تکنیک های تجسم و موفقیت

تکنیک های تجسم و موفقیت
چکیده این مطلب : انتشار : ۷ , اردیبهشت , ۱۴۰۰ ۶ نظر ۲۳۸۵ بازدید

به هر حال هر تکنیک تجسمی که انتخاب می کنید فقط بدانید که افراد موفق در سراسر جهان، در تمامی جنبه های زندگی با استفاده از این تکنیک ها به زندگی دلخواه خود رسیده اند.

 

تکنیک های تجسم و موفقیت

آیا تکنیک های تجسم می تواند کلید تغییر یک عادت، یادگیری مهارت جدید و یا تحقق رویاهای شما باشد؟


در حال حاضر با قدرت اثبات شده تجسم ، هر چیزی که می خواهید داشته باشید (درون ذهن) در دسترس شما است.
سه راه اصلی برای استفاده از تکنیک های تجسم وجود دارد که به ما برای دستیابی به اهداف کمک می کند:

 1. باور کردن
 2. تصور کردن
 3. بدست آوردن

اعتقاد داشتن بر این که ما می توانیم رویاهایمان را بدست آوریم اساس تجسم است

تکنیک های تجسم و موفقیت
اعتقاد داشتن بر این که ما می توانیم رویاهایمان را بدست آوریم اساس تجسم است

 

 

قبل از استفاده از تکنیک های تجسم ، ما باید باور داشته باشیم که این امکان پذیر است آنچه را که میخواهیم می توانیم داشته باشیم، . این به این معنی است که ما باید یاد بگیریم خودمان را به عنوان فردی ببینیم که بدون محدودیت فکر می کند.

 

 

 در اینجا اطلاعات دیگری وجود دارد که قدرت تفکر مثبت را با: تاکیدات مثبت – راز ایجاد تغییر در زندگی را توضیح می دهد.

 

 

راه رسیدن به آزادی حذف محدودیت های درون ذهنمان که در دوران کودکی با چیزهایی که یاد گرفتیم و دیده ایم یا شنیده ایم بر میگردد که این باورهای محدود کننده منجر به کمبود عزت نفس و عدم موفقیت می شود مثل :. “من نمی توانم شنا کنم”، “من نمی توانم نمره خوبی بگیرم”، و “من نمی توانم بین جمع صحبت کنم” نمونه هایی از سدهای محدود کننده معمول و رایج است.

 

 

 

 

 

محدودیت های شما چیست؟

آنها را بر روی یک تکه کاغذ بنویسید ، مگر اینکه محدودیتهای فیزیکی داشته باشید که از انجام دادن کارها شما را منع می کند ، از شر انها با استفاده از روش زیر خلاص شوید :

 

 • هر اعتقاد و باور محدود کننده را روی یک کاغذ جداگانه بنویسید. برای هر کدام از این من نمی توانم ها چند دقیقه زمان بگذارید و اعلام کنم، “من این باور محدود کننده را آزاد می کنم”. این می تواند در اتاقتان به تنهایی یا با افرادی که شما را تشویق می کنند، انجام شود.

وقتی این کار را انجام دادید هر تکه کاغذ را آتش بزنید و آن را به طور کامل بسوزانید.

 • اگر استفاده از آتش برای شما جذاب نیست، هرکدام از موارد “من نمی توانم” را بپذیرید به این صورت که هرکدام را به عنوان یک بیانیه مثبت ببینید که توانایی حال حاضر شما را تضمین می کند به عنوان مثال اگر نوشته اید من نمیتوانم شنا کنم به این معنی است که شما می توانید یک شناگر خوب باشید.

 

 

 

 

تبدیل خواسته ها به واقعیت ها فیزیکی بوسیله فعال سازی رویاها

تا زمانی که با رویاهایمان را  در سرمان باقی نگه داریم رویای ما زنده است. آماده سازی ذهن برای استفاده از تکنیک های تجسم برای موفقیت نیازمند کمی تلاش و انرژی است زیرا باید میزان ، شفافیت  و ساده کردن رویاهایمان را انجام دهیم.

 

به این معنی است که ما باید آنچه را که میخواهیم بدست آوریم را با جزیئات دقیق و راه هایی که برای رسیدن به آن به ذهن ما میرسد را بنویسیم چرا باید رویاها نوشته شوند؟ این فرایندی از تکنیک های تجسم خلاق برای کمک به ما طراحی شده است که استفاده از آن ما را با سرعت بیشتر به سمت اهدافمان هدایت میکند.

 

 

ما باید با نوشتن رویاهایمان مالکیت انها را ثبت کنیم. در غیر این صورت، آنها فقط آرزوها هستند و نه واقعیت. هنگامی که ما رویاهای خود را روی کاغذ میاوریم در واقع ما آماده استفاده از تمرین های تجسم هستیم تا به سمت مرحله سوم حرکت کنیم :

مرحله سوم  دستیابی به رویاها

 

 

 

 

تجسم می تواند باورهای جدید، مهارت ها، توانایی ها + موفقیت را در زندگی شما به ارمغان آورد

راه های زیادی برای جذب باورها، مهارت ها و توانایی های جدید برای ایجاد موفقیت وجود دارد. برخی از بهترین راه ها عبارتند از:

 

قدرت اثبات شده برای پرتاب شما به سمت اهداف

تکنیک های تجسم و موفقیت
تجسم می تواند باورهای جدید را یرای شما به ارمغان آورد

اکنون که تصمیم گرفته اید به سمت اهداف، رویاها یا بلند پروازی های خود حرکت کنید پس آماده هستید تا با استفاده از تکنیک های تجسم، آنها را به صورت شفاف در ذهنتان ببینید. برای انجام این کار، می توانید از همان ابزاری که ورزشکاران استفاده کنید تا برنده شوند و افراد مشهور در حرفه های خود استفاده کنند تا موفق شوند بهرمند شوید – تکنیک های تجسم:

 

 

 

 

 • جیم کری برای خودش یک چک ۱۰ ملیون دلاری نوشت، و تاریخ آن را برای سال ۱۹۹۴ نوشت و از تجسم برای رسیدن به این مبلغ استفاده کرد. در سال ۱۹۹۴، او با بازی در نقش کمدی خود در فیلم احمق و احمق تر ۱۰ میلیون دلار کسب کرد.

 • ورزشکاران Kerri Walsh و Misty May-Treanor سه مدال طلای المپیک را به عنوان تیم والیبال ساحلی با استفاده از تکنیک تجسم به دست آوردند.

 • آرنولد شوارتزنگر از این روش را برای تبدیل شدن به یک ورزشکار عضلانی استفاده کرد. سپس او از پرورش اندام خود در بازیگری و سیاست استفاده کرد.

 • اپرا وینفری با استفاده از این تکنیک از فقر مطلق به ثروت بینهایت رسید. او از عکس ها دیداری، صفحات با تصاویر و عباراتی تاکیدی از اهدافی که انها را در زندگیش می خواست استفاده کرد، که به او کمک میکرد تا رویاهای خود را تجسم کند.

 • Lindsey Vonn اسکی باز برنده مدال طلا قبل از اینکه اسکی خود را انجام دهد، حرکت اسکی خود را تجسم می کرد و بدنش را با تجسم حرکت می داد.

 • ویل اسمیت اغلب از کنفوسیوس نقل می کند و می گوید که افرادی که می گویند می توانند و افرادی که می گویند نمی توانند هر دو درست می گویند.

اکنون زمان شماست تا به این لیست بپیوندید.

با استفاده از قدرت تجسم؛خودتان را به سمت موفقیت سوق دهید

 

 

تکنیک های تجسم و موفقیت
تجسم در مورد تبدیل رویاها به واقعیت است

تکنیک های تجسم در مورد تبدیل رویاها به واقعیت است. اگر شما بتوانید آن را تجسم کنید و آن را بنویسید  می توانید آن را بدست اورید.

فرقی نمیکند شما می توانید یک جراح باشید کسی که میخواهید عمل جراحی انجام دهد، یا یک تاجر که رویای تغییر زندگی خود را با استفاده از انجام معاملات دارد و یا یک ورزشکار که مدال طلای المپیک را می خواهد، هیچ محدودیتی وجود ندارد شما می توانید آن را داشته باشید.

 

 

 

 

 

 آیا تکنیک های تجسم واقعا کار می کنند؟

جواب بله از پژوهشگرانی می اید که در مورد تصورات تحقیق کرده اند و اینکه تصورات میتوانند روی عملکرد و رفتار افراد تاثیر داشته باشند.

محققان در مطالعه ای الگوهای مغزی وزنه برداران را مورد بررسی قرار دادند، محققان دریافتند که مهم نیست که آیا وزنه برداری فقط تصور وزن بلند کردن را دارد یا واقعا آن را انجام میدهد زیرا عمکلرد الگوهای مغزی یکسان بود.

 

 

“ما نتیجه می گیریم که آموزش ذهنی که توسط این مطالعه انجام می شود، سیگنال خروجی کورتنی را افزایش می دهد که باعث می شود عضلات به سطح فعال سازی بالاتر و در نهایت قدرت بیشتری داشته باشند.

 

 

 

ممکن است فکر کنید که

“بله، انها همیشه در حال بلند کردن وزنه هستند بنابراین این رفتار جدیدی برای آنها نیست.” اما در مطالعه دیگری، یک روانشناس ورزشی در اوهایو، افراد در ورزشگاه را با افرادی که در تمرینات مجازی (ذهنی) تمرین کرده بودند مقایسه کردند . که نتیجه افزایش ۳۰ درصدی عضلات افراد در سالن بدنسازی در مقایسه با افزایش ۱۳.۵ درصدی عضلات در کارآموزان مجازی بود.

 

 

“مطالعات مغز در حال حاضر نشان می دهد که تصورات همان دستورالعمل روانی را تولید می کنند که در اقدامات واقعی تولید می شود. تصورات ذهنی بسیاری از فرآیندهای شناختی مغز را تحت تاثیر قرار می دهد: کنترل حرکت، توجه، درک، برنامه ریزی، و حافظه. بنابراین مغز برای انجام عمل واقعی در طول تجسم آموزش داده میشود یافته ها نشان میدهد که رویه های ذهنی می توانند انگیزه، اعتماد به نفس و تاثیر روی فرد را افزایش دهند، عملکرد محرک ها را بهبود بخشد، مغز شما را برای موفقیت برنامه ریزی کند و مسیرهای مربوط برای رسیدن به اهدفتان را افزایش دهد.

 

 

 

آنچه که تحقیقات نشان داده است این است که افکار شما دستورالعملهای ذهنی مشابه اعمال شما را تولید می کنند.

هنگام استفاده از تصاویر ذهنی برای تجسم مهارت های جدید، تحقق آرزوهای خود و دستیابی به اهداف استفاده می کنید ، شما یک رفتار جدید را برای حرکت در مسیر ایجاد می کنید.مطالعات همچنین نشان داده اند که شیوه های روحی مثبت مانند تکنیک های تجسم برای افزایش انگیزه شما برای حرکت به سمت آرزوهای تان است همچنین برای :

 • افزایش  اعتماد به نفس

 •  کسب  مهارت های حرکتی و تناسب اندام ورزشی

 • آماده شدن برای پذیرفتن موفقیت

 • فعال کردن قانون جذب (قانون جاذبه به سادگی به این معنی است که وقتی ما بر روی مسائل مثبت تمرکز می کنیم، آنها را بیشتر در زندگی خود جذب می کنیم)

 

 

با تجسم کردن به زودی شما خودتان را از بازی در رویاها در زندگی واقعی خواهید دید.

ذهن ناخودآگاه شما نمی تواند تفاوت بین واقعیات و تجسم را درک کند. با این کار بر روی تصاویری که تجسم می کنید، صرف نظر از این که آیا آنها واقعیت کنونی شما هستند یا نه ذهن آنها در به صورت واقعیت میپذیرد.

 

 

 

 

تکنیک های استفاده از تجسم برای رسیدن به اهداف

بین گوش های  شما، قوی ترین کامپیوتری که تاکنون ساخته شده است وجود دارد که  با آن، توانایی ایجاد واقعیت خود را دارید. با استفاده از یک یا چند جلسه ۵ دقیقه ای در روز، می توانید زندگی خود را با یکی از این روش های زیر تغییر دهید:

 

 

مدیتیشن تجسم

در دنیای پر مشغله ما ممکن است بگوید تجسم دشوار باشد، اما به هیچ وجه غیرممکن نیست. یک فضای آرام پیدا کنید به راحتی هر دو پای خود را روی زمین قرار دهید چشمان خود را ببندید و چند نفس عمیق بکشید، به آرامی بدن خود را ریلکس کنید.

 

 

 

هنگامی که ریلکس باشید، می توانید خودتان را در مسیررسیدن به اهدفتان ببینید ، هر فکر منفی که سعی در نفوذ در تجسم شما دارد را کنار بگذارید و بدانید که بعدا می توانید آن را از بین ببرید.

 

 

با انجام تجسم توجه کنید که چگونه احساس دارید اجازه دهید خود را برای دیدن، شنیدن صداها  و دیگر احساسات که برای دستیابی به هدف شما است را تجربه کنید. خودتان را در حالی ببینید که به اهدافتان رسیده اید از احساسات رسیدن به آن لذت ببرید.

 

 

“تجسم ساده است،”

José Reyes می گوید، “تجسم نیازمند تمرین است تا بتوانید بهترین نتایج را کسب کنید. ذهن شما تفاوت خیال و واقعیت را متوجه نمی شود، بنابراین تمرین در یک بازه زمانی واقعا می تواند به شما کمک کند تا اهدفتان را خلق کنید.

 

 

 

به یاد داشته باشید که فقط تجسم ذهنی کافی نیست. شما نمیتوانید انتظار داشته باشید تنها با تجسم یک متخصص شوید، اما این یک ابزار شگفت انگیز برای بهبود عملکرد شماست. اگر از تجسم در کنار عمل واقعی استفاده کنید، قادر خواهید بود سریعتر از همیشه اهدافتان را خلق کنید زیرا به زودی شما قادر خواهید بود مانند Neo صحبت کنید و ثابت کند که شما کونگ فو را بلد هستید.

 

 

 

تکنیک های تجسم راهنمایی برتر

تکنیک های تجسم و موفقیت
فقط تجسم ذهنی کافی نیست

بعضی افراد متوجه می شوند که داشتن راهنمای سفر برای تجسم به آنها کمک می کند تا مسیر را برای انجام هر کاری بهتر بشناسند دو راه اصلی برای راهنمای تجسم وجود دارد:

 1. یک فرد مورد اعتماد داشته باشید که در زندگیتان بسیار مهم است تا گام هایی را که برای رسیدن به هدف خود نوشته اید، را ثبت کنید.

 

 

 

برخی از مثال هایی در باره گام های رسیدن به هدف :

کاغذی را برای نقاشی بردارید دست خود را برای نقاشی اینده تان روی آن بگذارید چگونه احساسی می کنید؟ موضوع عکس شما چیست؟ یک تصویر را انتخاب کنید و با دست به راحتی و نرم  تصویری که می خواهید را نقاشی کنید.

 

پس از اتمام، هر گونه جزیئات لازم را انجام دهید. حال برای رنگ امیزی چه اندازه قلمی را انتخاب کرده اید؟ با چه رنگی شروع میکنید؟

 

خود را در هر نقطه ای از نقاشی ببینید. اجازه دهید با نقاشی ارتباط برقرار کنید و از دیدن آن لذت ببرید.

 

هنگامی که نقاشی را تمام کردید، نقاشی خود را قاب بگیرید و خودتان یا در صورت امکان با دیگران به اشتراک بگذارید و از آن لذت ببرید.

 

هر روز یک مکان آرام پیدا کنید، به راحتی بنشینید، چشمان خود را ببندید، و به فایل های پنهان موجود در سایت گوش دهید.

 

 

 

۲.   مطالعات نشان داده اند که وقتی ما صدای خود را در مورد رسیدن به اهدفمان ظبط می کنیم، نتایج بسیار سریع تر از زمانی که به صحبت های شخص دیگری گوش می دهیم . بنابراین میتوانید از صدای خود برای تجسم و ایجاد نتایج سریع استفاده کنید.

 

 

مربی Logan Christopher می گوید:

مانند اسکی باز Lindsey Vonn، مهم است که نه فقط ذهن خود را در تجسم درگیر می کند، همچنین بلکه بدن خود را نیز درگیر کنید این به این معنی است که در حالی که تصور می کنید که هر بخش فیزیکی از بدن خود را برای رسیدن به هدف حرکت می دهید زمانی هم  به خودتان اجازه دهید عضلات به صورت واقعی درگیر در این تجربه شوند.

 

“هرچه بیشتر تجسم را تمرین کنید، ساده تر می شود و بیشتر می توانید آن را در ذهن خود نگه دارید. در ابتدا، درست مثل کار کردن، ممکن است دشوار باشد، اما اگر ادامه یابد، ذهن شما قوی تر خواهد شد”

 

 

 

 

مطالعات دیگر در مورد تکنیک های تجسم و عملکرد ورزشی نتایج مطلوبی را نشان می دهد:

دکتر واکر می گوید: « به نظر می رسد برنامه ای با تمرین فیزیکی همراه با آموزش ذهنی بهترین روش باشد. تقریبا تمام مطالعات نشان می دهد که آموزش ذهنی مهارت های حرکتی را بهبود می بخشد. اخیرا مطالعات زیادی انجام می شود و ثابت می کند که تصاویر بصری یا تجسم می توانند مهارت های مختلف مربوط به ورزش را در زمینه های واقعی بهبود بخشند. به نظر می رسد برای هر کسی که بخواهد در ورزش خود پیشرفت کند این روش مفید است. این که آیا شما یک برای تفریح ورزش میکنید تا به صورت حرفه ای مهم نیست مزایای تصاویر ذهنی در هر جنبه ای موفقیت آمیز بوده است (Walker PhD, Stephen, 2007)

 

 

 

 

نقشه
خلاقیت هدف گرا ذهن شما را باز می کند

تکنیک نقشه گنج

ابتدا در یک محیطی شروع کنید که در آن حواس پرتی وجود نداشته باشد. سپس یک تکه کاغذ و یک قلم، مداد رنگی یا مداد بردارید. هدف خود را به طور قاطعانه در ذهن خود مرور کنید و سپس شروع به نقاشی کردن اهداف پیش بینی شده خود کنید.

 

به عنوان مثال اگر میخواهید یک مدرک روانشناسی داشته باشید، کتابها را بکشید؛ یک کامپیوتر برای نمایش مدرک آنلاین خود بکشید لحظه ای را نقاشی کنید که تحصیلات خود را به پایان می رسانید، یا هر چیز دیگری که احساس می کنید با هدف شما مطابقت دارد.

 

این خلاقیت هدف گرا ذهن شما را باز می کند و شما را قادر می سازد تا به وضوح و تمرکز  دقیق تر به هدف خود برسید.

 

 

 

 

پیاده سازی این تکنیک های فوق العاده

تکنیک های تجسم و یا تصاویر ذهنی به ورزشکاران کمک می کند تا بهتر عمل کنند بنابراین تجسم به شما هم میتواند کمک کند! همه شماها باید این کار را انجام دهید و از آن استفاده کنید.

از یک مرد در مورد ویولونی که کاملا تحت کنترل او بود  پرسیدند چگونه می توانید به این خوبی  ویولون بزنید  پاسخ مرد این بود:

 

 

 

“تمرین، تمرین، تمرین”

اگر درمورد توانایی هایتان در مورد تجسم اهداف به طور موثر شک و تردید داشته باشید، می توانید مهارت های تجسم خود را از اهداف کوچکتر مثل یادگیری شنا شروع کنید. در اینجا چند تمرین تجسم برای کمک به شروع شما آورده شده است:

 1. در یک مکان آرام، چشمان خود را ببندید و آرام باشید

 2. یک سیب را با تمامی جزئیات مثل رنگ، شکل و هر چیز دیگری را تجسم کنید سیب را گاز بزنید  و از مزه آن لذت ببرید. داخل سیب را با دانه های آن ببینید. حالا کمی دیگر از سیب را بخورید و عطر و طعم آن را مزه کنید. وقتی اولین بار این تمرین را امتحان کنید، اگر تمام چیزهایی که می بینید، یک صفحه خالی در ذهن شماست، دلسرد نشوید. با تمرین بیشتر در زمان دیگری، سیب را به وضوح خواهید دید.

 3. هنگامی که به تمرین سیب تسلط پیدا کردید، فردی را که می شناسید به خوبی تجسم کنید.

 4. بر تمام جنبه های این شخص تمرکز کنید. سپس لباس شخص ، مدل موها و هر جنبه دیگری از این فرد را تغییر دهید. شما اکنون از تجسم خلاق استفاده می کنید. شما می توانید با استفاده از این تاکتیک با انواع شرایط روحی ادامه دهید. سعی کنید محیط های جدید، افراد و دنیای خود را از طریق قدرت تجسم در ذهن خود ایجاد کنید. تسلط بر این تکنیک، شما را قادر می سازد تا اهداف زندگی خود را به طور چشمگیری در کوتاه ترین زمان بدست آورید.

 

 

 

پیروزی از طریق تجسم

کودک
در موقعیت تجسم کنید

از تکنیک های ذهنی می توانید خودتان را برای موقعیت ها و رویدادهای آینده آماده کنید.

شما احتمالا قبل از اینکه با دیگران ارتباط برقرار کنید چندین بار مکالمه خود را تجسم کردید.

 بنابراین وقتی وارد بحث و گفتگو واقعی می شوید به یاد می آورید که چه چیزی را تمرین کردید و آمادگی بیشتری برای گفتن آنچه که می خواهید بگویید دارید.

 

 

 

اگر مشکلی در صحبت کردن درون شما وجود داشته باشد، قبل از شروع گفتگو با تجسم می تواند با شجاعت به تمامی نیازهای خود پاسخ دهید. صرف نظر از حرفه و یا موضوع گفتگو شما، تصاویر ذهنی می تواند به شما کمک کنند به شخصی با عتماد به نفس و شجاع تبدیل شوید.

 

 

“تصاویر می توانند شما را آرام و متمرکز نگه دارند. بزرگی می گوید:

“تمرین ذهنی برای حفظ احساس و آرامش زمانی که فرد دیگری صحبت شما را نادیده می گیرد می تواند به شما برای دستیابی به هدفتان کمک کند.” پیش بینی کردن این احتملات با تجسم ،برای حفظ آرامش و همچنین کنترل علائم فیزیکی مانند عدم افزایش ضربان قلب یا کاهش هورمون استرس مفید است.

 

 

شما همچنین می توانید از تکنیک های تجسم برای پیش بینی و در بعضی موارد حتی پیش بینی آینده استفاده کنید.

هرچه فکر کنیم، همان را ایجاد می کنیم. هر اقدامی که تا به حال انجام داده ایم با یک فکر آغاز شده است.

 

 

حتی زمانی که ما فکر می کنیم ما در حالت خودکار کار می کنیم، ما واقعا به دنبال مجموعه ای از دستورالعمل هایی هستیم که ما برای خودمان پیش از این لحظه فکر و تجسم کرده ایم. بنابراین، آیا این منطقی نیست که با تجسم بهترین آینده ممکن را می توانیم در ذهن خودمان ببینیم؟

 

تحقیقات نشان داده است که مغز ما نمی تواند تفاوت بین عمل واقعی و تصورات ذهنی را درک کند.

 

 توانایی دیدن چیزهایی که هنوز زخ نداده اند ما را قادر می سازد تا رویاهای خود را دنبال کنیم و در نهایت به آنها دست یابیم. در حقیقت، بهتر است ما آینده ای را که می خواهیم تجسم کنیم.

 

 

 

 

 

اقداماتی که تجسم های شما را موفقیت آمیز می کنند

در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید موفقیت تجسم های خود را تضمین کنید:

 • هنگامی که شما به یک هدف بزرگ فکر می کنید، طبیعی است که تمام موانع بین خود و هدفتان را ببینید. آنها را بنویسید و راه های خلاقانه برای رفع  موانع بنویسید. “همه هنرمندان برتر، صرف نظر از حرفه، اهمیت تصورات خود را قبل از اینکه هدف انها به واقعیت تبدیل شوند، می دانند. بسیار مؤثر است وقتی تجسم به درستی استفاده شود.

 • تجسم های خود را با دقیقترین جزیئات ممکن ببینید “… شما لازم نیست که یک ورزشکار نخبه باشید تا از تجسم بهره مند شوید. این که آیا شما دانشجو، کارفرما، والدین یا همسر هستید، تجسم شما را به هدف شما متصل می کند و شانس شما را برای دستیابی به آن افزایش می دهد. قدرت تجسم برای همه مردم در دسترس است … این یک راه قدرتمند برای دستیابی ایجاد تغییر مثبت، زندگی جدیدی است که می خواهید. “

 • احساس تجسم کردن را تجربه کنید و آنرا حتی با کوچکترین جزئیات تصور کنید. زیرا مغز شما فکر میکند این واقعی است “دانشمندان و کارشناسان پزشکی با انجام تحقیقات جدی ، کشف کرده اند که سیستم عصبی انسان از بین اعمال واقعی و اقدامات خیالی تمایزی قائل نیست. به عبارت دیگر، مغز شما همان درکی که از توپی که به سبد می اندازید دارد همان را نیز در تصور انداختن توپ به سبد دارد.

 • درگیر کردن تمام حواس خود زمان تجسم باعث می شود تمامی عضلات ذهنی شروع به کار کنند که این عملکرد موفقیت آمیز شما را به سمت آینده ای که میخواهید هدایت کند. “دکتر ریچارد سوینن ، روانشناس ورزشی، دریافت که تمرین ذهنی در واقع باعث درگیر کردن عصب ها در عضلات می شود و یک طرح ذهنی ایجاد می کند که در نهایت می تواند عملکرد فرد در آینده را تسهیل کند. با استفاده از تجهیزات الکترومیوگرافی، سوینن کشف کرد که اسکی بازان که اسکی را تجسم میکنند، الگوهای عضلانی انها تقریبا با آنچه که اسکی بازان واقعا اسکی میکنند یکسان است”

 • قبل از انجام تجسم میتوانید به یک حالت مراقبه بروید، زیرا این امر حساسیت پذیری شما به تجسم را بیشتر میکند و قدرت تجسم را افزایش می دهد. “

به هر حال هر تکنیک تجسمی که انتخاب می کنید فقط بدانید که افراد موفق در سراسر جهان، در تمامی جنبه های زندگی با استفاده از این تکنیک ها به زندگی دلخواه خود رسیده اند. اکنون از انها برای ایجاد یک اعتقاد جدید ، به دست آوردن یک تغییر جدید در زندگی خود به کار ببندید! کدام روش را انتخاب می کنید؟

 

مشاهده محصولات تجسمی


قدرت تصورات

“تخیل مهمتر از دانش است. زیرا دانش محدود است ، در حالی که تخیل کل جهان را در بر می گیرد ، پیشرفت را ایجاد می کند و تکامل را به وجود می آورد.”
آلبرت انیشتین

تصورات

تخیل توانایی شکل دهی به تصاویر ذهنی یا ایده ها در ذهن است. همه توانایی تصور را دارند ، اما تخیل وقتی قدرتمند می شود که آن تخیل را خلق کنید. هر چیز مادی که توسط انسان خلق شده است ابتدا تصور شده است. آفرینش قبل از اینکه به جسم تبدیل شوید در ذهن شکل میگیرد.

 

مخترع ماشین قبل از اختراع آن را تصور کرده است.

 

مخترع اینترنت قبل از اختراع آن را تصور کرده است.

 

مخترعان هواپیما قبل از اختراع آن را تصور می کردند.

 

مخترع تلفن همراه آن را قبل از اختراع تصور کرده است  ، همه این کار را کرده اند.

 

تخیل آغاز آفرینش است. شما می توانید بیشتر چیزهایی را که می توانید تصور کنید خلق کنید. برای تأثیرگذاری روی فرایند خلقت باید از تصاویر و ایده های ذهنی استفاده شود. تخیلات باید برای هرفی استفاده شود با این وجود ، مردم از تخیلات خود برای اهداف مختلف استفاده می کنند. برخی از آنها برای اختراع ، برخی برای راه اندازی مشاغل ، برخی برای حل مسائل ، برخی برای کمک به دیگران ، برخی برای شرارت و غیره استفاده می کنند. ذهن دارای چشمی است که می تواند آنچه را که در جهان وجود ندارد ببیند. آنچه را که از نظر جسمی می بینید ، دیگران می توانند ببینند اما آنچه را که تصور می کنید ، جز شما کس دیگری نمی تواند ببیند زیرا در ذهن شماست. با این وجود ، دو نوع تخیل وجود دارد: تخیل مثبت و تخیل منفی.

 

 

 

تخیل مثبت

تخیل مثبت به عنوان توانایی تصور چیزهایی که آرزو دارید تعریف می شود و این کاری است که باید مرتباً انجام دهید. شما باید هر آنچه را که آرزو دارید تصور کنید. قسمت زیبای تخیل این است که شما در واقع می توانید هر تصویر یا ایده ای که می خواهید را در ذهن خود شکل دهید. اگر اتومبیل می خواهید ، باید مارک ، رنگ و مدل اتومبیل و همچنین تاریخ مشخصی که می خواهید ماشینتان را داشته باشید تصور کنید و خود را در حال رانندگی با آن اتومبیل تصور کنید. اگر خانه ای می خواهید ، باید آن را در ذهن خود شکل دهید ، تصور کنید که میخواهید خانه شما چگونه باشد، مکان و سالی که می خواهید خانه شما ساخته شود یا خریداری شود و در آن خانه زندگی کنید را مشخص کنید. اگر شغلی می خواهید باید تصور کنید که شغل رویایی خود را دارید و در حال کار کردن هستید، اگر می خواهید ازدواج کنید ، باید شخص دلخواه خود را تصور کنید و در نهایت ازدواج می کنید.

 

این قدرت تخیل است … “شما آنچه می بینید دریافت می کنید” اگر می توانید آن را تصور کنید ، می توانید آن را خلق کنید. همه افراد موفق مزایای تخیل مثبت را تجربه کرده اند اما برای دریافت مزایای آن باید آن را باور کنید. هر زمان که آرزو می کنید ابتدا تصور کنید که همین الان آن را دارید هر چند یک شبه اتفاق نمی افتد اگر تصور می کنید صاحب خانه ای هستید ، طبیعتا انتظار ندارید روز بعد صاحب آن خانه شوید قطعاً زمان می برد بنابراین بعد از استفاده از تخیلات مثبت باید صبور باشید.

 

حداقل باید ۱۵ دقیقه در روز را صرف تصور چیزهایی که آرزو دارید کنید. استفاده از تخیل های مثبت باعث می شود احساس خوبی داشته باشید و باور داشته باشید که می توانید چیزهایی را که می خواهید و تصور می کنید بدست آورید. با این کار ذهن ناخودآگاه باور شما را تقویت می کند و بر اساس آن شروع به فعالیت می کنید، با این کار یک نیروی خاص شما را مجبور به انجام کارهایی می کند که باید انجام دهید تا تخیل مثبت خود را به خلق تبدیل کنید.

 

 

 

تخیل منفی

تخیلات منفی تصاویر ذهنی و ایده های منفی هستند که به ذهن ما خطور می کند. بیشتر تصورات منفی ناشی از ترس هستند، هر زمان می ترسید ، ترس شما از طریق تخیلات آشکار می شود. به عنوان مثال ، اگر از جاده عبور کنید و می ترسید اتومبیل به شما برخورد کند تصور می کنید که توسط اتومبیل تصادف کرده اید. اگر از ترس در امتحان می ترسید ، خود را در آن امتحان می بینید که رد شده اید، اگر از مرگ می ترسید ، خود را در حال مرگ تصور می کنید ، اگر از بیمار شدن می ترسید ، خود را بیمار تصور می کنید. اگر قبل از خواب می ترسید ، ترس شما از طریق تصورات منفی آشکار می شود و شب را با کابوس سر می کنید. به عبارت دیگر ترس یکی از دلایل بی خوابی و کابوس ها است.

 

همچنین تخیلات منفی می تواند از طریق نفرت حاصل شود، اگر از کسی متنفر باشید به احتمال زیاد تصور خواهید کرد که اتفاقات بدی بین شما و آن فرد رخ میدهد. هر جنایت یا قتلی ابتدا در ذهن انجام می شود. قاتلان قبل از اینکه در زندگی واقعی بکشند ، در ذهن خود فرد را می کشند. نفرت باعث تخیلات منفی می شود و اگر نمی دانید چگونه با تخیلات منفی مبارزه کنید ، بر اساس نفرت خود عمل خواهید کرد و اشتباهات بزرگی را مرتکب می شوید که ممکن است در تمام زندگی شما پشیمانی ایجاد کند.

 

تصورات منفی همچنین از طریق چیزهایی که می بینید و می شنوید نیز ایجاد می شوند. اگر همیشه به افراد منفی یا اخبار منفی گوش میدهید تصورات منفی خواهید داشت. به عنوان مثال ،در حال حاظر چندین نفر در سراسر جهان در حال گوش دادن به اخبار شیوع ویروس کرونا هستند ، بنابراین وحشت زده و حتی برخی افسرده می شوند. برخی افراد خود را آلوده یا در حال مرگ تصور می کنند و این باعث ایجاد ترس و افسردگی می شود. اگر همیشه فیلم های منفی مانند فیلم های ترسناک ، اخبار منفی و غیره تماشا کنید ، تصورات منفی ایجاد می شوند. همانطور که قبلاً گفتم آنچه می بینید همان چیزی است که به دست می آورید ، بنابراین اگر همیشه تصورات منفی داشته باشید به احتمال زیاد آنها در زندگی شما ظاهر می شوند، اگر می خواهید زندگی مثبتی داشته باشید باید از تصورات منفی خلاص شوید.

 

تجسم

 

۷ راه مبارزه با تخیلات منفی

 

– شما باید با تصورات مثبت در مقابل تخیلات منفی مبارزه کنید. به عنوان مثال ، اگر خود را در حال مرگ می بینید ، اعلام کنید که عمر طولانی خواهید داشت، اگر خود را بیمار می بینید ، اعلام کنید که همیشه سلامت خواهید بود.

 

 • – گوش دادن به اخبار منفی را متوقف کنید
 • – دیدن فیلم های منفی را متوقف کنید
 • – از معاشرت با افراد منفی صرف نظر کنید
 • – به موسیقی های مثبت گوش دهید
 • – از هیچ چیز نترسید
 • – کتابها یا مقالات مثبت اندیشی را بخوانید

استفاده از تخیل به شما کمک می کند تا به اهداف خود برسید و آنچه را که می خواهید بدست آورید.

 

“آنچه که می بینی همانی است که بدست می آوری.”

 

ویدئو های تجسمی چطور باعث موفقیت شما می شوند؟

 1. ۰

  تصویر سازی ذهنی زمانی کار میکنه که شما به تمام اهداف، رویاها و آرزوهاتون ایمان و باور داشته باشید. یعنی ایمان داشته باشید که این اهداف و رویاها یه روزی محقق میشه. ایمان داشته باشید که به اون جایگاهی که میخواید می رسید. برای اینکه به این تصویر سازی ها خیلی سریع تر شما رو به اهدافتون برسونه باید به صورت مداوم این کار رو تکرار کنید و از همون مدیتیشن که داخل مقاله بیان کردید میتونید استفاده کنید. یعنی روزی ۲ الی ۳ بار این کار رو انجام دادن می تونه شما رو به جایگاهی برسونه که هیچ کسی تا به حال نرسیده و بی دلیل هم نیست که خدا انسان رو اشرف مخلوقات قرار داده.
  پس سعی کنید تا جایی که می تونید با ایمان و باور کامل به اهداف و رویاهاتون فکر کنید و از همه مهمتر تمام باورهای محدود کننده رو دور بریزید چون تصور کردن و تصویر سازی ذهنی هیچ کنتوری نداره و برای این تصور کردن ها هیچ پولی پرداخت نمی کنید.
  ممنون از مقاله ی خوبتون

 2. ۰

  ممنون عالی چون مطلب مفیدی بود

 3. ۰

  درود بر شما بزرگوار
  ممنونم بابت مطالب فوق العادتون

 4. ۰

  بنده از مطالب سایت شما لذت بردم و استفاده کردم

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید
سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلبجست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

آپدیت مقاله : چطور قانون مقاومت را شکست دهیم؟

قبل از اینکه اتفاقات در زندگی شما رخ دهند باید بیاموزید که چگونه می توانید اجازه خلق اتفاقات را بدهید.

 

به نظر می رسد بسیاری از مردم در رسیدن به اهداف خود ناتوان هستند و این تنها به یک دلیل میتواند باشد که انها اجازه رخ دادن این اتفاقات را نمیدهند. در ادامه بررسی میکنیم که چطور به جهان هستی اجازه دهیم اتفاقات دلخواه ما را در زندگیمان ایجاد کند؟ چگونه باورهای ناخودآگاه ما مانع رسیدن ما به بالاترین پتانسیل واقعی مان می شوند؟

 

سطح مجوز ها همان باورهای درونی هستند که برای خود تعیین می کنیم و این سطوح میزان خوشبختی ، موفقیت ، عشق و فراوانی را تعیین می کنند.

شکست بخشی از موفقیت است! ۷ دلیل برای اینکه نباید نگران شکست باشید

اگر آنقدر از شکست می ترسید که هرگز چیزی را امتحان نکنید از چیزی که هستید راضی خواهید شد و از ریسک کردن خودداری می کنید. اگر از شرایط خود راضی شوید کسی دیگر در شغل شما موفق می شود زیرا شما رشد خود را متوقف کرده اید. بنابراین باید از شکست به عنوان راهی برای ادامه زندگی خود استفاده کنید تا بتوانید به جلو حرکت کنید. صرف نظر از اینکه شرایط فعلی چگونه است هرگز از خواسته های خود دست نکشید.

آپدیت مقاله: چرا جریان پول در زندگی شما مسدود شده است؟

ممکن است فیلم های متعددی را تماشا کرده اید و یا مقالاتی را خوانده اید که ادعا می کنند می توانید در عرض چند روز یا چند ساعت پول بدست آورید. نظریه پشت این ادعا چیزی است که شما را به ادامه خواندن تشویق می کند زیرا هر آنچه را که بتوانید در اعماق ذهن ناخودآگاه خود نگه دارید می تواند به واقعیت تبدیل شود.

آپدیت مقاله : راهنمای پیام های پنهان (سابلیمینال)

پیام های سابلیمینال یک روش منحصر به فرد برای برنامه ریزی مجدد باورهای ذهن ناخودآگاه و از بین بردن عادت های محدود کننده است. گوش دادن به پیام های سابلیمینال به صورت روزانه ذهن را تغییر می دهد و عادت ها و ایده های موفقیت آفرین را به سمت شما سرازیر میکند. به طور علمی نشان داده شده است که سابلیمینال ها تفکر و نگرش ذهنی شما را دگرگون می کند، بنابراین اگر تمایل به تغییر باورهای خود را دارید پیام های سابلیمینال ابزاری استثنایی برای اقدام است.

آپدیت مقاله : هدف گذاری و تصمیم گیری

هدف گذاری یکی از ضروری ترین موارد در زندگی هر فرد موفقی است، اگر می خواهید دنباله روی آنها باشید باید بتوانید هدف گذاری کنید. صرفا استفاده از چندین تکنیک مختلف هدف گذاری باعث موفقیت شما نمی شوند ، بیشتر این افراد شکست می خورند زیرا به اندازه کافی اعتقاد راسخ به توانایی های خود ندارند.

آپدیت مقاله : هدف گذاری و تصمیم گیری

بسیاری از افراد احساس می کنند که در دنیا معلق هستند. آنها سخت کار می کنند ، اما به هیچ یک اهداف خود نمی رسند.

 

یک دلیل اساسی که آنها چنین احساسی دارند این است که آنها وقت کافی را صرف فکر کردن در مورد آنچه از زندگی می خواهند نمی کنند و اهداف مشخصی برای خود تعیین نکرده اند. از این گذشته ، آیا قبل از اینکه به سفر بروید مقصد خود را تعیین نمی کنید؟ قطعا بله!

اما چطور….

فیلم انگیزشی بند باز

فیلم بندباز ۲۰۱۵ ، این فیلم ماجرای واقعی راه رفتن فیلیپ پِتی بر روی طناب متصل بین برج های «مرکز تجارت جهانی» در سال ۱۹۷۴ را به تصویر می کشد. رویایی که وی در کودکی در سر می پروراند و در بزرگسالی به حقیقت پیوست و اکنون او می خواهد یک اجرای بی نظیر را انجام دهد. اما…

آپدیت مقاله : تکنیک های تجسم و موفقیت

تخیل توانایی شکل دهی به تصاویر ذهنی یا ایده ها در ذهن است. همه توانایی تصور را دارند ، اما تخیل وقتی قدرتمند می شود که آن تخیل را خلق کنید. هر چیز مادی که توسط انسان خلق شده است ابتدا تصور شده است. آفرینش قبل از اینکه به جسم تبدیل شوید در ذهن شکل میگیرد.

آپدیت مقاله : چطور به خواسته هایمان برسیم؟

همه یک رویای بزرگ دارند اما چطور میتوان آن را در زندگی خود داشته باشیم؟

خوب ، وقت آن است که در این مورد فکری کنیم. داشتن رویاهای بزرگ به طرز باورنکردنی می توانند الهام بخش ما باشند ، اما تا زمانی که اقدام نکنید آنها چیزی بیشتر از یک رویاها هستند. در این مطلب ۱۰ روش برای تبدیل رویای شما به واقعیت و جذب خواسته ها را نشان می دهیم.

آپدیت مقاله : چگونه باورهایمان را تغییر دهیم؟راه کار دقیق

شناسایی باورهای مخرب با احساسات!!

اجازه دهید با بررسی سیستم احساسات ، راهی برای مقابله با احساسات منفی و شناختن باورهای مخرب پیدا کنیم.

آیا همه سیستم های هشدار دهنده ماشین یا تلفن همراه شما که خطراتی مانند کمبود برق باتری یا کاهش سوخت را به شما هشدار می دهند می شناسید؟

البته که هیچ کس دوست ندارد این سیگنال ها برای همیشه خاموش باشند زیرا برای ایمنی و محافظت از جان ما طراحی شده اند تا وقتی چیزی اشکال پیدا میکند به ما هشدار دهند.

آپدیت مقاله : چرا جریان پول در زندگی شما مسدود شده است؟

گر در حال تلاش هستید اما هنوز به نتیجه مالی مناسبی نرسیده اید ، ممکن است سدهای ذهنی در مورد پول داشته باشید که مانع موفقیت شما و جذب می شوند. برخلاف باور عموم همه این سدها مستقیماً به پول مربوط نیستند ، بلکه به درک شما از خود و توانایی هایتان مربوط می شوند.

ناامید کننده است که همه تلاش خود را بکنید اما هرگز به خواسته های خود نرسید و بدتر اینکه حتی به آنها نزدیک هم نشده اید و این در حالی است که افراد ثروتمند و مشهوری را می بینید که خود را به آهن ربای موفقیت تبدیل کردند یا حتی دوستان نه چندان باهوش شما از دوران مدرسه که ثروت زیادی را به راحتی جذب کرده اند.

آنها به طور مشخص در حال انجام کاری هستند ، اما چه کاری؟

آپدیت مقاله : چطور رویای شفاف ببینیم ؟

آیا می خواهید رویای شفاف (lucid-dream) ببینید؟

در اینترنت انواع مشاوره ها در مورد این وجود دارد که چطور رویای شفاف ببینیم  اما کدام یک اثر بخش هستند؟

سوالات مربوط به پدیده رویای شفاف – یعنی تجربه هوشیاری در رویا – هزاران سال است که مطرح می شود. ارسطو در سال ۳۵۰ پیش از میلاد در مورد رویاهای شفاف نوشت و بودایی ها قرن ها “یوگای رویا” را تمرین می کردند.

آپدیت مقاله : تاثیر شگفت انگیز پیام های پنهان – سابلیمینال مسیج

پیام های سابلیمینال – همه ما در مورد آن شنیده ایم. اما واقعا کار می کند ؟

تحقیقات جدید آزمایشگاه Valentin Dragoi در دانشگاه تگزاس در هوستون نشان داد که تصاویر سابلیمینال می توانند فعالیت و رفتار مغز ما را تغییر دهند.

آپدیت مقاله : تغییر باورهای ناخوداگاه – همه چیز دارای فرکانس است!

هر ماده ای که در اطراف خود به صورت جسمی (مادی) می بینیم در فرکانس خاصی ارتعاش می کند.

 

کاناپه خانه شما ، لیوان قهوه ، بطری آب … هر کدام فرکانس ارتعاش خاص خود را دارند. حتی چیزهای غیر فیزیکی مانند برق ، سیگنال های Wi-Fi ، سیگنال های رادیویی – همه آنها فرکانس های خاص خود را دارند.

 

نه فقط این اشیا بلکه چیزهای مانند افکار ، عواطف و باورها نیز فرکانس خاص خود را دارند.

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید