تکنیک های تجسم و موفقیت

تکنیک های تجسم و موفقیت
چکیده این مطلب : انتشار : ۱۲ , دی , ۱۴۰۱ ۷ نظر ۳۹۶۶ بازدید زمان مطالعه ۶۳ دقیقه پادکست به زودی

به هر حال هر تکنیک تجسمی که انتخاب می کنید فقط بدانید که افراد موفق در سراسر جهان، در تمامی جنبه های زندگی با استفاده از این تکنیک ها به زندگی دلخواه خود رسیده اند.

 

تکنیک های تجسم و موفقیت

آیا تکنیک های تجسم می تواند کلید تغییر یک عادت، یادگیری مهارت جدید و یا تحقق رویاهای شما باشد؟


در حال حاضر با قدرت اثبات شده تجسم ، هر چیزی که می خواهید داشته باشید (درون ذهن) در دسترس شما است.
سه راه اصلی برای استفاده از تکنیک های تجسم وجود دارد که به ما برای دستیابی به اهداف کمک می کند:

 1. باور کردن
 2. تصور کردن
 3. بدست آوردن

اعتقاد داشتن بر این که ما می توانیم رویاهایمان را بدست آوریم اساس تجسم است

تکنیک های تجسم و موفقیت
اعتقاد داشتن بر این که ما می توانیم رویاهایمان را بدست آوریم اساس تجسم است

 

 

قبل از استفاده از تکنیک های تجسم ، ما باید باور داشته باشیم که این امکان پذیر است آنچه را که میخواهیم می توانیم داشته باشیم، . این به این معنی است که ما باید یاد بگیریم خودمان را به عنوان فردی ببینیم که بدون محدودیت فکر می کند.

 

 

 در اینجا اطلاعات دیگری وجود دارد که قدرت تفکر مثبت را با: تاکیدات مثبت – راز ایجاد تغییر در زندگی را توضیح می دهد.

 

 

راه رسیدن به آزادی حذف محدودیت های درون ذهنمان که در دوران کودکی با چیزهایی که یاد گرفتیم و دیده ایم یا شنیده ایم بر میگردد که این باورهای محدود کننده منجر به کمبود عزت نفس و عدم موفقیت می شود مثل :. “من نمی توانم شنا کنم”، “من نمی توانم نمره خوبی بگیرم”، و “من نمی توانم بین جمع صحبت کنم” نمونه هایی از سدهای محدود کننده معمول و رایج است.

 

 

 

 

 

محدودیت های شما چیست؟

آنها را بر روی یک تکه کاغذ بنویسید ، مگر اینکه محدودیتهای فیزیکی داشته باشید که از انجام دادن کارها شما را منع می کند ، از شر انها با استفاده از روش زیر خلاص شوید :

 

 • هر اعتقاد و باور محدود کننده را روی یک کاغذ جداگانه بنویسید. برای هر کدام از این من نمی توانم ها چند دقیقه زمان بگذارید و اعلام کنم، “من این باور محدود کننده را آزاد می کنم”. این می تواند در اتاقتان به تنهایی یا با افرادی که شما را تشویق می کنند، انجام شود.

وقتی این کار را انجام دادید هر تکه کاغذ را آتش بزنید و آن را به طور کامل بسوزانید.

 • اگر استفاده از آتش برای شما جذاب نیست، هرکدام از موارد “من نمی توانم” را بپذیرید به این صورت که هرکدام را به عنوان یک بیانیه مثبت ببینید که توانایی حال حاضر شما را تضمین می کند به عنوان مثال اگر نوشته اید من نمیتوانم شنا کنم به این معنی است که شما می توانید یک شناگر خوب باشید.

 

 

 

 

تبدیل خواسته ها به واقعیت ها فیزیکی بوسیله فعال سازی رویاها

تا زمانی که با رویاهایمان را  در سرمان باقی نگه داریم رویای ما زنده است. آماده سازی ذهن برای استفاده از تکنیک های تجسم برای موفقیت نیازمند کمی تلاش و انرژی است زیرا باید میزان ، شفافیت  و ساده کردن رویاهایمان را انجام دهیم.

 

به این معنی است که ما باید آنچه را که میخواهیم بدست آوریم را با جزیئات دقیق و راه هایی که برای رسیدن به آن به ذهن ما میرسد را بنویسیم چرا باید رویاها نوشته شوند؟ این فرایندی از تکنیک های تجسم خلاق برای کمک به ما طراحی شده است که استفاده از آن ما را با سرعت بیشتر به سمت اهدافمان هدایت میکند.

 

 

ما باید با نوشتن رویاهایمان مالکیت انها را ثبت کنیم. در غیر این صورت، آنها فقط آرزوها هستند و نه واقعیت. هنگامی که ما رویاهای خود را روی کاغذ میاوریم در واقع ما آماده استفاده از تمرین های تجسم هستیم تا به سمت مرحله سوم حرکت کنیم :

مرحله سوم  دستیابی به رویاها

 

 

 

 

تجسم می تواند باورهای جدید، مهارت ها، توانایی ها + موفقیت را در زندگی شما به ارمغان آورد

راه های زیادی برای جذب باورها، مهارت ها و توانایی های جدید برای ایجاد موفقیت وجود دارد. برخی از بهترین راه ها عبارتند از:

 

قدرت اثبات شده برای پرتاب شما به سمت اهداف

تکنیک های تجسم و موفقیت
تجسم می تواند باورهای جدید را یرای شما به ارمغان آورد

اکنون که تصمیم گرفته اید به سمت اهداف، رویاها یا بلند پروازی های خود حرکت کنید پس آماده هستید تا با استفاده از تکنیک های تجسم، آنها را به صورت شفاف در ذهنتان ببینید. برای انجام این کار، می توانید از همان ابزاری که ورزشکاران استفاده کنید تا برنده شوند و افراد مشهور در حرفه های خود استفاده کنند تا موفق شوند بهرمند شوید – تکنیک های تجسم:

 

 

 

 

 • جیم کری برای خودش یک چک ۱۰ ملیون دلاری نوشت، و تاریخ آن را برای سال ۱۹۹۴ نوشت و از تجسم برای رسیدن به این مبلغ استفاده کرد. در سال ۱۹۹۴، او با بازی در نقش کمدی خود در فیلم احمق و احمق تر ۱۰ میلیون دلار کسب کرد.

 • ورزشکاران Kerri Walsh و Misty May-Treanor سه مدال طلای المپیک را به عنوان تیم والیبال ساحلی با استفاده از تکنیک تجسم به دست آوردند.

 • آرنولد شوارتزنگر از این روش را برای تبدیل شدن به یک ورزشکار عضلانی استفاده کرد. سپس او از پرورش اندام خود در بازیگری و سیاست استفاده کرد.

 • اپرا وینفری با استفاده از این تکنیک از فقر مطلق به ثروت بینهایت رسید. او از عکس ها دیداری، صفحات با تصاویر و عباراتی تاکیدی از اهدافی که انها را در زندگیش می خواست استفاده کرد، که به او کمک میکرد تا رویاهای خود را تجسم کند.

 • Lindsey Vonn اسکی باز برنده مدال طلا قبل از اینکه اسکی خود را انجام دهد، حرکت اسکی خود را تجسم می کرد و بدنش را با تجسم حرکت می داد.

 • ویل اسمیت اغلب از کنفوسیوس نقل می کند و می گوید که افرادی که می گویند می توانند و افرادی که می گویند نمی توانند هر دو درست می گویند.

اکنون زمان شماست تا به این لیست بپیوندید.

با استفاده از قدرت تجسم؛خودتان را به سمت موفقیت سوق دهید

 

 

تکنیک های تجسم و موفقیت
تجسم در مورد تبدیل رویاها به واقعیت است

تکنیک های تجسم در مورد تبدیل رویاها به واقعیت است. اگر شما بتوانید آن را تجسم کنید و آن را بنویسید  می توانید آن را بدست اورید.

فرقی نمیکند شما می توانید یک جراح باشید کسی که میخواهید عمل جراحی انجام دهد، یا یک تاجر که رویای تغییر زندگی خود را با استفاده از انجام معاملات دارد و یا یک ورزشکار که مدال طلای المپیک را می خواهد، هیچ محدودیتی وجود ندارد شما می توانید آن را داشته باشید.

 

 

 

 

 

 آیا تکنیک های تجسم واقعا کار می کنند؟

جواب بله از پژوهشگرانی می اید که در مورد تصورات تحقیق کرده اند و اینکه تصورات میتوانند روی عملکرد و رفتار افراد تاثیر داشته باشند.

محققان در مطالعه ای الگوهای مغزی وزنه برداران را مورد بررسی قرار دادند، محققان دریافتند که مهم نیست که آیا وزنه برداری فقط تصور وزن بلند کردن را دارد یا واقعا آن را انجام میدهد زیرا عمکلرد الگوهای مغزی یکسان بود.

 

 

“ما نتیجه می گیریم که آموزش ذهنی که توسط این مطالعه انجام می شود، سیگنال خروجی کورتنی را افزایش می دهد که باعث می شود عضلات به سطح فعال سازی بالاتر و در نهایت قدرت بیشتری داشته باشند.

 

 

 

ممکن است فکر کنید که

“بله، انها همیشه در حال بلند کردن وزنه هستند بنابراین این رفتار جدیدی برای آنها نیست.” اما در مطالعه دیگری، یک روانشناس ورزشی در اوهایو، افراد در ورزشگاه را با افرادی که در تمرینات مجازی (ذهنی) تمرین کرده بودند مقایسه کردند . که نتیجه افزایش ۳۰ درصدی عضلات افراد در سالن بدنسازی در مقایسه با افزایش ۱۳.۵ درصدی عضلات در کارآموزان مجازی بود.

 

 

“مطالعات مغز در حال حاضر نشان می دهد که تصورات همان دستورالعمل روانی را تولید می کنند که در اقدامات واقعی تولید می شود. تصورات ذهنی بسیاری از فرآیندهای شناختی مغز را تحت تاثیر قرار می دهد: کنترل حرکت، توجه، درک، برنامه ریزی، و حافظه. بنابراین مغز برای انجام عمل واقعی در طول تجسم آموزش داده میشود یافته ها نشان میدهد که رویه های ذهنی می توانند انگیزه، اعتماد به نفس و تاثیر روی فرد را افزایش دهند، عملکرد محرک ها را بهبود بخشد، مغز شما را برای موفقیت برنامه ریزی کند و مسیرهای مربوط برای رسیدن به اهدفتان را افزایش دهد.

 

 

 

آنچه که تحقیقات نشان داده است این است که افکار شما دستورالعملهای ذهنی مشابه اعمال شما را تولید می کنند.

هنگام استفاده از تصاویر ذهنی برای تجسم مهارت های جدید، تحقق آرزوهای خود و دستیابی به اهداف استفاده می کنید ، شما یک رفتار جدید را برای حرکت در مسیر ایجاد می کنید.مطالعات همچنین نشان داده اند که شیوه های روحی مثبت مانند تکنیک های تجسم برای افزایش انگیزه شما برای حرکت به سمت آرزوهای تان است همچنین برای :

 • افزایش  اعتماد به نفس

 •  کسب  مهارت های حرکتی و تناسب اندام ورزشی

 • آماده شدن برای پذیرفتن موفقیت

 • فعال کردن قانون جذب (قانون جاذبه به سادگی به این معنی است که وقتی ما بر روی مسائل مثبت تمرکز می کنیم، آنها را بیشتر در زندگی خود جذب می کنیم)

 

 

با تجسم کردن به زودی شما خودتان را از بازی در رویاها در زندگی واقعی خواهید دید.

ذهن ناخودآگاه شما نمی تواند تفاوت بین واقعیات و تجسم را درک کند. با این کار بر روی تصاویری که تجسم می کنید، صرف نظر از این که آیا آنها واقعیت کنونی شما هستند یا نه ذهن آنها در به صورت واقعیت میپذیرد.

 

 

 

 

تکنیک های استفاده از تجسم برای رسیدن به اهداف

بین گوش های  شما، قوی ترین کامپیوتری که تاکنون ساخته شده است وجود دارد که  با آن، توانایی ایجاد واقعیت خود را دارید. با استفاده از یک یا چند جلسه ۵ دقیقه ای در روز، می توانید زندگی خود را با یکی از این روش های زیر تغییر دهید:

 

 

مدیتیشن تجسم

در دنیای پر مشغله ما ممکن است بگوید تجسم دشوار باشد، اما به هیچ وجه غیرممکن نیست. یک فضای آرام پیدا کنید به راحتی هر دو پای خود را روی زمین قرار دهید چشمان خود را ببندید و چند نفس عمیق بکشید، به آرامی بدن خود را ریلکس کنید.

 

 

 

هنگامی که ریلکس باشید، می توانید خودتان را در مسیررسیدن به اهدفتان ببینید ، هر فکر منفی که سعی در نفوذ در تجسم شما دارد را کنار بگذارید و بدانید که بعدا می توانید آن را از بین ببرید.

 

 

با انجام تجسم توجه کنید که چگونه احساس دارید اجازه دهید خود را برای دیدن، شنیدن صداها  و دیگر احساسات که برای دستیابی به هدف شما است را تجربه کنید. خودتان را در حالی ببینید که به اهدافتان رسیده اید از احساسات رسیدن به آن لذت ببرید.

 

 

“تجسم ساده است،”

José Reyes می گوید، “تجسم نیازمند تمرین است تا بتوانید بهترین نتایج را کسب کنید. ذهن شما تفاوت خیال و واقعیت را متوجه نمی شود، بنابراین تمرین در یک بازه زمانی واقعا می تواند به شما کمک کند تا اهدفتان را خلق کنید.

 

 

 

به یاد داشته باشید که فقط تجسم ذهنی کافی نیست. شما نمیتوانید انتظار داشته باشید تنها با تجسم یک متخصص شوید، اما این یک ابزار شگفت انگیز برای بهبود عملکرد شماست. اگر از تجسم در کنار عمل واقعی استفاده کنید، قادر خواهید بود سریعتر از همیشه اهدافتان را خلق کنید زیرا به زودی شما قادر خواهید بود مانند Neo صحبت کنید و ثابت کند که شما کونگ فو را بلد هستید.

 

 

 

تکنیک های تجسم راهنمایی برتر

تکنیک های تجسم و موفقیت
فقط تجسم ذهنی کافی نیست

بعضی افراد متوجه می شوند که داشتن راهنمای سفر برای تجسم به آنها کمک می کند تا مسیر را برای انجام هر کاری بهتر بشناسند دو راه اصلی برای راهنمای تجسم وجود دارد:

 1. یک فرد مورد اعتماد داشته باشید که در زندگیتان بسیار مهم است تا گام هایی را که برای رسیدن به هدف خود نوشته اید، را ثبت کنید.

 

 

 

برخی از مثال هایی در باره گام های رسیدن به هدف :

کاغذی را برای نقاشی بردارید دست خود را برای نقاشی اینده تان روی آن بگذارید چگونه احساسی می کنید؟ موضوع عکس شما چیست؟ یک تصویر را انتخاب کنید و با دست به راحتی و نرم  تصویری که می خواهید را نقاشی کنید.

 

پس از اتمام، هر گونه جزیئات لازم را انجام دهید. حال برای رنگ امیزی چه اندازه قلمی را انتخاب کرده اید؟ با چه رنگی شروع میکنید؟

 

خود را در هر نقطه ای از نقاشی ببینید. اجازه دهید با نقاشی ارتباط برقرار کنید و از دیدن آن لذت ببرید.

 

هنگامی که نقاشی را تمام کردید، نقاشی خود را قاب بگیرید و خودتان یا در صورت امکان با دیگران به اشتراک بگذارید و از آن لذت ببرید.

 

هر روز یک مکان آرام پیدا کنید، به راحتی بنشینید، چشمان خود را ببندید، و به فایل های پنهان موجود در سایت گوش دهید.

 

 

 

۲.   مطالعات نشان داده اند که وقتی ما صدای خود را در مورد رسیدن به اهدفمان ظبط می کنیم، نتایج بسیار سریع تر از زمانی که به صحبت های شخص دیگری گوش می دهیم . بنابراین میتوانید از صدای خود برای تجسم و ایجاد نتایج سریع استفاده کنید.

 

 

مربی Logan Christopher می گوید:

مانند اسکی باز Lindsey Vonn، مهم است که نه فقط ذهن خود را در تجسم درگیر می کند، همچنین بلکه بدن خود را نیز درگیر کنید این به این معنی است که در حالی که تصور می کنید که هر بخش فیزیکی از بدن خود را برای رسیدن به هدف حرکت می دهید زمانی هم  به خودتان اجازه دهید عضلات به صورت واقعی درگیر در این تجربه شوند.

 

“هرچه بیشتر تجسم را تمرین کنید، ساده تر می شود و بیشتر می توانید آن را در ذهن خود نگه دارید. در ابتدا، درست مثل کار کردن، ممکن است دشوار باشد، اما اگر ادامه یابد، ذهن شما قوی تر خواهد شد”

 

 

 

 

مطالعات دیگر در مورد تکنیک های تجسم و عملکرد ورزشی نتایج مطلوبی را نشان می دهد:

دکتر واکر می گوید: « به نظر می رسد برنامه ای با تمرین فیزیکی همراه با آموزش ذهنی بهترین روش باشد. تقریبا تمام مطالعات نشان می دهد که آموزش ذهنی مهارت های حرکتی را بهبود می بخشد. اخیرا مطالعات زیادی انجام می شود و ثابت می کند که تصاویر بصری یا تجسم می توانند مهارت های مختلف مربوط به ورزش را در زمینه های واقعی بهبود بخشند. به نظر می رسد برای هر کسی که بخواهد در ورزش خود پیشرفت کند این روش مفید است. این که آیا شما یک برای تفریح ورزش میکنید تا به صورت حرفه ای مهم نیست مزایای تصاویر ذهنی در هر جنبه ای موفقیت آمیز بوده است (Walker PhD, Stephen, 2007)

 

 

 

 

نقشه
خلاقیت هدف گرا ذهن شما را باز می کند

تکنیک نقشه گنج

ابتدا در یک محیطی شروع کنید که در آن حواس پرتی وجود نداشته باشد. سپس یک تکه کاغذ و یک قلم، مداد رنگی یا مداد بردارید. هدف خود را به طور قاطعانه در ذهن خود مرور کنید و سپس شروع به نقاشی کردن اهداف پیش بینی شده خود کنید.

 

به عنوان مثال اگر میخواهید یک مدرک روانشناسی داشته باشید، کتابها را بکشید؛ یک کامپیوتر برای نمایش مدرک آنلاین خود بکشید لحظه ای را نقاشی کنید که تحصیلات خود را به پایان می رسانید، یا هر چیز دیگری که احساس می کنید با هدف شما مطابقت دارد.

 

این خلاقیت هدف گرا ذهن شما را باز می کند و شما را قادر می سازد تا به وضوح و تمرکز  دقیق تر به هدف خود برسید.

 

 

 

 

پیاده سازی این تکنیک های فوق العاده

تکنیک های تجسم و یا تصاویر ذهنی به ورزشکاران کمک می کند تا بهتر عمل کنند بنابراین تجسم به شما هم میتواند کمک کند! همه شماها باید این کار را انجام دهید و از آن استفاده کنید.

از یک مرد در مورد ویولونی که کاملا تحت کنترل او بود  پرسیدند چگونه می توانید به این خوبی  ویولون بزنید  پاسخ مرد این بود:

 

 

 

“تمرین، تمرین، تمرین”

اگر درمورد توانایی هایتان در مورد تجسم اهداف به طور موثر شک و تردید داشته باشید، می توانید مهارت های تجسم خود را از اهداف کوچکتر مثل یادگیری شنا شروع کنید. در اینجا چند تمرین تجسم برای کمک به شروع شما آورده شده است:

 1. در یک مکان آرام، چشمان خود را ببندید و آرام باشید

 2. یک سیب را با تمامی جزئیات مثل رنگ، شکل و هر چیز دیگری را تجسم کنید سیب را گاز بزنید  و از مزه آن لذت ببرید. داخل سیب را با دانه های آن ببینید. حالا کمی دیگر از سیب را بخورید و عطر و طعم آن را مزه کنید. وقتی اولین بار این تمرین را امتحان کنید، اگر تمام چیزهایی که می بینید، یک صفحه خالی در ذهن شماست، دلسرد نشوید. با تمرین بیشتر در زمان دیگری، سیب را به وضوح خواهید دید.

 3. هنگامی که به تمرین سیب تسلط پیدا کردید، فردی را که می شناسید به خوبی تجسم کنید.

 4. بر تمام جنبه های این شخص تمرکز کنید. سپس لباس شخص ، مدل موها و هر جنبه دیگری از این فرد را تغییر دهید. شما اکنون از تجسم خلاق استفاده می کنید. شما می توانید با استفاده از این تاکتیک با انواع شرایط روحی ادامه دهید. سعی کنید محیط های جدید، افراد و دنیای خود را از طریق قدرت تجسم در ذهن خود ایجاد کنید. تسلط بر این تکنیک، شما را قادر می سازد تا اهداف زندگی خود را به طور چشمگیری در کوتاه ترین زمان بدست آورید.

 

 

 

پیروزی از طریق تجسم

کودک
در موقعیت تجسم کنید

از تکنیک های ذهنی می توانید خودتان را برای موقعیت ها و رویدادهای آینده آماده کنید.

شما احتمالا قبل از اینکه با دیگران ارتباط برقرار کنید چندین بار مکالمه خود را تجسم کردید.

 بنابراین وقتی وارد بحث و گفتگو واقعی می شوید به یاد می آورید که چه چیزی را تمرین کردید و آمادگی بیشتری برای گفتن آنچه که می خواهید بگویید دارید.

 

 

 

اگر مشکلی در صحبت کردن درون شما وجود داشته باشد، قبل از شروع گفتگو با تجسم می تواند با شجاعت به تمامی نیازهای خود پاسخ دهید. صرف نظر از حرفه و یا موضوع گفتگو شما، تصاویر ذهنی می تواند به شما کمک کنند به شخصی با عتماد به نفس و شجاع تبدیل شوید.

 

 

“تصاویر می توانند شما را آرام و متمرکز نگه دارند. بزرگی می گوید:

“تمرین ذهنی برای حفظ احساس و آرامش زمانی که فرد دیگری صحبت شما را نادیده می گیرد می تواند به شما برای دستیابی به هدفتان کمک کند.” پیش بینی کردن این احتملات با تجسم ،برای حفظ آرامش و همچنین کنترل علائم فیزیکی مانند عدم افزایش ضربان قلب یا کاهش هورمون استرس مفید است.

 

 

شما همچنین می توانید از تکنیک های تجسم برای پیش بینی و در بعضی موارد حتی پیش بینی آینده استفاده کنید.

هرچه فکر کنیم، همان را ایجاد می کنیم. هر اقدامی که تا به حال انجام داده ایم با یک فکر آغاز شده است.

 

 

حتی زمانی که ما فکر می کنیم ما در حالت خودکار کار می کنیم، ما واقعا به دنبال مجموعه ای از دستورالعمل هایی هستیم که ما برای خودمان پیش از این لحظه فکر و تجسم کرده ایم. بنابراین، آیا این منطقی نیست که با تجسم بهترین آینده ممکن را می توانیم در ذهن خودمان ببینیم؟

 

تحقیقات نشان داده است که مغز ما نمی تواند تفاوت بین عمل واقعی و تصورات ذهنی را درک کند.

 

 توانایی دیدن چیزهایی که هنوز زخ نداده اند ما را قادر می سازد تا رویاهای خود را دنبال کنیم و در نهایت به آنها دست یابیم. در حقیقت، بهتر است ما آینده ای را که می خواهیم تجسم کنیم.

 

 

 

 

 

اقداماتی که تجسم های شما را موفقیت آمیز می کنند

در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید موفقیت تجسم های خود را تضمین کنید:

 • هنگامی که شما به یک هدف بزرگ فکر می کنید، طبیعی است که تمام موانع بین خود و هدفتان را ببینید. آنها را بنویسید و راه های خلاقانه برای رفع  موانع بنویسید. “همه هنرمندان برتر، صرف نظر از حرفه، اهمیت تصورات خود را قبل از اینکه هدف انها به واقعیت تبدیل شوند، می دانند. بسیار مؤثر است وقتی تجسم به درستی استفاده شود.

 • تجسم های خود را با دقیقترین جزیئات ممکن ببینید “… شما لازم نیست که یک ورزشکار نخبه باشید تا از تجسم بهره مند شوید. این که آیا شما دانشجو، کارفرما، والدین یا همسر هستید، تجسم شما را به هدف شما متصل می کند و شانس شما را برای دستیابی به آن افزایش می دهد. قدرت تجسم برای همه مردم در دسترس است … این یک راه قدرتمند برای دستیابی ایجاد تغییر مثبت، زندگی جدیدی است که می خواهید. “

 • احساس تجسم کردن را تجربه کنید و آنرا حتی با کوچکترین جزئیات تصور کنید. زیرا مغز شما فکر میکند این واقعی است “دانشمندان و کارشناسان پزشکی با انجام تحقیقات جدی ، کشف کرده اند که سیستم عصبی انسان از بین اعمال واقعی و اقدامات خیالی تمایزی قائل نیست. به عبارت دیگر، مغز شما همان درکی که از توپی که به سبد می اندازید دارد همان را نیز در تصور انداختن توپ به سبد دارد.

 • درگیر کردن تمام حواس خود زمان تجسم باعث می شود تمامی عضلات ذهنی شروع به کار کنند که این عملکرد موفقیت آمیز شما را به سمت آینده ای که میخواهید هدایت کند. “دکتر ریچارد سوینن ، روانشناس ورزشی، دریافت که تمرین ذهنی در واقع باعث درگیر کردن عصب ها در عضلات می شود و یک طرح ذهنی ایجاد می کند که در نهایت می تواند عملکرد فرد در آینده را تسهیل کند. با استفاده از تجهیزات الکترومیوگرافی، سوینن کشف کرد که اسکی بازان که اسکی را تجسم میکنند، الگوهای عضلانی انها تقریبا با آنچه که اسکی بازان واقعا اسکی میکنند یکسان است”

 • قبل از انجام تجسم میتوانید به یک حالت مراقبه بروید، زیرا این امر حساسیت پذیری شما به تجسم را بیشتر میکند و قدرت تجسم را افزایش می دهد. “

به هر حال هر تکنیک تجسمی که انتخاب می کنید فقط بدانید که افراد موفق در سراسر جهان، در تمامی جنبه های زندگی با استفاده از این تکنیک ها به زندگی دلخواه خود رسیده اند. اکنون از انها برای ایجاد یک اعتقاد جدید ، به دست آوردن یک تغییر جدید در زندگی خود به کار ببندید! کدام روش را انتخاب می کنید؟

 

مشاهده محصولات تجسمی


قدرت تصورات

“تخیل مهمتر از دانش است. زیرا دانش محدود است ، در حالی که تخیل کل جهان را در بر می گیرد ، پیشرفت را ایجاد می کند و تکامل را به وجود می آورد.”
آلبرت انیشتین

تصورات

تخیل توانایی شکل دهی به تصاویر ذهنی یا ایده ها در ذهن است. همه توانایی تصور را دارند ، اما تخیل وقتی قدرتمند می شود که آن تخیل را خلق کنید. هر چیز مادی که توسط انسان خلق شده است ابتدا تصور شده است. آفرینش قبل از اینکه به جسم تبدیل شوید در ذهن شکل میگیرد.

 

مخترع ماشین قبل از اختراع آن را تصور کرده است.

 

مخترع اینترنت قبل از اختراع آن را تصور کرده است.

 

مخترعان هواپیما قبل از اختراع آن را تصور می کردند.

 

مخترع تلفن همراه آن را قبل از اختراع تصور کرده است  ، همه این کار را کرده اند.

 

تخیل آغاز آفرینش است. شما می توانید بیشتر چیزهایی را که می توانید تصور کنید خلق کنید. برای تأثیرگذاری روی فرایند خلقت باید از تصاویر و ایده های ذهنی استفاده شود. تخیلات باید برای هرفی استفاده شود با این وجود ، مردم از تخیلات خود برای اهداف مختلف استفاده می کنند. برخی از آنها برای اختراع ، برخی برای راه اندازی مشاغل ، برخی برای حل مسائل ، برخی برای کمک به دیگران ، برخی برای شرارت و غیره استفاده می کنند. ذهن دارای چشمی است که می تواند آنچه را که در جهان وجود ندارد ببیند. آنچه را که از نظر جسمی می بینید ، دیگران می توانند ببینند اما آنچه را که تصور می کنید ، جز شما کس دیگری نمی تواند ببیند زیرا در ذهن شماست. با این وجود ، دو نوع تخیل وجود دارد: تخیل مثبت و تخیل منفی.

 

 

 

تخیل مثبت

تخیل مثبت به عنوان توانایی تصور چیزهایی که آرزو دارید تعریف می شود و این کاری است که باید مرتباً انجام دهید. شما باید هر آنچه را که آرزو دارید تصور کنید. قسمت زیبای تخیل این است که شما در واقع می توانید هر تصویر یا ایده ای که می خواهید را در ذهن خود شکل دهید. اگر اتومبیل می خواهید ، باید مارک ، رنگ و مدل اتومبیل و همچنین تاریخ مشخصی که می خواهید ماشینتان را داشته باشید تصور کنید و خود را در حال رانندگی با آن اتومبیل تصور کنید. اگر خانه ای می خواهید ، باید آن را در ذهن خود شکل دهید ، تصور کنید که میخواهید خانه شما چگونه باشد، مکان و سالی که می خواهید خانه شما ساخته شود یا خریداری شود و در آن خانه زندگی کنید را مشخص کنید. اگر شغلی می خواهید باید تصور کنید که شغل رویایی خود را دارید و در حال کار کردن هستید، اگر می خواهید ازدواج کنید ، باید شخص دلخواه خود را تصور کنید و در نهایت ازدواج می کنید.

 

این قدرت تخیل است … “شما آنچه می بینید دریافت می کنید” اگر می توانید آن را تصور کنید ، می توانید آن را خلق کنید. همه افراد موفق مزایای تخیل مثبت را تجربه کرده اند اما برای دریافت مزایای آن باید آن را باور کنید. هر زمان که آرزو می کنید ابتدا تصور کنید که همین الان آن را دارید هر چند یک شبه اتفاق نمی افتد اگر تصور می کنید صاحب خانه ای هستید ، طبیعتا انتظار ندارید روز بعد صاحب آن خانه شوید قطعاً زمان می برد بنابراین بعد از استفاده از تخیلات مثبت باید صبور باشید.

 

حداقل باید ۱۵ دقیقه در روز را صرف تصور چیزهایی که آرزو دارید کنید. استفاده از تخیل های مثبت باعث می شود احساس خوبی داشته باشید و باور داشته باشید که می توانید چیزهایی را که می خواهید و تصور می کنید بدست آورید. با این کار ذهن ناخودآگاه باور شما را تقویت می کند و بر اساس آن شروع به فعالیت می کنید، با این کار یک نیروی خاص شما را مجبور به انجام کارهایی می کند که باید انجام دهید تا تخیل مثبت خود را به خلق تبدیل کنید.

 

 

 

تخیل منفی

تخیلات منفی تصاویر ذهنی و ایده های منفی هستند که به ذهن ما خطور می کند. بیشتر تصورات منفی ناشی از ترس هستند، هر زمان می ترسید ، ترس شما از طریق تخیلات آشکار می شود. به عنوان مثال ، اگر از جاده عبور کنید و می ترسید اتومبیل به شما برخورد کند تصور می کنید که توسط اتومبیل تصادف کرده اید. اگر از ترس در امتحان می ترسید ، خود را در آن امتحان می بینید که رد شده اید، اگر از مرگ می ترسید ، خود را در حال مرگ تصور می کنید ، اگر از بیمار شدن می ترسید ، خود را بیمار تصور می کنید. اگر قبل از خواب می ترسید ، ترس شما از طریق تصورات منفی آشکار می شود و شب را با کابوس سر می کنید. به عبارت دیگر ترس یکی از دلایل بی خوابی و کابوس ها است.

 

همچنین تخیلات منفی می تواند از طریق نفرت حاصل شود، اگر از کسی متنفر باشید به احتمال زیاد تصور خواهید کرد که اتفاقات بدی بین شما و آن فرد رخ میدهد. هر جنایت یا قتلی ابتدا در ذهن انجام می شود. قاتلان قبل از اینکه در زندگی واقعی بکشند ، در ذهن خود فرد را می کشند. نفرت باعث تخیلات منفی می شود و اگر نمی دانید چگونه با تخیلات منفی مبارزه کنید ، بر اساس نفرت خود عمل خواهید کرد و اشتباهات بزرگی را مرتکب می شوید که ممکن است در تمام زندگی شما پشیمانی ایجاد کند.

 

تصورات منفی همچنین از طریق چیزهایی که می بینید و می شنوید نیز ایجاد می شوند. اگر همیشه به افراد منفی یا اخبار منفی گوش میدهید تصورات منفی خواهید داشت. به عنوان مثال ،در حال حاظر چندین نفر در سراسر جهان در حال گوش دادن به اخبار شیوع ویروس کرونا هستند ، بنابراین وحشت زده و حتی برخی افسرده می شوند. برخی افراد خود را آلوده یا در حال مرگ تصور می کنند و این باعث ایجاد ترس و افسردگی می شود. اگر همیشه فیلم های منفی مانند فیلم های ترسناک ، اخبار منفی و غیره تماشا کنید ، تصورات منفی ایجاد می شوند. همانطور که قبلاً گفتم آنچه می بینید همان چیزی است که به دست می آورید ، بنابراین اگر همیشه تصورات منفی داشته باشید به احتمال زیاد آنها در زندگی شما ظاهر می شوند، اگر می خواهید زندگی مثبتی داشته باشید باید از تصورات منفی خلاص شوید.

 

تجسم

 

۷ راه مبارزه با تخیلات منفی

 

– شما باید با تصورات مثبت در مقابل تخیلات منفی مبارزه کنید. به عنوان مثال ، اگر خود را در حال مرگ می بینید ، اعلام کنید که عمر طولانی خواهید داشت، اگر خود را بیمار می بینید ، اعلام کنید که همیشه سلامت خواهید بود.

 

 • – گوش دادن به اخبار منفی را متوقف کنید
 • – دیدن فیلم های منفی را متوقف کنید
 • – از معاشرت با افراد منفی صرف نظر کنید
 • – به موسیقی های مثبت گوش دهید
 • – از هیچ چیز نترسید
 • – کتابها یا مقالات مثبت اندیشی را بخوانید

استفاده از تخیل به شما کمک می کند تا به اهداف خود برسید و آنچه را که می خواهید بدست آورید.

 

“آنچه که می بینی همانی است که بدست می آوری.”

 

ویدئو های تجسمی چطور باعث موفقیت شما می شوند؟

 


تجسم شما یک ابزار قدرتمند است – آیا از آن به طور موثر استفاده می کنید؟

بدون تجسم ، دنیای شما بی رنگ و بی روح است. مثل باغی بدون گل یا اتاقی بدون پنجره. تجسم به ما این امکان را می دهد چیزهایی را ببینیم که در واقعیت وجود ندارند. حتی با وجود اینکه دانشمندان درک دقیقی از چگونگی اینکه چطور می توانیم تجسم کنیم ندارند، با این حال علوم اعصاب شروع به افشای برخی سرنخ های وسوسه انگیز در مورد نحوه عملکرد مغز ما کرده است.

 

فناوری تصویربرداری، مشاهده تجسمات را ممکن می‌سازد

زمانی که مغز به طور فعال درگیر فکر کردن یا انجام برخی کارها نباشد، مغز در حالت استراحت در نظر گرفته می‌شود که دانشمندان علوم اعصاب آن را شبکه حالت پیش‌فرض نامیده‌اند. مغز در این حالت در واقع انرژی کمتری مصرف نمی‌کند، بلکه در این حالت وقتی ذهن ما سرگردان است، در واقع چیزهای زیادی از نظر ذهنی اتفاق می‌افتد که ما از آنها اگاه نیستیم.

 

تصور می‌شود که چندین بخش از مغز بخشی از شبکه حالت پیش‌فرض هستند، از جمله قشر کمربندی خلفی و قشر جلوی پیشانی، که منطقه‌ای مهم از شبکه فرونتوپاریتال – frontoparietal است. مطالعات اخیر نشان داده اند که تعاملات بین شبکه فرونتوپاریتال و شبکه حالت پیش فرض ممکن است در آگاهی ما دخیل باشد.

 

پیوند ظریف بین خلاقیت و جنون

وقتی به افرادی مانند وینسنت ون گوف، بتهوون، ادوارد مونک، سیلویا پلات یا کرت وونگات فکر می کنید، چه تصوری دارید؟ این افراد که استادان حرفه مورد علاقه خود بودند، احتمالاً با بیماری روانی نیز مرتبط بودند، از افسردگی و اضطراب گرفته تا اختلال دوقطبی. آنها همچنین در زمینه های انتخابی خود بسیار خلاق بودند، و اکنون علوم اعصاب ارتباط احتمالی بین بیماری روانی و خلاقیت پیدا کرده است.

 

یک مطالعه توسط محققان سوئدی نشان داد خانواده‌هایی که تحت تأثیر اسکیزوفرنی و اختلال دوقطبی بودند، تعداد بیشتری از دانشمندان و هنرمندان را داشتند. مطالعه دوم و بزرگتر روی بیش از یک میلیون بیمار نشان داد افرادی که حرفه های خلاقانه داشتند بیشتر در معرض درمان اختلالات روانی بودند. یافته های اولیه مورد حمایت قرار گرفت و نشان داد که اختلال دوقطبی در افرادی که به عنوان نویسنده و محقق، عکاسان، هنرمندان و رقصندگان کار می کردند شایع تر است.

 

قشر جلوی مغز احتمالاً محرک برتر خلاقیت ما است. آیا می توان خلاقیت را بدون ابتلا به بیماری روانی افزایش داد؟ تحقیقات جدید در مورد تحریک جریان مستقیم ترانس کرانیال (قرار دادن الکترودها روی جمجمه جهت تحریک مغناطیسی مغز) نشان می دهد که تحریک عصبی می تواند خلاقیت و تخیل را بهبود بخشد. در حالی که این کار هنوز در مراحل ابتدایی است، دانشمندان امیدوارند که این تحریک غیرتهاجمی بتواند خلاقیت را با بهبود تمرکز، ساده کردن مسیرهای تخیل و کاهش فیلترهایی در مغز که مانع این می شود بهبود بخشد.

 

تجسم

 

چرا تصور کردن برای مغز ما مهم است؟

تعادل بین نواحی مختلف مغز اساس تخیلات ما را ایجاد می کند. هنگامی که ذهن به طور فعال درگیر برخی کارها نیست، شبکه حالت پیش فرض کنترل را به دست می گیرد. این حالت زمانی فعال است که ما گذشته را به یاد می آوریم و آینده را تصور می کنیم. وقتی به سناریوهایی در زندگی خود فکر می کنیم، سعی می کنیم خود را در آن موقعیت فرافکنی کنیم و احتمالات را تصور کنیم.

 

بنابراین، چرا برای ما اینقدر مهم است که وقت بگذاریم تا ذهنمان آرام شود و همه چیزهای خارق العاده ای را که می تواند وجود داشته باشد تصور کنیم؟ یک تخیل قوی می تواند به شما کمک کند رهبر بهتری باشید، زیرا:

 

 • هر چه زمان بیشتری را صرف تخیل کنید، بیشتر مغز خود را منعطف می کنید. یادگیری استفاده از این منبع می تواند به شما کمک کند به افکار جدیدی بیندیشید، که می تواند به نتایج تبدیل شود. وقتی مغزتان در حالت خلاقیت است، می توانید توانایی خود را در ایجاد ارتباطات و تشخیص روابط جدید بهبود بخشید.
 • این کاری است که افراد موفق انجام می دهند. بسیاری از افراد موفق، مانند ورزشکاران و تاجران، اظهار داشته اند که از تخیل خود برای “دیدن” آینده استفاده کرده اند. تجسم ذهنی می تواند به پی ریزی پیروزهای آینده کمک کند.
 • رهبران بزرگ سعی می کنند شرایط را برای دیگران بهبود بخشند ، احساس همدلی به این معنی است که رهبران می توانند تصور کنند که زندگی در شرایط بدتر چگونه است. افرادی مانند گاندی و نلسون ماندلا بسیار تحت تأثیر تخیل همدلانه خود بودند. آن‌ها می‌توانستند چیزهایی را ببینند که دیگران نمی‌توانند ببینند، و این باعث می‌شد که افکار و اعمال آن‌ها به واقعیت تبدیل شود.

 

تخیل ما را به دنیایی می برد که هرگز نبوده است. و بدون تخیل ما به هیچ جا نمیرویم.

کارل سیگان

 

به خودتان اجازه تصور کردن بدهید

وقتی به خودتان زمان و اجازه تصور می دهید، بخش جدیدی از مغز خود را فعال می کنید. رهبران مؤثر از تمام بخش های ذهن خود برای گرفتن بهترین تصمیمات ممکن و تجسم نوآوری های جدید استفاده می کنند. ویدئوهای تجسمی به شما کمک کند این بخش از ذهن خود را فعال کنید و اینده بهتری ایجاد کنید.

 

چه چیزی شما را از رسیدن به خواسته هایتان عقب نگه می دارد؟ چرا از تمام قدرت مغز خود برای تصور و ایجاد امکاناتی که فقط در خزانه های ذهن شما وجود داشت استفاده نمی کنید؟ وقتی به خود اجازه تصور می دهید، به خودتان اجازه موفقیت می دهید.


چطور برای سال ۲۰۲۳ هدف گذاری کنیم؟

2023

در این مطلب ابزاری وجود دارد که به شما کمک می کند تا تصمیمات جدید سال نو خود را دنبال کنید.

 

دوست داری سال بعدی زندگیت چه شکلی باشد؟

مانند بسیاری از افرادی که با چالش افزایش درامد دست و پنجه نرم می کنند، همه افراد در شروع سال جدید می دانند که می خواهند در زندگی خود احساس متفاوتی داشته باشند، اما با قبض های پرداخت نشده و وام های به تعویق افتاده چکونه میتوان زندگی را به گونه ای دیگر احساس کرد. خوب باید بدانید هیچ انسان موفقی کوچکترین تصوری از اینکه چگونه به موفقیت مالی خواهد رسید نداشته است. حساب بانکی خالی عذاب عمیقی ایجاد میکند و احتمالاً یکی از دلایلی که افراد برای سال جدید تصمیمات جدید میگیرند همین است.

 

اما تقریباً هر سال این مکانیسم را انجام داده اید اما بازهم اتفاقی رخ نداده است ، اگر این تجربه را داشته اید شما تنها نیستید. ناتوانی در ادامه مسیری که از جایی که هستید تا جایی که می خواهید باشید می تواند بسیار دردناک باشد.

 

اگر امروز به شما بگویم تنها کاری که باید انجام دهید این است که درک کنید فقط می خواهید زندگیتان چگونه باشد، اما نه اینکه چگونه به آنجا برسید، چه میگویید ؟ امروز می‌ خواهیم یکی از قوی ‌ترین ابزارهایی را که برای کمک شما در عملی کردن تصمیماتتان به شما کمک میکند و به طور کلی زندگی شما را متحول میکند با شما به اشتراک بگذاریم.

 

از تجسم تا واقعی شدن – تجسم چیست؟

بسیاری از مردم به اشتباه تصور می کنند که تجسم رویاپردازی است. اما تجسم یک تمرین ذهنی است، یک فرآیند عمدی برای تشکیل تصویر ذهنی از بینش‌های شما از چیزی که شما میخواهید خلق کنید است.

 

دنیس ویتلی، سخنران انگیزشی، می‌ گوید: «وقتی تجسم می ‌کنید، در نهایت واقعی می‌ شود».

 

قدرت تجسم به طور گسترده ای در روانشناسی ورزشی مورد آزمایش قرار گرفته است. بسیاری از ورزشکاران نخبه، تصویرسازی ذهنی را به عنوان بخشی از روال تمرینی خود به کار می برند. مربیان و ورزشکاران می‌دانند که هر چه یک روتین بیشتر در ذهن فرد تکرار شود، مهارت‌ها و عادت های بیشتری پیدا می‌کنند. علم چنین شیوه های تصویرسازی ذهنی را تأیید می کند.

 

یک مطالعه نشان داد که با شرکت در تمرین ذهنی روزانه ۱۵ دقیقه ای باز کردن انگشت به مدت ۱۲ هفته، شرکت کنندگان می توانند قدرت باز کردن انگشت خود را تا ۳۵ درصد افزایش دهند. شاید تعجب کنید که دقیقاً چگونه قدرت ذهنی به قدرت عضلانی تبدیل می شود؟ علوم اعصاب می تواند به ما نگاهی اجمالی به عملکرد ذهن ما بدهد.

 

از تخیل تا واقعیت – علم پشت تجسم

تجسم یک تمرین ذهنی قدرتمند است زیرا می تواند قشر حرکتی را مستقیماً مانند یک عمل فیزیکی فعال کند. به عبارت دیگر، زمانی که تصور می‌کنید در حال سفارش یک نوشیدنی هستید، همان ناحیه مغز فعال می‌شود که انگار واقعاً آن را در یک رستوران سفارش می‌دهید. تجسم تکراری به شما امکان می دهد  آنچه را که می خواهید انجام دهید تمرین کنید ، به خاطر بسپارید و بدن خود را برای هماهنگی حرکات برای رسیدن به اهداف مورد نظر آماده کنید. با گذشت زمان، همانطور که اتصالات جدید در مغز شما شکل می گیرد، بدن شما آماده است تا اقدامات را بدون تلاش اضافی انجام دهد.

 

تجسم همچنین به مغز شما این امکان را می دهد که به راحتی از هر فرصتی که ممکن است به دستیابی شما به هدف مورد نظر حمایت کند آگاه شوید. این به دلیل درگیری سیستم فعال کننده شبکه ای مغز است. RAS یک کنترل کننده ترافیک است که جریان اطلاعات به خودآگاه شما را کنترل می کند. RAS اطلاعاتی را که به اهداف فعلی شما بی ربط هستند را فیلتر می‌کند و فقط به اطلاعات مربوطه اجازه می‌دهد تا به ذهن خودآگاه شما وارد شوند.

 

تجسم منظم هدف شما را در خط مقدم ذهن شما نگه می دارد و به RAS اجازه می دهد بداند که در حال حاضر یکی از اولویت های اصلی زندگی شماست. ضمیر ناخودآگاه شما پیام را دریافت می کند و سپس بی وقفه برای جستجوی اطلاعات مرتبط و راه حل ها کار می کند که به آنها اجازه ورود به خودآگاه شما را می دهد. اگر تصور کنید که بهترین زمان زندگی خود را با هوشیاری سپری می‌کنید، آنگاه ضمیر ناخودآگاه شما با پشتکار تلاش می‌کند تا ایده‌ها و فرصت‌هایی را برای کمک به تحقق آن به شما جمع اوری کند.

 

شفاف کردن چشم انداز شما – کلید تجسم

اگر می‌خواهید از قدرت تجسم استفاده کنید و تصمیمات سال جدید خود را به واقعیت تبدیل کنید، در اینجا چند دستورالعمل ساده برای استفاده حداکثری از تمرین تجسم‌سازی آورده شده است.

 

 • دقیق باشید: تا حد امکان جزئیات بیشتری را در تجسم خود ایجاد کنید و در صورت امکان تمام حواس خود را درگیر کنید.

 • احساسات خود را درگیر تجسمات کنید: تصور کنید وقتی خواسته شما به حقیقت تبدیل می شود چه احساسی خواهید داشت، در حین تجسم شادی، آرامش و قدردانی را احساس کنید.

 • تکرار کنید: با تجسم حداقل دو بار در روز آنچه مهم است را به RAS خود یادآوری کنید و خواسته خود را در مرکز ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه خود نگه دارید.

 

آیا آماده‌اید زندگی‌ای داشته باشید که در آن پول حرف اول را نمی زند، جایی که با وفور نعمت و آزادی زندگی می کیند، با شفاف سازی در مورد زندگی رویایی خود شروع کنید. تجسمات خود را شفاف کنید تا بتوانید از قدرت باورنکردنی ضمیر ناخودآگاه خود بهترین استفاده را بکنید.

 

 

 

منایع:

Citations:

۱. Schlegel A, Kohler PJ, Fogelson SV, et al. Network structure and dynamics of the mental workspace. Proc Natl Acad Sci U S A ۲۰۱۳; ۱۱۰: ۱۶۲۷۷–۱۶۲۸۲.

۲. Long J, Xie Q, Ma Q, et al. Distinct Interactions between Fronto-Parietal and Default Mode Networks in Impaired Consciousness. Sci Rep ۲۰۱۶; ۶: ۳۸۸۶۶.

۳. Kyaga S, Landén M, Boman M, et al. Mental illness, suicide and creativity: 40-year prospective total population study. J Psychiatr Res ۲۰۱۳; ۴۷: ۸۳–۹۰.

۴. Lucchiari C, Sala PM, Vanutelli ME. Promoting Creativity Through Transcranial Direct Current Stimulation (tDCS). A Critical Review. Front Behav Neurosci ۲۰۱۸; ۱۲: ۱۶۷.

۵. Buckner RL, Carroll DC. Self-projection and the brain. Trends Cogn Sci ۲۰۰۷; ۱۱: ۴۹–۵۷.

۶. de Haas T. The Importance Of Imagination,  (accessed 26 November 2019).

 

Ranganathan VK, Siemionow V, Liu JZ, Sahgal V, Yue GH. From mental power to muscle power–gaining strength by using the mind. Neuropsychologia. 2004;42(7):944-56. doi: 10.1016/j.neuropsychologia.2003.11.018. PMID: 14998709.

Lohr, J. (2015, May 1). Can Visualizing Your Body Doing Something Help You Learn to Do It Better? Scientific American. https://www.scientificamerican.com/article/can-visualizing-your-body-doing-something-help-you-learn-to-do-it-better/

Rampton, J. (2018, April 24). Neuroscience Tells Us How to Hack Our Brains for Success. Entrepreneur. https://www.entrepreneur.com/growing-a-business/neuroscience-tells-us-h…

 1. ۰

  من دوست داشتم نکات مثبتی بود مرسی

 2. ۰

  تصویر سازی ذهنی زمانی کار میکنه که شما به تمام اهداف، رویاها و آرزوهاتون ایمان و باور داشته باشید. یعنی ایمان داشته باشید که این اهداف و رویاها یه روزی محقق میشه. ایمان داشته باشید که به اون جایگاهی که میخواید می رسید. برای اینکه به این تصویر سازی ها خیلی سریع تر شما رو به اهدافتون برسونه باید به صورت مداوم این کار رو تکرار کنید و از همون مدیتیشن که داخل مقاله بیان کردید میتونید استفاده کنید. یعنی روزی ۲ الی ۳ بار این کار رو انجام دادن می تونه شما رو به جایگاهی برسونه که هیچ کسی تا به حال نرسیده و بی دلیل هم نیست که خدا انسان رو اشرف مخلوقات قرار داده.
  پس سعی کنید تا جایی که می تونید با ایمان و باور کامل به اهداف و رویاهاتون فکر کنید و از همه مهمتر تمام باورهای محدود کننده رو دور بریزید چون تصور کردن و تصویر سازی ذهنی هیچ کنتوری نداره و برای این تصور کردن ها هیچ پولی پرداخت نمی کنید.
  ممنون از مقاله ی خوبتون

 3. ۰

  ممنون عالی چون مطلب مفیدی بود

 4. ۰

  درود بر شما بزرگوار
  ممنونم بابت مطالب فوق العادتون

 5. ۰

  بنده از مطالب سایت شما لذت بردم و استفاده کردم

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید
سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلب

train-your-brain.jpg


جست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

چطور به جمع میلیونرها بپیوندید ؟ این سوالی است که خیلی از افراد از خود می پرسند؟

جورج کامل، یکی از مجریان برنامه «نمایش رمزی»، یک ویدیوی درباره افزایش تعداد میلیونرها منتشر کرده است. به گفته کامل، این جهش بواسطه جهش بزرگ در بازار سهام در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال ۲۰۲۲ است که در آن مارکت S&P 500 بزرگترین افت سالانه خود را که از سال ۲۰۰۸ ثبت کرده بود ، تقویت شده است.

۸+۸+۸ قانون موفقیت

همیشه گفتن راحتر از انجام دادن است. کار، خانواده، سلامتی و اهداف شخصی ما با هم رقابت می کنند. یافتن هماهنگی بین این اولویت ها یک چالش همیشگی است.

به همین دلیل است که قانون ساده و در عین حال موثر ۸+۸+۸ زندگی هزاران نفر را متحول کرده است. اختصاص ۸ ساعت به کار، وقت شخصی و استراحت باعث می شود تا انگیزه و موفقیت پایدارتر قابل دستیابی باشد. اجرای این قانون مستلزم تغییر در طرز فکر، تاکتیک های عملی برای هر حوزه زندگی و سازگاری با سبک زندگی شما است. بازدهی در سلامت روان، بهره وری، و تحقق بلندمدت آن را تبدیل به یک تغییر بازی ارزش کاوش می کند. در ادامه بخوانید تا بدانید چگونه قانون ۸+۸+۸ می‌تواند باعث بهبود پایدار زندگی شما شود.

۷ راه برای غلبه بر ترس از شکست

راه برای غلبه بر ترس از شکست

وقتی روی پروژه ای تلاش می کنید، و به افراد زیادی در مورد آن صحبت میکنید و شب ها بی خوابی می کشید و در تلاش هستید مسیر موفقیت را سپری کنید، شکست می تواند کوبنده باشد. اما اگر دائماً از نتیجه منفی می ترسید، نمی توانید به هدف خود برسید.

ممکن است شغل رویایی خود را از لیست اهداف خود خط بزنید چون با وجود شکست، تلاش بی معنی خواهد بود. ممکن است به یک رابطه امیدوارکننده پایان دهید زیرا اگر رابطه به خوبی پیش نرود از درد پس از جدایی می ترسید. در هر دوی این موارد، با ایجاد یک نتیجه بد می تواند شما را از دنبال کردن اهدافتان باز دارد.

چه در محل کار باشد چه در زندگی، طبیعی است که نگران این باشیم که آیا همه چیز درست می شود یا خیر. اما در واقع، طبق نظرسنجی که روی بیش از ۱۰۰۰ نفر انجام شد، مردم بیشتر از اینکه از عنکبوت ها، تنها ماندن در خانه و حتی ارواح می ترسند از شکست خوردن می ترسند.

اما اگر به ترس اجازه دهید به شما غلبه کند می تواند شما را ناتوان کند. مهم است که مراقب ترس‌های خود باشید تا تأثیر منفی بر زندگی شما نداشته باشند.

در ادامه روش هایی وجود دارد که به شما کمک میکند بر ترس از شکست غلبه کنید.

بهترین عبارت های تاکیدی برگفته از کتاب ۴ اثر از فلورانس اسکاول شین

فلورانس اسکاول شین (انگلیسی: Florence Scovel Shinn؛ ۲۴ سپتامبر ۱۸۷۱–۱۷ اکتبر ۱۹۴۰) هنرمند اهل ایالات متحده آمریکا بود که در سال‌های میانی عمر خود تبدیل به یک معلم مذهبی تفکر نوین و نویسندهٔ متافیزیک شد. در محیط‌های تفکر نوین، شین به خاطر کتاب اولیه‌اش «بازی زندگی و چگونگی بازی کردن آن» (۱۹۲۵) شناخته می‌شود.

فلورانس اسکاول شین فلسفه خود را به این صورت بیان می‌کند:نیروهای نامرئی همواره برای انسان کار می‌کنند که همیشه خودش رشته‌ها را می‌کشد، اگرچه انسان از این موضوع آگاه نیست. اما به دلیل قدرت ارتعاش کلمات، هر چه انسان بیان می‌کند، شروع به جذب آن می‌کند.— بازی زندگی، فلورنس اسکوول شین

اپدیت مقاله: چگونه ذهنیت افراد ثروتمند را داشته کنیم ؟

افراد ثروتمندان از نظر عادت با بقیه افراد جامعه چه تفاوت هایی دارند؟ پس از مطالعه ۲۳۳ فرد ثروتمند و ۱۲۸ فرد فقیر به مدت پنج سال، توماس کورلی، حسابدار و برنامه ریز مالی، عادات موفقیت روزانه افراد ثروتمند را در کتاب خود به نام عادات ثروتمندان: عادت های روزانه افراد ثروتمند و موفق کشف کرد. از ۲۳۳ میلیونر، ۱۷۷ نفر خودساخته بودند و ۵۶ نفر از آنها پول خود را به ارث برده بودند.

برنده شدن در قرعه کشی

تأکیدات آلبوم ذهن خوداگاه و ناخودآگاه شما را با هم هماهنگ میکند و توانایی تجسم شما را برای برنده شدن افزایش میدهد .با این آلبوم ذهن شما کاملا با هدف برنده شدن هماهنگ خواهد شد و عمیقا برای پیروز شدن در قرعه کشی اعتقاد پیدا خواهید کرد.

انتشار مقاله: چگونه در شرایط سخت به خدا اعتماد کنیم؟

اعتماد به معنای باور قابل اطمینان به، حقیقت، توانایی یا قدرتی بالاتر از قدرت خودمان است. بنابراین، وقتی صحبت از اعتماد به خدا می شود، به معنای ایمان به قابل اطمینان به، کلام او، توانایی و قدرت او است. کتاب مقدس می گوید که خدا نمی تواند دروغ بگوید. او همیشه به وعده هایش عمل می کند و اینکه او شما را دوست دارد و خیری برای شما در نظر گرفته است. توکل به او به این معناست که آنچه را که او در مورد خودش، درباره جهان و درباره شما می گوید، درست است.

آپدیت مقاله: چطور قانون مقاومت را شکست دهیم؟

آیا وقتی سعی می کنید خواسته های خود را آشکار کنید و هیچ اتفاقی نمی افتد احساس ناامیدی می کنید؟

به نظر می رسد که یک نیروی نامرئی و بیرونی وجود دارد که به ما فشار می آورد و خواسته های ما را از ما دور میکند، اما در واقع مقاومت از درون می آید.

برای از بین بردن مقاومت ها، باید به درون نگاه کنید تا بفهمید چرا مانع رسیدن به خواسته های خود می شوید. شما باید با تغییر باورهای قدیمی مخرب و رها کردن وابستگی به نتیجه، قدرت خود را پس بگیرید. سپس با انجام اقدامات الهام‌آمیز و یافتن شواهد از قبلاً نشان داده شده اقدام کنید.

انتشار محصول : مراقبه نور

آیا در زندگی خود مشکلات جسمی دارید و احتمال می دهید به دلیل انسداد انرژی باشد؟

آیا بدون اینکه بفهمید چرا به سمت احساسات و واکنش های منفی گرایش دارید ؟

آیا می خواهید از نظر جسمی و عاطفی سالم و متعادل باشید، و روابط عالی با دوستان خود ایجاد کنید؟

اگر اینطور است از این مراقبه قدرتمند برای بازگرداندن تعادل به بدن، ذهن و روح خود استفاده کنید – هر ۷ مرکز چاکراها را باز ، درمان و متعادل کنید و به یک رابطه هماهنگ با خود و جهان برسید.

انتشار مقاله : چطور خواسته خود را متجلی کنیم؟ باید و نبایدها

جلی خواسته ها چیست؟

تجلی، به معنی تجربه چیزی است که می خواهید احساس کنید – و سپس زندگی و باور به آن تجربه به طوری که بتوانید آن را به صورت فیزیکی خلق کنید.

می‌توانید برای جذب هر چیزی که می‌خواهید را تجلی کنید، خواه یک تجارت موفق، سلامتی بهتر، یک رابطه یا حتی یک شی مادی.

گاهی اوقات ما چیزهایی فراتر از رویاهایمان آشکار می کنیم. بنابراین هنگام تجلی، مهم است که برای احتمالاتی که ممکن است رخ دهد اماده باشید. زیرا وقتی با انرژی محبت آمیز کیهان هماهنگ می شوید، هیچ محدودیتی برای آنچه می توانید جذب کنید وجود ندارد.

آپدیت مقاله : هفت بعد ذهن

بعد اول درون چیزهایی است که نمی توانید ببینید یا لمس کنید. داخل یک تکه میوه بعد اول است. بیرون یا سطح میوه بعد دوم است. درون بدن فیزیکی، زمین، یک درخت و یک سنگ – اینها همه در بعد اول قرار دارند. برای بیرون آوردن بعد اول، به سادگی میوه را باز کنید. بخشی که قبلاً دیده نشده بود و دست نخورده بود اما اکنون قابل مشاهده و محسوس است که به بعد دوم آورده شده است.

هفت بعد ذهن

هفت بعد ذهن- نقشه هستی و آگاهی

ساتگورو سیوایا سابرامونیاسوامی(سیوایا سابرامونیاسوامی یک رهبر مذهبی هندو آمریکایی بود که توسط پیروانش به گورودوا معروف بود. سوبرامونیاسوامی در اوکلند کالیفرنیا به دنیا آمد و در جوانی هندوئیسم را پذیرفت)، آگاهی را به هفت دسته تقسیم می کند که از درشت تا بسیار ظریف شامل می شود. دو مورد اول وجود فیزیکی را توصیف می کنند – درون و بیرون اشیا. بعد سوم سطح هوشیاری طبیعی بشر است که شامل افکار و احساسات درباره زندگی خود و دیگران است. بعد چهارم تا هفتم را می توان به عنوان قلمروهای درونی، عرفانی یا بالاتر آگاهی توصیف کرد. آنها در همه چیز هستند اما برای دسترسی مداوم به آموزش و تمرین نیاز دارند. این مقاله منحصر به فرد در ارائه راهنمایی در تلاش های ما برای دسترسی به حالات درونی آگاهی مفید است.

آیا واقعاً فقط از ۱۰ درصد مغز خود استفاده می کنیم؟

در نهایت، تصور اینکه انسان تنها از ۱۰ درصد از مغز استفاده میکند نه تنها نادرست، بلکه نامربوط است.ذهن فوق‌العاده انعطاف پذیر است و می‌تواند زمانی که منطقه‌ای از بین می‌رود یا آسیب می‌بیند، دوباره مسیرهای عصبی جدید ایجاد کند. حتی اگر بخشی از مغز آسیب دیده یا برداشته شود، ذهن می تواند راهی برای کار با حداکثر ظرفیت خود پیدا کند.

آپدیت مقاله : چطور به خواسته هایمان برسیم؟

وقتی میخواهید به این سوال پاسخ ‌دهید واقع‌بین باشید: از خودتان بپرسید در زندگیم “من الان کجا هستم؟” پاسخ صادقانه به این سوال روی کسب و کار و کل زندگی شما تاثیر دارد.

در کتاب از خوب به عالی، جیم کالینز داستان جیم استاکدیل، افسر ارتش آمریکا را روایت می کند که در طول جنگ ویتنام به مدت هشت سال اسیر بود و مرتباً شکنجه می شد. از استاکدیل پرسیده می شود کدام سربازها موفق به زنده ماندن شدند. استاکدیل پاسخ می دهد: پاسخ ساده است: خوشبین ها.

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید