استفاده از قدرت عادت برای انجام هوشمندانه تر کارها

استفاده از قدرت عادت برای انجام هوشمندانه تر کارها
چکیده این مطلب : انتشار : ۲۸ , آبان , ۱۴۰۱ ۰ نظر ۱۸۹ بازدید زمان مطالعه ۱۱ دقیقه پادکست به زودی

عادت رفتارهای غیرارادی هستند که توسط ضمیر ناخودآگاه کنترل می شوند. آیا تا به حال فکر کرده اید که چقدر از کارهایی که انجام می دهیم عادت هستند؟ مطالعات انجام شده توسط عصب شناسان و روانشناسان شناختی نشان می دهد که از ۴۰ تا ۹۵ درصد از رفتارهای انسانی – نحوه تفکر، آنچه می گوییم و اعمال کلی ما – در دسته عادت قرار می گیرند.

 

قدرت عادت – نویسنده: Stu Walesh

به دلیل علاقه و کمک به مهندسان و سایر متخصصان در کار هوشمندانه تر ، خلاقیت و نوآوری بیشتر، من همچنان به مطالعه، نوشتن، تدریس و صحبت در مورد آنچه که دانشمندان علوم اعصاب در چند دهه اخیر در مورد مغز ما و کارهای عملی آموخته اند، ادامه می دهم. در اینجا مثالی ارائه می‌دهم که چگونه می‌توانید از اصول اولیه مغز برای جایگزینی عادات «بد» با عادات «خوب» استفاده کنید و در نتیجه کارایی خود را بهبود ببخشید و به دیگران کمک کنید همین کار را انجام دهند.

 

عادت چیست؟

عادت رفتارهای غیرارادی هستند که توسط ضمیر ناخودآگاه کنترل می شوند. آیا تا به حال فکر کرده اید که چقدر از کارهایی که انجام می دهیم عادت هستند؟ مطالعات انجام شده توسط عصب شناسان و روانشناسان شناختی نشان می دهد که از ۴۰ تا ۹۵ درصد از رفتارهای انسانی – نحوه تفکر، آنچه می گوییم و اعمال کلی ما – در دسته عادت قرار می گیرند. آیا تا به حال فکر کرده اید که وقتی در حال رانندگی با ماشین خود هستید بدون اینکه متوجه شوید ناگهان خود را جلوی درب خانه میبینید و نمی توانید این کار را به خاطر بیاورید؟ رانندگی شما تا حد زیادی عادت بود و ضمیر ناخودآگاه شما کنترل فرمان را در دست داشت.

 

ممکن است فکر کنید استفاده از قدرت عادت برای فعالیت های معمولی خوب است، اما مطمئناً در هنگام رسیدگی به مسائل جدی نه! شاید فکر کنید هنگام طراحی، تهیه پیش نویس پروپوزال ها، آماده شدن برای تدریس در کلاس ها و تصمیم گیری های مهم، همیشه متمرکز هستید. اما تحقیقات می گوید نه! بسیاری از کارهایی که انجام می‌دهید، از جمله کار حرفه‌ای‌تان، به‌شدت توسط عادت‌ها هدایت می‌شوند.

 

واضح است که عادت‌ها می‌توانند «خوب» و «بد» باشند – هر دو به صورت پنهانی ما را کنترل می‌کنند. چارلز داهیگ، خبرنگار و نویسنده تحقیقی توضیح می‌دهد که عادت‌ها «انتخاب‌هایی هستند که همه ما عمداً انجام می‌دهیم و پس از مدتی دیگر به آن فکر نمی‌کنیم، اما اغلب هر روز به انجام دادن آن ادامه می‌دهیم». به عبارت دیگر، وقتی به هر یک از عادت‌های خوب و بد – فکر می‌کنید، متوجه می‌شوید که آنها را یاد گرفته‌اید، این به این معنی که می‌توانید یک عادت را بیاموزید یا یک عادت بهتر را جایگزین یک عادت بد کنید. بیایید بررسی کنیم که علم اعصاب می تواند در مورد این ایده نویدبخش یادگیری و جایگزین به ما بیاموزد.

قدرت عادت

نشانه-روتین-نتیجه

هنگامی که در حالت عادت هستیم، ضمیر ناخودآگاه ما – نه ضمیر خودآگاه ما – رفتار ما را با استفاده از فرآیند نشانه-روتین-نتیجه هدایت می کند. ما ناخودآگاه نشانه ای را می بینیم یا تجربه می کنیم، مانند احساس تشنگی در اواسط بعد از ظهر. ما یک روتین را آغاز می کنیم، مانند خرید یک نوشابه؛ و نتیجه ای مانند احساس خوب دریافت می کنیم. مثال دیگری از فرآیند عادت ممکن است این باشد که با یک مشتری ملاقات کنیم (نشانه)، شروع به صحبت در مورد خودمان (روال)، و تجربه یک بی تفاوتی خسته کننده (نتیجه) می کنیم. فرآیند نشانه-روتین-نتیجه، که اساساً توسط ضمیر ناخودآگاه کنترل می شود، کلید درک عادات و نتایج آنها است. اگر از برخی از نتایج، مانند مصرف بیش از حد شکر یا شکست در بازاریابی، راضی نباشیم، این فرآیند سه مرحله‌ای ما را قادر می‌سازد تا عادت‌ها را تغییر دهیم، همانطور که در زیر مشخص است.

 

تغییر عادت
قدرت عادت

 

تغییر یا جایگزینی یک عادات

در نظر بگیرید روشی را انتخاب کرده اید که ممکن است برای فراموش کردن عادت «بد» و جایگزینی آن با یک عادت «خوب» از آن استفاده می کنید. این روش مبتنی بر فرآیند نشانه-روتین-نتیجه است که در آن عادات جدید از طریق چرخه های تکراری نشانه-روتین-نتیجه ایجاد می شود.

 

بیایید با در نظر گرفتن این موضوع، سناریوی ملاقات با مشتری که قبلاً ذکر شد را مرور کنیم زیرا این سناریو تغییر عادت برای شما کار نمی کند. از امروز، زمانی که نشانه ملاقات با یک مشتری را تجربه می کنید، سعی کنید به یاد داشته باشید که وارد یک روال جدید شده اید، یعنی از او سوال بپرسید. سپس سعی کنید نتیجه را یادداشت کرده و به خاطر بسپارید. آن کار برای شروع آسان نخواهد بود و شما تا جایگزین کردن عادت بد خود با یک عادت خوب جدید بسیار فاصله دارید زیرا باید پافشاری کنید.

 

دفعه بعد که نشانه را تجربه کردید، باید روتین جدید را تکرار کنید، یا آن را اصلاح کنید، و آن را دنبال کنید. مشخص نیست به چند چرخه نیاز خواهید داشت، اما قطعا تعداد زیادی خواهد بود. قانون سرانگشتی برای من ۳۰ روز تکرار موفق است. در نهایت ضمیر ناخودآگاه شما عادت جدید را یاد می گیرد. نتیجه این است که شما به طور خودکار، معمولاً، هنگام ملاقات با یک مشتری جدید، به طور مولد وارد حالت سؤال پرسیدن می شوید. استرس کاهش می یابد و عملکرد بازاریابی شما بهبود می یابد.

 

باید راه ساده تری هم باشد

شاید شما این ایده عادت را دوست داشته باشید، زیرا استفاده از مغز برای تمرین رفتارهای مولد از روی عادت و به صورت خودکار برای من جذاب است. با این حال، یادگیری یک عادت از طریق این فرآیند چرخه ای خسته کننده، دشوار به نظر می رسد. این به من یادآوری می کند که چگونه یاد گرفتم چگونه از صفحه کلید استفاده کنم، ترومبون بزنم یا رانندگی کنم. بنابراین، شاید با خود فکر کنید که من می‌خواهم این چرخه را دور بزنم و به سادگی با خودم فکر کنم یا با خودم صحبت کنم یا از برخی عادت‌های بد را برخی عادت‌های خوب تبدیل کنم.

 

متاسفانه این کار نخواهد کرد. ضمیر ناخودآگاه شما بی سواد است نمی توانید با او صحبت کنید. همانطور که توسط نیل مارتین، نویسنده کتاب عادت بیان شده است، “ذهن عادت ها غیرکلامی است، بنابراین با خواندن یا گوش دادن به یک نوشته یاد نمی گیرد. ناخودآگاه از طریق تکرار کردن یک عمل با یک نتیجه یاد می‌گیرد.» به عبارت دیگر، عادت ها از طریق چرخه خسته کننده نشانه-روتین-نتیجه خلق می شوند.

 

نمای کلی از قدرت عادت

اگر امکان ایجاد عادت یا تغییر برای شما جالب است، پس پتانسیل بلندمدتی را برای خود برای تبدیل شدن به یک رهبر و مربی در نظر بگیرید، یعنی فردی که بر دیگران تأثیر مثبت می گذارد. فیلسوف و روانشناس، ویلیام جیمز، این پتانسیل را اینگونه توضیح می دهد: «عادات کوچک و به ندرت دیده شده، این قدرت را دارند که ما را به طور قدرتمند به سوی سرنوشتمان سوق دهند.» حال آنچه که اکنون در مورد یکی از جنبه‌های عملکرد مغز خود می‌دانید، این توانایی را دارید که «عادات کوچک و به ندرت دیده‌شده» مثبتی را شکل دهید که عمیقاً بر زندگی شما و دیگران تأثیر مثبت می‌گذارد. شما می توانید به افراد پذیرا در تغییر عادات خود کمک کنید.

 

این مقاله اصول اولیه مغز را در حال کار برای شما نشان می‌دهد – و این کاربرد اصول فقط نوک کوه یخ کاربردی علوم اعصاب است.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد تغییر عادت ها کتاب عادت های اتمی از جیمز کلیر را مطالعه کنید.

 

یادداشت:

این مقاله بر اساس تحقیقاتی است در مورد قدرت عادت برای نوشتن کتاب من در سال ۲۰۱۷ و مقدمه ای بر خلاقیت و نوآوری مهندسان استفاده شده است.

 منبع:http://www.helpingyouengineeryourfuture.com/habits-work-smarter.htm

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید
سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلب

train-your-brain.jpg


جست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

برنده شدن در قرعه کشی

تأکیدات آلبوم ذهن خوداگاه و ناخودآگاه شما را با هم هماهنگ میکند و توانایی تجسم شما را برای برنده شدن افزایش میدهد .با این آلبوم ذهن شما کاملا با هدف برنده شدن هماهنگ خواهد شد و عمیقا برای پیروز شدن در قرعه کشی اعتقاد پیدا خواهید کرد.

انتشار مقاله: چگونه در شرایط سخت به خدا اعتماد کنیم؟

اعتماد به معنای باور قابل اطمینان به، حقیقت، توانایی یا قدرتی بالاتر از قدرت خودمان است. بنابراین، وقتی صحبت از اعتماد به خدا می شود، به معنای ایمان به قابل اطمینان به، کلام او، توانایی و قدرت او است. کتاب مقدس می گوید که خدا نمی تواند دروغ بگوید. او همیشه به وعده هایش عمل می کند و اینکه او شما را دوست دارد و خیری برای شما در نظر گرفته است. توکل به او به این معناست که آنچه را که او در مورد خودش، درباره جهان و درباره شما می گوید، درست است.

آپدیت مقاله: چطور قانون مقاومت را شکست دهیم؟

آیا وقتی سعی می کنید خواسته های خود را آشکار کنید و هیچ اتفاقی نمی افتد احساس ناامیدی می کنید؟

به نظر می رسد که یک نیروی نامرئی و بیرونی وجود دارد که به ما فشار می آورد و خواسته های ما را از ما دور میکند، اما در واقع مقاومت از درون می آید.

برای از بین بردن مقاومت ها، باید به درون نگاه کنید تا بفهمید چرا مانع رسیدن به خواسته های خود می شوید. شما باید با تغییر باورهای قدیمی مخرب و رها کردن وابستگی به نتیجه، قدرت خود را پس بگیرید. سپس با انجام اقدامات الهام‌آمیز و یافتن شواهد از قبلاً نشان داده شده اقدام کنید.

انتشار محصول : مراقبه نور

آیا در زندگی خود مشکلات جسمی دارید و احتمال می دهید به دلیل انسداد انرژی باشد؟

آیا بدون اینکه بفهمید چرا به سمت احساسات و واکنش های منفی گرایش دارید ؟

آیا می خواهید از نظر جسمی و عاطفی سالم و متعادل باشید، و روابط عالی با دوستان خود ایجاد کنید؟

اگر اینطور است از این مراقبه قدرتمند برای بازگرداندن تعادل به بدن، ذهن و روح خود استفاده کنید – هر ۷ مرکز چاکراها را باز ، درمان و متعادل کنید و به یک رابطه هماهنگ با خود و جهان برسید.

انتشار مقاله : چطور خواسته خود را متجلی کنیم؟ باید و نبایدها

جلی خواسته ها چیست؟

تجلی، به معنی تجربه چیزی است که می خواهید احساس کنید – و سپس زندگی و باور به آن تجربه به طوری که بتوانید آن را به صورت فیزیکی خلق کنید.

می‌توانید برای جذب هر چیزی که می‌خواهید را تجلی کنید، خواه یک تجارت موفق، سلامتی بهتر، یک رابطه یا حتی یک شی مادی.

گاهی اوقات ما چیزهایی فراتر از رویاهایمان آشکار می کنیم. بنابراین هنگام تجلی، مهم است که برای احتمالاتی که ممکن است رخ دهد اماده باشید. زیرا وقتی با انرژی محبت آمیز کیهان هماهنگ می شوید، هیچ محدودیتی برای آنچه می توانید جذب کنید وجود ندارد.

آپدیت مقاله : هفت بعد ذهن

بعد اول درون چیزهایی است که نمی توانید ببینید یا لمس کنید. داخل یک تکه میوه بعد اول است. بیرون یا سطح میوه بعد دوم است. درون بدن فیزیکی، زمین، یک درخت و یک سنگ – اینها همه در بعد اول قرار دارند. برای بیرون آوردن بعد اول، به سادگی میوه را باز کنید. بخشی که قبلاً دیده نشده بود و دست نخورده بود اما اکنون قابل مشاهده و محسوس است که به بعد دوم آورده شده است.

هفت بعد ذهن

هفت بعد ذهن- نقشه هستی و آگاهی

ساتگورو سیوایا سابرامونیاسوامی(سیوایا سابرامونیاسوامی یک رهبر مذهبی هندو آمریکایی بود که توسط پیروانش به گورودوا معروف بود. سوبرامونیاسوامی در اوکلند کالیفرنیا به دنیا آمد و در جوانی هندوئیسم را پذیرفت)، آگاهی را به هفت دسته تقسیم می کند که از درشت تا بسیار ظریف شامل می شود. دو مورد اول وجود فیزیکی را توصیف می کنند – درون و بیرون اشیا. بعد سوم سطح هوشیاری طبیعی بشر است که شامل افکار و احساسات درباره زندگی خود و دیگران است. بعد چهارم تا هفتم را می توان به عنوان قلمروهای درونی، عرفانی یا بالاتر آگاهی توصیف کرد. آنها در همه چیز هستند اما برای دسترسی مداوم به آموزش و تمرین نیاز دارند. این مقاله منحصر به فرد در ارائه راهنمایی در تلاش های ما برای دسترسی به حالات درونی آگاهی مفید است.

آیا واقعاً فقط از ۱۰ درصد مغز خود استفاده می کنیم؟

در نهایت، تصور اینکه انسان تنها از ۱۰ درصد از مغز استفاده میکند نه تنها نادرست، بلکه نامربوط است.ذهن فوق‌العاده انعطاف پذیر است و می‌تواند زمانی که منطقه‌ای از بین می‌رود یا آسیب می‌بیند، دوباره مسیرهای عصبی جدید ایجاد کند. حتی اگر بخشی از مغز آسیب دیده یا برداشته شود، ذهن می تواند راهی برای کار با حداکثر ظرفیت خود پیدا کند.

آپدیت مقاله : چطور به خواسته هایمان برسیم؟

وقتی میخواهید به این سوال پاسخ ‌دهید واقع‌بین باشید: از خودتان بپرسید در زندگیم “من الان کجا هستم؟” پاسخ صادقانه به این سوال روی کسب و کار و کل زندگی شما تاثیر دارد.

در کتاب از خوب به عالی، جیم کالینز داستان جیم استاکدیل، افسر ارتش آمریکا را روایت می کند که در طول جنگ ویتنام به مدت هشت سال اسیر بود و مرتباً شکنجه می شد. از استاکدیل پرسیده می شود کدام سربازها موفق به زنده ماندن شدند. استاکدیل پاسخ می دهد: پاسخ ساده است: خوشبین ها.

انتشار فیلم تنها پسر او – اِبراهیم

 پس از دعوت خداوند، ایمان حضرت ابراهیم در سفر سه روزه‌اش برای قربانی کردن پسرش، مورد آزمایش قرار می‌گیرد و ….

انتشار مقاله :چطور به شهود خود اعتماد کنیم؟

آیا تا به حال ایده ای داشته اید که محقق شود؟

آیا استعداد در حدس زدن اتفاقات بعدی در فیلم دارید؟

آیا در مورد احساس نیت بد در دیگران “همیشه” حق با شماست؟

اگر به هر یک از موارد بالا بله گفتید، پس شهود قوی دارید!

حال سوال واقعی این است: چقدر به شهود خود اعتماد می کنید و یا از آن پیروی می کنید؟

من همیشه فردی شهودی بوده‌ام، اما در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه، به شهود‌هایم اعتماد نداشتم.

وقتی استاد از کلاس سوالی می‌پرسید، تقریباً همیشه جواب را می‌دانستم، اما هرگز دستم را بلند نکردم. بعد وقتی یکی دیگر دستش را بلند می‌کرد و جواب درست را می‌گرفت، همیشه به خودم لگد می‌زدم که چرا به خودم اعتماد ندارم.

آیا شما هم چنین تجربه ای داشته اید؟

آپدیت مقاله :آیا می دانید چگونه مسیر ثروت نامحدود را در زندگی خود باز کنید؟

چگونه از صفر ثروت بسازیم؟

ساختن ثروت از صفر ممکن است یک شاهکار غیرممکن به نظر برسد. اما حتی کسانی که در حال حاضر با چک حقوقی زندگی می کنند می توانند آینده مالی حلالی برای نسل های بعدی خود بسازند. این فقط صبر، فداکاری و کمی نبوغ می خواهد. در اینجا چند مرحله ساده وجود دارد که شما را در مسیر خود قرار می دهد.

آپدیت مقاله : ذهنیت شما در مورد موفقیت چیست؟ هسته موفقیت

چگونه ذهنی باز داشته باشیم؟

در این مقاله در کاوش یک ویژگی اساسی برای رشد و تکامل برای رسیدن به موفقیت غوطه ور می شوید – ذهن باز.

آیا دیدگاه‌های مختلف را به عنوان کلید تغییر در تجربیات روزمره را می‌پذیرد یا در مورد آنها تامل میکنید؟ این راهنمای جامع شما را به رمزگشایی ماهیت واقعی ذهن باز دعوت می کند. از درک ویژگی‌ها و اهمیت آن گرفته تا بررسی ارتباط آن با هوش هیجانی، و همچنین علم پشت این فضیلت را بررسی خواهیم کرد. در این مقاله موانعی که ممکن است پیش بیاید را بررسی می‌کنیم و استراتژی‌های عملی برای پرورش ذهن باز را ترسیم می‌کنیم. همانطور که از زمینه‌های مختلف بحث می‌کنیم، از مطالعات داستان های الهام‌بخش استفاده می‌کنیم که قدرت دگرگون‌کننده ذهن باز بودن را زنده می‌کند. در نهایت، ما کشف خواهیم کرد که چگونه این ویژگی جذاب می تواند درک و تعامل ما با جهان را به طور اساسی تغییر دهد، و رشد شخصی، تفکر انتقادی و روابط هماهنگ را تقویت کند.

چرا دانشگاه را رها کردم: استیو جابز

تصور کنید که از مسیری که بیش تز ۹۰ درصد دوستان شما طی کرده اند خارج شوید تا سفری نامطمئن را آغاز کنید و در این مسیر چیزی جز کنجکاوی و شهود در آن نیست. در نظر بگیرید تصمیمی گرفته اید که انتظارات جامعه را نادیده می گیرد، مانند ترک یک دانشگاه معتبر. جسارتی مورد نیاز در این مسیر را تصور کنید که ممکن است نه به بن‌بست، بلکه به دنباله‌ای از نوآوری ها و موفقیت منجر شود.

این مقاله داستان الهام‌بخش مردی را بررسی می‌کند که دقیقاً این کار را انجام داد – مردی که نامش مترادف با نوآوری پیشگامانه، کنجکاوی بی‌وقفه و اشتیاق است که صنعت فناوری را متحول کرد. بیایید به داستان فریبنده استیو جابز ، سفر دانشگاهی غافلگیرکننده اش و تصمیمات غیرمتعارفی که منجر به خلق بسیاری از محصولاتی شد که دنیا را تغییر داد، شیرجه بزنیم.

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید