بخشش چیست و چگونه خود را ببخشیم؟

بخشش چیست و چگونه خود را ببخشیم؟
چکیده این مطلب : انتشار : ۲ , اسفند , ۱۳۹۴ ۴ نظر ۲۰۴۳ بازدید

ما اشتباهاتی را بوجود اورده ایم و باعث شدیم افراد دوست داشتنیمان را از دست بدهیم و چیز های که برایمان ارزش داشته اند را از بین ببریم اما با غوطه ور شدن در بخشش خود میتوانید در مسیر زندگی جدید حرکت کنید.

 

چگونه خود را ببخشیم؟ بخشش جزئی از فرایند زندگی است با بخشش ازاد و رها زندگی کنید.اگر به دنبال راه هایی برای بخشش خود هستید مطالب زیر به شما کمک میکند.

 

forgive

 

احتمالا شما هم یکی دو اشتباه در زندگی خود مرتکب شده اید اشتباهات بخشی از ما و برای توسعه ما هستند و نقش طبیعی انسانها است.

 

اما چه اتفاقی می افتد زمانی که اشتباه میکنید هزینه های شما بالا میرود؟ چه مقدار دیگر باید رو به جلو حرکت کنید و در این مسیر بمانید؟ چگونه میتوانید خود را ببخشید و این تنگی قلبتان را ازاد کنید ؟

گاهی اوقات نتایج حاصل از اعمال ما و رفتار ما عواقب مخربی بر زندگی ما میگذارد و ما باید یاد بگیریم که یک انسان بالغ شده ایم و ان را قبول کنیم که یک تجربه بود.

 

 

 

درد دل دوست؛

چندی پیش من دوستی را دیدم که درد دلش را به من گفت و از عذابی که در مدت یک سال رنج میبرد صحبت کرد . “او به مدت ۱۳ سال با دختری که واقعا دوستش داشت ازدواج کرده بود او برای اطمینان بیشتر رابطه را قطع کرد و هرگز فکر نمیکرد که همسرش او را ترک کند” او در حالت ناراحتی گفت: همه این سالها من اشتباه کردم و او را از خودم دور کردم و عشق او رفته رفته نسبت به من کمتر شد.

یک روز همسرم به خانه امد و به من گفت بیشتر از این اینجا نمیتوانم بمانم دنیای من از بین رفته است .من نمیتوانم خودم را ببخشم من زندگیش را توسط خودم خراب کردم این دوست حتی یک روز را با احساس خشم و گناه نمیتوانست سپری کند.

 

بخشش
با بخشش خودتان را رها کنید

 

صدای دورن

افرادی که مشکلات را تجربه کرده اند خود را ببخشند برای گذشته ای که شایسته انها است برای صدای درونی که میگوید ” من تمایل دارم کارها را متفاوت انجام دهم ” این صداها نه تنها شما را به حرکت رو به جلو هدایت میکند بلکه باعث رها شدن دردهای شما میشود که انها شما را به دامن زدن به گناه و احساسات منفی سوق میدهند.

 

 

چگونه صدای های درونی خودمان که از پیشمانی و گناه هستند را برای بخشش خودمان متوقف کنیم؟

اول بیاد داشته باشید که این یک فرایند است.اجازه دهید روهتان از دردها ازاد شود و بخشیدن خودتان یک روزه اتفاق نمی افتد و این درمورد تجزیه و تحلیل حوادث است که به تغییرات سخت منجر میشود .قبول کردن واقعیت ها نمیتواند گذشته را برگرداند بلکه پذیرش واقعیت های جدید و احساس کردن ان به طور کامل درست است.

به خودتان زمان بدهید این حق شماست. این بخشی از روند پاکسازی روح از گناه،خشم و درد است.

 

 

 

زمانی که شما احساس کردید برای قدم بعدی اماده هستید ۶ ابزار برای کمک به بخشش خودتان وجود دارد تا اشتباهات گذشته خود را ببخشید که  عبارتند از:

۱- شما فقط یک انسان هستید:

 به عنوان یک موجود فانی شما کامل نیستید شما حتی دور از کامل بودن هستید و موجوداتی که کامل نیستند چه کاری را انجام میدهند ؟اشتباه! به یاد داشته باشید شما تنها موجود همراه با احساسات پیچیده هستید و زمانی که شما احساساتتان را همراهی میکنید موفق میشوید اما گاهی اوقات هم شکست میخورید این برای ما ارامش است که فکر میکنیم تصمیمات و باورهای ما متکی بر منطق ما هستند حالا چه درست است چه غلط چه خوب چه بد.

در زندگی واقعی این وضعیت وجود ندارد وتعداد بیشماری از مطالعات انجام شده در مورد روانشناسی و فیزیولوژی وجود دارد که ثابت میکند فرایند ها ،اقدامات تصمیم گیری توسط احساسات ما کنترل میوشد نه دلایل و منطق.

 

 

 

۲- شما متولد شده اید برای تکامل یافتن:

 شما به منظور رشد به این جهان امده اید .هر سفری از یادگیری باید با اشتباه همراه باشد ، روند توسعه نیاز دارد شما گاهی اوقات انتخاب های اشتباه بکنید و به شدت به شما ضربه میزند مثلا با اینکار افرادی که شما را دوست دارند از دست میدهید ،پولتان و یا حتی خودتان.این اشتباهات ممکن است بر شما اثر زخم بجای بگذارد اما انها شما را به پله های بالاتر و بالاتر هل میدهند که شما هرگز خود را لایق ان نمیدانستید ومشکلات شما را شکوفا میکند.

همیشه بیاد داشته باشید موانع در بلند مدت غیر ممکن به نظر میرسد اما انها شما را قویتر میکند و شما از طریق همین موانع   در حال ساختن قلعه زندگیتان هستید.

 

 

 

۳- شما بهترین کاری را که بتوانید انجام میدهید:

 شما در ان زمان با ان احساسات ،با ان طرز فکر . با ان مهارتها بهترین کاری که میتوانستید انجام دادید.شما این فکر را میکنید که اگر انچه را که الان میدانستید قبلا میدانستید همه چیز متفاوت خواهد بود.خوب البته این میتوانست باشد اما از طرفی دیگر شما نمی دانید امروز چه چیزی را میدانید اگر اشتباهی نکنید ،بنابراین بجای تماشا کردن که این بدترین چیز است اینطور نگاه کنید که ان میتواند بهترین چیزی باشد که برای شما اتفاق افتاده است زیرا شما الان میدانید چه چیزی بهتر است.

 

 

 

۴- هر پایان یک شروع جدید است:

 شما ممکن است به دلیل خطاها شما در طول رابطه ای که ساختید همسر دوست داشتنی خود را از دست داده باشید ،شما ممکن است پول یا کارتان را از دست داده باشید…. ممکن است به دلیل اعتیاد به مواد مخدر شخصیت خود را از دست داده باشید .از دست دادن چیزی یا کسی که برای شما معنی دار بود مانند یک تجربه غمگین برای شما است این برای عبور از مرحله درد خوب است به منظور پاک شدن روح شما اما باید بیاد داشته باشید که از دست دادن به معنی پایان نیست .از دست دادن چیزی یا کسی به معنی شروع راهی جدید است حتی بهتر و بزرگتر از ان پایان چیزی یا کسی یک شروع تازه برای تجربه های جدید است.

 

 

 

 

۵- بدانی که زمان بعدی بهتر است:

اگر شما در یک فرایند تجزیه و تحلیل زندگیتان اشتباهاتی انجام داده اید و چیز های برای بهبودیتان نیاز دارید .تجربه بعدی شما بهتر خواهد بود زیرا شما در حال خارج شدن از یک مکانی که سرخوده شده اید هستید و زمانی که شما متوجه اشتباهاتتان میشوید و میدانید باید چه انجام دهید برای اصلاح درون خود در فرصت های بعدی شما افرادی را جذب میکنید که بهتر از قبل هستند چرا که شما در حال ارسال ارتعاشات بالایی هستید.

 

 

 

۶- بگویید سپاسگذارم:

تشکر از چالش ها،موانع،اشتباهات خود،چرا که انها شما را به پله های بالاتر میبرند.استفاده از این لحظات دشوار در زندگی خودرا به عنوان پله سنگی فوق العاده در نظر بگیرید.تشکر برای سفر رو به رشد خود،درد و رنج شما را قویتر میکند طبیعت این تغییرات را سریع ایجاد میکند.با مقدار کافی از درد و رسیدن به یک تغییر چرا که انها اعمال نفوذ کننده هستند با درد میتوانید مجموع کاملی از باورها را ناگهانی تغییر دهید.

 

اکثر مردم تا زمانی که درد و رنج بزرگی را در زندگی خود تحمل نکنند نمیخواهند تغییر کنند و درد انها را مجبور به تغییر میکند پس بنابراین خود را ببخش شما برای یک تغییر بزرگ ساخته شده اید و در حال حاظر زندگی به شما اجازه میدهد به فصل های بعدی کتاب زندگیتان بروید.

 

 

 

تغیر روش خود؛

ما اشتباهاتی را بوجود اورده ایم و باعث شدیم افراد دوست داشتنیمان را از دست بدهیم و چیز های که برایمان ارزش داشته اند را از بین ببریم و حتی بعضی مواقع افراد دیگر در صدد ضربه زدن به ما بعد از مدتها از وقوع ان اشتباه هستند و اما زمانی که شما روش خود را تغییر بدهید و با دید گسترده تری نگاه کنید شما خواهی دید که فقط شما میتوانید با بخشش خود رها شوید و یادتان باشد که شما بدون اشتباه هرگز نمیتوانید پیشرفت کنید وقتی که شما چشم انداز خود را تغیییر میدهید و نمیخواهید در رنج دیگری باشد با غوطه ور شدن در بخشش خود میتوانید در مسیر زندگی جدید حرکت کنید.

 

 

 

کمک گیری از روشی دیگر برای بخشش خود؛

علاوه بر این شش ابزار ذکر شده در بالا شما میتوانید از فایل های صوتی کمک بگیرید که به شما کمک میکند یک ناخوداگاه جدید را تا درون شما را از درد پشیمانی و خشم نجات دهد.

امروز یک روش ثابت شده جدید را یاد گرفیتم که کمک میکند هر نتیجه ای در زندگی ام را تغییر دهم.

 

دانلود فایل صوتی یادگیری عفو و بخشش خود

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  


  سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

  این مطلب را به اشتراک بگذارید  امتیاز شما به این مطلب

  

  جست و جو

  برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

  پیام های سیستم

  اپدیت مقاله آیا افکار میتوانند DNA شما را تغییر دهند؟

  علم ثابت می کند که ما می توانیم DNA خود را با ذهنمان تغییر دهیم! ما قربانی ژن هایمان نیستیم، بلکه ما تحت کنترل افکارمان هستیم.

  ذهن و بدن به عنوان واحدهای جداگانه و مستقل نیستند. بدن و ذهن به طور غیرقابل تفکیکی در هم تنیده هستند و افکاری داریم ، سلامت و نوع  DNA ما را تعیین می کند.

  اپدیت مقاله چطور رویای شفاف ببینیم؟

  مطالعه ای که دکتر دن هولم آسپی (Dr. Denholm Aspy) از دانشکده روانشناسی دانشگاه آدلاید استرالیا روی تکنیک های رویای شفاف انجام داده است ، او قوی ترین شواهد که نشان می دهد القاء رویای شفاف (MILD) و تکنیک های Sims Initiated Lucid Dream (SSILD) برای القاء رویاهای شفاف مؤثر هستند را ارائه می دهد.

  آپدیت البوم ۱۰۱ بار سریعتر ثروتمند شوید

  آیا کسب درامد  زیاد سخت است ؟ خوب، این میتواند به دلیل اعتقادات منفی در مورد پول باشد که در ذهن ناخودآگاه ریشه کرده است برای اینکه سریعتر ثروتمند شوید باید این باورها را حذف کنید !!

  سابلیمینال مسیج در تبلیغات

  در این مقاله چگونگی استفاده از سابلیمینال مسیج در تبلیغات را بررسی خواهیم کرد.

  همانطور که دیوید اوگلیوی David Ogilvy پدر تبلیغات گفت: ” یک تبلیغ خوب تبلیغی است که محصول بدون جلب توجه به خودش فروخته شود”

  متعادل کردن چاکرای خاجی

  آیا احساس کسلی ، بدون انرژی یا احساس گناه دارید؟ اگر این طور است ممکن است چاکرای خاجی (ساکرال) یا Svanhisthana  شما کم تحرک و یا غیر فعال باشد.

  این البوم به شما کمک می کند تا مرکز انرژی هیجان ، شور جنسی خود را باز کنید و چاکرای خاجی را پاکسازی و تعادل را برقرار کنید.

  چاکرای خاجی در زیر شکم ، در نزدیکی طحال قرار دارد و به رنگ نارنجی متصل است.

  متقاعد کردن ذهن با سابلیمینال یک پدیده جدید نیست!

  در طول ۲۵ سال گذشته ، استراتژی های بازاریابان دنیا در حال تغییر بوده است. یکی از روندهای برجسته ، جذابیت روز افزون دستگاههای پیشرفته برای تشخیص هویت یا فعال کردن نتایج امیدوارکننده تر برای محصولات یا خدمات است.

  با توجه به این فعالیت جدید تعدادی از موسسه های بازرگانی که با صراحت به دنبال گسترش بیزینس خود هستند از وسایل ارتباطی سابلیمینال به عنوان ابزاری با اهداف کاملاً متفاوت استفاده می کنند.

  ۴۲ عبارت تاکیدی رابطه عاشقانه

  یا تاکنون تلاش کرده اید رابطه خود را شریک زندیگتان با خودتان بهتر کنید؟ اگر چنین است هر روز از عبارت تاکیدی های این مطلب برای رسیدن به این هدف استفاده کنید و ذهن خود را برای داشتن رابطه فوق العاده شرطی کنید.

  انگیزشی کلاشنیکف

  داستان این فیلم بیوگرافی درباره میخائیل تیموفویچ کلاشنیکوف که سازنده و مخترع سلاح کلاشنیکف می باشد و …

  ۹ واقعیت که باید در مورد ناخوداگاه بدانید! + کتاب تمرین رایگان

  در این مقاله ، ضمیرناخوداگاه شما یک سیلی محکم به صورت شما خواهد زد و نتایجی که بعد از دانستن این مطالب بدست می آورید بسیار چشمگیر خواهد بود به خصوص وقتی که از کتاب تمرین رایگان که در انتهای مطلب قرار دارد استفاده کنید.

  جذب ماشین رویایی

  تصور کنید که پشت فرمان ماشین رویایی خود نشسته اید، استارت را می زنید و با غرور پای خود را روی گاز می فشارید موتور با صدای بسیار زیبا پاسخ شما را می دهد. اگر راهی برای تبدیل کردن این رویا به واقعیت وجود داشته باشد چه خواهید کرد؟

  با استفاده از این البوم متوجه می شوید که چگونه به یک آهنربای ماشین تبدیل شوید!

  انگیزشی دوستان جنگلی

  داستان انیمیشن دوستان جنگلی درباره این است که پس از آنکه عده ای بیگانه شروع به دزدیدن حیوانات جنگل می کنند، در این میان یک گربه به همراه یک سگ آبی تصمیم به نجات حیوانات در یک ماموریت خطرناک می گیرند و در این مسیر به دوستان صمیمی برای یکدیگر تبدیل می شوند و…

  نحوه استفاده از پیام های پنهان یا سابلیمینال مسیج که در زندگی و بیزینس به شما کمک میکنند

  سابلیمینال مسیج چه تاثیر میتواند بر زندگی شما داشته باشد؟ و چگونه شرکت ها از آن برای برنامه ریزی شما برای انجام کاری استفاده میکنند؟ چند دقیقه وقت بگذارید تا پیام های پنهان یا سابلیمینال مسیج های محیط زندگی خود ارزیابی کنید و بدون تلاش اضافی مغز خود را برای آنچه در حال تلاش برای بدست آوردن آن هستید برنامه ریزی کنید

  استاد ضمیرناخودگاه شوید!

  اگر می خواهید از قدرت ناخودآگاه ذهن خود استفاده کنید و آن را به بهترین دوست خود تبدیل کنید و در نهایت در مسیر رشد شخصی قرار بگیرید این مقاله یک راهنمای جامع است که به شما مهمترین راهکارهایی که باید در این فرایند یاد بگیرید آماده شده است.

  ۶ راز قدرتمند برای داشتن یک ذهن ثروتمند!

  ثروت از ذهن شروع می شود.

  اگر کسی طرز فکر و یا اعتقادات درستی در مورد ثروت نداشته باشند ، هرگز نمی توانند ثروتمند شود. درعوض ، همه ترسها ، ناامیدی ها و اعتقادات محدود ، او را تحت فشار قرار خواهد داد.

  برای رسیدن به موفقیت ، مجبورید ذهنیت قدیمی خود را کنار بگذارید ، مجبورید اعتقادات منفی که شما را از زندگی که دوست دارید دوره کرده است خلاص شوید.

  ورود به حساب کاربری

  ایجاد حساب کاربری جدید