چطور رویای شفاف ببینیم ؟

چطور رویای شفاف ببینیم ؟
چکیده این مطلب : انتشار : ۲۷ , آبان , ۱۳۹۹ ۵ نظر ۲۲۱۷ بازدید

رویای شفاف اساسا توانایی «بیدار شدن» در ذهن و کنترل رویای شماست. رویای شفاف این اجازه را به شما می دهد تقریبا هر چیزی را در خواب انجام دهید و همه اینها تجربیات بسیار واقعی هستند.

 

در این مطلب به چگونگی اینکه چطور رویای شفاف ببینیم خواهیم پرداخت بنابراین اگر به دنبال راه حل مناسبی برای یادگیری چطور رویای شفاف ببینیم هستید به مطالعه ادامه دهید.

رویای شفاف توانایی آگاهی از رویاها و کنترل آنها است. رویای شفاف به شما امکان را می دهد خواب بهتر و تجربه های غیر ممکن را تجربه کنید و مهارت های زندگی واقعی را تمرین کنید مثل رانندگی یا سفر به اهرام مصر. در این مطلب تکنیک قدرتمندی است که می توانید از آن برای داشتن رویای شفاف استفاده کنید.

 

فرض را بر این میگذاریم که شما یک مبتدی هستید و درباره موضوع چطور رویای شفاف ببینیم چیزی نمیدانید خوب رویای شفاف اساسا توانایی «بیدار شدن» در ذهن و کنترل رویای شماست. رویای شفاف این اجازه را به شما می دهد تقریبا هر چیزی را در خواب انجام دهید و همه اینها تجربیات بسیار واقعی هستند.

اگر بدانید رویای شفاف دقیقا چیست آنگاه حس بیشتری در مورد تجربه آن خواهید داشت ، در اینجا ما در حال صحبت کردن در مورد بهترین راه برای داشتن یک رویا شفاف هستیم.

 

بنابراین اگر میخواهید امشب رویای شفاف داشته باشید این با کمی تمرین ممکن می شود .

 

 

lucid-dream
چطور رویای شفاف ببینیم ؟ اگر بدانید رویای شفاف دقیقا چیست آنگاه حس بهتری در مورد تجربه آن خواهید داشت

 

اثرات دیدن رویای شفاف پس بیداری حالت هایی مثل ، پریشانی ، احساسات ناپایدار ،است که برای همه مشترک نیست اما آگاه باشید که این رویای شفاف است.

چطور به صورت مطمعن بتوانیم امشب رویای شفاف داشته باشیم؟

 

برای این با انجام برخی از کارهای ساده مثل، تمیز و زیبا کردن اتاق شروع می کنیم ، نور اتاق یا صفحه کامپیوتر را خاموش کنید و بعد از آن، در اتاق کاملا تاریک بخوابید. باید این نکته را ذکر کنیم که روش نشان داده شده در اینجا این است که با بیدار شدن کمی بعد از اینکه خواب رفتید لازم است فقط برای چند ثانیه بیدار شوید و مجدد بخوابید به طوری که فقط ذهن شما بیدار بماند.

 

نیازی به خارج شدن از تخت نیست نگران نباشید. دانشمندان / متخصصان فنی این روش را به نام «تکنیک بازگشت به تختخواب» می نامند و نام آن نشان می دهد که با تنظیم زنگ هشدار گوشی همراه خود ذهن خود را «بیدار کنید» و سپس مجدد بخوابید. دلایل بسیار خوبی برای این وجود دارد زیرا مغز شما اغلب در طول خواب REM فعال است.

 

به فروشگاه بروید و بعضی از وسایل کمک های روانی اولیه مانند دستگاه بخور ، اسپری خوشبخو، بخرید در غیر اینصورت می توانید از روش های مراقبه اولیه یا آلبوم پنهان موجود در سایت برای رویاهای شفاف استفاده کنید.

 

 

در ادامه مراحل اینکه چطور رویای شفاف ببینیم را می خوانیم :

 

مرحله ۱: در طول روز زمانی را صرف خواندن در مورد رویای شفاف کنید

بقیه روز را تا زمانی که به رختخواب بروید، به رویای شفاف فکر کنید. در مورد آن با خودتان و در صورت ممکن با دوستان خود صحبت کنید، در مورد آنچه که در رویای شفاف خود انجام میدهید فکر کنید.
کلید دیدن رویای شفاف این است که خودتان را روی چیزی که میخواهید انجام دهید متمرکز کنید.

 

 

مرحله ۲: واقعیت را چک کنید

هدف از بررسی واقعیت این است که شما آزمایش می کنید که آیا بیدار هستید یا خواب. شما باید ۱۰ بار در روز بررسی واقعیت بیدار یا خواب بودن انجام دهید، اما اگر امشب میخواهید رویای شفاف ببینید حداقل ۲۵ بارواقعیت را قبل از رفتن به رختخواب چک کنید. موثرترین تست واقعیت این است روش زیر است :

 • دست خود نگه دارید و با انگشت دیگر خود سعی کنید به کف دست خود فشار دهید
 • واقعا انتظار دارد که انگشتتان از کف دستتان عبور کند ، زمانی که این اتفاق رخ نمی دهد به خودت بگو: ” پس باید بیدار باشم”
 • در یک رویا، انگشت ها / همیشه از کف دست شما عبور میکنند، اما در زندگی واقعی، این هرگز رخ نخواهند داد
 • این آزمایش را چند بار در طول روز انجام دهید و در نهایت در رویای شما اتفاق خواهد افتاد
 • هنگامی که در رویای شما اتفاق می افتد، انگشتتان از کف دست شما رد میشود و شما به خودتان می گوئید “من باید خواب باشم” پس شما اکنون رویای شفاف میبینید!

این فقط برای بررسی واقعیت است. مواردی بسیار زیاد دیگری است که می توانید انجام دهید اما تحقیقات نشان داده است که این تست فشار انگشت موثرتراست و به شما کمک خواهد کرد فورا رویای خود را از واقعیت تشخیص دهید.

 

 

 

مرحله ۳: خاموش کردن تمام روشنایی ها یک ساعت قبل از خواب

 

درست قبل از رفتن به رختخواب، به هیچ مانیتور ، تلویزیون یا گوشی همراه خود نگاه نکنید. تلفن خود را روی حالت پرواز بگذارید (اما مطمئن شوید که زنگ هشدار فعال است) دلیل این کار این است که می خواهیم بدن خود را تا جای ممکن از هورمون هایی که باعث خواب آلودگی شما می شود رها کنیم و یک خواب طبیعی داشته باشیم.

 

 

 

مرحله ۴: زنگ هشدار را تنظیم کنید

هر زمان که به طور معمول از خواب بیدار می شوید، زنگ هشدار را حدود ۲ ساعت قبل از آن تنظیم کنید به عنوان مثال اگر شما ساعت ۹ بیدار می شوید، زنگ هشدار را ساعت ۷ تنظیم کنید. زنگی را انتخاب کنید که شما را از خواب بیدار کند و زیاد بلند هم نباشد ، باید تلفن خود را به اندازه کافی نزدیک به خودتان قرار دهید تا بتوانید بدون خارج شدن از تخت، و بدون باز کردن چشم خود آن را خاموش کنید ، صدایی آرام و ریلکس را برای زنگ هشدار انتخاب کنید.

هر زنگی را که انتخاب میکنید مطمئن شوید که بعد از خاموش کردن مجدد رنگ نخورد زیرا فقط  یک بار بیدار می شوید و سپس آن را خاموش می کنید. هنگامی که زنگ هشدار خود را تنظیم کرده اید، مطمئن شوید که دفتر خاطرات رویای خود را با یک قلم کنار تخت خود داشته باشید. همه این موارد را در دسترس خود قرار دهید.

 

 

 

گام ۵: با چشمان بسته بیدار شوید

این بخش کمی سخت خواهد بود ، وقتی که سر ساعت از خواب بیدار می شوید چشم خود را باز نکنید این بدان معنی است که ذهن شما بیدار نگه داشته می شود اما چشمان خود را بسته نگه دارید. مهم نیست اگر یکی دوبار چشمان خود را باز کنید، اما بهتر است که این کار را نکنید.

شما به زودی پس از خاموش کردن زنگ به خواب میروید به همین دلیل این قسمت را  “بیدار در خواب” نامیده می شود، زیرا شما به معنای واقعی کلمه یک بار از خواب بیدار شده اید و دوباره به خواب بازگشته اید اما، بسیار مهم است که این بیداری را به یاد داشته باشید.

مرحله بعدی، مرحله نهایی و مهم برای دیدن رویای شفاف است از انجا که شما در حال انجام یک خواب آرام هستید و به زودی از خواب بیدار می شوید با این کارمغزتان را فعال می کنید به همین دلیل است که از شما خواسته شد تا تست کنترل واقعیت را انجام دهید، زیرا اگر به طور تصادفی خواب رفتید بررسی واقعیت در رویا میتواند به شما برای دیدن رویای شفاف کمک کند بنابراین کنترل واقعیت را حتما انجام دهید.

بنابراین بخش اصلی این روش بعدا اتفاق می افتد ، شما زودتر از سر وقت  بیدار شده اید، زنگ هشدار خود را خاموش کرده اید و با چشمان بسته می خوابید و بعد در ذهن خود بیدار می شوید در حالی که بدن شما به خواب رفته است.

حال این ممکن است برای شما ترسناک باشد، زیرا قبلا آن را انجام نداده اید، زیرا شما چیزی را تجربه میکنید که «فلج خواب» نامیده می شود، جایی که بدن شما قادر به حرکت نیست، اما ذهن شما بیدار و آگاه است. شما اساسا احساس می کنید بدنتان از کار افتاده است در حالی که در ذهنتان آگاه هستید بنابراین نگران نباشید این چیزی نیست که از آن بترسید.

 • به هیچ وجه خطرناک نیست

 • این همان حالتی است که هر شب رویا می بینید

 • هنگامی که این را چند بار انجام دادید سرگرم کننده و آسان خواهد بود!

 • ممکن است عجیب و غریب و ترسناک باشد، اما فقط آرامش داشته باشید و سعی نکنید حرکت کنید

 پس از این تفکر و تمرکز خود را نگه دارید در حالی که بدن شما خاموش است و این چیزی است که شما را به طور مستقیم به رویای شفاف میبرد چرا که با این روش ذهن شما هرگز به خواب نرفته است امیدواریم به این نکته پی ببرید.

 

 

مرحله ۶: اجرای “بازگشت به تختخواب:”

شما در رویا هستید، بدنتان خاموش است ، چشم  ها بسته و ذهن بیدار است ، حالا فقط استراحت کنید و به خودتان اجازه دهید آنچه را دیده اید شرح دهید. رنگ ها، شکل ها، چشم انداز های مناظر و افراد تصادفی که دیده اید حتی ممکن است صداهایی را بشنوید.

شما در رویای شفاف هستید و می توانید آن را کاملا کنترل کنید. برخی از مواردی که باید در مورد رویای شفاف بخاطر داشته باشید…

 • بیش از حد هیجان زده نشوید، این می تواند شما را سریع بیدار کند

 • آرام باشید و خودتان را در خواب هدایت کنید و به کاوش بپردازید

 • از آن لذت ببیرید

how-to-lucid-dream
چطور رویای شفاف ببینیم – رویای شفاف یک مهارت است این چیزی نیست که شما بتوانید فورا بدون تمرین انجام دهید

برخی از نکاتی در مورد چطور رویای شفاف ببینیم:

در اینجا چند راهنمایی وجود دارد که چطور رویای شفاف ببینیم بنابراین باید آنها را به یاد داشته باشید. رویای شفاف یک مهارت است این چیزی نیست که شما بتوانید فورا بدون تمرین انجام دهید. اگر تمرین کنید که در اینجا آن را آموخته اید، آن را امشب یا خیلی زود بعد از آن انجام می دهید.

 

نکته اول : به اجبار تلاش نکنید

اغلب مبتدی ها سعی می کنند که به اجبار به رویای شفاف بروند این مثل این می ماند که تلاش کنید به خواب بروید اما هر چه بیشتر تلاش میکنید ناموفق تر میشوید یا اینکه تلاش میکنید نام کسی یا جواب سوالی را در لحظه به یادتان بیاید اما رخ نمیدهد بنابراین فقط تمرین را دنبال کنید.

 

نکته دوم : آرام باشید و تلاش کنید

انجام این کار بسیار ساده است زیرا شما واقعا می خواهید این اتفاق بیفتد، اما اگر واقعا تلاش می کنید و آرامش داشته باشید اتفاقات به طوری طبیعی خود رخ میدهد پس در مورد هدف خود تمرکز کنید و به خودتان بگویید: «امشب رویاهایم را کنترل خواهم کرد، پس اجازه دهید این اتفاق بیافتد، نه اینکه تلاش کنید و به اجبار باشد.

یکی دیگر از مهمترین چیزهایی که باید به یاد بیاورد این است که نگرش شما نسبت به آن نقش مهمی ایفا می کند. اگر با قصد اینکه «من می خواهم این کار را انجام دهم، پس اگر کار نکند، عصبانی و ناراحت می شوم»، این اتفاق نخواهد افتاد. با ذهنی آرام شروع کنید و به خودتان شک نکنید.

 


کنترل رویای شفاف – چطور رویای شفاف ببینیم ؟

کنترل رویای شفاف اغلب می توانند تجربه های گیج کننده و مبهم باشد.

حالت هایی مثل کاهش تفکر منطقی ، عدم دسترسی به خاطرات واقعی و احساسات در رویاها وجود دارد و وقتی که صبح چشمانمان را باز میکنیم رویاها بسیار مبهم هستند.

 

اما رویاها همیشه اینگونه نیستند. بیش از نیمی از ما حداقل یک بار در طول زندگیمان در زمان دیدن رویا آگاه بوده ایم و به عبارت دیگر رویای شفاف را تجربه کرده ایم و در برخی موارد توانایی هدایت رویایمان را داریم. گزارش ها حاکی از آن است که تقریباً یک چهارم از ما در هر ماه یکبار رویای شفاف میبینیم.

 

دو متغییر اساسی در مغز مسئول کنترل رویای شفاف است. قشر جلویی ، که توانایی های شناختی بالاتر ما را کنترل می کند که در طول رویاهای عادی غیرفعال و در حالت رویای شفاف فعال می شود. محققان همچنین افزایش موجهای گاما ، همزمان شدن گروههای نورون ها با فرکانس آگاهی و عملکردهای اجرایی مانند اقدام داوطلبانه و تصمیم گیری را مشاهده کرده اند.

 

دانشمندان علاقه مندند که چگونه میتوان برای ورود به این حالات مغز تأثیر بگذارند – و نه فقط برای تفریح از آن استفاده کنند. آنها امیدوارند که رویای شفاف دیدگاه ارزشمندی در مورد شکل گیری آگاهی و همچنین استفاده عملی در بسیاری از موارد را فراهم کند.

 

به عنوان مثال ، رویا درمانی شفاف دارای پتانسیل بزرگی است که به عنوان راهی برای درمان افراد مبتلا به کابوس های مزمن و سندرم استرس پس از شوک است (PTSD). افراد مبتلا به PTSD معمولاً کابوسهای مکرر را تجربه می کنند که معمولاً حول یک واقعه آسیب زا است. این کابوسهای مکرر به اندازه ای وحشتناک هستند که باعث اضطراب ، بی خوابی آشفتگی می شوند که در نتیجه تأثیر منفی روی عملکرد روزانه فرد می گذارد. با شفاف شدن رویا، مبتلایان کابوس می توانند درک کنند که آنچه تجربه می کنند واقعی نیست که با این کار متعاقباً کابوس را به یک رویا مثبت یا بی اثر تبدیل می کند.

 

رویای شفاف همچنین فرصت هایی برای بهبود مهارت های حرکتی از طریق تجسم را فراهم می کند. با استفاده از تصاویر ذهنی برای تمرین مهارت های حرکتی نشان داده شده است که می تواند عملکرد ورزشکاران ، پزشکان و موسیقی دانان را بهبود داد و همچنین به توانبخشی کنترل دست و سایر کارهای حرکتی مفید است ، به عنوان مثال بعد از آسیب سیستم عصبی افراد رویایی شفاف میتواند به این افراد کمک کند. این روش به این دلیل کار می کند زیرا تصور یک عمل حرکتی تقریباً همان ساختارهای عصبی را فعال میکند که در واقعیت فعال می کند.

 

کنترل رویا
چطور رویای شفاف ببینیم – رویای شفاف می تواند عملکرد ورزشکاران ، پزشکان و موسیقی دانان را بهبود دهد

 

 

تبدیل شدن به یک رویابین شفاف

تکنیک های مختلفی برای ورود به رویاهای شفاف در سالهای اخیر توسعه و آزمایش شده اند ، اما هنوز هیچکدام با اطمینان و پیوسته در همه افراد موفق نبوده است. این به معنای این نیست که آن روش ها بی اثر بوده اند این در حالی است که تحقیقات در این زمینه در مراحل ابتدایی است در ادامه تکنیک هایی با پتانسیل بالایی وجود دارد که می توانید از آنها در منزل استفاده و امتحان کنید.

 

تکنیک های آگاهی فعالیت هایی هستند که در طول روز یا هنگام خواب انجام می شوند. تاکنون این نوع رویکرد در ورود به رویاهای شفاف موفق تر بوده است. طبق مطالعه جدیدی که روی ۱۶۹ شرکت کننده استرالیایی انجام شده است ، ترکیبی از سه تکنیک با موفقیت رویاهای شفاف را ایجاد میکند: تست واقعیت ، کنترل داشتن روی رویابرای آگاه بودن از روی شفاف و بیدار شدن در رویا.

 

روش تست واقعیت شامل عادت دادن ذهن با انجام عملی که به شما کمک می کند واقعیت از رویا را تشخیص دهید. در فیلم Inception یا تلقین از این تکنیک با یک نخ ریس استفاده می کند ، که به طور معمول در رویای چرخش نخ ریس متوقف نمی شود .اما اگر شما نمی خواهید یک نخ ریس در جیب خود نگه دارید ، می توانید بینی خود را نگه دارید زیرا بینی تنفس را غیرممکن می کند در صورتی که با گرفتن بینی خود هیچ اتفاقی برای شما رخ نداد شما در حال دیدن رویای شفاف هستید. چک کردن مکرر واقعیت در طول روز باعث می شود که شما در هنگام خواب همان چک کردن ها راانجام دهید و بدین ترتیب به دنیای رویایی شفاف وارد می شوید که در آن می توانید از طریق مسدود کردن بینی نفس بکشید.

 

 

در تکنیک Mnemonic Induction Lucid Dream (MILD) ، یک رویا و تجسم را تکرار می کنید و ضمن با تکرار عبارت تاکیدی مربوط به دیدن رویای شفاف مثل ” من امشب رویای شفاف دارم ” “دفعه بعد که خواب می بینم می خواهم به یاد داشته باشم که خواب می بینم.” و دریافت بهترین نتایج ، باید در هنگام بازگشت به حالت خواب در طول تکنیک بیدار شدن در رویا Wake-Back-to-Bed (WBTB) انجام شود ، که در این حالت فرد ساعت زنگ دار خود را به یکی یا دو ساعت قبل از زمان بیدار شدن از حالت عادی خود تنظیم می کند و چند دقیقه بیدار می ماند و بعد به خواب می رود.

 

 

تصور می شود که این بیدار شدن کوتاه مدت باعث افزایش فعال شدن قشر جلوی مغز می شود که هنگام خواب و حرکت سریع چشم به خواب می رود ، مرحله ای که در طی آن رویای شفاف رخ می دهد. با کمال تعجب با تنظیم کردن ساعت چندین بار قبل از بیدار شدن از خواب احتمال دیدن رویای شفاف را افزایش می دهد.

 

البته این استراتژی ها برای تأثیرگذاری نیاز به تلاش مداوم دارد. در جستجوی مسیر آسان تر به رویاهای شفاف ، شرکت های مختلف فن آوری هایی تولید کرده اند که در هنگام خواب ، نور ، لرزش ، و صدا را پخش می کنند. این ایده به خواب بیننده هشدار می دهند که در حال خواب دیدن است.

 

تجربیات متخصصان در آزمایشگاه خواب دانشگاه اسکس Essex’s نشان می دهد که چنین تکنیک های تحریک خارجی باید با احتیاط انجام شود. اگر به اشتباه انجام شوند اثر بخشی آنها حداقل و یا بدتر خواهد بود که باعث بیدار شدن فرد می شود. برخی افراد نسبت به سایرین خواب سبک تری دارند ، بنابراین شدت محرک ها باید متناسب با آستانه خاصی که در آن فرد از خواب بیدار می شود تنظیم شود.

 

 

همچنین شما با استفاده از پیام پنهان قادر خواهید بود توانایی کنترل خوابتان را افزایش دهید با گوش دادن به این فایل قبل از خواب است پیام های پنهان ناخوداگاه شما را فعال می کند و با گذشت زمان هر چه بیشتر و بیشتر شما از رویاهایتان آگاه تر خواهید بود و کنترل دقیق تری بر انها خواهید داشت.

 

 

تحریک کردن ذهن برای دیدن رویای شفاف

رویای شفاف
چطور رویای شفاف ببینیم – با استفاده از پیام پنهان قادر خواهید بود توانایی کنترل خوابتان را افزایش دهید

تحقیقات اخیر نشان می دهد مداخلات دارویی نیز ممکن است نوید بخش باشد. به عنوان مثال ، گالانتامین ، یک مهارکننده آنزیم که به طور معمول برای درمان بیماری آلزایمر مورد استفاده قرار می گیرد ، نشان داده می دهد که در صورت استفاده در ترکیب با تکنیک های WBTB و MILD میزان القاء خواب شفاف را افزایش می دهند. این داروی تجویز شده باید به اشتیاق فرد استفاده شود لذا تحقیقات این روش در مراحل اولیه خود است و این دارو می تواند عوارض جانبی داشته باشد.

 

 

همچنین باید استفاده از مکمل های دیگر و گیاهان دارویی که ادعا می کنند باعث افزایش شفافیت خواب می شوند با احتیاط انجام شوند زیرا از شواهد علمی برخوردار نیستند و مانند سایر داروها ، خطر بروز واکنش های آلرژیک و عوارض جانبی را دارند.

 

درک ما از رویاهای شفاف در دهه گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است. هنوز کارهای زیادی باید انجام شود اما امیدوارم خیلی طول نکشد.

 

آیا میخواهید بدانید دقیقا رویای شفاف چیست و چطور رویای شفاف ببینیم ؟ فیلم Lucid.Dream.2017 را مشاهده کنید.

 


مطالعات جدید تکنیک های القاء رویای شفاف

 

مطالعه ای که دکتر دن هولم آسپی (Dr. Denholm Aspy) از دانشکده روانشناسی دانشگاه آدلاید استرالیا روی تکنیک های رویای شفاف انجام داده است ، او قوی ترین شواهد که نشان می دهد القاء رویای شفاف (MILD) و تکنیک های Sims Initiated Lucid Dream (SSILD) برای القاء رویاهای شفاف مؤثر هستند را ارائه می دهد.

 

دکتر آسپی: “رویای شفاف ، رویای آگاهی است که از آن اگاه هستید در حالی که خواب می بینید”

“براساس بررسی های اخیر ، ۵۵٪ از بزرگسالان حداقل یک خواب شفاف و ۲۳٪ مرتباً رویاهای روشن (یک بار در ماه یا بیشتر) تجربه کرده اند”.

 

تحقیقات جدید نشان می دهد که کنترل عمدی رویا تقریباً یک سوم از رویاهای شفاف است.

رویای شفاف دارای مزایا و کاربردهای بالقوه زیادی است ، مانند درمان کابوسها ، بهبود مهارتهای بدنی و بهبود توانایی ها از طریق تمرین ، حل مسئله خلاقانه و فرصتهای تحقیق برای کشف روابط ذهن و بدن.”

 

با این حال ، تا به امروز اثرات گزارش شده در بیشتر مطالعات ضعیف و متناقض بوده و تحقیقات بیشتری در مورد کاربردهای رویای شفاف در حال انجام است. “

 

تکنیک های رویای شفاف
چطور رویای شفاف ببینیم

 

در مطالعه جدید ، دکتر آسپی پنج ترکیب مختلف از تکنیک های القاء رویای شفاف را بررسی و مقایسه کرده است:

۱: تست واقعیت Reality Testing (RT) – روشی است که شامل بررسی محیط چندین بار در روز است برای اینکه بررسی کنید خواب می بینید یا واقعا بیدار هستید.

 

۲: Wake Back to Bed (WBTB) – بعد از پنج ساعت بیدار شدن از خواب ، برای مدت کوتاهی بیدار ماندن ، سپس بازگشت به خواب برای ورود به یک دوره خواب REM ، که در این زمان رویاها زمان بیشتری اتفاق می افتد.

 

۳: (MILD)، The Mnemonic Induction of Lucid Dreams – تکنیکی که شامل بیدار شدن بعد از پنج ساعت خواب است و سپس تلاش برای یادآوری اینکه قبل از خواب رفتن به یاد داشته باشید که خواب هستید ، با تکرار جمله “دفعه بعدی که خواب می بینم ، به یاد می آورم که خواب می بینم. ؛ ” که در این روش خود را در حال تجره دیدن یک رویای شفاف تصور می کنید.

 

۴: SSILD ، Senses Initiated Lucid Dream – روشی که شامل بیدار شدن از خواب بعد از پنج ساعت خواب است و سپس بارها و بارها توجه شما به احساسات بینایی ، شنوایی و جسمی برای هر ثانیه ۲۰ ثانیه قبل از بازگشت به خواب است. این روش شبیه به مراقبه ذهن آگاهی است اما به طور مکرر در تغییر تمرکز شما نقش دارد.

 

۵: روش ترکیبی ترکیبی از عناصر MILD و SSILD که مانند تکنیک SSILD – شامل توجه مکرر توجه به احساسات بصری و جسمی است. شرکت کنندگان همچنین این عبارت را تکرار می کنند: “دفعه بعد که خواب می بینم ، به یاد می آورم که خواب می بینم”.

 

 

 

 

در این تحقیق ۳۵۵ شرکت کننده (میانگین سنی ۳۵.۳ سال) با علاقه به دیدن رویای شفاف و کاملاً از طریق اینترنت انجام شده و به افراد مختلف از سراسر جهان این امکان را داده است تا مطالعات لازم را در خانه انجام دهند.

 

بیشتر شرکت کنندگان (۷۱.۸٪) شاغل بودند و ۶۹ نفر (۱۹.۴٪) دانشجو و ۳۱ نفر (۸.۷٪) بیکار و بازنشسته بودند.

آنها پرسشنامه پیش آزمون را تکمیل کردند و سپس یک دفترچه یادآوری خواب برای یک هفته قبل از تمرین تکنیک های القاء رویای شفاف کامل کردند.

نتایج نشان داد که تکنیک MILD و تکنیک SSILD به طور مشابه برای القاء رویاهای شفاف مؤثر هستند و روش ترکیبی هیچ مزیتی نسبت به MILD یا SSILD نشان نداند.

 

در مقابل روش RT به نظر می رسد یک روش القاء رویای روشنی بی اثر است – حداقل برای دوره های کوتاه مدت مانند یک هفته که در مطالعه اخیر انجام شد.

دکتر آسپی گفت: “یکی از کاربردهای رویای شفاف این است که راهی را برای داشتن تجربیات زنده ، شبیه به زندگی و تحقق بخشیدن به انها در هنگام خواب فراهم می کند که در هنگام بیداری برای بعضی از افراد امکان پذیر نیست.”

 

 

این یافته ها در ۱۷ ژوئیه ۲۰۲۰ در مجله Frontiers in Psychology منتشر شد.

Denholm J. Aspy. Findings From the International Lucid Dream Induction Study. Front. Psychol, published online July 17, 2020; doi: 10.3389/fpsyg.2020.01746

 

دانلود فایل صوتی تحریک ذهن برای دیدن رویای شفاف + کتاب اموزش رایگان

 


یک تکنیک مدرن برای داشتن رویای شفاف – Senses Initiated Lucid Dream

رویای شفاف
چطور رویای شفاف ببینیم – تکنیک SSILD

 

SSILD یا (Senses Initiated Lucid Dream) یک تکنیک مدرن رویای شفاف است. یادگیری آن آسان و بسیار موثر است و در طول دوره نتایج سازگار را ایجاد می کند. این تکنیک در سال ۲۰۱۱ به منظور کمک به مبتدیان در یادگیری رویاهای شفاف در یک انجمن چینی ابداع شده است. اولین نسخه مکتوب این تکنیک تحت عنوان “太 玄功” منتشر شد که به معنای واقعی کلمه به “یک تکنیک بسیار مرموز” ترجمه می شود. این ترجیحا مناسب است زیرا در زمان ابداع این روش هیچ کس تصوری از دلیل کارکرد آن نداشت. با وجود عدم تئوری بازخورد این روش بسیار مثبت بود. فقط در طی چند ماه صدها داستان موفقیت از داشتن رویای شفاف از افراد جمع آوری شد!

 

با تکیه بر این موفقیت ، این تکنیک مرتباً اصلاح می شد و در اصل به تلاشی مشترک بین صدها نفر برای اثر بخشی هر چه بهتر این تکنیک تبدیل شد. این آموزش چند بازنگری را پشت سر گذاشت و با هر نسخه در سهولت استفاده و اثربخشی بهبود یافت. یک سال بعد اولین نسخه انگلیسی آموزش در چند فروم آنلاین رویای شفاف منتشر شد. این بار به آن نام “رویاهای شفاف آغاز شده ” دادند ، این نام به طور غیر رسمی اما به طور گسترده ای از روش های رویای شفاف پذیرفته شد.

 

در حالی که به نظر می رسد افراد استقبال کمتری از یک روش کاملاً جدید می کنند ، با این وجود نتیجه بسیار امیدوارکننده ای بود. امروزه ، SSILD به یکی از محبوب ترین تکنیک های القا رویای شفاف در انجمن چینی تبدیل شده است که میزبان بیش از ۸۰،۰۰۰ عضو است. تعداد داستان های موفقیت برای شمردن بسیار زیاد است. جنبه هیجان انگیز دیگر روش SSILD پایداری طولانی مدت آن است. در حالی که بسیاری از تکنیک های دیگر در طول دوره با کاهش اشتیاق اولیه کاربران ، کم اثر می شوند ، SSILD  عملکرد مطلوبی را ارائه می دهد ، تازه کارها را به متخصصان و متخصصان را به استادان تبدیل می کند. به عنوان مثال ، بیش از ده عضو انجمن می توانند روزانه رویای شفاف داشته باشند. یکی از آنها حتی در کمتر از یک سال تقریباً ۵۰۰ رویای شفاف را با جزئیات کامل ثبت کرد که به هر حال یک موفقیت چشمگیر است.

 

فلسفه طراحی

SSILD از ابتدا ساده طراحی شده است. این از تکنیک های پیشرفته مانند آرامش و تجسم استفاده نمی کند و از تمرینات ذهنی ظریف و غیر قابل اندازه گیری دور است. این روش تصور اینکه رویای شفاف بیشتر “هنر” است تا “تکنیک” را رد می کند. نیازی به استعداد و خلاقیت شما نیست ، در واقع فضای کمی برای بداهه پردازی وجود دارد. فقط مراحل ساده ای را که در اینجا توضیح داده شده را دنبال کنید. SSILD آنقدر مختصر ساخته شده است که اگر چیزهای دیگری را با آن ترکیب کنید ممکن است تأثیر منفی روی عملکرد آن ایجاد کند بنابراین فقط طبق توضیحات داده شده پیش بروید.

چرخه

هسته جزئی از SSILD است که  “چرخه” نامیده می شود. هر چرخه شامل سه مرحله است:

روی بینایی تمرکز کنید: چشمان خود را ببندید و به تاریکی پشت پلک های بسته توجه کنید. عضلات چشم خود را فشار ندهید. کره چشم شما باید در حالت کاملاً آرام و استراحت باشد ،. اگر چیزی را نمی بینید این طبیعی است، سعی نکنید با حرکت دادن چشمان به اطراف تصاویر را تشخیص دهید.

 

روی شنوایی خود تمرکز کنید: چشمان خود را بیشتر شل کنید و توجه خود را به گوش خود معطوف کنید. اگر اتاق به اندازه کافی ساکت باشد ممکن است بتوانید کمی سر و صدا یا صدای ضربان قلب خود را بشنوید. با این حال ، اگر چیزی نمی شنوید گوش دادن به صداهای اطراف مانند صدای بوق ماشین نیز اشکال ندارد.

 

تمرکز خود را بر روی احساسات (لمسی) بگذارید: توجه خود را به بدن خود معطوف کنید. بدن خود را احساس کنید و ببینید آیا احساس غیرمعمولی مانند گزگز ، سنگینی ، سبکی ، احساس چرخش و غیره را احساس می کنید اگر چنین چیزهایی احساس نمی شود ، می توانید وزن پتو ، ضربان قلب ، دمای هوا و … را احساس کنید.

 

تحریک مکرر روی حواس ، SSILD  را قادر می سازد ذهن و بدن ما را به حالت ظریفی تبدیل کند که برای رویای شفاف به طور طبیعی بهینه شده باشد. باید این نکته را در ذهن داشته باشید تا در طول چرخه اشتباه رایج یعنی “زیاد تلاش کردن” را مرتکب نشوید. مبتدیان معمولاً می خواهند به اجبار چیزهایی را ببینند ، چیزهایی بشنوند و چیزهایی را احساس کنند و اگر وقتی اتفاقی غیرمعمول نیفتد و چیزی احساس نکنند دلسرد یا حتی ناامید می شوند بنابراین از این اشتباه بپرهیزید! نباید انتظار داشت که در طول چرخه اتفاقات خارق العاده ای را تجربه کنید در حقیقت ، بهتر است انتظار داشته باشیم هیچ اتفاقی نیفتد.

 

چطور رویای شفاف ببینیم
چطور رویای شفاف ببینیم – Senses-Initiated-Lucid-Dream

 

مراحل

۱: زودتر بخوابید ، ترجیحاً قبل از ساعت ۱۱ شب بخوابید .زنگ ساعت را طوری تنظیم کنید تا بعد از ۴ یا ۵ ساعت خواب بیدار شود.

 

۲: از رختخواب بلند شوید و ۵-۱۰ دقیقه بیدار بمانید. به شما پیشنهاد می کنیم که به سرویس بهداشتی بروید دهان خود را بشویید ، و کمی راه بروید یا بدن خود را کشش بدهید هر چند سعی کنید زیرا بیدار بمانید.

 

۳: به رختخواب برگردید و در موقعیتی راحت دراز بکشید ، ترجیحاً متفاوت از حالت معمول همیشه، این کار برای جلوگیری از خواب زودرس است با این حال ، اگر شما از نوع افرادی هستید که برای خوابیدن به تلاش بیشتری نیاز دارید ، ممکن است بخواهید به جای آن از حالت معمول استفاده کنید با این حال اشکال ندارد.

 

۴: “چرخه” را به سرعت انجام دهید ، ۴ تا ۶ بار چرخه را تکرار کنید. این به عنوان یک تمرین گرم کردن است بنابراین هر مرحله باید بسیار کوتاه باشد ، چند ثانیه کافی است.

 

۵: “چرخه” را به آرامی انجام دهید ، ۳ تا ۴ بار تکرار کنید، این مرحله مهمترین مرحله است. در هر مرحله باید وقفه بین هر بار تکرار چرخه بیندازید و با لطف مرحله ۴ ، در این مرحله شما باید به اندازه کافی آرام باشید بنابراین پس از انجام این مرحله متوجه می شوید که تمرکز کردن روی حواستان بسیار راحت تر است. به عنوان مثال ، چشمان شما احساس آرامش بیشتری می کنند و ممکن است تصاویری مانند نور ، رنگ یا حرکات داشته باشید، همچنین ممکن است متوجه شوید که صداهای خارجی در پس زمینه را بنوشید. هر چند نباید هیجان زده شوید. شما باید به آرامی از هر تجربه های گذر کنید و پس از مدتی به حواس دیگری بروید البته تا آنجا که زمان اجازه میدهد ادامه دهید اما به طور کلی هر مرحله نباید کمتر از ۳۰ ثانیه طول بکشد.

 

در طول چرخه های آهسته ، ممکن است توسط بسیاری از افکار تصادفی فکرتان منحرف شود این نشان می دهد که شما نزدیک به خواب رفتن هستید بنابراین سعی نکنید این افکار را سرکوب کنید آنها دوستان شما هستند تصور کنید آنها امواج ملایمی هستند ، بگذارید آنها شما را لمس و از ساحل واقعیت شستشو دهند، گاهی اوقات متوجه می شوید که مسیر فعالیت خود را گم کرده اید که روی کدام احساس بوده اید جای نگرانی نیست  دوباره از ابتدای چرخه شروع کنید.

 

۶: به راحت ترین حالت برگردید و اجازه دهید هرچه سریعتر خواب بروید. زیاد فکر نکنید و نگران نباشید که آیا خوب انجام داده اید یا خیر. هرچه سریعتر خواب بروید احتمال کارایی آن بیشتر است. ایمان داشته باشید!

 

چطور رویای شفاف ببینیم
چطور رویای شفاف ببینیم – Lucid Dreaming

 

بعد چه اتفاقی می افتد؟

یکی از ویژگی های اصلی SSILD این است که این روش نه یک روش WILD است و نه DILD در واقع این روش ترکیبی است، به همین ترتیب مهم است که با تمام سناریوهای ممکن آشنا شوید و شانس خود را به حداکثر برسانید.

 

۱: خواب کننده: وقتی آگاهانه وارد رویا می شویم ، اغلب با احساسات هیپنوتیزم غیرمعمول مختلف روبرو می شویم. این موارد شامل احساس افتادن ، شناور شدن ، دیدن نورها و تصاویر ، شنیدن صداهای متفاوت و موارد دیگر است. در واقع ، ممکن است گاهی اوقات با احساساتی چنان عجیب روبرو شوید که فراتر از کلمات هستند بنابراین وقتی با این احساسات روبرو می شویم این احتمال وجود دارد که متوجه شیم ما در خواب هستیم یا اینکه هنوز در واقعیت هستیم. SSILD نشان داده است که باعث ایجاد حالت خواب کننده در طول چرخه می شود (اگرچه این اثر را نباید دنبال کنید). بنابراین غیرمعمول نیست که در هنگام بمباران احساسات خواب کننده شدید ، ناگهان از خواب بیدار شوید. وقتی این اتفاق می افتد نباید هیجان زده شوید. فقط یک ناظر منفعل باشید و منتظر تقویت احساسات باشید. همچنین می توانید کمی از نظر ذهنی آنها را بررسی کنید اما در این کار زیاده روی نکنید. به محض اینکه احساسات کاملاً مشخص شد ، باید بتوانید یک بررسی واقعیت موفقیت آمیز انجام دهید . به طور معمول این رویا از اتاق خواب شما شروع می شود زیرا ناخودآگاه همان جایی است که شما انتظار دارید باشد همچنین می توانید مدت طولانی تری در رختخواب بمانید و از تجسم برای ایجاد یک صحنه رویایی استفاده کنید. در هر صورت ، برای شما مهم است که هنگام مواجهه با حالت خواب آور آرام باشید. با خود صحبت نکنید و از نظر ذهنی آن را تجزیه و تحلیل نکنید زیرا انجام این کار باعث کم رنگ شدن احساسات و در نهایت بیدار شدن شما می شود.

 

۲: بیداری کاذب: نشان داده شده است که SSILD باعث ایجاد بیداری کاذب های زیادی می شود. البته نه هر بیداری کاذبی بلکه بیداری کاذب های فوق العاده واقع بینانه! یک سناریوی معمولی مثل این است – شما تمرین SSILD را تمام کردید و خوابیدید. سپس ناگهان از خواب بیدار می شوید و شاید هیچ رویای شفافی ، حتی یک رویای عادی هم نداشته اید و با احساس ناامیدی از تخت بیرون می آیید سپس دوباره بیدار می شوید و متوجه می شوید که همه چیز جز یک رویا بود! توانایی SSILD در ایجاد مکرر این نوع بیداری کاذب ها کاملاً مستند شده است. بنابراین ، قطعاً باید عادت داشته باشید که هر بیداری را پس از انجام SSILD بررسی کنید (بررسی واقعیت) ، مهم نیست که چقدر در مورد بیدار بودن خود مطمئن هستید. یک سناریوی احتمالی دیگر این است که شما در طی یک چرخه SSILD به خواب می روید و فوراً یک بیداری کاذب را کنترل می کند. وقتی این اتفاق می افتد ممکن است ناگهان احساس بیداری کنید و به نظر می رسد که در معرض بی خوابی هستید. برخی از کاربران شکایت داشتند که SSILD باعث از بین رفتن خواب آنها شده است ، اما بعداً فهمیدند که در خواب چرخه های SSILD را انجام داده اند! به محض یادگیری کنترل این بیداری کاذب ها ، شانس موفقیت شما بسیار بیشتر می یابد.

 

۳: DILD – Dream Induced Lucid Dream : وقتی با SSILD به خواب می روید ، با آگاهی بیشتری وارد رویاهای خود می شوید. در نتیجه ، رویاهای شفاف رخ می دهد. این رویه رویا شفاف آغاز شده (DILD) نامیده می شود. با افزایش آگاهی ، شما ممکن است خواب های عجیب و غریب را در خواب ببینید که به نوبه خود شفاف می شوید. همچنین اتفاق افتادن رویاهای شفاف به خودی خود بسیار معمول است شما بدون هیچ دلیل مشخصی ناگهان وارد رویای شفاف می شوید.

 

۴: Real Awakening- بیداری واقعی: بعد از انجام SSILD دوباره از خواب بیدار می شوید. شما یک بررسی واقعیت انجام می دهید و این بار واقعی است. ناامید نشوید هنوز شانس دارید سعی کنید بی حرکت بمانید و بلافاصله سر خود را شل کنید و اجازه دهید قسمت پشت سرتان در بالش فرو رود. سپس باید چند چرخه اضافی با سرعت متوسط SSILD انجام دهید، در این مرحله کاملاً ممکن است شما با احساسات خواب کننده قوی روبرو شوید اگر اینطور نیست ، فقط چرخه ها را تمام کنید و بخوابید. این بار شانس بسیار بالاتری برای داشتن رویای شفاف خواهید داشت.

 

 

سوالات متداول

سوال: آیا می توانم SSILD را هنگام خواب انجام دهم؟
پاسخ: بله می توانید ، اما اثر بخش نیست وقتی به رختخواب می روید معمولاً با بسیاری از خواب های NREM (بدون حرکت چشم) ربرو شوید که برای رویای شفاف ایده آل نیستند ، در این حالت سطح استیل کولین (انتقال دهنده عصبی مهم که نیروی محرکه اصلی رویاهای شفاف است) نیز در سطح پایین تری است. تلاش برای رویای شفاف با هر تکنیکی در این مرحله اتلاف وقت است ، حتی اگر این اشتباه مورد علاقه هر مبتدی باشد.

 

 

سوال: من عادت دارم دیر بخوابم یا باید زود بیدار شوم ، آیا هنوز هم می توانم از SSILD استفاده کنم؟
پاسخ: پیشنهاد می شود SSILD را فقط در زمان خواب کافی انجام دهید. حتی اگر در انجام آن زمان زیادی را صرف نمی کند ، خواب های شما از بین می رود. به همین ترتیب ، برای افرادی که هرگز خواب کافی ندارند ، بهترین شرط این است که SSILD را در اوقات فراغت انجام دهید.

 

 

سوال: آیا می توانم سایر روشهای تنفس ، مراقبه ، آرامش را در حین انجام یا قبل از انجام SSILD ترکیب کنم؟
پاسخ: خیر همانطور که قبلاً ذکر شد ، SSILD  درمورد “بهینه سازی” است. شما ذهن و بدن خود را در بهینه ترین حالت برای رویای شفاف تنظیم می کنید این حالت بسیار ظریف است، بنابراین اختلاط سایر تکنیک ها احتمالاً در این حالت تداخل ایجاد می کند و تأثیر منفی بر عملکرد SSLID می گذارد. شما آزادید که به محض تسلط بر این روش ، کارهای روزمره خود را انجام دهید اما برای مبتدیان انتظار می رود که به دستورالعمل های همین مطلب عمل کنند.

 

 

سوال: من دچار خارش بدن می شوم … چگونه قرار است بی حرکت بمانم؟
پاسخ: قرار نیست شما بی حرکت بمانید! اگر خارش ایجاد می شود آن را خراش دهید. اگر می خواهید بچرخید، بچرخید، برای انجام  SSILD شما باید تا حد ممکن راحت باشید! برای جبران می توانید یک چرخه اضافی انجام دهید . این در واقع یک مزیت عمده نسبت به سایر روش ها است.

 

 

سوال: هنگام تمرکز روی بینایی ، به چشمهایم فشار وارد می شود
پاسخ: به یاد داشته باشید ، شما نباید انتظار داشته باشید که چیزی را ببینید ، بنابراین آرام باشید! عضلات چشم خود را فشار ندهید. اگر کره چشم شما آرام باشد. انجام چند چرخه سریع به آرامش شما نیز کمک می کند.

 

 

سوال: هنگام انجام چرخه ها چیزی احساس نمی کنم …
پاسخ: نمی توان این مسئله را بیشتر تحت فشار قرار داد – خوب است که احساس نمی کنید و البته اگر آگاهانه به دنبال آن بروید و انتظار داشته باشید اتفاقاتی در طول چرخه ها رخ دهد اشتباه است. بنابراین این مورد برای شروع وادامه طبیعی است تنها تمرین را انجام دهید به مرور روند را یاد میگیرید.

 

 

سوال: بعد از انجام SSILD دچار بی خوابی شده ام
پاسخ: در واقع ، انجام صحیح SSILD احتمالاً بی خوابی شما را درمان می کند. شباهت چشمگیری بین SSILD و روال خود هیپنوتیزمی بتی اریکسون وجود دارد! حال به پاسخ سوال برگردیم،  ابتدا باید تشخیص دهیم که آیا “بی خوابی واقعی” یا “بی خوابی کاذب” را دنبال می کنیم. به یاد داشته باشید ، SSILD  دوست دارد بیداری های دروغین فوق العاده واقعی را ایجاد کند، بنابراین امکان ورود به بیداری کاذب در حالی که هنوز چرخه های SSILD را انجام می دهید وجود دارد.

 

در این حالت شما سعی میکنید بخوابید در حالی که از قبل خوابیده اید! دفعه دیگر که متوجه شدید در طول یک چرخه نمی توانید به خواب بروید ، قطعاً باید واقعیت را بررسی کنید ، مهم نیست که چقدر متقاعد شده اید که بیدارید! برای افرادی که به دلیل SSILD واقعاً دچار کمبود خواب می شوند ، پیشنهاد می کنم برنامه های خود را در دو زمینه تغییر دهید: ۱. خواب خود را قبل از بیدار شدن برای  SSILDکاهش دهید ۲. زمانی را که برای بیدار ماندن تمرین می گذرانید کاهش دهید.

 

دانلود فایل صوتی تحریک ذهن برای دیدن رویای شفاف + کتاب اموزش رایگان

 

 1. ۰

  بسیار عالی ..تشکر

 2. ۰
  Kavian

  از شما تشکر می کنم
  خیلی برای من جالب بود

  حتما تمریناتش رو هر شب انجام میدم

  تا اینکه به این مهارت مسلط بشوم

 3. ۴
  Kavian

  یه سوال ؟؟؟

  از این کار چه استفاده های مثبتی میشه برد .؟ ؟ ؟
  مچکرم😃

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید




سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذارید



امتیاز شما به این مطلب



جست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

انگیزشی دایناسور خوب

در دنیایی که انسان ها و دایناسورها کنار یکدیگر زندگی می کنند، یک دایناسور خوب یا مهربون یا خوش قلب بنام آرلو با یک پسربچه رابطه دوستی برقرار می کند و با هم سفری حماسی را آغاز می کنند و …

آپدیت مقاله : برنامه نویسی ذهنی چیست؟

هنگامی که ما متولد شدیم، هفت سال اولیه زندگی خود را در حالت دلتا زندگی کردیم و سپس حالت تتا ، که هر دوی این حالت ها مربوط به فرکانس مغزی هستند که از حالت هوشیاری پایین تر هستند. “دلتا و تتا یک حالت مغزی را تعریف می کنند که به عنوان ترنس یا حالت هیپنوتیزم شناخته می شود – همان حالت عصبی که متخصصان هیپنوتیزم برای ایجاد مستقیم رفتارهای جدید در ضمیر ناخودآگاه مشتریان خود استفاده می کنند. به عبارت دیگر ، هفت سال اول زندگی کودک در یک خلسه خواب آور سپری می شود ” (بروس لیپتون).

آپدیت مقاله چطور رویای شفاف ببینیم ؟

یک تکنیک مدرن برای داشتن رویای شفاف

SSILD یا (Senses Initiated Lucid Dream) یک تکنیک مدرن رویای شفاف است. یادگیری آن آسان و بسیار موثر است و در طول دوره نتایج سازگار را ایجاد می کند. این تکنیک در سال ۲۰۱۱ به منظور کمک به مبتدیان در یادگیری رویاهای شفاف در یک انجمن چینی ابداع شده است. اولین نسخه مکتوب این تکنیک تحت عنوان “太 玄功” منتشر شد که به معنای واقعی کلمه به “یک تکنیک بسیار مرموز” ترجمه می شود. این ترجیحا مناسب است زیرا در زمان ابداع این روش هیچ کس تصوری از دلیل کارکرد آن نداشت. با وجود عدم تئوری بازخورد این روش بسیار مثبت بود. فقط در طی چند ماه صدها داستان موفقیت از داشتن رویای شفاف از افراد جمع آوری شد!

آپدیت مقاله : متقاعد کردن ذهن با سابلیمینال یک پدیده جدید نیست

تأثیر پیام های سابلیمینال ، استقامت و طول عمر & پیام های سابلیمینال ابزار جهانی است

کریستوفر برگلند یک ورزشکار ، فعال سیاسی و نویسنده آمریکایی است. در ۳۰ آوریل ۲۰۰۴ ، برگلند با ۱۵۳.۷۶ مایل رکورد طولانی ترین مسافت دویدن روی تردمیل در یک دوره ۲۴ ساعته را ثبت کرد.

 

محرک های سابلیمینال به قدری سریع ارائه می شوند که به معنای واقعی کلمه “زیر آستانه” آگاهی شما هستند. قبل از اینکه ذهن هوشیار شما بتواند محرک ها یا نشانه بصری را پردازش کند ، محرک های سابلیمینال که فقط برای چند میلی ثانیه چشمک می زند ، در سطح ناخودآگاه جذب می شوند.

آپدیت محصول راهنمای روح

این البوم دروازه را برای راهنمای روح یا فرشته نگهبان باز میکند

دنیایتان را با فرشتگان دگرگون کنید نوشته‌ های دایانا کوپر، و این البوم به شما می آموزد که فرشتگان و انسان‌ها چطور می‌توانند با همکاری و کمک یکدیگر در جهان تغییر به وجود آورند، تنها کافیست شما وجود فرشتگان را پذیرا باشید و قبول کنید که آن‌ها می‌توانند شما را راهنمایی کنند.

آپدیت تکنیک های تغییر رنگ چشم با استفاده از ذهن

۷ رنگ چشم نادر و منحصر به فرد

چشم ها مطمئناً پنجره هایی برای روح هستند و اگر چیزی در مورد چشم ها یا پنجره ها می دانید ، می دانید که چشم ها با رنگ های مختلفی وجود دارد.

معمولاً وقتی به چشم های افراد اطراف خود نگاه می کنید ، چشمهای قهوه ای ، آبی یا فندقی مشاهده می کنید ، اما برخی از افراد ، خواه این خوش شانسی باشد یا یک بیماری پزشکی ، یک رنگ چشم واقعاً نادر دارند. نادرترین رنگ چشم چه رنگی است و چگونه این رنگ چشم ایجاد می شود؟

نشانه هایی از اینکه خواسته شما نزدیک است

ذهن انسان مکانیزم هدف جویی دارد اما چگونه می توانید با نشانه ها به اهداف یا آرزوهای خود برسید؟

شاید شما در مورد خلق اهداف مطالبی را شنیده یا خوانده باشید. خلق آرزوها را می توان در جنبه های مختلفی تعریف کرد ، اما اساساً این به این معنی است که شما از طریق افکار ، احساسات و باورهای ناخوداگاه خود چیزی را در واقعیت فیزیکی خود ایجاد کنید که قابل لمس باشد.

۱۰ راه ساده و زیبا برای ارتباط با راهنمای روح

گابریل برنستین : همه ما راهنماهای روحی داریم ، و هنگامی که شما با راهنمای روح خود رابطه برقرار می کنید راهنمایی های روشن و هوشمندانه ای برای کمک در هر زمینه از زندگی خود دریافت خواهید کرد.

مراحل زیر با هم در ارتباط هستند و به شما کمک می کنند با راهنماهای روحی خود ارتباط برقرار کنید!

در کتاب ابر جاذب نوشته گابریل برنستین او از تجربه خود در مورد احساس وجود راهنمایی معنوی در درون و در اطراف خود و همچنین از ارتباط با آنها سخن می گویید.

آپدیت قدرت اختلالات چند شخصیتی

پدیده شخصیت چندگانه سوالات زیادی راجع به ماهیت آگاهی ایجاد می کند. به طور معمول تحقیقات پزشکی نشان داده است این شخصیت ها در نتیجه یک ضربه شدید به وجود می آیند. اما حتی افراد دارای یک شخصیت  (اکثریت مردم) به دلیل ضربه روحی از تکه تکه شدن روان ، روح و آگاهی خود رنج می برند، این ایده یکی از اصول اساسی روانشناسی است وقتی یک تجربه بسیار آسیب زا برای فرد رخ میدهد و فرد قادر به کنار آمدن با آن نیست ، تجربه به عنوان موجود دیگری جدا می شود تا بتواند با آن کنار بیاید این اتفاق بدون آگاهی آگاهانه از آنچه اتفاق می افتد رخ میدهد.

چگونه با استفاده از قانون جذب و ناخوداگاه در قرعه کشی برنده شوید؟!

بسیاری از افراد برنده شدن در قرعه کشی را امری محال می دانند در حالی که افراد دیگر به راحتی در قرعه کشی بانک ها یا جوایز محصولات یهداشتی و غذایی برنده می شوند ممکن افراد اینطور فکر کنند که ان فرد چقدر خوش شانس است اما همه اینها در ذهن ناخودآگاه و توسط قانون جذب رخ میدهد. برای برنده شدن در قرعه کشی ، ابتدا باید باورهای ناخوداگاه خود را در مورد اینکه قرعه کشی چیست تغییر دهید.

خلق اتفاقات به صورت ناخوداگاه-زیگموند فروید

زیگموند فروید ، پدر علم روانکاوی ، متوجه پدیده هایی شد که دیگر دانشمندان زمان او به آنها توجه نکرده بودند، یکی از آنها خلق اتفاقات به صورت ناخوداگاه در زندگی روزمره بود، وی برای توصیف مشاهدات خود کتاب آسیب شناسی روانی مشاهده های زندگی روزمره ، را نوشت.

زیگموند فروید در این کتاب پدیده ها و گفتارهای کوچک روزمره را شناسایی می کند که ما آنها را “غیر منطقی” می نامیم. اصطلاحاً اینها گفتارهایی هستند که منطقی ندارند، در اینجاست که برخی رفتارها مانند لغزش زبان (خطای گفتاری ، که معمولاً به آن لغزش زبان گفته می شود) ، لغزشهای فرویدی و انگیزه های فراموش شده وجود دارد.

۱۰ راه زیرکانه ناخوداگاه که شما را فقیر نگه می دارد!

چگونه با قدرت ضمیرناخوداگاه میتوانم به استقلال مالی برسم؟

به خوبی اثبات شده است که ثروتمندان متفاوت از طبقه فقیر و متوسط و نه فقط در مورد پول فکر می کنند.
همچنین این اختلافات فقط در دیدگاه ها یا گرایش های سیاسی یافت نمی شود. افراد ثروتمند واقعاً الگوهای فکری متفاوت ، پیش فرض های مختلف ، نگرش های ناخودآگاه متفاوتی دارند به عبارت دیگر آنها دنیا را متفاوت از بقیه تفسیر می کنند.

عبارت تاکیدی خرید خانه جدید

آیا می خواهید خانه رویایی خود را جذب کنید؟

در این مقاله برخی از تاکیدات مثبت جذب خانه جدید آمده است که می توانید از آنها استفاده کنید!

اما قبل از شروع به یاد داشته باشید که ابتدا باید تمام افکار و عقاید منفی که متضاد تجیلی خانه رویایی شما می شود را از بین ببرید.

فیلم انگیزشی مین Mine

فیلم انگیزشی Mine داستان سربازی است که حین بازگشت از مأموریت در بیابانی برهوت، یکی از پاهایش روی مین میرود اما او بلافاصله متوجه میشود و پای خود را از روی مین برنمیدارد، به همین دلیل مین عمل نمیکند. بنا به دلایلی خودش نمیتواند مین را خنثی کند پس مجبور میشود چندین روز در انتظار نیروی کمکی باقی بماند. اگر پا را بلند کند بلافاصله مین منفجر میشود و مرگ او حتمی خواهد بود. در عین حال خستگی بیش از حد، گرمای روز، سرمای شب، بی خوابی و ایستادنِ مدام، تشنگی و گرسنگی او را از پا درآورده است.

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید