بخشش چیست و چگونه خود را ببخشیم؟

بخشش چیست و چگونه خود را ببخشیم؟
چکیده این مطلب : انتشار : ۲ , اسفند , ۱۳۹۴ ۴ نظر ۳۲۴۷ بازدید زمان مطالعه ۱۲ دقیقه پادکست به زودی

ما اشتباهاتی را بوجود اورده ایم و باعث شدیم افراد دوست داشتنیمان را از دست بدهیم و چیز های که برایمان ارزش داشته اند را از بین ببریم اما با غوطه ور شدن در بخشش خود میتوانید در مسیر زندگی جدید حرکت کنید.

 

چگونه خود را ببخشیم؟ بخشش جزئی از فرایند زندگی است با بخشش ازاد و رها زندگی کنید.اگر به دنبال راه هایی برای بخشش خود هستید مطالب زیر به شما کمک میکند.

 

forgive

 

احتمالا شما هم یکی دو اشتباه در زندگی خود مرتکب شده اید اشتباهات بخشی از ما و برای توسعه ما هستند و نقش طبیعی انسانها است.

 

اما چه اتفاقی می افتد زمانی که اشتباه میکنید هزینه های شما بالا میرود؟ چه مقدار دیگر باید رو به جلو حرکت کنید و در این مسیر بمانید؟ چگونه میتوانید خود را ببخشید و این تنگی قلبتان را ازاد کنید ؟

گاهی اوقات نتایج حاصل از اعمال ما و رفتار ما عواقب مخربی بر زندگی ما میگذارد و ما باید یاد بگیریم که یک انسان بالغ شده ایم و ان را قبول کنیم که یک تجربه بود.

 

 

 

درد دل دوست؛

چندی پیش من دوستی را دیدم که درد دلش را به من گفت و از عذابی که در مدت یک سال رنج میبرد صحبت کرد . “او به مدت ۱۳ سال با دختری که واقعا دوستش داشت ازدواج کرده بود او برای اطمینان بیشتر رابطه را قطع کرد و هرگز فکر نمیکرد که همسرش او را ترک کند” او در حالت ناراحتی گفت: همه این سالها من اشتباه کردم و او را از خودم دور کردم و عشق او رفته رفته نسبت به من کمتر شد.

یک روز همسرم به خانه امد و به من گفت بیشتر از این اینجا نمیتوانم بمانم دنیای من از بین رفته است .من نمیتوانم خودم را ببخشم من زندگیش را توسط خودم خراب کردم این دوست حتی یک روز را با احساس خشم و گناه نمیتوانست سپری کند.

 

بخشش
با بخشش خودتان را رها کنید

 

صدای دورن

افرادی که مشکلات را تجربه کرده اند خود را ببخشند برای گذشته ای که شایسته انها است برای صدای درونی که میگوید ” من تمایل دارم کارها را متفاوت انجام دهم ” این صداها نه تنها شما را به حرکت رو به جلو هدایت میکند بلکه باعث رها شدن دردهای شما میشود که انها شما را به دامن زدن به گناه و احساسات منفی سوق میدهند.

 

 

چگونه صدای های درونی خودمان که از پیشمانی و گناه هستند را برای بخشش خودمان متوقف کنیم؟

اول بیاد داشته باشید که این یک فرایند است.اجازه دهید روهتان از دردها ازاد شود و بخشیدن خودتان یک روزه اتفاق نمی افتد و این درمورد تجزیه و تحلیل حوادث است که به تغییرات سخت منجر میشود .قبول کردن واقعیت ها نمیتواند گذشته را برگرداند بلکه پذیرش واقعیت های جدید و احساس کردن ان به طور کامل درست است.

به خودتان زمان بدهید این حق شماست. این بخشی از روند پاکسازی روح از گناه،خشم و درد است.

 

 

 

زمانی که شما احساس کردید برای قدم بعدی اماده هستید ۶ ابزار برای کمک به بخشش خودتان وجود دارد تا اشتباهات گذشته خود را ببخشید که  عبارتند از:

۱- شما فقط یک انسان هستید:

 به عنوان یک موجود فانی شما کامل نیستید شما حتی دور از کامل بودن هستید و موجوداتی که کامل نیستند چه کاری را انجام میدهند ؟اشتباه! به یاد داشته باشید شما تنها موجود همراه با احساسات پیچیده هستید و زمانی که شما احساساتتان را همراهی میکنید موفق میشوید اما گاهی اوقات هم شکست میخورید این برای ما ارامش است که فکر میکنیم تصمیمات و باورهای ما متکی بر منطق ما هستند حالا چه درست است چه غلط چه خوب چه بد.

در زندگی واقعی این وضعیت وجود ندارد وتعداد بیشماری از مطالعات انجام شده در مورد روانشناسی و فیزیولوژی وجود دارد که ثابت میکند فرایند ها ،اقدامات تصمیم گیری توسط احساسات ما کنترل میوشد نه دلایل و منطق.

 

 

 

۲- شما متولد شده اید برای تکامل یافتن:

 شما به منظور رشد به این جهان امده اید .هر سفری از یادگیری باید با اشتباه همراه باشد ، روند توسعه نیاز دارد شما گاهی اوقات انتخاب های اشتباه بکنید و به شدت به شما ضربه میزند مثلا با اینکار افرادی که شما را دوست دارند از دست میدهید ،پولتان و یا حتی خودتان.این اشتباهات ممکن است بر شما اثر زخم بجای بگذارد اما انها شما را به پله های بالاتر و بالاتر هل میدهند که شما هرگز خود را لایق ان نمیدانستید ومشکلات شما را شکوفا میکند.

همیشه بیاد داشته باشید موانع در بلند مدت غیر ممکن به نظر میرسد اما انها شما را قویتر میکند و شما از طریق همین موانع   در حال ساختن قلعه زندگیتان هستید.

 

 

 

۳- شما بهترین کاری را که بتوانید انجام میدهید:

 شما در ان زمان با ان احساسات ،با ان طرز فکر . با ان مهارتها بهترین کاری که میتوانستید انجام دادید.شما این فکر را میکنید که اگر انچه را که الان میدانستید قبلا میدانستید همه چیز متفاوت خواهد بود.خوب البته این میتوانست باشد اما از طرفی دیگر شما نمی دانید امروز چه چیزی را میدانید اگر اشتباهی نکنید ،بنابراین بجای تماشا کردن که این بدترین چیز است اینطور نگاه کنید که ان میتواند بهترین چیزی باشد که برای شما اتفاق افتاده است زیرا شما الان میدانید چه چیزی بهتر است.

 

 

 

۴- هر پایان یک شروع جدید است:

 شما ممکن است به دلیل خطاها شما در طول رابطه ای که ساختید همسر دوست داشتنی خود را از دست داده باشید ،شما ممکن است پول یا کارتان را از دست داده باشید…. ممکن است به دلیل اعتیاد به مواد مخدر شخصیت خود را از دست داده باشید .از دست دادن چیزی یا کسی که برای شما معنی دار بود مانند یک تجربه غمگین برای شما است این برای عبور از مرحله درد خوب است به منظور پاک شدن روح شما اما باید بیاد داشته باشید که از دست دادن به معنی پایان نیست .از دست دادن چیزی یا کسی به معنی شروع راهی جدید است حتی بهتر و بزرگتر از ان پایان چیزی یا کسی یک شروع تازه برای تجربه های جدید است.

 

 

 

 

۵- بدانی که زمان بعدی بهتر است:

اگر شما در یک فرایند تجزیه و تحلیل زندگیتان اشتباهاتی انجام داده اید و چیز های برای بهبودیتان نیاز دارید .تجربه بعدی شما بهتر خواهد بود زیرا شما در حال خارج شدن از یک مکانی که سرخوده شده اید هستید و زمانی که شما متوجه اشتباهاتتان میشوید و میدانید باید چه انجام دهید برای اصلاح درون خود در فرصت های بعدی شما افرادی را جذب میکنید که بهتر از قبل هستند چرا که شما در حال ارسال ارتعاشات بالایی هستید.

 

 

 

۶- بگویید سپاسگذارم:

تشکر از چالش ها،موانع،اشتباهات خود،چرا که انها شما را به پله های بالاتر میبرند.استفاده از این لحظات دشوار در زندگی خودرا به عنوان پله سنگی فوق العاده در نظر بگیرید.تشکر برای سفر رو به رشد خود،درد و رنج شما را قویتر میکند طبیعت این تغییرات را سریع ایجاد میکند.با مقدار کافی از درد و رسیدن به یک تغییر چرا که انها اعمال نفوذ کننده هستند با درد میتوانید مجموع کاملی از باورها را ناگهانی تغییر دهید.

 

اکثر مردم تا زمانی که درد و رنج بزرگی را در زندگی خود تحمل نکنند نمیخواهند تغییر کنند و درد انها را مجبور به تغییر میکند پس بنابراین خود را ببخش شما برای یک تغییر بزرگ ساخته شده اید و در حال حاظر زندگی به شما اجازه میدهد به فصل های بعدی کتاب زندگیتان بروید.

 

 

 

تغیر روش خود؛

ما اشتباهاتی را بوجود اورده ایم و باعث شدیم افراد دوست داشتنیمان را از دست بدهیم و چیز های که برایمان ارزش داشته اند را از بین ببریم و حتی بعضی مواقع افراد دیگر در صدد ضربه زدن به ما بعد از مدتها از وقوع ان اشتباه هستند و اما زمانی که شما روش خود را تغییر بدهید و با دید گسترده تری نگاه کنید شما خواهی دید که فقط شما میتوانید با بخشش خود رها شوید و یادتان باشد که شما بدون اشتباه هرگز نمیتوانید پیشرفت کنید وقتی که شما چشم انداز خود را تغیییر میدهید و نمیخواهید در رنج دیگری باشد با غوطه ور شدن در بخشش خود میتوانید در مسیر زندگی جدید حرکت کنید.

 

 

 

کمک گیری از روشی دیگر برای بخشش خود؛

علاوه بر این شش ابزار ذکر شده در بالا شما میتوانید از فایل های صوتی کمک بگیرید که به شما کمک میکند یک ناخوداگاه جدید را تا درون شما را از درد پشیمانی و خشم نجات دهد.

امروز یک روش ثابت شده جدید را یاد گرفیتم که کمک میکند هر نتیجه ای در زندگی ام را تغییر دهم.

 

دانلود فایل صوتی یادگیری عفو و بخشش خود

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  


  سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

  این مطلب را به اشتراک بگذارید  امتیاز شما به این مطلب

  train-your-brain.jpg
  

  جست و جو

  برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

  پیام های سیستم

  چطور به جمع میلیونرها بپیوندید ؟ این سوالی است که خیلی از افراد از خود می پرسند؟

  جورج کامل، یکی از مجریان برنامه «نمایش رمزی»، یک ویدیوی درباره افزایش تعداد میلیونرها منتشر کرده است. به گفته کامل، این جهش بواسطه جهش بزرگ در بازار سهام در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال ۲۰۲۲ است که در آن مارکت S&P 500 بزرگترین افت سالانه خود را که از سال ۲۰۰۸ ثبت کرده بود ، تقویت شده است.

  ۸+۸+۸ قانون موفقیت

  همیشه گفتن راحتر از انجام دادن است. کار، خانواده، سلامتی و اهداف شخصی ما با هم رقابت می کنند. یافتن هماهنگی بین این اولویت ها یک چالش همیشگی است.

  به همین دلیل است که قانون ساده و در عین حال موثر ۸+۸+۸ زندگی هزاران نفر را متحول کرده است. اختصاص ۸ ساعت به کار، وقت شخصی و استراحت باعث می شود تا انگیزه و موفقیت پایدارتر قابل دستیابی باشد. اجرای این قانون مستلزم تغییر در طرز فکر، تاکتیک های عملی برای هر حوزه زندگی و سازگاری با سبک زندگی شما است. بازدهی در سلامت روان، بهره وری، و تحقق بلندمدت آن را تبدیل به یک تغییر بازی ارزش کاوش می کند. در ادامه بخوانید تا بدانید چگونه قانون ۸+۸+۸ می‌تواند باعث بهبود پایدار زندگی شما شود.

  ۷ راه برای غلبه بر ترس از شکست

  راه برای غلبه بر ترس از شکست

  وقتی روی پروژه ای تلاش می کنید، و به افراد زیادی در مورد آن صحبت میکنید و شب ها بی خوابی می کشید و در تلاش هستید مسیر موفقیت را سپری کنید، شکست می تواند کوبنده باشد. اما اگر دائماً از نتیجه منفی می ترسید، نمی توانید به هدف خود برسید.

  ممکن است شغل رویایی خود را از لیست اهداف خود خط بزنید چون با وجود شکست، تلاش بی معنی خواهد بود. ممکن است به یک رابطه امیدوارکننده پایان دهید زیرا اگر رابطه به خوبی پیش نرود از درد پس از جدایی می ترسید. در هر دوی این موارد، با ایجاد یک نتیجه بد می تواند شما را از دنبال کردن اهدافتان باز دارد.

  چه در محل کار باشد چه در زندگی، طبیعی است که نگران این باشیم که آیا همه چیز درست می شود یا خیر. اما در واقع، طبق نظرسنجی که روی بیش از ۱۰۰۰ نفر انجام شد، مردم بیشتر از اینکه از عنکبوت ها، تنها ماندن در خانه و حتی ارواح می ترسند از شکست خوردن می ترسند.

  اما اگر به ترس اجازه دهید به شما غلبه کند می تواند شما را ناتوان کند. مهم است که مراقب ترس‌های خود باشید تا تأثیر منفی بر زندگی شما نداشته باشند.

  در ادامه روش هایی وجود دارد که به شما کمک میکند بر ترس از شکست غلبه کنید.

  بهترین عبارت های تاکیدی برگفته از کتاب ۴ اثر از فلورانس اسکاول شین

  فلورانس اسکاول شین (انگلیسی: Florence Scovel Shinn؛ ۲۴ سپتامبر ۱۸۷۱–۱۷ اکتبر ۱۹۴۰) هنرمند اهل ایالات متحده آمریکا بود که در سال‌های میانی عمر خود تبدیل به یک معلم مذهبی تفکر نوین و نویسندهٔ متافیزیک شد. در محیط‌های تفکر نوین، شین به خاطر کتاب اولیه‌اش «بازی زندگی و چگونگی بازی کردن آن» (۱۹۲۵) شناخته می‌شود.

  فلورانس اسکاول شین فلسفه خود را به این صورت بیان می‌کند:نیروهای نامرئی همواره برای انسان کار می‌کنند که همیشه خودش رشته‌ها را می‌کشد، اگرچه انسان از این موضوع آگاه نیست. اما به دلیل قدرت ارتعاش کلمات، هر چه انسان بیان می‌کند، شروع به جذب آن می‌کند.— بازی زندگی، فلورنس اسکوول شین

  اپدیت مقاله: چگونه ذهنیت افراد ثروتمند را داشته کنیم ؟

  افراد ثروتمندان از نظر عادت با بقیه افراد جامعه چه تفاوت هایی دارند؟ پس از مطالعه ۲۳۳ فرد ثروتمند و ۱۲۸ فرد فقیر به مدت پنج سال، توماس کورلی، حسابدار و برنامه ریز مالی، عادات موفقیت روزانه افراد ثروتمند را در کتاب خود به نام عادات ثروتمندان: عادت های روزانه افراد ثروتمند و موفق کشف کرد. از ۲۳۳ میلیونر، ۱۷۷ نفر خودساخته بودند و ۵۶ نفر از آنها پول خود را به ارث برده بودند.

  برنده شدن در قرعه کشی

  تأکیدات آلبوم ذهن خوداگاه و ناخودآگاه شما را با هم هماهنگ میکند و توانایی تجسم شما را برای برنده شدن افزایش میدهد .با این آلبوم ذهن شما کاملا با هدف برنده شدن هماهنگ خواهد شد و عمیقا برای پیروز شدن در قرعه کشی اعتقاد پیدا خواهید کرد.

  انتشار مقاله: چگونه در شرایط سخت به خدا اعتماد کنیم؟

  اعتماد به معنای باور قابل اطمینان به، حقیقت، توانایی یا قدرتی بالاتر از قدرت خودمان است. بنابراین، وقتی صحبت از اعتماد به خدا می شود، به معنای ایمان به قابل اطمینان به، کلام او، توانایی و قدرت او است. کتاب مقدس می گوید که خدا نمی تواند دروغ بگوید. او همیشه به وعده هایش عمل می کند و اینکه او شما را دوست دارد و خیری برای شما در نظر گرفته است. توکل به او به این معناست که آنچه را که او در مورد خودش، درباره جهان و درباره شما می گوید، درست است.

  آپدیت مقاله: چطور قانون مقاومت را شکست دهیم؟

  آیا وقتی سعی می کنید خواسته های خود را آشکار کنید و هیچ اتفاقی نمی افتد احساس ناامیدی می کنید؟

  به نظر می رسد که یک نیروی نامرئی و بیرونی وجود دارد که به ما فشار می آورد و خواسته های ما را از ما دور میکند، اما در واقع مقاومت از درون می آید.

  برای از بین بردن مقاومت ها، باید به درون نگاه کنید تا بفهمید چرا مانع رسیدن به خواسته های خود می شوید. شما باید با تغییر باورهای قدیمی مخرب و رها کردن وابستگی به نتیجه، قدرت خود را پس بگیرید. سپس با انجام اقدامات الهام‌آمیز و یافتن شواهد از قبلاً نشان داده شده اقدام کنید.

  انتشار محصول : مراقبه نور

  آیا در زندگی خود مشکلات جسمی دارید و احتمال می دهید به دلیل انسداد انرژی باشد؟

  آیا بدون اینکه بفهمید چرا به سمت احساسات و واکنش های منفی گرایش دارید ؟

  آیا می خواهید از نظر جسمی و عاطفی سالم و متعادل باشید، و روابط عالی با دوستان خود ایجاد کنید؟

  اگر اینطور است از این مراقبه قدرتمند برای بازگرداندن تعادل به بدن، ذهن و روح خود استفاده کنید – هر ۷ مرکز چاکراها را باز ، درمان و متعادل کنید و به یک رابطه هماهنگ با خود و جهان برسید.

  انتشار مقاله : چطور خواسته خود را متجلی کنیم؟ باید و نبایدها

  جلی خواسته ها چیست؟

  تجلی، به معنی تجربه چیزی است که می خواهید احساس کنید – و سپس زندگی و باور به آن تجربه به طوری که بتوانید آن را به صورت فیزیکی خلق کنید.

  می‌توانید برای جذب هر چیزی که می‌خواهید را تجلی کنید، خواه یک تجارت موفق، سلامتی بهتر، یک رابطه یا حتی یک شی مادی.

  گاهی اوقات ما چیزهایی فراتر از رویاهایمان آشکار می کنیم. بنابراین هنگام تجلی، مهم است که برای احتمالاتی که ممکن است رخ دهد اماده باشید. زیرا وقتی با انرژی محبت آمیز کیهان هماهنگ می شوید، هیچ محدودیتی برای آنچه می توانید جذب کنید وجود ندارد.

  آپدیت مقاله : هفت بعد ذهن

  بعد اول درون چیزهایی است که نمی توانید ببینید یا لمس کنید. داخل یک تکه میوه بعد اول است. بیرون یا سطح میوه بعد دوم است. درون بدن فیزیکی، زمین، یک درخت و یک سنگ – اینها همه در بعد اول قرار دارند. برای بیرون آوردن بعد اول، به سادگی میوه را باز کنید. بخشی که قبلاً دیده نشده بود و دست نخورده بود اما اکنون قابل مشاهده و محسوس است که به بعد دوم آورده شده است.

  هفت بعد ذهن

  هفت بعد ذهن- نقشه هستی و آگاهی

  ساتگورو سیوایا سابرامونیاسوامی(سیوایا سابرامونیاسوامی یک رهبر مذهبی هندو آمریکایی بود که توسط پیروانش به گورودوا معروف بود. سوبرامونیاسوامی در اوکلند کالیفرنیا به دنیا آمد و در جوانی هندوئیسم را پذیرفت)، آگاهی را به هفت دسته تقسیم می کند که از درشت تا بسیار ظریف شامل می شود. دو مورد اول وجود فیزیکی را توصیف می کنند – درون و بیرون اشیا. بعد سوم سطح هوشیاری طبیعی بشر است که شامل افکار و احساسات درباره زندگی خود و دیگران است. بعد چهارم تا هفتم را می توان به عنوان قلمروهای درونی، عرفانی یا بالاتر آگاهی توصیف کرد. آنها در همه چیز هستند اما برای دسترسی مداوم به آموزش و تمرین نیاز دارند. این مقاله منحصر به فرد در ارائه راهنمایی در تلاش های ما برای دسترسی به حالات درونی آگاهی مفید است.

  آیا واقعاً فقط از ۱۰ درصد مغز خود استفاده می کنیم؟

  در نهایت، تصور اینکه انسان تنها از ۱۰ درصد از مغز استفاده میکند نه تنها نادرست، بلکه نامربوط است.ذهن فوق‌العاده انعطاف پذیر است و می‌تواند زمانی که منطقه‌ای از بین می‌رود یا آسیب می‌بیند، دوباره مسیرهای عصبی جدید ایجاد کند. حتی اگر بخشی از مغز آسیب دیده یا برداشته شود، ذهن می تواند راهی برای کار با حداکثر ظرفیت خود پیدا کند.

  آپدیت مقاله : چطور به خواسته هایمان برسیم؟

  وقتی میخواهید به این سوال پاسخ ‌دهید واقع‌بین باشید: از خودتان بپرسید در زندگیم “من الان کجا هستم؟” پاسخ صادقانه به این سوال روی کسب و کار و کل زندگی شما تاثیر دارد.

  در کتاب از خوب به عالی، جیم کالینز داستان جیم استاکدیل، افسر ارتش آمریکا را روایت می کند که در طول جنگ ویتنام به مدت هشت سال اسیر بود و مرتباً شکنجه می شد. از استاکدیل پرسیده می شود کدام سربازها موفق به زنده ماندن شدند. استاکدیل پاسخ می دهد: پاسخ ساده است: خوشبین ها.

  ورود به حساب کاربری

  ایجاد حساب کاربری جدید