منطقه آرامش- سقف شیشه ای خود را بشکنید

منطقه آرامش- سقف شیشه ای خود را بشکنید
چکیده این مطلب : انتشار : ۳ , اسفند , ۱۳۹۴ ۸ نظر ۳۰۱۳ بازدید

منطقه آرامش- سقف شیشه ای خود را بشکنید همه ما دوست داریم در زندگیمان تغییراتی ایجاد کنیم. همه ما دوست داریم رشد کنیم و در مکانی قرار بگیریم که قبلا نبوده ایم. اما یک چیز ما را متوقف میکند……. “منطقه راحتی ما”   چرا ما در حال حرکت رو به جلو نیستیم؟ چیزی که ما […]

 

منطقه آرامش- سقف شیشه ای خود را بشکنید

همه ما دوست داریم در زندگیمان تغییراتی ایجاد کنیم.

همه ما دوست داریم رشد کنیم و در مکانی قرار بگیریم که قبلا نبوده ایم.

اما یک چیز ما را متوقف میکند……. “منطقه راحتی ما”

 

چرا ما در حال حرکت رو به جلو نیستیم؟

چیزی که ما را از ساخت یک پیشرفت واقعی متوقف میکند سقف شیشه ای عواطف ماست.

چرا راه رسیدن به اهدافمان سخت است و چطور این سقف شیشه ای که سر راهمان است را بشکنیم؟

به نظر میرسد که هر باربسوی چیزی که میخواهیم در حرکت هستیم و میخواهیم ان را به اتمام برسانیم اما قلب ما دیوار نامرئی را حس میکند که ما نمیتوانیم عبور کنیم ،این دیوار چیست؟ از چی ساخته شده است و چطور ما میتوانیم با شادی ،ارامش به هر هدفی که برای خودمان مشخص کرده ایم برسیم ؟

 

ملاقات عاطفی شما با منطقه ارامش

 

منطقه امن عاطفی منبع هر چیزی که ما در زندگی انجام میدهیم است وهمچنین منبع هر چیزی که در زندگی انجام نمیدهیم یا هرچیزی که ما به عنوان یک واقعیت تلاش یا تجربه نکرده ایم .هر چیزی که من دارم و من به انجام دادن ان عادت کرده ام ان منطقه را منطقه امن یا راحتی میگویند.ایا منطقه راحتی چیز بدی است؟اما در مورد همه چیز نه

به عنوان مثال اگر کسی در یک منطقه راحتی پول خوبی بدست می اورد چیز بدی است؟ نه

ما نمیخواهیم چیز های خوب خارج از منطقه راحتیمان را بدست بیاوریم اما ما میخواهیم منطقه امنمان را هر چه بیشتر و بیشتر گسترش بدهیم.

 

بیشتر مردم رابطه سالمشان را خارج از منطقه شخصیشان نگه میدارند از انچه میدانند و با ان اشنا هستند و وقتی انها به یک موقعیت خوب میرسند سریع ان را به چنگ می اورند و نتایج شگفت انگیز را ایجاد میکند.

و بعضی از مردم در نقطه مقابل ان هستند و به ان عادت کرده اند ولی اگر در مصاحبه ای بخواهند شرکت کنند زانو هایشان بهم میلرزد هر یک از ما چیز هایی در درون این دایره راحتیمان  و البته چیز هایی خارج از ان را داریم .

همانطور که در بالا ذکر شد منطقه راحتی یک چیز منفی نیست اما هدف ما گسترش دادن بیشتر و بیشتر ان است.

 

چه چیز مانع گسترش دادن منطقه راحتیمان میشود؟

زمانی که من میخواهم به سمت چیز هایی حرکت کنم که در قلمرو ما نیست چیز هایی که ما هنوز به انها نرسیده ام یک چیز غیر طبیعی برای ما است ما به دیوار منطقه راحتیم ضربه میزنم و این دیوار دیوار عاطفی است و این دلیل این هست که چرا ما فراتر از این دیوار قدم نمیگذاریم.

 

این دیوار تشکیل شده از احساسات است

دایره ذهن

 

زمانی که شما در حال نزدیک شدن به چیزی هستید به عنوان مثال : یک میدان رابطه جدید یک میدانی که شما با ان اشنا نیستید و یا وقتی شما هنوز از تجربه رابطه های قبلی را احساس میکنید (مانند جدایی – نداشتن عشق) در یک نقطه خاصی از ترس مشکلات و دردهای شما شروع شده و افزایش پیدا میکند.

زیرا از انجا که مردم کارشان را همراه با احساسات انجام نمیدهند از احساساتی که بوجود می اید میترسند.

انها شناسایی میشوند که مراقب باشند و بلافاصله یک صدای بلند از منطقه امن خارج میشود که میگوید:

“خطر! با ایست! برگرد! این راه درست نیست! نمیتوانی ان را انجام دهی!”

“این کار را انجام نده!شکست میخوری! به او اعتماد نکن!”

 

دیدار با مکانیزم بقاء خود

این صداهای از شک از سیستم بقا شما بیرون می اید و این برای این طراحی شده است تا هر زمان شما ترس درد ،مشکل را احساس کردید شما از انها اجتناب کنید.

 

دلیل انجام این کارها چیست؟

در طبیعت تفاوتی بین درد عاطفی و درد فیزیکی وجود ندارد هیچ تفاوتی بین ترس از چیزی که قابل لمس است با ترس از چیزی که اتفاق افتاده است نیست.

منطقه راحتی برای جلوگیری از درد فیزیکی از حمله یک ببر یا درد عاطفی ،ترس یا مشکلی که ممکن است برای شما اتفاق بیفتد وارد عمل میشود .

هر زمان که شما به اهداف خود میرسید دیوار شیشه ای شما را به عقب برمیگرداند مخصوصا وقتی به اهداف قابل توجهی میرسید.

 

شنا در استخر احساسات

اما انچه که برای شما اتفاق افتاده است زمانی که شما به سمت هدف خود حرکت میکنید درد و ترس شما افزایش می یابد و شما این درد را قبول میکنید چه میشود اگر شما از ان ترس فرار نکنید؟ایا شما این احساس را قبول میکنید و به راهتان ادامه میدهید ؟چه میشود اگر شما اجازه دهید این احساس ترس گسترش پیدا کند؟ چه میشود اگر شما با وجود علائم خطر منطقه راحتی در این شیب استخر احساسات باشید ؟

اکثر مردم خودشان را اینطور اموزش داده اند برای انجام کارها و یکی از این دو احساس که به وجود امده است را نشان میدهند:

۱- حرکت رو به جلو بدون احساس (قطع کردن سیستم احساسات)

۲- حرکت رو به عقب تا احساسات با انها برخورد نکند.(که معمولا این روش رایج است)

 

آیا میدانید آزادی چه است؟

آزادی ان احساسی است که من میدانم زمانی که به سقف شیشه ای خودم رسیدم احساسات من را پشتیبانی میکند.

من میدانم که احساس ترس – درد –دشواری وجود دارد و من از انها فرار نمیکنم و تنها ان زمان است که من میتوانم فراتر از دیوار بروم.

آیا این معنی را میدهد که من این احساس را متوقف کرده ام ؟نه

شما چه چیزی میدانید؟در شروع من احساس درد بیشتر ترس بیشتر و شک بیشتر میکنم

در حال حاظر من در این مرحله میتوانم قلبم را برای احساس تمرین دهم.

ما از عدم موفقیت نمیترسیم بلکه ما از احساساتمان میترسیم.

تصور کنید چه اتفاقی می افتد که کسی که از ترس احساساتش متوقف میشود .ترسیدن از ترس و اجتناب کردن از فریاد منطقه راحتی خود؟

هیچ محدودیتی وجود ندارد که شخص چه کاری را میتواند انجام دهد.

راه گسترش منطقه راحتی خود گذشتن از این احساسات است و شما نمیتوانید از ان اجتناب کنید.

و اگر تا به امروز من تشخیص بدهم علامت ترس ،درد،مشکل را به عنوان علامت توقف که میگویید نه

امروز من ان را به عنوان یک فرصت تفسیر میکنم یک فرصت برای تغییر ،یک فرصت برای رسیدن به رویاهای خودم.

فرصتی برای گسترش سقف شیشه ای خودم واجازه میدهم که مکان خودم را گسترش بدهم.

۳ گام عملی برای افزایش

سقف شیشه ای از طریق شکستن منطقه راحتی خود

 

اعتراف کردن:

نه تنها سقف شیشه ای ما شفاف است بلکه احساسات ماهم شفاف است. ما میدانم همیشه نمیترسم،ما میدانیم که از درد هستیم،ما ممکن است این را اینطور ببنیم که این مانعی قوی برای انجام ندادن کارمان است.

ما متوجه عدم پیشرفتمان میشویم مانند یک دست پنهان که ما را محکم نگه میدارد اما ما واقعا نمیدانیم که احساس ترس داریم ما حتی از وجود منطقه راحتیمان هم اگاه نیستیم.

برای مثال اگر شما برای یک فروش تلفنی در حال تماس هستید ناگهان تلفن برای شما احساس سنگینی میکند و صدایی در سر شما میگوید “تماس نگیر- تماس نگیر”!و اغلب اوقات ما نمیدانیم چرا این اتفاق رخ میدهد و ممکن است این احساس اشتباه باشد یا اینکه به ما میگوید الان وقتش نیست و در جای مناسبی برای تماس نیستی و ما عقب نشینی میکنیم.

اعتراف به احساساتتان بدن و ذهن شما را شناور میکند و میدانیم انها وجود دارند و انها برای بعضی چیزها اشتباه نمیکنند.

موافقت کردن:

بخودتان اجازه دهید ان احساس ترس،شک . درد را تجربه کنید و کار کردن با انها را قبول کنید حتی اگر انها لذت بخش نیستند زیرا پس از ان میتوانید دیوار شیشه ای خود را بشکنید و به خواسته های خود برسید و اجتناب از انها شما را به جایی که میخواهید نمیبرد.

شما میتوانید به خودتان بگویید “از سیستم دفاعیم برای اینکه از من مراقبت میکند سپاسگذارم  اما من موفق میشوم نگران نباش من هنوز در این احساس هستم حتی اگر بخواهی من را در منطقه امن نگه داری .من میدانم به کجا میروم و افزایش مرزهایم برایم مهم است. ”

تمرین:

بیاد دارم با یکی از دوستان به یکی از بوفه های بزرگ غذای هندی رفتیم انجا تنوع بسیاری از غذ اها بود هر چیزی که شما بتوانید تصورش را بکنید و البته من فقط میخواستم طعم هر کدام را بچشم و بشقاب من از تکه های کوچک هر بخش توسط بوفه اماده شده بود حتی اگر من انها را نمیخواستم.

دوست من فقط برنج و سیب زمنی را انتخاب کرد من از او پرسیدم “چیز های بسیار فوق العاده ای اینجا وجود دارد چرا تلاش نمیکنی یکی دیگر را انتخاب کنی” او گفت:

 • “من هرگز غذا های هندی را قبل از این تست نکرده ام”
 • “من با برنج و سیب زمینی آشناتر هستم و انها فقط دوچیزی هستند که من میدانم چه هستند”

 

با چیز های کوچک شروع کنید شما لازم نیست هزارن دلار سرمایه گذاری کنید و یا در سراسر کشور کار خود را پخش کنید در حالی که میتوانید از محله خود و بعد شهر خود شروع کنید.

سوال پرسیدن درباره کارهایی که روزانه انجام میدهید خوب است چرا که زمانی متوجه میشوید که از تجربه چیزهای کوچک میترسید میتوانید خود را اموزش دهید تا منطقه راحتی تان را گسترش دهید برای حرکت بسوی اهداف بزرگتر .

 

امروز من روش های اثبات شده ای را که به من کمک میکند از منطقه راحتیم خارج شوم و نتایج زندگیم را تغییر دهم یاد گرفتم.

تربیت ضمیر ناخوداگاه

ویدئو رایگان

مقالات رایگان

کتاب رایگان

 1. ۰
  yabandeh

  به نظرمن تازمانی که عوامل ایجادترس ونگرانی که مارادرمنطقه ی امن نگه میدارندشناسایی وخاموش نشوندمانمیتوانیم باازبین بردن ترسهاازمنطقه ی امن خارج شویم برای اینکه عوامل همچنان یه قوت خودباقی است به مثابه تهدیداشت وممکن است درموقعیت بعدی گریبان گیرماشونداگرشمانظری دراین باره داریدخوشحال میشم بدونم؟؟

  • ۰
   پشتیبان

   درود بر شما
   نقطه مقابل ترس ایمان و اعتماد به خداوند است وقتی از درون به نیرویی اعتقاد داشته باشید که در هر مرحله هر مشکلی رخ دهد حل خواهد شد در این صورت ترس ها از بین خواهد رفت به عبارت دیگر برای افرادی که ایمان واقعی داشته باشند ترسی وجود ندارد

 2. ۰
  ترنج مرادی

  سلام ممنونم از متن شما. من دنبالش بودم برای شکستن سقف شیشه ای خودم که جوابم رو اینجا یافتم . از خوب جهان بهترین ها رو براتون خواهانم. ممنون

 3. ۰
  اخبار پرسپولیس

  ممنونم مقاله مفیدی بود

 4. ۴
  داود میلانی

  سلام متن ی که خواندم غلط های نگارشی زیادی داره انگار ترجمه شده ولی خیلی ضعیف. مثل ترجمه یک ربوت(ربات) مکانیکی . و دیگر اینکه خیلی گرونه کاش میشد به قسمت های کوچک تری تقسیم می شد و هزینه اون هم کمتر میشد .سپاس

  • ۰
   مدیر

   سلام
   با تشکر از دیدگاه خوب شما دوست عزیز
   اینکه فرمودید گرونه متوجه منظور شما نشدم
   موفق باشید

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید




سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذارید



امتیاز شما به این مطلب



جست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

انتشار مقاله جدید : متقاعد کردن ذهن با سابلیمینال یک پدیده جدید نیست

در طول ۲۵ سال گذشته ، استراتژی های بازاریابان دنیا در حال تغییر بوده است. یکی از روندهای برجسته ، جذابیت روز افزون دستگاههای پیشرفته برای تشخیص هویت یا فعال کردن نتایج امیدوارکننده تر برای محصولات یا خدمات است.

با توجه به این فعالیت جدید تعدادی از موسسه های بازرگانی که با صراحت به دنبال گسترش بیزینس خود هستند از وسایل ارتباطی سابلیمینال به عنوان ابزاری با اهداف کاملاً متفاوت استفاده می کنند.

انتشار مقاله جدید : ۴۲ عبارت تاکیدی رابطه عاشقانه

یا تاکنون تلاش کرده اید رابطه خود را شریک زندیگتان با خودتان بهتر کنید؟ اگر چنین است هر روز از عبارت تاکیدی های این مطلب برای رسیدن به این هدف استفاده کنید و ذهن خود را برای داشتن رابطه فوق العاده شرطی کنید.

انتشار فیلم جدید : کلاشنیکف

داستان این فیلم بیوگرافی درباره میخائیل تیموفویچ کلاشنیکوف که سازنده و مخترع سلاح کلاشنیکف می باشد و …

انتشار مقاله جدید : ۹ واقعیت که باید در مورد ناخوداگاه بدانید! + کتاب تمرین رایگان

در این مقاله ، ضمیرناخوداگاه شما یک سیلی محکم به صورت شما خواهد زد و نتایجی که بعد از دانستن این مطالب بدست می آورید بسیار چشمگیر خواهد بود به خصوص وقتی که از کتاب تمرین رایگان که در انتهای مطلب قرار دارد استفاده کنید.

انتشار محصول : جذب ماشین رویایی

تصور کنید که پشت فرمان ماشین رویایی خود نشسته اید، استارت را می زنید و با غرور پای خود را روی گاز می فشارید موتور با صدای بسیار زیبا پاسخ شما را می دهد. اگر راهی برای تبدیل کردن این رویا به واقعیت وجود داشته باشد چه خواهید کرد؟

با استفاده از این البوم متوجه می شوید که چگونه به یک آهنربای ماشین تبدیل شوید!

انتشار انیمیشن انگیزشی دوستان جنگلی

داستان انیمیشن دوستان جنگلی درباره این است که پس از آنکه عده ای بیگانه شروع به دزدیدن حیوانات جنگل می کنند، در این میان یک گربه به همراه یک سگ آبی تصمیم به نجات حیوانات در یک ماموریت خطرناک می گیرند و در این مسیر به دوستان صمیمی برای یکدیگر تبدیل می شوند و…

نحوه استفاده از پیام های پنهان یا سابلیمینال مسیج که در زندگی و بیزینس به شما کمک میکنند

سابلیمینال مسیج چه تاثیر میتواند بر زندگی شما داشته باشد؟ و چگونه شرکت ها از آن برای برنامه ریزی شما برای انجام کاری استفاده میکنند؟ چند دقیقه وقت بگذارید تا پیام های پنهان یا سابلیمینال مسیج های محیط زندگی خود ارزیابی کنید و بدون تلاش اضافی مغز خود را برای آنچه در حال تلاش برای بدست آوردن آن هستید برنامه ریزی کنید

انتشار مقاله جدید : استاد ضمیرناخودگاه شوید!

اگر می خواهید از قدرت ناخودآگاه ذهن خود استفاده کنید و آن را به بهترین دوست خود تبدیل کنید و در نهایت در مسیر رشد شخصی قرار بگیرید این مقاله یک راهنمای جامع است که به شما مهمترین راهکارهایی که باید در این فرایند یاد بگیرید آماده شده است.

انتشار مقاله جدید : ۶ راز قدرتمند برای داشتن یک ذهن ثروتمند

ثروت از ذهن شروع می شود.

اگر کسی طرز فکر و یا اعتقادات درستی در مورد ثروت نداشته باشند ، هرگز نمی توانند ثروتمند شود. درعوض ، همه ترسها ، ناامیدی ها و اعتقادات محدود ، او را تحت فشار قرار خواهد داد.

برای رسیدن به موفقیت ، مجبورید ذهنیت قدیمی خود را کنار بگذارید ، مجبورید اعتقادات منفی که شما را از زندگی که دوست دارید دوره کرده است خلاص شوید.

انتشار فیلم جدید : پی کی

غریبه ای در شهر است و سوالانی به ذهنش می رسد که تا به حال به ذهن کسی نرسیده است. در نهایت پاسخ این سوال ها او را راهی یک سفر شاد، مهیج و ….

انتشار مقاله جدید : ۲۸ رفتار که شما را غیرقابل توقف می کند

بسیاری از افراد موفق در آنچه که انجام می دهند خوب هستند ، برخی حتی نخبه هستند اما تعداد کمی از آنها کاملاً غیرقابل توقف هستند.کسانی که غیرقابل توقف هستند در دنیای خودشان هستند آنها با کسی به جز خودشان رقابت نمی کنند.شما هرگز نمی دانید که برنامه بعدی آنها چه است حتی اگر آنها با شما رقابت نکنند ، باعث می شود شما با آنها رقابت کنید.

آیا شما غیر قابل توقف هستید؟ بیایید شروع کنیم:

انتشار انیمیشن جدید : استرایک

داستان این انیمیشن درباره‌ی یک موش کور جوان به نام منگو می‌باشد که سعی دارد به رویای خود یعنی تبدیل شدن به یک فوتبالیست دست پیدا کند تا بتواند معدن طلایی که در زادگاهش هست را از سرپرست طمع‌کار آنجا که به او رئیس می‌گویند نجات دهد. اما…

انتشار مقاله جدید : ۲۵ عبارت تاکیدی جذب ثروت و فراوانی

بیرون آمدن از فقر به واسطه تلاشهای خود ، کاری است که باعث غرور و افتخار می شود ، و فقر فقط  توسط احمق ها با اهمیت می شود.. “- J. K. Rowling ، نویسنده کتابهای هری پاتر.

دوست عزیزم سلام

من محمد علیخانی هستم در این مطلب می خوام با شما در مورد بزرگترین مشکلی که افرادی زیادی درگیر اون هستند بحث کنیم در ادامه با من باشید….

اننشار مطلب جدید : برنامه نویسی ذهنی چیست؟

خوشبختانه و با به دست آوردن درک درستی از عملکرد ذهن ، هر فردی می تواند، با آگاهی بیدار شده و با استفاده آگاهانه از ابزار خلاق اندیشه خود باعث ایجاد شرایط مطلوب تر در هر حوزه ای از زندگی خود شود و اتفاقات ایجاد شده پس از آن شرایط مطلوب تر ، آسان تر و مؤثر تر می شوند و این یعنی هوشیارانه عمل کردن نه سخت تر کار کردن.

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید