خلق اتفاقات به صورت ناخوداگاه-زیگموند فروید

خلق اتفاقات به صورت ناخوداگاه-زیگموند فروید
چکیده این مطلب : انتشار : ۲ , مهر , ۱۳۹۹ ۰ نظر ۳۰۵ بازدید

یکی از جالب ترین نکات این مبحث خاص این است که این ادعاها باعث از بین رفتن این ایده شد که عقل (فرایندهای آگاهانه) تنها چیزی است که انسان را سوق می دهد. حقیقت این است که در طرز فکر ، احساس و عملکرد ما جنبه های تأثیرگذاری وجود دارد که از ذهن خوداگاه ما نشات نمی گیرد.

 

زیگموند فروید ، پدر علم روانکاوی ، متوجه پدیده هایی شد که دیگر دانشمندان زمان او به آنها توجه نکرده بودند، یکی از آنها خلق اتفاقات به صورت ناخوداگاه در زندگی روزمره بود، وی برای توصیف مشاهدات خود کتاب آسیب شناسی روانی مشاهده های زندگی روزمره ، را نوشت.

 

زیگموند فروید در این کتاب پدیده ها و گفتارهای کوچک روزمره را شناسایی می کند که ما آنها را “غیر منطقی” می نامیم. اصطلاحاً اینها گفتارهایی هستند که منطقی ندارند، در اینجاست که برخی رفتارها مانند لغزش زبان (خطای گفتاری ، که معمولاً به آن لغزش زبان گفته می شود) ، لغزشهای فرویدی و انگیزه های فراموش شده وجود دارد.

 

یکی از جالب ترین نکات این مبحث خاص این است که این ادعاها باعث از بین رفتن این ایده شد که عقل (فرایندهای آگاهانه) تنها چیزی است که انسان را سوق می دهد. حقیقت این است که در طرز فکر ، احساس و عملکرد ما جنبه های تأثیرگذاری وجود دارد که از ذهن خوداگاه ما نشات نمی گیرد.

 

توجه به این نکته مهم است که فروید خاطرنشان کرد که آن عناصری که از هوشیاری ما عبور نمی کنند ، عناصری است که ما به صورت غیرارادی بیان می کنیم. علاوه بر این ، او ثابت کرد که محتوای گفته شده ای که ما معمولاً نادیده می گیریم باعث بدتر شدن شرایط روحی روانی ما می شود که می تواند منجر به بیماری می شود.(افرادی که گذشته تلخی داشته اند و احساسات این گدشته تلخ درون انها دفن شده است و انطور که باید از لحاظ ذهنی رفع نشده اند)

زیگموند فروید
زیگموند فروید

 

خطای گفتاری به صورت ناخوداگاه یکی از رایج ترین ظهور ناخودآگاه در زندگی روزمره است.

 

این زمانی است که ما می خواهیم چیزی را بگوییم و در آخر چیز دیگری را می گوییم و تقریباً همیشه باعث خنده مردم می شود. با این حال ، چشم بالینی فروید مشاهده کرد که چگونه این غلطها فراتر از اشتباهات بی معنی است. خطاهای گفتاری فرویدی راهی است که از طریق آن محتوای ناخودآگاه و خواسته ها به سطح خوداگاه می آیند.

 

به طور خلاصه ها ممکن است به صورت کلامی یا کتبی منتشر شوند. این اتفاقی است که می تواند در هر لحظه برای هر کسی بیفتد در حقیقت ، چندین وقایع شناخته شده وجود دارد. یک خطای گفتاری می تواند احساس گناه فرد را به سطح خوداگاه بیاورد. آنها راهی برای جبران اعتراف هستند، این یکی از شناخته شده ترین ظهور ناخودآگاه در زندگی روزمره است.

 

 

 

انگیزه های فراموش شده: نمونه بارز دیگری از ظهور ناخودآگاه در زندگی روزمره است

 

محتوایی که در حافظه خود داریم همیشه در دسترس نیستند . همه ما حداقل یک بار این مورد را احساس کرده ایم که دقیقا وقتی بدنبال خاطره خاصی می گشتیم دسترسی به آن خاطره غیر ممکن می شود و هر چه بیشتر فکر میکنیم آن را به یاد بیاوریم نمی توانیم مانند از یاد بردن یک اسم که همیشه آن را می دانستیم. آنچه عجیب است این است که ما چیزی را فراموش می کنیم که باید به خاطر داشته باشیم یا مربوط به کارهایی است که مرتباً انجام می دهیم.

 

به عنوان مثال ، انجام کاری را فراموش می کنیم که کسی بارها به ما یادآوری کرده است انجام دهیم یا وقتی نام یک همکارمان را فراموش می کنیم که هر روز با او صحبت می کنیم، مثال های متداول دیگر در این مورد این است که پس از ساعت ها مطالعه اطلاعات ، ذهن ما هنگام به یاد آوری اطلاعات خالی می شود.

 

همه این مثالها ، تحت الگوی روانکاوی ، ظهور ناخودآگاه هستند، آنچه اتفاق می افتد این است که عواملی وجود دارد که باعث می شود اطلاعات خاصی را رد کنیم ، زیرا با خواسته ها ، ترس ها یا هر محتوای دیگری که ما پردازش نکرده ایم مرتبط است.

Sigmund Freud

“احساسات بیان نشده هرگز نخواهد مرد. آنها زنده به گور می شوند و بعداً با روش های زشت تر ظاهر می شوند. “

– زیگموند فروید –

 

لغزشهای فرویدی

لغزشهای فرویدی هیچ ارتباطی با زبان گفتاری فرد ندارند ، بلکه با عمل ارتباط دارند این اتفاق در شرایطی می افتد که ما قصد انجام کاری را داریم اما در نهایت بدون اینکه بدانیم چرا مخالف آن را انجام می دهیم. ناخودآگاه ذهن خوداگاه ما را کنترل میکند زیرا خواسته های پنهان ما قویتر از چیزی هستند که ما فکر میکنیم.

در اینجا مثالی از لغزش فرویدی است، ما با وسایل حمل و نقل عمومی به یک قرار ملاقات دندانپزشکی که زیاد از آن خوشمان نمی آید می رویم، مطمئن هستیم که مسیر را به درستی در نظر گرفته ایم با این حال ، در نهایت بسیار دور از مقصد هستیم زیرا سوار اتوبوس یا مترو اشتباهی شده ایم، این فرضیه این است که رد قرار ملاقات با دندانپزشک تمایل ناخودآگاه برای عدم مراجعه را تحمیل می کند.

 

همه این اتفاقاتی که ناخودآگاه در زندگی روزمره رخ می دهد ممکن است آنچه را که در اعماق ذهن خود حمل می کنیم آشکار کند، آنها اشتباهی نیستند آنها به راحتی همه چیزهای درون ما را که مشتاق بیرون آمدن از این طریق هستند ، به سطح خوداگاه می آورند.


چگونه از ذهن ناخوداگاه برای بدست اوردن موفقیت استفاده کنیم؟

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید
سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلبجست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

آپدیت مقاله : هدف گذاری و تصمیم گیری

بسیاری از افراد احساس می کنند که در دنیا معلق هستند. آنها سخت کار می کنند ، اما به هیچ یک اهداف خود نمی رسند.

 

یک دلیل اساسی که آنها چنین احساسی دارند این است که آنها وقت کافی را صرف فکر کردن در مورد آنچه از زندگی می خواهند نمی کنند و اهداف مشخصی برای خود تعیین نکرده اند. از این گذشته ، آیا قبل از اینکه به سفر بروید مقصد خود را تعیین نمی کنید؟ قطعا بله!

اما چطور….

فیلم انگیزشی بند باز

فیلم بندباز ۲۰۱۵ ، این فیلم ماجرای واقعی راه رفتن فیلیپ پِتی بر روی طناب متصل بین برج های «مرکز تجارت جهانی» در سال ۱۹۷۴ را به تصویر می کشد. رویایی که وی در کودکی در سر می پروراند و در بزرگسالی به حقیقت پیوست و اکنون او می خواهد یک اجرای بی نظیر را انجام دهد. اما…

آپدیت مقاله : تکنیک های تجسم و موفقیت

تخیل توانایی شکل دهی به تصاویر ذهنی یا ایده ها در ذهن است. همه توانایی تصور را دارند ، اما تخیل وقتی قدرتمند می شود که آن تخیل را خلق کنید. هر چیز مادی که توسط انسان خلق شده است ابتدا تصور شده است. آفرینش قبل از اینکه به جسم تبدیل شوید در ذهن شکل میگیرد.

آپدیت مقاله : چطور به خواسته هایمان برسیم؟

همه یک رویای بزرگ دارند اما چطور میتوان آن را در زندگی خود داشته باشیم؟

خوب ، وقت آن است که در این مورد فکری کنیم. داشتن رویاهای بزرگ به طرز باورنکردنی می توانند الهام بخش ما باشند ، اما تا زمانی که اقدام نکنید آنها چیزی بیشتر از یک رویاها هستند. در این مطلب ۱۰ روش برای تبدیل رویای شما به واقعیت و جذب خواسته ها را نشان می دهیم.

آپدیت مقاله : چگونه باورهایمان را تغییر دهیم؟راه کار دقیق

شناسایی باورهای مخرب با احساسات!!

اجازه دهید با بررسی سیستم احساسات ، راهی برای مقابله با احساسات منفی و شناختن باورهای مخرب پیدا کنیم.

آیا همه سیستم های هشدار دهنده ماشین یا تلفن همراه شما که خطراتی مانند کمبود برق باتری یا کاهش سوخت را به شما هشدار می دهند می شناسید؟

البته که هیچ کس دوست ندارد این سیگنال ها برای همیشه خاموش باشند زیرا برای ایمنی و محافظت از جان ما طراحی شده اند تا وقتی چیزی اشکال پیدا میکند به ما هشدار دهند.

آپدیت مقاله : چرا جریان پول در زندگی شما مسدود شده است؟

گر در حال تلاش هستید اما هنوز به نتیجه مالی مناسبی نرسیده اید ، ممکن است سدهای ذهنی در مورد پول داشته باشید که مانع موفقیت شما و جذب می شوند. برخلاف باور عموم همه این سدها مستقیماً به پول مربوط نیستند ، بلکه به درک شما از خود و توانایی هایتان مربوط می شوند.

ناامید کننده است که همه تلاش خود را بکنید اما هرگز به خواسته های خود نرسید و بدتر اینکه حتی به آنها نزدیک هم نشده اید و این در حالی است که افراد ثروتمند و مشهوری را می بینید که خود را به آهن ربای موفقیت تبدیل کردند یا حتی دوستان نه چندان باهوش شما از دوران مدرسه که ثروت زیادی را به راحتی جذب کرده اند.

آنها به طور مشخص در حال انجام کاری هستند ، اما چه کاری؟

آپدیت مقاله : چطور رویای شفاف ببینیم ؟

آیا می خواهید رویای شفاف (lucid-dream) ببینید؟

در اینترنت انواع مشاوره ها در مورد این وجود دارد که چطور رویای شفاف ببینیم  اما کدام یک اثر بخش هستند؟

سوالات مربوط به پدیده رویای شفاف – یعنی تجربه هوشیاری در رویا – هزاران سال است که مطرح می شود. ارسطو در سال ۳۵۰ پیش از میلاد در مورد رویاهای شفاف نوشت و بودایی ها قرن ها “یوگای رویا” را تمرین می کردند.

آپدیت مقاله : تاثیر شگفت انگیز پیام های پنهان – سابلیمینال مسیج

پیام های سابلیمینال – همه ما در مورد آن شنیده ایم. اما واقعا کار می کند ؟

تحقیقات جدید آزمایشگاه Valentin Dragoi در دانشگاه تگزاس در هوستون نشان داد که تصاویر سابلیمینال می توانند فعالیت و رفتار مغز ما را تغییر دهند.

آپدیت مقاله : تغییر باورهای ناخوداگاه – همه چیز دارای فرکانس است!

هر ماده ای که در اطراف خود به صورت جسمی (مادی) می بینیم در فرکانس خاصی ارتعاش می کند.

 

کاناپه خانه شما ، لیوان قهوه ، بطری آب … هر کدام فرکانس ارتعاش خاص خود را دارند. حتی چیزهای غیر فیزیکی مانند برق ، سیگنال های Wi-Fi ، سیگنال های رادیویی – همه آنها فرکانس های خاص خود را دارند.

 

نه فقط این اشیا بلکه چیزهای مانند افکار ، عواطف و باورها نیز فرکانس خاص خود را دارند.

آپدیت مقاله : یادگیری در خواب

قبل از خواب یک هدفون روی گوش های خود بگذارید و در خواب زبان ایتالیایی یاد بگیرید. هنگام پختن و پز ، هنگام کارهای روزمره هر زبانی که دوست دارید را یاد بگیرید. یک برنامه تلویزیونی با زبان مورد نظر را بدون زیرنویس پخش کنید و اجازه دهید زبان را محاورهای و به صورت طبیعی بشنوید.

آپدیت مقاله : چگونه باورهایمان را تغییر دهیم؟راه کار دقیق

اجازه دهید بحث را با یک مثال شروع کنیم: شاید افرادی را دیده باشید که می گویند “من هرگز در ریاضی خوب نیستم” یا “من نمی توانم ریاضی یاد بگیرم” “من از حساب و کتاب متنفرم.”

خوب حقیقت این است گفتگوهای درونی که در مورد خودمان داریم ذهن ما را برای همان گفته ها برنامه ریزی می کند.

این افراد حقیقت را بیان نمیکنند بلکه باورهای برنامه ریزی شده خود را فاش می کنند.

کار یک مربی ریاضی در مورد این افراد کمتر از کار مربیگری نسبت زیرا ابتدا باید به تغییر باورهای آنها در مورد خودشان اقدام کند.

 

یکی از تکنیک هایی که یک مربی باید انجام دهد این است که…

آپدیت مقاله : چطور رویای شفاف ببینیم ؟

ارتباط با دنیای بیرون از طریق رویای شفاف

ارتباط با دنیای بیرون از طریق رویای شفاف و دریافت پاسخ سوالات

به وضوح مشخص است که رویاها مهم هستند، همه انسان ها مانند حیوانات از گربه ها تا فیل ها رویا می بینند. دانشمندان علوم اعصاب معتقدند که رویاها در پردازش خاطرات نقش دارند، با این حال مطالعه در مورد رویای شفاف محدود می شود زیرا افراد رویابین شفاف در هنگام خواب نمی توانند با کسی صحبت کنند.بنابراین محققان باید به خاطرات غیر قابل اعتماد افرادی که از خواب بیدار می شوند اعتماد کنند. با این حال ، اکنون تیمی از دانشمندان به سرپرستی کن پالر ، عصب شناس در دانشگاه نورث وسترن ، فکر می کنند که ممکن است راهی برای حل این مشکل پیدا کرده باشند.

خلق اهداف با قدرت نیت از طریق مطالعات علمی ثابت شده است!

نیت ها قدرتمند هستند.

خلق خواسته ها با استفاده از قانون جذب از طریق قدرت نیت یک باور “عصر جدید” نیست. طی چند دهه اخیر آزمایشات علمی برای اثبات این موضوع انجام شده است. در این مقاله ، یکی از آزمایشاتی را که اکثر مردم در مورد آن چیزی نشنیده اند را بررسی میکنیم، ابتدا به این دلیل که رسانه های اصلی چنین یافته های را گزارش نمی دهند و دوم به این دلیل است که بیشتر مردم بیش از حد درگیر زندگی روزمره هستند و دیگر به کشفیات تغییر دهنده زندگی اهمیت نمی دهند.

اپدیت مقاله : چطور به خواسته هایمان برسیم؟

افکار و تاکیدات مثبت برای فعال کردن قانون جذب کافی نیست!

درک نیروی محرکه قانون جذب مهمترین مرحله برای جذب خواسته های است.  اگر بتوانید قانون جایگزینی را درک کنید ، درک قانون جذب بسیار منطقی تر می شود.

آخرین نیروی محرکه قانون جذب قانون ارتعاش است. از آنجا که همه چیز فرکانس است و هر چیز قبل از تبدیل شدن به ماده ، یک فکر است ، درک فرکانس و ارتعاش کلید حلق خواسته ها است.

اگر تاکنون آموزه های آبراهام هیکس را در مورد موضوع “بخواهید تا به شما داده شود” را خوانده باشید ، از اهمیت قرار گرفتن در ارتعاشات آنچه می خواهید را درک می کنید، آیا منظور همگام سازی ارتعاشات چیست؟ مراحل واقعی رسیدن به خواسته ها چیست و چه تغییراتی و چگونه باید انجام شود؟

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید