هدف گذاری و تصمیم گیری

هدف گذاری و تصمیم گیری
چکیده این مطلب : انتشار : ۲۱ , اردیبهشت , ۱۴۰۰ ۱ نظر ۱۸۸۵ بازدید

با هدف گذاری میتوانید به یک انسان مغناطیسی تبدیل شوید و قدرتهای بزرگ خود را از قانون جذب بکار بگیرید و قدم به قدم مغزتان را با هدفتان تنظیم کنید این سایت مهارت های لازم برای یک زندگی شاد و موفق را به شما می آموزد.

 

هدف گذاری و تصمیم گیری

در این دنیایی که ما زندگی میکنیم جایی که قانون جذب کل دنیا را گرفته است ما در یک جریان بدون توقف پیام ها ،ایده ها،تصاویر،نظرات و دانش هستیم که در هر جنبه ای از زندگیمان قرار گرفته است.این پیام های ثابت از طریق ذهن ما در حال اجرا هستند و اغلب اوقات ایجاد سردرگمی میکنند عدم تمرکز، افکار ما را پخش میکنند.این کاملا با توانایی های ما متناقض است تا بتوانیم رویاها و ارزوهایمان با استفاده از پتانسیل بی پایان ذهنمان جذب کنیم.

 

زمانی که شما یک هدف بزرگ را تنظیم میکنید این الگوی مخرب  از “طرز نوع افکار” میتواند یک مانع بزرگ در مسیر اشکار کردن نتایج باشد.

 

تصمیم گیری یک گام مهم در فرایند تنظیم هدف گذاری است.

اکثر مردم حتی نمیتوانند انتخاب کنند که صبحانه چه بخورند چه به اینکه بخواهند در تغییرات زندگی مثل انتخاب همسرمناسب،یا باز کردن شغل رویایی خود تصمیم گیری کنند.

 

شما احتمالا مانند هر کسی رویاها و امید هایی دارید و این پرش سریع از یک ایده به ایده دیگر شما را از تعهد نسبت به خود و دنبال کردن اهدافتان و در نهایت انجام دادن آن منحرف میکند.

تصور کنید شما در حال رانندگی به سمت یک مکان خاص هستید و سپس شما متوجه میشوید که برای اینکه به انجا برسید کمی طول میکشد بنابراین شما تصمیم میگرید تغییر جهت بدهید زیرا شما فکر میکنید یک مقصد جدید بهتر و رسیدن به آن راحتر است.چه اتفاقی افتاد از اینکه تمرکزتان را از روی مقصد اصلیتان منحرف شد؟ به احتمال زیاد شما ذهنتان را در مورد انتخاب دومین مسیر تغییر دادید .

 

 

 

اجازه دهید بیشتر درمورد هدف گذاری بدانیم:

این کاملا خوب است که ذهنمان را وقتی که به یک هدف میرسیم تغییر دهیم اما اگر شما میبینید این کار را همیشه انجام میدهید و یک مشکل در ذهنتان برای انچه در زندگیتان میخواهید اشکار شود پیدا میکنید شما تمرکزتان را برای بوجود اوردن اهدافتان از دست میدهید و شما یک پیام متناقض و بی نظمی به جهان ارسال میکنید و چیزی که اشکار میشود یک افتضاح بزرگ است زیرا مدام در حال پریدن از این شاخه به آن شاخه است.

 

 

 

به منظور قرار دادن رویاهایتان در مرحله عمل شما اول باید تصمیم بگیرید چه چیزی برای شما مهم است . در مورد این فکر کنید که در درون شما چه چیزی شعله ور است (حتی اگر شما فکر میکنید نمیتوانید به ان برسید).پس از اینکه مشحص کردید چه چیزی می خواهید همین الان در زندگیتان داشته باشید روی ان تمرکز کنید. ولی اگر هنوز نمیدانید چه چیز میخواهید این خوب است وقت خود را برای پیدا کردن انها صرف کنید نیازی به عجله نیست.

 

 

 

درخواست کردن از ذهن ناخوداگاه برای گرفتن پاسخ را ادامه دهید در نهایت به شما نشان خواهد داد خواسته واقعی شما چیست.پاسخ میتواند به صورت ناگهانی ایجاد شود مثلا زمانی که شما زیر دوش هستید یا زمانی که در حال تفریح با دوستانتان هستید یا وقتی که صبح زود بیدار میشوید. اگر شما انرا پرسیده باشید جواب به سمت شما خواهد امد و از اهدافی که در شما هیجان ایجاد نمیکنند اجتناب کنید زیرا شما از ان ناامید میشوید.

 

 

 

برای مثال:

اگر کم کردن وزن یک هدف مهم در زندگی شما است روی ان تمرکز کنید.تمرکزتان را روی هدفتان قرار دهید و یک میدان انرژی اطراف ان ایجاد کنید و ارتعاشات خود را به ان برسانید.زمانی که ارتعاشات شما با هدفتان یکی شود قانون جذب وارد بازی میشود و”مانند ، مانند را جذب میکند” یا “بخواهید تا به شما داده شود.” افکار شما باعث جذب دوستانی می شوند که انها هم هدف شما را دارند ،جذب اطلاعات درست می شود که برای کاهش وزن نیاز دارید بدانید یا ممکن است معرفی یک باشگاه سلامتی از یک شخص نزدیک باشد.

 

 

 

تمرکز روی هدف

گذاشتن قدرت تمرکزتان روی هدف قدم اول است و تغییر باورهای ناخوداگاه درباره هدفتان در کنار آن می آید. وقتی که شما اعتقادات محدود درباره توانایی های رسیدن به هدفتان را در مغزتان نگه میدارید مانند ترس ،شک ، در این لحظه قانون جذب برای شما کار نمیکند در ابتدا شاید شما درباره تصمیمتان خیلی هیجان زده هستید و شما انتخاب میکنید که هر انچه لازم است را انجام دهید و حتی ممکن است تجربه های بزرگ تر را جذب کنید اما انها فقط در زمان کوتاهی کار میکنند زمانی که باورهای غالب شما زندگیتان را مدیریت میکند و به شما میگویید شما نمیتوانید ان را ایجاد کنید و در نهایت شما از رسیدن به ان دست بر میدارید و متوقف می شوید.

 

هدف گذاری
هدف گذاری اولین قدم موفقیت است

 

هنگامی که شما تصمیم میگرید هدفتان را تنظیم کنید این غیر ممکن است که تصمیمتان بتواند پارادایم های ذهن ناخوداگاهتان را تغییر دهد. تصور کنید که پتانسیل نامحدود شما میتواند یک ارتعاش طنین انداز با هدفتان را داشته باشد در این لحظه شما میتوانید ترس و شک های تان را متوقف میکنید پس از ان قدرت زیادی شکوه شما را نشان میدهد نه فقط برای چند روز بلکه برای همه عمر.(مثل فردی که یک بار قانون جذب را برای بکار بردن در زندگیش کشف میکند اما برای همه عمر از ان سود میبرد)

 

 

شما در واقع میتوانید به یک انسان مغناطیسی تبدیل شوید و قدرتهای بزرگ خود را از قانون جذب بکار بگیرید و قدم به قدم مغزتان را با هدفتان تنظیم کنید.

 

 

این وب سایت به شما کمک می کند گره های اتصالات مغزتان را باز کنید از شما دعوت میکنم که ساختن فیلم زندگی خود را تجربه کنید و واقعیت اصلی زندگیتان را جذب کنید .لطفا توضیحات را بخوانید و به انها عمل کنید.این مطالب کاملا رایگان هستند و به شما کمک میکند تا با بزرگترین منبع روی زمین و پتانسیل های نامحدود ان متصل شوید که مانع شما میشود و ان ذهن ناخوداگاه شماست.

 

فایل صوتی سابلیمینال ایجاد کردن اهداف زندگی


تنظیم اهداف شخصی – هدف گذاری

تعیین اهداف

بسیاری از افراد احساس می کنند که در دنیا معلق هستند. آنها سخت کار می کنند ، اما به هیچ یک اهداف خود نمی رسند.

 

یک دلیل اساسی که آنها چنین احساسی دارند این است که آنها وقت کافی را صرف فکر کردن در مورد آنچه از زندگی می خواهند نمی کنند و اهداف مشخصی برای خود تعیین نکرده اند. از این گذشته ، آیا قبل از اینکه به سفر بروید مقصد خود را تعیین نمی کنید؟ قطعا بله!

 

 

چگونه می توان یک هدف تعیین کرد؟

ابتدا آنچه را می خواهید داشته باشید را در نظر بگیرید و سپس به آن متعهد شوید. اهدافتان را SMART مشخص کنید به معنی (خاص ، قابل اندازه گیری ، قابل دستیابی ، مرتبط و با زمان محدود) که به شما انگیزه بدهد و آنها را یادداشت کنید تا احساس ملموس تری نسبت به آنها داشته باشید. سپس قدم هایی که باید برای تحقق بخشیدن به اهدف بردارید را برنامه ریزی کنید و هر یک از آنها را انجام دهید تا به نتیجه برسید.

 

تعیین هدف فرایندی قدرتمند برای تفکر درباره آینده ایده آل شما و ایجاد انگیزه برای ایجاد یک چشم انداز از چیزی که میخواهید به واقعیت تبدیل شود است.

 

روند تعیین اهداف به شما کمک می کند تا در زندگی انتخاب کنید و با آگاهی دقیق آنچه را که می خواهید بدست آورید ؛ در این صورت می دانید که باید تلاش خود را کجا متمرکز کنید و از چیزهایی که باعث حواس پرتی شما می شوند پرهیز کنید.

 

 

چرا باید هدف گذاری کنیم؟

ورزشکاران سطح بالا ، افراد موفق در همه زمینه ای اهداف تعیین شده ای دارند. تعیین اهداف به شما دید طولانی مدت و انگیزه کوتاه مدت می دهد.

اگر تمرکز خود را روی کسب دانش بگذارید این به شما کمک می کند تا زمان و منابع خود را سازماندهی کنید تا بتوانید از زندگی خود نهایت استفاده را ببرید.

 

با تعیین اهداف واضح و مشخص ، می توانید دستیابی به آن اهداف را بسنجید و به آنها افتخار کنید ، و پیشرفت رو به جلو را در آنچه که قبلاً غیر ممکن به نظر می رسید خواهید دید. همچنین با هدف گذاری اعتماد به نفس خود را بالا می برید زیرا توانایی و شایستگی خود را در رسیدن به اهدافی که تعیین کرده اید دیده اید.

 

 

هدف گذاری
اهداف خود را بنویسید

 

شروع هدف گذاری

اهداف خود را باید در چند سطح تنظیم کنید:

 

 • ابتدا “تصویر کلانی ” از آنچه می خواهید در زندگی خود داشته باشید (یا مثلاً طی ۱۰ سال آینده) دارید و اهداف زیادی که می خواهید به آنها برسید را شناسایی کنید.

 • سپس ، آنها را به اهداف کوچکتر و کوچکتر تقسیم کنید تا در طول زندگی خود به آنها برسید.

 • سرانجام ، هنگامی که برنامه خود را مشخص کردید ، برای دستیابی به این اهداف شروع به انجام کار روی آنها کنید.

 

 

 

مرحله ۱: تعیین اهداف مادام العمر

اولین قدم در تعیین اهداف شخصی ، در نظر گرفتن آنچه می خواهید در طول زندگی خود بدست آورید است (یا حداقل تا سن قابل توجهی که خودتان مشخص می کنید). تعیین اهداف در کل زندگی دید کلی به شما می دهد که روی تصمیم گیری شما در تمامی جنبه ها اثر میگذارد.

 

برای اینکه یک دید گسترده و متعادل از تمام جنبه های مهم زندگی خود داشته باشید ، سعی کنید در برخی از دسته های زیر (یا دسته بندی هایی که خودتان مشخص می کنید) اهدافتان تعیین کنید:

 

 • شغل – می خواهید در حرفه خود به چه سطحی برسید یا چه جایگاهی برسید؟

 • مالی – در چه مرحله ای می خواهید چقدر کسب درآمد کنید؟ این درامد چه ارتباطی با اهداف شغلی شما دارد؟

 • آموزش – آیا دانش خاصی وجود دارد که بخواهید به دست بیاورید؟ برای دستیابی به اهداف دیگر ، چه اطلاعات و مهارت هایی را باید داشته باشید؟

 • خانواده – آیا می خواهید پدر و مادر شوید؟ اگر چنین است ، چگونه می خواهید پدر و مادر خوبی باشید؟ چگونه می خواهید توسط یک شریک زندگی یا اعضای خانواده بزرگ خود دیده شوید؟

 • هنر – آیا می خواهید به اهداف هنری خاصی برسید؟

 • نگرش – آیا بخشی از ذهنیت مخرب تان شما را عقب نگه داشته است؟ آیا رفتاری دارید که دوست دارید آن را تغییر دهید؟ (در این صورت ، هدف خود را برای بهبود رفتار خود یا یافتن راه حلی برای این مشکل تعیین کنید).

 • جسمی – آیا اهداف ورزشی وجود دارد که بخواهید به آن برسید ، یا می خواهید در زمان پیری سلامت باشید؟ برای رسیدن به این هدف چه قدم هایی را برمی دارید؟

 • لذت – چگونه می خواهید از زندگی خود لذت ببرید؟

 • سرویس عمومی – آیا می خواهید دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنید؟ اگر چنین است، چگونه؟

 

مدتی را با ایده پردازی سپری کنید و سپس یک یا چند هدف را در هر دسته انتخاب کنید که برای شما الویت بیشتری دارد. سپس مجدداً آنها را بررسی کنید و از بین مثلا ۱۰ انتخاب خود ۵ تای مهم دیگر را  که می خواهید روی آنها متمرکز شوید انتخاب کنید.

 

در حین انجام این کار ، اطمینان حاصل کنید که اهدافی که تعیین کرده اید واقعی هستند ، نه اهدافی که والدین ، ​​خانواده یا کارفرمایان می خواهند. (اگر شریکی دارید ، احتمالاً می خواهید آنچه را که او می خواهد در نظر بگیرید – با این حال ، اطمینان حاصل کنید که نسبت به خود وفادار هستید!)

 

 

 

مرحله ۲: تعیین اهداف کوچکتر

 

وقتی اهداف خود را تعیین کردید ، یک برنامه پنج ساله با اهداف کوچکتر تنظیم کنید که اگر می خواهید به برنامه های بلند مدت خود برسید باید آنها را تکمیل کنید.

 

سپس یک برنامه یک ساله ، یک برنامه شش ماهه و یک برنامه یک ماهه با اهداف کوچکتر ایجاد کنید که باید برای رسیدن به اهداف بلند مدت خود به آنها برسید.

 

سپس یک لیست کار روزانه ایجاد کنید

از کارهایی که امروز باید در جهت رسیدن به اهداف خود انجام دهید لیستی تهیه کنید.

 

در مراحل اولیه ، اهداف کوچکتر شما می تواند مطالعه کتاب و جمع آوری اطلاعات در مورد دستیابی به اهداف سطح بالاتر باشد. این به شما کمک می کند کیفیت و واقع بینی اهدف خود را وضوح ببخشید.

 

در آخر ، برنامه های خود را مرور کنید و مطمئن شوید که آنها با روشی که می خواهید زندگی کنید متناسب است.

 

 

 

روزانه اقدام کنید

هنگامی که در مورد اولین اهداف خود تصمیم گرفتید ، با بررسی و به روزرسانی لیست کارهای روزانه خود ، روند را ادامه دهید.

برنامه های بلند مدت را به صورت دوره ای مرور کنید و در صورت نیاز آنها را اصلاح کنید.

هدف گذاری

اهداف هوشمند (SMART)

یک روش مفید برای رسیدن به اهداف استفاده از SMART است.

در حالی که انواع مختلفی از SMART وجود دارد (برخی از آنها را در پرانتز آورده ایم) ، SMART معمولاً مخفف عبارت:

 

     S – خاص (قابل توجه).

     M – قابل اندازه گیری (یا معنی دار).

     A- قابل دستیابی (یا اقدام گرا).

     R – مربوط (یا پاداش دهنده).

     T – محدود به زمان (یا قابل پیگیری).

به عنوان مثال ، استفاده از هدف SMART یا هوشمند ” من سفر کل دنیا را تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۷ به پایان رسانده ام” بسیار عالی است زیرا شما از امروز یک برنامه ۷ ساله برای خود ایجاد کرده اید. بدیهی است که این تنها در صورتی امکان پذیر خواهد بود که مقدمات زیادی از قبل انجام شده باشد!

 

 

 

نکات بیشتر برای هدف گذاری یا تعیین اهداف

راهنمایی های زیر به شما در تعیین اهداف موثر و قابل دستیابی کمک می کند:

 

 • هر هدف را با جمله ای مثبت بیان کنید – اهداف خود را مثبت بیان کنید – “این روش را به خوبی اجرا کنید” بسیار بهتر از “این اشتباه احمقانه را مرتکب نشوید” است.

 • دقیق باشید – اهداف دقیق را تعیین کنید ، تاریخ ، زمان و مقدار را وارد کنید تا بتوانید موفقیت خود را اندازه بگیرید. اگر این کار را انجام دهید ، دقیقاً خواهید فهمید که چه زمانی به هدفتان رسیده اید و می توانید رضایت کامل را از رسیدن به آن کسب کنید.

 • اولویت ها را تعیین کنید – وقتی چندین هدف دارید به هر یک اولویت دهید. این به شما کمک می کند با داشتن اهداف زیاد احساس خستگی نکنید و به شما کمک می کند تا توجه خود را به مهمترین اهداف معطوف کنید.

 • اهداف را بنویسید – این آنها را شکل می دهد و به آنها نیروی بیشتری می بخشد.

 • اقدام کردن روی اهداف کوچک را نگه دارید – اهداف سطح پایینی را که برای رسیدن به آنها تلاش می کنید ، کوچک و قابل دستیابی به نظر می رسند. اگر هدفی خیلی بزرگ باشد ، ممکن است به نظر برسد که شما در رسیدن به آن پیشرفتی نمی کنید بنابراین کوچک بودن اهداف فرصت های بیشتری برای پاداش می دهد.

 • کارایی اهداف را تعیین کنید ، نه نتیجه اهداف را – باید مراقب باشید اهدافی را تعیین کنید که تا آنجا که ممکن است بر روی آنها کنترل داشته باشید. عدم موفقیت در رسیدن به یک هدف شخصی به دلایلی که خارج از کنترل شما باشد ، می تواند کاملاً ناراحت کننده باشد!

 • در تجارت ، دلایل عدم موفقیت در رسیدن به اهداف می تواند محیط های نامناسب تجاری یا تأثیرات غیرمنتظره سیاست دولت باشد. در ورزش ، می تواند قضاوت ضعیف ، آب و هوای بد ، آسیب دیدگی یا فقط یک بدشانسی ساده باشد.

 • اگر اهداف خود را بر اساس عملکرد شخصی خود قرار دهید بنابراین می توانید روی دستیابی به اهداف خود کنترل داشته باشید و از آنها نتیجه مثبت بگیرید.

 • اهداف واقع بینانه تعیین کنید – تعیین اهدافی که می توانید به آنها برسید مهم است. انواع افراد (به عنوان مثال کارفرمایان ، والدین ، ​​رسانه ها یا جامعه) می توانند اهداف غیر واقعی را برای شما تعیین کنند زیرا آنها اهداف را بر اساس خواسته واقعی شما مشخص نمی کنند.(ممکن است هدف شما موفق شدن در رشته شیمی باشد اما هدف خانواده موفق شدن در رشته پزشکی باشد.)

 

 

 

دستیابی به اهداف

وقتی به هدفی رسیدید ، زمانی را برای لذت بردن از از آن اختصاص دهید. پیامدهای دستیابی به هدف را بررسی و پیشرفتی را که در جهت اهداف دیگر به دست آورده اید مشاهده کنید.

 

اگر هدف مهمی بود به خودتان جایزه مناسب دهید تا انگیزه شما برای دستیابی به اهداف دیگر بیشتر شود. همه اینها به شما کمک می کند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

 

با تجربه ای که از دستیابی به اهدفتان بدست می آورید، بقیه برنامه های هدف خود را مرور کنید:

 

 • اگر خیلی راحت به هدف رسیدید ، هدف بعدی خود را سخت تر کنید.

 • اگر رسیدن به هدف طولانی تر از زمان مشخص شده بود ، هدف بعدی را کمی آسان تر انتخاب کنید.

 • اگر چیزی را یاد گرفتید که منجر به تغییر اهداف دیگر شود این کار را ادامه دهید.

 • اگر علی رغم دستیابی به هدف ، در مهارت های خود نقصی دیدید ، تصمیم بگیرید که برای رفع این نقص هدف تعیین کنید.

 

از درسهایی که آموخته اید در روند تعیین اهداف بعدی خود استفاده کنید. این را نیز به یاد داشته باشید که با گذشت زمان اهداف شما تغییر خواهد کرد بنابراین آنها را مرتباً تنظیم کنید تا رشد دانش و تجربیات شما را منعکس کند و اگر اهدافی که مشخص کرده اید دیگر توجه شما را جلب نمی کنند آنها را رها کنند.

 

 

 

مثال های از هدف گذاری شخصی

سوزان برای سال نو خود تصمیم گرفته است به این فکر کند که واقعاً می خواهد با زندگی اش چه کاری انجام دهد.

اهداف زندگی او به شرح زیر است:

 

 • شغل – “مدیر مسئولیت مجله ای هستم که در آن کار می کنم.”

 • هنر – “برای ادامه کار بر روی مهارت های تصویرگری خود. در نهایت می خواهم نمایش خود را در گالری مرکز شهر داشته باشم.”

 • فیزیکی – “دویدن دو ماراتن.”

 

اکنون که سوزان اهداف زندگی خود را ذکر کرده است ، سپس هر یک را به اهداف کوچکتر و قابل کنترل تر تقسیم می کند.

بیایید نگاهی دقیق تر به چگونگی کوچک کردن اهداف او در زندگی و تبدیل شدن به مدیر عامل مجله بیندازیم:

 

 • هدف پنج ساله: “معاون ویراستار شدن”.

 • هدف یک ساله: “داوطلب پروژه هایی که مدیر عامل فعلی آنها را ارتقا می دهد.”

 • هدف شش ماهه: “به مدرسه بروید و سطح روزنامه نگاری خود را تمام کنید.”

 • هدف یک ماهه: “با ویراستار مدیر فعلی صحبت کنید تا مشخص شود چه مهارتهایی برای انجام کار لازم است.”

 • هدف یک هفته ای: “رزرو جلسه با مدیر عامل”.

 

همانطور که از این مثال مشاهده می کنید ، شکستن اهداف بزرگ به اهداف کوچکتر و قابل کنترل تر ، نحوه تحقق هدف را بسیار آسان می کند.

 

تعیین اهداف

 

تعیین اهدف به دلایل زیر است:

 

 • تصمیم گیری در مورد آنچه می خواهید در زندگی خود به دست آورید.

 • آنچه مهم است را از آنچه بی ربط یا فقط حواس پرتی است جدا کنید.

 • به خود انگیزه دهید.

 • اعتماد به نفس خود را بر اساس دستیابی به اهداف بیشتر کنید.

 

اهداف زندگی خود را ابتدا تعیین کنید. سپس ، یک برنامه پنج ساله با اهداف کوچکتر تنظیم کنید.با مرور و به روزرسانی منظم اهداف خود روند را ادامه دهید و یادتان باشد که وقتی این کار را انجام می دهید برای لذت بردن از رسیدن به اهداف خود زمانی را اختصاص دهید.

 

اگر از قبل هدف گذاری نکرده اید ، همین حالا این کار را انجام دهید. همانطور که این تکنیک را بخشی از زندگی خود می کنید ، شغل خود را در حال پیشرفت می بینید و آن زمان است که از خود می پرسید که چگونه بدون هدف گذاری زندگی می کردید!

 

این سایت مهارت های لازم برای یک زندگی شاد و موفق را به شما می آموزد و این فقط یکی از ابزارها و منابعی است که در اینجا در Monyms پیدا خواهید کرد. در خبرنامه رایگان ما عضو شوید و از آموزش های رایگان با خبر شوید.

 

 

چطور به خواسته هایمان برسیم؟


راهنمای کامل استفاده از ضمیرناخوداگاه و هدف گذاری

هدف گذاری

 

هدف گذاری یکی از ضروری ترین موارد در زندگی هر فرد موفقی است، اگر می خواهید دنباله روی آنها باشید باید بتوانید هدف گذاری کنید. صرفا استفاده از چندین تکنیک مختلف هدف گذاری باعث موفقیت شما نمی شوند ، بیشتر این افراد شکست می خورند زیرا به اندازه کافی اعتقاد راسخ به توانایی های خود ندارند.

 

اکثر افراد ترجیح می دهند اهداف غیر مشخص یا اهداف کم چالشی را تعیین کنند زیرا انجام آنها آسان تر است. اگرچه تعیین این اهداف ممکن است این احساس را ایجاد کند که در انجام کاری موفق هستید اما آیا واقعاً با این اهداف زندگی خود را می توانید تغییر دهید؟

 

فرآیند تعیین هدف به شکل زیر است:

 1. فرمول هدف گذاری برای موفقیت

 2. مشخص کردن نقطه شروع

 3. اهداف نوع A

 4. اهداف نوع B

 5. اهداف نوع C

 6. چگونه می توان به اهداف خود رسید؟ (۵ مرحله)

 7. چالش ۳۰ روزه

 

فرمول هدف گذاری برای موفقیت

قبل از اینکه فرمول تعیین هدف را توضیح دهیم ، ابتدا باید بدانیم چرا تعیین هدف مهم است. ممکن است کسی به هدفی مانند سفر به یکی از مطلوب ترین مقصدهای خود فکر کند  اما آیا بدون برنامه ریزی اولیه حرکت میکند.

 

ممکن است ساعتها یا حتی روزها برای برنامه ریزی کل سفر وقت بگذارید و در مسیرهای خود ایستگاه های استراحت مشخص کنید، اما یکی از اشتباهات اساسی بسیاری از مردم این است که آنها نمی دانند اکنون کجا هستند بنابراین اگر نقطه شروع خود را مشخص نکنید نمی توانید به مقصد برسید.

 

نقظه شروع هدف گذاری

مشخص کردن نقطه شروع

یکی از متداول ترین اهداف تعیین شده توسط افراد ، کاهش وزن است. آنها ممکن است تصمیم بگیرند که می خواهند در طی ۴ تا ۶ هفته ۱۰ پوند وزن کم کنند این می تواند یک هدف قابل دستیابی باشد. با این حال اگر نقطه شروع خود را مشخص نکند این هدف تحقق پیدا نمی کند.

 

این افراد احتمالاً ماهها یا سالها هیچ تمرینی انجام نداده اند بنابراین در طی یک هفته تمرین با یک برنامه ورزشی دلسرد و خسته می شوند. در پایان آن هفته آنها هدف کاهش وزن را کنار میگذارد و به عادت های قدیمی خود باز می گردند. در واقع آمار نشان می دهد ۸۰٪ از تمام اهداف در ماه اول شکست می خورند.

 

در نظر داشته باشید زمانی که بفهمید دقیقا کجا هستید می توانید هدف خود را مشخص کنید. بنابراین ابتدا اهداف کوچکی تنظیم کنید که به شما اعتماد به نفس دهد و حرکت شما را در طول مسیر بالا نگه دارد.

 

فرمول تعیین هدف

اهداف نوع A

هدف نوع A آن دسته از اهدافی است که شما از قبل می دانید چگونه به آن برسید و شما را به اندازه کافی به چالش نمی کشد و نیازی به استفاده از تخیل خود ندارید. این اهداف شما را به سمت زندگی دلخواهتان سوق نمی دهد، بلکه فقط شما را در مسیر نگه می دارد تا مانند اطرافیان خود باشید.

 

هدف نوع A ممکن است این باشد که شما یک ماشین جدید یا در کسب و کار خود ارتقا درجه بخواهید. ممکن است بدانید که چگونه می توانید یک ماشین جدید خریداری کنید ، به نمایندگی می روید ، سپرده گذاری می کنید ، اعتبار مالی می گیرید و در نهایت خرید خود را انجام می دهید. برای ارتقا درجه در کار تصمیم می گیرید چند هفته یا چند ماه کمی بیشتر کار کنید ، با یک پروژه درگیر شوید و یک مبتدی جدید را راهنمایی کنید.

 

اگر از ماندن در خط میانی زندگی خوشحال هستید مشکلی با اهداف نوع A ندارد. اما بهتر است که بخواهید از سرزمین میانه خارج شوید و به سمت چیزی لذت بخش تر از آنچه اکنون دارید بروید.

 

اهداف نوع B

این نوع اهداف را شما برنامه ریزی می کنید ، اما هرگز در مورد آنها اقدامی نمی کنید. اهداف نوع B را به عنوان اهدافی در نظر میگیریم که به جای هدف گذاری آنها را آرزو یا رویا پردازی می کنیم. شما می خواهید یک لامبورگینی بخرید زیرا افرادی را مشاهده می کنید که به صورت آنلاین با لامبورگینی ها رانندگی می کنند.

 

ضمیر ناخودآگاه با این اهداف انگیزه نمی گیرد و هرگز نسبت به آنها اقدامی انجام نمی دهد. می خواهید میلیونر شوید ، اما چرا؟ آیا می دانید چگونه ۱۰۰۰۰۰ دلار درآمد کسب کنید؟ احتمالا نه! پس واقع بین باشیم، اگر نمی دانید چگونه ۱۰۰۰۰۰ دلار درآمد کسب کنید هرگز یک میلیونر نخواهید شد.

 

صادقانه باید بگوییم اهداف نوع B بدترین نوع اهداف هستند زیرا هرگز نتایج ملموسی را ایجاد نخواهند کرد. اهداف نوع B الهام بخش نیستند زیرا شما هیچ انگیزه ای برای حرکت ندارید و بندرت به آنها می رسید. در این حالت ضمیر ناخودآگاه اشتیاق ، شور  یا انرژی لازم برای رسیدن به هدف نوع B را فراهم نمی کند.

 

اهداف نوع C

این نوع اهداف ، اهدافی هستند که عمیقا آنها را می خواهید و تمام مدت درباره این اهداف تخیل می کنید ، آرزوی رسیدن به این اهداف درون شما زیاد است و شما بی وقفه در جهت رسیدن به آن کار می کنید.

 

اهداف نوع C همان اهدافی هستند که شما ساعتها ، ماهها یا سالها بدون اینکه نتیجه را ببینید وقت خود را صرف آنها می کنید اما در اعماق درون خود واقعاً اعتقاد دارید یک روز به آنها خواهید رسید. هر ایده ای که با میل و اشتیاق صادقانه در ذهن نگه داشته شود می تواند واقعی شود. اهداف نوع C نوعی از اهداف است که افراد موفق را از متوسط ها خدا میکند.

 

استیو جابز نمی دانست چگونه آیفون بسازد ، اما می دانست که اپل یکی از با نفوذترین شرکت هایی است که تاکنون ایجاد شده است. او جاه طلبی ها و اعتقادی داشت و باعث می شد هر روز برای رسیدن به هدف خود اقدام کند.

جهان در حرکت است و تمام دنیای ما را به حرکت در می آورد ، شما نیز باید همین کار را انجام دهید.

 

چگونه می توانید به اهداف خود برسید؟ (۵ مرحله)

تخیل کنید – از قدرت ضمیر ناخودآگاه و تخیل خود استفاده کنید ، این کار دقیقاً همان چیزی که باید برای رسیدن به اهداف خود در نظر بگیرید. هرگز اجازه ندهید ترس بر شما غلبه کند. وقتی ذهن ناخودآگاه را با باورهای مناسب تغذیه کردید می توانید به آنها دست پیدا کنید. در این صورت تا رسیدن به آن به صورت خستگی ناپذیر تلاش خواهید کرد.

 

برنامه ریزی داشته باشید و آنها را مرور کنید – هر شب قبل از خواب ضمیر ناخودآگاه خود را با بررسی مجدد رویاها و برنامه ریزی های خود برنامه ریزی کنید. برنامه ریزی بخش مهمی از رسیدن به موفقیت است. در برنامه ریزی شما هدف نهایی خود را تغییر نمی دهید بلکه مسیری که شما را به آن هدف می رساند را تغییر می دهید تا مطمئن شوید به مقصد می رسید.

 

فرصت ها را تشخیص دهید – در طول سفر فرصت های بی شماری وجود دارد که شما نیاز دارید تا تصمیم بگیرید از کدام یک استفاده کنید. هر فرصتی به نفع هدف شما نیست اما ممکن است در این راه چیز ارزشمندی یاد بگیرید.

 

اقدام کنید – بدون اقدام شما در اهداف نوع B گیر می کنید و هرگز به جایی نمی رسند. مثل این است که شما در برابر موج شنا کنید یا روی تردمیل بدوید ، فکر می کنید در حال حرکت هستید اما در واقع حرکت نمی کنید.

 

به دیگران گوش کنید– به افرادی که از قبل به آرزوهای شما رسیده اند گوش کنید. برای یادگیری ممکن است اشتباه کنید، اما وقتی افراد موفق به شما مشاوره می دهند ، از تکرار اشتباهات می کاهید.

 

هدف گذاری و چالش

چالش ۳۰ روزه

این یک تست ۳۰ روزه است که توسط ارل نایتنگل Earl Nightingale طراحی شده است و شما را به چالش می کشد و تضمین می کند با آن می توانید زندگی خود را تغییر دهید. این چالش به شما کمک میکند قانون جذب و قدرت ضمیر ناخودآگاه را درک کنید.

 

 1. آنچه که واقعا می خواهید داشته باشید را به صورت واضح و مشخص روی کاغذ بنویسید.

 2. هر روز با خوش بینی به آن فکر کنید. به یاد داشته باشید آنچه در مورد آن فکر می کنید به واقعیت تبدیل می شود، این قانون است.

 3. دیگر به آنچه که از آن می ترسید فکر نکنید، یک تفکر مثبت را جایگزین کنید.

 4. بیشتر از آنچه باید انجام دهید.

 5. خودتان را در مورد چگونگی دستیابی به هدف نگران نکنید ، فقط بدانید کجا می خواهید بروید ، در طول مسیر پاسخ ها به شما گفته می شود.

 6. اگر اجازه دادید یک تفکر منفی وارد ذهن شما شود و آن را با یک تفکر مثبت جایگزین تکردید، باید آزمایش ۳۰ روزه را از اول شروع کنید.

 7. بدون پرداخت بها نمی توانیم به چیزی برسیم.

 8. طوری رفتار کنید که گویی شکست خوردن غیرممکن است.

 9. افکار خود را کنترل کنید.

 10. شجاعت داشته باشید.

 11. از تخیلتان استفاده کنید.

 12. سریع و قاطعانه اقدام کنید.

 

 • این را پشت کارت کاغذ هدف خود بنوسید.

 • بخواهید تا به شما داده شود

 • جستجو کنید ، پیدا خواهید کرد

 • ضربه بزنید تا به روی شما باز شود

 • هر کسی که بپرسد ، دریافت می کند

 • و کسی که جستجو می کند ، می یابد

 

سوالات مرتبط

چگونه تفکر خود را تغییر دهیم؟

بهترین راه برای تغییر تفکر دانش و درک موضوع یا هدفی است که تعیین کرده اید. هرچه دانش و درک بیشتری داشته باشید اعتماد به نفس بیشتری در پی خواهد داشت و ضمیر ناخودآگاه شما در رسیدن به هدف پشتیبانی می کند. در مورد هر موضوعی در جهان اطلاعات بی شماری وجود دارد، می توانید به اکثر اطلاعات موجود در اینترنت دسترسی پیدا کنید و در نهایت برای دیدن نتایج باید اقدام کنید.

 

چرا مردم شکست می خورند؟

دلیل شکست، ترس و عدم اعتقاد صحیح است. ضمیر ناخودآگاه مسئول ۹۰٪ افکار و اعمال ما است و اقدام ترس را از بین می برد.

 

چرا اقدامی نمی کنیم؟

این مربوط به ضمیر ناخودآگاه است ، ناخودآگاه قدرتمندترین چیز در کل جهان است. ناخودآگاه می تواند زندگی شما را دگرگون کند یا شما را عقب نگه دارد. شما باید یاد بگیرید که با ضمیر ناخودآگاه خود ارتباط برقرار کنید ، و هنگامی که از قدرت آن استفاده کنید نتایج غیرقابل تصوری را دریافت خواهید کرد.

 

تکنیک های تجسم و موفقیت

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  


  سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

  این مطلب را به اشتراک بگذارید  امتیاز شما به این مطلب

  

  جست و جو

  برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

  پیام های سیستم

  آپدیت مقاله : چطور قانون مقاومت را شکست دهیم؟

  قبل از اینکه اتفاقات در زندگی شما رخ دهند باید بیاموزید که چگونه می توانید اجازه خلق اتفاقات را بدهید.

   

  به نظر می رسد بسیاری از مردم در رسیدن به اهداف خود ناتوان هستند و این تنها به یک دلیل میتواند باشد که انها اجازه رخ دادن این اتفاقات را نمیدهند. در ادامه بررسی میکنیم که چطور به جهان هستی اجازه دهیم اتفاقات دلخواه ما را در زندگیمان ایجاد کند؟ چگونه باورهای ناخودآگاه ما مانع رسیدن ما به بالاترین پتانسیل واقعی مان می شوند؟

   

  سطح مجوز ها همان باورهای درونی هستند که برای خود تعیین می کنیم و این سطوح میزان خوشبختی ، موفقیت ، عشق و فراوانی را تعیین می کنند.

  شکست بخشی از موفقیت است! ۷ دلیل برای اینکه نباید نگران شکست باشید

  اگر آنقدر از شکست می ترسید که هرگز چیزی را امتحان نکنید از چیزی که هستید راضی خواهید شد و از ریسک کردن خودداری می کنید. اگر از شرایط خود راضی شوید کسی دیگر در شغل شما موفق می شود زیرا شما رشد خود را متوقف کرده اید. بنابراین باید از شکست به عنوان راهی برای ادامه زندگی خود استفاده کنید تا بتوانید به جلو حرکت کنید. صرف نظر از اینکه شرایط فعلی چگونه است هرگز از خواسته های خود دست نکشید.

  آپدیت مقاله: چرا جریان پول در زندگی شما مسدود شده است؟

  ممکن است فیلم های متعددی را تماشا کرده اید و یا مقالاتی را خوانده اید که ادعا می کنند می توانید در عرض چند روز یا چند ساعت پول بدست آورید. نظریه پشت این ادعا چیزی است که شما را به ادامه خواندن تشویق می کند زیرا هر آنچه را که بتوانید در اعماق ذهن ناخودآگاه خود نگه دارید می تواند به واقعیت تبدیل شود.

  آپدیت مقاله : راهنمای پیام های پنهان (سابلیمینال)

  پیام های سابلیمینال یک روش منحصر به فرد برای برنامه ریزی مجدد باورهای ذهن ناخودآگاه و از بین بردن عادت های محدود کننده است. گوش دادن به پیام های سابلیمینال به صورت روزانه ذهن را تغییر می دهد و عادت ها و ایده های موفقیت آفرین را به سمت شما سرازیر میکند. به طور علمی نشان داده شده است که سابلیمینال ها تفکر و نگرش ذهنی شما را دگرگون می کند، بنابراین اگر تمایل به تغییر باورهای خود را دارید پیام های سابلیمینال ابزاری استثنایی برای اقدام است.

  آپدیت مقاله : هدف گذاری و تصمیم گیری

  هدف گذاری یکی از ضروری ترین موارد در زندگی هر فرد موفقی است، اگر می خواهید دنباله روی آنها باشید باید بتوانید هدف گذاری کنید. صرفا استفاده از چندین تکنیک مختلف هدف گذاری باعث موفقیت شما نمی شوند ، بیشتر این افراد شکست می خورند زیرا به اندازه کافی اعتقاد راسخ به توانایی های خود ندارند.

  آپدیت مقاله : هدف گذاری و تصمیم گیری

  بسیاری از افراد احساس می کنند که در دنیا معلق هستند. آنها سخت کار می کنند ، اما به هیچ یک اهداف خود نمی رسند.

   

  یک دلیل اساسی که آنها چنین احساسی دارند این است که آنها وقت کافی را صرف فکر کردن در مورد آنچه از زندگی می خواهند نمی کنند و اهداف مشخصی برای خود تعیین نکرده اند. از این گذشته ، آیا قبل از اینکه به سفر بروید مقصد خود را تعیین نمی کنید؟ قطعا بله!

  اما چطور….

  فیلم انگیزشی بند باز

  فیلم بندباز ۲۰۱۵ ، این فیلم ماجرای واقعی راه رفتن فیلیپ پِتی بر روی طناب متصل بین برج های «مرکز تجارت جهانی» در سال ۱۹۷۴ را به تصویر می کشد. رویایی که وی در کودکی در سر می پروراند و در بزرگسالی به حقیقت پیوست و اکنون او می خواهد یک اجرای بی نظیر را انجام دهد. اما…

  آپدیت مقاله : تکنیک های تجسم و موفقیت

  تخیل توانایی شکل دهی به تصاویر ذهنی یا ایده ها در ذهن است. همه توانایی تصور را دارند ، اما تخیل وقتی قدرتمند می شود که آن تخیل را خلق کنید. هر چیز مادی که توسط انسان خلق شده است ابتدا تصور شده است. آفرینش قبل از اینکه به جسم تبدیل شوید در ذهن شکل میگیرد.

  آپدیت مقاله : چطور به خواسته هایمان برسیم؟

  همه یک رویای بزرگ دارند اما چطور میتوان آن را در زندگی خود داشته باشیم؟

  خوب ، وقت آن است که در این مورد فکری کنیم. داشتن رویاهای بزرگ به طرز باورنکردنی می توانند الهام بخش ما باشند ، اما تا زمانی که اقدام نکنید آنها چیزی بیشتر از یک رویاها هستند. در این مطلب ۱۰ روش برای تبدیل رویای شما به واقعیت و جذب خواسته ها را نشان می دهیم.

  آپدیت مقاله : چگونه باورهایمان را تغییر دهیم؟راه کار دقیق

  شناسایی باورهای مخرب با احساسات!!

  اجازه دهید با بررسی سیستم احساسات ، راهی برای مقابله با احساسات منفی و شناختن باورهای مخرب پیدا کنیم.

  آیا همه سیستم های هشدار دهنده ماشین یا تلفن همراه شما که خطراتی مانند کمبود برق باتری یا کاهش سوخت را به شما هشدار می دهند می شناسید؟

  البته که هیچ کس دوست ندارد این سیگنال ها برای همیشه خاموش باشند زیرا برای ایمنی و محافظت از جان ما طراحی شده اند تا وقتی چیزی اشکال پیدا میکند به ما هشدار دهند.

  آپدیت مقاله : چرا جریان پول در زندگی شما مسدود شده است؟

  گر در حال تلاش هستید اما هنوز به نتیجه مالی مناسبی نرسیده اید ، ممکن است سدهای ذهنی در مورد پول داشته باشید که مانع موفقیت شما و جذب می شوند. برخلاف باور عموم همه این سدها مستقیماً به پول مربوط نیستند ، بلکه به درک شما از خود و توانایی هایتان مربوط می شوند.

  ناامید کننده است که همه تلاش خود را بکنید اما هرگز به خواسته های خود نرسید و بدتر اینکه حتی به آنها نزدیک هم نشده اید و این در حالی است که افراد ثروتمند و مشهوری را می بینید که خود را به آهن ربای موفقیت تبدیل کردند یا حتی دوستان نه چندان باهوش شما از دوران مدرسه که ثروت زیادی را به راحتی جذب کرده اند.

  آنها به طور مشخص در حال انجام کاری هستند ، اما چه کاری؟

  آپدیت مقاله : چطور رویای شفاف ببینیم ؟

  آیا می خواهید رویای شفاف (lucid-dream) ببینید؟

  در اینترنت انواع مشاوره ها در مورد این وجود دارد که چطور رویای شفاف ببینیم  اما کدام یک اثر بخش هستند؟

  سوالات مربوط به پدیده رویای شفاف – یعنی تجربه هوشیاری در رویا – هزاران سال است که مطرح می شود. ارسطو در سال ۳۵۰ پیش از میلاد در مورد رویاهای شفاف نوشت و بودایی ها قرن ها “یوگای رویا” را تمرین می کردند.

  آپدیت مقاله : تاثیر شگفت انگیز پیام های پنهان – سابلیمینال مسیج

  پیام های سابلیمینال – همه ما در مورد آن شنیده ایم. اما واقعا کار می کند ؟

  تحقیقات جدید آزمایشگاه Valentin Dragoi در دانشگاه تگزاس در هوستون نشان داد که تصاویر سابلیمینال می توانند فعالیت و رفتار مغز ما را تغییر دهند.

  آپدیت مقاله : تغییر باورهای ناخوداگاه – همه چیز دارای فرکانس است!

  هر ماده ای که در اطراف خود به صورت جسمی (مادی) می بینیم در فرکانس خاصی ارتعاش می کند.

   

  کاناپه خانه شما ، لیوان قهوه ، بطری آب … هر کدام فرکانس ارتعاش خاص خود را دارند. حتی چیزهای غیر فیزیکی مانند برق ، سیگنال های Wi-Fi ، سیگنال های رادیویی – همه آنها فرکانس های خاص خود را دارند.

   

  نه فقط این اشیا بلکه چیزهای مانند افکار ، عواطف و باورها نیز فرکانس خاص خود را دارند.

  ورود به حساب کاربری

  ایجاد حساب کاربری جدید