مسئله نبود پول نیست بلکه احساسات شماست!!

مسئله نبود پول نیست بلکه احساسات شماست!!
چکیده این مطلب : انتشار : ۲۹ , مرداد , ۱۳۹۷ ۶ نظر ۱۶۷۰ بازدید

تغییر در وضعیت مالی ما با تغییر در نحوه فکر کردن ما درباره پول آغاز می شود پاک کردن افکار منفی در مورد پول، موانعی که مانع از ورود پول به زندگی ما می شود را از بین می برد.

 

رابطه احساسات و پول ، مسئله نبود پول نیست بلکه احساسات شماست!!

 

رابرت در حال خرید لوازم خانگی و وسایل آشپزی از یک فروشگاه بود پس از اتمام خرید جهت تسویه حساب نزد صندوق دار رفت و از کارت بانکی خود جهت پرداخت هزینه استفاده کرد اما صندوق دار پس از اینکه از کارت استفاده کرد از طرف بانک یک پیام خطا دریافت کرد که کارت بانکی او کار نمیکند اما رابرت سریع پاسخ داد “اما من در حساب بانکیم یک میلیون پول دارم  “

 

 

آیا این اولین واکنش افراد زمانی که کارت بانکی انها کار نمیکند نیست انها خجالت زده میشوند و از این ترس دارند که صندوقدار فکر کند انها پول ندارند!  در مثال بالا، رابرت حتی مجبور شد که مقدار پول موجود در حساب بانکی خود را فاش کند.

 

 

سویز اورمن کارشناس مالی، می گوید ترس، شرم و خشم رایج ترین احساسات پیرامون پول است. همه ما فکر می کنیم پول در مورد مقدار حساب بانکی ما است. بله، البته که اینطور است اما پول به شدت به احساسات ما متصل است و قبل از اینکه فکر کنید به پول وابستگی عاطفی ندارید پس بهتر است دوباره فکر کنید.

 

 

 

 

در این مطالب قصد ما صحبت در مورد این موضوع است که وقتی متوجه می شوید حساب شما ته کشیده است چه احساسی می کنید ؟ ترس، وحشت، افسردگی و یا خشم؟

گاهی احساسات ما نسبت به پول بسیار قوی هستند که ما شروع به متنفر شدن از پول می کنیم، زیرا معتقدیم که این علت تمام مشکلات ما است و  نفرت یک احساس قوی است ، حتی در برخی از افراد تنفر از پول باعث شده است انها اقدام به خودکشی کنند.

 

 

در پایین همین مطلب بگویید که اگر شما به طور ناگهانی خبری را دریافت کنید که در قرعه کشی برنده شدید یا اینکه مبلغ زیادی پول را به ارث برده اید چه احساسی می کنید ؟ درست است پایان تمام مشکلات مالی و آزادی شما

 

دریافت پول ناگهانی شخصیت افراد را نشان میدهد در این حالت شخصیت و احساسات انها بسیار قوی می شود به این صورت که اگر آن فرد مغرور باشد مغرورانه تر میشود و در صورتی که انسان بخشنده و مهربانی باشد بخشنده و مهربان تر خواهد شد.پول نیز بر نحوه رفتار افراد با شما تاثیر می گذارد زیرا مردم احترام بیشتری نسبت به افراد ثروتمند دارند این قدرت پول است.

 

 

 

 

مسئله نبود پول نیست بلکه احساسات شماست!!
تحصیلات دانشگاهی باعث ایجاد موفقیت مالی نمی شود

چه چیزی باعث ایجاد اعتقادات ما درباره پول می شود؟

واضح است که پول موجب احساسات شدید می شود و هر کس دارای اعتقادات عمیق و اغلب ناخودآگاه در مورد پول است. اما احساسات ما در مورد پول از کجا آمده اند؟

 

 

افکار ما در مورد پول اغلب از دوران کودکی شکل گرفته اند، چگونه مدیریت پول توسط والدین اساس چگونگی پرداخت و کسب پول در زندکی ما را ایجاد کرده است. این دلیل فقر نسلی و یا ثروت نسلی است. مردم فقیر عادت ها و اعتقاد بد را به فرزندان خود منتقل میکنند از سوی دیگر، افراد ثروتمند تمایل دارند تا فلسفه ها و استراتژی های خود را در مورد ایجاد ثروت به فرزندان یاد دهند و به همین ترتیب هم در مورد ثروت و هم در مورد فقر چرخه همچنان ادامه دارد.

 

 

 

به این واقعیت افزوده می شود که تحصیلات دانشگاهی باعث ایجاد موفقیت مالی نمی شود و به همین دلیل ما با کوچکترین راهنمایی های مالی پا به دنیای بیزینس میگذاریم و خیلی زود تصمیمات مالی بد مثل افزایش بدهی ها یا ایجاد مشکلات اقتصادی اتخاذ میکنیم که منجر به شکست میشود .

 

 

 

روانشناسان مالی برادلی کلنتز و تد کلونتز برای توصیف باورهای اصلی ما درباره پول اشاره می کنند. آنها می گویند که «اعتقادات در مورد پول معمولا ناخودآگاه هستند که در دوران کودکی به طرق مختلف توسعه یافته اند، از نسلی به نسلی دیگر که در خانواده ها و فرهنگ ها منتقل شده است، به طور متناوب و اغلب فقط بخشی از حقیقت منتقل شده است که آن نیز نادیده گرفته میشود.

 

 

 

حقایق پول

حقیقت این است که مشکل پول نیست. مشکل این است که ما چگونه پول را بدست می آوریم، چگونه در مورد پول فکر می کنیم و چگونه پول را مدیریت می کنیم. افرادی که به طور مداوم در مورد پول منفی فکر می کنند، معمولا با مشکلات مالی در تمام طول عمر خود درگیر هستند. افرادی که اعتقاد دارند پول در کنترل آنها است این افراد موفق تر می شوند و در نهایت پول انها افزایش پیدا میکند این افراد به جای شکایت از کمبود پول ، در مورد پول مطالعه می کنند و ناخوداگاه خود را برای رشد ثروت برنامه ریزی میکنند.

 

 

 

Danielle LaPorte  در مقاله ای با عنوان “احساسات در مورد پول” نوشت: پول این یک نوع انرژی است می آید و بر اساس انرژی ما جذب و دفع میشود و همیشه در جریان است.

 

تغییر در وضعیت مالی ما با تغییر در نحوه فکر کردن ما درباره پول آغاز می شود پاک کردن افکار منفی در مورد پول، موانعی که مانع از ورود پول به زندگی ما می شود را از بین می برد.

 

 

 

 

مسئله نبود پول نیست بلکه احساسات شماست!!
تغییر در وضعیت مالی ما با تغییر در نحوه فکر کردن ما درباره پول آغاز می شود.

عواقب دنبال کردن پول

در حالی که ما باید احساساتمان را نسبت به پول بررسی کنیم و تلاش کنیم پول را بهتر مدیریت کنیم در عین حال نباید اجازه دهیم ما را از پا در اورد. همه ما به پول نیاز داریم تا زندگی کنیم زیرا پول زندگی را ساده تر و راحت تر می کند و به خدمات بهتر دسترسی پیدا می کنیم ، متأسفانه، در دنیای امروز، پول، هسته زندگی بسیاری از مردم است.

 

 

 

که در بعضی موارد به ضرر سلامت، خانواده و کیفیت زندگی آنها میشود زیرا اغلب افراد تمام وقت خود را صرف کسب درامد میکنند و یا با انجام برخی کارهای بسیار خطرناک موجب مرگ خود می شوند. هر کسی در تلاش است با بهترین ابزارها، اتومبیل ها و خانه ها زندگی خود را ادامه دهد بنابراین عمیقا به افکار صحیح و مثبت در مورد پول نیاز داریم تا بتوانیم وقتی پول لازم برای دعوت دوستان به رستوران را نداریم  احساس شرم و خجالت نکنیم.

 

 

 

 

این احساسات ما در مورد خودمان است که باعث میشود احساس موفق بودن بکنیم زیرا وقتی آخرین مدل آی فون را داشته باشید اعتماد به نفس شما افزایش پیدا میکند که این رفتار وعملکرد شما را در بهترین حالت کنترل میکند .اکثر افراد می خواهند مردم را با پول تحت تاثیر قرار دهند چون فکر میکنند پول انها را تایید می کند و باعث می شود احساس کنند کسی هستند بنابراین اگر رابطه شما با پول به این شکل است شما در شیب لغزنده ای هستید این دلایل دنبال کردن پول است زیرا در صورت عدم داشتن پول باعث میشود انها خود را هیچ فرض کنند. پول باید زندگی ما را بهبود بخشد نه اینکه ما را کنترل کند.

 

 

 

 

مسئله نبود پول نیست بلکه احساسات شماست!!
احساسات ما در مورد خودمان باعث میشود احساس موفق بودن بکنیم

تغییر نگرش ما نسبت به پول

ما باید تلاش کنیم که یک رابطه سالم با پول داشته باشیم.

 

پول تاثیر بسیار زیادی روی مردم دارد که با تغییر ناگهانی سود یا زیان در سرمایه گذاری هایشان تأثیر عمیقی بر شخصیت ها و نگرش انها میگذارد و این می تواند یک شخص شاد و یا یک فرد منفی نگر را تغییر دهد در صورتی که افرادی که وابسته به پول نیستند و اعتقادات درستی در مورد موجود بودن پول دارند میدانند با از دست دادن سرمایه خود میتوانند مجدد ثروت ایجاد کنند و با احساس خوب به بیزینس خود ادامه میدهند در حالی که افراد ضعیف با یک شکست زندگی انها نابود می شود.

 

 

 

 

 معلم مدیرت مالی Suze Orman بهترین فرد در این زمینه است. او با اعتقاد عمیق می گوید: مردم فکر می کنند دلیل اینکه آنها بدبخت هستند یا دچار یک رابطه عاطفی خراب هستند به این دلیل است که آنها هیچ پولی ندارند. آنها صادقانه فکر می کنند که اگر پول بیشتری داشته باشند مشکلات کمتری خواهند داشت اما این درست نیست!

 

دلیل که آنها پول بیشتری ندارند، به این دلیل است که آنها این گونه در مورد خود فکر میکنند اما پول و چیزهایی که در اطراف شماست، هرگز نمی تواند شخصیت شما را تعریف کند بلکه احساس شما در مورد خودتان باعث شکل گیری شخصیت شما میشود که در نهایت با تغییر شخصیت شما به سمت بهتر شدن، وضعیت مالی شما نیز بهتر میشود بنابراین قبل از هر چیز تفکر خود را در مورد پول و خودتان تغییر دهید زیرا شما از بدو تولد شایسته بوده اید.

 

ویل اسمیت
ویل اسمیت
 1. ۰

  ممنون خیلی عالی بود

 2. ۰
  مظفر

  سایتت عالی اقای علیخانی

 3. ۰
  arminsharifi

  در جذب گفته میشود که تصور داشته باشیم . منظور از تصور و تجسم ، اینه آیا :
  یعنی همون مقدار جذب ( مثلا ۲ میلیون پول ) در همین نگاه فیزیکی ما رخ بده و در همین محیط فیزیکی ما پدیدار بشه . یعنی تنها تصویری در ذهن نباشه بلکه گویی در محیط اطرافم مثل لپتاب ، مثل تلویزیون ، مثل تخت ، مثل موبایل و … موجوده و من از داشتنش حس لذت بخشی دارم و میدونم که اون پول مثلا در حساب بانکیمه . نه اینکه اون رو در ذهنم تصور کنم و یه حالتی رنگی و پرده ای در ذهنم موجود باشه مثل اکثر افکاری که روزانه به ذهن همه میاد و مثال بارزش همینه که الان دارم تایپ میکنم و فکر های مختلف در ذهنم نقش میبنده . درسته ؟

  • ۰
   پشتیبان

   بله درست است در حین اینکه تصور میکنید احساس داشتنش را هم قبل از بدست اوردن ان داشته باشید

 4. ۰
  modiriyat.bimarestan@gmail.com

  سلام من میخوام زندگی جدیدی بسازم که توذهنم طراحی کردم واحساس درونی من خیلی تغییرکرده نسبت به اهداف بزرگی که دارم میخوام بفهمم آیامحصول بالانس شدن چاکراها برای تغییرنگرش من درباره پول بهترعمل میکنه یااین که من آلبوم جدیدی ازدسته پول انتخاب کنم چون من یکی ازآلبومهای اسن دسته رواستفاده کردم وآیابالانس کامل چاکراها میتونه باعث تناسب اندام بشه وبرای اینکه من قدم بهتررشدکنه بامحصول افزایش قدی که سفارشی ثبت کردم کدوم آلبومهابرای آماده سازی ذهنم بهترعمل میکنه لطفاًکامل وجامع توضیح بفرمایین
  سپاسگزارم

  • ۰
   پشتیبان

   سلام بله میتوانید البوم بالانس کردن را همراه با البوم های دیگر به صورت مکمل استفاده کنید بسیار اثرگذار خواهد بود

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید
سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلبجست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

۱۰ راه ساده و زیبا برای ارتباط با راهنمای روح

گابریل برنستین : همه ما راهنماهای روحی داریم ، و هنگامی که شما با راهنمای روح خود رابطه برقرار می کنید راهنمایی های روشن و هوشمندانه ای برای کمک در هر زمینه از زندگی خود دریافت خواهید کرد.

مراحل زیر با هم در ارتباط هستند و به شما کمک می کنند با راهنماهای روحی خود ارتباط برقرار کنید!

در کتاب ابر جاذب نوشته گابریل برنستین او از تجربه خود در مورد احساس وجود راهنمایی معنوی در درون و در اطراف خود و همچنین از ارتباط با آنها سخن می گویید.

آپدیت قدرت اختلالات چند شخصیتی

پدیده شخصیت چندگانه سوالات زیادی راجع به ماهیت آگاهی ایجاد می کند. به طور معمول تحقیقات پزشکی نشان داده است این شخصیت ها در نتیجه یک ضربه شدید به وجود می آیند. اما حتی افراد دارای یک شخصیت  (اکثریت مردم) به دلیل ضربه روحی از تکه تکه شدن روان ، روح و آگاهی خود رنج می برند، این ایده یکی از اصول اساسی روانشناسی است وقتی یک تجربه بسیار آسیب زا برای فرد رخ میدهد و فرد قادر به کنار آمدن با آن نیست ، تجربه به عنوان موجود دیگری جدا می شود تا بتواند با آن کنار بیاید این اتفاق بدون آگاهی آگاهانه از آنچه اتفاق می افتد رخ میدهد.

چگونه با استفاده از قانون جذب و ناخوداگاه در قرعه کشی برنده شوید؟!

بسیاری از افراد برنده شدن در قرعه کشی را امری محال می دانند در حالی که افراد دیگر به راحتی در قرعه کشی بانک ها یا جوایز محصولات یهداشتی و غذایی برنده می شوند ممکن افراد اینطور فکر کنند که ان فرد چقدر خوش شانس است اما همه اینها در ذهن ناخودآگاه و توسط قانون جذب رخ میدهد. برای برنده شدن در قرعه کشی ، ابتدا باید باورهای ناخوداگاه خود را در مورد اینکه قرعه کشی چیست تغییر دهید.

آپدیت تکنیک های تغییر رنگ چشم با استفاده از ذهن

۷ رنگ چشم نادر و منحصر به فرد

چشم ها مطمئناً پنجره هایی برای روح هستند و اگر چیزی در مورد چشم ها یا پنجره ها می دانید ، می دانید که چشم ها با رنگ های مختلفی وجود دارد.

معمولاً وقتی به چشم های افراد اطراف خود نگاه می کنید ، چشمهای قهوه ای ، آبی یا فندقی مشاهده می کنید ، اما برخی از افراد ، خواه این خوش شانسی باشد یا یک بیماری پزشکی ، یک رنگ چشم واقعاً نادر دارند. نادرترین رنگ چشم چه رنگی است و چگونه این رنگ چشم ایجاد می شود؟

خلق اتفاقات به صورت ناخوداگاه-زیگموند فروید

زیگموند فروید ، پدر علم روانکاوی ، متوجه پدیده هایی شد که دیگر دانشمندان زمان او به آنها توجه نکرده بودند، یکی از آنها خلق اتفاقات به صورت ناخوداگاه در زندگی روزمره بود، وی برای توصیف مشاهدات خود کتاب آسیب شناسی روانی مشاهده های زندگی روزمره ، را نوشت.

زیگموند فروید در این کتاب پدیده ها و گفتارهای کوچک روزمره را شناسایی می کند که ما آنها را “غیر منطقی” می نامیم. اصطلاحاً اینها گفتارهایی هستند که منطقی ندارند، در اینجاست که برخی رفتارها مانند لغزش زبان (خطای گفتاری ، که معمولاً به آن لغزش زبان گفته می شود) ، لغزشهای فرویدی و انگیزه های فراموش شده وجود دارد.

۱۰ راه زیرکانه ناخوداگاه که شما را فقیر نگه می دارد!

چگونه با قدرت ضمیرناخوداگاه میتوانم به استقلال مالی برسم؟

به خوبی اثبات شده است که ثروتمندان متفاوت از طبقه فقیر و متوسط و نه فقط در مورد پول فکر می کنند.
همچنین این اختلافات فقط در دیدگاه ها یا گرایش های سیاسی یافت نمی شود. افراد ثروتمند واقعاً الگوهای فکری متفاوت ، پیش فرض های مختلف ، نگرش های ناخودآگاه متفاوتی دارند به عبارت دیگر آنها دنیا را متفاوت از بقیه تفسیر می کنند.

عبارت تاکیدی خرید خانه جدید

آیا می خواهید خانه رویایی خود را جذب کنید؟

در این مقاله برخی از تاکیدات مثبت جذب خانه جدید آمده است که می توانید از آنها استفاده کنید!

اما قبل از شروع به یاد داشته باشید که ابتدا باید تمام افکار و عقاید منفی که متضاد تجیلی خانه رویایی شما می شود را از بین ببرید.

فیلم انگیزشی مین Mine

فیلم انگیزشی Mine داستان سربازی است که حین بازگشت از مأموریت در بیابانی برهوت، یکی از پاهایش روی مین میرود اما او بلافاصله متوجه میشود و پای خود را از روی مین برنمیدارد، به همین دلیل مین عمل نمیکند. بنا به دلایلی خودش نمیتواند مین را خنثی کند پس مجبور میشود چندین روز در انتظار نیروی کمکی باقی بماند. اگر پا را بلند کند بلافاصله مین منفجر میشود و مرگ او حتمی خواهد بود. در عین حال خستگی بیش از حد، گرمای روز، سرمای شب، بی خوابی و ایستادنِ مدام، تشنگی و گرسنگی او را از پا درآورده است.

اپدیت مقاله سابلیمینال مسیج در تبلیغات

پدیده بازاریابی عصبی و ادراک سابلیمینال

ادراک ها شامل انواع تعاملات حسی است که با تأثیر محرکهای بیرونی مانند محیط ، افراد ، اشیاء ، بوها ، صداها ، حرکت ها ، چشایی و رنگها و تأثیر تجربیات مختلف ، ساختار ذهنی را شکل می دهد. ادراک سابلیمینال ، درک یک سری از محرک ها است که فرد از آنها آگاه نیست و علاوه درک با پنج اندام حسی ، تحت تأثیر محرک غیر ارادی قرار می گیرند.

اپدیت مقاله سابلیمینال مسیج در تبلیغات

حقیقت تبلیغات سابلیمینال

در این اپدیت پیام های پنهان و چگونگی استفاده از آنها را در بازاریابی سابلیمینال را بررسی میکنیم.

این یک موضوع واقعا بحث برانگیز است ،در بیشتر موارد ، این فریب به نظر می رسد بنابراین این مقاله را اپدیت کردیم تا بتوانیم از دیدگاه روانشناسی تبلیغات سابلیمینال را بررسی کنیم ، زیرا این حوزه تخصصی فعالیت سایت مانی ام اس است.

انگیزشی گربه ها و پیچتوپیا

داستان انیمیشن دوستان جنگلی درباره این است که پس از آنکه عده ای بیگانه شروع به دزدیدن حیوانات جنگل می کنند، در این میان یک گربه به همراه یک سگ آبی تصمیم به نجات حیوانات در یک ماموریت خطرناک می گیرند و در این مسیر به دوستان صمیمی برای یکدیگر تبدیل می شوند و…

یادگیری زبان چینی

توانایی خود را برای یادگیری زبان چینی با این آلبوم افزایش دهید. یادگیری یک زبان جدید می تواند هیجان انگیز باشد ، اما این اغلب برای برخی دشوار است.

این البوم به منظور کمک به یادگیری زبان برای کسانی که در حال یادگیری زبان چینی هستند طراحی شده است.

۴ نمونه تبلیغات سابلیمینال در ایمیل مارکتینگ

پیام های پنهان یا تبلیغات سابلیمینال در همه جا هستند اگر متخصص بازاریابی باشید می فهمید که این پیام ها تا چه اندازه می توانند حیاتی باشند.

با این حال ، وقتی صحبت از تبلیغات سابلیمینال یا پنهان در ایمیل مارکتینگ می شود به نظر نمی رسد این کار با توجه به برخی از نمونه های معروف که از برندهای بزرگ می بینیم ساده باشد.

چگونه باورهایمان را تغییر دهیم؟راه کار دقیق

ایا فکر می کنید با داشتن هوش بینهایت و یادگیری همه آموزشها ، تغییر باور امری آسان است ؟ اگر اسان بود ما هر باوری را میتوانستیم بدون اینکه ان باور دوباره خودش را نشان بدهد تغییر دهیم ولی با این وجود ، گاهی اوقات یک فکر یا باور به سرعت تغییر می کند. شاید برخی از باورها به آسانی تغییر کنند و برخی دیگر سخت تر .

 

چرا برخی اسان و برخی سخت تغییر میکنند؟ اگر تکنیک های خاصی برای تغییر برخی از باورها کار کند ، اما برای باورهای دیگر کار نکنند چه؟

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید