استفاده از قدرت عادت برای انجام هوشمندانه تر کارها

استفاده از قدرت عادت برای انجام هوشمندانه تر کارها
چکیده این مطلب : انتشار : ۲۸ , آبان , ۱۴۰۱ ۰ نظر ۲۴ بازدید

عادت رفتارهای غیرارادی هستند که توسط ضمیر ناخودآگاه کنترل می شوند. آیا تا به حال فکر کرده اید که چقدر از کارهایی که انجام می دهیم عادت هستند؟ مطالعات انجام شده توسط عصب شناسان و روانشناسان شناختی نشان می دهد که از ۴۰ تا ۹۵ درصد از رفتارهای انسانی – نحوه تفکر، آنچه می گوییم و اعمال کلی ما – در دسته عادت قرار می گیرند.

 

قدرت عادت – نویسنده: Stu Walesh

به دلیل علاقه و کمک به مهندسان و سایر متخصصان در کار هوشمندانه تر ، خلاقیت و نوآوری بیشتر، من همچنان به مطالعه، نوشتن، تدریس و صحبت در مورد آنچه که دانشمندان علوم اعصاب در چند دهه اخیر در مورد مغز ما و کارهای عملی آموخته اند، ادامه می دهم. در اینجا مثالی ارائه می‌دهم که چگونه می‌توانید از اصول اولیه مغز برای جایگزینی عادات «بد» با عادات «خوب» استفاده کنید و در نتیجه کارایی خود را بهبود ببخشید و به دیگران کمک کنید همین کار را انجام دهند.

 

عادت چیست؟

عادت رفتارهای غیرارادی هستند که توسط ضمیر ناخودآگاه کنترل می شوند. آیا تا به حال فکر کرده اید که چقدر از کارهایی که انجام می دهیم عادت هستند؟ مطالعات انجام شده توسط عصب شناسان و روانشناسان شناختی نشان می دهد که از ۴۰ تا ۹۵ درصد از رفتارهای انسانی – نحوه تفکر، آنچه می گوییم و اعمال کلی ما – در دسته عادت قرار می گیرند. آیا تا به حال فکر کرده اید که وقتی در حال رانندگی با ماشین خود هستید بدون اینکه متوجه شوید ناگهان خود را جلوی درب خانه میبینید و نمی توانید این کار را به خاطر بیاورید؟ رانندگی شما تا حد زیادی عادت بود و ضمیر ناخودآگاه شما کنترل فرمان را در دست داشت.

 

ممکن است فکر کنید استفاده از قدرت عادت برای فعالیت های معمولی خوب است، اما مطمئناً در هنگام رسیدگی به مسائل جدی نه! شاید فکر کنید هنگام طراحی، تهیه پیش نویس پروپوزال ها، آماده شدن برای تدریس در کلاس ها و تصمیم گیری های مهم، همیشه متمرکز هستید. اما تحقیقات می گوید نه! بسیاری از کارهایی که انجام می‌دهید، از جمله کار حرفه‌ای‌تان، به‌شدت توسط عادت‌ها هدایت می‌شوند.

 

واضح است که عادت‌ها می‌توانند «خوب» و «بد» باشند – هر دو به صورت پنهانی ما را کنترل می‌کنند. چارلز داهیگ، خبرنگار و نویسنده تحقیقی توضیح می‌دهد که عادت‌ها «انتخاب‌هایی هستند که همه ما عمداً انجام می‌دهیم و پس از مدتی دیگر به آن فکر نمی‌کنیم، اما اغلب هر روز به انجام دادن آن ادامه می‌دهیم». به عبارت دیگر، وقتی به هر یک از عادت‌های خوب و بد – فکر می‌کنید، متوجه می‌شوید که آنها را یاد گرفته‌اید، این به این معنی که می‌توانید یک عادت را بیاموزید یا یک عادت بهتر را جایگزین یک عادت بد کنید. بیایید بررسی کنیم که علم اعصاب می تواند در مورد این ایده نویدبخش یادگیری و جایگزین به ما بیاموزد.

قدرت عادت

نشانه-روتین-نتیجه

هنگامی که در حالت عادت هستیم، ضمیر ناخودآگاه ما – نه ضمیر خودآگاه ما – رفتار ما را با استفاده از فرآیند نشانه-روتین-نتیجه هدایت می کند. ما ناخودآگاه نشانه ای را می بینیم یا تجربه می کنیم، مانند احساس تشنگی در اواسط بعد از ظهر. ما یک روتین را آغاز می کنیم، مانند خرید یک نوشابه؛ و نتیجه ای مانند احساس خوب دریافت می کنیم. مثال دیگری از فرآیند عادت ممکن است این باشد که با یک مشتری ملاقات کنیم (نشانه)، شروع به صحبت در مورد خودمان (روال)، و تجربه یک بی تفاوتی خسته کننده (نتیجه) می کنیم. فرآیند نشانه-روتین-نتیجه، که اساساً توسط ضمیر ناخودآگاه کنترل می شود، کلید درک عادات و نتایج آنها است. اگر از برخی از نتایج، مانند مصرف بیش از حد شکر یا شکست در بازاریابی، راضی نباشیم، این فرآیند سه مرحله‌ای ما را قادر می‌سازد تا عادت‌ها را تغییر دهیم، همانطور که در زیر مشخص است.

 

تغییر عادت
قدرت عادت

 

تغییر یا جایگزینی یک عادات

در نظر بگیرید روشی را انتخاب کرده اید که ممکن است برای فراموش کردن عادت «بد» و جایگزینی آن با یک عادت «خوب» از آن استفاده می کنید. این روش مبتنی بر فرآیند نشانه-روتین-نتیجه است که در آن عادات جدید از طریق چرخه های تکراری نشانه-روتین-نتیجه ایجاد می شود.

 

بیایید با در نظر گرفتن این موضوع، سناریوی ملاقات با مشتری که قبلاً ذکر شد را مرور کنیم زیرا این سناریو تغییر عادت برای شما کار نمی کند. از امروز، زمانی که نشانه ملاقات با یک مشتری را تجربه می کنید، سعی کنید به یاد داشته باشید که وارد یک روال جدید شده اید، یعنی از او سوال بپرسید. سپس سعی کنید نتیجه را یادداشت کرده و به خاطر بسپارید. آن کار برای شروع آسان نخواهد بود و شما تا جایگزین کردن عادت بد خود با یک عادت خوب جدید بسیار فاصله دارید زیرا باید پافشاری کنید.

 

دفعه بعد که نشانه را تجربه کردید، باید روتین جدید را تکرار کنید، یا آن را اصلاح کنید، و آن را دنبال کنید. مشخص نیست به چند چرخه نیاز خواهید داشت، اما قطعا تعداد زیادی خواهد بود. قانون سرانگشتی برای من ۳۰ روز تکرار موفق است. در نهایت ضمیر ناخودآگاه شما عادت جدید را یاد می گیرد. نتیجه این است که شما به طور خودکار، معمولاً، هنگام ملاقات با یک مشتری جدید، به طور مولد وارد حالت سؤال پرسیدن می شوید. استرس کاهش می یابد و عملکرد بازاریابی شما بهبود می یابد.

 

باید راه ساده تری هم باشد

شاید شما این ایده عادت را دوست داشته باشید، زیرا استفاده از مغز برای تمرین رفتارهای مولد از روی عادت و به صورت خودکار برای من جذاب است. با این حال، یادگیری یک عادت از طریق این فرآیند چرخه ای خسته کننده، دشوار به نظر می رسد. این به من یادآوری می کند که چگونه یاد گرفتم چگونه از صفحه کلید استفاده کنم، ترومبون بزنم یا رانندگی کنم. بنابراین، شاید با خود فکر کنید که من می‌خواهم این چرخه را دور بزنم و به سادگی با خودم فکر کنم یا با خودم صحبت کنم یا از برخی عادت‌های بد را برخی عادت‌های خوب تبدیل کنم.

 

متاسفانه این کار نخواهد کرد. ضمیر ناخودآگاه شما بی سواد است نمی توانید با او صحبت کنید. همانطور که توسط نیل مارتین، نویسنده کتاب عادت بیان شده است، “ذهن عادت ها غیرکلامی است، بنابراین با خواندن یا گوش دادن به یک نوشته یاد نمی گیرد. ناخودآگاه از طریق تکرار کردن یک عمل با یک نتیجه یاد می‌گیرد.» به عبارت دیگر، عادت ها از طریق چرخه خسته کننده نشانه-روتین-نتیجه خلق می شوند.

 

نمای کلی از قدرت عادت

اگر امکان ایجاد عادت یا تغییر برای شما جالب است، پس پتانسیل بلندمدتی را برای خود برای تبدیل شدن به یک رهبر و مربی در نظر بگیرید، یعنی فردی که بر دیگران تأثیر مثبت می گذارد. فیلسوف و روانشناس، ویلیام جیمز، این پتانسیل را اینگونه توضیح می دهد: «عادات کوچک و به ندرت دیده شده، این قدرت را دارند که ما را به طور قدرتمند به سوی سرنوشتمان سوق دهند.» حال آنچه که اکنون در مورد یکی از جنبه‌های عملکرد مغز خود می‌دانید، این توانایی را دارید که «عادات کوچک و به ندرت دیده‌شده» مثبتی را شکل دهید که عمیقاً بر زندگی شما و دیگران تأثیر مثبت می‌گذارد. شما می توانید به افراد پذیرا در تغییر عادات خود کمک کنید.

 

این مقاله اصول اولیه مغز را در حال کار برای شما نشان می‌دهد – و این کاربرد اصول فقط نوک کوه یخ کاربردی علوم اعصاب است.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد تغییر عادت ها کتاب عادت های اتمی از جیمز کلیر را مطالعه کنید.

 

یادداشت:

این مقاله بر اساس تحقیقاتی است در مورد قدرت عادت برای نوشتن کتاب من در سال ۲۰۱۷ و مقدمه ای بر خلاقیت و نوآوری مهندسان استفاده شده است.

 منبع:http://www.helpingyouengineeryourfuture.com/habits-work-smarter.htm

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید
سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلب

train-your-brain.jpg


جست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

آیا می دانید چگونه مسیر ثروت نامحدود را در زندگی خود باز کنید؟

در حالی که مطمئناً پول جواب همه مشکلات زندگی نیست، بیایید بگوییم که پول قطعا به شما کمک زیادی می کند! اما اغلب پرسیده می شود “چطور بعضی از مردم به این راحتی می توانند ثروتمند شوند و برخی دیگر با اینکه تمام زندگی خود را به صورت خستگی ناپذیر کار می کنند اما قادر به تحقق رویاهای خود نیستند؟” “چه چیزی در مورد افرادی که به راحتی ثروت به دست می آورند، اینقدر خاص است که دیگران آن را ندارند؟” “این کد مخفی چیست؟” کار سخت است؟ آیا کار سخت باعث می شود، نوآوری است ؟ بله درست است. آیا اراده است؟ کاملا درست است. آیا مثبت اندیشی است؟ صد البته. اما هیچ کدام از اینها کد مخفی نیستند. پس کد مخفی چیست و از کجا آن را پیدا کنم؟

استفاده از قدرت عادت برای انجام هوشمندانه تر کارها

عادت چیست؟

عادت رفتارهای غیرارادی هستند که توسط ضمیر ناخودآگاه کنترل می شوند. آیا تا به حال فکر کرده اید که چقدر از کارهایی که انجام می دهیم عادت هستند؟ مطالعات انجام شده توسط عصب شناسان و روانشناسان شناختی نشان می دهد که از ۴۰ تا ۹۵ درصد از رفتارهای انسانی – نحوه تفکر، آنچه می گوییم و اعمال کلی ما – در دسته عادت قرار می گیرند. آیا تا به حال فکر کرده اید که وقتی در حال رانندگی با ماشین خود هستید بدون اینکه متوجه شوید ناگهان خود را جلوی درب خانه میبینید و نمی توانید این کار را به خاطر بیاورید؟ رانندگی شما تا حد زیادی عادت بود و ضمیر ناخودآگاه شما کنترل فرمان را در دست داشت.

سابلیمینال مسیج ها چطور روی ذهن و رفتار ما تاثیر می گذارند؟

سابلیمینال مسیج ها و رفتار – پیام های سابلیمینال – همه ما در مورد آنها شنیده ایم. آیا واقعاً کار می کنند؟ تحقیقات جدید در آزمایشگاه والنتین دراگوی در دانشگاه تگزاس در هیوستون نشان می دهد که تصاویر سابلیمینال می توانند فعالیت و رفتار مغز ما را تغییر دهند.

 پیام های سابلیمینال شامل چه چیزی است؟ پیام های سابلیمینال کلمات یا تصاویری هستند که در زیر آستانه خودآگاه ما ارسال می شوند. به این معنی که پیام های سابلیمینال در فریم‌های کوتاه در ویدیویی جایگذاری می شوند، به طوری که پیام سابلیمینال آنقدر سریع ظاهر می‌شود (معمولاً کمتر از یک دهم ثانیه!) که ذهن ما ظاهر شدن آنها را ثبت نمی‌کند. از سوی دیگر، پیام‌های که در بالای آستانه خوداگاه ما هستند برای مدت زمان طولانی‌تری ارائه می‌شوند، به این ترتیب ما می‌توانیم آگاهانه آنها را ببینیم.

یک تکنیک قدرتمند اما غیرمعمول تکنیکی که ضمیر ناخودآگاه شما را هدف قرار می دهد.

قانون جذب نشان می دهد که افکار شما واقعیت شما را شکل می دهند. این امر جامعه ای از افراد را بر آن داشته است تا طرز تفکر خود را تغییر دهند تا زندگی رویایی خود را خلق کنند. با این حال، حقیقت این است که هیچ تکنیکی یکسانی وجود ندارد که برای همه مناسب باشد.

برخی از افراد از جملات تاکیدی استفاده میکنند، در حالی که برخی دیگر از تجسم یا دریم بود استفاده می کنند. موثرترین ابزار به خود فرد بستگی دارد. در حالی که همه اینها تکنیک موثر و محبوب هستند، یک روش کمتر شناخته شده دیگری به نام سابلیمینال هم وجود دارد.

انتشار مقاله : چطور ارتعاش جذب پول خود را افزایش دهید (با ۶ اصل)

ارتعاشاتی که ذهن شما تولید می کند دقیقاً متناسب با مقدار پولی است که دریافت می کنید. اگر می‌خواهید ثروت بیشتری کسب کنید، افزایش ارتعاش بهترین روش برای جذب پول بیشتر است.
مشکلی که بیشتر افراد با آن مواجه هستند این است که مرتباً از فرکانس بالا به فرکانس پایین نوسان می کنند.

دلیل آن این است که به توانایی های خود شک می کنند یا می ترسند نتوانند به نتیجه برسند.

برای رسیدن به موفقیت و رفاه ، باید صبح خود را برای افزایش ارتعاشات خود اختصاص دهید. اگر از این اصل مهم غافل شوید، ارتعاشات شما بسیار کم و ضعیف خواهند بود.

بنابراین همانطور که روز شما شروع می شود، با ارتعاشات پایین حل چالش ها و موانعی که با آنها روبرو می شوید بسیار سخت می شود. این چالش‌ها ارتعاشات شما را بیشتر کاهش می‌دهند و فرصت‌های جذب پول که میتواند به میزان ثروت شما بیفزاید به ‌طور چشمگیری از بین می روند.

راه حل افزایش ارتعاشات مالی…

انتشار مقاله : چگونه یک عادت بد را ترک کنیم (راهنمای کامل)

تغییر می تواند سخت و زمان بر باشد، اما آیا می دانستید ضمیر ناخودآگاه شما مسئول عادت های شماست؟ ترک عادت های بدی که در اعماق ضمیر ناخودآگاه شما وجود دارد، چالش برانگیزترین مؤلفه خودسازی و پیشرفت خواهد بود. ضمیر ناخودآگاه بخشی از ذهن است که بین از ۹۰ درصد زندگی ما را کنترل می کند.

 

دانشمندان علوم اعصاب بر این باورند که ضمیر ناخودآگاه مسئول ۹۰ درصد تمام عملکردهای ما است. عادات ما ۹۵ درصد از رفتار، احساسات، باورها و اقدامات اتوماتیک ما را تشکیل می دهند که روزانه تکرار می شوند. بنابراین برای حذف یک عادات بد، ناخودآگاه باید با الگوهای عادت مثبت جدید برنامه ریزی شود.

انتشار فیلم : راز جرات رویا پردازی

داستان فیلم در مورد یک زن جوان کارگر به نام میراندا ولز است که پس از فوت همسرش تلاش میکند سه فرزند خود را به تنهایی بزرگ کند. در این میان او با مردی مرموز به نام بری جانسون آشنا میشود که قانون مثبت اندیشی را در زندگی خود به کار برده و…

آپدیت مقاله : چگونه با قدرت ذهن پول بیشتری بدست آوریم ؟

مفهوم ثروتمند بودن از ذهن شما شروع می شود. بنابراین اگر واقعاً به دنبال جذب ثروت هستید، باید با آموزش ضمیر ناخودآگاه خود شروع کنید.

اگرچه ممکن است این برای بسیاری از میلیونرها غیرمنطقی به نظر برسد، اما بسیاری از میلیونرها از این اصل استفاده  و آن را تضمین می کنند.

استفاده از آن بسیار ساده است. ابتدا با ایجاد افکار ثروتمندانه شروع می کنید و سپس این افکار را در اعمال روزمره خود اعمال کنید.

 

وقتی این کار را انجام دهید یک قدم به ثروتمند شدن نزدیکتر می شوید. بنابراین در این مقاله به شما آموزش می دهیم…

 

چگونه با استفاده از قدرت ذهن و ضمیرناخوداگاه خود پول جذب کنید؟

آپدیت مقاله : تکنیک های تجسم و موفقیت

بدون تجسم ، دنیای شما بی رنگ و بی روح است. مثل باغی بدون گل یا اتاقی بدون پنجره. تجسم به ما این امکان را می دهد چیزهایی را ببینیم که در واقعیت وجود ندارند. حتی با وجود اینکه دانشمندان درک دقیقی از چگونگی اینکه چطور می توانیم تجسم کنیم ندارند، با این حال علوم اعصاب شروع به افشای برخی سرنخ های وسوسه انگیز در مورد نحوه عملکرد مغز ما کرده است.

 

چرا تصور کردن برای مغز ما مهم است؟

آپدیت مقاله: قدرت ماورایی ذهن را آزاد کنید و از آن استفاده کنید!

راه تکامل با درک قدرت ذهن شروع می شود.

افراد موفق واقعیت خود را عاقلانه انتخاب میکنند و با استفاده از قدرت ذهن برای ایجاد نتایجی که در زندگی می خواهند استفاده می کنند. آنها واقعاً معتقدند که می توانند به هر چیزی که در سر دارند دست پیدا کنند.

حقایق باورنکردنی زیادی در مورد مغز شما وجود دارد که من دوست داریم با شما به اشتراک بگذاریم. این حقایق از دکتر جو دیسپنزا و کتاب او – Evolve your Brain – The Science of Changing Your Mind – آمده است.

آپدیت مقاله: یادگیری زبان یک فرایند ناخوداگاه است

چگونه یک زبان جدید یاد بگیریم

یادگیری یک زبان جدید چالش برانگیز، خسته کننده و گاهی اوقات کاملاً دشوار است. بنابراین چه راه هایی برای یادگیری یک زبان جدید وجود دارد؟ علوم، تئوری ها و سبک های مختلف یادگیری زبان در همه جا وجود دارند و حقیقتاً، یادگیری برخی از زبان ها آسان تر از دیگر زبان ها است. شاید شما در مکالمه زبان فرانسوی عالی باشید، اما نمی توانید اسپانیایی را خوب بنویسید. علیرغم مشکلات، محبوبیت چند زبانه بودن در سراسر جهان به سرعت در حال افزایش است و دو زبانه بودن بیشتر به یک رزومه مورد علاقه افراد تبدیل شده است

انتشار مقاله : قدرت شکرگزاری – ۱۲ مزیت شکرگزاری

شکرگزاری

همه افراد میدانند که شکرگزاری تمرین بسیار خوبی است. اما آیا می دانید چقدر خوب است؟

در حالی که تمرین شکرگزاری روزانه ممکن است کار روزمره و عادی به نظر برسد، امیدواریم بتوانید درک کنید که قدرت سپاسگزاری چیزی بیشتر از یک تمرین روزانه عادی است زیرا دلایل زیادی برای تمرین عمدی سپاسگزاری وجود دارد!

آپدیت مقاله: چگونه با قدرت ذهن پول بیشتری بدست آوریم؟

چطور با کمک ضمیرناخوداگاه ثروتمند شویم؟

راه عاقلانه برای ثروتمند شدن کمک گرفتن از نیروی ناخودآگاه است. کار و تلاش بیش از حد بدون اینکه ناخوداگاه شما هماهنگ با خواسته شما باشد فقط باعث می شود شانس لذت بردن از زندگی خود را از دست بدهید.

اگر مشکلات مالی دارید و مجبور هستید زندگی روزمره خود را با سختی حفظ کنید، به این معنی است که در به کارگیری ضمیر ناخودآگاه خود برای کسب ثروت و فراوانی ناموفق بوده اید. افرادی هستند که فقط چند ساعت در هفته کار می کنند اما درآمد زیادی دارند. آنها نیاز به تلاش زیادی ندارند. بنابراین نباید فکر کنید که تنها راه برای ثروتمند شدن، سخت کوشی و تلاش شبانه روزی است.

کاری را که دوست دارید با تمام وجود و هیجان انجام دهید.

ثروت متعلق به ضمیر ناخودآگاه است.

آپدیت مقاله : چرا جریان پول در زندگی شما مسدود شده است؟

اگر برای جذب خواسته های خود تلاش می کنید، ساده ترین و شاید بهترین اصل و قانونی که می توانید در مورد قانون جذب بدانید این است که هر چه احساس بهتری داشته باشید، سریعتر جذب می کنید.

هر چه نسبت به آنچه در زندگی شما اتفاق می افتد احساس بهتری داشته باشید، اتفاقات بهتر به تجربیات زندگی شما سرازیر خواهد شد.

هر چیزی که می خواهید واقعا فقط یک احساس است. اگر می گویید پول می خواهید، باید احساسی داشتید باشید که باعث خلق پول می شود مانند: (امنیت، شادی، غرور) ، بنابراین فقط احساس خود را تغییر دهید و فقط به دنبال تکه های کاغذ نباشید.

اگر بتوانید وارد یک ذهنیت فراوانی شوید، می توانید فراوانی نامحدودی داشته باشید. وقتی احساسات خود را کنترل می کنید کنترل زندگی خود را در دست دارید.

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید