سرنوشت و تقدیر

سرنوشت و تقدیر
چکیده این مطلب : انتشار : ۶ , اردیبهشت , ۱۳۹۵ ۲ نظر ۲۸۷۶ بازدید زمان مطالعه ۷ دقیقه پادکست به زودی

تقدیر شامل جنبه های از زندگی است که ازادانه انتخاب نمیشود. ما پدر و مادرمان ،ژنمان ، کشوری که در ان به دنیا امده ایم و فرهنگی که در ان زندگی میکنیم را انتخاب نکرده ایم.

 

سرنوشت و تقدیر چیست ؟ هر کدام چه معنی میدهند؟

 

آیا تا به حال از خود پرسیده ایم معنای زندگی چست؟ آیا پرسیده ایم معنای سرنوشت و تقدیر چیست؟

اگر این چنین است شما تنها نیستید .اما این سوال درست نیست ما زمانی سوال میکنیم که به دنبال پاسخی برای زندگیمان باشیم.

ما فرض میکنیم پاسخ های عمومی برای همه وجود دارد که یک درک شفافی از زندگی به ما میدهد اما هر زندگی متفاوت و پیچیده است و هر کدام از ما دارای یک سرنوشت مختلف هستیم و این نمیتواند تنها پاسخ زندگی همه ما باشد.

 

سوال ما باید در مورد خودمان باشد به این گونه که “معنای زندگی من چیست؟”

در جمله بندی بالا ما روی چیزی بسیار مهم تاکید میکنیم چیزی که اشکار است اما متاسفانه اغلب نادیده گرفته میشود.

اون منحصر به فرد بودن ما است.منحصرد به فرد بودن کلید فهم سرنوشت و تقدر ما است و هر کدام از ما این سرنوشت را با خودمان حمل میکنیم.

 

سرنوشت و تقدیر
سرنوشت خود را تغییر دهید

سرنوشت و تقدیر یک معنی نمیدهند ایا میدانستید انها متفاوتند؟

تقدیر شامل جنبه های از زندگی است که ازادانه انتخاب نمیشود. ما پدر و مادرمان ،ژنمان ، کشوری که در ان به دنیا امده ایم و فرهنگی که در ان زندگی میکنیم را انتخاب نکرده ایم.

اما سرنوشت چیزی بیش از این است و بستگی به دیدگاه شما دارد که چه سوال هایی را از خود بپرسیم به قول شاعر میفرمایید( بیرون ز تو نیست انچه در عالم است از خود بطلب هر انچه خواهی که تویی).

 

سرنوشت هر یک از ما در راه های مختلف نهفته است در بسیاری از موارد سرنوشت نادیده و تکذیب میشود که این مایه تاسف است برای هیچ کدام از اینها استراتژی خاصی کار نمیکند و این تنها راه است که سرنوشتمان را بپذیریم و روی ان کار کنیم ان موقع است که سرنوشت خود را نشان میدهد.

این اعتراف به سرنوشت و درس گرفتن از ان به ما اجازه میدهد تا خودمان را درک کنیم و سرنوشتمان را تحقق بخشیم و یک زندگی فوق العاده بسازیم.

 

 

 

تاثیر تقدیر بر زندگی ما؛

تقدیر مخفی است و به طور مداوم در سرنوشت ما اتفاق می افتد و انتخاب های زندگی ما با افکار و باورهای ما شکل میگیردو این انتخاب ها سرنوشت ما را بیدار میکند.

اگر ما خوب انتخاب کنیم دنبال کردن عشق وکنجکاوی درونی ما ،اعتمادبه حس درونی به انچه درست است و اقدام بدون ترس ،سرنوشت ما را ایجاد میکند که اغلب در طول این راه غیر قابل تصور میشود.

سحر و جادو در زندگی بسیار بیشتر از ان چیزی است که ما بفهمیم اما تقدیر و سرنوشت زمانی با ما کار میکنند که به انها اعتماد کنیم.

ما اصلا نباید برای انچه قرار است برایمان اتفاق بیفتد نگران شویم حتی اگر شرایط فعلی ما به ظاهر بد باشد این در مورد سرنوشت و تقدیر هم صدق میکند.

نیازی نیست با انها مبارزه کنید بلکه ما باید به خودمان اعتماد کنیم و خوب انتخاب کنیم و انچه احساس میکنیم درست است به ان عمل کنیم و اجازه دهیم زندگی اشکار شود.

 

 

 

سرنوشت؛

سرنوشت با ما کار میکند و ما را به فرصت ها و هماهنگی با انچه هستیم میرساند اما تقدیر ،افکار و باورهایی که با خود حمل میکنیم باورهایی که اگاهانه یا نا اگاهانه در درون ما هستند که انتخاب های ما را میسازد.

درست است که ما نمیتوانیم تقدیرمان را تغییر دهیم اما میتوانیم افکار و باورهایمان را برای تغییر سرنوشت تغییر دهیم.

هیچ کس یک سرنوشت ،عشق، اشتیاق و یک راه برای انتخاب ندارد بلکه هزاران انتخاب و گزینه دارد زندگی بسیار سخاوتمند و فراوان است و اجازه میدهد این اتفاق برای شما رخ هد و خیلی مهم است که این را بدانید.

 

 

 

اعماد کردن به جهان؛

برای یک روز نگاهی به فشار های روی زندگی خود بیندازید و برای یک لحظه اجازه دهید تقدیر و سرنوشت با هم کار کنند و به جهان اعتماد کنید،به خودتان اعتماد کنید.

زمانی که سرنوشت و تقدیر با هم هماهنگ هستند ما مطمعا هستیم که زندگیمان به کمال رسیده است.

این زمانی اتفاق خواهد افتاد که افکار شما باورهای شما هماهنگ با سرنوشتی که انتخاب کرده اید باشد.سرنوشت خودت را بساز تقدیر ثابت است.

 

 

۶ راز قدرتمند برای داشتن یک ذهن ثروتمند

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  


  سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

  این مطلب را به اشتراک بگذارید  امتیاز شما به این مطلب

  train-your-brain.jpg
  

  جست و جو

  برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

  پیام های سیستم

  چطور به جمع میلیونرها بپیوندید ؟ این سوالی است که خیلی از افراد از خود می پرسند؟

  جورج کامل، یکی از مجریان برنامه «نمایش رمزی»، یک ویدیوی درباره افزایش تعداد میلیونرها منتشر کرده است. به گفته کامل، این جهش بواسطه جهش بزرگ در بازار سهام در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال ۲۰۲۲ است که در آن مارکت S&P 500 بزرگترین افت سالانه خود را که از سال ۲۰۰۸ ثبت کرده بود ، تقویت شده است.

  ۸+۸+۸ قانون موفقیت

  همیشه گفتن راحتر از انجام دادن است. کار، خانواده، سلامتی و اهداف شخصی ما با هم رقابت می کنند. یافتن هماهنگی بین این اولویت ها یک چالش همیشگی است.

  به همین دلیل است که قانون ساده و در عین حال موثر ۸+۸+۸ زندگی هزاران نفر را متحول کرده است. اختصاص ۸ ساعت به کار، وقت شخصی و استراحت باعث می شود تا انگیزه و موفقیت پایدارتر قابل دستیابی باشد. اجرای این قانون مستلزم تغییر در طرز فکر، تاکتیک های عملی برای هر حوزه زندگی و سازگاری با سبک زندگی شما است. بازدهی در سلامت روان، بهره وری، و تحقق بلندمدت آن را تبدیل به یک تغییر بازی ارزش کاوش می کند. در ادامه بخوانید تا بدانید چگونه قانون ۸+۸+۸ می‌تواند باعث بهبود پایدار زندگی شما شود.

  ۷ راه برای غلبه بر ترس از شکست

  راه برای غلبه بر ترس از شکست

  وقتی روی پروژه ای تلاش می کنید، و به افراد زیادی در مورد آن صحبت میکنید و شب ها بی خوابی می کشید و در تلاش هستید مسیر موفقیت را سپری کنید، شکست می تواند کوبنده باشد. اما اگر دائماً از نتیجه منفی می ترسید، نمی توانید به هدف خود برسید.

  ممکن است شغل رویایی خود را از لیست اهداف خود خط بزنید چون با وجود شکست، تلاش بی معنی خواهد بود. ممکن است به یک رابطه امیدوارکننده پایان دهید زیرا اگر رابطه به خوبی پیش نرود از درد پس از جدایی می ترسید. در هر دوی این موارد، با ایجاد یک نتیجه بد می تواند شما را از دنبال کردن اهدافتان باز دارد.

  چه در محل کار باشد چه در زندگی، طبیعی است که نگران این باشیم که آیا همه چیز درست می شود یا خیر. اما در واقع، طبق نظرسنجی که روی بیش از ۱۰۰۰ نفر انجام شد، مردم بیشتر از اینکه از عنکبوت ها، تنها ماندن در خانه و حتی ارواح می ترسند از شکست خوردن می ترسند.

  اما اگر به ترس اجازه دهید به شما غلبه کند می تواند شما را ناتوان کند. مهم است که مراقب ترس‌های خود باشید تا تأثیر منفی بر زندگی شما نداشته باشند.

  در ادامه روش هایی وجود دارد که به شما کمک میکند بر ترس از شکست غلبه کنید.

  بهترین عبارت های تاکیدی برگفته از کتاب ۴ اثر از فلورانس اسکاول شین

  فلورانس اسکاول شین (انگلیسی: Florence Scovel Shinn؛ ۲۴ سپتامبر ۱۸۷۱–۱۷ اکتبر ۱۹۴۰) هنرمند اهل ایالات متحده آمریکا بود که در سال‌های میانی عمر خود تبدیل به یک معلم مذهبی تفکر نوین و نویسندهٔ متافیزیک شد. در محیط‌های تفکر نوین، شین به خاطر کتاب اولیه‌اش «بازی زندگی و چگونگی بازی کردن آن» (۱۹۲۵) شناخته می‌شود.

  فلورانس اسکاول شین فلسفه خود را به این صورت بیان می‌کند:نیروهای نامرئی همواره برای انسان کار می‌کنند که همیشه خودش رشته‌ها را می‌کشد، اگرچه انسان از این موضوع آگاه نیست. اما به دلیل قدرت ارتعاش کلمات، هر چه انسان بیان می‌کند، شروع به جذب آن می‌کند.— بازی زندگی، فلورنس اسکوول شین

  اپدیت مقاله: چگونه ذهنیت افراد ثروتمند را داشته کنیم ؟

  افراد ثروتمندان از نظر عادت با بقیه افراد جامعه چه تفاوت هایی دارند؟ پس از مطالعه ۲۳۳ فرد ثروتمند و ۱۲۸ فرد فقیر به مدت پنج سال، توماس کورلی، حسابدار و برنامه ریز مالی، عادات موفقیت روزانه افراد ثروتمند را در کتاب خود به نام عادات ثروتمندان: عادت های روزانه افراد ثروتمند و موفق کشف کرد. از ۲۳۳ میلیونر، ۱۷۷ نفر خودساخته بودند و ۵۶ نفر از آنها پول خود را به ارث برده بودند.

  برنده شدن در قرعه کشی

  تأکیدات آلبوم ذهن خوداگاه و ناخودآگاه شما را با هم هماهنگ میکند و توانایی تجسم شما را برای برنده شدن افزایش میدهد .با این آلبوم ذهن شما کاملا با هدف برنده شدن هماهنگ خواهد شد و عمیقا برای پیروز شدن در قرعه کشی اعتقاد پیدا خواهید کرد.

  انتشار مقاله: چگونه در شرایط سخت به خدا اعتماد کنیم؟

  اعتماد به معنای باور قابل اطمینان به، حقیقت، توانایی یا قدرتی بالاتر از قدرت خودمان است. بنابراین، وقتی صحبت از اعتماد به خدا می شود، به معنای ایمان به قابل اطمینان به، کلام او، توانایی و قدرت او است. کتاب مقدس می گوید که خدا نمی تواند دروغ بگوید. او همیشه به وعده هایش عمل می کند و اینکه او شما را دوست دارد و خیری برای شما در نظر گرفته است. توکل به او به این معناست که آنچه را که او در مورد خودش، درباره جهان و درباره شما می گوید، درست است.

  آپدیت مقاله: چطور قانون مقاومت را شکست دهیم؟

  آیا وقتی سعی می کنید خواسته های خود را آشکار کنید و هیچ اتفاقی نمی افتد احساس ناامیدی می کنید؟

  به نظر می رسد که یک نیروی نامرئی و بیرونی وجود دارد که به ما فشار می آورد و خواسته های ما را از ما دور میکند، اما در واقع مقاومت از درون می آید.

  برای از بین بردن مقاومت ها، باید به درون نگاه کنید تا بفهمید چرا مانع رسیدن به خواسته های خود می شوید. شما باید با تغییر باورهای قدیمی مخرب و رها کردن وابستگی به نتیجه، قدرت خود را پس بگیرید. سپس با انجام اقدامات الهام‌آمیز و یافتن شواهد از قبلاً نشان داده شده اقدام کنید.

  انتشار محصول : مراقبه نور

  آیا در زندگی خود مشکلات جسمی دارید و احتمال می دهید به دلیل انسداد انرژی باشد؟

  آیا بدون اینکه بفهمید چرا به سمت احساسات و واکنش های منفی گرایش دارید ؟

  آیا می خواهید از نظر جسمی و عاطفی سالم و متعادل باشید، و روابط عالی با دوستان خود ایجاد کنید؟

  اگر اینطور است از این مراقبه قدرتمند برای بازگرداندن تعادل به بدن، ذهن و روح خود استفاده کنید – هر ۷ مرکز چاکراها را باز ، درمان و متعادل کنید و به یک رابطه هماهنگ با خود و جهان برسید.

  انتشار مقاله : چطور خواسته خود را متجلی کنیم؟ باید و نبایدها

  جلی خواسته ها چیست؟

  تجلی، به معنی تجربه چیزی است که می خواهید احساس کنید – و سپس زندگی و باور به آن تجربه به طوری که بتوانید آن را به صورت فیزیکی خلق کنید.

  می‌توانید برای جذب هر چیزی که می‌خواهید را تجلی کنید، خواه یک تجارت موفق، سلامتی بهتر، یک رابطه یا حتی یک شی مادی.

  گاهی اوقات ما چیزهایی فراتر از رویاهایمان آشکار می کنیم. بنابراین هنگام تجلی، مهم است که برای احتمالاتی که ممکن است رخ دهد اماده باشید. زیرا وقتی با انرژی محبت آمیز کیهان هماهنگ می شوید، هیچ محدودیتی برای آنچه می توانید جذب کنید وجود ندارد.

  آپدیت مقاله : هفت بعد ذهن

  بعد اول درون چیزهایی است که نمی توانید ببینید یا لمس کنید. داخل یک تکه میوه بعد اول است. بیرون یا سطح میوه بعد دوم است. درون بدن فیزیکی، زمین، یک درخت و یک سنگ – اینها همه در بعد اول قرار دارند. برای بیرون آوردن بعد اول، به سادگی میوه را باز کنید. بخشی که قبلاً دیده نشده بود و دست نخورده بود اما اکنون قابل مشاهده و محسوس است که به بعد دوم آورده شده است.

  هفت بعد ذهن

  هفت بعد ذهن- نقشه هستی و آگاهی

  ساتگورو سیوایا سابرامونیاسوامی(سیوایا سابرامونیاسوامی یک رهبر مذهبی هندو آمریکایی بود که توسط پیروانش به گورودوا معروف بود. سوبرامونیاسوامی در اوکلند کالیفرنیا به دنیا آمد و در جوانی هندوئیسم را پذیرفت)، آگاهی را به هفت دسته تقسیم می کند که از درشت تا بسیار ظریف شامل می شود. دو مورد اول وجود فیزیکی را توصیف می کنند – درون و بیرون اشیا. بعد سوم سطح هوشیاری طبیعی بشر است که شامل افکار و احساسات درباره زندگی خود و دیگران است. بعد چهارم تا هفتم را می توان به عنوان قلمروهای درونی، عرفانی یا بالاتر آگاهی توصیف کرد. آنها در همه چیز هستند اما برای دسترسی مداوم به آموزش و تمرین نیاز دارند. این مقاله منحصر به فرد در ارائه راهنمایی در تلاش های ما برای دسترسی به حالات درونی آگاهی مفید است.

  آیا واقعاً فقط از ۱۰ درصد مغز خود استفاده می کنیم؟

  در نهایت، تصور اینکه انسان تنها از ۱۰ درصد از مغز استفاده میکند نه تنها نادرست، بلکه نامربوط است.ذهن فوق‌العاده انعطاف پذیر است و می‌تواند زمانی که منطقه‌ای از بین می‌رود یا آسیب می‌بیند، دوباره مسیرهای عصبی جدید ایجاد کند. حتی اگر بخشی از مغز آسیب دیده یا برداشته شود، ذهن می تواند راهی برای کار با حداکثر ظرفیت خود پیدا کند.

  آپدیت مقاله : چطور به خواسته هایمان برسیم؟

  وقتی میخواهید به این سوال پاسخ ‌دهید واقع‌بین باشید: از خودتان بپرسید در زندگیم “من الان کجا هستم؟” پاسخ صادقانه به این سوال روی کسب و کار و کل زندگی شما تاثیر دارد.

  در کتاب از خوب به عالی، جیم کالینز داستان جیم استاکدیل، افسر ارتش آمریکا را روایت می کند که در طول جنگ ویتنام به مدت هشت سال اسیر بود و مرتباً شکنجه می شد. از استاکدیل پرسیده می شود کدام سربازها موفق به زنده ماندن شدند. استاکدیل پاسخ می دهد: پاسخ ساده است: خوشبین ها.

  ورود به حساب کاربری

  ایجاد حساب کاربری جدید