن را سبز ببینید ( خیر چون نور ندارد) درواقع شما فکر مکنید که میبیند زیرا از قبل میدانید چمن سبز است.

 

حدس میزنم شما در حال حاظر میدانید بسیاری از حیوانات کره زمین جهان را از طرق های مختلف از ما میبینند.به عنوان مثال : میگویند سگها برای دیدن برخی رنگ ها کور هستند و گاو فقط رنگ قرمز را درک میکند همانطور که مطالعات روی گربه ها نشان داده است انها یک دید بسیار قوی برای درک طیف UV نور دارند .

 

گربه
گربه ها یک دید بسیار قوی برای درک طیف UV دارند .

 

بسیاری از چیزها اشعه UV  از خود منعکس میکنند که برخی از حیوانات قادر به دیدن انها هستند در حالی که ما نمیتوانیم ببینیم .رونالدو داگلاس استاد زیست شناسی از دانشگاه  لندن و همکار در نویسندگی میگوید ” آیا برخی از گلها که شهد دارند ممکن است اثری از ادرار حیوانات باشد “

همچنین گوزن شمالی و خرس قطبی  میتوانند  منعکس شدن اشعه UV  را ببینند اما روباه سفید نمیتوانند.

 

 

 

در مورد صداها چه اتفاقی رخ میدهد؟

همان داستان اینجا هم صدق میکند .حواس انسان بسیار محدود است و ما فقط میتوانیم صداهای بین محدوده  ۲۰ تا ۲۰۰۰۰ هزار را بشنویم اما برخی حیوانات توانایی شنیدن صداهایی با محدوده پایین و بالاتر را هم دارند .به عنوان مثال دلفین ها و خفاش ها نه تنها درک شنیدن صداهای بالاتر را هم دارند بلکه برای جهت گیری حرکت و برقراری ارتباط نیز استفاده میکننند .

 

 

بنابراین چه نگاهی به جهان واقعیت را مشخص میکند ؟ اگر حواس ما نامحدود بود ما چه جیزهایی میدیدیم ، میشنیدیم و درک میکردیم ؟

جهان به چشم انسان مانند یک تکه پازل تنها دیده میشود که هرگز کل یک تصویر را کامل نمیکند .حقیقت این است که اگر حواس ما نامحدود بود احتمالا مغز ما توانایی پردازش تمام اطلاعات اطرافمان را داشت مانند بصری ،صوتی ، دیگر  محرک های سیستم عصبی  که ما به سادگی دیوانه میشدیم .

 

جهان هستی
زمان ساخته ذهن انسان است

واقعیت چیست ؟

با این حال این به این معنی نیست که انسان محکوم به ماندن در این محدودیت است .آیا  قطعه پازل تنها میتواند جهان هستی را درک کند؟ شاید تا حدی پاسخ مثبت باشد اما به این معنی نیست که ما نمیتوانیم حواسمان را گسترش دهیم .ما داستان هایی از افرادی را توانایی های خاص را شنیده و دیده ایم  به عنوان مثال Ben Underwood ، معروف به پسر دلفین از کالیفرنیا که قادر به درک صداهای بالا است .

 

به غیر از حواس پنج گانه شناخته شده بشر دیگر ادراک ها هم درست هستند مانند درک زمان.

 

زمان ساخته ذهن انسان است و کاملا وابسته با درک ما دارد .احتمالا شما متوجه شده اید که برخی مواقع زمان بسیار زیادی را داشته اید اما ساعات و روز ها بسیار سریع تمام میشدند اما زمانی که خسته هستید و منتظر روز خاصی هستید دقیقه مثل ساعت میگذرد .این در حالات ذهنی ما تغییر ایجاد شده است .به نظر میرسد زمان به معنای واقعی کلمه وجود ندارد به عنوان مثال افرادی که تحت تاثیر مواد روان گردان هستند زمان را متوجه نمیشوند.

 

نکته ترسناک اینجا است که  ما حتی نمتوانیم تصر کنیم جهان چطور به نظر میرسد که این مانند یک سوال ابدی از ابدیت کیهان است.

 

بنابراین اگر ما نتوانیم تضمین کنیم که میتوانیم رنگ ها را ببینیم عطر و بوی و صدایی که میشنویم واقعی هستند یا نه چطور میتوانیم ادعا کنیم انها درست هستند یا اشتباه .نظریات و تفاسیر زیادی وجود دارد اما تنها چیزی که میتوان گفت این است که واقعیت آن چیزی است که در چشم بیننده است .

 

براستی واقعیت چیست ؟

 

فرکانس و قدرت افکار

 1. ۰

  لطفا یک مقاله راجع به واقعیت زمان بگذارید

 2. ۰

  ببخشید لطفا پاسخ دهید؟ ؟؟

 3. ۰

  .احتمالا شما متوجه شده اید که برخی مواقع زمان بسیار زیادی را داشته اید اما ساعات و روز ها بسیار سریع تمام میشدند اما زمانی که خسته هستید و منتظر روز خاصی هستید دقیقه مثل ساعت میگذرد .این در حالات ذهنی ما تغییر ایجاد شده است .به نظر میرسد زمان به معنای واقعی کلمه وجود ندارد به عنوان مثال افرادی که تحت تاثیر مواد روان گردان هستند زمان را متوجه نمیشوند.
  نکته ترسناک اینجا است که ما حتی نمتوانیم تصر کنیم جهان چطور به نظر میرسد که این مانند یک سوال ابدی از ابدیت کیهان است.

  ببخشید میشه این قسمت رو بگیدینی چه؟؟؟ چون توضیح کاملی داده نشده همین که بعضی وقتازمان خیلی زودمیگذره یا بعضی اوقات خیلی دیر، به چه دلیل هست؟؟؟؟؟پس واقعیت زمان دقیقا چه هست؟؟؟میشه کامل توضیح بدید خیلی فکرم مشغولش شده

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید
سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلب

train-your-brain.jpg


جست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

چطور به جمع میلیونرها بپیوندید ؟ این سوالی است که خیلی از افراد از خود می پرسند؟

جورج کامل، یکی از مجریان برنامه «نمایش رمزی»، یک ویدیوی درباره افزایش تعداد میلیونرها منتشر کرده است. به گفته کامل، این جهش بواسطه جهش بزرگ در بازار سهام در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال ۲۰۲۲ است که در آن مارکت S&P 500 بزرگترین افت سالانه خود را که از سال ۲۰۰۸ ثبت کرده بود ، تقویت شده است.

۸+۸+۸ قانون موفقیت

همیشه گفتن راحتر از انجام دادن است. کار، خانواده، سلامتی و اهداف شخصی ما با هم رقابت می کنند. یافتن هماهنگی بین این اولویت ها یک چالش همیشگی است.

به همین دلیل است که قانون ساده و در عین حال موثر ۸+۸+۸ زندگی هزاران نفر را متحول کرده است. اختصاص ۸ ساعت به کار، وقت شخصی و استراحت باعث می شود تا انگیزه و موفقیت پایدارتر قابل دستیابی باشد. اجرای این قانون مستلزم تغییر در طرز فکر، تاکتیک های عملی برای هر حوزه زندگی و سازگاری با سبک زندگی شما است. بازدهی در سلامت روان، بهره وری، و تحقق بلندمدت آن را تبدیل به یک تغییر بازی ارزش کاوش می کند. در ادامه بخوانید تا بدانید چگونه قانون ۸+۸+۸ می‌تواند باعث بهبود پایدار زندگی شما شود.

۷ راه برای غلبه بر ترس از شکست

راه برای غلبه بر ترس از شکست

وقتی روی پروژه ای تلاش می کنید، و به افراد زیادی در مورد آن صحبت میکنید و شب ها بی خوابی می کشید و در تلاش هستید مسیر موفقیت را سپری کنید، شکست می تواند کوبنده باشد. اما اگر دائماً از نتیجه منفی می ترسید، نمی توانید به هدف خود برسید.

ممکن است شغل رویایی خود را از لیست اهداف خود خط بزنید چون با وجود شکست، تلاش بی معنی خواهد بود. ممکن است به یک رابطه امیدوارکننده پایان دهید زیرا اگر رابطه به خوبی پیش نرود از درد پس از جدایی می ترسید. در هر دوی این موارد، با ایجاد یک نتیجه بد می تواند شما را از دنبال کردن اهدافتان باز دارد.

چه در محل کار باشد چه در زندگی، طبیعی است که نگران این باشیم که آیا همه چیز درست می شود یا خیر. اما در واقع، طبق نظرسنجی که روی بیش از ۱۰۰۰ نفر انجام شد، مردم بیشتر از اینکه از عنکبوت ها، تنها ماندن در خانه و حتی ارواح می ترسند از شکست خوردن می ترسند.

اما اگر به ترس اجازه دهید به شما غلبه کند می تواند شما را ناتوان کند. مهم است که مراقب ترس‌های خود باشید تا تأثیر منفی بر زندگی شما نداشته باشند.

در ادامه روش هایی وجود دارد که به شما کمک میکند بر ترس از شکست غلبه کنید.

بهترین عبارت های تاکیدی برگفته از کتاب ۴ اثر از فلورانس اسکاول شین

فلورانس اسکاول شین (انگلیسی: Florence Scovel Shinn؛ ۲۴ سپتامبر ۱۸۷۱–۱۷ اکتبر ۱۹۴۰) هنرمند اهل ایالات متحده آمریکا بود که در سال‌های میانی عمر خود تبدیل به یک معلم مذهبی تفکر نوین و نویسندهٔ متافیزیک شد. در محیط‌های تفکر نوین، شین به خاطر کتاب اولیه‌اش «بازی زندگی و چگونگی بازی کردن آن» (۱۹۲۵) شناخته می‌شود.

فلورانس اسکاول شین فلسفه خود را به این صورت بیان می‌کند:نیروهای نامرئی همواره برای انسان کار می‌کنند که همیشه خودش رشته‌ها را می‌کشد، اگرچه انسان از این موضوع آگاه نیست. اما به دلیل قدرت ارتعاش کلمات، هر چه انسان بیان می‌کند، شروع به جذب آن می‌کند.— بازی زندگی، فلورنس اسکوول شین

اپدیت مقاله: چگونه ذهنیت افراد ثروتمند را داشته کنیم ؟

افراد ثروتمندان از نظر عادت با بقیه افراد جامعه چه تفاوت هایی دارند؟ پس از مطالعه ۲۳۳ فرد ثروتمند و ۱۲۸ فرد فقیر به مدت پنج سال، توماس کورلی، حسابدار و برنامه ریز مالی، عادات موفقیت روزانه افراد ثروتمند را در کتاب خود به نام عادات ثروتمندان: عادت های روزانه افراد ثروتمند و موفق کشف کرد. از ۲۳۳ میلیونر، ۱۷۷ نفر خودساخته بودند و ۵۶ نفر از آنها پول خود را به ارث برده بودند.

برنده شدن در قرعه کشی

تأکیدات آلبوم ذهن خوداگاه و ناخودآگاه شما را با هم هماهنگ میکند و توانایی تجسم شما را برای برنده شدن افزایش میدهد .با این آلبوم ذهن شما کاملا با هدف برنده شدن هماهنگ خواهد شد و عمیقا برای پیروز شدن در قرعه کشی اعتقاد پیدا خواهید کرد.

انتشار مقاله: چگونه در شرایط سخت به خدا اعتماد کنیم؟

اعتماد به معنای باور قابل اطمینان به، حقیقت، توانایی یا قدرتی بالاتر از قدرت خودمان است. بنابراین، وقتی صحبت از اعتماد به خدا می شود، به معنای ایمان به قابل اطمینان به، کلام او، توانایی و قدرت او است. کتاب مقدس می گوید که خدا نمی تواند دروغ بگوید. او همیشه به وعده هایش عمل می کند و اینکه او شما را دوست دارد و خیری برای شما در نظر گرفته است. توکل به او به این معناست که آنچه را که او در مورد خودش، درباره جهان و درباره شما می گوید، درست است.

آپدیت مقاله: چطور قانون مقاومت را شکست دهیم؟

آیا وقتی سعی می کنید خواسته های خود را آشکار کنید و هیچ اتفاقی نمی افتد احساس ناامیدی می کنید؟

به نظر می رسد که یک نیروی نامرئی و بیرونی وجود دارد که به ما فشار می آورد و خواسته های ما را از ما دور میکند، اما در واقع مقاومت از درون می آید.

برای از بین بردن مقاومت ها، باید به درون نگاه کنید تا بفهمید چرا مانع رسیدن به خواسته های خود می شوید. شما باید با تغییر باورهای قدیمی مخرب و رها کردن وابستگی به نتیجه، قدرت خود را پس بگیرید. سپس با انجام اقدامات الهام‌آمیز و یافتن شواهد از قبلاً نشان داده شده اقدام کنید.

انتشار محصول : مراقبه نور

آیا در زندگی خود مشکلات جسمی دارید و احتمال می دهید به دلیل انسداد انرژی باشد؟

آیا بدون اینکه بفهمید چرا به سمت احساسات و واکنش های منفی گرایش دارید ؟

آیا می خواهید از نظر جسمی و عاطفی سالم و متعادل باشید، و روابط عالی با دوستان خود ایجاد کنید؟

اگر اینطور است از این مراقبه قدرتمند برای بازگرداندن تعادل به بدن، ذهن و روح خود استفاده کنید – هر ۷ مرکز چاکراها را باز ، درمان و متعادل کنید و به یک رابطه هماهنگ با خود و جهان برسید.

انتشار مقاله : چطور خواسته خود را متجلی کنیم؟ باید و نبایدها

جلی خواسته ها چیست؟

تجلی، به معنی تجربه چیزی است که می خواهید احساس کنید – و سپس زندگی و باور به آن تجربه به طوری که بتوانید آن را به صورت فیزیکی خلق کنید.

می‌توانید برای جذب هر چیزی که می‌خواهید را تجلی کنید، خواه یک تجارت موفق، سلامتی بهتر، یک رابطه یا حتی یک شی مادی.

گاهی اوقات ما چیزهایی فراتر از رویاهایمان آشکار می کنیم. بنابراین هنگام تجلی، مهم است که برای احتمالاتی که ممکن است رخ دهد اماده باشید. زیرا وقتی با انرژی محبت آمیز کیهان هماهنگ می شوید، هیچ محدودیتی برای آنچه می توانید جذب کنید وجود ندارد.

آپدیت مقاله : هفت بعد ذهن

بعد اول درون چیزهایی است که نمی توانید ببینید یا لمس کنید. داخل یک تکه میوه بعد اول است. بیرون یا سطح میوه بعد دوم است. درون بدن فیزیکی، زمین، یک درخت و یک سنگ – اینها همه در بعد اول قرار دارند. برای بیرون آوردن بعد اول، به سادگی میوه را باز کنید. بخشی که قبلاً دیده نشده بود و دست نخورده بود اما اکنون قابل مشاهده و محسوس است که به بعد دوم آورده شده است.

هفت بعد ذهن

هفت بعد ذهن- نقشه هستی و آگاهی

ساتگورو سیوایا سابرامونیاسوامی(سیوایا سابرامونیاسوامی یک رهبر مذهبی هندو آمریکایی بود که توسط پیروانش به گورودوا معروف بود. سوبرامونیاسوامی در اوکلند کالیفرنیا به دنیا آمد و در جوانی هندوئیسم را پذیرفت)، آگاهی را به هفت دسته تقسیم می کند که از درشت تا بسیار ظریف شامل می شود. دو مورد اول وجود فیزیکی را توصیف می کنند – درون و بیرون اشیا. بعد سوم سطح هوشیاری طبیعی بشر است که شامل افکار و احساسات درباره زندگی خود و دیگران است. بعد چهارم تا هفتم را می توان به عنوان قلمروهای درونی، عرفانی یا بالاتر آگاهی توصیف کرد. آنها در همه چیز هستند اما برای دسترسی مداوم به آموزش و تمرین نیاز دارند. این مقاله منحصر به فرد در ارائه راهنمایی در تلاش های ما برای دسترسی به حالات درونی آگاهی مفید است.

آیا واقعاً فقط از ۱۰ درصد مغز خود استفاده می کنیم؟

در نهایت، تصور اینکه انسان تنها از ۱۰ درصد از مغز استفاده میکند نه تنها نادرست، بلکه نامربوط است.ذهن فوق‌العاده انعطاف پذیر است و می‌تواند زمانی که منطقه‌ای از بین می‌رود یا آسیب می‌بیند، دوباره مسیرهای عصبی جدید ایجاد کند. حتی اگر بخشی از مغز آسیب دیده یا برداشته شود، ذهن می تواند راهی برای کار با حداکثر ظرفیت خود پیدا کند.

آپدیت مقاله : چطور به خواسته هایمان برسیم؟

وقتی میخواهید به این سوال پاسخ ‌دهید واقع‌بین باشید: از خودتان بپرسید در زندگیم “من الان کجا هستم؟” پاسخ صادقانه به این سوال روی کسب و کار و کل زندگی شما تاثیر دارد.

در کتاب از خوب به عالی، جیم کالینز داستان جیم استاکدیل، افسر ارتش آمریکا را روایت می کند که در طول جنگ ویتنام به مدت هشت سال اسیر بود و مرتباً شکنجه می شد. از استاکدیل پرسیده می شود کدام سربازها موفق به زنده ماندن شدند. استاکدیل پاسخ می دهد: پاسخ ساده است: خوشبین ها.

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید