استاد ضمیر ناخوداگاه شوید!

استاد ضمیر ناخوداگاه شوید!
چکیده این مطلب : انتشار : ۱۱ , فروردین , ۱۳۹۹ ۱۵ نظر ۲۰۳۷ بازدید

اگر می خواهید از قدرت ناخوداگاه ذهن خود استفاده کنید و آن را به بهترین دوست خود تبدیل کنید و در نهایت در مسیر رشد شخصی قرار بگیرید این مقاله یک راهنمای جامع است. باورهای ناخوداگاه خود را به سطح خوداگاه وارد کنید

 

اگر می خواهید از قدرت ضمیر ناخوداگاه ذهن خود استفاده کنید و آن را به بهترین دوست خود تبدیل کنید و در نهایت در مسیر رشد شخصی قرار بگیرید این مقاله یک راهنمای جامع است که به شما مهمترین راهکارهایی که باید در این فرایند یاد بگیرید آماده شده است.

 

 

۴ سطح رشد شخصی

در این عکس می توانید مدل رشد شخصی را در چهار سطح مشاهده کنید.

 

4level-mind
استاد ضمیر ناخوداگاه شوید

 

سطح یک و دو با بهبودی بدن و همچنین مسائل عاطفی عمیق سروکار دارد.

سطح سه و چهار با برنامه نویسی ذهن برای موفقیت سر و کار دارند. در اصل ، برنامه نویسی ذهن برای موفقیت به معنای تسلط بر ضمیر ناخودآگاه خود برای پیشرفت و تعالی شخصی است. این یعنی رسیدن به پتانسیل کامل برای تبدیل شده به نسخه ای بهتر از خودتان که می توانید به آن تبدیل شوید.

 

رشد شخصی همراه با تکنیکهای پیشرفته ذهن ناخودآگاه ، موفقیت را به روشی جدید و پیشرفته برای شما به ارمغان می آورد، جایی که موفقیت به راحتی برای شما رخ میدهد . این مقاله به طور عمیق به رشد شخصی شما می پردازد و دلیل این امر این است که شما نمی توانید یک خانه خوب بسازید ، مگر اینکه ابتدا پایه های محکم بسازید.

 

با توجه به اینکه این بخش بسیار عمیق این موضوع را باز میکند مهم است مطالب را خوب یاد بگیرید زیرا وقتی ذهن خوداگاه و ناخودآگاه با هم در هماهنگی کامل کار کنند موفقیت آسان می شود.

 

اگر این راهنمایی ها را دنبال کنید به زودی احساس می کنید که واقعا این مطالب مزایای زیادی برای شما داشته است ، البته امیدواریم که این مطالب شما را به اندازه کافی ترغیب کند که فراتر چیزی بروید که در این بخش یاد میگرید زیرا ، آسمان محدودیتی ندارد شما میتوانید تا هر چقدر که می توانید پیشرفت کنید.

 

بیشتر کارهای عملی در این مقاله در اجرای استراتژی ها  و ابزارهایی هستند که به شما کمک می کنند ذهنتان را کنترل کنید شما باید آنها را تمرین کنید شما باید آنها را با جدیت در زندگی خود استفاده کنید تا بتوانید نتایج را ببینید. توصیه می کنم این مقاله را سیو کنید تا هر زمان که به آن نیاز داشتید بتوانید مجدد آن را بررسی کنید.

 

 

 

 

خود اگاهی

اولین و مهمترین استراتژی برای رسیدن به قدرت ضمیر ناخوداگاه ، خود اگاهی است.

توسعه خودآگاهی به معنای توجه به احساسات ، تفکر و عملکرد شماست همچنین به معنای توسعه توانایی ارزیابی نوع احساسات ، افکار و اعمال شما و اینکه چطور می توانید آنها را تغییر دهید نیز است.

ماهیت ذهن ناخودآگاه یعنی برنامه هایی که خارج از آگاهی شما هستند و به صورت ناخوداگاه اجرا می شوند. توسعه اگاهی از خود به شما کمک می کند تا با گذشت زمان با درون خود آشنا شوید. فقط وقتی از احساسات ، تفکر و عملکردتان آگاهی پیدا کردید ، می توانید ارزیابی کنید که آیا آنها مفید هستند یا خیر و تنها در این صورت می توانید آنها را تغییر دهید.

 

 

چگونه می توانید خودآگاهی را توسعه دهید؟

دو مورد از قدرتمندترین ابزارهای خودآگاهی که بسیار با اهمیت هستند ، نوشتن همراه با ایجاد یک ناظر داخلی ذهن است.در ادامه مطلب این موارد را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

 

 

نوشتن

با نوشتن می توانید از برخی از افکار  ضمیر ناخوداگاه ، خود اگاهی خوبی داشته باشد.

توصیه می شود هر روز افکار خود را بنویسید این به این معنی است که هر چیزی و هر آنچه را که در ذهن تان می آید را بدون سانسور بنویسید. هر روز سه صفحه از دفتر خود را پر کنید این کار را در یک فایل ورد هم میتوانید انجام دهید.

بعد از هفت روز که این کار را انجام دادید تمام آنچه را که در یک هفته نوشتید برا خوانید در ادامه اهمیت این کار را بیان خواهیم کرد.

 

 

 

ذهن جذب کننده

subconscious

فرض کنید که سیستم هوشمند همراه خود دارید که همیشه همراه شماست و هر کجا که می روید با شما است این سیستم شاهد اتفاقات داخلی و همچنین آنچه می گویید و انجام می دهید است و آنها را ضبط میکند کار این سیستم فقط نظاره کردن است نه چیزی دیگر بنابراین اهمیت این کار این است که باید مراقب افکار و اعمال خود باشید تا همیشه رو حالت مثبت و فرکانس خوب بمانید.

خبره شدن در این استراتژی ها نیاز به تمرین دارد همانطور که همیشه این ناظر با شما همراه است این ناظر – افکار ، احساسات ، اقدامات و نتایج شما را مشاهده میکند. هنگام نوشتن در فایل یا دفتر خود می توانید از این مشاهدات استفاده کنید این اطلاعات ممکن است شما را به نتیجه جالبی سوق دهند. ممکن است با نوشتن این اطلاعات ربطه ای بین آنها و رویدادهایی که در کودکی تجربه کرده اید پیدا کنید ، از این طریق می توانید برنامه نویسی های مخربی که در ناخوداگاه خود دارید که مانع پیشرفت شما می شود را شناسایی کنید.

 

فقط با این دو روش قدرتمند ناخودآگاه می توانید کارهای خود اگاه زیادی انجام دهید.

 

این کار به شما کمک می کند:

 • باورهای ضمیر ناخوداگاه خود را به سطح خوداگاه وارد کنید
 • خودتان را بهتر بشناسید
 • خودتان را طوری ببینید که دوست دارید دیگران شما را ببینند

 

 

اگاهانه صحبت های درونی خود را تغییر دهید

ابتدا برای شناسایی باورهای ذهن ناخود اگاه که می خواهید آنها را تغییر دهید از نوشتن و تصویر ذهنی خود استفاده کنید. در مرحله بعد باید اگاهانه صحبت های درونی خود را تغییر دهید با این کار می توانید بر قدرت ذهن ناخوداگاه خود تسلط داشته باشید. در طول این مقله مثال های زیادی وجود دارد که چطور می توانید گفتگوهای مخرب درونی را به پیام هایی تبدیل کنید که به شما کمک کنند نتایجی را که می خواهید بدست آورید.

 

 

تسلط بر قدرت ضمیر ناخوداگاه به معنای درک روش های زیادی است که ذهن شما تلاش میکند تا از تغییر جلوگیری کند.

زمانی که می خواهید روشهای مختلفی که ذهن شما سعی در فریب دادن شما دارد را یاد بگیرید خوداگاهی کمک شایانی به شما خواهد کرد. شما باید شروع به کشف این روش ها کنید تا بتوانید جوری فکر و عمل کنید که متفاوت از باورهای پیش فرضی است که در کودکی در ذهن شما ریشه کرده است.

mind-Journaling

برای خود اگاه شدن از ذهنتان باید دنبال چه چیزهایی باشید؟

باورهای ضمیر ناخوداگاه شما بیشتر به گفتگوی درونی شما و در احساسات شما ظاهر می شود. این دو مهمترین پارامترهای هستند که با دانستن آنها میتوانید به قدرت ذهن ناخوداگاه خود تسلط داشته باشید.

 

 

چرا صحبت های درونی مهم هستند؟

دلایل بسیاری زیادی وجود دارد که نشان میدهد هر بار که در درونتان با خودتان صحبت می کنید ، خودتان را به طور مؤثر هیپنوتیزم می کنید. آیا این اغراق است؟

 در دوران کودکی وقتی چهارچوب اصلی باورهای ذهن ناخوداگاه شکل میگیرد این دو مورد برای برنامه نویسی ناخواگاه اهمیت دارند. در دوران کودکی ذهن شما به اندازه کافی توسعه نیافته است که بتوانید آنچه را که به شما گفته می شود را با دقت مورد بررسی قرار دهید ، تا در نهایت آن را جذب یا به عنوان یک حقیقت مطلق در نظر بگیرد یا آن را رد کنید. همچنین والدین یا سرپرستان مرتباً صحبت هایی را تکرار می کنند مانند اینکه تو خیلی باهوشی یا اینکه تو بسیار کند ذهن هستی.

هنگامی که شما بالغ می شوید ، نمی توانید موفق شوید مگر اینکه به ذهن خود تسلط داشته باشید ، جملات مثبت مشخصی را با خود تکرار کنید و به آنچه در درون به خودتان می گویید توجه کنید.

تا اینجا فهمیدیم که پیام هایی که در دوران کودکی به شما داده شده است به دلیل تکرار زیاد وارد ناخوداگاه شما شده است و زمانی که بزرگ شده اید این پیام ها با صحبت های درونی شما راشکل داده است حال اگر این پیام های مخرب باشند و شما از صحبت های درونی آگاه نباشید شما در حال تقویت کردن آنها هستید بنابراین آنها را بررسی کنید مراقب صحبت های درونی خودتان باشید.

 

 

می توانید با پرسیدن سؤالات زیر از خودتان شروع کنید:

 • آیا این پیام هایی که در درون می شنوم به من کمک میکنند؟
 • آیا آنها حقیقت مطلق هستند یا روش دیگری برای بررسی این مسئله وجود دارد؟
 • دوست دارید در مورد خودتان چیزی را باور کنید؟
 • چه پیام هایی خوب است که باید با خودتان تکرار کنید؟

بنابراین ، باید به دنبال چه نوع پیام های درونی باشید تا بتوانید بر قدرت ذهن ناخودآگاه خود تسلط داشته باشید؟ اگر می خواهید اهداف و آرزوهای خود را به دست آورید ، بیایید برخی از مهمترین مسائلی که برای تسلط بر خود مهم است را بررسی کنیم.

 

 

شما می توانید

subconscious-mind-power

یکی از مهمترین برنامه هایی که برای تسلط بر ناخوداگاه نیاز دارید آن را بشناسید ، شک کردن به خود است. در حقیقت ، شما باید قبل از جایگذاری باورهای جدید شک را بشناسید چرا؟

خوب ، چگونه می توانید به ناخوداگاه خود تسلط داشته باشید وقتی ذهنتان مشغول شک و تردید به خودتان است. با شک داشتن کار غیرممکن یا حداقل بسیار دشوارتر می شود مثل این است که همزمان یک پایتان روی گاز و دیگری روی ترمز باشد.

 

 

 

 

 

باید بدانید که شناسایی شک همیشه آسان نیست.

اگر همین حالا که در حال مطالعه این مطالب هستید دچار شک و تردید می شوید ، ممکن است افکاری مثل این ایجاد شود:

 • من در مورد این مطالب تسلط بر ضمیر ناخوداگاه مطمئن نیستم ، نمیدانم آیا اثر بخش هستند یا نه.
 • به نظر می رسد کار بسیار سختی باشد ، مطمئن نیستم که بتوانم انجامش دهم.
 • برای رسیدن به موفقیت در زندگی باید راه های دیگری نیز وجود داشته باشد ، این صحبت ها خیلی پیچیده هستند.
 • من به این مطالب نیاز ندارم

شک و تردید واقعی در زیر افکار دفاعی و قضاوت قرار دارند و معمولاً توسط احساسات ، به دلیل عدم امنیت از شما محفظت میکنند. شما هرگز نمی توانید این شک ها را بشناسید مگر اینکه شروع به نوشتن کنید، شک و تردید بسیار آسیب پذیر است و به طور معمول از ذهن شما در برابر صحبت های جدید دفاع می کند. به عنوان مثال کسی که در کل دوران خود شنیده است لیاقت ندارد حال با گفتن من لایق و شایسته هستم ذهن او مقاومت میکند.

در ادامه مقاله درباره برنامه نویسی ذهن ناخودآگاه مطالب بیشتری ارائه شده است که چگونه خوداگاه و ناخوداگاه کار می کنند.

 

 

چرا ذهن شما از ورودی های جدید دفاع می کند؟

وقتی که شما احساس میکنید که با موضوعات جدید مقاومت دارید در واقع به هسته اصلی برنامه بسیار نزدیک هستید. شما می توانید سرنخ های پنهان درباره این برنامه مخرب را کشف کنید از این رو ، ذهن شما با داوری یا تعصب وارد می شود.

اگر هم اکنون ذهن شما در مورد این مطالب قضاوت می کند، پس احتمالاً احتمال دارد که کمی به خود شک دارید و اگر زیاد به خود شک داشته باشید چیزی بسیار عمیق تر در لایه های زیرین ناخوداگاه شما وجود دارد.

شاید والدین یا معلم باشند کسانی که وقتی خیلی کوچک بودید به شما گفته اند نمی توانید این کار را انجام دهید.

 وقتی بتوانید برنامه های مخرب قدیمی ناخواگاه خود را شناسایی کنید می توانید با گفتن این جملات آن را تغییر دهید: “من می توانم این کار را انجام دهم” با این کار هر پروژه ای که بعد از این با آن روبرو شوید بسیار ساده تر می شود و میتوانید خیلی بیشتر از این را انجام دهید.

 یک مثال قابل توجه در این زمینه وجود دارد ، موفقیت راجر بانیستر برای دویدن یک مایل در کمتر از چهار دقیقه بود. قبل از تلاش برای دستیابی به این موفقیت ، همه متخصصین بر سر این توافق داشتند که از نظر جسمی این کاری غیرممکن است. برخی از کارشناسان حتی می گفتند که قلب انسان قادر به تحمل این فشار نیست.

ورزشکاران وقتی با چنین باورهای محکمی روبرو شدند ، جای تعجب نیست که برای مدت طولانی تلاش هم نکردند که یک مایل را زیر ۴ دقیقه بدوند. سپس ، در سال ۱۹۵۴ ، راجر بنیستر تصمیم به انجام این کار گرفت او با تجسم و تصور کاری کرد که در “۳:۵۹” خط پایان را رد کند و در نهایت او این کار را انجام داد. در اینجا می توانید رکورد جهانی راجر بانیستر را مشاهده کنید.

در سال بعد بسیاری از ورزشکاران دیگری این رکورد را شکستند و یک مایل را زیر چهار دقیقه تمام کردند.

 

 

چه چیزی تغییر کرد؟ آیا سیستم آموزشی یا مربی های جدیدی آمدند؟ آیا ورزشکاران معجون جادویی مصرف کردند تا بتوانند رکوردهای جدید بزنند ؟ خیر

تنها چیزی که ورزشکارانی که با این چالش روبرو بودند تغییر کرده بود باور اصلی آنها بود. آنها دیده بودند که راجر بانیستر این کار را انجام داده است پس باور کردند که آنها هم میتوانند این کار را انجام دهند آنها معتقد بودند که می توانند این کار را انجام دهند و در نهایت توانستند.

و این مثالی است که چقدر باورهای شما قدرتمند است. تسلط بر قدرت ذهن ناخودآگاه به معنی تغییر صحبت های مخرب در اعماق درون خود به صحبت های مثبت است تا به شما در مسیر رسیدن به موفقیت کمک کنند. افکار شک و تردید نسبت به خود را تغییر دهید زیرا در نهایت درک میکنید که ” می توانید این کار را انجام دهید.”

 

 

 

شما به اندازه کافی خوب هستید

اگر می خواهید در هر زمینه ای موفقیت را به زندگی خود جلب کنید باورغلط رایج دیگر وجود دارد که مانع پیشرفت شما می شود، اعتقاد به این است که “شما به اندازه کافی خوب نیستید”.

وقتی احساس می کنید کافی نیستید ، به اندازه کافی خوب نخواهید بود که به چیزهایی که دوست دارید برسید.

 • شما قادر نخواهید بود ، آن مدرک را بگیرید ، یا حداقل میتوانید تقریباً به آن نزدیک شوید.
 • شما نمی توانید همسر رویاهای خود ، خانه مورد نظر ، شغل مورد نظر خود را بدست آورید.

 

ضمیر ناخوداگاه

اگر مانند بسیاری از مردم ، احساس می کنید که کافی نیستید ، این احساس درستی نیست شما همیشه باید خودتان را ارتقا دهید تا هر روز بهتر و بهتر شود مشخص است که هیچ کس در این جهان کافی نیست.

 

 

مطمئناً ، وقتی باورهای ذهن ناخودآگاه مخرب خود را به چالش می کشید احتمالاً این وجود دارد که فکر کنید با این همه تلاش فراوان باز هم نتیجه دلخواه خود را بدست نیاورده اید و اتفاقات بیرونی را برای تأیید باور اساسی خود استفاده می کنید که در واقع می گویید، به اندازه کافی خوب نیستید. اینگونه است که باورهای محدود در مورد خودتان شما را از رسیدن به رسالت اصلی خودتان دور می کند.

 

 

اجازه ندهید این اتفاق بیفتد درعوض ، تصمیم بگیرید که استاد ذهن ناخودآگاه خود شوید.

بگذارید این نقطه عطف شما باشد و متوجه باشید که ذهن شما سعی دارد شما را فریب دهد ، ذهن شما باورهای قدیمی و مبتنی بر حافظه و اطلاعات عاطفی که بسیار قدرتمند هستند را به شما نشان میدهد که برای مقابله با چالش های برای رسیدن به یک زندگی رویایی مناسب نیستند.

 

 

به اندازه کافی خوب بودن یا خوب بودن موضوعی است که می توانید با موفقیت با آن مقابله کنید در حقیقت توصیه می کنیم هر کسی که علاقه مند به برنامه نویسی مجدد ذهن خود برای موفقیت باشد باید خود را به اندازه کافی خوب بداند به عبارت دیگر شما باید حرکت کنید تا عالی شوید نه اینکه عالی باشید تا حرکت کنید.

 

همچنین ، برای ریشه کن کردن گفتگوهای مخرب درونی تلاش کنید صحبت هایی که متوجه می شوید شما را ضعیف میکند را از بین ببرید و آنها را به جملات مثبت برعکس کنید شما باید این کار را روزانه انجام دهید تا زمانی که ذهن و عواطف شما قبول کنند که در واقع شما کافی هستید.

 

 

 

 

حال شکست چیست؟

این مسئله بسیار مهم است و باید سریعا پاسخ آن را برای خود منطقی کنید و این مفهوم شکست است. دو مورد وجود دارد که می خواهیم آنها را بررسی کنیم:

موفقیت و شکست دقیقاً چه هستند؟

بسیاری از افراد موفقیت واقعی را نوع از موفقیت می دانند که توسط یک درصد افراد حاصل می شود و شکست را نقطه مقابل این سطح از موفقیت می دانند.

 

در این دنیا:

 • شما یا مدرک خود را با افتخار دریافت می کنید در غیر اینصورت شکست خورده اید.
 • شما یا به کسب مدال طلا دست می یابید ، غیر اینصورت شکست خورده اید.
 • شما باید در تجارت موفق شوید تا میلیاردر شوید ، در غیر این صورت باید خود را شکست خورده بدانید.

البته این سطح از کمال گرایی بسیار غیر واقعی است. چه تعداد مدال آور یا میلیاردر می تواند در این دنیا است؟ مطمعنا زیاد نیست اما آیا بقیه ما بازنده هستیم؟ مطمعنا خیر

این دیدگاه افراطی در مورد موفقیت به راحتی می تواند بسیار دلسرد کننده باشد. از آنجا که ما از شکست می ترسیم بنابراین ، اگر در دنیایی زندگی می کنید که موفقیت را یک کل و همه چیز را عالی می بینید به احتمال زیاد حتی از تلاش کردن هم خودداری خواهید کرد.

 

شما باید به عنوان استاد ذهن ناخودآگاه این مفهوم درونی را تغییر دهید و به خود بگویید که موفقیت برابر است با دستیابی به تعالی شخصی. بهتر شدن هر روز نسبت به روز قبل تا رسیدن به پتانسیل نهایی خود که باید هدف نهایی شما باشد.

 

آنچه در پاسخ این سوال می آید این است که مفهوم شکست تغییر می کند.

 

در واقع ، این دلالت میکند که شکست برای هر کسی که تلاش می کند ، هر کسی که به طور فعال در رسیدن به اهداف و رویاهای خود تلاش می کند ، وجود ندارد.

 

هر زمان که شکست می خورید در واقع شکست نمی خورید بلکه با یادگیری یک تجربه ارزشمند روبرو می شوید. البته ممکن است با ناامیدی و درد همراه باشد اما پس از رد شدن از احساسات منفی و دلسردی ، دوباره به مسیر خود بازگردید و از آنچه که از این تجربه آموخته اید استفاده می کنید تا دفعه بعد نتیجه بهتری بگیرید.

 

موفقیت به ندرت یک شبه حاصل می شود بیشتر موفقیت ها نتیجه سالها تلاش و سعی و خطا است. بنابراین اجازه ندهید که مشکلات شما را دلسرد کنند ادامه دهید و از رشد شخصی که در این مسیر با آن روبرو هستید لذت ببرید.

 

شکست چیست؟ دلیل منطقی شکست تنها ادامه ندادن است. بنابراین ، اجازه ندهید که خودتان را شکست خورده بدانید سعی کنید دوباره و دوباره و دوباره تا زمانی که موفق شوید مسیر را ادامه دهید.

 

 

با غلبه بر احساسات مبتنی بر زنده ماندن و امنیت که مانع موفقیت شما می شوند بر قدرت ضمیر ناخوداگاه خود مسلط شوید.

اگر می خواهید به قدرت ذهن ناخودآگاه خود مسلط شوید آخرین مورد از مهمترین موضوعاتی است که باید با آن مقابله کنید، این موضوع اجازه می دهد احساسات مبتنی بر زنده ماندن و امنیت بر زندگی شما حاکم شود.

 

احساسات مبتنی بر بقا چیست؟

هم ترس و هم عصبانیت برای بقا یکی هستند. ترس و عصبانیت هر دو حالت دفاعی بدن را فعال میکنند.

هنگامی که وارد حالت جنگ یا دفاعی می شوید ، انواع مختلفی از احساسات اتفاق می افتد:

 1. تمام انرژی شما روی زنده ماندن متمرکز شود
 2. شما ورود هر اطلاعاتی غیر از مسئله زنده ماندن را مسدود میکنید
 3. قلب خود را به روی عواطف می بندید
 4. شما ترس ، یا عصبانیت ، یا هر دو را همزمان احساس می کنید
 5. بدن شما هورمون استرس کورتیزول را تولید می کند
 6. ضربان قلب شما افزایش می یابد
 7. بسیار سریع احساس استرس خواهید کرد
 8. ضمیر خوداگاه متوقف خواهد شد

اینها پاسخهای فیزیولوژیکی لازم در رابطه با بقا هستند. البته ، هنگامی که شما نیاز به زنده ماندن از یک تهدید واقعی دارید ، بدن و مغز شما باید عملکرد آنها را محدود کنند تا بتوانند شما را از این وضعیت خارج کنند. وقتی یک تهدید واقعی وجود دارد ، اینها موارد ضروری  هستند.

 

 

ضمیر ناخوداگاه
ضمیر ناخوداگاه خود را برنامه ریزی کنید

اما آیا پاسخ بقا کاملاً ضروری است وقتی که:

 1. رئیس شما با شما بد صحبت میکند
 2. شریک زندگی شما چیزی می گوید که دوست ندارید آن را بشنوید
 3. شما مهلت محدودی دارید و باید پروژه ای را تمام کنید
 4. شما تجارت خود را شروع می کنید و مشغول کارهای مختلف هستید

وقتی به برخی از افراد موفق پیرامون خود نگاه کنید متوجه می شوید که آنها تمایل زیادی به شاد بودن دارند آنها خوشبختی را در محل کار و زندگی خود ایجاد میکنند آنها به مردم انگیزه میدهند ، مردم به حرف های آنها گوش می دهند، آنها را تشویق میکنند و طبق تحقیقات انجام شده ، حدود نود درصد از آنها مراقبه انجام می دهند.

 

 

آنچه این افراد موفق با استفاده از مراقبه یا موزیک بدست می آورند ، دور شدن از احساسات مبتنی بر بقا ، و هدایت به سمت احساسات سطح بهتر مانند صلح ، آرامش ، احساس شوق و اعتماد است.

 

شاید این فکر به ذهن شما بیایید “که صلح و عشق و اعتماد چیزهای بسیار خوبی هستند، من هم مراقبه میکنم اگر به اندازه آنها پول کافی داشتم.

 

در حقیقت ، این روش بسیار بهتر عمل می کند. ابتدا ، شما استاد ذهن ناخودآگاه خود می شوید و گفتگوی مثبت را درون خود پرورش می دهید و احساساتی مانند قدرتمندی ، اعتماد ، عشق ، صلح ، قدردانی و آرامش را به وجود می آورید. سپس ، می توانید از آن احساسات به عنوان ابزاری برای جذب آنچه می خواهید در زندگی داشته باشید استفاده کنید.

 

 

 

 

چگونه فرآیند تحول درونی را شروع کنیم؟

سؤال خوبی است : از ابزارهای نوشتن و مشاهده استفاده کنید تا متوجه شوید که چگونه عصبانیت و ترس در زندگی شما ظاهر می شود.

 

 

و طرز فکر و ضمیر ناخوداگاه خود را به روش های زیر تغییر دهید:

درک کنید که بزرگترین مشکلی که توسط ما ایجاد شده است این است که اعتقاد داریم آنچه در هر شرایط احساس می کنیم و فکر می کنیم حقیقت نهایی است. اما در واقع آنچه درست است این است که ، واقعیت زندگی ما  توسط احساسات و باورهای ما شکل می گیرند.

 

ما یک فکر ، به همراه یک احساسات داریم  و به دلیل اینکه افکار دارای احساسات، بسیار واقعی احساس می شوند ، معتقدیم که تجربه درونی ما در این لحظه بیانگر حقیقت نهایی است.

آیا تا به حال این جملات را گفته اید: “مرا عصبانی کردی.” شما مرا عصبانی کردید ، این بدان معنی است که اولاً شما می خواهید بگویید این حق من است که خشمگین باشم ، عصبانیت شما توجیه شده است – و ثانیاً ، شخص دیگر مسئول عصبانیت شماست. در واقعیت ، دکمه های حساس شما تحت فشار قرار گرفته است.

 

شخص دیگر ممکن است واقعاً کاری آزاردهنده کرده باشد اما به احتمال زیاد یک مسئله اساسی در اینجا وجود دارد که مورد نظر شماست به احتمال زیاد ، کار اشتباه آنها باعث روشن شدن بخشی از حافظه شما شده است که با عصبانیت همراه است – به عنوان مثال در دوران کودکی موارد زیادی مادر یا پدر شما همان رفتارهایی که این شخص با شما انجام داده است را داشته اند.

 

و در صورتی که آنها را مقصر بدانید و به این موضوع فکر کنید که چرا آنها این رفتار را با شما داشته اند با این طرز فکر شما فرصتی که برای شناسایی باورهای ناخودآگاه خود که در در حال اجرا هستند ، را از دست می دهید. این باورها به احتمال زیاد از اتفاقات دوران کودکی ناشی می شوند و در ناخواگاه شما ریشه کرده اند.اثر اصلی این تجربه احساس خشم است هنگامی که کودک بودید و مغز شما به اندازه کافی توسعه نیافته بود تا این خشم را به طور کامل پردازش کند ذهن شما آن را ذخیره کرده است بنابراین ، هر بار که تجربه مشابهی داشته باشید ، حافظه شما دوباره آن احساس را بازیابی میکند با این حال ، آنچه واقعاً باعث ایجاد خشم می شود باید بهبود یابد هر بار که یک اتفاق مشابه پیش می آید ، با فرصتی برای بهبودی آن روبرو می شوید.

 

 

چگونه می توانید از فرصتها برای برنامه ریزی مجدد ضمیر ناخوداگاه استفاده کنید؟

بهتر است این مورد را تکرار کنیم که توسعه خودآگاهی تنها راه برای فهمیدن این لحظات است.

با انجام مداوم این تمرینات  شما به سمت اکتشافات معنوی هدایت می شوید ، و به سمت خود برترتان حرکت می کنید و به موفقیت خود خواهید رسید اما وقتی به آن نقطع رسیدید خواهید دید که موفقیت تنها یک هدیه فرعی از هدیه نهایی تسلط بر قدرت ضمیر ناخوداگاه بوده است.

 

امیدوارم این مطلب در زمینه تسلط بر ضمیر ناخوداگاه به شما کمک کند تغییرات جدی در زندگی خود ایجاد کنید. نظرات و تجربیات خود را در زیر همین مطلب بنویسید  و به دیگران و  ما اطلاع دهید چگونه از قدرت ضمیر ناخوداگاه خود استفاده میکنید.

 

 

 

۹ واقعیت که باید در مورد ناخوداگاه بدانید! + کتاب تمرین رایگان

 1. ۰

  سلام بعد ازینکه یک هفته هرروز نوشتم از هرچی ک تو ذهنم اومد باید اخر هفته ک مثلن اینو ک خوندم چیکارش کنم یا اینک چجوری تجزیه تحلیلش کنم ؟؟
  سوال بعدی اینه ک
  من به صورت میشه گف تقریبن کامل از خوداگاهی برخوردارم ایا بازم نیاز به نوشتن هست ؟
  و مشکلات و برنامه های مخربی ک هست در ناخوداگاهم به صورت ذاتیه و ینی به ارث رسیده و به صورت جزئی این مشکلات خیلی زیاده ایا میتونم ی البوم کلی و به صورت تکی برای حل تک تک این مشکلات سفارش بدم؟
  شما بالاتر نوشتین شک در نوشتن مشخص میشه الان من چجوری باید در نوشته های خودم تشخصیش بدم؟؟
  تشکر لطفنن هرچی زودتر جواب بدین♡•

  • ۰

   سلام با نوشتن در واقع از افکار درون ذهن خود اگاه می شوید و نیاز به کار خاصی نیست بلکه با این کار تشخیص می دهید چه افکاری دارید و اگر انها خوب نیستند تفکر خود را تغییر دهید و در صورتی که فکر میکنید نوشتن به این روند کمک میکنید ادامه دهید در غیر اینصورت میتوانید نوشتن را متوقف کنید و سوال سوم بله میتوانید درخواست خود را از بخش سفارش تولید البوم ثبت کنید و برای تشخیص شک خود با بررسی نوشته ها و اینه هدف شما چه هستند بررسی کنید ببینید ایا متن هایی که نوشته اید با اهداف که دارید همخوانی دارند یا اینکه متضاد هستند در این صورت این شک مانع رسیدن شما به اهدافتان می شود

 2. ۰

  سلام حداقل و حداکثر تایم برای مراقبه چند دقیقه است؟
  و باید موزیک یا اهنگ خاصی رو همراهش گوش بدیم اگر اره چ نوع موزیکی باید باشه؟
  لطفنن جواب بدیییییین تشکر

  • ۰

   سلام مراقبه زمان مشخصی ندارد هر زمان که تمایل دارید میتوانید مراقبه کنید و بله اگر با موزیک ارام بی کلام باشد بسیار بهتر است که در این خصوص میتوانید از البوم زیر جهت مدیتیشن استفاده کنید
   https://www.monyms.ir/product/euphoric-relaxation/

 3. ۰

  سلام قراره روزی ۳ صفحه بنویسیم میگم مشکلی نیست هر چن ساعت یبار در طول روز ی قسمتشو بنویسم مثلن همش یجا نباشه /:
  و اینکه سوال بعدیم اینه ک احساساتی مانند قدرتمندی ، اعتماد ، عشق ، صلح ، قدردانی و آرامش را ک توی مقاله گفتین چجوری باید بدست بیاریم
  و از طرفیم باید چطوری مراقبه کنیم کامل توضیح بدین لطفن

  • ۰

   سلام سوال اول خیر اشکال ندارد/ سوال دوم به این معنی است که احساست و یا دیدگاه خود را در مورد موارد گفته شده ذکر کنید و سوال اخر مراقبه یعنی بی فکری در یک محیط ارام بنشینید و روی دم و باز دم خود تمرکز کنید

 4. ۰

  چن سوال راجب این جمله داشتم(آنچه واقعاً باعث ایجاد خشم می شود باید بهبود یابد هر بار که یک اتفاق مشابه پیش می آید ، با فرصتی برای بهبودی آن روبرو می شوید.)
  ۱-انچه باعث ایجاد خشم میشود منظور کسیه ک باعث ایجاد خشم میشه یا همون تجربیاتی ک در گذشته در ذهن ما نهادینه شده؟
  ۲-چطوری باید بهبودش بدیم لطفن راه حلشو بگین

  • ۰

   سلام اول منظور تمام مواردی که در گذشته و در زمان حال باعث ایجاد خشم می شود است و برای بهبود ان از البوم مدیریت خشم و یا البوم توسعه مثبت اندیشی میتوانید استفاده کنید

 5. ۰

  سلام این کلمه تصویر ذهنی در این جمله ب معنای ناظر داخلی ذهنه؟ ابتدا برای شناسایی باورهای ذهن ناخود اگاه که می خواهید آنها را تغییر دهید از نوشتن و تصویر ذهنی خود استفاده کنید

  • ۰

   سلام به این معنی است که صحبت های درونیتان در مورد چیست و اگر انها مخرب و منفی هستند با توجه به مثال ها و راه کاری های ارائه شده انها را تغییر دهید

 6. ۰

  با سلام. این نرم افزار پیام های پنهان رو از کجا میتونم تهیه کنم. اون صداها و تصویرها رو چجوری میتونم شناسایی کنم؟

 7. ۰

  سلام آیا مرور و یادآوری خاطرات هم جزو فکر کردن محسوب میشه ؟ و اینکه آیا نوشتن افکار بیشتر از ۳صفحه باشه اشکالی داره و حتما باید ۳صفحه باشه؟

  • ۰

   سلام بله مرور کردن خاظرات فکر کردن است و هر چه میتوانید بنویسید محدودیت ندارد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید
سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلبجست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

آپدیت مقاله : چطور قانون مقاومت را شکست دهیم؟

قبل از اینکه اتفاقات در زندگی شما رخ دهند باید بیاموزید که چگونه می توانید اجازه خلق اتفاقات را بدهید.

 

به نظر می رسد بسیاری از مردم در رسیدن به اهداف خود ناتوان هستند و این تنها به یک دلیل میتواند باشد که انها اجازه رخ دادن این اتفاقات را نمیدهند. در ادامه بررسی میکنیم که چطور به جهان هستی اجازه دهیم اتفاقات دلخواه ما را در زندگیمان ایجاد کند؟ چگونه باورهای ناخودآگاه ما مانع رسیدن ما به بالاترین پتانسیل واقعی مان می شوند؟

 

سطح مجوز ها همان باورهای درونی هستند که برای خود تعیین می کنیم و این سطوح میزان خوشبختی ، موفقیت ، عشق و فراوانی را تعیین می کنند.

شکست بخشی از موفقیت است! ۷ دلیل برای اینکه نباید نگران شکست باشید

اگر آنقدر از شکست می ترسید که هرگز چیزی را امتحان نکنید از چیزی که هستید راضی خواهید شد و از ریسک کردن خودداری می کنید. اگر از شرایط خود راضی شوید کسی دیگر در شغل شما موفق می شود زیرا شما رشد خود را متوقف کرده اید. بنابراین باید از شکست به عنوان راهی برای ادامه زندگی خود استفاده کنید تا بتوانید به جلو حرکت کنید. صرف نظر از اینکه شرایط فعلی چگونه است هرگز از خواسته های خود دست نکشید.

آپدیت مقاله: چرا جریان پول در زندگی شما مسدود شده است؟

ممکن است فیلم های متعددی را تماشا کرده اید و یا مقالاتی را خوانده اید که ادعا می کنند می توانید در عرض چند روز یا چند ساعت پول بدست آورید. نظریه پشت این ادعا چیزی است که شما را به ادامه خواندن تشویق می کند زیرا هر آنچه را که بتوانید در اعماق ذهن ناخودآگاه خود نگه دارید می تواند به واقعیت تبدیل شود.

آپدیت مقاله : راهنمای پیام های پنهان (سابلیمینال)

پیام های سابلیمینال یک روش منحصر به فرد برای برنامه ریزی مجدد باورهای ذهن ناخودآگاه و از بین بردن عادت های محدود کننده است. گوش دادن به پیام های سابلیمینال به صورت روزانه ذهن را تغییر می دهد و عادت ها و ایده های موفقیت آفرین را به سمت شما سرازیر میکند. به طور علمی نشان داده شده است که سابلیمینال ها تفکر و نگرش ذهنی شما را دگرگون می کند، بنابراین اگر تمایل به تغییر باورهای خود را دارید پیام های سابلیمینال ابزاری استثنایی برای اقدام است.

آپدیت مقاله : هدف گذاری و تصمیم گیری

هدف گذاری یکی از ضروری ترین موارد در زندگی هر فرد موفقی است، اگر می خواهید دنباله روی آنها باشید باید بتوانید هدف گذاری کنید. صرفا استفاده از چندین تکنیک مختلف هدف گذاری باعث موفقیت شما نمی شوند ، بیشتر این افراد شکست می خورند زیرا به اندازه کافی اعتقاد راسخ به توانایی های خود ندارند.

آپدیت مقاله : هدف گذاری و تصمیم گیری

بسیاری از افراد احساس می کنند که در دنیا معلق هستند. آنها سخت کار می کنند ، اما به هیچ یک اهداف خود نمی رسند.

 

یک دلیل اساسی که آنها چنین احساسی دارند این است که آنها وقت کافی را صرف فکر کردن در مورد آنچه از زندگی می خواهند نمی کنند و اهداف مشخصی برای خود تعیین نکرده اند. از این گذشته ، آیا قبل از اینکه به سفر بروید مقصد خود را تعیین نمی کنید؟ قطعا بله!

اما چطور….

فیلم انگیزشی بند باز

فیلم بندباز ۲۰۱۵ ، این فیلم ماجرای واقعی راه رفتن فیلیپ پِتی بر روی طناب متصل بین برج های «مرکز تجارت جهانی» در سال ۱۹۷۴ را به تصویر می کشد. رویایی که وی در کودکی در سر می پروراند و در بزرگسالی به حقیقت پیوست و اکنون او می خواهد یک اجرای بی نظیر را انجام دهد. اما…

آپدیت مقاله : تکنیک های تجسم و موفقیت

تخیل توانایی شکل دهی به تصاویر ذهنی یا ایده ها در ذهن است. همه توانایی تصور را دارند ، اما تخیل وقتی قدرتمند می شود که آن تخیل را خلق کنید. هر چیز مادی که توسط انسان خلق شده است ابتدا تصور شده است. آفرینش قبل از اینکه به جسم تبدیل شوید در ذهن شکل میگیرد.

آپدیت مقاله : چطور به خواسته هایمان برسیم؟

همه یک رویای بزرگ دارند اما چطور میتوان آن را در زندگی خود داشته باشیم؟

خوب ، وقت آن است که در این مورد فکری کنیم. داشتن رویاهای بزرگ به طرز باورنکردنی می توانند الهام بخش ما باشند ، اما تا زمانی که اقدام نکنید آنها چیزی بیشتر از یک رویاها هستند. در این مطلب ۱۰ روش برای تبدیل رویای شما به واقعیت و جذب خواسته ها را نشان می دهیم.

آپدیت مقاله : چگونه باورهایمان را تغییر دهیم؟راه کار دقیق

شناسایی باورهای مخرب با احساسات!!

اجازه دهید با بررسی سیستم احساسات ، راهی برای مقابله با احساسات منفی و شناختن باورهای مخرب پیدا کنیم.

آیا همه سیستم های هشدار دهنده ماشین یا تلفن همراه شما که خطراتی مانند کمبود برق باتری یا کاهش سوخت را به شما هشدار می دهند می شناسید؟

البته که هیچ کس دوست ندارد این سیگنال ها برای همیشه خاموش باشند زیرا برای ایمنی و محافظت از جان ما طراحی شده اند تا وقتی چیزی اشکال پیدا میکند به ما هشدار دهند.

آپدیت مقاله : چرا جریان پول در زندگی شما مسدود شده است؟

گر در حال تلاش هستید اما هنوز به نتیجه مالی مناسبی نرسیده اید ، ممکن است سدهای ذهنی در مورد پول داشته باشید که مانع موفقیت شما و جذب می شوند. برخلاف باور عموم همه این سدها مستقیماً به پول مربوط نیستند ، بلکه به درک شما از خود و توانایی هایتان مربوط می شوند.

ناامید کننده است که همه تلاش خود را بکنید اما هرگز به خواسته های خود نرسید و بدتر اینکه حتی به آنها نزدیک هم نشده اید و این در حالی است که افراد ثروتمند و مشهوری را می بینید که خود را به آهن ربای موفقیت تبدیل کردند یا حتی دوستان نه چندان باهوش شما از دوران مدرسه که ثروت زیادی را به راحتی جذب کرده اند.

آنها به طور مشخص در حال انجام کاری هستند ، اما چه کاری؟

آپدیت مقاله : چطور رویای شفاف ببینیم ؟

آیا می خواهید رویای شفاف (lucid-dream) ببینید؟

در اینترنت انواع مشاوره ها در مورد این وجود دارد که چطور رویای شفاف ببینیم  اما کدام یک اثر بخش هستند؟

سوالات مربوط به پدیده رویای شفاف – یعنی تجربه هوشیاری در رویا – هزاران سال است که مطرح می شود. ارسطو در سال ۳۵۰ پیش از میلاد در مورد رویاهای شفاف نوشت و بودایی ها قرن ها “یوگای رویا” را تمرین می کردند.

آپدیت مقاله : تاثیر شگفت انگیز پیام های پنهان – سابلیمینال مسیج

پیام های سابلیمینال – همه ما در مورد آن شنیده ایم. اما واقعا کار می کند ؟

تحقیقات جدید آزمایشگاه Valentin Dragoi در دانشگاه تگزاس در هوستون نشان داد که تصاویر سابلیمینال می توانند فعالیت و رفتار مغز ما را تغییر دهند.

آپدیت مقاله : تغییر باورهای ناخوداگاه – همه چیز دارای فرکانس است!

هر ماده ای که در اطراف خود به صورت جسمی (مادی) می بینیم در فرکانس خاصی ارتعاش می کند.

 

کاناپه خانه شما ، لیوان قهوه ، بطری آب … هر کدام فرکانس ارتعاش خاص خود را دارند. حتی چیزهای غیر فیزیکی مانند برق ، سیگنال های Wi-Fi ، سیگنال های رادیویی – همه آنها فرکانس های خاص خود را دارند.

 

نه فقط این اشیا بلکه چیزهای مانند افکار ، عواطف و باورها نیز فرکانس خاص خود را دارند.

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید