بخشش چیست و چگونه خود را ببخشیم؟

بخشش چیست و چگونه خود را ببخشیم؟
چکیده این مطلب : انتشار : ۲ , اسفند , ۱۳۹۴ ۴ نظر ۲۸۹۸ بازدید

ما اشتباهاتی را بوجود اورده ایم و باعث شدیم افراد دوست داشتنیمان را از دست بدهیم و چیز های که برایمان ارزش داشته اند را از بین ببریم اما با غوطه ور شدن در بخشش خود میتوانید در مسیر زندگی جدید حرکت کنید.

 

چگونه خود را ببخشیم؟ بخشش جزئی از فرایند زندگی است با بخشش ازاد و رها زندگی کنید.اگر به دنبال راه هایی برای بخشش خود هستید مطالب زیر به شما کمک میکند.

 

forgive

 

احتمالا شما هم یکی دو اشتباه در زندگی خود مرتکب شده اید اشتباهات بخشی از ما و برای توسعه ما هستند و نقش طبیعی انسانها است.

 

اما چه اتفاقی می افتد زمانی که اشتباه میکنید هزینه های شما بالا میرود؟ چه مقدار دیگر باید رو به جلو حرکت کنید و در این مسیر بمانید؟ چگونه میتوانید خود را ببخشید و این تنگی قلبتان را ازاد کنید ؟

گاهی اوقات نتایج حاصل از اعمال ما و رفتار ما عواقب مخربی بر زندگی ما میگذارد و ما باید یاد بگیریم که یک انسان بالغ شده ایم و ان را قبول کنیم که یک تجربه بود.

 

 

 

درد دل دوست؛

چندی پیش من دوستی را دیدم که درد دلش را به من گفت و از عذابی که در مدت یک سال رنج میبرد صحبت کرد . “او به مدت ۱۳ سال با دختری که واقعا دوستش داشت ازدواج کرده بود او برای اطمینان بیشتر رابطه را قطع کرد و هرگز فکر نمیکرد که همسرش او را ترک کند” او در حالت ناراحتی گفت: همه این سالها من اشتباه کردم و او را از خودم دور کردم و عشق او رفته رفته نسبت به من کمتر شد.

یک روز همسرم به خانه امد و به من گفت بیشتر از این اینجا نمیتوانم بمانم دنیای من از بین رفته است .من نمیتوانم خودم را ببخشم من زندگیش را توسط خودم خراب کردم این دوست حتی یک روز را با احساس خشم و گناه نمیتوانست سپری کند.

 

بخشش
با بخشش خودتان را رها کنید

 

صدای دورن

افرادی که مشکلات را تجربه کرده اند خود را ببخشند برای گذشته ای که شایسته انها است برای صدای درونی که میگوید ” من تمایل دارم کارها را متفاوت انجام دهم ” این صداها نه تنها شما را به حرکت رو به جلو هدایت میکند بلکه باعث رها شدن دردهای شما میشود که انها شما را به دامن زدن به گناه و احساسات منفی سوق میدهند.

 

 

چگونه صدای های درونی خودمان که از پیشمانی و گناه هستند را برای بخشش خودمان متوقف کنیم؟

اول بیاد داشته باشید که این یک فرایند است.اجازه دهید روهتان از دردها ازاد شود و بخشیدن خودتان یک روزه اتفاق نمی افتد و این درمورد تجزیه و تحلیل حوادث است که به تغییرات سخت منجر میشود .قبول کردن واقعیت ها نمیتواند گذشته را برگرداند بلکه پذیرش واقعیت های جدید و احساس کردن ان به طور کامل درست است.

به خودتان زمان بدهید این حق شماست. این بخشی از روند پاکسازی روح از گناه،خشم و درد است.

 

 

 

زمانی که شما احساس کردید برای قدم بعدی اماده هستید ۶ ابزار برای کمک به بخشش خودتان وجود دارد تا اشتباهات گذشته خود را ببخشید که  عبارتند از:

۱- شما فقط یک انسان هستید:

 به عنوان یک موجود فانی شما کامل نیستید شما حتی دور از کامل بودن هستید و موجوداتی که کامل نیستند چه کاری را انجام میدهند ؟اشتباه! به یاد داشته باشید شما تنها موجود همراه با احساسات پیچیده هستید و زمانی که شما احساساتتان را همراهی میکنید موفق میشوید اما گاهی اوقات هم شکست میخورید این برای ما ارامش است که فکر میکنیم تصمیمات و باورهای ما متکی بر منطق ما هستند حالا چه درست است چه غلط چه خوب چه بد.

در زندگی واقعی این وضعیت وجود ندارد وتعداد بیشماری از مطالعات انجام شده در مورد روانشناسی و فیزیولوژی وجود دارد که ثابت میکند فرایند ها ،اقدامات تصمیم گیری توسط احساسات ما کنترل میوشد نه دلایل و منطق.

 

 

 

۲- شما متولد شده اید برای تکامل یافتن:

 شما به منظور رشد به این جهان امده اید .هر سفری از یادگیری باید با اشتباه همراه باشد ، روند توسعه نیاز دارد شما گاهی اوقات انتخاب های اشتباه بکنید و به شدت به شما ضربه میزند مثلا با اینکار افرادی که شما را دوست دارند از دست میدهید ،پولتان و یا حتی خودتان.این اشتباهات ممکن است بر شما اثر زخم بجای بگذارد اما انها شما را به پله های بالاتر و بالاتر هل میدهند که شما هرگز خود را لایق ان نمیدانستید ومشکلات شما را شکوفا میکند.

همیشه بیاد داشته باشید موانع در بلند مدت غیر ممکن به نظر میرسد اما انها شما را قویتر میکند و شما از طریق همین موانع   در حال ساختن قلعه زندگیتان هستید.

 

 

 

۳- شما بهترین کاری را که بتوانید انجام میدهید:

 شما در ان زمان با ان احساسات ،با ان طرز فکر . با ان مهارتها بهترین کاری که میتوانستید انجام دادید.شما این فکر را میکنید که اگر انچه را که الان میدانستید قبلا میدانستید همه چیز متفاوت خواهد بود.خوب البته این میتوانست باشد اما از طرفی دیگر شما نمی دانید امروز چه چیزی را میدانید اگر اشتباهی نکنید ،بنابراین بجای تماشا کردن که این بدترین چیز است اینطور نگاه کنید که ان میتواند بهترین چیزی باشد که برای شما اتفاق افتاده است زیرا شما الان میدانید چه چیزی بهتر است.

 

 

 

۴- هر پایان یک شروع جدید است:

 شما ممکن است به دلیل خطاها شما در طول رابطه ای که ساختید همسر دوست داشتنی خود را از دست داده باشید ،شما ممکن است پول یا کارتان را از دست داده باشید…. ممکن است به دلیل اعتیاد به مواد مخدر شخصیت خود را از دست داده باشید .از دست دادن چیزی یا کسی که برای شما معنی دار بود مانند یک تجربه غمگین برای شما است این برای عبور از مرحله درد خوب است به منظور پاک شدن روح شما اما باید بیاد داشته باشید که از دست دادن به معنی پایان نیست .از دست دادن چیزی یا کسی به معنی شروع راهی جدید است حتی بهتر و بزرگتر از ان پایان چیزی یا کسی یک شروع تازه برای تجربه های جدید است.

 

 

 

 

۵- بدانی که زمان بعدی بهتر است:

اگر شما در یک فرایند تجزیه و تحلیل زندگیتان اشتباهاتی انجام داده اید و چیز های برای بهبودیتان نیاز دارید .تجربه بعدی شما بهتر خواهد بود زیرا شما در حال خارج شدن از یک مکانی که سرخوده شده اید هستید و زمانی که شما متوجه اشتباهاتتان میشوید و میدانید باید چه انجام دهید برای اصلاح درون خود در فرصت های بعدی شما افرادی را جذب میکنید که بهتر از قبل هستند چرا که شما در حال ارسال ارتعاشات بالایی هستید.

 

 

 

۶- بگویید سپاسگذارم:

تشکر از چالش ها،موانع،اشتباهات خود،چرا که انها شما را به پله های بالاتر میبرند.استفاده از این لحظات دشوار در زندگی خودرا به عنوان پله سنگی فوق العاده در نظر بگیرید.تشکر برای سفر رو به رشد خود،درد و رنج شما را قویتر میکند طبیعت این تغییرات را سریع ایجاد میکند.با مقدار کافی از درد و رسیدن به یک تغییر چرا که انها اعمال نفوذ کننده هستند با درد میتوانید مجموع کاملی از باورها را ناگهانی تغییر دهید.

 

اکثر مردم تا زمانی که درد و رنج بزرگی را در زندگی خود تحمل نکنند نمیخواهند تغییر کنند و درد انها را مجبور به تغییر میکند پس بنابراین خود را ببخش شما برای یک تغییر بزرگ ساخته شده اید و در حال حاظر زندگی به شما اجازه میدهد به فصل های بعدی کتاب زندگیتان بروید.

 

 

 

تغیر روش خود؛

ما اشتباهاتی را بوجود اورده ایم و باعث شدیم افراد دوست داشتنیمان را از دست بدهیم و چیز های که برایمان ارزش داشته اند را از بین ببریم و حتی بعضی مواقع افراد دیگر در صدد ضربه زدن به ما بعد از مدتها از وقوع ان اشتباه هستند و اما زمانی که شما روش خود را تغییر بدهید و با دید گسترده تری نگاه کنید شما خواهی دید که فقط شما میتوانید با بخشش خود رها شوید و یادتان باشد که شما بدون اشتباه هرگز نمیتوانید پیشرفت کنید وقتی که شما چشم انداز خود را تغیییر میدهید و نمیخواهید در رنج دیگری باشد با غوطه ور شدن در بخشش خود میتوانید در مسیر زندگی جدید حرکت کنید.

 

 

 

کمک گیری از روشی دیگر برای بخشش خود؛

علاوه بر این شش ابزار ذکر شده در بالا شما میتوانید از فایل های صوتی کمک بگیرید که به شما کمک میکند یک ناخوداگاه جدید را تا درون شما را از درد پشیمانی و خشم نجات دهد.

امروز یک روش ثابت شده جدید را یاد گرفیتم که کمک میکند هر نتیجه ای در زندگی ام را تغییر دهم.

 

دانلود فایل صوتی یادگیری عفو و بخشش خود

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  


  سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

  این مطلب را به اشتراک بگذارید  امتیاز شما به این مطلب

  train-your-brain.jpg
  

  جست و جو

  برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

  پیام های سیستم

  معنای هنری سابلیمینال – راهنمای شهودی

  هنر سابلیمینال چیست؟

  معنای هنر سابلیمینال به هر هنری اشاره می‌کند که در آن هنرمند می‌خواهد پیامی را از طریق خلق اثر هنری منتقل کند. هنر سابلیمینال احساس یا پیام هایی را منتقل می کند که معمولاً در اشیاء بصری یا تصاویری که معنا و عمق فکر می دهند پنهان یا جاسازی شده اند.

  اپدیت مقاله چگونه ذهنیت افراد ثروتمند را داشته کنیم ؟

  ثروتمند شدن و قرار گرفتن در لیست فهرست ثروتمندان آرزوی اکثر مردم است. از این گذشته پول بیشتر به شما این امکان را می دهد که نه تنها امنیت مالی بیشتری داشته باشید، بلکه گزینه های بیشتری برای تجربیات بهتر داشته باشید و البته، شما این توانایی را خواهید داشت که برای چیزهایی که می خواهید پول بیشتری خرج کنید.

  با این حال، مشکل ایده «ثروتمند شدن» این است که زمان و تلاش زیادی را می طلبد. طرح‌های سریع ثروتمند شدن تقریباً همیشه راهی برای شکار کسانی است که از نظر مالی در مشکل هستند. مگر اینکه در خانواده ای ثروتمند به دنیا بیایید و ارث زیادی به شما داده شود، با این حال احتمالاً باید با ترکیبی از سخت کوشی و تلاش مستمر ثروتمند شوید.

  در واقعیت، بدون شک هیچ رازی برای ثروتمند شدن وجود ندارد. رویکردهای آزمایش شده به طور کلی بهترین گزینه برای شما هستند و کارشناسان آن را تأیید کردند. در ادامه آنها برخی از بهترین راه‌های ثروتمند شدن (نسبتا) سریع را بیان کردند.

  موفقیت در کنکور و امتحانات

  آیا میخواهید هر کنکور و امتحانات خود بهترین نتیجه را کسب کنید؟

  انجام تست های متعدد باعث میشود هر فرد باهوشی در مورد خود مردد شود اما واقعا چگونه میتوانید بدون استرس و نگرانی با اعتماد به نفس وارد سالن امتحان شوید ؟

  ناخودآگاه بخشی از ذهن شماست که احساسات، انگیزه، رفتار و تقریبا همه چیز را پردازش می کند، بنابراین اگر شما بتوانید روی آن تاثیر بگذارید، می توانید از آن برای ایجاد انگیزه در تحصیل و امتحان استفاده کنید.

  بسیاری از دانش‌آموزان یا دانشجویان فکر می‌کنند که موفقیت‌ در آزمون فقط مربوط به اتفاقات قبل از آزمون است، اما در حقیقت، این فرآیند در واقع شامل ۳ مرحله است: قبل، حین و بعد از آزمون.

  انیمیشن اسکروج سرود کریسمس

  اسکروج سرود کریسمس؛ انیمیشنی ماجراجویی کمدی به کارگردانی استفن دونلی است. داستان با آقای اسکروج بد اخلاق و عصبانی آغاز می‌شود که با رفتارهای بی‌مبالاتش همه را عاصی کرده است. او به زودی با سه روح که به ترتیب نماد گذشته، حال و آینده‌ی او هستند روبرو می‌شود تا پرده‌ای از نتایج اعمال و رفتارهای خود را مشاهده کند…

  آپدیت مقاله :تکنیک های تجسم و موفقیت

  چطور برای سال ۲۰۲۳ هدف گذاری کنیم؟

  اگر امروز به شما بگویم تنها کاری که باید انجام دهید این است که درک کنید فقط می خواهید زندگیتان چگونه باشد، اما نه اینکه چگونه به آنجا برسید، چه میگویید ؟ امروز می‌ خواهیم یکی از قوی ‌ترین ابزارهایی را که برای کمک شما در عملی کردن تصمیماتتان به شما کمک میکند و به طور کلی زندگی شما را متحول میکند با شما به اشتراک بگذاریم.

  برای خلق معجزه در زندگی خود این ۵ کار را انجام دهید!

  شاید هر یک از ما دیدگاه متفاوتی نسبت به معجزه داشته باشیم. اما معجزه برای ایجاد چیزی که احساس می‌کنیم بدون کمک نمی‌توانیم از پس آن برآییم و نیاز به مداخله خدا داریم. همه ما معجزاتی در زندگی‌ خود داشته ایم که میتوانیم به راحتی آنها را تشخیص دهیم و البته معجزه‌هایی هم رخ داده‌اند که متوجه نشده‌ایم. وقتی جوانتر بودیم کارهای احمقانه ای انجام داده ایم، بسیار ضعیف بودیم … به شدت غمگین، شکسته، و تنها … اما به نوعی درد همیشه از بین می رفت، حتی وقتی راهی برای خلاصی شدن از آن وضعیت وجود نداشت باز هم به نوعی از آن مشکل بیرون امده ایم.

  انتشار مقاله : لامبورگینی یا اسکیت بورد؟

  آیا تا به حال به این فکر کرده اید که سوار لامبورگینی شوید و با آن رانندگی کنید؟

  سرعت حرکت، دست زدن به فرمان ، و بادی که به موهایتان میخورد را تصور کنید. این خودرو هیجان شما را به حداکثر می رساند.

  لامبورگینی را با اسکیت بورد مقایسه کنید سواری با اسکیت بورد نیاز به تلاش زیاد دارد همچنین غیرقابل پیش بینی و در  عین حال هندلینگ عالی ندارد در هر لحظه شما در معرض خطر زمین خوردن هستید.

  کدام را برای رانندگی ترجیح می دهید؟ جواب مشخص است، لامبورگینی

  حال بیایید نام ضمیر ناخودآگاه شما را لامبورگینی بنامیم و اسکیت بورد ذهن خودآگاه شماست. یکی قدرتمند است، حاضر است و شما را به راحتی به هر جایی می رساند. دیگری کند و درهم و برهم است و در نهایت شاید شما را به مقصد نرساند.

  مهاجرت آسان

  اگر فکر میکنید هدفی غیرممکن و دور از دسترس شماست این فقط در ذهن شما رخ میدهد زیرا هنوز به خودتان و توانایی هایتان اعتقاد پیدا نکرده اید با گوش دادن مداوم به این آلبوم هدف شما هر چه باشد برای شما ممکن می شود و زمانی که از درون هدف خود را پذیرفته باشید این هدف در بیرون، واقعیت فیزیکی به خود میگیرد. به یاد داشته باشید همیشه می توانید برنامه ریزی ذهن خود را تغییر دهید زیرا همه چیزی از درون شما اتفاق می افتد و بعد در زندگی شما واقعیت فیزیکی به خود میگیرد. حتی مطالعه این مطالب به این دلیل بوده است که شما به دنبال راحتی برای مهارجرت آسان هستید.

  آپدیت مقاله : چگونه ذهن خود را برای موفقیت در ترید و معاملات مالی برنامه ریزی کنید؟

  بسیاری از معامله‌گران تجارت خود را شروع می‌کنند و در دام معامله کردن می‌افتند ، که به آن “over trading” یا معامله بیش از حد» گفته می‌شود. در حالی که تشخیص معامله کردن آسان است، اما متوقف کردن آن بسیار سخت‌ است و مشکل اصلی این است که هر بار که وارد یک معامله زیان ده می‌شوید، ضمیر ناخودآگاه خود را با این زیان تغذیه می‌کنید تا برای آینده آن را به خاطر داشته باشید.

  آیا می دانید چگونه مسیر ثروت نامحدود را در زندگی خود باز کنید؟

  در حالی که مطمئناً پول جواب همه مشکلات زندگی نیست، بیایید بگوییم که پول قطعا به شما کمک زیادی می کند! اما اغلب پرسیده می شود “چطور بعضی از مردم به این راحتی می توانند ثروتمند شوند و برخی دیگر با اینکه تمام زندگی خود را به صورت خستگی ناپذیر کار می کنند اما قادر به تحقق رویاهای خود نیستند؟” “چه چیزی در مورد افرادی که به راحتی ثروت به دست می آورند، اینقدر خاص است که دیگران آن را ندارند؟” “این کد مخفی چیست؟” کار سخت است؟ آیا کار سخت باعث می شود، نوآوری است ؟ بله درست است. آیا اراده است؟ کاملا درست است. آیا مثبت اندیشی است؟ صد البته. اما هیچ کدام از اینها کد مخفی نیستند. پس کد مخفی چیست و از کجا آن را پیدا کنم؟

  استفاده از قدرت عادت برای انجام هوشمندانه تر کارها

  عادت چیست؟

  عادت رفتارهای غیرارادی هستند که توسط ضمیر ناخودآگاه کنترل می شوند. آیا تا به حال فکر کرده اید که چقدر از کارهایی که انجام می دهیم عادت هستند؟ مطالعات انجام شده توسط عصب شناسان و روانشناسان شناختی نشان می دهد که از ۴۰ تا ۹۵ درصد از رفتارهای انسانی – نحوه تفکر، آنچه می گوییم و اعمال کلی ما – در دسته عادت قرار می گیرند. آیا تا به حال فکر کرده اید که وقتی در حال رانندگی با ماشین خود هستید بدون اینکه متوجه شوید ناگهان خود را جلوی درب خانه میبینید و نمی توانید این کار را به خاطر بیاورید؟ رانندگی شما تا حد زیادی عادت بود و ضمیر ناخودآگاه شما کنترل فرمان را در دست داشت.

  سابلیمینال مسیج ها چطور روی ذهن و رفتار ما تاثیر می گذارند؟

  سابلیمینال مسیج ها و رفتار – پیام های سابلیمینال – همه ما در مورد آنها شنیده ایم. آیا واقعاً کار می کنند؟ تحقیقات جدید در آزمایشگاه والنتین دراگوی در دانشگاه تگزاس در هیوستون نشان می دهد که تصاویر سابلیمینال می توانند فعالیت و رفتار مغز ما را تغییر دهند.

   پیام های سابلیمینال شامل چه چیزی است؟ پیام های سابلیمینال کلمات یا تصاویری هستند که در زیر آستانه خودآگاه ما ارسال می شوند. به این معنی که پیام های سابلیمینال در فریم‌های کوتاه در ویدیویی جایگذاری می شوند، به طوری که پیام سابلیمینال آنقدر سریع ظاهر می‌شود (معمولاً کمتر از یک دهم ثانیه!) که ذهن ما ظاهر شدن آنها را ثبت نمی‌کند. از سوی دیگر، پیام‌های که در بالای آستانه خوداگاه ما هستند برای مدت زمان طولانی‌تری ارائه می‌شوند، به این ترتیب ما می‌توانیم آگاهانه آنها را ببینیم.

  یک تکنیک قدرتمند اما غیرمعمول تکنیکی که ضمیر ناخودآگاه شما را هدف قرار می دهد.

  قانون جذب نشان می دهد که افکار شما واقعیت شما را شکل می دهند. این امر جامعه ای از افراد را بر آن داشته است تا طرز تفکر خود را تغییر دهند تا زندگی رویایی خود را خلق کنند. با این حال، حقیقت این است که هیچ تکنیکی یکسانی وجود ندارد که برای همه مناسب باشد.

  برخی از افراد از جملات تاکیدی استفاده میکنند، در حالی که برخی دیگر از تجسم یا دریم بود استفاده می کنند. موثرترین ابزار به خود فرد بستگی دارد. در حالی که همه اینها تکنیک موثر و محبوب هستند، یک روش کمتر شناخته شده دیگری به نام سابلیمینال هم وجود دارد.

  انتشار مقاله : چطور ارتعاش جذب پول خود را افزایش دهید (با ۶ اصل)

  ارتعاشاتی که ذهن شما تولید می کند دقیقاً متناسب با مقدار پولی است که دریافت می کنید. اگر می‌خواهید ثروت بیشتری کسب کنید، افزایش ارتعاش بهترین روش برای جذب پول بیشتر است.
  مشکلی که بیشتر افراد با آن مواجه هستند این است که مرتباً از فرکانس بالا به فرکانس پایین نوسان می کنند.

  دلیل آن این است که به توانایی های خود شک می کنند یا می ترسند نتوانند به نتیجه برسند.

  برای رسیدن به موفقیت و رفاه ، باید صبح خود را برای افزایش ارتعاشات خود اختصاص دهید. اگر از این اصل مهم غافل شوید، ارتعاشات شما بسیار کم و ضعیف خواهند بود.

  بنابراین همانطور که روز شما شروع می شود، با ارتعاشات پایین حل چالش ها و موانعی که با آنها روبرو می شوید بسیار سخت می شود. این چالش‌ها ارتعاشات شما را بیشتر کاهش می‌دهند و فرصت‌های جذب پول که میتواند به میزان ثروت شما بیفزاید به ‌طور چشمگیری از بین می روند.

  راه حل افزایش ارتعاشات مالی…

  ورود به حساب کاربری

  ایجاد حساب کاربری جدید