چگونه در شرایط سخت به خدا اعتماد کنیم؟

چگونه در شرایط سخت به خدا اعتماد کنیم؟
چکیده این مطلب : انتشار : ۲۵ , شهریور , ۱۴۰۲ ۰ نظر ۷۲۵ بازدید زمان مطالعه ۱۹ دقیقه پادکست به زودی

اعتماد به معنای باور قابل اطمینان به، حقیقت، توانایی یا قدرتی بالاتر از قدرت خودمان است. بنابراین، وقتی صحبت از اعتماد به خدا می شود، به معنای ایمان به قابل اطمینان به، کلام او، توانایی و قدرت او است. کتاب مقدس می گوید که خدا نمی تواند دروغ بگوید. او همیشه به وعده هایش عمل می کند و اینکه او شما را دوست دارد و خیری برای شما در نظر گرفته است. توکل به او به این معناست که آنچه را که او در مورد خودش، درباره جهان و درباره شما می گوید، درست است.

 

اعتماد به خدا

زندگی یک مسیر پر از فراز و نشیب است. بسیاری از ما می خواهیم به خدا اعتماد کنیم. وقتی همه چیز بر وفق مراد ما باشد خیلی راحت میتوانیم اعتماد کنیم. اما وقتی شرایط سخت به نظر می رسد، اعتماد به خدا مهم تر است. شخصیت تغییر ناپذیر خدا می تواند زمانی که اوضاع ناپایدار و نامطمئن به نظر می رسد، تکیه گاهی محکم برای ما باشد.

 

در زندگی همه چیز خوب است ، شغل شما راضی کننده است دوستان و خانواده شما دوست داشتنی هستند. اهداف، امور مالی، سلامتی و چشم انداز شما به آینده بسیار روشن است. ناگهان یه چالش در زندگی شما پدیدار می شود. شخصی از نزدیکان شما مریض می شود، شغل خود را از دست می دهید، یکی از دوستان یا اعضای خانواده به شما خیانت می کند. چیزهایی که به طور ناگهانی احساس امنیت شما را زیر سوال می برند و در این لحظات احساس لرزش و ناامنی می کنید.

 

در این شرایط چگونه باید اعتماد کنید که خدا است؟ چگونه به او اعتماد می کنید وقتی نمی دانید چه اتفاقی می افتد؟ وقتی نمی توانید به وضوح نتیجه را ببینید؟ اینها سؤالات معتبری هستند و البته خدا می خواهد به شما کمک کند تا در آنها پیروز شوید.

 

اعتماد

توکل به خدا به چه معناست؟

اعتماد به معنای باور قابل اطمینان به، حقیقت، توانایی یا قدرتی بالاتر از قدرت خودمان است. بنابراین، وقتی صحبت از اعتماد به خدا می شود، به معنای ایمان به قابل اطمینان به، کلام او، توانایی و قدرت او است. کتاب مقدس می گوید که خدا نمی تواند دروغ بگوید. او همیشه به وعده هایش عمل می کند و اینکه او شما را دوست دارد و خیری برای شما در نظر گرفته است. توکل به او به این معناست که آنچه را که او در مورد خودش، درباره جهان و درباره شما می گوید، درست است.

 

اعتماد به خدا بیش از یک احساس است. این یک انتخاب است که به آنچه او می گوید ایمان داشته باشید، حتی زمانی که احساسات یا شرایط شما باعث می شود چیز دیگری را باور کنید. البته احساسات و شرایط شما هم اهمیت دارد و بسیار ارزشمند هستند اما خدا به هر دوی آنها اهمیت می دهد. اما این چیزها به تنهایی به اندازه کافی قابل اعتماد نیستند که بتوان زندگی شما را بر اساس آن بنا کرد. احساسات می توانند در هر لحظه تغییر کنند، حتی در یک لحظه. اما خدا تغییر نمی کند. او دیروز، امروز و فردا همان خداست و به همین دلیل شایسته اعتماد شماست.

 

اعتماد به خدا به معنای نادیده گرفتن احساسات یا واقعیت نیست. تظاهر به اینکه همه چیز خوب است در حالی که نیست. اعتماد به خدا یعنی زندگی کردن با ایمان و اطاعت از او حتی زمانی که همه چیز سخت باشد.

 

اعتماد

چگونه به خدا اعتماد کنیم؟

اکنون که می دانید اعتماد به خدا به چه معناست، دقیقاً چگونه می توانید این کار را در زندگی روزمره خود انجام دهید؟

 

اگر به کسی اعتماد دارید، احساس راحتی می کنید که در مورد هر چیزی با او صادق باشید. خدا حتی از قابل اعتمادترین دوست شما هم قابل اعتمادتر است. وقتی همه چیز سخت به نظر می رسد، او از شما نمی خواهد که این احساسات را برای خود نگه دارید.

–تمام نگرانی خود را به او بسپارید زیرا او به شما اهمیت می دهد.

 

از آنجایی که خدا شما را دوست دارد، می توانید با صحبت در مورد همه احساسات و شرایط خود با او – چه خوب و چه سخت – از طریق دعا، اعتماد خود را به او نشان دهید. اجازه نده احساسات شما بر زندگیتان حکومت کنند؛ آنها را نزد خدا بیاورید تا شما را در رسیدگی به آنها یاری کند. او از مبارزات، شک ها یا دردهای شما ناامید نیست. او به شما اهمیت می دهد و شما می توانید در مورد آنها به او اعتماد کنید.

 

وقتی توکل می کنید وقتی زندگی سخت است به خدا و کلامش توکل می کنید و همچنین بر اساس آنها عمل کنید (انجام آنچه خدا در کلامش می گوید) و اعتماد کنید که او در نهایت مراقب شما خواهد بود و است. وقتی به خدا اعتماد می کنید به دنبال امنیت نباشید زیرا خدا با شما مهربان و صبور است و در شرایط سخت یاد می گیرید به او اعتماد کنید.

 

خدا مراقب دردهای شماست خوب است که بدانی خدای جهان به تو هم توجه دارد. در مواقع سختی دانستن اینکه خداوند یار شماست، اعتماد شما را نسبت به او تقویت می کند.

 

اعتماد

در اینجا هفت راه عملی برای اعتماد به خدا آورده شده است:

 

۱: حقیقت را در کتاب مقدس جستجو کنید

کتاب مقدس یا کلام خداست. خدا می داند که وقتی احساس عدم اطمینان می کنید به جایی نیاز دارید که به انجا بروید. آن مکان کلام اوست. کلام او بدون تغییر و کاملا قابل اعتماد است.

 

کتاب مقدس روش هایی را که خدا در زمان های دشوار در گذشته پاسخ داده است، ثبت می کند. به شما یادآوری می کند که او در هر شرایطی قابل اعتماد است.

 

کتاب مقدس شما را از سناریوهای غیرواقعی که در نگرانی به سراغشان می‌روید، رها می‌کند. اگر در مواقع سخت به سوی کلام خدا نروید تا حقیقت را به شما یادآوری کند، برای شما آسان تر است که در مورد زندگی خود و اینکه خدا کیست به دروغ سوق داده شوید.

 

۲: اعتراف به کفر

 

به خدا اجازه ده تا به شما یادآوری کند که او کیست و چه وعده ای می دهد و با او صادق باشید. شما می توانید به خدا بگویید که چه احساسی دارید و در چه زمینه هایی از زندگی خود به او اعتماد و تلاش می کنید. خدا قابل اعتماد است بنابراین به اعتماد به او وفادار بمانید زیرا تمام آنچه او می گوید درست است.

 

دانستن حقیقت خوب است اما زمانی که زندگی چالش هایی غیرمنتظره ای بر سر راه ما قرار می دهد سخت است که حقیقت را باور کنیم. شما انسان هستید و وقتی احساسات و باورهای شما با حقیقت همخوانی ندارد، می توانید به خدا اعتراف کنید. می توانید از او بخواهید که به شما کمک کند آنچه را که او می گوید باور کنید.

 

این به شما کمک می‌کند بپذیرید که خدا بزرگ‌تر از آن چیزی است که شما می‌توانید درک کنید. اعتراف به شما کمک می کند تا خود را متواضع کنید و به شما اجازه می دهد در اعتماد رشد کنید. او درخواست های شما را می شنود و به آنها پاسخ می دهد. او می خواهد به شما کمک کند تا ایمان خود را افزایش دهید.

 

شما به یک پایه قوی از کتاب مقدس نیاز دارید تا روی آن بایستید، به خصوص زمانی که احساس عدم اطمینان می کنید. کتاب مقدس کلام شکست ناپذیر و تغییرناپذیر خداست.

 

۳: نگرانی های خود را با افراد همفکر خود در میان بگذارید

وقتی با روزهای سخت روبرو می شوید بدانید که تنها نیستید. خداوند در هر قدم با شما راه می رود. او همچنین شما را با افراد با ایمان دار دیگری روبرو میکند تا با آنها از این مسیر عبور کنید.

 

وقتی در حال مبارزه هستید، این نگرانی‌ها را با یکی دیگر از افرادی که می‌شناسید مرتباً با خدا در ارتباط است در میان بگذارید. افرادی را بیابید که شما را تشویق کنند و حقیقت را با شما در میان می‌گذارند نه اینکه فقط آنچه را که می‌خواهید بشنوید به شما بگویند.

 

آنها می توانند برای شما دعا کنند و از شما حمایت کنند. آنها می توانند حقیقت را به شما یادآوری کنند هنگامی که در حال مبارزه هستید. این افراد به شما یادآوری می کنند که هرگز تنها نیستید، حتی در شرایط سخت.

 

۴: به یاد خدا باشید و زمانی را به او اختصاص دهید

خدا بزرگتر از چالش های شماست. ممکن است به نظر برسد زمان های سخت برای همیشه ادامه دارند، اما بدانید موقتی هستند. خدا در میان روزهای بد و خوب حضور دارد. او همیشه وفادار است.

 

خدا می خواهد که با دشواری ای خود به سوی او بروید. او همچنین از شما می خواهد که صرفاً برای گذراندن وقت با او نزد او بیایید. نباید اجازه دهید شرایط رابطه شما با خدا را شکل دهد. بله باید اجازه دهید خداوند دیدگاه شما را نسبت به شرایط شکل دهد.

 

زمان مشخصی را تعیین کنید و به طور منظم با خدا وقت بگذرانید. ایجاد یک زمان ثابت برای خداوند به شما کمک می کند تا زمانی که اوضاع ناخوشایند است به نزد او بروید. اگر این کار را نکرده اید هیچ وقت برای شروع دیر نیست.

 

کلام او را بخوانید. زمانی را صرف دعا کنید و او را بشناسید و سپاسگزار چیزهایی که در زندگی دارید باشید و به آنها توجه کنید. به اطرافیان خود خدمت کنید. این اعتماد را در قلب شما ایجاد می‌کند که او در هر شرایطی شما را حمایت میکند.

 

۵: به دنبال چیزهایی باشید که بابت آنها سپاسگزار باشید

گاهی واقعاً سخت است که شرایط دشوار را با اتفاقات خوب دیگری که در حال وقوع هستند ببینیم. اما لطف خدا در همه چیز است. حتی در تماس یکی از دوستان به شما، او در همه اینها حضور دارد.

 

همیشه شاد باشید، پیوسته دعا کنید، در هر شرایطی شکرگزاری کنید. زیرا این اراده خدا برای شما است.

 

خداوند شما را به شکرگزاری فرا می خواند. او همیشه در زندگی شما است. در لحظاتی که به نظر می رسد همه چیز در حال فروپاشی است، دیدن اینکه خدا چگونه کار می کند دشوار است، اما بدانید که رحمت او ثابت است.

 

حتی در شرایط غم انگیز، نور و فیض وجود خواهد داشت. خدا همیشه حضور دارد فقط باید نگاه کنید و او را نه فقط در شرایط خوب بلکه در اتفاقات تاریک هم ببینید وبه او اعتماد کنید زیرا او هرگز شما را ترک نمی کند.

اعتماد

 

۶: در مسیر خدا راه بروید

خدا یاور همیشگی شماست و شما را به سوی خود راهنمایی می کند.

 

خدا به شما تسلی می دهد و حقیقت را به شما یادآوری می کند. خدا همچنین شما را به اطاعت از خود هدایت خواهد کرد. او شما را به مسیر خواسته هایتان هدایت خواهد کرد.

 

ممکن است مبارزه شما  برای عبور از چالش های زندگی سخت و همراه با احساس درماندگی و نگرانی از آینده ای نامعلوم باشد زیرا خدا همیشه کل مسیر را به شما ارائه نمی دهد، بلکه فقط قدم بعدی را به شما نشان خواهد داد.

 

 

۷: منتظر خداوند باشید

خدا شما را به آنچه باید انجام دهید هدایت خواهد کرد. گاهی اوقات تنها کاری که باید انجام دهید این است که صبر کنید. وفادارانه به جستجوی خداوند ادامه دهید، و منتظر زمان او باشید. منتظر باشید که او از طرف شما عمل کند. منتظر او باشید تا کاری را انجام دهد که خودتان نمی توانید انجام دهید.

 

در کتاب اشعیا، خداوند به بنی‌اسرائیل که فکر می‌کردند خدا از آنها روی گردان شده، پاسخ می‌دهد. او به آنها یادآوری می کند که نه می خوابد و نه استراحت می کند. او همیشه آنها را می بیند و همیشه برای خیر آنها تلاش می کند.

 

او به شما کمک می کند تا با استقامت صبر کنید. در انتظار خداوند به شما یادآوری می کند که شما کنترلی در دست ندارید. او از همه شرایط شما بزرگتر است. او شما را حمایت می کند و ایمان شما را با انتظار افزایش می دهد.

 

خداوند هرگز از زندگی شما غافل نمی شود. اگر به نظر می رسد که او ساکت است، وعده او را به خاطر بسپارید که او همیشه دعاهای شما را می شنود و مستجاب می کند.

اعتماد

 

وقتی اعتماد از بین می رود

خدا قابل اعتماد است حتی زمانی که دعاهای شما را مستجاب نمی‌کنید یا مشکلاتتان را بلافاصله حل نمی‌کنید. زندگی در مواقعی غیرقابل پیش‌بینی و دشوار است و این دشواری ممکن است بیش از آنچه انتظار داشتید ادامه یابد. حتی ممکن است شما را به پایان قدرتتان برساند. خب پس چیکار باید بکنید؟

 

صبر کن، اعتماد کنید و به یاد داشته باشید که خدا شما را دوست دارد. شما می توانید به او اعتماد کنید تا از شما محافظت کند، شما را تامین کند و حتی در میان سختی ها با شما باشد.

 

خدا کاملاً قابل اعتماد است، اما از شما نمی خواهد که کورکورانه به او اعتماد کنید. او از شما می خواهد که همانطور که او را می شناسید یاد بگیرید که به او اعتماد کنید. بنابراین زمانی را صرف کاوش در جنبه های قابل اعتماد بودن او در آیات کتاب مقدس کنید.

 

در مواقع شک، وعده های او را به خاطر بسپارید. به یاد داشته باشید که او همیشه با شماست. حتی در شک و تردید، اگر به نزد او بروید، او پاسخ اعتماد شما را خواهد داد.

 

فایل صوتی سابلیمینال ایمان و اعتماد به خداوند . کلیک کنید

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید
سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلب

train-your-brain.jpg


جست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

چطور به جمع میلیونرها بپیوندید ؟ این سوالی است که خیلی از افراد از خود می پرسند؟

جورج کامل، یکی از مجریان برنامه «نمایش رمزی»، یک ویدیوی درباره افزایش تعداد میلیونرها منتشر کرده است. به گفته کامل، این جهش بواسطه جهش بزرگ در بازار سهام در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال ۲۰۲۲ است که در آن مارکت S&P 500 بزرگترین افت سالانه خود را که از سال ۲۰۰۸ ثبت کرده بود ، تقویت شده است.

۸+۸+۸ قانون موفقیت

همیشه گفتن راحتر از انجام دادن است. کار، خانواده، سلامتی و اهداف شخصی ما با هم رقابت می کنند. یافتن هماهنگی بین این اولویت ها یک چالش همیشگی است.

به همین دلیل است که قانون ساده و در عین حال موثر ۸+۸+۸ زندگی هزاران نفر را متحول کرده است. اختصاص ۸ ساعت به کار، وقت شخصی و استراحت باعث می شود تا انگیزه و موفقیت پایدارتر قابل دستیابی باشد. اجرای این قانون مستلزم تغییر در طرز فکر، تاکتیک های عملی برای هر حوزه زندگی و سازگاری با سبک زندگی شما است. بازدهی در سلامت روان، بهره وری، و تحقق بلندمدت آن را تبدیل به یک تغییر بازی ارزش کاوش می کند. در ادامه بخوانید تا بدانید چگونه قانون ۸+۸+۸ می‌تواند باعث بهبود پایدار زندگی شما شود.

۷ راه برای غلبه بر ترس از شکست

راه برای غلبه بر ترس از شکست

وقتی روی پروژه ای تلاش می کنید، و به افراد زیادی در مورد آن صحبت میکنید و شب ها بی خوابی می کشید و در تلاش هستید مسیر موفقیت را سپری کنید، شکست می تواند کوبنده باشد. اما اگر دائماً از نتیجه منفی می ترسید، نمی توانید به هدف خود برسید.

ممکن است شغل رویایی خود را از لیست اهداف خود خط بزنید چون با وجود شکست، تلاش بی معنی خواهد بود. ممکن است به یک رابطه امیدوارکننده پایان دهید زیرا اگر رابطه به خوبی پیش نرود از درد پس از جدایی می ترسید. در هر دوی این موارد، با ایجاد یک نتیجه بد می تواند شما را از دنبال کردن اهدافتان باز دارد.

چه در محل کار باشد چه در زندگی، طبیعی است که نگران این باشیم که آیا همه چیز درست می شود یا خیر. اما در واقع، طبق نظرسنجی که روی بیش از ۱۰۰۰ نفر انجام شد، مردم بیشتر از اینکه از عنکبوت ها، تنها ماندن در خانه و حتی ارواح می ترسند از شکست خوردن می ترسند.

اما اگر به ترس اجازه دهید به شما غلبه کند می تواند شما را ناتوان کند. مهم است که مراقب ترس‌های خود باشید تا تأثیر منفی بر زندگی شما نداشته باشند.

در ادامه روش هایی وجود دارد که به شما کمک میکند بر ترس از شکست غلبه کنید.

بهترین عبارت های تاکیدی برگفته از کتاب ۴ اثر از فلورانس اسکاول شین

فلورانس اسکاول شین (انگلیسی: Florence Scovel Shinn؛ ۲۴ سپتامبر ۱۸۷۱–۱۷ اکتبر ۱۹۴۰) هنرمند اهل ایالات متحده آمریکا بود که در سال‌های میانی عمر خود تبدیل به یک معلم مذهبی تفکر نوین و نویسندهٔ متافیزیک شد. در محیط‌های تفکر نوین، شین به خاطر کتاب اولیه‌اش «بازی زندگی و چگونگی بازی کردن آن» (۱۹۲۵) شناخته می‌شود.

فلورانس اسکاول شین فلسفه خود را به این صورت بیان می‌کند:نیروهای نامرئی همواره برای انسان کار می‌کنند که همیشه خودش رشته‌ها را می‌کشد، اگرچه انسان از این موضوع آگاه نیست. اما به دلیل قدرت ارتعاش کلمات، هر چه انسان بیان می‌کند، شروع به جذب آن می‌کند.— بازی زندگی، فلورنس اسکوول شین

اپدیت مقاله: چگونه ذهنیت افراد ثروتمند را داشته کنیم ؟

افراد ثروتمندان از نظر عادت با بقیه افراد جامعه چه تفاوت هایی دارند؟ پس از مطالعه ۲۳۳ فرد ثروتمند و ۱۲۸ فرد فقیر به مدت پنج سال، توماس کورلی، حسابدار و برنامه ریز مالی، عادات موفقیت روزانه افراد ثروتمند را در کتاب خود به نام عادات ثروتمندان: عادت های روزانه افراد ثروتمند و موفق کشف کرد. از ۲۳۳ میلیونر، ۱۷۷ نفر خودساخته بودند و ۵۶ نفر از آنها پول خود را به ارث برده بودند.

برنده شدن در قرعه کشی

تأکیدات آلبوم ذهن خوداگاه و ناخودآگاه شما را با هم هماهنگ میکند و توانایی تجسم شما را برای برنده شدن افزایش میدهد .با این آلبوم ذهن شما کاملا با هدف برنده شدن هماهنگ خواهد شد و عمیقا برای پیروز شدن در قرعه کشی اعتقاد پیدا خواهید کرد.

انتشار مقاله: چگونه در شرایط سخت به خدا اعتماد کنیم؟

اعتماد به معنای باور قابل اطمینان به، حقیقت، توانایی یا قدرتی بالاتر از قدرت خودمان است. بنابراین، وقتی صحبت از اعتماد به خدا می شود، به معنای ایمان به قابل اطمینان به، کلام او، توانایی و قدرت او است. کتاب مقدس می گوید که خدا نمی تواند دروغ بگوید. او همیشه به وعده هایش عمل می کند و اینکه او شما را دوست دارد و خیری برای شما در نظر گرفته است. توکل به او به این معناست که آنچه را که او در مورد خودش، درباره جهان و درباره شما می گوید، درست است.

آپدیت مقاله: چطور قانون مقاومت را شکست دهیم؟

آیا وقتی سعی می کنید خواسته های خود را آشکار کنید و هیچ اتفاقی نمی افتد احساس ناامیدی می کنید؟

به نظر می رسد که یک نیروی نامرئی و بیرونی وجود دارد که به ما فشار می آورد و خواسته های ما را از ما دور میکند، اما در واقع مقاومت از درون می آید.

برای از بین بردن مقاومت ها، باید به درون نگاه کنید تا بفهمید چرا مانع رسیدن به خواسته های خود می شوید. شما باید با تغییر باورهای قدیمی مخرب و رها کردن وابستگی به نتیجه، قدرت خود را پس بگیرید. سپس با انجام اقدامات الهام‌آمیز و یافتن شواهد از قبلاً نشان داده شده اقدام کنید.

انتشار محصول : مراقبه نور

آیا در زندگی خود مشکلات جسمی دارید و احتمال می دهید به دلیل انسداد انرژی باشد؟

آیا بدون اینکه بفهمید چرا به سمت احساسات و واکنش های منفی گرایش دارید ؟

آیا می خواهید از نظر جسمی و عاطفی سالم و متعادل باشید، و روابط عالی با دوستان خود ایجاد کنید؟

اگر اینطور است از این مراقبه قدرتمند برای بازگرداندن تعادل به بدن، ذهن و روح خود استفاده کنید – هر ۷ مرکز چاکراها را باز ، درمان و متعادل کنید و به یک رابطه هماهنگ با خود و جهان برسید.

انتشار مقاله : چطور خواسته خود را متجلی کنیم؟ باید و نبایدها

جلی خواسته ها چیست؟

تجلی، به معنی تجربه چیزی است که می خواهید احساس کنید – و سپس زندگی و باور به آن تجربه به طوری که بتوانید آن را به صورت فیزیکی خلق کنید.

می‌توانید برای جذب هر چیزی که می‌خواهید را تجلی کنید، خواه یک تجارت موفق، سلامتی بهتر، یک رابطه یا حتی یک شی مادی.

گاهی اوقات ما چیزهایی فراتر از رویاهایمان آشکار می کنیم. بنابراین هنگام تجلی، مهم است که برای احتمالاتی که ممکن است رخ دهد اماده باشید. زیرا وقتی با انرژی محبت آمیز کیهان هماهنگ می شوید، هیچ محدودیتی برای آنچه می توانید جذب کنید وجود ندارد.

آپدیت مقاله : هفت بعد ذهن

بعد اول درون چیزهایی است که نمی توانید ببینید یا لمس کنید. داخل یک تکه میوه بعد اول است. بیرون یا سطح میوه بعد دوم است. درون بدن فیزیکی، زمین، یک درخت و یک سنگ – اینها همه در بعد اول قرار دارند. برای بیرون آوردن بعد اول، به سادگی میوه را باز کنید. بخشی که قبلاً دیده نشده بود و دست نخورده بود اما اکنون قابل مشاهده و محسوس است که به بعد دوم آورده شده است.

هفت بعد ذهن

هفت بعد ذهن- نقشه هستی و آگاهی

ساتگورو سیوایا سابرامونیاسوامی(سیوایا سابرامونیاسوامی یک رهبر مذهبی هندو آمریکایی بود که توسط پیروانش به گورودوا معروف بود. سوبرامونیاسوامی در اوکلند کالیفرنیا به دنیا آمد و در جوانی هندوئیسم را پذیرفت)، آگاهی را به هفت دسته تقسیم می کند که از درشت تا بسیار ظریف شامل می شود. دو مورد اول وجود فیزیکی را توصیف می کنند – درون و بیرون اشیا. بعد سوم سطح هوشیاری طبیعی بشر است که شامل افکار و احساسات درباره زندگی خود و دیگران است. بعد چهارم تا هفتم را می توان به عنوان قلمروهای درونی، عرفانی یا بالاتر آگاهی توصیف کرد. آنها در همه چیز هستند اما برای دسترسی مداوم به آموزش و تمرین نیاز دارند. این مقاله منحصر به فرد در ارائه راهنمایی در تلاش های ما برای دسترسی به حالات درونی آگاهی مفید است.

آیا واقعاً فقط از ۱۰ درصد مغز خود استفاده می کنیم؟

در نهایت، تصور اینکه انسان تنها از ۱۰ درصد از مغز استفاده میکند نه تنها نادرست، بلکه نامربوط است.ذهن فوق‌العاده انعطاف پذیر است و می‌تواند زمانی که منطقه‌ای از بین می‌رود یا آسیب می‌بیند، دوباره مسیرهای عصبی جدید ایجاد کند. حتی اگر بخشی از مغز آسیب دیده یا برداشته شود، ذهن می تواند راهی برای کار با حداکثر ظرفیت خود پیدا کند.

آپدیت مقاله : چطور به خواسته هایمان برسیم؟

وقتی میخواهید به این سوال پاسخ ‌دهید واقع‌بین باشید: از خودتان بپرسید در زندگیم “من الان کجا هستم؟” پاسخ صادقانه به این سوال روی کسب و کار و کل زندگی شما تاثیر دارد.

در کتاب از خوب به عالی، جیم کالینز داستان جیم استاکدیل، افسر ارتش آمریکا را روایت می کند که در طول جنگ ویتنام به مدت هشت سال اسیر بود و مرتباً شکنجه می شد. از استاکدیل پرسیده می شود کدام سربازها موفق به زنده ماندن شدند. استاکدیل پاسخ می دهد: پاسخ ساده است: خوشبین ها.

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید