چطور رویای شفاف ببینیم ؟

چطور رویای شفاف ببینیم ؟
چکیده این مطلب : انتشار : ۲ , مرداد , ۱۳۹۹ ۵ نظر ۱۸۸۰ بازدید

رویای شفاف اساسا توانایی «بیدار شدن» در ذهن و کنترل رویای شماست. رویای شفاف این اجازه را به شما می دهد تقریبا هر چیزی را در خواب انجام دهید و همه اینها تجربیات بسیار واقعی هستند.

 

اگاهی هایی که بعد از مطالعه این مقاله خواهید دانست:

در این مطلب به چگونگی اینکه چطور رویای شفاف ببینیم خواهیم پرداخت بنابراین اگر به دنبال راه حل مناسبی برای یادگیری چطور رویای شفاف ببینیم هستید به مطالعه ادامه دهید.

رویای شفاف توانایی آگاهی از رویاها و کنترل آنها است. رویای شفاف به شما امکان را می دهد خواب بهتر و تجربه های غیر ممکن را تجربه کنید و مهارت های زندگی واقعی را تمرین کنید مثل رانندگی یا سفر به اهرام مصر. در این مطلب تکنیک قدرتمندی است که می توانید از آن برای داشتن رویای شفاف استفاده کنید.

 

فرض را بر این میگذاریم که شما یک مبتدی هستید و درباره موضوع چطور رویای شفاف ببینیم چیزی نمیدانید خوب رویای شفاف اساسا توانایی «بیدار شدن» در ذهن و کنترل رویای شماست. رویای شفاف این اجازه را به شما می دهد تقریبا هر چیزی را در خواب انجام دهید و همه اینها تجربیات بسیار واقعی هستند.

اگر بدانید رویای شفاف دقیقا چیست آنگاه حس بیشتری در مورد تجربه آن خواهید داشت ، در اینجا ما در حال صحبت کردن در مورد بهترین راه برای داشتن یک رویا شفاف هستیم.

 

بنابراین اگر میخواهید امشب رویای شفاف داشته باشید این با کمی تمرین ممکن می شود .

 

 

lucid-dream
چطور رویای شفاف ببینیم ؟ اگر بدانید رویای شفاف دقیقا چیست آنگاه حس بهتری در مورد تجربه آن خواهید داشت

 

اثرات دیدن رویای شفاف پس بیداری حالت هایی مثل ، پریشانی ، احساسات ناپایدار ،است که برای همه مشترک نیست اما آگاه باشید که این رویای شفاف است.

چطور به صورت مطمعن بتوانیم امشب رویای شفاف داشته باشیم؟

 

برای این با انجام برخی از کارهای ساده مثل، تمیز و زیبا کردن اتاق شروع می کنیم ، نور اتاق یا صفحه کامپیوتر را خاموش کنید و بعد از آن، در اتاق کاملا تاریک بخوابید. باید این نکته را ذکر کنیم که روش نشان داده شده در اینجا این است که با بیدار شدن کمی بعد از اینکه خواب رفتید لازم است فقط برای چند ثانیه بیدار شوید و مجدد بخوابید به طوری که فقط ذهن شما بیدار بماند.

 

نیازی به خارج شدن از تخت نیست نگران نباشید. دانشمندان / متخصصان فنی این روش را به نام «تکنیک بازگشت به تختخواب» می نامند و نام آن نشان می دهد که با تنظیم زنگ هشدار گوشی همراه خود ذهن خود را «بیدار کنید» و سپس مجدد بخوابید. دلایل بسیار خوبی برای این وجود دارد زیرا مغز شما اغلب در طول خواب REM فعال است.

 

به فروشگاه بروید و بعضی از وسایل کمک های روانی اولیه مانند دستگاه بخور ، اسپری خوشبخو، بخرید در غیر اینصورت می توانید از روش های مراقبه اولیه یا آلبوم پنهان موجود در سایت برای رویاهای شفاف استفاده کنید.

 

 

در ادامه مراحل اینکه چطور رویای شفاف ببینیم را می خوانیم :

 

مرحله ۱: در طول روز زمانی را صرف خواندن در مورد رویای شفاف کنید

بقیه روز را تا زمانی که به رختخواب بروید، به رویای شفاف فکر کنید. در مورد آن با خودتان و در صورت ممکن با دوستان خود صحبت کنید، در مورد آنچه که در رویای شفاف خود انجام میدهید فکر کنید.
کلید دیدن رویای شفاف این است که خودتان را روی چیزی که میخواهید انجام دهید متمرکز کنید.

 

 

مرحله ۲: واقعیت را چک کنید

هدف از بررسی واقعیت این است که شما آزمایش می کنید که آیا بیدار هستید یا خواب. شما باید ۱۰ بار در روز بررسی واقعیت بیدار یا خواب بودن انجام دهید، اما اگر امشب میخواهید رویای شفاف ببینید حداقل ۲۵ بارواقعیت را قبل از رفتن به رختخواب چک کنید. موثرترین تست واقعیت این است روش زیر است :

 • دست خود نگه دارید و با انگشت دیگر خود سعی کنید به کف دست خود فشار دهید
 • واقعا انتظار دارد که انگشتتان از کف دستتان عبور کند ، زمانی که این اتفاق رخ نمی دهد به خودت بگو: ” پس باید بیدار باشم”
 • در یک رویا، انگشت ها / همیشه از کف دست شما عبور میکنند، اما در زندگی واقعی، این هرگز رخ نخواهند داد
 • این آزمایش را چند بار در طول روز انجام دهید و در نهایت در رویای شما اتفاق خواهد افتاد
 • هنگامی که در رویای شما اتفاق می افتد، انگشتتان از کف دست شما رد میشود و شما به خودتان می گوئید “من باید خواب باشم” پس شما اکنون رویای شفاف میبینید!

این فقط برای بررسی واقعیت است. مواردی بسیار زیاد دیگری است که می توانید انجام دهید اما تحقیقات نشان داده است که این تست فشار انگشت موثرتراست و به شما کمک خواهد کرد فورا رویای خود را از واقعیت تشخیص دهید.

 

 

 

مرحله ۳: خاموش کردن تمام روشنایی ها یک ساعت قبل از خواب

 

درست قبل از رفتن به رختخواب، به هیچ مانیتور ، تلویزیون یا گوشی همراه خود نگاه نکنید. تلفن خود را روی حالت پرواز بگذارید (اما مطمئن شوید که زنگ هشدار فعال است) دلیل این کار این است که می خواهیم بدن خود را تا جای ممکن از هورمون هایی که باعث خواب آلودگی شما می شود رها کنیم و یک خواب طبیعی داشته باشیم.

 

 

 

مرحله ۴: زنگ هشدار را تنظیم کنید

هر زمان که به طور معمول از خواب بیدار می شوید، زنگ هشدار را حدود ۲ ساعت قبل از آن تنظیم کنید به عنوان مثال اگر شما ساعت ۹ بیدار می شوید، زنگ هشدار را ساعت ۷ تنظیم کنید. زنگی را انتخاب کنید که شما را از خواب بیدار کند و زیاد بلند هم نباشد ، باید تلفن خود را به اندازه کافی نزدیک به خودتان قرار دهید تا بتوانید بدون خارج شدن از تخت، و بدون باز کردن چشم خود آن را خاموش کنید ، صدایی آرام و ریلکس را برای زنگ هشدار انتخاب کنید.

هر زنگی را که انتخاب میکنید مطمئن شوید که بعد از خاموش کردن مجدد رنگ نخورد زیرا فقط  یک بار بیدار می شوید و سپس آن را خاموش می کنید. هنگامی که زنگ هشدار خود را تنظیم کرده اید، مطمئن شوید که دفتر خاطرات رویای خود را با یک قلم کنار تخت خود داشته باشید. همه این موارد را در دسترس خود قرار دهید.

 

 

 

گام ۵: با چشمان بسته بیدار شوید

این بخش کمی سخت خواهد بود ، وقتی که سر ساعت از خواب بیدار می شوید چشم خود را باز نکنید این بدان معنی است که ذهن شما بیدار نگه داشته می شود اما چشمان خود را بسته نگه دارید. مهم نیست اگر یکی دوبار چشمان خود را باز کنید، اما بهتر است که این کار را نکنید.

شما به زودی پس از خاموش کردن زنگ به خواب میروید به همین دلیل این قسمت را  “بیدار در خواب” نامیده می شود، زیرا شما به معنای واقعی کلمه یک بار از خواب بیدار شده اید و دوباره به خواب بازگشته اید اما، بسیار مهم است که این بیداری را به یاد داشته باشید.

مرحله بعدی، مرحله نهایی و مهم برای دیدن رویای شفاف است از انجا که شما در حال انجام یک خواب آرام هستید و به زودی از خواب بیدار می شوید با این کارمغزتان را فعال می کنید به همین دلیل است که از شما خواسته شد تا تست کنترل واقعیت را انجام دهید، زیرا اگر به طور تصادفی خواب رفتید بررسی واقعیت در رویا میتواند به شما برای دیدن رویای شفاف کمک کند بنابراین کنترل واقعیت را حتما انجام دهید.

بنابراین بخش اصلی این روش بعدا اتفاق می افتد ، شما زودتر از سر وقت  بیدار شده اید، زنگ هشدار خود را خاموش کرده اید و با چشمان بسته می خوابید و بعد در ذهن خود بیدار می شوید در حالی که بدن شما به خواب رفته است.

حال این ممکن است برای شما ترسناک باشد، زیرا قبلا آن را انجام نداده اید، زیرا شما چیزی را تجربه میکنید که «فلج خواب» نامیده می شود، جایی که بدن شما قادر به حرکت نیست، اما ذهن شما بیدار و آگاه است. شما اساسا احساس می کنید بدنتان از کار افتاده است در حالی که در ذهنتان آگاه هستید بنابراین نگران نباشید این چیزی نیست که از آن بترسید.

 • به هیچ وجه خطرناک نیست

 • این همان حالتی است که هر شب رویا می بینید

 • هنگامی که این را چند بار انجام دادید سرگرم کننده و آسان خواهد بود!

 • ممکن است عجیب و غریب و ترسناک باشد، اما فقط آرامش داشته باشید و سعی نکنید حرکت کنید

 پس از این تفکر و تمرکز خود را نگه دارید در حالی که بدن شما خاموش است و این چیزی است که شما را به طور مستقیم به رویای شفاف میبرد چرا که با این روش ذهن شما هرگز به خواب نرفته است امیدواریم به این نکته پی ببرید.

 

 

مرحله ۶: اجرای “بازگشت به تختخواب:”

شما در رویا هستید، بدنتان خاموش است ، چشم  ها بسته و ذهن بیدار است ، حالا فقط استراحت کنید و به خودتان اجازه دهید آنچه را دیده اید شرح دهید. رنگ ها، شکل ها، چشم انداز های مناظر و افراد تصادفی که دیده اید حتی ممکن است صداهایی را بشنوید.

شما در رویای شفاف هستید و می توانید آن را کاملا کنترل کنید. برخی از مواردی که باید در مورد رویای شفاف بخاطر داشته باشید…

 • بیش از حد هیجان زده نشوید، این می تواند شما را سریع بیدار کند

 • آرام باشید و خودتان را در خواب هدایت کنید و به کاوش بپردازید

 • از آن لذت ببیرید

how-to-lucid-dream
رویای شفاف یک مهارت است این چیزی نیست که شما بتوانید فورا بدون تمرین انجام دهید

برخی از نکاتی در مورد چطور رویای شفاف ببینیم:

در اینجا چند راهنمایی وجود دارد که چطور رویای شفاف ببینیم بنابراین باید آنها را به یاد داشته باشید. رویای شفاف یک مهارت است این چیزی نیست که شما بتوانید فورا بدون تمرین انجام دهید. اگر تمرین کنید که در اینجا آن را آموخته اید، آن را امشب یا خیلی زود بعد از آن انجام می دهید.

 

نکته اول : به اجبار تلاش نکنید

اغلب مبتدی ها سعی می کنند که به اجبار به رویای شفاف بروند این مثل این می ماند که تلاش کنید به خواب بروید اما هر چه بیشتر تلاش میکنید ناموفق تر میشوید یا اینکه تلاش میکنید نام کسی یا جواب سوالی را در لحظه به یادتان بیاید اما رخ نمیدهد بنابراین فقط تمرین را دنبال کنید.

 

نکته دوم : آرام باشید و تلاش کنید

انجام این کار بسیار ساده است زیرا شما واقعا می خواهید این اتفاق بیفتد، اما اگر واقعا تلاش می کنید و آرامش داشته باشید اتفاقات به طوری طبیعی خود رخ میدهد پس در مورد هدف خود تمرکز کنید و به خودتان بگویید: «امشب رویاهایم را کنترل خواهم کرد، پس اجازه دهید این اتفاق بیافتد، نه اینکه تلاش کنید و به اجبار باشد.

یکی دیگر از مهمترین چیزهایی که باید به یاد بیاورد این است که نگرش شما نسبت به آن نقش مهمی ایفا می کند. اگر با قصد اینکه «من می خواهم این کار را انجام دهم، پس اگر کار نکند، عصبانی و ناراحت می شوم»، این اتفاق نخواهد افتاد. با ذهنی آرام شروع کنید و به خودتان شک نکنید.

 


کنترل رویای شفاف

کنترل رویای شفاف اغلب می توانند تجربه های گیج کننده و مبهم باشد.

حالت هایی مثل کاهش تفکر منطقی ، عدم دسترسی به خاطرات واقعی و احساسات در رویاها وجود دارد و وقتی که صبح چشمانمان را باز میکنیم رویاها بسیار مبهم هستند.

 

اما رویاها همیشه اینگونه نیستند. بیش از نیمی از ما حداقل یک بار در طول زندگیمان در زمان دیدن رویا آگاه بوده ایم و به عبارت دیگر رویای شفاف را تجربه کرده ایم و در برخی موارد توانایی هدایت رویایمان را داریم. گزارش ها حاکی از آن است که تقریباً یک چهارم از ما در هر ماه یکبار رویای شفاف میبینیم.

 

دو متغییر اساسی در مغز مسئول کنترل رویای شفاف است. قشر جلویی ، که توانایی های شناختی بالاتر ما را کنترل می کند که در طول رویاهای عادی غیرفعال و در حالت رویای شفاف فعال می شود. محققان همچنین افزایش موجهای گاما ، همزمان شدن گروههای نورون ها با فرکانس آگاهی و عملکردهای اجرایی مانند اقدام داوطلبانه و تصمیم گیری را مشاهده کرده اند.

 

دانشمندان علاقه مندند که چگونه میتوان برای ورود به این حالات مغز تأثیر بگذارند – و نه فقط برای تفریح از آن استفاده کنند. آنها امیدوارند که رویای شفاف دیدگاه ارزشمندی در مورد شکل گیری آگاهی و همچنین استفاده عملی در بسیاری از موارد را فراهم کند.

 

به عنوان مثال ، رویا درمانی شفاف دارای پتانسیل بزرگی است که به عنوان راهی برای درمان افراد مبتلا به کابوس های مزمن و سندرم استرس پس از شوک است (PTSD). افراد مبتلا به PTSD معمولاً کابوسهای مکرر را تجربه می کنند که معمولاً حول یک واقعه آسیب زا است. این کابوسهای مکرر به اندازه ای وحشتناک هستند که باعث اضطراب ، بی خوابی آشفتگی می شوند که در نتیجه تأثیر منفی روی عملکرد روزانه فرد می گذارد. با شفاف شدن رویا، مبتلایان کابوس می توانند درک کنند که آنچه تجربه می کنند واقعی نیست که با این کار متعاقباً کابوس را به یک رویا مثبت یا بی اثر تبدیل می کند.

 

رویای شفاف همچنین فرصت هایی برای بهبود مهارت های حرکتی از طریق تجسم را فراهم می کند. با استفاده از تصاویر ذهنی برای تمرین مهارت های حرکتی نشان داده شده است که می تواند عملکرد ورزشکاران ، پزشکان و موسیقی دانان را بهبود داد و همچنین به توانبخشی کنترل دست و سایر کارهای حرکتی مفید است ، به عنوان مثال بعد از آسیب سیستم عصبی افراد رویایی شفاف میتواند به این افراد کمک کند. این روش به این دلیل کار می کند زیرا تصور یک عمل حرکتی تقریباً همان ساختارهای عصبی را فعال میکند که در واقعیت فعال می کند.

 

کنترل رویا
رویای شفاف می تواند عملکرد ورزشکاران ، پزشکان و موسیقی دانان را بهبود دهد

 

 

تبدیل شدن به یک رویابین شفاف

تکنیک های مختلفی برای ورود به رویاهای شفاف در سالهای اخیر توسعه و آزمایش شده اند ، اما هنوز هیچکدام با اطمینان و پیوسته در همه افراد موفق نبوده است. این به معنای این نیست که آن روش ها بی اثر بوده اند این در حالی است که تحقیقات در این زمینه در مراحل ابتدایی است در ادامه تکنیک هایی با پتانسیل بالایی وجود دارد که می توانید از آنها در منزل استفاده و امتحان کنید.

 

تکنیک های آگاهی فعالیت هایی هستند که در طول روز یا هنگام خواب انجام می شوند. تاکنون این نوع رویکرد در ورود به رویاهای شفاف موفق تر بوده است. طبق مطالعه جدیدی که روی ۱۶۹ شرکت کننده استرالیایی انجام شده است ، ترکیبی از سه تکنیک با موفقیت رویاهای شفاف را ایجاد میکند: تست واقعیت ، کنترل داشتن روی رویابرای آگاه بودن از روی شفاف و بیدار شدن در رویا.

 

روش تست واقعیت شامل عادت دادن ذهن با انجام عملی که به شما کمک می کند واقعیت از رویا را تشخیص دهید. در فیلم Inception یا تلقین از این تکنیک با یک نخ ریس استفاده می کند ، که به طور معمول در رویای چرخش نخ ریس متوقف نمی شود .اما اگر شما نمی خواهید یک نخ ریس در جیب خود نگه دارید ، می توانید بینی خود را نگه دارید زیرا بینی تنفس را غیرممکن می کند در صورتی که با گرفتن بینی خود هیچ اتفاقی برای شما رخ نداد شما در حال دیدن رویای شفاف هستید. چک کردن مکرر واقعیت در طول روز باعث می شود که شما در هنگام خواب همان چک کردن ها راانجام دهید و بدین ترتیب به دنیای رویایی شفاف وارد می شوید که در آن می توانید از طریق مسدود کردن بینی نفس بکشید.

 

 

در تکنیک Mnemonic Induction Lucid Dream (MILD) ، یک رویا و تجسم را تکرار می کنید و ضمن با تکرار عبارت تاکیدی مربوط به دیدن رویای شفاف مثل ” من امشب رویای شفاف دارم ” “دفعه بعد که خواب می بینم می خواهم به یاد داشته باشم که خواب می بینم.” و دریافت بهترین نتایج ، باید در هنگام بازگشت به حالت خواب در طول تکنیک بیدار شدن در رویا Wake-Back-to-Bed (WBTB) انجام شود ، که در این حالت فرد ساعت زنگ دار خود را به یکی یا دو ساعت قبل از زمان بیدار شدن از حالت عادی خود تنظیم می کند و چند دقیقه بیدار می ماند و بعد به خواب می رود.

 

 

تصور می شود که این بیدار شدن کوتاه مدت باعث افزایش فعال شدن قشر جلوی مغز می شود که هنگام خواب و حرکت سریع چشم به خواب می رود ، مرحله ای که در طی آن رویای شفاف رخ می دهد. با کمال تعجب با تنظیم کردن ساعت چندین بار قبل از بیدار شدن از خواب احتمال دیدن رویای شفاف را افزایش می دهد.

 

البته این استراتژی ها برای تأثیرگذاری نیاز به تلاش مداوم دارد. در جستجوی مسیر آسان تر به رویاهای شفاف ، شرکت های مختلف فن آوری هایی تولید کرده اند که در هنگام خواب ، نور ، لرزش ، و صدا را پخش می کنند. این ایده به خواب بیننده هشدار می دهند که در حال خواب دیدن است.

 

تجربیات متخصصان در آزمایشگاه خواب دانشگاه اسکس Essex’s نشان می دهد که چنین تکنیک های تحریک خارجی باید با احتیاط انجام شود. اگر به اشتباه انجام شوند اثر بخشی آنها حداقل و یا بدتر خواهد بود که باعث بیدار شدن فرد می شود. برخی افراد نسبت به سایرین خواب سبک تری دارند ، بنابراین شدت محرک ها باید متناسب با آستانه خاصی که در آن فرد از خواب بیدار می شود تنظیم شود.

 

 

همچنین شما با استفاده از پیام پنهان قادر خواهید بود توانایی کنترل خوابتان را افزایش دهید با گوش دادن به این فایل قبل از خواب است پیام های پنهان ناخوداگاه شما را فعال می کند و با گذشت زمان هر چه بیشتر و بیشتر شما از رویاهایتان آگاه تر خواهید بود و کنترل دقیق تری بر انها خواهید داشت.

 

 

تحریک کردن ذهن برای دیدن رویای شفاف

رویای شفاف
چطور رویای شفاف ببینیم – با استفاده از پیام پنهان قادر خواهید بود توانایی کنترل خوابتان را افزایش دهید

تحقیقات اخیر نشان می دهد مداخلات دارویی نیز ممکن است نوید بخش باشد. به عنوان مثال ، گالانتامین ، یک مهارکننده آنزیم که به طور معمول برای درمان بیماری آلزایمر مورد استفاده قرار می گیرد ، نشان داده می دهد که در صورت استفاده در ترکیب با تکنیک های WBTB و MILD میزان القاء خواب شفاف را افزایش می دهند. این داروی تجویز شده باید به اشتیاق فرد استفاده شود لذا تحقیقات این روش در مراحل اولیه خود است و این دارو می تواند عوارض جانبی داشته باشد.

 

 

همچنین باید استفاده از مکمل های دیگر و گیاهان دارویی که ادعا می کنند باعث افزایش شفافیت خواب می شوند با احتیاط انجام شوند زیرا از شواهد علمی برخوردار نیستند و مانند سایر داروها ، خطر بروز واکنش های آلرژیک و عوارض جانبی را دارند.

 

درک ما از رویاهای شفاف در دهه گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است. هنوز کارهای زیادی باید انجام شود اما امیدوارم خیلی طول نکشد.

 

آیا میخواهید بدانید دقیقا رویای شفاف چیست و چطور رویای شفاف ببینیم ؟ فیلم Lucid.Dream.2017 را مشاهده کنید.

 


مطالعات جدید تکنیک های القاء رویای شفاف

 

مطالعه ای که دکتر دن هولم آسپی (Dr. Denholm Aspy) از دانشکده روانشناسی دانشگاه آدلاید استرالیا روی تکنیک های رویای شفاف انجام داده است ، او قوی ترین شواهد که نشان می دهد القاء رویای شفاف (MILD) و تکنیک های Sims Initiated Lucid Dream (SSILD) برای القاء رویاهای شفاف مؤثر هستند را ارائه می دهد.

 

دکتر آسپی: “رویای شفاف ، رویای آگاهی است که از آن اگاه هستید در حالی که خواب می بینید”

“براساس بررسی های اخیر ، ۵۵٪ از بزرگسالان حداقل یک خواب شفاف و ۲۳٪ مرتباً رویاهای روشن (یک بار در ماه یا بیشتر) تجربه کرده اند”.

 

تحقیقات جدید نشان می دهد که کنترل عمدی رویا تقریباً یک سوم از رویاهای شفاف است.

رویای شفاف دارای مزایا و کاربردهای بالقوه زیادی است ، مانند درمان کابوسها ، بهبود مهارتهای بدنی و بهبود توانایی ها از طریق تمرین ، حل مسئله خلاقانه و فرصتهای تحقیق برای کشف روابط ذهن و بدن.”

 

با این حال ، تا به امروز اثرات گزارش شده در بیشتر مطالعات ضعیف و متناقض بوده و تحقیقات بیشتری در مورد کاربردهای رویای شفاف در حال انجام است. “

 

تکنیک های رویای شفاف
چطور رویای شفاف ببینیم

 

در مطالعه جدید ، دکتر آسپی پنج ترکیب مختلف از تکنیک های القاء رویای شفاف را بررسی و مقایسه کرده است:

۱: تست واقعیت Reality Testing (RT) – روشی است که شامل بررسی محیط چندین بار در روز است برای اینکه بررسی کنید خواب می بینید یا واقعا بیدار هستید.

 

۲: Wake Back to Bed (WBTB) – بعد از پنج ساعت بیدار شدن از خواب ، برای مدت کوتاهی بیدار ماندن ، سپس بازگشت به خواب برای ورود به یک دوره خواب REM ، که در این زمان رویاها زمان بیشتری اتفاق می افتد.

 

۳: (MILD)، The Mnemonic Induction of Lucid Dreams – تکنیکی که شامل بیدار شدن بعد از پنج ساعت خواب است و سپس تلاش برای یادآوری اینکه قبل از خواب رفتن به یاد داشته باشید که خواب هستید ، با تکرار جمله “دفعه بعدی که خواب می بینم ، به یاد می آورم که خواب می بینم. ؛ ” که در این روش خود را در حال تجره دیدن یک رویای شفاف تصور می کنید.

 

۴: SSILD ، Senses Initiated Lucid Dream – روشی که شامل بیدار شدن از خواب بعد از پنج ساعت خواب است و سپس بارها و بارها توجه شما به احساسات بینایی ، شنوایی و جسمی برای هر ثانیه ۲۰ ثانیه قبل از بازگشت به خواب است. این روش شبیه به مراقبه ذهن آگاهی است اما به طور مکرر در تغییر تمرکز شما نقش دارد.

 

۵: روش ترکیبی ترکیبی از عناصر MILD و SSILD که مانند تکنیک SSILD – شامل توجه مکرر توجه به احساسات بصری و جسمی است. شرکت کنندگان همچنین این عبارت را تکرار می کنند: “دفعه بعد که خواب می بینم ، به یاد می آورم که خواب می بینم”.

 

 

 

 

در این تحقیق ۳۵۵ شرکت کننده (میانگین سنی ۳۵.۳ سال) با علاقه به دیدن رویای شفاف و کاملاً از طریق اینترنت انجام شده و به افراد مختلف از سراسر جهان این امکان را داده است تا مطالعات لازم را در خانه انجام دهند.

 

بیشتر شرکت کنندگان (۷۱.۸٪) شاغل بودند و ۶۹ نفر (۱۹.۴٪) دانشجو و ۳۱ نفر (۸.۷٪) بیکار و بازنشسته بودند.

آنها پرسشنامه پیش آزمون را تکمیل کردند و سپس یک دفترچه یادآوری خواب برای یک هفته قبل از تمرین تکنیک های القاء رویای شفاف کامل کردند.

نتایج نشان داد که تکنیک MILD و تکنیک SSILD به طور مشابه برای القاء رویاهای شفاف مؤثر هستند و روش ترکیبی هیچ مزیتی نسبت به MILD یا SSILD نشان نداند.

 

در مقابل روش RT به نظر می رسد یک روش القاء رویای روشنی بی اثر است – حداقل برای دوره های کوتاه مدت مانند یک هفته که در مطالعه اخیر انجام شد.

دکتر آسپی گفت: “یکی از کاربردهای رویای شفاف این است که راهی را برای داشتن تجربیات زنده ، شبیه به زندگی و تحقق بخشیدن به انها در هنگام خواب فراهم می کند که در هنگام بیداری برای بعضی از افراد امکان پذیر نیست.”

 

 

این یافته ها در ۱۷ ژوئیه ۲۰۲۰ در مجله Frontiers in Psychology منتشر شد.

Denholm J. Aspy. Findings From the International Lucid Dream Induction Study. Front. Psychol, published online July 17, 2020; doi: 10.3389/fpsyg.2020.01746

 

دانلود فایل صوتی تحریک ذهن برای دیدن رویای شفاف + کتاب اموزش رایگان

 1. ۳
  Kavian

  یه سوال ؟؟؟

  از این کار چه استفاده های مثبتی میشه برد .؟ ؟ ؟
  مچکرم😃

 2. ۰
  Kavian

  از شما تشکر می کنم
  خیلی برای من جالب بود

  حتما تمریناتش رو هر شب انجام میدم

  تا اینکه به این مهارت مسلط بشوم

 3. ۰

  بسیار عالی ..تشکر

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید
سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلبجست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

۴ نمونه تبلیغات سابلیمینال در ایمیل مارکتینگ

پیام های پنهان یا تبلیغات سابلیمینال در همه جا هستند اگر متخصص بازاریابی باشید می فهمید که این پیام ها تا چه اندازه می توانند حیاتی باشند.

با این حال ، وقتی صحبت از تبلیغات سابلیمینال یا پنهان در ایمیل مارکتینگ می شود به نظر نمی رسد این کار با توجه به برخی از نمونه های معروف که از برندهای بزرگ می بینیم ساده باشد.

چگونه باورهایمان را تغییر دهیم؟راه کار دقیق

ایا فکر می کنید با داشتن هوش بینهایت و یادگیری همه آموزشها ، تغییر باور امری آسان است ؟ اگر اسان بود ما هر باوری را میتوانستیم بدون اینکه ان باور دوباره خودش را نشان بدهد تغییر دهیم ولی با این وجود ، گاهی اوقات یک فکر یا باور به سرعت تغییر می کند. شاید برخی از باورها به آسانی تغییر کنند و برخی دیگر سخت تر .

 

چرا برخی اسان و برخی سخت تغییر میکنند؟ اگر تکنیک های خاصی برای تغییر برخی از باورها کار کند ، اما برای باورهای دیگر کار نکنند چه؟

اپدیت مقاله آیا افکار میتوانند DNA شما را تغییر دهند؟

علم ثابت می کند که ما می توانیم DNA خود را با ذهنمان تغییر دهیم! ما قربانی ژن هایمان نیستیم، بلکه ما تحت کنترل افکارمان هستیم.

ذهن و بدن به عنوان واحدهای جداگانه و مستقل نیستند. بدن و ذهن به طور غیرقابل تفکیکی در هم تنیده هستند و افکاری داریم ، سلامت و نوع  DNA ما را تعیین می کند.

اپدیت مقاله چطور رویای شفاف ببینیم؟

مطالعه ای که دکتر دن هولم آسپی (Dr. Denholm Aspy) از دانشکده روانشناسی دانشگاه آدلاید استرالیا روی تکنیک های رویای شفاف انجام داده است ، او قوی ترین شواهد که نشان می دهد القاء رویای شفاف (MILD) و تکنیک های Sims Initiated Lucid Dream (SSILD) برای القاء رویاهای شفاف مؤثر هستند را ارائه می دهد.

آپدیت البوم ۱۰۱ بار سریعتر ثروتمند شوید

آیا کسب درامد  زیاد سخت است ؟ خوب، این میتواند به دلیل اعتقادات منفی در مورد پول باشد که در ذهن ناخودآگاه ریشه کرده است برای اینکه سریعتر ثروتمند شوید باید این باورها را حذف کنید !!

سابلیمینال مسیج در تبلیغات

در این مقاله چگونگی استفاده از سابلیمینال مسیج در تبلیغات را بررسی خواهیم کرد.

همانطور که دیوید اوگلیوی David Ogilvy پدر تبلیغات گفت: ” یک تبلیغ خوب تبلیغی است که محصول بدون جلب توجه به خودش فروخته شود”

متعادل کردن چاکرای خاجی

آیا احساس کسلی ، بدون انرژی یا احساس گناه دارید؟ اگر این طور است ممکن است چاکرای خاجی (ساکرال) یا Svanhisthana  شما کم تحرک و یا غیر فعال باشد.

این البوم به شما کمک می کند تا مرکز انرژی هیجان ، شور جنسی خود را باز کنید و چاکرای خاجی را پاکسازی و تعادل را برقرار کنید.

چاکرای خاجی در زیر شکم ، در نزدیکی طحال قرار دارد و به رنگ نارنجی متصل است.

متقاعد کردن ذهن با سابلیمینال یک پدیده جدید نیست!

در طول ۲۵ سال گذشته ، استراتژی های بازاریابان دنیا در حال تغییر بوده است. یکی از روندهای برجسته ، جذابیت روز افزون دستگاههای پیشرفته برای تشخیص هویت یا فعال کردن نتایج امیدوارکننده تر برای محصولات یا خدمات است.

با توجه به این فعالیت جدید تعدادی از موسسه های بازرگانی که با صراحت به دنبال گسترش بیزینس خود هستند از وسایل ارتباطی سابلیمینال به عنوان ابزاری با اهداف کاملاً متفاوت استفاده می کنند.

۴۲ عبارت تاکیدی رابطه عاشقانه

یا تاکنون تلاش کرده اید رابطه خود را شریک زندیگتان با خودتان بهتر کنید؟ اگر چنین است هر روز از عبارت تاکیدی های این مطلب برای رسیدن به این هدف استفاده کنید و ذهن خود را برای داشتن رابطه فوق العاده شرطی کنید.

انگیزشی کلاشنیکف

داستان این فیلم بیوگرافی درباره میخائیل تیموفویچ کلاشنیکوف که سازنده و مخترع سلاح کلاشنیکف می باشد و …

۹ واقعیت که باید در مورد ناخوداگاه بدانید! + کتاب تمرین رایگان

در این مقاله ، ضمیرناخوداگاه شما یک سیلی محکم به صورت شما خواهد زد و نتایجی که بعد از دانستن این مطالب بدست می آورید بسیار چشمگیر خواهد بود به خصوص وقتی که از کتاب تمرین رایگان که در انتهای مطلب قرار دارد استفاده کنید.

جذب ماشین رویایی

تصور کنید که پشت فرمان ماشین رویایی خود نشسته اید، استارت را می زنید و با غرور پای خود را روی گاز می فشارید موتور با صدای بسیار زیبا پاسخ شما را می دهد. اگر راهی برای تبدیل کردن این رویا به واقعیت وجود داشته باشد چه خواهید کرد؟

با استفاده از این البوم متوجه می شوید که چگونه به یک آهنربای ماشین تبدیل شوید!

انگیزشی دوستان جنگلی

داستان انیمیشن دوستان جنگلی درباره این است که پس از آنکه عده ای بیگانه شروع به دزدیدن حیوانات جنگل می کنند، در این میان یک گربه به همراه یک سگ آبی تصمیم به نجات حیوانات در یک ماموریت خطرناک می گیرند و در این مسیر به دوستان صمیمی برای یکدیگر تبدیل می شوند و…

نحوه استفاده از پیام های پنهان یا سابلیمینال مسیج که در زندگی و بیزینس به شما کمک میکنند

سابلیمینال مسیج چه تاثیر میتواند بر زندگی شما داشته باشد؟ و چگونه شرکت ها از آن برای برنامه ریزی شما برای انجام کاری استفاده میکنند؟ چند دقیقه وقت بگذارید تا پیام های پنهان یا سابلیمینال مسیج های محیط زندگی خود ارزیابی کنید و بدون تلاش اضافی مغز خود را برای آنچه در حال تلاش برای بدست آوردن آن هستید برنامه ریزی کنید

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید