متقاعد کردن ذهن با سابلیمینال یک پدیده جدید نیست

متقاعد کردن ذهن با سابلیمینال یک پدیده جدید نیست
چکیده این مطلب : انتشار : ۲۰ , آبان , ۱۳۹۹ ۲ نظر ۱۳۰۰ بازدید

از زمانی که مجله Science در سال ۱۹۸۰ گزارشی را توسط دو بازپرس ، R. Zajonc  و W. Kunst-Wilson منتشر کرد ، بازاریابان به پتانسیل متقاعد سازی سابلیمینال علاقه نشان داده اند.

 

متقاعد کردن ذهن با سابلیمینال یک پدیده جدید نیست ، اما جنبه های مثبت و منفی آن چالش برانگیز هستند.

در طول ۲۵ سال گذشته ، استراتژی های بازاریابان دنیا در حال تغییر بوده است. یکی از روندهای برجسته ، جذابیت روز افزون دستگاههای پیشرفته برای تشخیص هویت یا فعال کردن نتایج امیدوارکننده تر برای محصولات یا خدمات است.

 

این تکنیک ها – که آنرا دستگاه های ترغیب کننده می نامند با استفاده از موسیقی های پس زمینه و فشرده سازی پیام های فروش برای افزایش فروش است. اگرچه این تکنیک ها بحث برانگیز بوده اند اما کاربردهای مثبت نیز داشته اند.

 

کتاب “طرفداران پنهان” در سال ۱۹۵۷ به چاپ رسید. در سالهای اخیر تمایل قابل توجه منافع ملی به متقاعد کننده یا ارتباطات سابلیمینال وجود داشته است.

 

The Hidden Persuaders
کتاب هواداران پنهان Vance Packard

 

یک کمیته کمیته علوم و فناوری از مجلس نمایندگان ایالات متحده یک جلسه یک روزه در مورد ارتباطات سابلیمینال برگزار کردند که تولید کنندگان تجهیزات ، روانشناسان ، وکلا و مقامات دولتی را گرد هم آورده بود. سی بی اس نیوز درمورد یک شرکت میشیگان به نام Stimutech  گزارش داد که نوارهای ویدیویی را با پیام های پنهان شده بازاریابی می کند.

 

 

با توجه به این فعالیت جدید تعدادی از موسسه های بازرگانی که با صراحت به دنبال گسترش بیزینس خود هستند از وسایل ارتباطی سابلیمینال به عنوان ابزاری با اهداف کاملاً متفاوت استفاده می کنند:

 

 

 

ابزارهای سابلیمینال در بازاریابی

از زمانی که مجله Science در سال ۱۹۸۰ گزارشی را توسط دو بازپرس ، R. Zajonc  و W. Kunst-Wilson منتشر کرد ، بازاریابان به پتانسیل متقاعد سازی سابلیمینال علاقه نشان داده اند.

 

آنها گزارش دادند که رتبه های لایک / دیس لایک می توانند تحت تأثیر محرک هایی قرار بگیرند که واقعاً سابلیمینال هستند هنوز هم مشکلات عملی وجود دارد. آستانه تحریک هرد فرد متفاوت است برخی برای احساس کردن یک پیام و اثربخشی آن حداقل ۱۰۰ میلی ثانیه برای هر پیام زمان لازم دارند. آزمایشاتی وجود دارد که نشان می دهد افرادی که در معرض کلمه چشمک زن  “گوشت ” قرار گرفتند بعداً خود را گرسنه تر از افرادی که در معرض این پیام نبودند گزارش دادند.

 

یکی از تولید کنندگان پیشرو در ابزارهای پردازش subliminal – دکتر هال بکر ، استاد سابق تولان ، آموزش دیده علوم عصبی آزمایشگاهی و مهندس برق بوده است.

 

وی تولید کننده تجهیزات پخش رادیویی در سوپر مارکت ها ، آژانس های املاک و مستغلات ، نمایندگی های اتومبیل و آژانس های مسافرتی را تولید می کند. او می گوید علاقه زیادی به تبلیغات پنهان یا سابلیمینال در فروشگاه دارد و می گوید تبلیغات سابلیمینال ممکن است در فیلم هایی که در سینماها نمایش داده می شود وجود داشته باشد.

 

همچنین علاقه به استفاده از کاغذ سفید معمولی برای انتقال پیام های فروش وجود دارد.شرکت Suppa در فالبروک ، کالیفرنیا ، کاغذهایی تولید می کند که گفته می شود ” پیامی را به چشم منتقل میکند “

 

آزمایشگاه های تحقیقاتی ارتباطات عصبی در Danbury ، تبلیغات مربوط به شیرینی ها در Suppa  را آزمایش کردند و به این نتیجه رسیدند که تبلیغاتی که در آن کلمه “خرید” تعبیه شده است ، برانگیختگی مغزی بیشتری نسبت به تبلیغات با کلمه “نه” ایجاد می کند و دسته اول تمایل واقعی بیشتری به خرید آب نبات دارند.

 

بکر می گوید: “در زمینه بازرگانی فعالیت های زیادی ادامه دارد. Timothy E. Moore ، استاد روانشناسی می گوید اگرچه این محرک ها ممکن است بسیار کوچک باشند ، اگر روی مخاطبان چند میلیونی مورد استفاده قرار گیرند ، می توانند ثابت کنند که “مقرون به صرفه هستند یا خیر “

 

 

subliminal-marketing
بازاریابی سابلیمینال با لوگوها

 

 

اما استفاده تجاری دیگری نیز برای سابلیمینال ها وجود دارد.

 

استفاده شده برای تغییر رفتار

در سالهای اخیر تمرکز اصلی هال بکر استفاده از پردازنده های سابلیمینال برای کاهش جرم و یا افزایش بهره وری در فروشگاه ها و جاهای دیگر بوده است. دادستان کل لوئیزیانا از وی خواست که در دو سمینار در مورد دزدی از فروشگاه ها صحبت کند.

 

در موسیقی پس زمینه یک سوپر مارکت در منطقه نیواورلئان وی پیام های کوتاهی مانند “من صادق هستم” ، “من دزدی نخواهم کرد” جایگذاری شد این پیام ها ، که به مدت شش ماه مداوم پخش می شد هم در مورد کارکنان و هم در مورد خریداران اختصاص داده شده بود،  طبق گزارش ها ، کسری صندوق از ۱۲۵ دلار در هفته به ۱۰ دلار کاهش یافت و در شش ماه سرقت از حدود ۸۰۰۰ دلار در ماه به ۲،۰۰۰ دلار کاهش یافت.

 

وی در دو فروشگاه زنجیره ای بزرگ تجهیزات مشابهی را نصب کرد تا تلاش کند جابجایی بالای کارمندان را کاهش دهد. در اینجا آزمایش پیام های “من مراقب هستم” ، “من مهم هستم” ، “ما یک تیم هستیم” پنهان شد ، هال بکر گزارش داد که طی یک دوره ۱۱ ماهه ، تعویض کارمندان در این دو فروشگاه نزدیک به ۵۰ درصد کاهش یافته است در حالی که گردش در ۶۰ فروشگاه دیگر زنجیره ای همان مقدار باقی مانده است.

 

 

برند های معتبر
سابلیمینال برندینگ

 

استفاده باز از پیام های پنهان (سابلیمینال)

بکر می گوید ، حدود یک سال قبل ، که در آن مجبور بود محرمانه بودن عملیات را از مردم پنهان کند خسته شد.تمرکز اصلی او در حال حاضر کمک به پنهان سازی پیام ها در نوارها و فیلم های ویدئویی است که توسط افرادی انجام می شود که به دنبال رهایی از عادت های بد یا استرس هستند.

 

در چنین حالتی گفته می شود که آنچه را که می بینند یا می شنوند ، حاوی پیامهای پنهان یا سابلیمینال است.مجموعه ای از شرکت ها برای فروش چنین خدمات مفیدی به مردم پدید آمده است. به این معنا که متقاعد سازی سابلیمینال به یک محصول تبدیل شده است.

 

طرفداران روانشناسی شناختی متقاعد سازی در سطح ناخودآگاه معتقدند ذهن ناخودآگاه ما ابتدایی تر است و اگر در سطح ناخودآگاه تمایل به انجام کاری پیدا کنید ، به تقویت قدرت اراده آگاهانه شما کمک می کند. برخی این را “یادگیری ناخوداگاه” ، برخی دیگر “فعال سازی روانشناسی سابلیمینال” می نامند.

 

بکر ، هم اکنون در فورت کالینز ، کولون ، فایل های صوتی و ویدئوهایی تولید می کند تا به افراد کمک کند روی مواردی مانند بهبود عزت نفس و کاهش وزن کار کنند. شرکت ارتباطات Mind در گراند رپیدز ، میشیگان ، کاتالوگ فایل ها برای همه چیز از رفع اعتیاد به قند و ترک سیگار تا اعتماد به نفس بیشتر ارائه می دهد.

 

یک روش واضح تر پزشکی توسط دکتر تام بودینسکی ، یکی از پیشگامان بیوفیدبک در دنور انجام می شود. او از کاستهای سابلیمینال ساخته شده توسط Videophonic Enterprises برای کار با بیماران استرس زا در کلینیک خود و در دو بیمارستان دنور استفاده کرد.

 

شواهدی از اثربخشی چنین استفاده علنی از سابلیمینالها تقریباً حکایتی است. مطالعات سیستماتیک تأثیر طولانی مدت هنوز مورد نیاز است.

 

 

فروش سابلیمینال
تاثیر پیام های سابلیمینال روی چشم

آزمایشات روی چشم

محققان بازار دریافتند که نسبت به آنچه مصرف کنندگان مستقیماً به آنها می گویند ، محتاط باشند به این معنی که نگران کردن یا تمایل به خوشحال کردن محقق می تواند نتایج گمراه کننده ای به بار آورد، به اعتقاد آنها ، بادی لنگویج اغلب سرنخ های قابل اعتماد تری می دهد.

 

یکی از مناطق مورد علاقه بدن برای درک حقیقت مردمک چشم است. وقتی شخصی به آنچه مشاهده می کنند علاقه مند باشد مردمک چشم گشاد تر می شود بنابراین اگر مردمک شخص مورد نظر کوچک تر شود این نشان می دهد که او علاقه کمتری به آنچه انجام میدهد دارد.

 

یک روانشناس آلمانی متولد ، اکهارد هس ، برای اولین بار به ماشینی به نام (اندازه گیری مردمک چشم) اشاره کرد که چگونه بیننده نسبت به تصاویر در تلویزیون یا عکس روی محصولات بسته بندی عکس العمل نشان میدهد. بسیاری از آژانس ها به این دستگاه به عنوان معیار سریع اندازه گیری تمایل افراد اشاره کردند. برخی به اشتباه تصور می کردند که این دستگاه ها به آنها پاسخ می دهد که آیا بینندگان آنچه را که می بینند دوست دارند یا نه اما آنچه دستگاهها انجام دادند این بود که علاقه را نشان می دهند در واقع خیلی بیشتر از پاسخ مثبت یا منفی.

 

 

اما کدام بخش از آگهی تبلیغاتی باعث ایجاد گسترش یا انقباض مردمک چشم می شود؟ دستگاه مخصوص رایانه ای برای این کار ایجاد شده است. این دستگاه حرکت چشمان ما را هنگام مشاهده یک آگهی دنبال می کند و اندازه گیری می کند که چه جنبه های تبلیغاتی بیشترین “قدرت ” را دارند ، که این یک عامل مهم برای طراحان تبلیغاتی است.

 

شرکت خدمات پژوهشی ادراک در Englewood Cliffs ، N.J. ، تخصص تبلیغاتی خود را برای تبلیغ کنندگان در بیشتر کشورهای غربی ارائه می دهد.

 

 

 

آزمایشات روی بدن

دستگاه های مختلفی واکنش بدن به تبلیغات و فیلم های آزمایشی را اندازه گیری می کنند. معمولاً مجموعه ای طبقه بندی شده از دستگاه ها در خیابان ها و سینماها مجهز به وسایل اندازه گیری واکنش های بدن هستند که اطلاعات بینندگان را منتقل می کند. به ساده ترین شکل ، به افراد آموزش داده می شود که برای اندازه گیری ، مثلاً پنج حالت مورد علاقه از شور و شوق تا عدم تمایل یا خیلی خوب تا خیلی بد را با فشار دادن دکمه نشان دهند.

 

در بعضی موارد ، افراد به عکس العمل دعوت نمی شوند و فقط باید تماشا کنند زیرا سنسورهای الکترونیکی برای اندازه گیری واکنش پوستی به انگشتان یا سایر قسمتهای بدن متصل می شوند.پوست فردی که از ویدئو لذت می برد ، عرق کمتری نسبت به پوست یک فرد بیخیال دارد، همچنین علاقه بیننده نیز غالباً توسط تست سنجش سنجیده می شود.

 

 

 

آزمایشات روی صدا

غالباً تصمیمات میلیون ها دلاری برای راه اندازی یک محصول جدید استفاده اتخاذ می کنند ، بنابراین از انجا که پاسخ های کلامی اغلب قابل اعتماد نیستند زیرا ممکن است افراد مودبانه دروغ بگویند ، یا ممکن است طوری صحبت کنند که خیلی از پاسخ خود مطمعن نیستند.

 

اخیراً ، برخی آژانسها و شرکتهای بزرگ تبلیغاتی در حال استخدام کارآگاهان صدا هستند ، مانند تحقیقات بازار VOPAN در بوستون.VOPAN ، که برای تجزیه و تحلیل صدای کوتاه است ، صدای عادی شما را آزمایش می کند ، سپس زمان اظهار نظر در مورد یک کالای تجاری یا محصولی که به تازگی در معرض آن قرار گرفته اید ، صدایی را روی صدای شما ریکورد می کنند و یک کامپیوتر میزان تغییر و جهت تغییر صدای را از صدای معمولی را تجزیه و تحلیل می کند.

 

تغییرات خاص بدان معنی است که شما احتمالاً دروغ گفته اید و واکنشی دیگر بدان معنی است که شما واقعاً مشتاق هستید.

 

 

شدت علاقه به استفاده از این تکنیک برای آزمایش تبلیغات محصولات در برابر تبلیغات تلویزیونی برای همان محصول بسیار زیاد است. دلیل این امر این است که بدن شواهد اصلی بیشتری هنگام خواندن پیام، نسبت به فعالیت ذهنی انها هنگام شنیدن پیام نشان میدهد. تلویزیون نیز رسانه ای با “درگیری کم” نامگذاری شده است ، که نشان می دهد احتمال کمتری برای یادآوری پیام ها وجود دارد.

 

 

 

صدا و تصاویر سابلیمینال
پیام های فشرده سابلیمینال در فایل های صوتی تصویری

 

پیام های فشرده شده

بازاریابان تبلیغاتی مدتهاست که ابراز نگرانی کرده اند که نمی توانند در یک تبلیغ ۱۵ یا ۳۰ ثانیه ای در رادیو یا تلویزیون آنچه مورد نیاز است را بگویند همانطور که هزینه های هر ثانیه افزایش یافته است ، پاسخ این است : پیام را سریعتر کنید.

 

به طور معمول ، هنگامی که شما یک پیام ضبط شده را از طریق یک دستگاه با سرعت بالاتر (بیش از ۱۵۰ کلمه در دقیقه) پخش می کنید ، صدای پخش شده یک صدای غیر طبیعی و گوش خراش خواهد بود.روانشناسان ، متخصصان الکترونیکی و رایانه به هم پیوسته اند تا دستگاهی تولید کنند که حتی اگر ۳۰ یا ۴۰ درصد سرعت فایل را افزایش داده شود ، صدایی که پخش می شود یک صدای نرمال باشد.

 

جیمز مک لاچلان ، استاد بازاریابی در دانشگاه نیویورک ، ظاهراً ابتدا با یک شرکت جدید به نام Timely وارد فشرده سازی زمان شد تصمیماتی اتخاذ شد که هر نقطه از تبلیغات تا ۵/۱ دلار متراکم شود.

 

وی گزارش تحقیقاتی را نشان داد که نه تنها هیچ پیام جهت دریافت با افزایش سرعت از بین نرفته است ، بلکه شنوندگان نیز این روش را ترجیح می دهند و همچنین نرخ فراخوان بالاتری از ان تبلیغ درخواست شد.

 

افزایش سرعت تبلیغات تلویزیونی بسیار پیچیده است زیرا صدا و تصویر باید در هماهنگی با هم باقی بمانند. با این حال ، این مشکل نیز برطرف شده است ، یکی از دستگاههایی که ظاهراً قادر به انجام آن است Lexicon Varispeech II نام دارد. قسمت صوتی روی یک نوار فشرده و پخش می شود در حالی که قسمت تصویری روی نواری دیگر با سرعت زیاد پخش می شود سپس این دو با هم مچ می شوند.

 

آزمایشات با تبلیغات واقعی نشان داد که در پنج مورد از شش مورد ، نسخه سریعتر اثر بخش تر است. شرکت هایی مانند Allstate  و هرتز پیام های خود را با ۲۰ درصد بالاتر از سرعت عادی اجرا می کنند.

 

 

با این حال نتایج هنوز هم قطعی نستند. مطالعات نشان می دهد تفاوت بین افراد جوان و افراد مسن وجود دارد ممکن است زمانی که تبلیغات به صورت فشرده پخش میشوند توانایی به یاد آوردن امتیاز فروش را نداشته باشند. همچنین از داده های تحقیق پیشنهاداتی وجود دارد مبنی بر اینکه فشرده سازی زمان در انتقال اطلاعات بهتر از تصاویر عمل می کند و اگر تبلیغ کننده در تلاش برای ایجاد درگیر کردن احساسات بیننده باشد ، فشرده سازی کار نمی کند.

 

اگر همه این فنون به نظر برسد که در حال رفتن به دنیای جدید هستیم نیازی به ترسیدن نیست زیرا اگر ما آگاه و هوشیار و با احتیاط باشیم ، می توانیم مشکلات را بشناسیم و با موفقیت با آنها برخورد کنیم.

 


تأثیر پیام های سابلیمینال ، استقامت و طول عمر & پیام های سابلیمینال ابزار جهانی است

Christopher Bergland

به نقل از کریستوفر برگلند Christopher Bergland

کریستوفر برگلند یک ورزشکار ، فعال سیاسی و نویسنده آمریکایی است. در ۳۰ آوریل ۲۰۰۴ ، برگلند با ۱۵۳.۷۶ مایل رکورد طولانی ترین مسافت دویدن روی تردمیل در یک دوره ۲۴ ساعته را ثبت کرد.

 

محرک های سابلیمینال به قدری سریع ارائه می شوند که به معنای واقعی کلمه “زیر آستانه” آگاهی شما هستند. قبل از اینکه ذهن هوشیار شما بتواند محرک ها یا نشانه بصری را پردازش کند ، محرک های سابلیمینال که فقط برای چند میلی ثانیه چشمک می زند ، در سطح ناخودآگاه جذب می شوند.

 

مفهوم پیام های سابلیمینال برای اولین بار پس از انتشار کتابی با عنوان ترغیب کنندگان پنهان از ونس پکارد آگاهی عمومی را جلب کرد. پکارد در کتاب خود نوع جدیدی از “تحقیقات انگیزه” را توصیف می کند که معطوف روشهای بازاریابی بود که تبلیغ کنندگان می توانند برای تأثیرگذاری روی مصرف کنندگان برای خرید محصولات استفاده کنند.

 

در تابستان سال ۱۹۵۷ ، جیمز ویکاری (Vicary) در هنگام نمایش فیلم پیک نیک ، یک آزمایش مشکوک را در یک سالن سینما انجام داد. در طول نمایش فیلم ویکاری به طور تصادفی کلماتی مانند ” کوکاکولا بنوشید” و “گرسنه اید؟ پاپ کورن بخورید”  را نشان داد وی ادعا کرد که نمایش این نشانه های سابلیمینال منجر به افزایش ۱۸.۱ درصدی فروش کوکاکولا و جهش ۵۷.۸ درصدی در فروش ذرت بو داده شده است.

 

اگرچه نتایج این مطالعه بی اساس بود ، اما در سال ۱۹۷۴ کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) تبلیغات سابلیمینال را از رادیو و تلویزیون منع کرد. حتی اگر سیاست گذاران

FCC  ٪ ۱۰۰ مطمئن نبودند که تکنیک های سابلیمینال تأثیری دارند “چه موثر باشد و چه نباشد” ، “مغایر با منافع عمومی” است و هر ایستگاهی که از پیام های سابلیمینال استفاده می کند مجوز پخش خود را از دست می دهد.

 

چهل سال بعد ، تحقیقات علوم اعصاب تایید کرد که FCC تصمیم درستی گرفته است. مطالعات اخیر نشان داده است که نشانه های سابلیمینال بسیار بر انگیزه ، استقامت و طول عمر تأثیر می گذارد .پیام های سابلیمینال انگیزه و عملکرد ورزشی را بهبود می بخشند.

 

پیام های سابلیمینال انگیزه و عملکرد ورزشی را بهبود می بخشند

دو مطالعه جدید نشان داده است که تصمیم گیری مبتنی بر تلاش در هنگام انجام وظایف می تواند توسط نشانه های بصری غیرآگاهانه مربوط به درک تلاش و انگیزه تغییر یابد.

اولین مطالعه جدید توسط پروفسور ساموئل مارکورا در دانشگاه کنت و با همکاری همکارانش در دانشگاه بانگور انجام شد. مطالعه آنها در دسامبر ۲۰۱۴ ، “علائم بصری غیرآگاهانه مربوط به تأثیر و عمل بود که درک تلاش و عملکرد استقامتی را تغییر می دهد” در مجله Frontiers in Human Neuroscience منتشر شد.

 

در این آزمایش ، در حالی که ورزشکاران با دوچرخه ثابت ورزش می کردند ، محققان نشانه های سابلیمینال – مانند کلمات مربوط به عمل یا چهره های شاد و یا چهره های غمگین را بر روی صفحه دیجیتال ارائه کردند.

کلمات و چهره های سابلیمینال بر روی صفحه نمایش دیجیتال ظاهر شدند که برای ذهن خوداگاه شرکت کننده قابل شناسایی نبود.

هنگامی که به ورزشکاران نشانه های دیداری مثبتی مانند “حرکت کن” و “انرژی” یا چهره های شاد ، در مقایسه با افرادی که چهره های غمگین یا کلمات مرتبط با بی عملی نشان داده شد ، گروه اول به طور قابل توجهی طولانی تر ورزش کردند.

 

این تحقیق برای اولین بار نشان می دهد که نشانه های تصویری سابلیمینال می توانند بر عملکرد ورزشی تأثیر بگذارند. علاوه بر این ، محققان دریافتند که هنگام ورزش می توانید تحت تأثیر نشانه های سابلیمینال رتبه بندی اعمال ادراک شده (RPE- Rating of Perceived Exertion)  قرار بگیرید. نشانه های سابلیمینال مثبت تمرین را آسان تر جلوه می دهد.

من این را شخصاً از طریق آزمون و خطا به عنوان یک ورزشکار فوق العاده استقامت آموختم و از اثبات این تحقیقات جدید در آزمایشگاه هیجان زده هستم. هنگامی که در مسابقات فوق العاده استقامت شرکت می کردم ، لیستی از تاکیدات سابلیمینال ایجاد کردم که ذهن ناخودآگاه من را به اوج عملکرد می رساند.

پروفسور مارکورا هم اکنون در حال کار بر روی روشهایی است که می تواند از این تحقیق روی ورزشکاران برای بهبود عملکرد آنها در طی مسابقات و تمرین استفاده شود. در آینده نزدیک ، این احتمال وجود دارد که “عینک هوشمند” مانند Google glass تولید شود که می تواند نشانه های دیداری سابلیمینال مثبت را مستقیماً در چشم یک ورزشکار پخش کند.

 

 

افزایش مقاومت با نشانه های سابلیمینال در هر سنی کار می کند

 

دومین مطالعه اخیر در مورد قدرت ارسال پیام های سابلیمینال در دانشگاه ییل انجام شد. محققان در دانشکده بهداشت عمومی ییل دریافتند که افراد مسن که تحت تأثیر نشانه های دیداری مثبت سابلیمینال در مورد پیری قرار داشتند ، عملکرد بدنی بهبود یافته ای را نشان دادند که برای چندین هفته ادامه داشت.

مطالعه اکتبر ۲۰۱۴ ، “تقویت سابلیمینال: بهبود عملکرد جسمی افراد مسن با گذشت زمان با مداخله محرک خارجی” در مجله Psychology Science منتشر شد.

برای این مطالعه ، محققان از یک روش منحصر به فرد برای بررسی اینکه آیا قرار گرفتن در معرض رفتار جدید مثبت می تواند رفتارهای منفی را تضعیف کرده و منجر به نشاط بهتر و سالم تر شود استفاده کردند.

 

 

در یک بیانیه مطبوعاتی ، محقق ارشد بکا لوی (Becca Levy) ، دانشیار و مدیر بخش علوم اجتماعی و رفتاری در ییل گفت: “چالشی که ما در این مطالعه داشتیم این بود که شرکت کنندگان بتوانند بر رفتارهای منفی که از جامعه به دست می آورند مانند: مکالمات روزمره و کمدی های تلویزیونی غلبه کنند ، درنتیجه موفقیت آمیز این مطالعه نشان دهنده پتانسیل هدایت فرایندهای سابلیمینال به سمت تقویت عملکرد جسمی است”.

 

این مطالعه دریافت که مداخله از طریق واکنش زنجیره ای اثرات مثبت بر عملکرد بدنی تأثیر می گذارد. ابتدا افتارهای مثبت سنی افراد را تقویت می کند ، که به نوبه خود باعث تقویت درک مثبت از خود می شود و در نتیجه عملکرد فیزیکی آنها بهبود می یابد.

جالب اینجاست که مشخص شد تأثیر مداخلات سابلیمینال بیشتر از تأثیر مداخلات آگاهانه است.

 

 

بر اساس مطالعه اکتبر ۲۰۱۴ از دانشگاه ویرجینیا و موسسه ماکس پلانک محققان دریافتند که توانایی پاسخ به نشانه های چشم به صورت ناخودآگاه در دوران نوزادی در حدود هفت ماهگی شروع به رشد می کند.

 

محققان دریافتند که مغز نوزادان بسته به بیانات پیشنهادی چشمی که مشاهده می کنند واکنش متفاوتی نشان می دهد. نوزادان فقط حدود ۵۰ میلی ثانیه تصاویر چشمی را مشاهده کردند که در واقع زمان بسیار کمتری از زمان مورد نیاز برای تفسیر نشانه های اجتماعی منتقل شده توسط صلبیه است.

 

گروسمن نتیجه گیری کرد “مغز کودکان به وضوح به نشانه های اجتماعی منتقل شده از طریق چشم پاسخ می دهد و نشان می دهد که حتی بدون آگاهی خوداگاه ، نوزادان قادر به تشخیص نشانه های اجتماعی ظریف هستند. وجود چنین مکانیسم مغزی در نوزادان احتمالاً یک پایه حیاتی برای رشد مهارت های تعاملی اجتماعی در انسان است”.

 

چه بخشی از مغز شما نشانه های تصویری سابلیمینال را دریافت میکند؟

Brain

 

به خوبی شناخته شده است که مخچه یک پردازشگر اطلاعات است.
neocortex- نئوکورتکس [بزرگترین قسمت مغز ، مسئول پردازش بسیار بالاتر] که اطلاعات فیلتر نشده را دریافت نمی کند. مراحل مهمی وجود دارد که باید بین زمانی که اطلاعات خارجی توسط مغز ما تشخیص داده می شود و تا زمانی که به قشر عصبی برسد اتفاق بیفتد .در برهه ای از زمان ، یاد می گیرید که لبخند زدن خوب است زیرا مادر به شما لبخند می زند. ما تمام این ارتباطات را در اوایل زندگی یاد میگیریم و انجام می دهیم ، زیرا نمی دانیم که لبخند زیبا است. در  بیماران اوتیسم ، چیزی در این روند اشتباه پیش می رود و یک مورد می تواند این باشد که اطلاعات حسی در مخچه به درستی پردازش نمی شوند.

 

فیزیولوژی: یک دلیل دیگر برای نشان دادن چهره شاد!

happy-face

در کتاب من The Athlete’s Way (St. Martin’s Press) در سال ۲۰۰۷ ، من یک مدل تقسیم مغزی و برنامه آموزشی ایجاد کردم که مغز پیشین (مفز کله) را صندلی ذهن خوداگاه و مخچه را جایگاه ذهن ناخودآگاه قرار داد. من می دانم که این بیش از حد ساده سازی است ، اما به عنوان یک رویکرد کلی بصری و دو جانبه متوجه شدم که این یک الگوی تمرین موثر و مداخله در زندگی و ورزش است.

 

به عنوان یک ورزشکار ، به طور کلی سعی کردم لبخندی مداوم بر روی صورتم داشته باشم ، زیرا باعث سرعت بیشتر من می شود. من از همان اوایل به عنوان یک ورزشکار آموختم که اگر اجازه دهم عضلات صورت و چشم های من دچار استرس یا حالت منفی شوند ، بازخورد حالت صورت من یک درک ناخودآگاه و کاملاً منفی را ایجاد می کند که انرژی من را تخلیه می کند. من در کتابم اینگونه توصیف کردم:

 

شما می توانید با تصمیم آگاهانه برای ایجاد لبخند روی لب خود ، حلقه بازخورد ایجاد کنید با این کار شما گاری را قبل اسب قرار داده و گیرنده های غریزی را در قسمت پایین مغز خود فریب می دهید که لبخند زدن را با شاد بودن مرتبط می کند با این کار چیزی غریزی در مخچه شما را با شادی ناخودآگاه پر کند و لبخندی به صورت شما سرایت کند. در هر صورت این حلقه یک واکنش زنجیره ای ایجاد می کند و بدن شما سیگنالی را ارسال میکند که به شما می گوید که همه سیستم ها فعال هستند و شما خوشحال هستید … دانشمندان علوم اعصاب دریافته اند که وقتی حالات صورت شخص دیگری را تفسیر می کنید مغز احساسی شما احساسات او را می خوانند. این سیگنال ها ذهن خوداگاه را دور می زنند و مستقیم به مغز شهودی می روند.

 

همه چیز در مورد چهره های شاد نیست: نشانه های مثبت سابلیمینال می توانند بسیار مفید باشند.

Storm-on-the-Sea

یک نکته مهم در مورد نشانه های دیداری مثبت و واکنش احتمالی تبدیل شدن به یک ادم بسیار خوش بین وجود دارد. زندگی ، ورزش و رقابت چیزهای فراتر از چهره های شاد است – شما نیاز به ترفندهای زیادی دارید بنابراین همیشه بهتر است که یک “خوش بین عمل گرایانه” باشی تا یک خوش بین ظاهری.

 

من به عنوان یک ورزشکار همچنین فهمیدم که وقتی واقعیت ناگوار مانند: دویدن از دره مرگ در ماه ژوئیه ؛ دوچرخه سواری از طریق دشت گدازه Kona . یا شنا کردن در محل پرورش کوسه های سفید بزرگ در آفریقای جنوبی طاقت فرسا شد و من مجبور شدم ادیسه (نام شعر حماسی اثر هومر) را آگاهانه زمزمه کنم. من این کار را با فکر کردن و تجسم همراه با یک روایت فکری و شخصی مغزی انجام دادم.

 

کتاب قدرت اسطوره جوزف کمپل ابزاری ارزشمند بود که به من در شناسایی الگوهای کهن هنگام عزیمت به قاره های ناشناخته در سراسر جهان برای رقابت کمک کرد. استفاده از کتاب قدرت اسطوره یک رویکرد کاملاً آگاهانه بود اما دارای زیربنایی ناخودآگاه نیز بود که به اعتقاد من به آنچه کارل یونگ ناخودآگاه جمعی می نامید ربط دارد.

 

هنگامی که در مسابقات بین المللی شرکت می کردم ، همیشه نوعی روغن ضروری خاصی که در خانه خودم داشتم را با خودم میبردم تا به عنوان یک محرک مثبت مجازی در طول آموزش خود استفاده کنم. بوییدن این رایحه ناخودآگاه بخشی از روانم را به خانه ام در منهتن منتقل کرد و در آنجا احساس امنیت کردم.

 

من همچنین می خواهم حتماً سرودی داشته باشم که با آن آموزش دیده ام تا بتوانم در طول مسابقه آن را زمزمه کنم. من عبارت تاکیدی و دعاهایی داشتم که می توانستم آنها را بخوانم و تصاویری که بتوانم برای تقویت انعطاف پذیری خود در هنگام مواجهه با طوفان ها و شرایط سخت مسابقات آنها را تجسم و تصور کنم.

 

پدر من یک نسخه ای چند لایه از نقاشی رامبرانت را با نام طوفان در دریای جلیل که نقاشی مورد علاقه او بود ، به من داد. من یک نسخه کوچک از این نقاشی را به همراه تصاویر دیگری هر روز در آشپزخانه خود آگاهانه یا ناخوداگاه که روی یخچال بود نگاه می کردم .

 

تجسم این تصاویر هنگام رقابت در سرزمین های دور در طی مسابقات باعث می شود که حتی در شرایطی که واقعیت وحشتناک است ، در سطح درونی احساس امنیت و سلامت کنم. حتی اکنون ، وقتی در زندگی روزمره خود با چالشی روبرو می شوم ، این تصاویر را برای یک میلی ثانیه در چشم ذهن خود می بینم و این نشانه ای در ذهن من ایجاد می کند که می توانم هر طوفانی را تحمل کنم و زنده می مانم.

 

در طول دهه هایی که در مسابقات سه گانه آیرون من و سایر مسابقات استقامت فوق العاده شرکت کردم ، بهتر می دانم که “به چه صحنه های خوداگاه و ناخوداگاهی نیاز دارم”

 

به عنوان مثال ، اگر من در یک شنای آب از ساحل دور بودم شروع به شنیدن ذهنی صدای موسیقی متن فیلم John Wilams ‘JAWS در ذهنم می کردم …. با این کار وانمود می کرد دم پری دریایی دارم و با تونی وارد ( Tony Ward  – تونی وارد یک طراح لباس لبنانی-ایتالیایی است که خلاقیت های او در بیش از ۶۰ فروشگاه در سراسر جهان وجود دارد.) در مالیبو (شهری در غرب لس آنجلس ) شنا می کنم.

 

اینها روشی هایی است که هر کس می تواند در ورزش یا در زندگی هنگام مواجهه با یک چالش دلهره آور از آنها استفاده کند.

 

نتیجه گیری: با هدف قرار دادن مداخلات مجازی و آشکار می توانید ذهن خودآگاه و ناخودآگاه خود را بهینه کنید.

 

من به عنوان یک ورزشکار استقامت همیشه یک رویکرد دو جانبه داشتم. من به “گفتگوی درونی خود” آگاهانه و صریح اعتماد کردم تا گفتگوی درونی ام مثبت و ذهنیت ورزشی ام را قوی نگه دارم. اما ، من همچنین یاد گرفتم که چگونه می توان از نشانه های تصویری سابلیمینال ، بویایی ، عبارت های تاکیدی و موسیقی به عنوان محرک های نشانه غیرآگاهانه استفاده کرد که منجر به درک آسان تری از ورزش و افزایش استقامت می شود.

 

اینگونه بود که من رکورد جهانی گینس را برای دویدن ۱۵۳.۷۶ مایل در ۲۴ ساعت بدون توقف روی تردمیل شکستم. با برخی از تمرینات ، هر کسی می تواند از این روش ها برای دستیابی به یک بهترین های شخصی خود استفاده کند. آخرین تحقیقات نشان می دهد که استفاده از نشانه های تصویری سابلیمینال ابزاری جهانی است که می تواند توسط افراد در هر سنی و از طبقات مختلف استفاده شود.

 


منبع : https://www.sun-sentinel.com/news/fl-xpm-1985-06-06-8501220596-story.html

 

منبع : https://www.psychologytoday.com/us/blog/the-athletes-way/201412/subliminal-cues-impact-motivation-endurance-and-longevity

 

نحوه استفاده از پیام های پنهان یا سابلیمینال مسیج که در زندگی و بیزینس به شما کمک میکنند

  1. ۰

    بسیار عالی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید
سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلبجست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

آپدیت مقاله : چطور رویای شفاف ببینیم ؟

ارتباط با دنیای بیرون از طریق رویای شفاف

ارتباط با دنیای بیرون از طریق رویای شفاف و دریافت پاسخ سوالات

به وضوح مشخص است که رویاها مهم هستند، همه انسان ها مانند حیوانات از گربه ها تا فیل ها رویا می بینند. دانشمندان علوم اعصاب معتقدند که رویاها در پردازش خاطرات نقش دارند، با این حال مطالعه در مورد رویای شفاف محدود می شود زیرا افراد رویابین شفاف در هنگام خواب نمی توانند با کسی صحبت کنند.بنابراین محققان باید به خاطرات غیر قابل اعتماد افرادی که از خواب بیدار می شوند اعتماد کنند. با این حال ، اکنون تیمی از دانشمندان به سرپرستی کن پالر ، عصب شناس در دانشگاه نورث وسترن ، فکر می کنند که ممکن است راهی برای حل این مشکل پیدا کرده باشند.

خلق اهداف با قدرت نیت از طریق مطالعات علمی ثابت شده است!

نیت ها قدرتمند هستند.

خلق خواسته ها با استفاده از قانون جذب از طریق قدرت نیت یک باور “عصر جدید” نیست. طی چند دهه اخیر آزمایشات علمی برای اثبات این موضوع انجام شده است. در این مقاله ، یکی از آزمایشاتی را که اکثر مردم در مورد آن چیزی نشنیده اند را بررسی میکنیم، ابتدا به این دلیل که رسانه های اصلی چنین یافته های را گزارش نمی دهند و دوم به این دلیل است که بیشتر مردم بیش از حد درگیر زندگی روزمره هستند و دیگر به کشفیات تغییر دهنده زندگی اهمیت نمی دهند.

اپدیت مقاله : چطور به خواسته هایمان برسیم؟

افکار و تاکیدات مثبت برای فعال کردن قانون جذب کافی نیست!

درک نیروی محرکه قانون جذب مهمترین مرحله برای جذب خواسته های است.  اگر بتوانید قانون جایگزینی را درک کنید ، درک قانون جذب بسیار منطقی تر می شود.

آخرین نیروی محرکه قانون جذب قانون ارتعاش است. از آنجا که همه چیز فرکانس است و هر چیز قبل از تبدیل شدن به ماده ، یک فکر است ، درک فرکانس و ارتعاش کلید حلق خواسته ها است.

اگر تاکنون آموزه های آبراهام هیکس را در مورد موضوع “بخواهید تا به شما داده شود” را خوانده باشید ، از اهمیت قرار گرفتن در ارتعاشات آنچه می خواهید را درک می کنید، آیا منظور همگام سازی ارتعاشات چیست؟ مراحل واقعی رسیدن به خواسته ها چیست و چه تغییراتی و چگونه باید انجام شود؟

موفقیت و کسب ثروت در بازار سهام (بورس)

سابلیمینال موفقیت در بورس

آیا می خواهید در بازار بورس به راحتی کسب درامد کنید؟

اگر به دنبال راهی هستید تا موفقیت خود در بازارهای مالی افزایش دهید جای درستی هستید .

 

برخی افراد سال ها در بازارهای باینری و الیمپ ترید یا بورس و بازارهای مشابه مانند طلا و مسکن فعالیت میکنند و به راحتی درامدهای میلیونی یا میلیاردی دارند اما چرا این تنها برای اقلیت افراد است چرا تعداد افراد محدودی قادر به رسیدن به این سطح هستند؟

جو دیسپنزا – بهترین زمان برای تغییر باورهای ناخوداگاه

بهترین زمان برای تغییر باورهای ناخوداگاه از زبان دکتر جو دیسپنزا

دو مرتبه درِ ذهن ناخودآگاه باز می شود . وقتی صبح از خواب بیدار می شویم و وقتی که شب می خوابیم، چرا؟

جو دیسپنزا

چرا این زمان ها، زیرا مغز شما از امواج مغزی دلتا عمیق به امواج مغزی تتا و سپس امواج مغزی آلفا و سپس به امواج مغزی بتا وارد می شود و هنگامی که شب به رختخواب می روید از اموج مغزی بتا به آلفا به تتا و سپس به دلتا می روید و اگر نتوانید به دلتا برسید ، یعنی در بتا زیادی گیر کرده اید .

انگیزشی هنرمند فاجعه

فیلم هنرمند فاجعه ۲۰۱۷، وقتی گرگ سسترو بازیگر بلند پرواز با تامی وایزیو عجیب در کلاس بازیگری آشنا می شود، دوستی منحصر بفردی را آغاز می کنند و باهم به هالیوود سفر می کنند تا آرزوهایشان را به واقعیت تبدیل کنند و …

آپدیت مقاله : به خودتان اجازه دهید برای دریافت خواسته هایتان جهان به شما کمک کند!

اه های عملی برای دریافت کمک از جهان هستی

همه ما چیزهایی را از جهان می خواهیم اما این همیشه یک فرآیند آگاهانه نیست ، در واقع هر یک از ما از طریق امیدها و رویاهایمان درخواست های خود را ارسال می کنیم.

در طول این مقاله ، ما به “جهان” به عنوان یک قدرت بزرگتر اشاره خواهیم کرد – شما می توانید هر کلمه ای را که دوست دارید به جای جهان جایگزین کنید.

به هر آنچه اعتقاد دارید ، روند درخواست و دریافت به همان شکل رخ می دهد، لذا فقط درخواست کردن یا سوال کردن کافی نیست ، باید مراحل زیر را طی کنید تا جوابی دقیق و مشخص دریافت کنید.

آپدیت مقاله : چگونه باورهای ناخوداگاه را کشف کنیم؟

چطور هسته اصلی باورهای ناخوداگاه را تغییر دهیم؟

افکار چه هستند؟

دانشمندان علوم اعصاب و مغز فکر را تعامل میلیاردها نورون در یک لحظه تعریف می کنند و مبادله مواد شیمیایی برقراری ارتباط بین آنها را ایجاد می کنند. دکتر عصب شناس مدرس دکتر جو دیسپنزا می گوید که مغز ما تقریباً صد میلیارد نورون دارد. اگر صد میلیارد ورق کاغذ برداریم و روی هم جمع کنیم ، ارتفاع آنها به حدود ۸۰۴۷ کیلومتر (۵۰۰۰ مایل) می رسید. فاصله از گویانا تا آلمان (Guyana to Germany).

آپدیت مقاله : یادگیری در خواب

هر روز ۲۴ ساعت است و معمولاً حدود یک سوم آن صرف خواب می شود. افرادجاه طلب همیشه به دنبال پاسخ این سوال هستند که: آیا می توان از این زمان برای یادگیری مهارت یا حتی یک زبان جدید استفاده کرد؟ به عبارت دیگر ، آیا یادگیری در خواب امکان پذیر است؟

نحوه استفاده از تکنیک سابلیمینال مارکتینگ در کمپین های تبلیغاتی

تکنیک سابلیمینال مارکتینگ چیست؟

مدت هاست که بازاریابان به دنبال روشی موثر هستند که منجر به فروش بیشتر محصولاتشان شود ، در اینجا روشی را به شما معرفی میکنیم که این روش به شما کمک میکند در ساحل شن و ماسه بفروشید.

همانطور که همه ما می دانیم ، در بازاریابی چیزی به نام هک ذهن کاربران وجود ندارد، با این حال ، یک روش کاملاً به این هدف نزدیک است – سابلیمینال مارکتینگ.

آپدیت مقاله : چرا جریان پول در زندگی شما مسدود شده است؟

یکی از بزرگترین سدهای ذهنی ما در مورد ذهنیت پول است. از دیر باز پول در ذهن ما با مقاومت همراه است و این می تواند باعث ایجاد رفاه کمتر برای ما و خانواده ما شود.

 طرز تفکر پول ما اغلب بازتاب مستقیمی از اینکه خانواده ما چگونه پول را مدیریت می کردند یا به پول اعتقاد داشتند است. این همچنین می تواند از آگاهی جمعی و داستان های جامعه ما درباره پول و فراوانی باشد، بنابراین ما باید ذهنیت پول را درمان کنیم تا فراوانی به صورت طبیعی به سمت ما جذب شود.

سابلیمینال مارکتینگ – آژانس تبلیغاتی سابلیمینال

نگاهی تازه به آینده – تبلیغات سابلیمینال – چشم اندازی جدید از علوم اعصاب شناختی

آیا در مورد تبلیغات سابلیمینال چیزی شنیده اید؟

 تبلیغات سابلیمینال چیست؟

تبلیغات سابلیمینال چه کاربردی دارد؟

 آیا این نوع تبلیغات اثر بخش است؟

چگونه میتوانم از این نوع تبلیغات استفاده کنم؟

انگیزشی دایناسور خوب

در دنیایی که انسان ها و دایناسورها کنار یکدیگر زندگی می کنند، یک دایناسور خوب یا مهربون یا خوش قلب بنام آرلو با یک پسربچه رابطه دوستی برقرار می کند و با هم سفری حماسی را آغاز می کنند و …

آپدیت مقاله : برنامه نویسی ذهنی چیست؟

هنگامی که ما متولد شدیم، هفت سال اولیه زندگی خود را در حالت دلتا زندگی کردیم و سپس حالت تتا ، که هر دوی این حالت ها مربوط به فرکانس مغزی هستند که از حالت هوشیاری پایین تر هستند. “دلتا و تتا یک حالت مغزی را تعریف می کنند که به عنوان ترنس یا حالت هیپنوتیزم شناخته می شود – همان حالت عصبی که متخصصان هیپنوتیزم برای ایجاد مستقیم رفتارهای جدید در ضمیر ناخودآگاه مشتریان خود استفاده می کنند. به عبارت دیگر ، هفت سال اول زندگی کودک در یک خلسه خواب آور سپری می شود ” (بروس لیپتون).

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید