استاد ضمیر ناخوداگاه شوید!

استاد ضمیر ناخوداگاه شوید!
چکیده این مطلب : انتشار : ۱۱ , فروردین , ۱۳۹۹ ۱۵ نظر ۱۸۲۹ بازدید

اگر می خواهید از قدرت ناخوداگاه ذهن خود استفاده کنید و آن را به بهترین دوست خود تبدیل کنید و در نهایت در مسیر رشد شخصی قرار بگیرید این مقاله یک راهنمای جامع است. باورهای ناخوداگاه خود را به سطح خوداگاه وارد کنید

 

اگر می خواهید از قدرت ضمیر ناخوداگاه ذهن خود استفاده کنید و آن را به بهترین دوست خود تبدیل کنید و در نهایت در مسیر رشد شخصی قرار بگیرید این مقاله یک راهنمای جامع است که به شما مهمترین راهکارهایی که باید در این فرایند یاد بگیرید آماده شده است.

 

 

۴ سطح رشد شخصی

در این عکس می توانید مدل رشد شخصی را در چهار سطح مشاهده کنید.

 

4level-mind
استاد ضمیر ناخوداگاه شوید

 

سطح یک و دو با بهبودی بدن و همچنین مسائل عاطفی عمیق سروکار دارد.

سطح سه و چهار با برنامه نویسی ذهن برای موفقیت سر و کار دارند. در اصل ، برنامه نویسی ذهن برای موفقیت به معنای تسلط بر ضمیر ناخودآگاه خود برای پیشرفت و تعالی شخصی است. این یعنی رسیدن به پتانسیل کامل برای تبدیل شده به نسخه ای بهتر از خودتان که می توانید به آن تبدیل شوید.

 

رشد شخصی همراه با تکنیکهای پیشرفته ذهن ناخودآگاه ، موفقیت را به روشی جدید و پیشرفته برای شما به ارمغان می آورد، جایی که موفقیت به راحتی برای شما رخ میدهد . این مقاله به طور عمیق به رشد شخصی شما می پردازد و دلیل این امر این است که شما نمی توانید یک خانه خوب بسازید ، مگر اینکه ابتدا پایه های محکم بسازید.

 

با توجه به اینکه این بخش بسیار عمیق این موضوع را باز میکند مهم است مطالب را خوب یاد بگیرید زیرا وقتی ذهن خوداگاه و ناخودآگاه با هم در هماهنگی کامل کار کنند موفقیت آسان می شود.

 

اگر این راهنمایی ها را دنبال کنید به زودی احساس می کنید که واقعا این مطالب مزایای زیادی برای شما داشته است ، البته امیدواریم که این مطالب شما را به اندازه کافی ترغیب کند که فراتر چیزی بروید که در این بخش یاد میگرید زیرا ، آسمان محدودیتی ندارد شما میتوانید تا هر چقدر که می توانید پیشرفت کنید.

 

بیشتر کارهای عملی در این مقاله در اجرای استراتژی ها  و ابزارهایی هستند که به شما کمک می کنند ذهنتان را کنترل کنید شما باید آنها را تمرین کنید شما باید آنها را با جدیت در زندگی خود استفاده کنید تا بتوانید نتایج را ببینید. توصیه می کنم این مقاله را سیو کنید تا هر زمان که به آن نیاز داشتید بتوانید مجدد آن را بررسی کنید.

 

 

 

 

خود اگاهی

اولین و مهمترین استراتژی برای رسیدن به قدرت ضمیر ناخوداگاه ، خود اگاهی است.

توسعه خودآگاهی به معنای توجه به احساسات ، تفکر و عملکرد شماست همچنین به معنای توسعه توانایی ارزیابی نوع احساسات ، افکار و اعمال شما و اینکه چطور می توانید آنها را تغییر دهید نیز است.

ماهیت ذهن ناخودآگاه یعنی برنامه هایی که خارج از آگاهی شما هستند و به صورت ناخوداگاه اجرا می شوند. توسعه اگاهی از خود به شما کمک می کند تا با گذشت زمان با درون خود آشنا شوید. فقط وقتی از احساسات ، تفکر و عملکردتان آگاهی پیدا کردید ، می توانید ارزیابی کنید که آیا آنها مفید هستند یا خیر و تنها در این صورت می توانید آنها را تغییر دهید.

 

 

چگونه می توانید خودآگاهی را توسعه دهید؟

دو مورد از قدرتمندترین ابزارهای خودآگاهی که بسیار با اهمیت هستند ، نوشتن همراه با ایجاد یک ناظر داخلی ذهن است.در ادامه مطلب این موارد را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

 

 

نوشتن

با نوشتن می توانید از برخی از افکار  ضمیر ناخوداگاه ، خود اگاهی خوبی داشته باشد.

توصیه می شود هر روز افکار خود را بنویسید این به این معنی است که هر چیزی و هر آنچه را که در ذهن تان می آید را بدون سانسور بنویسید. هر روز سه صفحه از دفتر خود را پر کنید این کار را در یک فایل ورد هم میتوانید انجام دهید.

بعد از هفت روز که این کار را انجام دادید تمام آنچه را که در یک هفته نوشتید برا خوانید در ادامه اهمیت این کار را بیان خواهیم کرد.

 

 

 

ذهن جذب کننده

subconscious

فرض کنید که سیستم هوشمند همراه خود دارید که همیشه همراه شماست و هر کجا که می روید با شما است این سیستم شاهد اتفاقات داخلی و همچنین آنچه می گویید و انجام می دهید است و آنها را ضبط میکند کار این سیستم فقط نظاره کردن است نه چیزی دیگر بنابراین اهمیت این کار این است که باید مراقب افکار و اعمال خود باشید تا همیشه رو حالت مثبت و فرکانس خوب بمانید.

خبره شدن در این استراتژی ها نیاز به تمرین دارد همانطور که همیشه این ناظر با شما همراه است این ناظر – افکار ، احساسات ، اقدامات و نتایج شما را مشاهده میکند. هنگام نوشتن در فایل یا دفتر خود می توانید از این مشاهدات استفاده کنید این اطلاعات ممکن است شما را به نتیجه جالبی سوق دهند. ممکن است با نوشتن این اطلاعات ربطه ای بین آنها و رویدادهایی که در کودکی تجربه کرده اید پیدا کنید ، از این طریق می توانید برنامه نویسی های مخربی که در ناخوداگاه خود دارید که مانع پیشرفت شما می شود را شناسایی کنید.

 

فقط با این دو روش قدرتمند ناخودآگاه می توانید کارهای خود اگاه زیادی انجام دهید.

 

این کار به شما کمک می کند:

 • باورهای ضمیر ناخوداگاه خود را به سطح خوداگاه وارد کنید
 • خودتان را بهتر بشناسید
 • خودتان را طوری ببینید که دوست دارید دیگران شما را ببینند

 

 

اگاهانه صحبت های درونی خود را تغییر دهید

ابتدا برای شناسایی باورهای ذهن ناخود اگاه که می خواهید آنها را تغییر دهید از نوشتن و تصویر ذهنی خود استفاده کنید. در مرحله بعد باید اگاهانه صحبت های درونی خود را تغییر دهید با این کار می توانید بر قدرت ذهن ناخوداگاه خود تسلط داشته باشید. در طول این مقله مثال های زیادی وجود دارد که چطور می توانید گفتگوهای مخرب درونی را به پیام هایی تبدیل کنید که به شما کمک کنند نتایجی را که می خواهید بدست آورید.

 

 

تسلط بر قدرت ضمیر ناخوداگاه به معنای درک روش های زیادی است که ذهن شما تلاش میکند تا از تغییر جلوگیری کند.

زمانی که می خواهید روشهای مختلفی که ذهن شما سعی در فریب دادن شما دارد را یاد بگیرید خوداگاهی کمک شایانی به شما خواهد کرد. شما باید شروع به کشف این روش ها کنید تا بتوانید جوری فکر و عمل کنید که متفاوت از باورهای پیش فرضی است که در کودکی در ذهن شما ریشه کرده است.

mind-Journaling

برای خود اگاه شدن از ذهنتان باید دنبال چه چیزهایی باشید؟

باورهای ضمیر ناخوداگاه شما بیشتر به گفتگوی درونی شما و در احساسات شما ظاهر می شود. این دو مهمترین پارامترهای هستند که با دانستن آنها میتوانید به قدرت ذهن ناخوداگاه خود تسلط داشته باشید.

 

 

چرا صحبت های درونی مهم هستند؟

دلایل بسیاری زیادی وجود دارد که نشان میدهد هر بار که در درونتان با خودتان صحبت می کنید ، خودتان را به طور مؤثر هیپنوتیزم می کنید. آیا این اغراق است؟

 در دوران کودکی وقتی چهارچوب اصلی باورهای ذهن ناخوداگاه شکل میگیرد این دو مورد برای برنامه نویسی ناخواگاه اهمیت دارند. در دوران کودکی ذهن شما به اندازه کافی توسعه نیافته است که بتوانید آنچه را که به شما گفته می شود را با دقت مورد بررسی قرار دهید ، تا در نهایت آن را جذب یا به عنوان یک حقیقت مطلق در نظر بگیرد یا آن را رد کنید. همچنین والدین یا سرپرستان مرتباً صحبت هایی را تکرار می کنند مانند اینکه تو خیلی باهوشی یا اینکه تو بسیار کند ذهن هستی.

هنگامی که شما بالغ می شوید ، نمی توانید موفق شوید مگر اینکه به ذهن خود تسلط داشته باشید ، جملات مثبت مشخصی را با خود تکرار کنید و به آنچه در درون به خودتان می گویید توجه کنید.

تا اینجا فهمیدیم که پیام هایی که در دوران کودکی به شما داده شده است به دلیل تکرار زیاد وارد ناخوداگاه شما شده است و زمانی که بزرگ شده اید این پیام ها با صحبت های درونی شما راشکل داده است حال اگر این پیام های مخرب باشند و شما از صحبت های درونی آگاه نباشید شما در حال تقویت کردن آنها هستید بنابراین آنها را بررسی کنید مراقب صحبت های درونی خودتان باشید.

 

 

می توانید با پرسیدن سؤالات زیر از خودتان شروع کنید:

 • آیا این پیام هایی که در درون می شنوم به من کمک میکنند؟
 • آیا آنها حقیقت مطلق هستند یا روش دیگری برای بررسی این مسئله وجود دارد؟
 • دوست دارید در مورد خودتان چیزی را باور کنید؟
 • چه پیام هایی خوب است که باید با خودتان تکرار کنید؟

بنابراین ، باید به دنبال چه نوع پیام های درونی باشید تا بتوانید بر قدرت ذهن ناخودآگاه خود تسلط داشته باشید؟ اگر می خواهید اهداف و آرزوهای خود را به دست آورید ، بیایید برخی از مهمترین مسائلی که برای تسلط بر خود مهم است را بررسی کنیم.

 

 

شما می توانید

subconscious-mind-power

یکی از مهمترین برنامه هایی که برای تسلط بر ناخوداگاه نیاز دارید آن را بشناسید ، شک کردن به خود است. در حقیقت ، شما باید قبل از جایگذاری باورهای جدید شک را بشناسید چرا؟

خوب ، چگونه می توانید به ناخوداگاه خود تسلط داشته باشید وقتی ذهنتان مشغول شک و تردید به خودتان است. با شک داشتن کار غیرممکن یا حداقل بسیار دشوارتر می شود مثل این است که همزمان یک پایتان روی گاز و دیگری روی ترمز باشد.

 

 

 

 

 

باید بدانید که شناسایی شک همیشه آسان نیست.

اگر همین حالا که در حال مطالعه این مطالب هستید دچار شک و تردید می شوید ، ممکن است افکاری مثل این ایجاد شود:

 • من در مورد این مطالب تسلط بر ضمیر ناخوداگاه مطمئن نیستم ، نمیدانم آیا اثر بخش هستند یا نه.
 • به نظر می رسد کار بسیار سختی باشد ، مطمئن نیستم که بتوانم انجامش دهم.
 • برای رسیدن به موفقیت در زندگی باید راه های دیگری نیز وجود داشته باشد ، این صحبت ها خیلی پیچیده هستند.
 • من به این مطالب نیاز ندارم

شک و تردید واقعی در زیر افکار دفاعی و قضاوت قرار دارند و معمولاً توسط احساسات ، به دلیل عدم امنیت از شما محفظت میکنند. شما هرگز نمی توانید این شک ها را بشناسید مگر اینکه شروع به نوشتن کنید، شک و تردید بسیار آسیب پذیر است و به طور معمول از ذهن شما در برابر صحبت های جدید دفاع می کند. به عنوان مثال کسی که در کل دوران خود شنیده است لیاقت ندارد حال با گفتن من لایق و شایسته هستم ذهن او مقاومت میکند.

در ادامه مقاله درباره برنامه نویسی ذهن ناخودآگاه مطالب بیشتری ارائه شده است که چگونه خوداگاه و ناخوداگاه کار می کنند.

 

 

چرا ذهن شما از ورودی های جدید دفاع می کند؟

وقتی که شما احساس میکنید که با موضوعات جدید مقاومت دارید در واقع به هسته اصلی برنامه بسیار نزدیک هستید. شما می توانید سرنخ های پنهان درباره این برنامه مخرب را کشف کنید از این رو ، ذهن شما با داوری یا تعصب وارد می شود.

اگر هم اکنون ذهن شما در مورد این مطالب قضاوت می کند، پس احتمالاً احتمال دارد که کمی به خود شک دارید و اگر زیاد به خود شک داشته باشید چیزی بسیار عمیق تر در لایه های زیرین ناخوداگاه شما وجود دارد.

شاید والدین یا معلم باشند کسانی که وقتی خیلی کوچک بودید به شما گفته اند نمی توانید این کار را انجام دهید.

 وقتی بتوانید برنامه های مخرب قدیمی ناخواگاه خود را شناسایی کنید می توانید با گفتن این جملات آن را تغییر دهید: “من می توانم این کار را انجام دهم” با این کار هر پروژه ای که بعد از این با آن روبرو شوید بسیار ساده تر می شود و میتوانید خیلی بیشتر از این را انجام دهید.

 یک مثال قابل توجه در این زمینه وجود دارد ، موفقیت راجر بانیستر برای دویدن یک مایل در کمتر از چهار دقیقه بود. قبل از تلاش برای دستیابی به این موفقیت ، همه متخصصین بر سر این توافق داشتند که از نظر جسمی این کاری غیرممکن است. برخی از کارشناسان حتی می گفتند که قلب انسان قادر به تحمل این فشار نیست.

ورزشکاران وقتی با چنین باورهای محکمی روبرو شدند ، جای تعجب نیست که برای مدت طولانی تلاش هم نکردند که یک مایل را زیر ۴ دقیقه بدوند. سپس ، در سال ۱۹۵۴ ، راجر بنیستر تصمیم به انجام این کار گرفت او با تجسم و تصور کاری کرد که در “۳:۵۹” خط پایان را رد کند و در نهایت او این کار را انجام داد. در اینجا می توانید رکورد جهانی راجر بانیستر را مشاهده کنید.

در سال بعد بسیاری از ورزشکاران دیگری این رکورد را شکستند و یک مایل را زیر چهار دقیقه تمام کردند.

 

 

چه چیزی تغییر کرد؟ آیا سیستم آموزشی یا مربی های جدیدی آمدند؟ آیا ورزشکاران معجون جادویی مصرف کردند تا بتوانند رکوردهای جدید بزنند ؟ خیر

تنها چیزی که ورزشکارانی که با این چالش روبرو بودند تغییر کرده بود باور اصلی آنها بود. آنها دیده بودند که راجر بانیستر این کار را انجام داده است پس باور کردند که آنها هم میتوانند این کار را انجام دهند آنها معتقد بودند که می توانند این کار را انجام دهند و در نهایت توانستند.

و این مثالی است که چقدر باورهای شما قدرتمند است. تسلط بر قدرت ذهن ناخودآگاه به معنی تغییر صحبت های مخرب در اعماق درون خود به صحبت های مثبت است تا به شما در مسیر رسیدن به موفقیت کمک کنند. افکار شک و تردید نسبت به خود را تغییر دهید زیرا در نهایت درک میکنید که ” می توانید این کار را انجام دهید.”

 

 

 

شما به اندازه کافی خوب هستید

اگر می خواهید در هر زمینه ای موفقیت را به زندگی خود جلب کنید باورغلط رایج دیگر وجود دارد که مانع پیشرفت شما می شود، اعتقاد به این است که “شما به اندازه کافی خوب نیستید”.

وقتی احساس می کنید کافی نیستید ، به اندازه کافی خوب نخواهید بود که به چیزهایی که دوست دارید برسید.

 • شما قادر نخواهید بود ، آن مدرک را بگیرید ، یا حداقل میتوانید تقریباً به آن نزدیک شوید.
 • شما نمی توانید همسر رویاهای خود ، خانه مورد نظر ، شغل مورد نظر خود را بدست آورید.

 

ضمیر ناخوداگاه

اگر مانند بسیاری از مردم ، احساس می کنید که کافی نیستید ، این احساس درستی نیست شما همیشه باید خودتان را ارتقا دهید تا هر روز بهتر و بهتر شود مشخص است که هیچ کس در این جهان کافی نیست.

 

 

مطمئناً ، وقتی باورهای ذهن ناخودآگاه مخرب خود را به چالش می کشید احتمالاً این وجود دارد که فکر کنید با این همه تلاش فراوان باز هم نتیجه دلخواه خود را بدست نیاورده اید و اتفاقات بیرونی را برای تأیید باور اساسی خود استفاده می کنید که در واقع می گویید، به اندازه کافی خوب نیستید. اینگونه است که باورهای محدود در مورد خودتان شما را از رسیدن به رسالت اصلی خودتان دور می کند.

 

 

اجازه ندهید این اتفاق بیفتد درعوض ، تصمیم بگیرید که استاد ذهن ناخودآگاه خود شوید.

بگذارید این نقطه عطف شما باشد و متوجه باشید که ذهن شما سعی دارد شما را فریب دهد ، ذهن شما باورهای قدیمی و مبتنی بر حافظه و اطلاعات عاطفی که بسیار قدرتمند هستند را به شما نشان میدهد که برای مقابله با چالش های برای رسیدن به یک زندگی رویایی مناسب نیستند.

 

 

به اندازه کافی خوب بودن یا خوب بودن موضوعی است که می توانید با موفقیت با آن مقابله کنید در حقیقت توصیه می کنیم هر کسی که علاقه مند به برنامه نویسی مجدد ذهن خود برای موفقیت باشد باید خود را به اندازه کافی خوب بداند به عبارت دیگر شما باید حرکت کنید تا عالی شوید نه اینکه عالی باشید تا حرکت کنید.

 

همچنین ، برای ریشه کن کردن گفتگوهای مخرب درونی تلاش کنید صحبت هایی که متوجه می شوید شما را ضعیف میکند را از بین ببرید و آنها را به جملات مثبت برعکس کنید شما باید این کار را روزانه انجام دهید تا زمانی که ذهن و عواطف شما قبول کنند که در واقع شما کافی هستید.

 

 

 

 

حال شکست چیست؟

این مسئله بسیار مهم است و باید سریعا پاسخ آن را برای خود منطقی کنید و این مفهوم شکست است. دو مورد وجود دارد که می خواهیم آنها را بررسی کنیم:

موفقیت و شکست دقیقاً چه هستند؟

بسیاری از افراد موفقیت واقعی را نوع از موفقیت می دانند که توسط یک درصد افراد حاصل می شود و شکست را نقطه مقابل این سطح از موفقیت می دانند.

 

در این دنیا:

 • شما یا مدرک خود را با افتخار دریافت می کنید در غیر اینصورت شکست خورده اید.
 • شما یا به کسب مدال طلا دست می یابید ، غیر اینصورت شکست خورده اید.
 • شما باید در تجارت موفق شوید تا میلیاردر شوید ، در غیر این صورت باید خود را شکست خورده بدانید.

البته این سطح از کمال گرایی بسیار غیر واقعی است. چه تعداد مدال آور یا میلیاردر می تواند در این دنیا است؟ مطمعنا زیاد نیست اما آیا بقیه ما بازنده هستیم؟ مطمعنا خیر

این دیدگاه افراطی در مورد موفقیت به راحتی می تواند بسیار دلسرد کننده باشد. از آنجا که ما از شکست می ترسیم بنابراین ، اگر در دنیایی زندگی می کنید که موفقیت را یک کل و همه چیز را عالی می بینید به احتمال زیاد حتی از تلاش کردن هم خودداری خواهید کرد.

 

شما باید به عنوان استاد ذهن ناخودآگاه این مفهوم درونی را تغییر دهید و به خود بگویید که موفقیت برابر است با دستیابی به تعالی شخصی. بهتر شدن هر روز نسبت به روز قبل تا رسیدن به پتانسیل نهایی خود که باید هدف نهایی شما باشد.

 

آنچه در پاسخ این سوال می آید این است که مفهوم شکست تغییر می کند.

 

در واقع ، این دلالت میکند که شکست برای هر کسی که تلاش می کند ، هر کسی که به طور فعال در رسیدن به اهداف و رویاهای خود تلاش می کند ، وجود ندارد.

 

هر زمان که شکست می خورید در واقع شکست نمی خورید بلکه با یادگیری یک تجربه ارزشمند روبرو می شوید. البته ممکن است با ناامیدی و درد همراه باشد اما پس از رد شدن از احساسات منفی و دلسردی ، دوباره به مسیر خود بازگردید و از آنچه که از این تجربه آموخته اید استفاده می کنید تا دفعه بعد نتیجه بهتری بگیرید.

 

موفقیت به ندرت یک شبه حاصل می شود بیشتر موفقیت ها نتیجه سالها تلاش و سعی و خطا است. بنابراین اجازه ندهید که مشکلات شما را دلسرد کنند ادامه دهید و از رشد شخصی که در این مسیر با آن روبرو هستید لذت ببرید.

 

شکست چیست؟ دلیل منطقی شکست تنها ادامه ندادن است. بنابراین ، اجازه ندهید که خودتان را شکست خورده بدانید سعی کنید دوباره و دوباره و دوباره تا زمانی که موفق شوید مسیر را ادامه دهید.

 

 

با غلبه بر احساسات مبتنی بر زنده ماندن و امنیت که مانع موفقیت شما می شوند بر قدرت ضمیر ناخوداگاه خود مسلط شوید.

اگر می خواهید به قدرت ذهن ناخودآگاه خود مسلط شوید آخرین مورد از مهمترین موضوعاتی است که باید با آن مقابله کنید، این موضوع اجازه می دهد احساسات مبتنی بر زنده ماندن و امنیت بر زندگی شما حاکم شود.

 

احساسات مبتنی بر بقا چیست؟

هم ترس و هم عصبانیت برای بقا یکی هستند. ترس و عصبانیت هر دو حالت دفاعی بدن را فعال میکنند.

هنگامی که وارد حالت جنگ یا دفاعی می شوید ، انواع مختلفی از احساسات اتفاق می افتد:

 1. تمام انرژی شما روی زنده ماندن متمرکز شود
 2. شما ورود هر اطلاعاتی غیر از مسئله زنده ماندن را مسدود میکنید
 3. قلب خود را به روی عواطف می بندید
 4. شما ترس ، یا عصبانیت ، یا هر دو را همزمان احساس می کنید
 5. بدن شما هورمون استرس کورتیزول را تولید می کند
 6. ضربان قلب شما افزایش می یابد
 7. بسیار سریع احساس استرس خواهید کرد
 8. ضمیر خوداگاه متوقف خواهد شد

اینها پاسخهای فیزیولوژیکی لازم در رابطه با بقا هستند. البته ، هنگامی که شما نیاز به زنده ماندن از یک تهدید واقعی دارید ، بدن و مغز شما باید عملکرد آنها را محدود کنند تا بتوانند شما را از این وضعیت خارج کنند. وقتی یک تهدید واقعی وجود دارد ، اینها موارد ضروری  هستند.

 

 

ضمیر ناخوداگاه
ضمیر ناخوداگاه خود را برنامه ریزی کنید

اما آیا پاسخ بقا کاملاً ضروری است وقتی که:

 1. رئیس شما با شما بد صحبت میکند
 2. شریک زندگی شما چیزی می گوید که دوست ندارید آن را بشنوید
 3. شما مهلت محدودی دارید و باید پروژه ای را تمام کنید
 4. شما تجارت خود را شروع می کنید و مشغول کارهای مختلف هستید

وقتی به برخی از افراد موفق پیرامون خود نگاه کنید متوجه می شوید که آنها تمایل زیادی به شاد بودن دارند آنها خوشبختی را در محل کار و زندگی خود ایجاد میکنند آنها به مردم انگیزه میدهند ، مردم به حرف های آنها گوش می دهند، آنها را تشویق میکنند و طبق تحقیقات انجام شده ، حدود نود درصد از آنها مراقبه انجام می دهند.

 

 

آنچه این افراد موفق با استفاده از مراقبه یا موزیک بدست می آورند ، دور شدن از احساسات مبتنی بر بقا ، و هدایت به سمت احساسات سطح بهتر مانند صلح ، آرامش ، احساس شوق و اعتماد است.

 

شاید این فکر به ذهن شما بیایید “که صلح و عشق و اعتماد چیزهای بسیار خوبی هستند، من هم مراقبه میکنم اگر به اندازه آنها پول کافی داشتم.

 

در حقیقت ، این روش بسیار بهتر عمل می کند. ابتدا ، شما استاد ذهن ناخودآگاه خود می شوید و گفتگوی مثبت را درون خود پرورش می دهید و احساساتی مانند قدرتمندی ، اعتماد ، عشق ، صلح ، قدردانی و آرامش را به وجود می آورید. سپس ، می توانید از آن احساسات به عنوان ابزاری برای جذب آنچه می خواهید در زندگی داشته باشید استفاده کنید.

 

 

 

 

چگونه فرآیند تحول درونی را شروع کنیم؟

سؤال خوبی است : از ابزارهای نوشتن و مشاهده استفاده کنید تا متوجه شوید که چگونه عصبانیت و ترس در زندگی شما ظاهر می شود.

 

 

و طرز فکر و ضمیر ناخوداگاه خود را به روش های زیر تغییر دهید:

درک کنید که بزرگترین مشکلی که توسط ما ایجاد شده است این است که اعتقاد داریم آنچه در هر شرایط احساس می کنیم و فکر می کنیم حقیقت نهایی است. اما در واقع آنچه درست است این است که ، واقعیت زندگی ما  توسط احساسات و باورهای ما شکل می گیرند.

 

ما یک فکر ، به همراه یک احساسات داریم  و به دلیل اینکه افکار دارای احساسات، بسیار واقعی احساس می شوند ، معتقدیم که تجربه درونی ما در این لحظه بیانگر حقیقت نهایی است.

آیا تا به حال این جملات را گفته اید: “مرا عصبانی کردی.” شما مرا عصبانی کردید ، این بدان معنی است که اولاً شما می خواهید بگویید این حق من است که خشمگین باشم ، عصبانیت شما توجیه شده است – و ثانیاً ، شخص دیگر مسئول عصبانیت شماست. در واقعیت ، دکمه های حساس شما تحت فشار قرار گرفته است.

 

شخص دیگر ممکن است واقعاً کاری آزاردهنده کرده باشد اما به احتمال زیاد یک مسئله اساسی در اینجا وجود دارد که مورد نظر شماست به احتمال زیاد ، کار اشتباه آنها باعث روشن شدن بخشی از حافظه شما شده است که با عصبانیت همراه است – به عنوان مثال در دوران کودکی موارد زیادی مادر یا پدر شما همان رفتارهایی که این شخص با شما انجام داده است را داشته اند.

 

و در صورتی که آنها را مقصر بدانید و به این موضوع فکر کنید که چرا آنها این رفتار را با شما داشته اند با این طرز فکر شما فرصتی که برای شناسایی باورهای ناخودآگاه خود که در در حال اجرا هستند ، را از دست می دهید. این باورها به احتمال زیاد از اتفاقات دوران کودکی ناشی می شوند و در ناخواگاه شما ریشه کرده اند.اثر اصلی این تجربه احساس خشم است هنگامی که کودک بودید و مغز شما به اندازه کافی توسعه نیافته بود تا این خشم را به طور کامل پردازش کند ذهن شما آن را ذخیره کرده است بنابراین ، هر بار که تجربه مشابهی داشته باشید ، حافظه شما دوباره آن احساس را بازیابی میکند با این حال ، آنچه واقعاً باعث ایجاد خشم می شود باید بهبود یابد هر بار که یک اتفاق مشابه پیش می آید ، با فرصتی برای بهبودی آن روبرو می شوید.

 

 

چگونه می توانید از فرصتها برای برنامه ریزی مجدد ضمیر ناخوداگاه استفاده کنید؟

بهتر است این مورد را تکرار کنیم که توسعه خودآگاهی تنها راه برای فهمیدن این لحظات است.

با انجام مداوم این تمرینات  شما به سمت اکتشافات معنوی هدایت می شوید ، و به سمت خود برترتان حرکت می کنید و به موفقیت خود خواهید رسید اما وقتی به آن نقطع رسیدید خواهید دید که موفقیت تنها یک هدیه فرعی از هدیه نهایی تسلط بر قدرت ضمیر ناخوداگاه بوده است.

 

امیدوارم این مطلب در زمینه تسلط بر ضمیر ناخوداگاه به شما کمک کند تغییرات جدی در زندگی خود ایجاد کنید. نظرات و تجربیات خود را در زیر همین مطلب بنویسید  و به دیگران و  ما اطلاع دهید چگونه از قدرت ضمیر ناخوداگاه خود استفاده میکنید.

 

 

 

۹ واقعیت که باید در مورد ناخوداگاه بدانید! + کتاب تمرین رایگان

 1. ۰
  Vinajjvinaleito

  سلام بعد ازینکه یک هفته هرروز نوشتم از هرچی ک تو ذهنم اومد باید اخر هفته ک مثلن اینو ک خوندم چیکارش کنم یا اینک چجوری تجزیه تحلیلش کنم ؟؟
  سوال بعدی اینه ک
  من به صورت میشه گف تقریبن کامل از خوداگاهی برخوردارم ایا بازم نیاز به نوشتن هست ؟
  و مشکلات و برنامه های مخربی ک هست در ناخوداگاهم به صورت ذاتیه و ینی به ارث رسیده و به صورت جزئی این مشکلات خیلی زیاده ایا میتونم ی البوم کلی و به صورت تکی برای حل تک تک این مشکلات سفارش بدم؟
  شما بالاتر نوشتین شک در نوشتن مشخص میشه الان من چجوری باید در نوشته های خودم تشخصیش بدم؟؟
  تشکر لطفنن هرچی زودتر جواب بدین♡•

  • ۰

   سلام با نوشتن در واقع از افکار درون ذهن خود اگاه می شوید و نیاز به کار خاصی نیست بلکه با این کار تشخیص می دهید چه افکاری دارید و اگر انها خوب نیستند تفکر خود را تغییر دهید و در صورتی که فکر میکنید نوشتن به این روند کمک میکنید ادامه دهید در غیر اینصورت میتوانید نوشتن را متوقف کنید و سوال سوم بله میتوانید درخواست خود را از بخش سفارش تولید البوم ثبت کنید و برای تشخیص شک خود با بررسی نوشته ها و اینه هدف شما چه هستند بررسی کنید ببینید ایا متن هایی که نوشته اید با اهداف که دارید همخوانی دارند یا اینکه متضاد هستند در این صورت این شک مانع رسیدن شما به اهدافتان می شود

 2. ۰
  Vinajjvinaleito

  سلام حداقل و حداکثر تایم برای مراقبه چند دقیقه است؟
  و باید موزیک یا اهنگ خاصی رو همراهش گوش بدیم اگر اره چ نوع موزیکی باید باشه؟
  لطفنن جواب بدیییییین تشکر

  • ۰

   سلام مراقبه زمان مشخصی ندارد هر زمان که تمایل دارید میتوانید مراقبه کنید و بله اگر با موزیک ارام بی کلام باشد بسیار بهتر است که در این خصوص میتوانید از البوم زیر جهت مدیتیشن استفاده کنید
   https://www.monyms.ir/product/euphoric-relaxation/

 3. ۰
  Vinajjvinaleito

  سلام قراره روزی ۳ صفحه بنویسیم میگم مشکلی نیست هر چن ساعت یبار در طول روز ی قسمتشو بنویسم مثلن همش یجا نباشه /:
  و اینکه سوال بعدیم اینه ک احساساتی مانند قدرتمندی ، اعتماد ، عشق ، صلح ، قدردانی و آرامش را ک توی مقاله گفتین چجوری باید بدست بیاریم
  و از طرفیم باید چطوری مراقبه کنیم کامل توضیح بدین لطفن

  • ۰

   سلام سوال اول خیر اشکال ندارد/ سوال دوم به این معنی است که احساست و یا دیدگاه خود را در مورد موارد گفته شده ذکر کنید و سوال اخر مراقبه یعنی بی فکری در یک محیط ارام بنشینید و روی دم و باز دم خود تمرکز کنید

 4. ۰
  Vinajjvinaleito

  چن سوال راجب این جمله داشتم(آنچه واقعاً باعث ایجاد خشم می شود باید بهبود یابد هر بار که یک اتفاق مشابه پیش می آید ، با فرصتی برای بهبودی آن روبرو می شوید.)
  ۱-انچه باعث ایجاد خشم میشود منظور کسیه ک باعث ایجاد خشم میشه یا همون تجربیاتی ک در گذشته در ذهن ما نهادینه شده؟
  ۲-چطوری باید بهبودش بدیم لطفن راه حلشو بگین

  • ۰

   سلام اول منظور تمام مواردی که در گذشته و در زمان حال باعث ایجاد خشم می شود است و برای بهبود ان از البوم مدیریت خشم و یا البوم توسعه مثبت اندیشی میتوانید استفاده کنید

 5. ۰
  Vinajjvinaleito

  سلام این کلمه تصویر ذهنی در این جمله ب معنای ناظر داخلی ذهنه؟ ابتدا برای شناسایی باورهای ذهن ناخود اگاه که می خواهید آنها را تغییر دهید از نوشتن و تصویر ذهنی خود استفاده کنید

  • ۰

   سلام به این معنی است که صحبت های درونیتان در مورد چیست و اگر انها مخرب و منفی هستند با توجه به مثال ها و راه کاری های ارائه شده انها را تغییر دهید

 6. ۰
  احسان تابان

  با سلام. این نرم افزار پیام های پنهان رو از کجا میتونم تهیه کنم. اون صداها و تصویرها رو چجوری میتونم شناسایی کنم؟

 7. ۰
  Amir

  سلام آیا مرور و یادآوری خاطرات هم جزو فکر کردن محسوب میشه ؟ و اینکه آیا نوشتن افکار بیشتر از ۳صفحه باشه اشکالی داره و حتما باید ۳صفحه باشه؟

  • ۰

   سلام بله مرور کردن خاظرات فکر کردن است و هر چه میتوانید بنویسید محدودیت ندارد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید
سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلبجست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

آپدیت مقاله : به خودتان اجازه دهید برای دریافت خواسته هایتان جهان به شما کمک کند!

اه های عملی برای دریافت کمک از جهان هستی

همه ما چیزهایی را از جهان می خواهیم اما این همیشه یک فرآیند آگاهانه نیست ، در واقع هر یک از ما از طریق امیدها و رویاهایمان درخواست های خود را ارسال می کنیم.

در طول این مقاله ، ما به “جهان” به عنوان یک قدرت بزرگتر اشاره خواهیم کرد – شما می توانید هر کلمه ای را که دوست دارید به جای جهان جایگزین کنید.

به هر آنچه اعتقاد دارید ، روند درخواست و دریافت به همان شکل رخ می دهد، لذا فقط درخواست کردن یا سوال کردن کافی نیست ، باید مراحل زیر را طی کنید تا جوابی دقیق و مشخص دریافت کنید.

آپدیت مقاله : چگونه باورهای ناخوداگاه را کشف کنیم؟

چطور هسته اصلی باورهای ناخوداگاه را تغییر دهیم؟

افکار چه هستند؟

دانشمندان علوم اعصاب و مغز فکر را تعامل میلیاردها نورون در یک لحظه تعریف می کنند و مبادله مواد شیمیایی برقراری ارتباط بین آنها را ایجاد می کنند. دکتر عصب شناس مدرس دکتر جو دیسپنزا می گوید که مغز ما تقریباً صد میلیارد نورون دارد. اگر صد میلیارد ورق کاغذ برداریم و روی هم جمع کنیم ، ارتفاع آنها به حدود ۸۰۴۷ کیلومتر (۵۰۰۰ مایل) می رسید. فاصله از گویانا تا آلمان (Guyana to Germany).

آپدیت مقاله : یادگیری در خواب

هر روز ۲۴ ساعت است و معمولاً حدود یک سوم آن صرف خواب می شود. افرادجاه طلب همیشه به دنبال پاسخ این سوال هستند که: آیا می توان از این زمان برای یادگیری مهارت یا حتی یک زبان جدید استفاده کرد؟ به عبارت دیگر ، آیا یادگیری در خواب امکان پذیر است؟

نحوه استفاده از تکنیک سابلیمینال مارکتینگ در کمپین های تبلیغاتی

تکنیک سابلیمینال مارکتینگ چیست؟

مدت هاست که بازاریابان به دنبال روشی موثر هستند که منجر به فروش بیشتر محصولاتشان شود ، در اینجا روشی را به شما معرفی میکنیم که این روش به شما کمک میکند در ساحل شن و ماسه بفروشید.

همانطور که همه ما می دانیم ، در بازاریابی چیزی به نام هک ذهن کاربران وجود ندارد، با این حال ، یک روش کاملاً به این هدف نزدیک است – سابلیمینال مارکتینگ.

آپدیت مقاله : چرا جریان پول در زندگی شما مسدود شده است؟

یکی از بزرگترین سدهای ذهنی ما در مورد ذهنیت پول است. از دیر باز پول در ذهن ما با مقاومت همراه است و این می تواند باعث ایجاد رفاه کمتر برای ما و خانواده ما شود.

 طرز تفکر پول ما اغلب بازتاب مستقیمی از اینکه خانواده ما چگونه پول را مدیریت می کردند یا به پول اعتقاد داشتند است. این همچنین می تواند از آگاهی جمعی و داستان های جامعه ما درباره پول و فراوانی باشد، بنابراین ما باید ذهنیت پول را درمان کنیم تا فراوانی به صورت طبیعی به سمت ما جذب شود.

سابلیمینال مارکتینگ – آژانس تبلیغاتی سابلیمینال

نگاهی تازه به آینده – تبلیغات سابلیمینال – چشم اندازی جدید از علوم اعصاب شناختی

آیا در مورد تبلیغات سابلیمینال چیزی شنیده اید؟

 تبلیغات سابلیمینال چیست؟

تبلیغات سابلیمینال چه کاربردی دارد؟

 آیا این نوع تبلیغات اثر بخش است؟

چگونه میتوانم از این نوع تبلیغات استفاده کنم؟

انگیزشی دایناسور خوب

در دنیایی که انسان ها و دایناسورها کنار یکدیگر زندگی می کنند، یک دایناسور خوب یا مهربون یا خوش قلب بنام آرلو با یک پسربچه رابطه دوستی برقرار می کند و با هم سفری حماسی را آغاز می کنند و …

آپدیت مقاله : برنامه نویسی ذهنی چیست؟

هنگامی که ما متولد شدیم، هفت سال اولیه زندگی خود را در حالت دلتا زندگی کردیم و سپس حالت تتا ، که هر دوی این حالت ها مربوط به فرکانس مغزی هستند که از حالت هوشیاری پایین تر هستند. “دلتا و تتا یک حالت مغزی را تعریف می کنند که به عنوان ترنس یا حالت هیپنوتیزم شناخته می شود – همان حالت عصبی که متخصصان هیپنوتیزم برای ایجاد مستقیم رفتارهای جدید در ضمیر ناخودآگاه مشتریان خود استفاده می کنند. به عبارت دیگر ، هفت سال اول زندگی کودک در یک خلسه خواب آور سپری می شود ” (بروس لیپتون).

آپدیت مقاله چطور رویای شفاف ببینیم ؟

یک تکنیک مدرن برای داشتن رویای شفاف

SSILD یا (Senses Initiated Lucid Dream) یک تکنیک مدرن رویای شفاف است. یادگیری آن آسان و بسیار موثر است و در طول دوره نتایج سازگار را ایجاد می کند. این تکنیک در سال ۲۰۱۱ به منظور کمک به مبتدیان در یادگیری رویاهای شفاف در یک انجمن چینی ابداع شده است. اولین نسخه مکتوب این تکنیک تحت عنوان “太 玄功” منتشر شد که به معنای واقعی کلمه به “یک تکنیک بسیار مرموز” ترجمه می شود. این ترجیحا مناسب است زیرا در زمان ابداع این روش هیچ کس تصوری از دلیل کارکرد آن نداشت. با وجود عدم تئوری بازخورد این روش بسیار مثبت بود. فقط در طی چند ماه صدها داستان موفقیت از داشتن رویای شفاف از افراد جمع آوری شد!

آپدیت مقاله : متقاعد کردن ذهن با سابلیمینال یک پدیده جدید نیست

تأثیر پیام های سابلیمینال ، استقامت و طول عمر & پیام های سابلیمینال ابزار جهانی است

کریستوفر برگلند یک ورزشکار ، فعال سیاسی و نویسنده آمریکایی است. در ۳۰ آوریل ۲۰۰۴ ، برگلند با ۱۵۳.۷۶ مایل رکورد طولانی ترین مسافت دویدن روی تردمیل در یک دوره ۲۴ ساعته را ثبت کرد.

 

محرک های سابلیمینال به قدری سریع ارائه می شوند که به معنای واقعی کلمه “زیر آستانه” آگاهی شما هستند. قبل از اینکه ذهن هوشیار شما بتواند محرک ها یا نشانه بصری را پردازش کند ، محرک های سابلیمینال که فقط برای چند میلی ثانیه چشمک می زند ، در سطح ناخودآگاه جذب می شوند.

آپدیت محصول راهنمای روح

این البوم دروازه را برای راهنمای روح یا فرشته نگهبان باز میکند

دنیایتان را با فرشتگان دگرگون کنید نوشته‌ های دایانا کوپر، و این البوم به شما می آموزد که فرشتگان و انسان‌ها چطور می‌توانند با همکاری و کمک یکدیگر در جهان تغییر به وجود آورند، تنها کافیست شما وجود فرشتگان را پذیرا باشید و قبول کنید که آن‌ها می‌توانند شما را راهنمایی کنند.

آپدیت تکنیک های تغییر رنگ چشم با استفاده از ذهن

۷ رنگ چشم نادر و منحصر به فرد

چشم ها مطمئناً پنجره هایی برای روح هستند و اگر چیزی در مورد چشم ها یا پنجره ها می دانید ، می دانید که چشم ها با رنگ های مختلفی وجود دارد.

معمولاً وقتی به چشم های افراد اطراف خود نگاه می کنید ، چشمهای قهوه ای ، آبی یا فندقی مشاهده می کنید ، اما برخی از افراد ، خواه این خوش شانسی باشد یا یک بیماری پزشکی ، یک رنگ چشم واقعاً نادر دارند. نادرترین رنگ چشم چه رنگی است و چگونه این رنگ چشم ایجاد می شود؟

نشانه هایی از اینکه خواسته شما نزدیک است

ذهن انسان مکانیزم هدف جویی دارد اما چگونه می توانید با نشانه ها به اهداف یا آرزوهای خود برسید؟

شاید شما در مورد خلق اهداف مطالبی را شنیده یا خوانده باشید. خلق آرزوها را می توان در جنبه های مختلفی تعریف کرد ، اما اساساً این به این معنی است که شما از طریق افکار ، احساسات و باورهای ناخوداگاه خود چیزی را در واقعیت فیزیکی خود ایجاد کنید که قابل لمس باشد.

۱۰ راه ساده و زیبا برای ارتباط با راهنمای روح

گابریل برنستین : همه ما راهنماهای روحی داریم ، و هنگامی که شما با راهنمای روح خود رابطه برقرار می کنید راهنمایی های روشن و هوشمندانه ای برای کمک در هر زمینه از زندگی خود دریافت خواهید کرد.

مراحل زیر با هم در ارتباط هستند و به شما کمک می کنند با راهنماهای روحی خود ارتباط برقرار کنید!

در کتاب ابر جاذب نوشته گابریل برنستین او از تجربه خود در مورد احساس وجود راهنمایی معنوی در درون و در اطراف خود و همچنین از ارتباط با آنها سخن می گویید.

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید