شکست بخشی از موفقیت است! ۷ دلیل برای اینکه نباید نگران شکست باشید

شکست بخشی از موفقیت است! ۷ دلیل برای اینکه نباید نگران شکست باشید
چکیده این مطلب : انتشار : ۱۱ , خرداد , ۱۴۰۰ ۰ نظر ۱۲۸ بازدید

اگر آنقدر از شکست می ترسید که هرگز چیزی را امتحان نکنید از چیزی که هستید راضی خواهید شد و از ریسک کردن خودداری می کنید. اگر از شرایط خود راضی شوید کسی دیگر در شغل شما موفق می شود زیرا شما رشد خود را متوقف کرده اید. بنابراین باید از شکست به عنوان راهی برای ادامه زندگی خود استفاده کنید تا بتوانید به جلو حرکت کنید. صرف نظر از اینکه شرایط فعلی چگونه است هرگز از خواسته های خود دست نکشید.

 

همه ما در مرحله ای از زندگی خود شکست را تجربه کرده ایم، این اتفاق بیشتر اوقات احساس خوبی درون ما ایجاد نمی کند به علاوه تلاش برای ایجاد بهبودی پس از شکست می تواند طاقت فرسا و غیرممکن به نظر برسد.

 

با این وجود شکست یکی از عناصر حیاتی رشد و موفقیت است زیرا در واقع شکست به معنای شکست نیست بلکه به معنای کسب تجربه برای بهتر شدن است. بسیاری از افراد موفق در طول زندگی شگفت انگیز خود چندین بار فرایند شکست را تجربه کرده اند. اگر حاضر نیستید با مشکلات احتمالی روبرو شوید و آنها را حل کنید به دست آوردن موفقیت امری دشوار است.

 

ما بیش از دستاوردهای خود می توانیم از شکست های خود درس بگیریم ، بنابراین با شکست ها (تجربه ها) شانس خود را برای پیشرفت در آینده افزایش می دهیم. از آنجا که شکست در طول زندگی اجتناب ناپذیر است ، چه بزرگ و چه کوچک ، هیچ کس نمی تواند از عقب نشینی گاه و بیگاه جلوگیری کند.

 

برای اینکه دقیقا درک کنید شکست چگونه می تواند به شما در دستیابی به موفقیت کمک کند ، ما در مورد روش های مقابله با شکست به عنوان یک مهارت اساسی صحبت خواهیم کرد. چرا یادگیری از اشتباهات شما می تواند الهام بخش باشد و چگونه شکست می تواند محرک پیشرفت باشد و ما را قدرتمندتر کند. این اتفاق می تواند شما را تحت تأثیر قرار داده و به پتانسیل واقعی و ایجاد ذهنیت چگونگی برخورد با موانع برسید. بنابراین هفت دلیل که چرا شکست تجربه ای ضروری در زندگی شما است در ادامه آورده شده است.

 

شکست

 

چرا شکست بخشی از موفقیت است

افراد موفق و صاحب نظران هر دو پذیرفته اند که شکست هنگام رسیدن به موفقیت ، یک عنصر اساسی است. به این دلیل که یادگیری یکی از مولفه های مهم موفقیت است. به علاوه ، یادگیری از اشتباهات می تواند شما را به سمت موفقیت حرکت دهد و شما را به شخص با تجربه تری بدل کند. از بسیاری جهات این اتفاق همچنین می تواند به شما را در بدست آوردن پتانسیل واقعیتان هدایت کند و شما را به یک ذهنیت شجاعانه مجهز کند. در ادامه دلایل اصلی شکست و آنچه را که شما را از دستیابی به اهدافتان باز می دارد را درک کنید.

 

اگر می خواهید در زندگی موفقیت خود را بدست آورید ، دانستن اینکه چگونگی پس از شکست به مسیر خود برگردیم و ناامید نشویم مهارت مهمی است. بسیاری از کارشناسان معتقدند افرادی که از شکست می ترسند احساس بی لیاقتی می کنند. بنابراین نتیجه آن می تواند ناتوانی در اقدام کردن و حرکت کردن باشد و این اهمال کاری ها می تواند هزینه های بیشتری نسبت به وقت شما را هدر دهد. اگر اهمال کاری باعث نابودی شما می شود باید قبل از ادامه مسیر پیشرفت ، اهمال کاری را ریشه کن کنید.

 

اگر نگران هستید و به خودتان اعتماد ندارید هرگز از خط شروع فراتر نخواهید رفت. با این حال اگر فقط کمی از شکست می ترسید اما معتقد هستید که می توانید به اهداف خود برسید احتمال بیشتری برای رسیدن به اهداف خود را دارید. بنابراین اگر به هر دلیلی در این لحظه فعلی احساس شکست می کنید باید درک کنید که شکست بخشی از زندگی است. برای اثبات این موضوع چندین روش را بررسی میکنیم که باعث می شود شکست را درک کنید.

 

۱: کنار آمدن با شکست یکی از مباحث اساسی موفقیت است

شکست می تواند یک تجربه چالش برانگیز باشد با این وجود شما یاد می گیرید که چگونه از پس شکست ها برآیید و در برابر مشکلات مقاوم باشید و در این صورت است که در دستیابی به موفقیت در آینده شانس بیشتری خواهید داشت. هرچه مهارت بیشتری از شکست خوردن ها بدست آورید شکست آسیب کمتری به شما می زند. اگر بتوانید ترس ، نگرانی و تردید را کنار بگذارید می توانید از فرصت هایی که در پیش روی شما قرار میگیرند بهترین بهره را ببرید.

 

اگر برخی از اتفاقات ناشی از شکست را تجزیه و تحلیل کنید متوجه خواهید شد آن شکست ها نه تنها شما را از موفقیت دور نکرده اند بلکه به شما کمک کرده اند تا با اطمینان بیشتری رشد کنید. پم بائر – Pam Bauer مربی زندگی ، نکته ای زیبا را در مورد شکست گفت: “شکست مهارت پیشرفت کردن است. اگر سقوط و عقب نشینی دارید ، مطمئن باشید که وارد موقعیت های جدید می شوید زیرا می دانید که هر اتفاقی رخ دهد می توانید از پس آن برآیید”.

شکست

۲: شکست به ما کمک می کند تا از اشتباهات خود بیاموزیم

تحقیقات علمی وجود دارد که نشان می دهد ما با یادگیری از اشتباهات خود باهوش تر می شویم. به عنوان مثال ، دو مطالعه در ژورنال روانشناسی کاربردی در اوایل سال ۲۰۰۰ نشان داد که اشتباهات ما میزان بالاتری از یادگیری را در افراد ایجاد می کند. شموئل الیس – Shmuel Ellis هر دو مطالعه را برای دانشگاه تل آویو انجام داد.

 

در طول تحقیقات ، الیس دو شرکت جداگانه از سربازان را که برای نیروهای دفاعی اسرائیل کار می کردند مورد بررسی قرار داد. در هر گروه سربازان آزمایش شدند تا ببینند که چگونه در تمرینات ناوبری عملکرد خوبی دارند. پس بررسی نتیجه به آنها ارائه شد بنابراین آنها آماده بودند تا در مورد عملکرد خود صحبت کنند.

 

اولین گروه از سربازان مورد بررسی رویدادهایی قرار گرفتند که فقط به اشتباهات مختلف آنها اشاره شد. با این حال ، گروه دوم بر اساس آنچه که با موفقیت انجام دادند و آنچه با شکست انجام دادند ارزیابی شدند. الیس و محققان مشاهده کردند که گروهی که شکست را تجربه کرده بودند فرآیند تفکر سازنده تری نسبت به آنهایی که موفقیت را تجربه کرده بودند نشان دادند. این مطالعه نشان می دهد که ما برای موفقیت پس از شکست تلاش می کنیم ، اما هنگامی که به یک مرحله از موفقیت رسیدیم ، میل به پیشرفت کاهش می یابد.

 

 

۳: شکست می تواند باعث رشد شود و به موفقیت منجر شود

وقتی موفقیت را تجربه کرده اید از آن شکست هایی که خوردید قدردانی می کنید. دلیلش این است که عامل موفقیت معمولاً به این معنی است که قبل از رسیدن به موفقیت ناامیدی و چالش هایی را تجربه کرده اید. محققان نشان می دهند که شکست می تواند الهام بخش باشد و باعث شود شما بیشتر تلاش کنید و در نهایت به شما کمک می کند احتمال موفقیت خود را افزایش دهید.

 

علاوه بر این ، بسیاری از عوامل دیگر مانند شخصیت و انگیزه های اصلی شما برای رسیدن به موفقیت می توانند بر پیشرفت شما تأثیر بگذارند. به عنوان مثال ، برای درک اینکه چگونه اراده می تواند به موفقیت منجر شود ، اسامی افراد فوق العاده موفقی در زیر آورده شده است.

 

آیا می دانید ادیسون قبل از اینکه لامپ را با ایجاد کند بیش از هزار بار شکست خورد؟ پس از ایجاد لامپ خبرنگار از او پرسید: “۱۰۰۰ بار شکست خوردن چه حسی داشت؟” ادیسون پاسخ داد: “من ۱۰۰۰ بار شکست نخوردم” “لامپ یک اختراع با ۱۰۰۰ قدم بود.”

 

جی.کی. رولینگ هنگامی که شروع به نوشتن داستان هری پاتر کرد ، از کار خود به عنوان معلم اخراج شد. حداقل دوازده بار داستان او توسط ناشران مختلف رد شد ، اما او هرگز امید خود را از دست نداد و اجازه نداد “نه” مانع راه او شود.

 

بنابراین ممکن است تلاش های شما طول بکشد تا مسیر درست را پیدا کنید و به موفقیت برسید. به آنچه وینستون چرچیل گفت توجه کنید: “موفقیت از شکستی به شکست دیگر بدون از دست دادن اشتیاق است.” چرچیل اروپا را از حمله نجات داد ، بنابراین به نظر می رسد که او مفاهیم موفقیت و شکست را به طور دقیق درک کرده بود.

 

۴: شکست باعث ایجاد ذهنیت “من میتوانم” می شود.

بندرت افرادی داستان افرادی که فقط یک بار تلاش کرده اند و به ثروت رسیده اند را شنیده اید. رشد و یادگیری واقعی در شکست هاست که باعث موفقیت دائمی شما می شود.هر بار که فردی شکست بخورد اطلاعات بیشتری درباره خود ، خواسته ها و مواردی که برای دفعه بعدی باید از آنها اجتناب کند کسب خواهد کرد. اگر موفقیت آسان بود هر کسی میتواند آن را داشته باشد، به این ترتیب اگر به اهمیت تلاش فکر کنید درک خواهید کرد که بدون یادگیری از شکست ها تلاش برای موفقیت ،امری نشدنی است.

 

چاد هاردویک – Chad Hardwick ، بازیگر و تهیه کننده نمایش Talking Dead ، گفت: “هیچ انسانی هرگز با شکست نخوردن موفق نشده است. هرچه بیشتر شکست بخورید ، بیشتر بهبود پیدا می کنید و بیشتر پیشرفت می کنید. آیا تا به حال کسی را ملاقات کرده اید که همیشه در همان بار اول موفق شده است؟

 

همه ما گه گاه با شکست روبرو می شویم و این چیز بدی نیست. بنابراین دفعه بعدی که تصمیم گرفتید یک کار جدید را انجام دهید ، خواه شغل جدیدی باشد یا کارآفرینی ، به خودتان بگویید که اگر در این مسیر موفق نشدید اشکالی ندارد ، اما مطمئن شوید که خود را از آن بیرون می کشید و مجدد مسیر خود را تا اتمام کار ادامه می دهید.

 

 

۵: شکست یک مربی است

شاید یکی از نکات مثبت آن این باشد که شکست یک مربی عالی است. ما می توانیم این را با بررسی برخی از متفکران استثنایی که در طول تاریخ زندگی کرده اند بررسی کنیم. با شناختن بیشتر از این شخصیتهای مشهور و موفق ، متوجه می شویم که آنها ترسی از شکست نداشته اند زیرا آنها از آن درس میگیرند.

 

فروید و حتی کارآفرینان موفقی که امروز مشاهده می کنیم ، همه آنها به شما خواهند گفت که شکست آنها را به سمت موفقیت هدایت کرده است، رالف هیت ، که یکی از شرکای گروه رهبری همکاری است و همچنین نویسنده کتاب Celebrating Failure: The Power of Risking، Making Mistakes and Thinking Big ، این جمله مهم را در مورد اینکه چگونه شکست بهترین معلم زندگی بیان کرد:

 

“شکست بزرگترین معلم زندگی است اما متأسفانه ، اکثر مردم ، و به ویژه فرهنگ های محافظه کار شرکت ها ، نمی خواهند شکست را بپذیرند در عوض آنها تصمیم می گیرند که ایمن اقدام کنند و همان گزینه های امن را بارها و بارها تکرار کنند. آنها با این باور تلاش می کنند که اگر هیچ موفقیتی ایجاد نکنند توجهی را به خود جلب نمی کنند و هیچ کس سر آنها فریاد نخواهد کشید زیرا شکست نخورده اند”

 

اگر نگاهی به موفق ترین شرکتهای موجود حال حاضر جهان بیندازید ، متوجه خواهید شد که بسیاری از شرکتهای پیشرفته مانند Virgin Atlantic ، Intuit ، Corning و General Electric ، همه می دانند که دستیابی به موفقیت به واسطه شکست هایی که خورده اند بستگی دارد. افرادی که این نوع شرکت ها را اداره می کنند نگران شکست خوردن نیستند ، زیرا اشتباهات خود را به دستاوردها و موفقیت های آینده تبدیل می کنند. تصمیم گیری به موقع یکی از ویژگی ها و عادت یک مدیرعامل موفق است. توانایی درک فرصت های جدید و نپرداختن به “چه می شود” باعث موفقیت آنها می شود.

 

سریعترین راه موفق شدن داشتن نگرشی نترسیدن از شکست است، رهبران و کارگران در خط مقدم برای اینکه کارهای خود را به خوبی انجام دهند و موفق باشند و شرکت های خود را رقابتی نگه دارند ، هر روز با شکست ها دست پنجه نرم میکنند. آنها ایده های مخاطره آمیز ، پرتحرک ، برنامه ها ، سخنرانی ها ، مشاوره ، فناوری ، محصولات ، لوایح و موارد دیگر را ارائه می دهند و آنها باید همه اینها را بدون ترس و هراس از شکست ، طرد یا مجازات انجام دهند.

شکست

۶: شکست در افزایش پتانسیل واقعی شما کمک می کند

شکست در دستیابی به تمام توانایی های یک انسان کمک میکند. این واقعیت برای شما نیز صادق است زیرا برای رسیدن به بالاترین پتانسیل خود در بیشتر زمینه های زندگی باید بر چالش ها غلبه کنید. اگر می خواهید به بزرگترین چیزی که می خواهید تبدیل شوید باید با توانایی هایتان ارتباط واضح تری برقرار کنید و خود را از طریق چالش هایی که احتمالاً با آنها روبرو می شوید ارزیابی کنید.

 

وقتی به ذهنیت “نترس” فکر کنید ، مخترعان ، کاوشگران و محققان را می بینیم که همه این شخصیت ها می دانستند که شکست بخشی اساسی در دستیابی به موفقیت است.

همه خواهان موفقیت هستند با این وجود ، برای دستیابی به موفقیت باید توانایی خطرپذیری داشته باشید. انجام کارهایی مانند رشد خود ، شروع یک کار جدید یا شروع یک رابطه جدید با کسی ممکن است خطرناک باشد اما اگر می خواهید به موفقیت های قابل توجه دست پیدا کنید باید خطرات قابل توجهی را بپذیرید.

 

برای مثال ، بیایید نگاهی به زندگی هواپیمابر معروف Amelia Earhart بیندازیم. ارهارت در طول زندگی خود بسیاری از رکوردها را شکست و به چندین مقام اول دست یافت ، از جمله تجربه چشمگیر تبدیل شدن به اولین خلبان انفرادی زن که بر فراز اقیانوس اطلس پرواز کرد و همه اینها در حالی است که ارهارت هرگز از آخرین پرواز خود برنگشت ، او به احتمال زیاد می دانست که کاری که انجام می دهد خطرناک است اما می دانست دستاوردی که کسب می کند ارزش این خطر را دارد.

 

جان ماکسول ، نویسنده کتاب “عدم موفقیت و حرکت رو به جلو: تبدیل اشتباهات به پله ای  برای موفقیت” ، درباره ارهارت می گوید: “توصیه های [ارهارت] در هنگام خطر ساده و مستقیم بود:‘ تصمیم بگیرید که آیا هدفتان ارزش خطر کردن را دارد یا نه. اگر چنین است دیگر نگران نباشید ” این بدان معنی است که شما باید قبل از اقدام هر کاری ریسک هایی که قرار است رخ دهد را بپذیرید و آماده باشید.”

 

۷: شکست می تواند به شما در دستیابی به ذهنیت شجاع بودن کمک کند

جان ماکسول همچنین در کتاب ” Failing Forward: تبدیل اشتباهات به پله های موفقیت ” می گوید یکی از بزرگترین اسرار موفقیت این است که در داخل منطقه امن خود نمانید و برای خارج کردن خود از این منطقه تلاش کنید” حتی اگر به طرز وحشتناکی شکست بخورید ، اگر تلاش خود را ادامه دهید موفق خواهید شد. علاوه بر این ، شما باید شجاعت زیادی پیدا کنید تا مایل به انجام این نوع خطرات شوید.

 

به محض اینکه در مورد استعدادها و نقاط قوت خود اطلاعات بیشتری کسب کنید در آزمونهای بعدی قویتر خواهید بود. اگر چیزی برای شما خطرناک به نظر می رسد ، بدانید که این دقیقاً می تواند به شما کمک کند. با این حال باید ذهن خود را برای روبرو شدن با ترس آماده کنید.

 

مثبت باشید

شما باید یک نگرش مثبت را به طور مداوم حفظ کنید. بنابراین مهم نیست که با چه چالش هایی روبرو شوید ، درس هایی که از هر ماجراجویی دریافت می کنید را یاد بگیرید و به حرکت خود ادامه دهید. از آنجا که از نظر شخصیتی همه مثبت نیستند ، برخی از افراد باید با انتخاب مثبت اندیشی زندگی خود را شروع کنند پس از انجام این کار ، اولین قدم را برای دستیابی به داشتن یک ذهنیت شجاع و نترس بودن برداشته اید.

 

از مطالب انگیزشی استفاده کنید

باید عادت به خواندن و گوش دادن به مطالب انگیزشی داشته باشید تا بتوانید آن نگرش مثبت را به طور مداوم حفظ کنید. با استفاده مداوم از محتوای انگیزشی ، باید آن نگرش مثبت را حفظ کنید. اگر شکست ها و واکنش های افراد موفق در جهان را مطالعه کنید ، می توانید از اشتباهات و موفقیت های آنها درس بگیرید.

 

۷ دلیل اینکه چرا باید شکست را بپذیرید

برای آن دسته از شما که بیوگرافی های زیادی را مطالعه کرده اید ، احتمالاً می دانید که موفقیت شامل شکست نیز است. چرچیل در کلاس ششم خود شکست خورد ، او در هر انتخاباتی که شرکت می کرد شکست خورد تا اینکه در ۶۲ سال نخست وزیر شد. وقتی در مورد چرچیل اطلاعات بیشتری کسب کنید ، بدون شک خواهید دید که چگونه پس از سالها ناکامی ، می توانید یک نگرش مثبت را حفظ کنید.

 

آلبرت انیشتین مثال عالی دیگری را در مورد شکست است. انیشتین تا چهار سالگی یک کلمه حرف نمی زد و تا هفت سالگی قادر به خواندن نبود. پدر و مادرش فکر می کردند او زیر هوش متوسط است. اینشتین حتی از مدرسه اخراج شد زیرا به نظر می رسید تمایلی به یادگیری ندارد ، اجتماعی نیست و اغلب رویاپردازی میکرد. با این وجود انیشتین هرگز تسلیم نشد و به یکی از بزرگترین مخترعان تاریخ تبدیل شد.

 

در نتیجه می بینید که مادامی که بخواهید از اشتباهات خود درس بگیرید و مثبت بمانید شکست می تواند به نفع شما باشد، در ادامه دلایلی برای شما آورده ایم که شکست نه تنها نمی تواند بد باشد بلکه میتوانید یک اتفاق خوب نیز باشد.

 

 

۱: شکست باعث شهامت می شود

حتی اگر شکست بخورید و به خواسته خود نرسیدید ، در این صورت حداقل سعی کردید کاری انجام دهید. مردم اجازه می دهند ترس از عدم موفقیت آنها را عقب نگه دارند و هرگز به آرزوهای خود نمی رسند. این یکی از دلایلی است که شما هرگز نباید نگران موفق نشدن باشید زیرا حداقل آنقدر شجاع بودید که آن را امتحان کنید. با این حال شجاعت به معنی نترسیدن نیست بلکه این به این معنی است که با وجود ترس باز هم عمل کنید. هنگامی که آماده امتحان کردن هستید حتی اگر ممکن است شکست بخورید شجاعت خود را نشان دهید.

 

۲: شکست به شما کمک می کند تا قوی تر شوید

وقتی بار اول نتوانید نتایج دلخواه خود را بدست آورید ، دفعه بعدی برای موفقیت بیشتر تلاش خواهید کرد. به احتمال زیاد در ابتدا احساس دلسردی و ناراحتی خواهید کرد ، اما به طور معمول این برای همیشه دوام نخواهد داشت. هنگامی که این احساسات را پشت سر می گذارید دوباره احساس می کنید باید تلاش کنید بنابراین شکست می تواند به شما کمک کند تا برای دریافت نتیجه متمرکز شوید.

 

۳: شکست باعث رشد و توسعه شحصیت شما می شود

مصاحبه توماس ادیسون را که قبلاً به آن اشاره کردیم به یاد دارید؟ ادیسون هرگز تلاش های خود را “شکست” نمی نامد. در عوض او گفت حداقل صد روش را پیدا کرده است که کارساز نیستند. ادیسون ذهنیت نبوغی داشت که شبیه همان ذهنیت یک فرد موفق است. برای این افراد ، عدم دستیابی به نتیجه مناسب چیز بدی نیست، این فقط یک فرصت دیگری است که چیز دیگری را امتحان کنید و رشد کنید. (هدف را تغییر ندهید، راه رسیدن به آن را تغییر دهید.)

 

۴: شکست ، مهارت های شما را افزایش می دهد

اگر تلاش می کنید و به نتیجه نمی رسید ، پس باید روی خودتان کار کنید تا قدرت هایتان را افزایش دهید و به طور مکرر تلاش کنید. با این حال ، شما باید یاد بگیرید که چگونه این مسئله را حل کنید و سعی کنید نتیجه صحیح را بدست آورید ، و این نیاز به توسعه شخصی دارد ، بنابراین اگر می خواهید به موفقیت برسید باید مایل باشید که به خارج از منطقه راحتی خود بروید. با عبور از شکست هرگز مانند گذشته نخواهید بود.

 

۵: شکست می تواند فرصت های جدیدی را برای شما فراهم کند

وقتی شکست می خوریم غالباً به فرصت های جدیدی برخورد می کنیم که اگر شکست نمی خوردیم هرگز فرصت تجربه آنها را نداشتیم. بعضی اوقات باید قبل از باز شدن یک درب ، درب دیگری را ببندید. شکست یکی از راه های بستن در است و لازم نیست که پایان همه چیز باشد در عوض ، می توان آن را آغازی تازه دانست.

 

۶: شکست یعنی پاسخ داده به عملی که انجام داده اید

اگر شما هرگز تلاش نکنید ممکن است هرگز ندانید که آیا آنچه می خواستید امتحان کنید مناسب است یا نه. اگر وقت خود را صرف وسواس در مورد این واقعیت کنید که اول باید جواب را بدانید تا اقدام کنید این تفکر شما را در همین مرحله نگه می دارد، زیرا تا زمانی که ایده ای را امتحان نکنید نمی دانید نتیجه می دهد یا نه؟ وقتی موفق نمی شوید ، حداقل می توانید از منظری دیگر دوباره امتحان کنید.

 

۷: شکست ، احتمال موفقیت شما را افزایش می دهد

اغلب تحقیقات در مورد موفقیت به ما می گوید که افرادی که در اوج موفقیت شغلی خود هستند همان افرادی هستند که بیشترین شکست ها را خورده اند. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که باید تلاش زیادی برای یادگیری چیز جدیدی انجام دهید ، موفق تر از کسی هستید که در همان ابتدا موفق شده است. این به این دلیل است که شما روشهایی که منجر به نتیجه نمی شود را میدانید که این باعث می شود نسبت به کسی که هنوز چنین چیزی را تجربه نکرده اید برتری داشته باشید.

 

 

بنابراین ، نباید احساس کنید که شکست های شما بدشانسی هستند. شما باید هر تلاشی را تجزیه و تحلیل کنید تا در نهایت بتوانید به اهداف خود برسید و موفقیت کسب کنید. هر زمان که شکست می خورید همیشه یک درس اساسی برای یادگیری وجود دارد. با دریافت آن درس به عنوان یک فرد رشد خواهید کرد و فرصت های جدیدی پیدا خواهید کرد که پیش از شکست هرگز نمی دیدید.

 

شما باید از منطقه آرامش خود خارج شوید و به اهداف خود حمله کنید زیرا اگر در نهایت ناکام شدید ، باید سریع برگردید و به تلاش خود ادامه دهید. شما باید هر شکستی را به عنوان فرصتی برای یادگیری چیزی جدید و رسیدن به رشد نگاه کنید. هر شکست را باید گامی در مسیر موفقیت دانست. به یاد داشته باشید اگر جرات تجربه شکست را ندارید ، احتمالاً هرگز به موفقیت نخواهید رسید.

 

نتیجه گیری نهایی

اگر آنقدر از شکست می ترسید که هرگز چیزی را امتحان نکنید از چیزی که هستید راضی خواهید شد و از ریسک کردن خودداری می کنید. اگر از شرایط خود راضی شوید کسی دیگر در شغل شما موفق می شود زیرا شما رشد خود را متوقف کرده اید. بنابراین باید از شکست به عنوان راهی برای ادامه زندگی خود استفاده کنید تا بتوانید به جلو حرکت کنید. صرف نظر از اینکه شرایط فعلی چگونه است هرگز از خواسته های خود دست نکشید.

 

چطور به خواسته هایمان برسیم؟

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید
سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلب

train-your-brain.jpg


جست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

آپدیت مقاله : چطور رویاهایتان را کنترل کنید؟

ما حدود شش سال از زندگی خود را در خواب می گذرانیم – یعنی ۲۱۹۰ روز یا ۵۲،۵۶۰ ساعت. اگرچه ما می توانیم از تصورات و احساساتی که در خواب مشاهده می کنیم آگاه باشیم ، اما بیدار نیستیم. این توضیح می دهد که چرا نمی توانیم تشخیص دهیم که در خواب هستیم و اغلب رویاهای خود را با واقعیت اشتباه می گیریم.

برخی از افرادی که رویای شفاف می بینند توانایی این را دارند که در رویاهای خود آگاهانه بدانند که در حال رویا دیدن هستند، آنها حتی می توانند کنترل رویاهای خود را در دست بگیرند (فیلم تلقین با بازی لئوناردو دی کاپریو را مشاهده کنید).

رویاهای شفاف هنوز یک موضوع در حال مطالعه است ، اما پیشرفت های اخیر نشان می دهد که این حالت ترکیبی از هوشیاری و خواب است.

فوق انگیزشی روح

انیمیشن روح ، درباره جو گاردنر، معلم و نوازنده یک گروه موسیقی در دبیرستان است که همیشه آرزو داشت روی صحنه به اجرای موسیقی جاز بپردازد؛ حالا بالاخره این فرصت را پیدا کرده است اما یک حادثه باعث می‌شود تا روح وی از بدنش جدا شود و…

آپدیت مقاله : برنامه نویسی ذهنی چیست؟

آیا تا به حال اهداف و رویاهایی داشته اید که محقق نشده اند؟

باور نکردنی است اما ۹۲ درصد از مردم می گویند به اهداف و تصمیماتی که اول سال برای خود تعیین می کنند نمی رسد. با این آمار بالا باید چیزی بین آنها مشترک باشد که آنها را عقب نگه داشته است.

پس از تحقیقات انجام شده روی ۸٪ کسانی که به اهداف خود دست رسیده اند، موارد متفاوتی در مورد آنچه که این افراد موفق انجام می دهند وجود دارد.

۱۰ عبارت تاکیدی که قدرت ذهن شما را تقویت می کند!

عبارات تاکیدی چه هستند و چه کمکی به من میکنند؟

آیا می دانستید که ضمیر ناخودآگاه شما تقریباً ۹۰ درصد از کل قدرت ذهن شما را تشکیل می دهد…

برخلاف ذهن آگاه (که مسئول فعالیت های روزانه شما در هنگام بیداری است) ، فقط ۱۰ ذهن شما را تشکیل می دهد؟

 

به همین دلیل است بسیاری از افرادی که سعی می کنند وزن خود را کاهش دهند ، سیگار را ترک کنند یا عادت جدیدی داشته باشند موفق نمی شوند – زیرا آنها به سادگی نمی دانند که رمز موفقیت در دسترس ضمیر ناخودآگاه و برنامه ریزی مجدد آن با اطلاعات جدیداست.بنابراین ، چگونه به ذهن ناخودآگاه خود دسترسی پیدا کنید و آن را تغییر دهید؟

آپدیت مقاله : ۴۲ عبارت تاکیدی رابطه عاشقانه

یک رمان نویس فرانسوی ، با نام مستعار جورج سند ، گفت: “تنها یک خوشبختی در این زندگی وجود دارد ، دوست داشتن و دوست داشته شدن.” چه آگاه باشید و چه نباشید ، هر فردی با قلبی تپنده به دنبال عشق و دوست داشتن است. برای شاد بودن توجه به سیستم عاطفی و روحی ما بسیار حیاتی است!

آپدیت مقاله : چطور با قدرت ضمیر ناخوداگاه پول را سریع جذب کنیم؟

ثروت از ذهن شما شروع می شود. اگر می خواهید ثروتمند شوید ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که ذهن ناخودآگاه خود را برای جذب ثروت آموزش دهید. راه این کار این است که ابتدا افکار ثروتمندانه را در ذهن خود ایجاد کنید و سپس افکار خود را در عمل استفاده کنید.

اگر بتوانید یاد بگیرید که چگونه ذهن خود را برای تصمیم گیری درست آموزش دهید، طبیعتاً پول به زندگی شما جذب می شود. به عنوان مثال ، سایت فوربس بهترین استراتژی هایی که میلیونرهای خودساخته از آنها برای ایجاد ثروت استفاده می کنند نوشته است. یکی از این استراتژی این است: ذهنیت خود را درباره پول تغییر دهید. در ادامه مقاله آمده است:

فیلم انگیزشی جنگل

داستان فیلم درباره‌ی فردی به نام یوسی است که عاشق ماجراجویی و کشف جاهای جدید است ، یوسی با گروهی همراه با یک راهنما همراه می‌شود و به جنگل‌های بولیوی می‌روند تا به دنبال یک روستا از سرخ‌پوستان آنجا بگردند. اما آنها به زودی متوجه می‌شوند که این جنگل بسیار مرموز و عجیب و غریب هست و…

آپدیت مقاله : چطور به خواسته هایمان برسیم؟

اگر خلق آرزوها و جذب خواسته ها بدون دردسر و فوری انجام شود چه می شود؟

قبلا در مورد ضمیر ناخودآگاه مطالب زیادی منتشر شده است بنابراین اگر آن مطالب را مطالعه کرده باشید باید بدانید که زبان ضمیر ناخودآگاه زبان احساسات است.

اما شاید ندانید که از ضمیر ناخودآگاه می توانید برای خلق سریع اهداف استفاده کنید. چه باور کنید چه نکنید برای رسیدن به اهداف نیازی به طی کردن پروسه طولانی ندارید ، بنابراین چه چیزی باعث می شود که ضمیر ناخودآگاه بتواند به این قدرت دسترسی داشته باشد؟

ژان دارک – صحبت با فرشتگان

ژان دارک یا Joan of Arc که بود؟

ژان دارک دختر روستایی جوانی بود که در آخرین مراحل جنگ صد ساله زندگی می کرد، این جنگ مجموعه ای از درگیری های نظامی بین کشورهای فرانسه و انگلیس بود که در سال ۱۳۳۷ به دلیل اختلاف ارثی بر سر سلطنت فرانسه آغاز شد در نهایت این جنگ در سال ۱۴۵۳ به پایان رسید. این جنگ ۱۱۶ ساله شاهد ظهور و سقوط چندین پادشاه و اشراف زاده بود که بسیاری از آنها در نوع خود قابل توجه بودند با این وجود ژاندارک Joan of Arc یکی از خارق العاده ترین چهره های دوره است.

آپدیت مقاله : ۱۰ راه ساده و زیبا برای ارتباط با راهنمای روح

در اول این مقاله توضیحاتی از خانم گابریل برنستین را در مورد چگونگی ارتباط با راهنمایان روحی دریافت کردیم و اما در ادامه این مقاله ارتباط از طریق اعداد را بررسی میکنیم.

همه ما فرشتگان را در اطراف خود داریم ، اما فرشتگان همیشه با روش های ساده یا واضحی که تفسیر و درک آن آسان باشد با ما ارتباط برقرار نمی کند.

بیشتر اوقات ، هدایت فرشتگان با نشانه های مرموز و وقایع غیر عادی همراه است که برای درک آنها باید با آنها همسو باشید.

به یاد داشته باشید ، فرشتگان موجوداتی آسمانی هستند و در قلمرویی زندگی می کنند که در یک فرکانس ارتعاشی بالاتر از جهان فیزیکی هستند. فرشتگان به عنوان پیام رسانان آسمانی، بالاترین حقیقت ، خدا یا منبع ، به قوانین خدا مقید هستند و بدون رضایت مستقیم ما نمی توانند در وقایع زندگی ما دخالت کنند.

به همین دلیل است که فرشتگان راهنمایی های خود را در قالب نشانه ها و پیام های نمادین برای ما ارسال کنند.

آپدیت مقاله : چطور در یک ماه یک میلیارد تومان درامد داشته باشیم؟

موفقیت بدست می آید ، داده نمی شود. شما باید تلاش کنید و این تلاش باید در جهت علاقه ، رویاها و اهداف شما باشد.

ما به عنوان انسان ویژگی هایی داریم که هیچ گونه دیگری در این کره خاکی ندارد. ما قدرت تخیل داریم. ما می توانیم به آینده طوری نگاه کنیم که می خواهیم و آرزو داریم آنگونه باشد. این یک هدیه خدادادی است که بسیاری از مردم از آن استفاده می کنند و با استفاده از آن به دنبال تحقق رویاهای خود هستند. در سفر به سمت موفقیت ، تخیل شما را متمرکز نگه می دارد. منطبق نگه داشتن افکار و رویاهای خود با آینده ای که آرزو دارید ، بدون اینکه بخواهید خودتان را تحت فشار قرار دهید شما را به جلو سوق خواهد داد. بزرگ فکر کنید ، رویاهای بزرگ داشته باشید و هرگز محدودیتی در آنچه می توانید انجام دهید ایجاد نکنید.

آپدیت مقاله: چطور با قدرت ذهن ناخوداگاه هر زبانی را که دوست داریم یاد بگیریم؟

اگر در کشوری زندگی می کنید که بیشتر مردم با زبان همان کشور صحبت می کنند ، می توانید روزانه چندین ساعت خود را در معرض شندین زبان جدید قرار دهید تا ذهن ناخودآگاه شما برای یادگیری آن زبان فعال شود بنابراین پس از مدتی این بخشی از “گفتار درونی” شما می شود. به زبان ساده ، شما به آن زبان فکر می کنید و ذهن شما به طور خودکار تلاش می کند کلمات را از زبان مقصد به زبان مادری شما ترجمه کند.

آپدیت مقاله: قدرت ماورایی ذهن را آزاد کنید و از آن استفاده کنید!

شما برای تمرین عضلات بدن خود به سالن بدن سازی می روید.

شما برای یادگیری گیتار به کلاس آموزشی می روید ، برای یادگیری زبان به کلاس زبان می روید.

تمام این تمرین ها در صورتی به شما کمک میکنند که هر روز به صورت مداوم این کار را انجام دهید، البته در یادگیری هر مهارتی آموزش ذهن نیز به همان اندازه مهم است.

تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که از راهنمای فوق العاده ای که در بالا توضیح داده شد را دنبال کنید تا ضمیر ناخودآگاه خود را همانطور که می خواهید آموزش دهید!

با تمرین و تکرار همه چیز ممکن می شود.

آپدیت مقاله : چطور قانون مقاومت را شکست دهیم؟

قبل از اینکه اتفاقات در زندگی شما رخ دهند باید بیاموزید که چگونه می توانید اجازه خلق اتفاقات را بدهید.

 

به نظر می رسد بسیاری از مردم در رسیدن به اهداف خود ناتوان هستند و این تنها به یک دلیل میتواند باشد که انها اجازه رخ دادن این اتفاقات را نمیدهند. در ادامه بررسی میکنیم که چطور به جهان هستی اجازه دهیم اتفاقات دلخواه ما را در زندگیمان ایجاد کند؟ چگونه باورهای ناخودآگاه ما مانع رسیدن ما به بالاترین پتانسیل واقعی مان می شوند؟

 

سطح مجوز ها همان باورهای درونی هستند که برای خود تعیین می کنیم و این سطوح میزان خوشبختی ، موفقیت ، عشق و فراوانی را تعیین می کنند.

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید