بیشتر از چیزی که چشم شما از تبلیغات پنهان میبیند ، ناخوداگاه شما درک میکند!

بیشتر از چیزی که چشم شما از تبلیغات پنهان میبیند ، ناخوداگاه شما درک میکند!
چکیده این مطلب : انتشار : ۱۹ , آبان , ۱۳۹۷ ۱ نظر ۱۶۴۰ بازدید

این پیام ها می توانند افکار و اعمال بعدی افراد را تحت تاثیر قرار دهند جالب توجه این است که گیرنده از وجود هر چیزی که دیده است بی اطلاع است، در حالی که اقدامات و تفکر فرد تاثیر پیام های پنهان دریافتی را نشان می دهد،

 

تبلیغات پنهان تکنیکی است که پیام ها را در تبلیغات پنهان می کنند که انها فقط توسط ذهن ناخودگاه درک و پردازش می شوند. روش های جالب بسیار دیگری وجود دارد که این تکنیک در رسانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

کلمه “پنهان” یعنی درک اطلاعات در زیر آستانه درک آگاهانه انسان. این تکنیک معمولا در تبلیغات استفاده می شود که  هدف از تبلیغات پنهان این است که پیامی را به صورت مخفی یا بدون تلاش به ذهن افراد وارد میکنند. تکنیک پیام های پنهان به میزانی که چشم انسان قادر به تشخیص پیام مورد نظر نیست، اما ناخودآگاه یا ذهن عمیق تر آن را تحریک می کند طراحی میشوند.

 

این پیام ها می توانند افکار و اعمال بعدی افراد را تحت تاثیر قرار دهند جالب توجه این است که گیرنده از وجود هر چیزی که دیده است بی اطلاع است، در حالی که اقدامات و تفکر فرد تاثیر پیام های پنهان دریافتی را نشان می دهد، از انجا که ناخوداگاه تمامی اتفاقات و زندگی ما را کنترل می کند دلیل این اتفاق این است که این پیام ها در سطح ناخودآگاه درک می شوند و خودآگاه قادر به پردازش انها نیست.

 

 ناخوداگاه شما درک میکند
این پیام ها می توانند افکار و اعمال بعدی افراد را تحت تاثیر قرار دهند.

حضور سایه ها،

اثرات بصری یا دیداری و نور ، درک ابعاد یک تصویر را تحت تاثیر قرار می دهد با توجه به مکانیزم نوری چشم انسان، تصویر بر روی شبکیه چشم تحت تأثیر مقدار و جهت نور موجود در تصویر بررسی می شود، نور تابیده شده می تواند قضاوت انسان و درک تصویر را تحت تاثیر قرار دهد حضور چنین جلوه های بصری در یک تصویر، بر شیوه ای که چشم انسان آن را درک می کند تأثیر میگذارد در ادامه نمونه هایی از این جلوهای بصری را خواهیم دید:

 

 

 

 ناخوداگاه شما درک میکند
اثرات بصری یا دیداری و نور

این عکس تا حدی درهم است که موضوع تصویر برای چشم ها واضح نیست اما  این نقشه دنیا به صورت کریستال شفاف را نشان میدهد که اثر نور سبب ایجاد سایه های ضعیف شده است. آیا پیام پنهانی را می توانید پیدا کنید؟

 

 

 

 

 ناخوداگاه شما درک میکند
این تصاویر در سطح ناخودآگاه احساس می شوند.

 

در نگاه اول، به نظر می رسد یک نقاشی در آب رنگ است. اما دیدن دو چشم بزرگ دشوار نیست. آیا دیدن این تصویر به معنای یک عنصر ترسناک به صورت پنهانی درک می شود؟

 

 

استفاده از تکنیک پیام های پنهان توسط رسانه های بصری در محصولاتی که نام های تجاری در تصاویر دارند نیز دیده می شود که در این مقاله به خوبی در مورد آن شرح داده شده است لذا تبلیغ کنندگان از تکنیک هایی استفاده می کنند که در آن یک تصویر یا یک متن بارها و بارها فلش می زند هر چند این در عرض چند ثانیه رخ داده تا حدی که غیر قابل دیدن یا نامرئی است اما این تصاویر در سطح ناخودآگاه احساس می شوند.

 

تحقیقات نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض چنین تکنیکی نفوذ و تأثیر عمیقی روی بیننده دارد بعضی از مطالعات دیگر نشان داده اند که تصاویر بصری ارائه شده تأثیر بیشتری نسبت به متن بر مخاطبان میگذارد به عنوان مثال برنده شدن جرج بوش در انتخابات ریاست جمهوری که در ویدئو میتوانید عملکرد این روش را ببینید :

 

 

 

پیام پنهان rat دقیقا در ثانیه ۲۴ منتقل می شود

تبلیغات پنهان در رسانه های صوتی نیز استفاده می شود به طوری که در آن صداها به صورت نامفهموم ضبط می شوند که برای گوش انسان به عنوان صداهای نامفهوم شنیده می شوند در حالی که ذهن ناخودآگاه پیام ها را درک می کند گفته می شود که پیام های صوتی پنهان نیز می توانند شنوندگان را به اقداماتی تحریک کنند که قصد طراح پیام است.

 

 

 

 

 

آنچه که به طور مستقیم توسط چشم ها درک می شود تصویر دو نفر است که با یکدیگر صحبت می کنند، احتمالا دو بازرگان در مورد معامله بحث می کنند که قصد به توافق رسیدن را دارند این هدف از طریق سایه هایشان به راحتی منتقل می شود که آنها دست داده اند. شما چی فکر میکنید؟

 

اعتقاد بر این است که پیامهای پنهان بر وضعیت ذهنی و رفتار فرد تاثیر میگذارند به گفته محققان، این تبلیغات به طور موثری روی ارتباطات اثرگذار است.صنعت فیلم و تلویزیون معمولا از تکنیک پیام های پنهان برای جذب مخاطب استفاده می کنند فیلم مشهور “Fight Club” تصویری از تایلر دردان را در قالب یک سری عکس های پنهان قبل از این که شخصیت وارد فیلم شود فاش کرد که در این لینک به صورت رایگان می توانید این فیلم را دانلود کنید.

ناخوداگاه شما درک میکند
Fight Club

 


آنچه که چشم ها می بینند مردی است که به بالا نگاه میکند و استفاده از رنگ ها و ستاره ها به ایالات متحده و سیاست اشاره دار اما آنچه که هوشمندانه منتقل می شود این است که او یک جمهوری خواه است. سایه فیل را ببینید؟

 

تبلیغات پنهان
پیام ها هوشمندانه منتقل می شوند

برای مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری ایالات متحده، یک تبلیغات تلویزیونی کلمه “بوروکرات” را به شکل یک تصویر پنهان نشان دادند که در بالا ویدئو آن را مشاهده کردید برخی از سریال های تلویزیونی به وسیله تکنیک پنهان برای بخش قسمت های بعدی سریال ها استفاده کردند همچنین مسابقات فرمول از ماشین های نقاشی شده استفاده میکند به طوری که در انها پیامی گنجانده شده است به نظر می رسید که آنها ساخت مواد مخدر را ممنوع کرده اند.

 

 

 

 

 

 

در این لینک توضیحات بیشتر را می توانید ببینید. ۱۰واقعیت در مورد پیام های پنهان

تبلیغات پنهان
از این تکنیک برای تبلیغ محصولات از طریق ارتباط در سطح ناخودآگاه استفاده میکنند.

یک پیام پنهان، به معنای واقعی کلمه پنهان است! حروف قرمز به طور جداگانه تشخیص داده میشود و چیزی که مشاهده می کنید، بلوک های حروف به صورت تصادفی قرار گرفته اند و می دانید که تصویر چه چیزی به شما میگوید.

 

 

 

 

 “شما عالی هستند”

تبلیغات با استفاده از این تکنیک برای تبلیغ محصولات از طریق ارتباط در سطح ناخودآگاه استفاده میکند در بسیاری از موارد، تبلیغ کنندگان آرم محصولات خود را در تبلیغات خود جاسازی می کنند آنها شعارها و پیام های تبلیغاتی را به عنوان بخشی از آگهی ها به ذهن ناخودآگاه مخاطبان خود وارد می کنند.

 

 

 

بعضی افراد تبلیغات پنهان را مورد انتقاد قرار داده اند، در حالی که دیگران در حال پیدا کردن راه هایی برای استفاده از این تکنیک در جهت مثبت هستند. همانطور که مشخص است پیام های پنهان در سطح ناخودآگاه درک شده است بنابراین تبلیغات پنهان پتانسیل موثر در ترویج موفقیت افراد را دارد.در حالی که این روش ممنوع شده است هنوز مورد استفاده شرکت ها قرار میگیرد بنابراین دور از انتظار نیست که ما نیز توسط رسانه در معرض این پیام ها باشیم ، برای َآشنایی بیشتر با این روش و برنامه ریزی ناخوداگاه برای رسیدن به اهداف شخصی می توانید از پکیج زیر استفاده کنید.

 

 

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  


  سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

  این مطلب را به اشتراک بگذارید  امتیاز شما به این مطلب

  train-your-brain.jpg
  

  جست و جو

  برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

  پیام های سیستم

  انتشار مقاله : داستانی واقعی از قدرت عبارت های تاکیدی

  آیا می دانستید که عبارات تاکیدی می توانند تأثیر باورنکردنی بر زندگی ، سلامت ، شغل و روابط شما داشته باشند؟

  در کارگاه های آموزشی فرانکلین کاوی (Franklin Covey) در طول جلسه یک خانم ، داستانی در مورد عبارات تاکیدی که زندگی او را تغییر داد به اشتراک گذاشت.

  این داستان به شما انگیزه می دهد تا عبارت های تاکیدی را با قدرت بیشتری استفاده کنید.

  آپدیت مقاله: ذهن ناخوداگاه چطور روی اعمال و رفتار ما کنترل دارد؟

  ناخوداگاه چطور روی اعمال و رفتار ما کنترل دارد؟

  پیامهای سابلیمینال و محرک های روانشناسی ما را به این باور می رساند که بدون اینکه متوجه شویم می توانیم تحت تأثیر قرار بگیریم ، اما سوال این است که ذهن ناخودآگاه ما چقدر قدرتمند است؟

  گاهی اوقات وقتی از خودم می پرسم که چرا انتخاب خاصی کرده ام ، متوجه می شوم که واقعاً نمی دانم. تا چه حد تحت کنترل چیزهایی هستیم که از آنها آگاه نیستیم؟ – پل ، ۴۳ ، لندن

  Sometimes when I ask myself why I’ve made a certain choice, I realise I don’t actually know. To what extent we are ruled by things we aren’t conscious of? – Paul, 43, London

  چرا این ماشین را خریدید؟ چرا عاشق شریک زندگی خود شدید؟ وقتی شروع به بررسی اساس انتخاب های زندگی خود می کنیم ، خواه مهم باشند یا نه ، ممکن است به این نتیجه برسیم که سرنخ چندانی نداریم. ما حتی ممکن است تعجب کنیم که آیا ما واقعاً ذهن خود را می شناسیم و چه چیزی خارج از آگاهی ما در آن می گذرد.

  انتشار مقاله : چگونه ذهن خود را برای موفقیت در ترید و معاملات مالی برنامه ریزی کنید؟

  ضمیر ناخودآگاه همیشه برنده است

  دلیل این امر این است که همه ما برنامه های ناخودآگاه زیادی داریم لذا ممکن است آگاهانه طرز فکر خاصی را دوست داشته باشیم و به اثربخشی آن اعتقاد داشته باشیم اما این بدان معنا نیست که ما می توانیم به طور مداوم به این نوع شیوه تفکر را حفظ کنیم مخصوصاً وقتی شرایط سخت می شود. در شرایطی که اوضاع سخت می شود، برنامه های قدیمی ناخوداگاه ما که هنوز در لایه های زیرین دفن شده اند دوباره فعال می شود و ما طرز فکر جدیدی را که تازه یاد گرفته بودیم کاملاً فراموش می کنیم.

  آپدیت مقاله : چطور رویاهایتان را کنترل کنید؟

  ما حدود شش سال از زندگی خود را در خواب می گذرانیم – یعنی ۲۱۹۰ روز یا ۵۲،۵۶۰ ساعت. اگرچه ما می توانیم از تصورات و احساساتی که در خواب مشاهده می کنیم آگاه باشیم ، اما بیدار نیستیم. این توضیح می دهد که چرا نمی توانیم تشخیص دهیم که در خواب هستیم و اغلب رویاهای خود را با واقعیت اشتباه می گیریم.

  برخی از افرادی که رویای شفاف می بینند توانایی این را دارند که در رویاهای خود آگاهانه بدانند که در حال رویا دیدن هستند، آنها حتی می توانند کنترل رویاهای خود را در دست بگیرند (فیلم تلقین با بازی لئوناردو دی کاپریو را مشاهده کنید).

  رویاهای شفاف هنوز یک موضوع در حال مطالعه است ، اما پیشرفت های اخیر نشان می دهد که این حالت ترکیبی از هوشیاری و خواب است.

  فوق انگیزشی روح

  انیمیشن روح ، درباره جو گاردنر، معلم و نوازنده یک گروه موسیقی در دبیرستان است که همیشه آرزو داشت روی صحنه به اجرای موسیقی جاز بپردازد؛ حالا بالاخره این فرصت را پیدا کرده است اما یک حادثه باعث می‌شود تا روح وی از بدنش جدا شود و…

  آپدیت مقاله : برنامه نویسی ذهنی چیست؟

  آیا تا به حال اهداف و رویاهایی داشته اید که محقق نشده اند؟

  باور نکردنی است اما ۹۲ درصد از مردم می گویند به اهداف و تصمیماتی که اول سال برای خود تعیین می کنند نمی رسد. با این آمار بالا باید چیزی بین آنها مشترک باشد که آنها را عقب نگه داشته است.

  پس از تحقیقات انجام شده روی ۸٪ کسانی که به اهداف خود دست رسیده اند، موارد متفاوتی در مورد آنچه که این افراد موفق انجام می دهند وجود دارد.

  ۱۰ عبارت تاکیدی که قدرت ذهن شما را تقویت می کند!

  عبارات تاکیدی چه هستند و چه کمکی به من میکنند؟

  آیا می دانستید که ضمیر ناخودآگاه شما تقریباً ۹۰ درصد از کل قدرت ذهن شما را تشکیل می دهد…

  برخلاف ذهن آگاه (که مسئول فعالیت های روزانه شما در هنگام بیداری است) ، فقط ۱۰ ذهن شما را تشکیل می دهد؟

   

  به همین دلیل است بسیاری از افرادی که سعی می کنند وزن خود را کاهش دهند ، سیگار را ترک کنند یا عادت جدیدی داشته باشند موفق نمی شوند – زیرا آنها به سادگی نمی دانند که رمز موفقیت در دسترس ضمیر ناخودآگاه و برنامه ریزی مجدد آن با اطلاعات جدیداست.بنابراین ، چگونه به ذهن ناخودآگاه خود دسترسی پیدا کنید و آن را تغییر دهید؟

  آپدیت مقاله : ۴۲ عبارت تاکیدی رابطه عاشقانه

  یک رمان نویس فرانسوی ، با نام مستعار جورج سند ، گفت: “تنها یک خوشبختی در این زندگی وجود دارد ، دوست داشتن و دوست داشته شدن.” چه آگاه باشید و چه نباشید ، هر فردی با قلبی تپنده به دنبال عشق و دوست داشتن است. برای شاد بودن توجه به سیستم عاطفی و روحی ما بسیار حیاتی است!

  آپدیت مقاله : چطور با قدرت ضمیر ناخوداگاه پول را سریع جذب کنیم؟

  ثروت از ذهن شما شروع می شود. اگر می خواهید ثروتمند شوید ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که ذهن ناخودآگاه خود را برای جذب ثروت آموزش دهید. راه این کار این است که ابتدا افکار ثروتمندانه را در ذهن خود ایجاد کنید و سپس افکار خود را در عمل استفاده کنید.

  اگر بتوانید یاد بگیرید که چگونه ذهن خود را برای تصمیم گیری درست آموزش دهید، طبیعتاً پول به زندگی شما جذب می شود. به عنوان مثال ، سایت فوربس بهترین استراتژی هایی که میلیونرهای خودساخته از آنها برای ایجاد ثروت استفاده می کنند نوشته است. یکی از این استراتژی این است: ذهنیت خود را درباره پول تغییر دهید. در ادامه مقاله آمده است:

  فیلم انگیزشی جنگل

  داستان فیلم درباره‌ی فردی به نام یوسی است که عاشق ماجراجویی و کشف جاهای جدید است ، یوسی با گروهی همراه با یک راهنما همراه می‌شود و به جنگل‌های بولیوی می‌روند تا به دنبال یک روستا از سرخ‌پوستان آنجا بگردند. اما آنها به زودی متوجه می‌شوند که این جنگل بسیار مرموز و عجیب و غریب هست و…

  آپدیت مقاله : چطور به خواسته هایمان برسیم؟

  اگر خلق آرزوها و جذب خواسته ها بدون دردسر و فوری انجام شود چه می شود؟

  قبلا در مورد ضمیر ناخودآگاه مطالب زیادی منتشر شده است بنابراین اگر آن مطالب را مطالعه کرده باشید باید بدانید که زبان ضمیر ناخودآگاه زبان احساسات است.

  اما شاید ندانید که از ضمیر ناخودآگاه می توانید برای خلق سریع اهداف استفاده کنید. چه باور کنید چه نکنید برای رسیدن به اهداف نیازی به طی کردن پروسه طولانی ندارید ، بنابراین چه چیزی باعث می شود که ضمیر ناخودآگاه بتواند به این قدرت دسترسی داشته باشد؟

  ژان دارک – صحبت با فرشتگان

  ژان دارک یا Joan of Arc که بود؟

  ژان دارک دختر روستایی جوانی بود که در آخرین مراحل جنگ صد ساله زندگی می کرد، این جنگ مجموعه ای از درگیری های نظامی بین کشورهای فرانسه و انگلیس بود که در سال ۱۳۳۷ به دلیل اختلاف ارثی بر سر سلطنت فرانسه آغاز شد در نهایت این جنگ در سال ۱۴۵۳ به پایان رسید. این جنگ ۱۱۶ ساله شاهد ظهور و سقوط چندین پادشاه و اشراف زاده بود که بسیاری از آنها در نوع خود قابل توجه بودند با این وجود ژاندارک Joan of Arc یکی از خارق العاده ترین چهره های دوره است.

  آپدیت مقاله : ۱۰ راه ساده و زیبا برای ارتباط با راهنمای روح

  در اول این مقاله توضیحاتی از خانم گابریل برنستین را در مورد چگونگی ارتباط با راهنمایان روحی دریافت کردیم و اما در ادامه این مقاله ارتباط از طریق اعداد را بررسی میکنیم.

  همه ما فرشتگان را در اطراف خود داریم ، اما فرشتگان همیشه با روش های ساده یا واضحی که تفسیر و درک آن آسان باشد با ما ارتباط برقرار نمی کند.

  بیشتر اوقات ، هدایت فرشتگان با نشانه های مرموز و وقایع غیر عادی همراه است که برای درک آنها باید با آنها همسو باشید.

  به یاد داشته باشید ، فرشتگان موجوداتی آسمانی هستند و در قلمرویی زندگی می کنند که در یک فرکانس ارتعاشی بالاتر از جهان فیزیکی هستند. فرشتگان به عنوان پیام رسانان آسمانی، بالاترین حقیقت ، خدا یا منبع ، به قوانین خدا مقید هستند و بدون رضایت مستقیم ما نمی توانند در وقایع زندگی ما دخالت کنند.

  به همین دلیل است که فرشتگان راهنمایی های خود را در قالب نشانه ها و پیام های نمادین برای ما ارسال کنند.

  آپدیت مقاله : چطور در یک ماه یک میلیارد تومان درامد داشته باشیم؟

  موفقیت بدست می آید ، داده نمی شود. شما باید تلاش کنید و این تلاش باید در جهت علاقه ، رویاها و اهداف شما باشد.

  ما به عنوان انسان ویژگی هایی داریم که هیچ گونه دیگری در این کره خاکی ندارد. ما قدرت تخیل داریم. ما می توانیم به آینده طوری نگاه کنیم که می خواهیم و آرزو داریم آنگونه باشد. این یک هدیه خدادادی است که بسیاری از مردم از آن استفاده می کنند و با استفاده از آن به دنبال تحقق رویاهای خود هستند. در سفر به سمت موفقیت ، تخیل شما را متمرکز نگه می دارد. منطبق نگه داشتن افکار و رویاهای خود با آینده ای که آرزو دارید ، بدون اینکه بخواهید خودتان را تحت فشار قرار دهید شما را به جلو سوق خواهد داد. بزرگ فکر کنید ، رویاهای بزرگ داشته باشید و هرگز محدودیتی در آنچه می توانید انجام دهید ایجاد نکنید.

  ورود به حساب کاربری

  ایجاد حساب کاربری جدید