چگونه سیگار را بدون تحمل کردن روزهای سخت ترک کنیم؟

چگونه سیگار را بدون تحمل کردن روزهای سخت ترک کنیم؟
چکیده این مطلب : انتشار : ۲ , اسفند , ۱۳۹۴ ۰ نظر ۱۵۸۴ بازدید

افراد سیگاری همیشه به خودشان دروغ میگویند.هنگامی گه با این سوال مواجه میشوند “هدف شما از سیگار کشیدن چیست ؟” پاسخ ۸۰% انها این است که مرا ارام میکند.

 

چگونه سیگار را بدون تحمل کردن روزهای سخت ترک کنیم؟

کتاب های زیادی در مورد ترک سیگار نوشته شده است.رسانه ها و تجهیزات پزشکی حقیقت خطرناک ناشی از سیگار را کشف کرده اند. سیگار ویژگی های بسیار منفی دارد اما نمیخواهیم در مورد انها اینجا بحث کنیم زیرا شما انها را از قبل میدانید.

علاوه بر این اینها شما متقاعد به ترک کردن سیگار نمیشوید.شما از خطرات ان اگاه هستید شما داستان های وحشتناکی را شنیده اید وشما ممکن است افرادی که از سیگار کشیدن صدمه دیده اند را دیده باشید.

 

 

نتایج وحشتناک

ولی هنوز نمیتوانید ترک کنید و به طور خلاصه انچه که از نتایج وحشتناک ان به شما گفته اند که ممکن است برای شما رخ بدهد موثر نبوده است. من کاملا اگاه هستم که فردی به مدت ۱۲ سال روزی یک نیم بسته سیگار استفاده میکرد.

 

 

چشم پوشی به نصیحت ها؛

اخرین کاری که میکرد زمانی کسی شروع میکرد به نصیحت کردن در مورد عواقب سیگار این بود که از تمام حرف های او چشم پوشی میکرد و از وقتی که با سیگار با ارزشش میگذارند لذت میبرد.

حقیقت این است که چیزهایی که انها میگفتند او را عذاب میداد واین همیشه مثل سایه پشت سرش او را تهدید میکرد و او یک برده شده بود برده سیگا.
این واقعا ناراحت کننده بود که کل برنامه او تعیین شده بود که ” چه زمانی سیگار بکشد”.

 

تمرکز بر روی سیگار بعدی؛

این درد زمانی که او کسب کارش را شروع کرد بجای ۱۰۰% تمرکز روی ان تمرکزش روی این بود که سیگار بعدی را چه زمانی شروع کند.
این در جلسات کسب کارش او را شکنجه میداد و تنها چیزی که میخواست این بود که به بیرون برود و یک سیگار روشن کند.

 

احساس خوب با سیگار؛

او بیاد دارد یک روز صبح بیدار شد احساس افسردگی میکرد زیرا شب قبل با همسرش مشکل داشت و ناگهان به این فکر افتاد که ” کمترین چیزی که دارد سیگار است که باعث میشود احساس بهتری داشته باشد”

و ناگهان از فکر خودش هیجان زده شد که حداقل یک سیگار دارد و او با پایان یک رابطه که واقعا عاشقش بود روبرو شده بود و یک سیگار بود که او را از ناامیدی نجات میداد.
و این نقش بزرگی در زندگی او داشت که روی حالات عاطفی اش تاثیر میگذاشت و چیزی بد بو و کثیف بود. و زمانی تصمیم گرفت ان را ترک کند زیرا او نمیخواست برای داشتن احساس خوب تمام عمرش وابسته به سیگار باشد .

 

تصمیم به ترک

او تصمیم گرفت این کار را انجام دهد و میخواست برای همیشه موفق شود اما چگونه میتواند اینکار را انجام دهد؟ زمانی که او برای ترک کردن ان تلاش کرد او باید رنج و بدبختی زیادی را تحمل میکرد.

و این چیز بدی بود که به زندگی و روح او صدمه میزد و او در دوره ترک سیگار به افرادی که سیگار را ترک کرده بودند حسادت میکرد.
این یک احساس بدی بود پس چطور میتوانست ان را برای همیشه انجام دهد؟ رها شدن از سیگار احساس شگفت انگیزی بود.اما او احساس میکرد که یک شخص مرده است که راه میرود پس چگونه میتوانست ان را بدون وسوسه شدن انجام دهد و موفق شود؟

 

تربیت ذهن؛

او ذهنش را تربیت کرد که باید یک رویکرد متفاوت را امتحان کند زیرا راه های دیگر را که امتحان کرده بود هیچ نتیجه ای نداد.
او تصمیم گرفت که فقط رفتارش را تغییر بدهد ( یعنی مجبور نکردن فیزیکی خودش برای سیگار کشیدن و دور ماندن از سیگار تا انجایی که ممکن است) و به دنبال راهی بود تا سیگار را جوری دیگر بفهمد.

شما این عبارت را می شناسید” همه چیز در ذهن شما است” خوب این درست است و تمام صحبت های من در سایت در مورد همین است.

 

 

 

تغییر دادن باورهاو الگوهایمان.

او در کسب کارم تا حدی موفق شده بود حتی اگر تازه راه استقلال مالی را شروع کرده بود.
قبل از اینکه او کسب کارش را راه اندازی کند برای بدست اوردن پول مدت زیادی تلاش میکرد و برای تغییر درکش نسبت به پول اقدام کرد و بعد نتایج خوبی را دید و فکر کرد که ایا میتوانم همین کار را برای ترک سیگارم انجام دهم؟ ایا میتوانم ناخوداگاه از ان متنفر شوم ؟

و او متوجه شد برنامه ریزی مجدد ناخوداگاه تنها را برای ایجاد یک تغییر است بنابراین او خودش را اماده برای این سفر کرد و هرگز فکر نمیکرد این کار چقدر اسان است و با کمال تعجب بسیار اسان بود.

 

 

دلایل ترک نکردن ؛

او شروع کرد به حفاری لایه های مغزش و کشف آن دلایلی که باعث میشد سیگار را نتواند ترک کند او الان میداند این دلایل برای ترک کردن سیگار کافی نبود (بیماری ها_ بوی بد دهان _مشکل در تنفس _ دندان های زرد_ و خیلی بیشتر ) پس دلایل او برای سیگار کشیدن چه بود؟چرا او تا این حد به سیگار اعتبار داده بود؟

 

 

او دلایلش را در یک لیست نوشت:

من را ارام میکند،در موقعیت های اجتماعی به من اعتماد به نفس میدهد_ وقت من را پر میکرد و به من احساس با کیفیت گذشت زمان را میداد یا به عبارت دیگر همه این دلایل چیزی جز توجیه کردن نبود و دخانیات کم کم او را به مرز خودکشی میرساند و این دلایل از ناخوداگاه او می امد که به سیگار قدرت و کنترل او را میداد.

 

و این او را به فکر واداشت : چی میشه اگر او تمام ان دلایلی که سیگار میکشد را پیدا کند و یکی یکی انها را رد کند؟ با انجام این کار من میتواند برتری ناخوداگاهش را نسبت به سیگار نشان دهد و قسمت های منفی را حذف کند زیرا انچه که انها موجب میشوند چیزهای منفی است.

 

ترک سیگار
درک و باورهایتان را نسبت به سیگار را در ناخوداگاه خود تغییر دهید

 

دلایل سیگار کشیدن،دروغ است

شما میبینید دلایلی که شما برای سیگار کشیدن دارید چیزی جز دروغ نیستند ولی شما هنوز میتوانید مغزتان را اصلاح کنید.اگر مغز شما نمیتواند تمام ان چیزهایی که دیگران گفته اند را منطقی برای انها بسازید شما احتمالا تمایل دارید به سمت دیوانگی بروید. به عنوان مثال شما بدون اینکه دلیل برای خود بیاورید نمیتوانید خود را بکشید و یا مسموم کنید.

من معتقدم که بهانه های اینکه چرا سیگار میکشید را ایجاد میکنید و من میخواهم یک دلیل که بین همه افراد سیگاری را مشترک است را بگویم:

ارامش.افراد سیگاری همیشه به خودشان دروغ میگویند.هنگامی گه با این سوال مواجه میشوند “هدف شما از سیگار کشیدن چیست ؟” پاسخ ۸۰% انها این است که مرا ارام میکند.

 

 

خب این پاسخ جزء چرندیات است و اجازه بدهید به شما بگویم چرا یک افسانه را به اشتراک میگذارم :

یک روباه و یک خوک میخواهند صبح روز شنبه افتابی به یک سفر دریایی دوست داشتنی بروند .روباه خوک را دوست ندارد و او را برای لحظات شادی دعوت نمیکند و دیگر نقشه های باطلی را دارد.

وقتی که خوک در حال عوض کردن لباس هایش برای لباس شنا بود روباه بلافاصله او را به دریا انداخت و انها از خشکی خیلی دور بودند خوک هرگز نمیدانست که چگونه شنا کند او با پاهایش در اب لگد میزد ولی پاهایش کمکی نمیکرد او داشت کمکم غرق میشد.
او از روباه که روی قایق بود کمک خواست فریادها و گریه های خوک بالاخره چیزی را درقلب روباه تکان داد و او تصمیم گرفت او را نجات دهد. زمانی که روباه او را از اقیانوس بالا کشید خوک خیلی خوشحال بود.

 

 

چرا مرا سرزنش نکردی؟

او از روباه خیلی تشکر کرد و او را در اغوش گرفت روباه به او نگاه کرد و از شادی خوک شکه شد. او از خوک پرسید ” درست است که من تو را نجات دادم اما من تو را به اب انداختم چرا به من اعتبار میدهی از اینکه نجاتت دادم و من را از اینکه میخواستم تو را بکشم سرزنش نکردی؟”

 

 

نیکوتین یک آرام بخش گستاخ است؛

بنابراین اگر ما کمی به عقب برویم شما میتوانید همین سوال روباه از خوک را از خود بپرسید.سیگار یک ارام بخش گستاخ است بنابراین شما به دخانیات اعتبار ارامش میدهید ولی ان را سرزنش نمیکنید که باعث احساس عصبی شدن شما شد.

سیگار بعدی که میکشید شما را ارام میکند زیرا نیکوتین از بدن شما خارج شده است و این باعث میشود شما از ان بیشتر و بیشتر بخواهید. ارامش دخانیات در واقع یک دوز از یک داروی نیکوتین دار است که شکاف های خالی شده قبلی را پر میکند.

این تنها یک نمونه از تصورات غلط است که شما چطور دخانیات را درک میکنید و چطور به ان قدرت و صفات مثبت میدهید.

 

 

تغیر درک بالا از سیگار و عقاید در ناخوداگاه؛

برای ترک واقعی سیگار در بقیه عمرتان باید درک و عقایدتان نسبت به سیگار را در ناخوداگاه خود تغییر دهید که مثل یک فرایند سیم کشی جدید مغز است.

(زمانی که او نوشت واقعا سیگار را ترک میکند یعنی بدون سختی و رنج ترک را شروع میکند ، اما کسی که با بدبختی و رنج ترک میکند این ترک کردن واقعی نیست)

 

خبر خوب این است که شما مجبور نیستید این کار را به تنهایی انجام دهید شما میتوانید باورهای جدید را جایگزین باورهای قدیمی در مورد سیگار کنید که این روند تغییرات دائمی اسانتر است.

 

دانلود فایل صوتی ترک سیگار

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید
سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلبجست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

اپدیت مقاله آیا افکار میتوانند DNA شما را تغییر دهند؟

علم ثابت می کند که ما می توانیم DNA خود را با ذهنمان تغییر دهیم! ما قربانی ژن هایمان نیستیم، بلکه ما تحت کنترل افکارمان هستیم.

ذهن و بدن به عنوان واحدهای جداگانه و مستقل نیستند. بدن و ذهن به طور غیرقابل تفکیکی در هم تنیده هستند و افکاری داریم ، سلامت و نوع  DNA ما را تعیین می کند.

اپدیت مقاله چطور رویای شفاف ببینیم؟

مطالعه ای که دکتر دن هولم آسپی (Dr. Denholm Aspy) از دانشکده روانشناسی دانشگاه آدلاید استرالیا روی تکنیک های رویای شفاف انجام داده است ، او قوی ترین شواهد که نشان می دهد القاء رویای شفاف (MILD) و تکنیک های Sims Initiated Lucid Dream (SSILD) برای القاء رویاهای شفاف مؤثر هستند را ارائه می دهد.

آپدیت البوم ۱۰۱ بار سریعتر ثروتمند شوید

آیا کسب درامد  زیاد سخت است ؟ خوب، این میتواند به دلیل اعتقادات منفی در مورد پول باشد که در ذهن ناخودآگاه ریشه کرده است برای اینکه سریعتر ثروتمند شوید باید این باورها را حذف کنید !!

سابلیمینال مسیج در تبلیغات

در این مقاله چگونگی استفاده از سابلیمینال مسیج در تبلیغات را بررسی خواهیم کرد.

همانطور که دیوید اوگلیوی David Ogilvy پدر تبلیغات گفت: ” یک تبلیغ خوب تبلیغی است که محصول بدون جلب توجه به خودش فروخته شود”

متعادل کردن چاکرای خاجی

آیا احساس کسلی ، بدون انرژی یا احساس گناه دارید؟ اگر این طور است ممکن است چاکرای خاجی (ساکرال) یا Svanhisthana  شما کم تحرک و یا غیر فعال باشد.

این البوم به شما کمک می کند تا مرکز انرژی هیجان ، شور جنسی خود را باز کنید و چاکرای خاجی را پاکسازی و تعادل را برقرار کنید.

چاکرای خاجی در زیر شکم ، در نزدیکی طحال قرار دارد و به رنگ نارنجی متصل است.

متقاعد کردن ذهن با سابلیمینال یک پدیده جدید نیست!

در طول ۲۵ سال گذشته ، استراتژی های بازاریابان دنیا در حال تغییر بوده است. یکی از روندهای برجسته ، جذابیت روز افزون دستگاههای پیشرفته برای تشخیص هویت یا فعال کردن نتایج امیدوارکننده تر برای محصولات یا خدمات است.

با توجه به این فعالیت جدید تعدادی از موسسه های بازرگانی که با صراحت به دنبال گسترش بیزینس خود هستند از وسایل ارتباطی سابلیمینال به عنوان ابزاری با اهداف کاملاً متفاوت استفاده می کنند.

۴۲ عبارت تاکیدی رابطه عاشقانه

یا تاکنون تلاش کرده اید رابطه خود را شریک زندیگتان با خودتان بهتر کنید؟ اگر چنین است هر روز از عبارت تاکیدی های این مطلب برای رسیدن به این هدف استفاده کنید و ذهن خود را برای داشتن رابطه فوق العاده شرطی کنید.

انگیزشی کلاشنیکف

داستان این فیلم بیوگرافی درباره میخائیل تیموفویچ کلاشنیکوف که سازنده و مخترع سلاح کلاشنیکف می باشد و …

۹ واقعیت که باید در مورد ناخوداگاه بدانید! + کتاب تمرین رایگان

در این مقاله ، ضمیرناخوداگاه شما یک سیلی محکم به صورت شما خواهد زد و نتایجی که بعد از دانستن این مطالب بدست می آورید بسیار چشمگیر خواهد بود به خصوص وقتی که از کتاب تمرین رایگان که در انتهای مطلب قرار دارد استفاده کنید.

جذب ماشین رویایی

تصور کنید که پشت فرمان ماشین رویایی خود نشسته اید، استارت را می زنید و با غرور پای خود را روی گاز می فشارید موتور با صدای بسیار زیبا پاسخ شما را می دهد. اگر راهی برای تبدیل کردن این رویا به واقعیت وجود داشته باشد چه خواهید کرد؟

با استفاده از این البوم متوجه می شوید که چگونه به یک آهنربای ماشین تبدیل شوید!

انگیزشی دوستان جنگلی

داستان انیمیشن دوستان جنگلی درباره این است که پس از آنکه عده ای بیگانه شروع به دزدیدن حیوانات جنگل می کنند، در این میان یک گربه به همراه یک سگ آبی تصمیم به نجات حیوانات در یک ماموریت خطرناک می گیرند و در این مسیر به دوستان صمیمی برای یکدیگر تبدیل می شوند و…

نحوه استفاده از پیام های پنهان یا سابلیمینال مسیج که در زندگی و بیزینس به شما کمک میکنند

سابلیمینال مسیج چه تاثیر میتواند بر زندگی شما داشته باشد؟ و چگونه شرکت ها از آن برای برنامه ریزی شما برای انجام کاری استفاده میکنند؟ چند دقیقه وقت بگذارید تا پیام های پنهان یا سابلیمینال مسیج های محیط زندگی خود ارزیابی کنید و بدون تلاش اضافی مغز خود را برای آنچه در حال تلاش برای بدست آوردن آن هستید برنامه ریزی کنید

استاد ضمیرناخودگاه شوید!

اگر می خواهید از قدرت ناخودآگاه ذهن خود استفاده کنید و آن را به بهترین دوست خود تبدیل کنید و در نهایت در مسیر رشد شخصی قرار بگیرید این مقاله یک راهنمای جامع است که به شما مهمترین راهکارهایی که باید در این فرایند یاد بگیرید آماده شده است.

۶ راز قدرتمند برای داشتن یک ذهن ثروتمند!

ثروت از ذهن شروع می شود.

اگر کسی طرز فکر و یا اعتقادات درستی در مورد ثروت نداشته باشند ، هرگز نمی توانند ثروتمند شود. درعوض ، همه ترسها ، ناامیدی ها و اعتقادات محدود ، او را تحت فشار قرار خواهد داد.

برای رسیدن به موفقیت ، مجبورید ذهنیت قدیمی خود را کنار بگذارید ، مجبورید اعتقادات منفی که شما را از زندگی که دوست دارید دوره کرده است خلاص شوید.

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید