۹ واقعیت که باید در مورد ناخوداگاه بدانید! + کتاب تمرین رایگان

۹ واقعیت که باید در مورد ناخوداگاه بدانید! + کتاب تمرین رایگان
چکیده این مطلب : انتشار : ۱۵ , اردیبهشت , ۱۳۹۹ ۶ نظر ۱۰۸۱ بازدید

همانطور که مطالب را می خوانید ، ممکن است از یادگیری بیشتر و بیشتر فعالیت ناخودآگاه خود احساس افتخار و غرور کنید در واقع ایجاد این احساس تقریباً تضمین شده است!

 

در این مقاله ، ضمیرناخوداگاه شما یک سیلی محکم به صورت شما خواهد زد و نتایجی که بعد از دانستن این مطالب بدست می آورید بسیار چشمگیر خواهد بود به خصوص وقتی که از کتاب تمرین رایگان که در انتهای مطلب قرار دارد استفاده کنید.

 

همانطور که قبل از این هم گفته ایم ضمیرناخوداگاه نقش بزرگی را در زندگی شما بازی می کند این آگاهی ها ممکن است شما را در حیرت زده کند اما به زودی  شما با یک روش جدید تفکر آشنا می شوید و این بسیار خوب است.

 

 

چه چیزهایی از این مقاله یاد میگرید:

 • ۹ واقعیت و استراتژی در مورد ذهن ناخودآگاه
 • فرآیندهای خاص و ویژه که تعادل درونی شما را فعال می کنند
 • هنگامی که باورهای منفی شما از بین بروند شما چگونه رفتار میکنید

 

 

آیا آماده هستید تا با قدرتمندترین بخش درونتان شریک شوید؟

دانستن حقایق در مورد آینده می تواند بینشی که هرگز نداشته اید را به شما بدهد ، اگر کتاب تمرینی این مطلب را دانلود کردید از آن در جهت به کار بردن این بینشها استفاده کنید.

 

در این مقاله نمی خواهیم درباره مفهوم ذهن ناخودآگاه بحث کنیم زیرا در مقالات قبلی میتوانید موارد و جزیئات بیشتری در مورد ناخوداگاه مشاهده کنید درعوض ، ما نگاهی دقیق به آنچه ذهن ناخودآگاه انجام می دهد می اندازیم. درک آنچه ذهن ناخودآگاه شما به طور فعال انجام می دهد یک رویکرد عملی است و ایده هایی که شما به آنها عمل میکنید از آنجا سرچشمه می گیرند.

 

این اولین گروه از حقایق ناخوداگاه است:

دسته اول واقعیتها ، نشان دهنده تحقیقات در مورد فعالیت ذهن ناخودآگاه است. همانطور که مطالب را می خوانید ، ممکن است از یادگیری بیشتر و بیشتر فعالیت ناخودآگاه خود احساس افتخار و غرور کنید در واقع ایجاد این احساس تقریباً تضمین شده است!

این واقعیت این است که ابتدا ذهن خوداگاه خود را آماده کنید.

 

 

 

شماره یک

ضمیرناخوداگاه تمام عملکردهای غیر ارادی بدن مانند تنفس ، بزاق ، گردش خون و هضم را کنترل می کند اما شما قبلاً اینها را می دانستید. شما آگاهانه تصمیم نمی گیرید که غذای خود را هضم کنید این خودش اتفاق می افتد زیرا عملکردهای ناخودآگاه در حال کار هستند.

 

اجازه دهید قدرت محاسباتی مغز شما را بررسی کنیم – اگر عملکرد ناخوداگاه یک میلیارد میلیارد عملیات در ثانیه باشد که این واقعا هر کسی را تحت تاثیر قرار میدهد فکر میکنید چه تعداد از این عملیات ها را آگاهانه کنترل می کنید؟

 

قدرت محاسبه ضمیرناخوداگاه در مقابله با توانایی ذهن خوداگاه در ردیابی اطلاعات صرفاً هفت + یا – دو عملکرد در یک زمان است. قانون میلر( قانون میلر یکی از استنادهای بسیار مهم در روانشناسی است).

 

آیا می خواهید محدودیت ضمیرناخوداگاه را بشناسید؟

 

 

 

شماره 2

ضمیرناخوداگاه در درک جهان از عملکرد پیچیده و فراگیری برخوردار است. شما شواهد زیادی در ادامه می بینید ، اما یک ثانیه تامل کنید و فقط به این سؤال ها فکر کنید:

 

آیا اضطراب دارید؟ افسرده؟ تعلل می کنید؟ آیا شما عادت هایی را پرورش می دهید که برای شما مناسب نیستند؟

 

ترس ها و خواسته ها ناشی از عملکردهای ضمیرناخوداگاه است که لحظه به لحظه تعیین می کنند چگونه دنیا و مکان خود را ببینید. اگر خوداگاهی شما محدود باشد ، ذهن ناخودآگاه شما به منظور حفظ بهتر نگه داشتن شرایط یا بدتر کردن شرایط به صورت اتوماتیک عمل میکند که این بر اساس تمایلات طبیعی یا آموخته های شما می باشد : مانند دانستن اینکه چگونه رانندگی کنید یا اینکه یک انسان مثبت نگر یا منفی نگر باشید.

 

گیرنده رادیویی
ضمیرناخوداگاه شما مانند گیرنده رادیویی است.

 

ضمیرناخوداگاه شما مانند گیرنده رادیویی است. چند کانال را انتخاب می کنید؟ گرفتن یک یا دو کانال میزان انتخاب شما را به شدت محدود می کند. بسته به اتفاقاتی که در زندگی شما رخ می دهد هر چه کانال های بیشتری برای انتخاب داشته باشید بنابراین با توجه با اتفاقات رخ داده بلافاصله می توانید بهتر عمل کنید و این به معنای انتخاب گزینه های عاقلانه تر است …

 

ضمیرناخوداگاه دائماً از چندین کانال عمل میکند. آیا می توانید در زمان مناسب سیگنال مناسب را انتخاب کنید؟ حتی اگر انتخابهای آگاهانه شما حداقل باشند در این صورت زندگی شما به سمت بهتر شدن تغییر می کند.

 

در اینجا حقایقی بسیار خاص تر درباره ضمیرناخوداگاه آمده است:

 

 

 

 

شماره 3

ضمیرناخوداگاه قفسه پرونده تمام خاطرات شماست. ضمیرناخوداگاه شما از طریق خاطرات تعیین می کند که چگونه به زندگی پاسخ دهید و تصمیم بگیرید.

 

برخی از خاطرات شما میتوانند به صورت کامل از ذهن خوداگاه شما پنهان بمانند. با این وجود ، خاطرات شما در هر لحظه به طور جدی بر زندگی و رفتار شما تأثیر می گذارد.

 

تصور کنید برخی خاطرات ، بسیاری از واکنش های شما ، سطح انگیزه شما ، پاسخ های طبیعی شما به افراد دیگر و پاسخ های شما در هر شرایطی را کنترل می کنند. حتی خاطراتی که از آگاهی شما پنهان هستند همه جوانب زندگی روزانه شما را کنترل می کند.

ضمیرناخوداگاه
تصور کنید برخی خاطرات همه جوانب زندگی روزانه شما را کنترل می کنند.

 

هر بار که دستگیره در را می چرخانیم و از در عبور می کنیم ، خاطره هایی از نحوه باز کردن در ذخیره می شود و حرکت های بعدی ما را برای باز کردن در تعیین می کند. البته ، من به یاد نمی آورم که دستگیره چرخاندن در را یاد گرفته باشم اما اگر تمام خاطراتم درباره چگونگی باز کردن در از ناخودآگاهم پاک شود من جلوی درب می ایستادم زیرا نمی دانم چگونه باید از در عبور کنم بنابراین خاطرات ، رفتار ما را تعیین می کنند. من می دانم که چگونه یک دستگیره درب را بچرخانم زیرا به صورت ناخودآگاه این را به یاد دارم.

 

همین پدیده در شرایط دیگر هم صدق می کند ما می دانیم که بر اساس کارهایی که در گذشته یاد گرفته ایم چه باید بکنیم به صورت خلاصه ما یادگیری های گذشته خود را فراخوانی می کنیم. به این مثال در فکر کنید ، درس دستگیره در به سنین کودکی من برمی گردد حال تصور کنید چه می شود اگر من بر اساس آموخته های رفتار با دوستم در کلاس سوم ، نسبت به دوستانم فعلیم رفتار کنم؟ یا با مادرم وقتی دو ساله بودم؟ بنابراین این اتفاق همیشه خوب نیست!

 

پس چرا کنجکاو نمی شوید که کدام خاطرات جنبه های مختلف زندگی شما را کنترل میکند؟ مانند خاطرات در مورد پول…

 

 

 

 

 

شماره 4

ضمیرخوداگاه ممکن است بعد از اتخاذ تصمیم از تصمیمات آگاه شود. یک دانش آموز در یک کلاس آموزش NLP نمونه ای از چگونگی این است که چطور به صورت ناخودآگاه تصمیمی را به تعویق انداخت.

 

سناریوی او به این شکل پیش رفت: من از محل کار به خانه برگشتم ، چیزی برای خوردن برداشتم بعد روی نیمکت نشستم تا چند دقیقه استراحت کنم این فکر به ذهنم خطور کرد که برای کار روی کتابم باید به دفتر کار خود بروم فقط یک فکر گذرا بود ، چیز دیگری که می دانستم این بود که یک ساعت گذشته بود و من هنوز روی نیمکت بودم و در حال بازی با گوشی خود بودم.

 

بسیاری از پردازش های ذهن به این تصمیم رسیدند ، گزینه های مثل بلند شدن ، در نظر گرفتن عواقب و اولویت ها ، ارزیابی اهداف و موارد دیگ رو در نهایت منجر به انتخاب بازی با گوشی شده است ، این فرد به صورت اگاهانه از عوامل دخیل آگاه نبود.

 

تحقیقات در دانشگاه کرنل نشان می دهد که مردم هر روز ۳۵۰۰۰ تصمیم می گیرند که بیش از ۲۰۰ تصمیم فقط مربوط به غذا است. هشت ساعت زمان را خواب به خود اختصاص می دهد ، که هر ۱.۵ ثانیه یک تصمیم کم می کند با این محاسبات چه تعداد از این انتخابها با آگاهی از روند انجام می شوند؟

 

خداراشکر ما یک ضمیرناخوداگاه برای هدایت خودمان در طول روز داریم و مانند بقیه چیزها ، تصمیم گیری ضمیرناخوداگاه می تواند مانند یک شمشیر دو لبه باشد ، نباید سعی کنیم مسئولیت هر تصمیمی را به عهده بگیریم. مثل راه رفتن ، با این حال وقتی ما گزینه های نامناسبی را انتخاب می کنیم ، آیا تفکر در مورد عواقب آنچه اتفاق می افتد مفید نیست؟

 

 

 

 

 

 

شماره 5

ضمیرناخوداگاه اهداف را با آگاهی یا بدون آگاهی شما دنبال می کند. در ابتدا به نظر می رسد رسیدن به اهداف به صورت ناخودآگاه عالی است با این وجود ، اگر این اهداف تحت تأثیر خاطرات بد و عادتهای مخرب ناخودآگاه باشد که برای شما مناسب نیستند ، چه می شود؟

 

همه ما می توانیم با عادت های بد ، احساسات قدیمی که از بین نمی رود را شناسایی کنیم. انها نمونه هایی از عملکرد های ذهن ناخودآگاه است که کار خود را ، بدون تأثیرپذیری از خوداگاه انجام می دهد هدف پیش فرض ذهن ناخودآگاه شما بازیابی و تکرار چیزهایی است که به آنها عادت کرده اید ، حتی اگر آگاهانه آن عادت ها را انتخاب نکرده باشید.

 

اگر ذهن ناخودآگاه شما مجبور است روی تجربیات ضعیف و باورهای مخرب گذشته کار کند ، تصمیمات ضعیف و رفتارهای غیر منطقی را برای شما ایجاد می کند و حتی ممکن است شما را به سمت اهداف ناسالم هدایت کند. اگر آگاهانه در مورد آن فکر کنید دنبال کردن و رسیدن به اهدافی که باعث بدبختی شما می شوند بی معنی است زیرا شما هرگز چنین کاری را آگاهانه انجام نخواهید داد ، درست است؟ اما برای برخی افراد این اتفاق رخ میدهد.

 

نکته مهم زندگی شاد و عالی این است که جلوی کورکورانه عمل کردن تمایلات ضمیرناخوداگاه را بگیریم و شروع به درک آنها کنیم. فقط در این صورت می توانید ناخودآگاه را تحت تأثیر قرار دهید. اگر ناخوداگاه شما را به جایی که می خواهید باشید نبرد درک کردن این موارد بسیار ارزشمند است.

 

موانع اصلی رشد شخصی ، نادانی و مقاومت در برابر واقعیتهای ضمیرناخوداگاه که تجربه می کنید است. مورد اول یعنی رفع نادانی بسیار ساده است زیرا شما با مطالعه و تحقیق میتوانید دانش لازم را بدست اورید اما مقاومت در برابر ناخودآگاه و خنثی کردن واقعیت هایی که ایجاد میکند نا امیدکننده پیچیده تر است. این همان کاری است که اکثر ما انجام می دهیم ، هنگامی که افکار و احساسات منفی یا ناراحت کننده به سمت خوداگاه هجوم می اوردند ما بلافاصله سعی می کنیم آنها را از بین ببریم.

ضمیرناخوداگاه
مقاومت در برابر ناخودآگاه

 

 

بجنگ یا فرار کن!

آن فکر را از ذهن خود پاک کنید.
از شر آن افکار منفی خلاص شوید.
آن را از ذهن خود خارج کنید.
مثبت فکر کنید

و بعد یک نفس عمیق بکشید…

 

 

 

فرار از انتقاد از خود و فرار کردن از افکاری که مربوط به شکست می شوند ، در واقع نوعی رفتار مخرب برای جلوگیری کردن از شکست خوردن است. جنگیدن در برابر آنچه که اکنون اتفاق می افتد تضمین می کند شما تأثیر آگاهانه ای بر نتیجه نخواهید داشت.

 

برخورد کردن با چنین افکاری باعث ناپدید شدن این احساسات می شود و این تنها راه غیرمستقیم برای پوشاندن (و در نتیجه محافظت) از منفی فکر کردن است.

 

تصور کنید: یک ظرف غذا در اتاقتان به شما میدهند و شما غذا را نمی خواهید ، آیا شما از اتاق بیرون می روید! شما از قبل در اتاق بوده اید چگونه ظرف غذا را از اتاق خود حذف می کنید؟ در این مرحله ، شما ظرف غذا را نمی خواهید بنابراین آن را از اتاق بیرون می برید این یک اقدام ضروری برای از بین بردن ظرف غذا است. نادیده گرفتن ظرف غذا داخل اتاق منجر به آشفتگی بیشتری می شود مانند بوی بد غذا یا کثیف کردن محیط شما می شود.

 

در مثال ظرف غذا آیا شما عصبانی می شوید و شروع به پرتاب وسایل اتاق خود می کنید زیرا احساس می کنید ظرف غذا نباید آنجا باشد چرا باید جهنمی را برای مقابله با آن ایجاد کنید؟ آیا این شیوه برای از بین بردن افکار منفی کمک میکند؟

 

” آنچه در برابر آن مقاومت کنید ، بیشتر می شود “

 

 

 

 

شماره شش

نادیده گرفتن کاری که ذهن ناخودآگاه انجام می دهد به این دلیل این است که ما افکار و باورهایمان را در شرایط احساسی انتخاب کرده ایم.

آنچه از یک کوه یخ قابل مشاهده است تنها ۱۰٪ آن است ۹۰٪ کوه یخ زیر آب پنهان است.

 

درک کردن یخچالهای طبیعی ( از جمله بخش پنهان آن ) می تواند دیدگاه ما به ذهنمان را وسیعتر کند. وقتی این را درک کنید می دانید با نزدیک شدن به کوه یخ باید انتظار چه چیزی را داشته باشید.

ضمیرناخوداگاه
کوه یخ

 

این به خوبی می تواند ارتباط شما با ذهن ناخودآگاه را خلاصه کند. نزدیک شدن به قسمت پنهان ذهن خطرناک نیست در حقیقت ، زندگی با آگاهی بیشتر از ذهن ناخودآگاه سالمترین کاری است که می توانید انجام دهید.

 

 

بیشتر افراد با یادآوری بخشی از یخهای ناخودآگاه مانند افکار ، احساسات ، شک و انتقادهای خطرناک یا باورهایشان زندگی می کنند و البته بیشتر مردم هم آنها را نمی بینند. وقتی از یخ های ناخوداگاه غافل باشیم آنها میتوانند مشکل بزرگی ایجاد کنند مانند ندانستن اینکه یک کوه یخ جلوی حرکت کشتی قرار دارد ، یخ ناخودآگاه بی خطر هستند ، تا زمانی که شما بدانید چگونه باید با آن رفتار کنید.

برای زندگی با هماهنگی ذهن ناخودآگاه از راهکارهای زیر استفاده کنید …

 

 

 

 

 

شماره هفت

به طور طبیعی عمل کنید. این حرف که افکار و احساسات منفی نباید وجود داشته باشند را باور نکنید. فکر اینکه آنچه اتفاق افتاد نباید رخ میداد را نکنید با اینکار وقت ذهن خود را درگیر مسائل بیهوده میکنید زیرا زمان به عقب بر نخواهد گشت.

 

داشتن افکار منفی  ۱۰۰٪ طبیعی و نرمال است مشکل از شما نیست همه انسان ها با افکار منفی روبرو می شوند.

 

منفی بودن می تواند ارزشمند باشد. آیا تاکنون در مورد مهندسی ایمنی شنیده اید؟ آنها زندگی را بر اساس دیدگاه بدبینانه نگاه میکنند و جان انسان ها را نجات می دهند ، آنها به طور عادت پیش بینی می کنند چه اشتباهاتی می تواند به عنوان مثال در جاده رخ دهد. تصور کنید که مهندسین ایمنی انسان های بسیار خوش بین و مثبتی بودند در این صورت همه انسان ها می مردند. فرض کنید این جمله را می گفتند نگران گارد بقل جاده نباشید مردم به دره سقوط نخواهند کرد من به مردم اعتماد دارم بیایید مثبت فکر کنیم.

 

مسئله این است: وقتی افکار منفی ظاهر می شوند نگران نشوید این منفی ها فقط یک ذهنیت هستند … یک طرز فکر است. مشکل واقعی از وقتی شروع می شود که شما باور داشته باشید اصلاً نباید آن طرز فکر به ذهن شما بیاید. این زمانی است که شما (و من) شروع به آشفتگی و استرس میکنیم.

 

 

 

 

شماره هشت

آرام باشید، هه این افکار بد در ناخوداگاه اتفاق می افتد. ما آگاهانه انتخاب بدبخت بودن نمیکنیم تصور کنید: خوب ، اکنون می خواهم به خودم بگویم که من یک بازنده کامل هستم تا احساس بی ارزشی و بی کفایی کنم. نه ، این به صورت ناخوداگاه اتفاق می افتد ، که ناشی از عدم کنترل آگاهانه است.

 

وقتی ذهن ناخودآگاه شما اتفاق بدی را به وجود می اورد آرام باشید البته این به معنای آواز خواندن و رقصیدن نیست و البته بدان معنی هم نیست که احساس بدی داشته باشید زیرا اگر نتوانید احساست خود را در زمان رخ دادن اتفاقات بد کنترل کنید از انجام کاری مثبت در مورد آن اتفاق ناتوان خواهید بود.

 

“ارام بودن و کاری نکردن” سخت است و منطقی به نظر نمی رسد اما  وقتی احساس می کنید در زیر مشکلات گیر افتاده اید نگران نباشید شما در امان هستید زیرا تنها در زمان ارامش است که میتوانید راه حل های درست پیشنهاد دهید.

شماره نه

وقتی اتفاق بدی رخ میدهد شخصی به شما می گوید منفی بودن بد است و شما باور کرده اید که فقط بر روی مثبت ها تمرکز کنید اما وقتی به این شکل فکر میکنید افکار منفی ناپدید نخواهند شد.

 

بنابراین ، منفی بودن در ذهن ناخودآگاه شما تبدیل به یک دشمن شده است و از انجا که قدرت ضمیر ناخوداگاه بیشتر از خوداگاه است دشمن شما پیروز می شود. اما وقتی بفهمید چطور با آن مقابله کنید دیگر افکار منفی دشمن شما نخواهند بود.

 

خوب است که ارام باشید و فکر کنید. ترس ها و نگرانی های ذهن ناخودآگاه خود را جدی بگیرید.

آنها نگرانی های شما هستند که آیا شما آگاهانه به نگرانی هایتان اعتراف کرده اید یا نه.

 

 

 

 

 

این داستان را به یاد داشته باشید …

یک شرکت کننده در یک گروه موفقیت اعتراف میکند که ترس از عدم موفقیت را دارد به او پیشنهاد شد نگرانی هایش را از ارزش های شخصیتی خود جدا کند.

ضمیرناخوداگاه
ترس از موفقیت

 

 

مجری سؤالی از گروه پرسید: شایع ترین دلایل یا ( بهانه) که به خود می گویید که چرا ایده های مالی شما آماده آزمایش نیستند چیست؟

 

پاسخ شرکت کنندگان: همیشه در مورد هدر دادن پول است که ممکن است ایده به درامد زایی نرسد. به ویژه وقتی پول شخص دیگری در کار باشد و این سوال پیش می آید که “اگر من شکست بخورم چه می شود؟ بنابراین همه چیز فراموش می شود ، فرد ناامید خواهد شد و سرمایه گذارها و ایده اش را رها میکند.

 

 

 

پاسخ درست به این داستان چیست؟ وقتی از خود این سؤال را می پرسیم و جوابی برای آن نداریم ابتدا باید سؤال را از دیدگاه باورهای اصلیمان  بررسی کنیم و جواب را بگیریم واقعا چرا ایده مان را اجرا نکرده ایم؟

 

 

 

به این معنی که پاسخ اولیه به این سوالات شک به خود است که فرد به ترس ایجاد شده واکنش نشان می دهد و سعی می کند آنها را از ذهن خود خارج کند – از آنها دوری کند یا مثبت اندیش باشد و بگویید “من شکست نخواهم خورد! نباید تمرکز خود را روی شکست بگذارم!” و غیره اما هیچکدام از اینها اثر بخش نخواهد بود.

 

باید اینگونه دلیل بیاوریم و این سوال را جدی بگیرم و اینگونه با خود صحبت کنیم  “خوب اگر من واقعاً شکست بخورم چه می شود ؟ “

 

این سؤال منطقی است دانستن پاسخ احتمالی ، در دنیای واقعی به این سوال ممکن است به شما کمک کند که نگران شکست خوردن نباشید و تمام انرژی خود را روی موفقیت بگذارید.

 

یک چیز مطمئنا رخ می دهد که پاسخ به این سؤال احتمال شکست را کم میکند و  برعکس عمل می کند یعنی احتمال موفقیت را افزایش میدهد.

 

دلیل منطقی دیگری هم وجود دارد که پاسخ این سوال را در نظر بگیریم. چه می شود اگر نتیجه منطقی و نهایی شکست احتمالی و غیرقابل اثبات باشد؟ چه می شود اگر ، با توجه به شانس موفقیت در بیزینس شما ، شکست احتمالی چیزی غیر از  بی خانمانی یا پایان یک دوستی ارزشمند باشد؟

 

چرا نباید این سؤالات را از نظر ارزش ارزیابی کنیم؟ ما نمی توانیم همه چیز را پیش بینی کنیم ، اما می توانیم با نگاه گسترده به قسمت های فراز و نشیب مسئله جواب های خوبی دریافت کنیم.

 

اگر من برای شروع بیزینس از هر کسی وام بگیرم ، مکالمه ای شبیه به این خواهم داشت “من از اعتماد شما قدردانی می کنم و می خواهم که شما ۱۰۰٪ بدانید که من متعهد به موفقیت در این امر هستم و … همچنین باید بدانیم که اگر همه چیز انطور که شاید پیش نرود چه اتفاقی می افتد آیا باز هم با هم دوست هستیم؟ چه اتفاقی می افتد اگر شما پول خود را از دست بدهید و البته مطمئن نیستیم که چه زمانی پول شما برمیگردد؟

 

فقط سعی کنید واقعی باشید و این نگرانی را که ظاهراً وجود دارد ، برطرف کنید .

 

آیا تحمل شنیدن حقیقت را دارید؟

همه موارد فوق می تواند راه را برای ایجاد یک رابطه جدید با ذهن ناخودآگاه هموار سازد. ذهنی که نقش بزرگی را در زندگی شما ایفا می کند آیا میتوانید این کار را انجام دهید؟

 

دانلود کتاب تمرینی رایگان
کتاب تمرینی این مطلب

 

استاد ضمیرناخوداگاه شوید


شماره جادویی هفت ، به علاوه یا منهای دو: در مورد برخی از محدودیت های توانایی ما برای پردازش اطلاعات است و این یکی از مقالات بسیار مورد بحث در روانشناسی است.

این کتاب در سال ۱۹۵۶ توسط روانشناس جورج A. میلر از گروه روانشناسی دانشگاه هاروارد منتشر شد. غالباً گفته می شود که تعداد عملکرد هایی که یک انسان به طور متوسط می تواند در حافظه کوتاه مدت نگه داشته باشد ۲ ± ۷ عملکرد باشد. این به عنوان قانون میلر خوانده می شود.

 1. ۰

  سلام معنی این جمله (ضمیرناخوداگاه شما مانند گیرنده رادیویی است. چند کانال را انتخاب می کنید؟ گرفتن یک یا دو کانال میزان انتخاب شما را به شدت محدود می کند)
  معنیش اینه ک ما با افزایش خوداگاهی میتونیم کانال های بیشتر و انتخاب های عاقلانه تری داشته باشیم درسته؟

  • ۰

   سلام به این معنی است که هر چه سطح یادگیری شما بیشتر باشد شما انتخاب های بهتری میتوانید انجام دهید به عنوان مثال کسی که رانندگی و خلبانی را یادگرفته است انتخاب های بیشتری نسبت به شخصی که فقط رانندگی بلد است دارد و یا به عبارت دیگر به این معنی است که دایره ذهنی خود را گسترش دهید

 2. ۰

  سلام میشه معنی این ۳ تارو برام توضیح بدین و اگرم میشه یک مثال ازشون بگین ک من بیشتر متوجه شم!’
  ۱-قدرت محاسبه ضمیرناخوداگاه در مقابله با توانایی ذهن خوداگاه در ردیابی اطلاعات صرفاً هفت + یا – دو عملکرد در یک زمان است. قانون میلر( قانون میلر یکی از استنادهای بسیار مهم در روانشناسی است).
  ۲-نادیده گرفتن کاری که ذهن ناخودآگاه انجام می دهد به این دلیل این است که ما افکار و باورهایمان را در شرایط احساسی انتخاب کرده ایم.
  ۳-ضمیرناخوداگاه ممکن است بعد از اتخاذ تصمیم از تصمیمات آگاه شود. میشه برام واضحتر توضیحش بدین

  • ۰

   سلام سوال اول مربوط به قانون میلر است که در لینک زیر میتوانید اطلاعات بیشتری در مورد ان کسب کنید و در مورد این موضوع است که برخی از محدودیت های توانایی ما برای پردازش اطلاعات است.
   https://en.wikipedia.org/wiki/The_Magical_Number_Seven,_Plus_or_Minus_Two

   سوال دوم به این معنی است که کارهایی که ما به صورت ناخوداگاه انجام میدهیم مانند رانندگی با ماشین و یا رفتارهایی که در شرایط احساسی مانند خوشحالی یا غمگین بودن انتخاب کرده ایم و انها را بروز میدهیم ناخوداگاه انتخاب شده اند و ما نااگاهانه انها را انتخاب کرده ایم.

   سوال سوم ناخوداگاه به خوداگاه اصلاح شد و منظور ان در مثال ادامه توضیح داده شده است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید
سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلبجست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

آپدیت مقاله : هدف گذاری و تصمیم گیری

بسیاری از افراد احساس می کنند که در دنیا معلق هستند. آنها سخت کار می کنند ، اما به هیچ یک اهداف خود نمی رسند.

 

یک دلیل اساسی که آنها چنین احساسی دارند این است که آنها وقت کافی را صرف فکر کردن در مورد آنچه از زندگی می خواهند نمی کنند و اهداف مشخصی برای خود تعیین نکرده اند. از این گذشته ، آیا قبل از اینکه به سفر بروید مقصد خود را تعیین نمی کنید؟ قطعا بله!

اما چطور….

فیلم انگیزشی بند باز

فیلم بندباز ۲۰۱۵ ، این فیلم ماجرای واقعی راه رفتن فیلیپ پِتی بر روی طناب متصل بین برج های «مرکز تجارت جهانی» در سال ۱۹۷۴ را به تصویر می کشد. رویایی که وی در کودکی در سر می پروراند و در بزرگسالی به حقیقت پیوست و اکنون او می خواهد یک اجرای بی نظیر را انجام دهد. اما…

آپدیت مقاله : تکنیک های تجسم و موفقیت

تخیل توانایی شکل دهی به تصاویر ذهنی یا ایده ها در ذهن است. همه توانایی تصور را دارند ، اما تخیل وقتی قدرتمند می شود که آن تخیل را خلق کنید. هر چیز مادی که توسط انسان خلق شده است ابتدا تصور شده است. آفرینش قبل از اینکه به جسم تبدیل شوید در ذهن شکل میگیرد.

آپدیت مقاله : چطور به خواسته هایمان برسیم؟

همه یک رویای بزرگ دارند اما چطور میتوان آن را در زندگی خود داشته باشیم؟

خوب ، وقت آن است که در این مورد فکری کنیم. داشتن رویاهای بزرگ به طرز باورنکردنی می توانند الهام بخش ما باشند ، اما تا زمانی که اقدام نکنید آنها چیزی بیشتر از یک رویاها هستند. در این مطلب ۱۰ روش برای تبدیل رویای شما به واقعیت و جذب خواسته ها را نشان می دهیم.

آپدیت مقاله : چگونه باورهایمان را تغییر دهیم؟راه کار دقیق

شناسایی باورهای مخرب با احساسات!!

اجازه دهید با بررسی سیستم احساسات ، راهی برای مقابله با احساسات منفی و شناختن باورهای مخرب پیدا کنیم.

آیا همه سیستم های هشدار دهنده ماشین یا تلفن همراه شما که خطراتی مانند کمبود برق باتری یا کاهش سوخت را به شما هشدار می دهند می شناسید؟

البته که هیچ کس دوست ندارد این سیگنال ها برای همیشه خاموش باشند زیرا برای ایمنی و محافظت از جان ما طراحی شده اند تا وقتی چیزی اشکال پیدا میکند به ما هشدار دهند.

آپدیت مقاله : چرا جریان پول در زندگی شما مسدود شده است؟

گر در حال تلاش هستید اما هنوز به نتیجه مالی مناسبی نرسیده اید ، ممکن است سدهای ذهنی در مورد پول داشته باشید که مانع موفقیت شما و جذب می شوند. برخلاف باور عموم همه این سدها مستقیماً به پول مربوط نیستند ، بلکه به درک شما از خود و توانایی هایتان مربوط می شوند.

ناامید کننده است که همه تلاش خود را بکنید اما هرگز به خواسته های خود نرسید و بدتر اینکه حتی به آنها نزدیک هم نشده اید و این در حالی است که افراد ثروتمند و مشهوری را می بینید که خود را به آهن ربای موفقیت تبدیل کردند یا حتی دوستان نه چندان باهوش شما از دوران مدرسه که ثروت زیادی را به راحتی جذب کرده اند.

آنها به طور مشخص در حال انجام کاری هستند ، اما چه کاری؟

آپدیت مقاله : چطور رویای شفاف ببینیم ؟

آیا می خواهید رویای شفاف (lucid-dream) ببینید؟

در اینترنت انواع مشاوره ها در مورد این وجود دارد که چطور رویای شفاف ببینیم  اما کدام یک اثر بخش هستند؟

سوالات مربوط به پدیده رویای شفاف – یعنی تجربه هوشیاری در رویا – هزاران سال است که مطرح می شود. ارسطو در سال ۳۵۰ پیش از میلاد در مورد رویاهای شفاف نوشت و بودایی ها قرن ها “یوگای رویا” را تمرین می کردند.

آپدیت مقاله : تاثیر شگفت انگیز پیام های پنهان – سابلیمینال مسیج

پیام های سابلیمینال – همه ما در مورد آن شنیده ایم. اما واقعا کار می کند ؟

تحقیقات جدید آزمایشگاه Valentin Dragoi در دانشگاه تگزاس در هوستون نشان داد که تصاویر سابلیمینال می توانند فعالیت و رفتار مغز ما را تغییر دهند.

آپدیت مقاله : تغییر باورهای ناخوداگاه – همه چیز دارای فرکانس است!

هر ماده ای که در اطراف خود به صورت جسمی (مادی) می بینیم در فرکانس خاصی ارتعاش می کند.

 

کاناپه خانه شما ، لیوان قهوه ، بطری آب … هر کدام فرکانس ارتعاش خاص خود را دارند. حتی چیزهای غیر فیزیکی مانند برق ، سیگنال های Wi-Fi ، سیگنال های رادیویی – همه آنها فرکانس های خاص خود را دارند.

 

نه فقط این اشیا بلکه چیزهای مانند افکار ، عواطف و باورها نیز فرکانس خاص خود را دارند.

آپدیت مقاله : یادگیری در خواب

قبل از خواب یک هدفون روی گوش های خود بگذارید و در خواب زبان ایتالیایی یاد بگیرید. هنگام پختن و پز ، هنگام کارهای روزمره هر زبانی که دوست دارید را یاد بگیرید. یک برنامه تلویزیونی با زبان مورد نظر را بدون زیرنویس پخش کنید و اجازه دهید زبان را محاورهای و به صورت طبیعی بشنوید.

آپدیت مقاله : چگونه باورهایمان را تغییر دهیم؟راه کار دقیق

اجازه دهید بحث را با یک مثال شروع کنیم: شاید افرادی را دیده باشید که می گویند “من هرگز در ریاضی خوب نیستم” یا “من نمی توانم ریاضی یاد بگیرم” “من از حساب و کتاب متنفرم.”

خوب حقیقت این است گفتگوهای درونی که در مورد خودمان داریم ذهن ما را برای همان گفته ها برنامه ریزی می کند.

این افراد حقیقت را بیان نمیکنند بلکه باورهای برنامه ریزی شده خود را فاش می کنند.

کار یک مربی ریاضی در مورد این افراد کمتر از کار مربیگری نسبت زیرا ابتدا باید به تغییر باورهای آنها در مورد خودشان اقدام کند.

 

یکی از تکنیک هایی که یک مربی باید انجام دهد این است که…

آپدیت مقاله : چطور رویای شفاف ببینیم ؟

ارتباط با دنیای بیرون از طریق رویای شفاف

ارتباط با دنیای بیرون از طریق رویای شفاف و دریافت پاسخ سوالات

به وضوح مشخص است که رویاها مهم هستند، همه انسان ها مانند حیوانات از گربه ها تا فیل ها رویا می بینند. دانشمندان علوم اعصاب معتقدند که رویاها در پردازش خاطرات نقش دارند، با این حال مطالعه در مورد رویای شفاف محدود می شود زیرا افراد رویابین شفاف در هنگام خواب نمی توانند با کسی صحبت کنند.بنابراین محققان باید به خاطرات غیر قابل اعتماد افرادی که از خواب بیدار می شوند اعتماد کنند. با این حال ، اکنون تیمی از دانشمندان به سرپرستی کن پالر ، عصب شناس در دانشگاه نورث وسترن ، فکر می کنند که ممکن است راهی برای حل این مشکل پیدا کرده باشند.

خلق اهداف با قدرت نیت از طریق مطالعات علمی ثابت شده است!

نیت ها قدرتمند هستند.

خلق خواسته ها با استفاده از قانون جذب از طریق قدرت نیت یک باور “عصر جدید” نیست. طی چند دهه اخیر آزمایشات علمی برای اثبات این موضوع انجام شده است. در این مقاله ، یکی از آزمایشاتی را که اکثر مردم در مورد آن چیزی نشنیده اند را بررسی میکنیم، ابتدا به این دلیل که رسانه های اصلی چنین یافته های را گزارش نمی دهند و دوم به این دلیل است که بیشتر مردم بیش از حد درگیر زندگی روزمره هستند و دیگر به کشفیات تغییر دهنده زندگی اهمیت نمی دهند.

اپدیت مقاله : چطور به خواسته هایمان برسیم؟

افکار و تاکیدات مثبت برای فعال کردن قانون جذب کافی نیست!

درک نیروی محرکه قانون جذب مهمترین مرحله برای جذب خواسته های است.  اگر بتوانید قانون جایگزینی را درک کنید ، درک قانون جذب بسیار منطقی تر می شود.

آخرین نیروی محرکه قانون جذب قانون ارتعاش است. از آنجا که همه چیز فرکانس است و هر چیز قبل از تبدیل شدن به ماده ، یک فکر است ، درک فرکانس و ارتعاش کلید حلق خواسته ها است.

اگر تاکنون آموزه های آبراهام هیکس را در مورد موضوع “بخواهید تا به شما داده شود” را خوانده باشید ، از اهمیت قرار گرفتن در ارتعاشات آنچه می خواهید را درک می کنید، آیا منظور همگام سازی ارتعاشات چیست؟ مراحل واقعی رسیدن به خواسته ها چیست و چه تغییراتی و چگونه باید انجام شود؟

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید