بخشش چیست و چگونه خود را ببخشیم؟

بخشش چیست و چگونه خود را ببخشیم؟
چکیده این مطلب : انتشار : ۲ , اسفند , ۱۳۹۴ ۴ نظر ۲۹۹۶ بازدید زمان مطالعه ۱۲ دقیقه

ما اشتباهاتی را بوجود اورده ایم و باعث شدیم افراد دوست داشتنیمان را از دست بدهیم و چیز های که برایمان ارزش داشته اند را از بین ببریم اما با غوطه ور شدن در بخشش خود میتوانید در مسیر زندگی جدید حرکت کنید.

 

چگونه خود را ببخشیم؟ بخشش جزئی از فرایند زندگی است با بخشش ازاد و رها زندگی کنید.اگر به دنبال راه هایی برای بخشش خود هستید مطالب زیر به شما کمک میکند.

 

forgive

 

احتمالا شما هم یکی دو اشتباه در زندگی خود مرتکب شده اید اشتباهات بخشی از ما و برای توسعه ما هستند و نقش طبیعی انسانها است.

 

اما چه اتفاقی می افتد زمانی که اشتباه میکنید هزینه های شما بالا میرود؟ چه مقدار دیگر باید رو به جلو حرکت کنید و در این مسیر بمانید؟ چگونه میتوانید خود را ببخشید و این تنگی قلبتان را ازاد کنید ؟

گاهی اوقات نتایج حاصل از اعمال ما و رفتار ما عواقب مخربی بر زندگی ما میگذارد و ما باید یاد بگیریم که یک انسان بالغ شده ایم و ان را قبول کنیم که یک تجربه بود.

 

 

 

درد دل دوست؛

چندی پیش من دوستی را دیدم که درد دلش را به من گفت و از عذابی که در مدت یک سال رنج میبرد صحبت کرد . “او به مدت ۱۳ سال با دختری که واقعا دوستش داشت ازدواج کرده بود او برای اطمینان بیشتر رابطه را قطع کرد و هرگز فکر نمیکرد که همسرش او را ترک کند” او در حالت ناراحتی گفت: همه این سالها من اشتباه کردم و او را از خودم دور کردم و عشق او رفته رفته نسبت به من کمتر شد.

یک روز همسرم به خانه امد و به من گفت بیشتر از این اینجا نمیتوانم بمانم دنیای من از بین رفته است .من نمیتوانم خودم را ببخشم من زندگیش را توسط خودم خراب کردم این دوست حتی یک روز را با احساس خشم و گناه نمیتوانست سپری کند.

 

بخشش
با بخشش خودتان را رها کنید

 

صدای دورن

افرادی که مشکلات را تجربه کرده اند خود را ببخشند برای گذشته ای که شایسته انها است برای صدای درونی که میگوید ” من تمایل دارم کارها را متفاوت انجام دهم ” این صداها نه تنها شما را به حرکت رو به جلو هدایت میکند بلکه باعث رها شدن دردهای شما میشود که انها شما را به دامن زدن به گناه و احساسات منفی سوق میدهند.

 

 

چگونه صدای های درونی خودمان که از پیشمانی و گناه هستند را برای بخشش خودمان متوقف کنیم؟

اول بیاد داشته باشید که این یک فرایند است.اجازه دهید روهتان از دردها ازاد شود و بخشیدن خودتان یک روزه اتفاق نمی افتد و این درمورد تجزیه و تحلیل حوادث است که به تغییرات سخت منجر میشود .قبول کردن واقعیت ها نمیتواند گذشته را برگرداند بلکه پذیرش واقعیت های جدید و احساس کردن ان به طور کامل درست است.

به خودتان زمان بدهید این حق شماست. این بخشی از روند پاکسازی روح از گناه،خشم و درد است.

 

 

 

زمانی که شما احساس کردید برای قدم بعدی اماده هستید ۶ ابزار برای کمک به بخشش خودتان وجود دارد تا اشتباهات گذشته خود را ببخشید که  عبارتند از:

۱- شما فقط یک انسان هستید:

 به عنوان یک موجود فانی شما کامل نیستید شما حتی دور از کامل بودن هستید و موجوداتی که کامل نیستند چه کاری را انجام میدهند ؟اشتباه! به یاد داشته باشید شما تنها موجود همراه با احساسات پیچیده هستید و زمانی که شما احساساتتان را همراهی میکنید موفق میشوید اما گاهی اوقات هم شکست میخورید این برای ما ارامش است که فکر میکنیم تصمیمات و باورهای ما متکی بر منطق ما هستند حالا چه درست است چه غلط چه خوب چه بد.

در زندگی واقعی این وضعیت وجود ندارد وتعداد بیشماری از مطالعات انجام شده در مورد روانشناسی و فیزیولوژی وجود دارد که ثابت میکند فرایند ها ،اقدامات تصمیم گیری توسط احساسات ما کنترل میوشد نه دلایل و منطق.

 

 

 

۲- شما متولد شده اید برای تکامل یافتن:

 شما به منظور رشد به این جهان امده اید .هر سفری از یادگیری باید با اشتباه همراه باشد ، روند توسعه نیاز دارد شما گاهی اوقات انتخاب های اشتباه بکنید و به شدت به شما ضربه میزند مثلا با اینکار افرادی که شما را دوست دارند از دست میدهید ،پولتان و یا حتی خودتان.این اشتباهات ممکن است بر شما اثر زخم بجای بگذارد اما انها شما را به پله های بالاتر و بالاتر هل میدهند که شما هرگز خود را لایق ان نمیدانستید ومشکلات شما را شکوفا میکند.

همیشه بیاد داشته باشید موانع در بلند مدت غیر ممکن به نظر میرسد اما انها شما را قویتر میکند و شما از طریق همین موانع   در حال ساختن قلعه زندگیتان هستید.

 

 

 

۳- شما بهترین کاری را که بتوانید انجام میدهید:

 شما در ان زمان با ان احساسات ،با ان طرز فکر . با ان مهارتها بهترین کاری که میتوانستید انجام دادید.شما این فکر را میکنید که اگر انچه را که الان میدانستید قبلا میدانستید همه چیز متفاوت خواهد بود.خوب البته این میتوانست باشد اما از طرفی دیگر شما نمی دانید امروز چه چیزی را میدانید اگر اشتباهی نکنید ،بنابراین بجای تماشا کردن که این بدترین چیز است اینطور نگاه کنید که ان میتواند بهترین چیزی باشد که برای شما اتفاق افتاده است زیرا شما الان میدانید چه چیزی بهتر است.

 

 

 

۴- هر پایان یک شروع جدید است:

 شما ممکن است به دلیل خطاها شما در طول رابطه ای که ساختید همسر دوست داشتنی خود را از دست داده باشید ،شما ممکن است پول یا کارتان را از دست داده باشید…. ممکن است به دلیل اعتیاد به مواد مخدر شخصیت خود را از دست داده باشید .از دست دادن چیزی یا کسی که برای شما معنی دار بود مانند یک تجربه غمگین برای شما است این برای عبور از مرحله درد خوب است به منظور پاک شدن روح شما اما باید بیاد داشته باشید که از دست دادن به معنی پایان نیست .از دست دادن چیزی یا کسی به معنی شروع راهی جدید است حتی بهتر و بزرگتر از ان پایان چیزی یا کسی یک شروع تازه برای تجربه های جدید است.

 

 

 

 

۵- بدانی که زمان بعدی بهتر است:

اگر شما در یک فرایند تجزیه و تحلیل زندگیتان اشتباهاتی انجام داده اید و چیز های برای بهبودیتان نیاز دارید .تجربه بعدی شما بهتر خواهد بود زیرا شما در حال خارج شدن از یک مکانی که سرخوده شده اید هستید و زمانی که شما متوجه اشتباهاتتان میشوید و میدانید باید چه انجام دهید برای اصلاح درون خود در فرصت های بعدی شما افرادی را جذب میکنید که بهتر از قبل هستند چرا که شما در حال ارسال ارتعاشات بالایی هستید.

 

 

 

۶- بگویید سپاسگذارم:

تشکر از چالش ها،موانع،اشتباهات خود،چرا که انها شما را به پله های بالاتر میبرند.استفاده از این لحظات دشوار در زندگی خودرا به عنوان پله سنگی فوق العاده در نظر بگیرید.تشکر برای سفر رو به رشد خود،درد و رنج شما را قویتر میکند طبیعت این تغییرات را سریع ایجاد میکند.با مقدار کافی از درد و رسیدن به یک تغییر چرا که انها اعمال نفوذ کننده هستند با درد میتوانید مجموع کاملی از باورها را ناگهانی تغییر دهید.

 

اکثر مردم تا زمانی که درد و رنج بزرگی را در زندگی خود تحمل نکنند نمیخواهند تغییر کنند و درد انها را مجبور به تغییر میکند پس بنابراین خود را ببخش شما برای یک تغییر بزرگ ساخته شده اید و در حال حاظر زندگی به شما اجازه میدهد به فصل های بعدی کتاب زندگیتان بروید.

 

 

 

تغیر روش خود؛

ما اشتباهاتی را بوجود اورده ایم و باعث شدیم افراد دوست داشتنیمان را از دست بدهیم و چیز های که برایمان ارزش داشته اند را از بین ببریم و حتی بعضی مواقع افراد دیگر در صدد ضربه زدن به ما بعد از مدتها از وقوع ان اشتباه هستند و اما زمانی که شما روش خود را تغییر بدهید و با دید گسترده تری نگاه کنید شما خواهی دید که فقط شما میتوانید با بخشش خود رها شوید و یادتان باشد که شما بدون اشتباه هرگز نمیتوانید پیشرفت کنید وقتی که شما چشم انداز خود را تغیییر میدهید و نمیخواهید در رنج دیگری باشد با غوطه ور شدن در بخشش خود میتوانید در مسیر زندگی جدید حرکت کنید.

 

 

 

کمک گیری از روشی دیگر برای بخشش خود؛

علاوه بر این شش ابزار ذکر شده در بالا شما میتوانید از فایل های صوتی کمک بگیرید که به شما کمک میکند یک ناخوداگاه جدید را تا درون شما را از درد پشیمانی و خشم نجات دهد.

امروز یک روش ثابت شده جدید را یاد گرفیتم که کمک میکند هر نتیجه ای در زندگی ام را تغییر دهم.

 

دانلود فایل صوتی یادگیری عفو و بخشش خود

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  


  سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

  این مطلب را به اشتراک بگذارید  امتیاز شما به این مطلب

  train-your-brain.jpg
  

  جست و جو

  برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

  پیام های سیستم

  چگونه ذهنیت افراد ثروتمند را داشته کنیم ؟

  ذهنیت چیست و چگونه ذهنیت یک انسان موفق را داشته باشیم؟

  راه موفقیت پر پیچ و خم، شیب دار و پر از موانع است. با این حال، بسیاری از مردم موفق شده اند. برای رسیدن به رویاهای خود باید این سفر را برای رسیدن به مقصد خود طی کنند. دو چهره در میان این پیروزی‌ها ایستاده‌اند، داستان‌هایشان بازتاب یک عهد و روح تسلیم‌ناپذیر آنهاست: مایکل جردن و جی.کی. رولینگ. علیرغم متفاوت بود زمینه کاری آنها یک عنصر کلیدی مشترک دارند . و آن طرز فکر یا ذهنیت آنهاست.

  آپدیت مقاله : آیا می دانید چگونه مسیر ثروت نامحدود را در زندگی خود باز کنید؟

  رسیدن به آزادی مالی در ۸ مرحله

  حتمالاً شما هم مانند بقیه افراد آرزوی دستیابی به آزادی مالی را در سر می‌پرورانید – داشتن زندگی دلخهواه خود بدون نگرانی‌های مالی یا شغلی که باید به آن دست پنجه نرم کنید که باید حداقل از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر کار کنید. امروز روز خوش شانسی شماست زیرا در این مطلب نقشه راه رسیدن به این هدف را در هفت مرحله مجزا به اشتراک خواهیم گذاشت. بیایید شیرجه بزنیم و چگونگی سفر به سوی آزادی مالی را بررسی کنیم.

  هشت گام برای رسیدن استقلال مالی:

  مرحله ۱ – وابستگی مالی به شغل
  مرحله ۲ – پرداخت بدهی مالی
  مرحله ۳ – ثبات مالی
  مرحله ۴ – صلح مالی
  مرحله ۵ – امنیت مالی
  مرحله ۶ – استقلال مالی
  مرحله ۷ – آزادی مالی
  مرحله ۸ – فراوانی مالی

  ۱۰ زن برتر ثروتمند جهان در سال ۲۰۲۳

  در پایان، ۱۰ زن ثروتمند جهان در سال ۲۰۲۳ مهارت، فداکاری و پشتکار استثنایی در ساختن و حفظ ثروت خود از خود نشان داده اند. هر زن در این فهرست نمونه ای الهام بخش از آنچه می توان با سخت کوشی، عزم راسخ و حس تجاری مشتاق به دست آورد. علاوه بر این، بسیاری از این زنان از ثروت خود برای بهبود جهان از طریق بشردوستی استفاده کرده اند و با استفاده از ثروت خود برای ایجاد تغییرات مثبت در جهان اقدام کرده اند.

  آپدیت مقاله : چگونه ذهنیت افراد ثروتمند را داشته کنیم ؟

  سواد مالی سنگ بنای تولید ثروت است. مهم نیست که چقدر پول به دست می آورید، مهم نحوه مدیریت و رشد آن است که باید بدانید. تفاوت بین افراد ثروتمند و فقیر اغلب در عادات و طرز فکر آنها نهفته است. با درک و اتخاذ عادات میلیونرهای خودساخته، می توانید آینده مالی خود را متحول کنید. در ادامه این مطلب، ۱۱ عادتی را که ثروتمندان را از فقیر جدا می‌کند و اینکه چگونه سواد مالی می‌تواند شما را به سمت رفاه سوق دهد، بررسی می‌کنیم.

  بهترین راه های تبدیل شدن به یک معامله گر حرفه ای در باینری اپشن و ارزهای دیجیتال

  تبدیل شدن به یک معامله گر موفق در باینری آپشن نیاز به ترکیبی از دانش، مهارت و نظم دارد. با یادگیری اصول معامله، انتخاب یک کارگزار معتبر، توسعه استراتژی معاملاتی، تمرین با حساب دمو ، استفاده از ابزارهای مدیریت ریسک، داشتن دفتر معاملاتی، به‌روز ماندن از اخبار بازار، عضویت در انجمن‌ها معاملاتی و صبور ماندن و داشتن منظم، می توانید شانس موفقیت خود را در این زمینه هیجان انگیز و پویا افزایش دهید.

  اپدیت مقاله : تمرین هواپونوپونو در چهار مرحله ساده

  به طور خلاصه، این سه کتاب توسط Joe Vitale بینش ها و راهنمایی های منحصر به فردی را در مورد تمرین هوئوپونوپونو ارائه می دهند. اگر به دنبال فراوانی، سلامتی یا آرامش درونی هستید، این کتاب ها ابزارها و تکنیک های عملی را برای استفاده از هوئوپونوپونو برای متحول کردن زندگی شما ارائه می دهند. داستان‌ها و تجربیات شخصی ویتالی استفاده از این روش را قابل دسترس تر می‌سازد و راهنمایی‌های او مطمئناً الهام‌بخش خوانندگان در سفر هوئوپونوپونو خواهد بود.

  اپدیت مقاله : تمرین هواپونوپونو در چهار مرحله ساده

  هوئوپونوپونو به شما می آموزد که شما مسئول ۱۰۰٪ هر چیزی که می بینید، احساس می کنید و تجربه می کنید هستید و این تنها راه برای داشتن یک زندگی معجزه آسا است. هر چیزی که می بینیم و تجربه می کنیم چیزی نیست جز فرافکنی خاطرات فردی و جمعی ما. دکتر هولن معتقد است معجزه ای که در بیمارستان هاوایی رخ داد، جایی که تقریباً همه بیماران شفا یافتند، چیزی جز پاک کردن خاطرات درون خودش نبود که در بیمارستان انجام داد و نتیجه آن درمان تمامی بیماران روانی شد.

  پاک سازی با هوئوپونوپونو HO’OPONOPONO

  تمرین هواپونوپونو در چهار مرحله ساده

  یک روان‌درمانگر هاوایی وجود دارد که یک بخش کامل از بیماران مجنون و جنایتکار را بدون اینکه هیچ‌یک از آنها را ملاقات کند یا زمانی را با آنها بگذراند با روش هواپونوپونو در مان کرد.

  عجیب به نظر می رسد نه؟ اما واقعا این اتفاق افتاد! درمانگر دکتر Ihaleakala Hew Len بود و به جای روند معمول بررسی پرونده های هر بیمار و سپس ملاقات حضوری با آنها، دکتر هولن بر شفای آنها از طریق شفا دادن خود تمرکز کرد.

  راهنمای مدیریت زمان

  مدیریت زمان فرآیند برنامه ریزی و کنترل میزان زمان برای صرف فعالیت های خاص است. مدیریت زمان به فرد این امکان را می دهد که در مدت زمان کوتاه تری کارهای بیشتری انجام دهد، مدیریت زمان استرس را کاهش می دهد و در نهایت منجر به موفقیت فرد در بیزینس می شود.

  چگونه مغز خود را برای موفقیت آموزش دهید: ۷ تکنیک تمرین ذهن

  آیا می خواهید مغز خود را برای موفقیت آموزش دهید؟ ایده خوبی است. روش های تربیت ذهن برای موفقیت

  افکار شما تعیین می کنند که چه کاری انجام می دهید و چگونه به موقعیت های زندگی واکنش نشان می دهید. در نتیجه، نحوه تفکر شما تأثیر زیادی بر سطح موفقیت و شادی شما دارد و خوشبختانه این امکان وجود دارد که تقریباً به هر شکلی که دوست دارید، ذهن خود را تربیت کنید.

  با این حال، تغییر طرز فکر کاری ساده نیست در واقع، عادت‌های بد که سالیان سال در ذهن شما شکل گرفته اند و باورهای ناخودآگاه قدیمی می‌تواند این مسیر را بسیار چالش برانگیز کند. بنابراین، چگونه می توانید شروع کنید؟

  تغییر باورهای محدود کننده چه مدت طول می کشد؟

  این اغلب سؤالی است که افراد در حال تغییر باورهای محدود کننده مانند، ترس ها، واکنش های عاطفی یا رفتارهای خرابکارانه میپرسند. اما همیشه این سوال مطرح می شود که “چقدر طول می کشد؟”

  پاسخ دادن به آن دشوار است زیرا به عوامل زیادی بستگی دارد. گاهی موضوع ساده است، مثل حسادت. اما در مواقع دیگر فرد در تلاش است تا الگوی قربانی شدن و قضاوت طولانی مدت خود را که مملو از احساسات رنجش و خشم است تغییر دهد. اگر این باور پشت حسادت باشد، آنگاه کمی بیشتر طول می‌کشد زیرا ساختار باورها در طول سال‌های بیشتر ایجاد شده و بزرگ‌تر است.

  ارزش های شخصی شما چه هستند؟

  بیاموزید که چگونه ارزشهای خود را در زندگی تعریف کنید

  به وفادارترین شخصی که می شناسید فکر کنید. خلاق ترین سخاوتمندترین ، فردگرایانه یا دلسوزترین فرد. همه ما افرادی در زندگی خود داریم که شخصیت منحصر به فرد خود را دارند. دلیل آن این است که این افراد به دلیل ارزشهای قوی خود در برابر ما اینگونه هستند.

  ارزش چیست؟ آنها از کجا آمده اند؟ آنها چگونه بر زندگی ما تأثیر می گذارند؟ اینها سؤالات اساسی برای هر انسانی است که می خواهد زندگی معنادار و تحقق بخش داشته باشد

  معنای هنری سابلیمینال – راهنمای شهودی

  هنر سابلیمینال چیست؟

  معنای هنر سابلیمینال به هر هنری اشاره می‌کند که در آن هنرمند می‌خواهد پیامی را از طریق خلق اثر هنری منتقل کند. هنر سابلیمینال احساس یا پیام هایی را منتقل می کند که معمولاً در اشیاء بصری یا تصاویری که معنا و عمق فکر می دهند پنهان یا جاسازی شده اند.

  اپدیت مقاله چگونه ذهنیت افراد ثروتمند را داشته کنیم ؟

  ثروتمند شدن و قرار گرفتن در لیست فهرست ثروتمندان آرزوی اکثر مردم است. از این گذشته پول بیشتر به شما این امکان را می دهد که نه تنها امنیت مالی بیشتری داشته باشید، بلکه گزینه های بیشتری برای تجربیات بهتر داشته باشید و البته، شما این توانایی را خواهید داشت که برای چیزهایی که می خواهید پول بیشتری خرج کنید.

  با این حال، مشکل ایده «ثروتمند شدن» این است که زمان و تلاش زیادی را می طلبد. طرح‌های سریع ثروتمند شدن تقریباً همیشه راهی برای شکار کسانی است که از نظر مالی در مشکل هستند. مگر اینکه در خانواده ای ثروتمند به دنیا بیایید و ارث زیادی به شما داده شود، با این حال احتمالاً باید با ترکیبی از سخت کوشی و تلاش مستمر ثروتمند شوید.

  در واقعیت، بدون شک هیچ رازی برای ثروتمند شدن وجود ندارد. رویکردهای آزمایش شده به طور کلی بهترین گزینه برای شما هستند و کارشناسان آن را تأیید کردند. در ادامه آنها برخی از بهترین راه‌های ثروتمند شدن (نسبتا) سریع را بیان کردند.

  ورود به حساب کاربری

  ایجاد حساب کاربری جدید