اعتماد به نفس چیست و چگونه نبودن ان در زندگی شما تاثیر میگذارد؟

اعتماد به نفس چیست و چگونه نبودن ان در زندگی شما تاثیر میگذارد؟
چکیده این مطلب : انتشار : ۲ , اسفند , ۱۳۹۴ ۳ نظر ۱۴۹۱ بازدید

اعتماد به نفس یک تعریف گسترده است و کامل در میان محققان است که در مورد ان موافقت نشده.
من یک تعریف که بیشتر ارائه شده است را به شما نشان میدهم: اعتماد به نفس یک نیروی عاطفی داخلی است که

 

تقویت اعتماد به نفس – اعتماد به نفس چیست و چگونه نبودن ان در زندگی شما تاثیر میگذارد؟

 

اعتماد به نفس در زندگی یک تعریف گسترده است و کامل در میان محققان است که در مورد ان موافقت نشده.

من یک تعریف که بیشتر ارائه شده است را به شما نشان میدهم: اعتماد به نفس یک نیروی عاطفی داخلی است که توانایی های شما را برای اجرای واقعی خود فعال میکند.

هر کدام از شما توانایی های زیادی دارید حتی اگر شما روش ان را احساس نکنید وعدم احساس کردن یا نداشتن دانش در مورد پتانسیل های درونی به این معنی نیست که انها وجود ندارند.

 

 

 

به عبارت دیگر؛

اعتماد به نفس یه حامل است و این یک ویژگی با صفت نیست که شمابا ان به دنیا امده باشید این اجرا کننده پتانسیل های واقعی درونی شما است .از طرف دیگر عزت نفس احساس واقعی که شما در مورد خودتان دارید است بنابراین به عنوان مثال؛اگر شما احساس میکنید به اندازه کافی هوشمند نیستید ،به اندازه کافی زیبا نیستید ،به اندازه کافی قوی نیستید شما اعتماد به نفستان را از باورهایی که درمورد خودتان دارید میگرید و انها را نشان میدهید.

 

 

یک ارتباط قوی بین عزت نفس و اعتماد به نفس وجود دارد البته سعی میکنم بیشتر در مورد اعتماد به نفس و باورهایتان در مورد خودتان وجهان در اینده مطلب بگذارم .

 

 

حالا که ما یک دید در مورد اینکه اعتماد به نفس چیست داریم اجازه دهید بررسی کنیم ببینم که نبودن ان در قسمت های مختلف زندگی چه تاثیر را میگذارد:

اعتماد به نفس پایین ،بیان کردن را برای شما سخت تر مکیند و سطح استعداد های شما را پایین می اورد. بدون اعتماد به نفس شما کمتر موفق میشوید.عدم موفقیت اعتماد به نفس شما را پایین می اورد و این شما را ویران میکند و این چرخه منفی باید متوقف شود.

 

 

 

در اینجا چند نمونه از چگونگی اعتماد به نفس پایین که در زندگی شما اجرا میشود را میبینید:

به منظور دست یابی به اهداف “عمل کردن” لازم است.مردم با نداشتن اعتماد به نفس در دام شکست گیر افتاده اند به طوری که انها شهامت نزدیک شدن به ان کار را ندارند و این بدتر هم است زمانی که انها فکر میکنند این ترس از نبودن توانایی انها است .حقیقت این است که انها انچه را که لازم است میگریند اما به دلیل اعتماد به نفس پایین انها هیچ اقدامی نمیکنند.

اعتماد به نفس
اعتماد به نفس خود را تقویت کنید

 

 

icon-tick یک فرد با اعتماد به نفس پایین از تلاش کردن اجتناب میکند.

این می تواند هر چیزی باشد :درخواست برای یک کار، پیدا کردن یک شریک، پیدا کردن دوست جدید ، اشپزی برای مهمانان،و غیره .حتی اگر او کاری برای اینها انجام دهد ممکن است موفق نشود (حتی اگر او موفق هم بشود کاری را انجام دهد) به دلیل اعتماد به نفس پایین به سطح عملکردش در مهمترین لحظات صدمه میزند.

 

icon-tick  افرادی که اعتماد به نفس ندارند در رابطه هایشان مشکلات ایجاد میکنند.

در حال اشنایی انها تلاش میکنند تا طرف مقابل را تحت تاثیر قرار دهند و قسمت های خوب خودشان را نشان دهند که این شانس وارد شدن به رابطه را کاهش میدهد و در رابطه انها تمایل دارند ضربه های کوچکی را دریافت کنند حتی زمانی که شریکشان قصد توهین به انها را ندارد و حساسیت بیش از حد باعث درگیری های غیر ضروری میشود.

 

مردم با اعتماد به نفس پایین به سختی از موفقیت های خود لذت میبرند انها احساس میکنند سزوار ان نیستند زیرا انها نمیتوانند به اندازه کافی خود را توجیح کنند.

 

icon-tick یک رابطه نزدیک بین اعتماد به نفس پایین و کمال گرایی وجود دارد.

فردی است که همیشه دنبال چیز های عالی است (غیر قابل دسترس) .شخص با اعتماد به نفس بالا قادر است بین اصلی و فرعی را تشخیص دهد و روی اصلی تمرکز کند در نتیجه برتری با شخصی که در اعمال خودش گیر کرده است عوض میشود.

 

 

icon-tick نداشتن انگیزه.

اگر شما خودتان و توانایی هایتان را برای موفقیت باور ندارید سطح انگیزه شما به طور قابل ملاحضه ای پایین می اید.زیرا انچه که شما برای تلاش کردن استفاده میکنید اگرباور به ان نداشته باشید ایا میتوانید به هدفتان برسید؟

 

 

icon-tick تصور کردن بدن حقیر.

مردم با اعتماد به نفس پایین زبان بدنشان منفی است به این معنی که کارهای فیزیکی که میکنند اعم از حرکت دست پا چشم نشان دهنده اعتماد به نفس پایین است.

 

 

icon-tick مشکل قبول کردن کمک به دیگران.

آنها احساس میکنند که کمک گرفتن از دیگران نشان دهنده عدم توانایی آنها است.افراد با اعتماد به نفس بالا یا معمولی به دنبال کمک هستند و به خودشان بی احترامی نمیکنند و ترکیب دانش انها و تجربیاتشان انها را قادر میسازد موفقیت بیشتری را بدست اورند.

 

 

 icon-tick ابراز وجود کردن.

مبارزه کردن برای توسعه رفتار اظهار کننده انها تمایل دارند یا بی حال باشند یا پرخاشگر و این مشکل شدیدتر هم میشود زیرا بی حالی یا پرخاشگری انها از محیط فید بک های منفی را میگیرد و به اعتماد به نفس و عزت نفس انها اسیب میزند.

 

تقویت اعتماد به نفس
اگر خودتان و توانایی هایتان را برای موفقیت باور ندارید سطح انگیزه شما پایین می اید

 

راه کارهای خود را در مورد تقویت اعتماد به نفس با ما در میان بگذارید.

 

 

بالا بردن اعتماد به نفس شما

 1. ۰
  Fallah

  سلام مطا لب شما بی نظیره سپاسگزارم همیشه بدرخشید

 2. ۰
  محمد میرزایی

  سلام دوست عزیز
  ضمن تشکر از سایت و کانال بسیار عالی شما
  من از مشترکان سایت هستم , اخیرا فایلی رو خریداری کردم برای برنامه ریزی پول و ثروت
  این فایل یک موسیقی با صدای کم داره و یک صدای خاص که تقریبا غیر قابل تحمله و من نمیتونم این صدای ضربه ای خاص رو بیش از چند ثانیه تحمل کنم
  این صدا همون برنامه پنهان مد نظر شماست؟ یا فایلی که من دانلود کردم دچار مشکلی شده؟

  • ۰
   مدیر

   سلام بله تاکیدات در زیر موسیقی ها پنهان شده است و این صدا برای تسهیل و اماده سازی ذهن برای دریافت تاکیدات است سعی کنید برای شروع از صدای کم استفاده کنید
   موفق باشید

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید
سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلبجست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

خلق اتفاقات به صورت ناخوداگاه-زیگموند فروید

زیگموند فروید ، پدر علم روانکاوی ، متوجه پدیده هایی شد که دیگر دانشمندان زمان او به آنها توجه نکرده بودند، یکی از آنها خلق اتفاقات به صورت ناخوداگاه در زندگی روزمره بود، وی برای توصیف مشاهدات خود کتاب آسیب شناسی روانی مشاهده های زندگی روزمره ، را نوشت.

زیگموند فروید در این کتاب پدیده ها و گفتارهای کوچک روزمره را شناسایی می کند که ما آنها را “غیر منطقی” می نامیم. اصطلاحاً اینها گفتارهایی هستند که منطقی ندارند، در اینجاست که برخی رفتارها مانند لغزش زبان (خطای گفتاری ، که معمولاً به آن لغزش زبان گفته می شود) ، لغزشهای فرویدی و انگیزه های فراموش شده وجود دارد.

۱۰ راه زیرکانه ناخوداگاه که شما را فقیر نگه می دارد!

چگونه با قدرت ضمیرناخوداگاه میتوانم به استقلال مالی برسم؟

به خوبی اثبات شده است که ثروتمندان متفاوت از طبقه فقیر و متوسط و نه فقط در مورد پول فکر می کنند.
همچنین این اختلافات فقط در دیدگاه ها یا گرایش های سیاسی یافت نمی شود. افراد ثروتمند واقعاً الگوهای فکری متفاوت ، پیش فرض های مختلف ، نگرش های ناخودآگاه متفاوتی دارند به عبارت دیگر آنها دنیا را متفاوت از بقیه تفسیر می کنند.

عبارت تاکیدی خرید خانه جدید

آیا می خواهید خانه رویایی خود را جذب کنید؟

در این مقاله برخی از تاکیدات مثبت جذب خانه جدید آمده است که می توانید از آنها استفاده کنید!

اما قبل از شروع به یاد داشته باشید که ابتدا باید تمام افکار و عقاید منفی که متضاد تجیلی خانه رویایی شما می شود را از بین ببرید.

فیلم انگیزشی مین Mine

فیلم انگیزشی Mine داستان سربازی است که حین بازگشت از مأموریت در بیابانی برهوت، یکی از پاهایش روی مین میرود اما او بلافاصله متوجه میشود و پای خود را از روی مین برنمیدارد، به همین دلیل مین عمل نمیکند. بنا به دلایلی خودش نمیتواند مین را خنثی کند پس مجبور میشود چندین روز در انتظار نیروی کمکی باقی بماند. اگر پا را بلند کند بلافاصله مین منفجر میشود و مرگ او حتمی خواهد بود. در عین حال خستگی بیش از حد، گرمای روز، سرمای شب، بی خوابی و ایستادنِ مدام، تشنگی و گرسنگی او را از پا درآورده است.

اپدیت مقاله سابلیمینال مسیج در تبلیغات

پدیده بازاریابی عصبی و ادراک سابلیمینال

ادراک ها شامل انواع تعاملات حسی است که با تأثیر محرکهای بیرونی مانند محیط ، افراد ، اشیاء ، بوها ، صداها ، حرکت ها ، چشایی و رنگها و تأثیر تجربیات مختلف ، ساختار ذهنی را شکل می دهد. ادراک سابلیمینال ، درک یک سری از محرک ها است که فرد از آنها آگاه نیست و علاوه درک با پنج اندام حسی ، تحت تأثیر محرک غیر ارادی قرار می گیرند.

اپدیت مقاله سابلیمینال مسیج در تبلیغات

حقیقت تبلیغات سابلیمینال

در این اپدیت پیام های پنهان و چگونگی استفاده از آنها را در بازاریابی سابلیمینال را بررسی میکنیم.

این یک موضوع واقعا بحث برانگیز است ،در بیشتر موارد ، این فریب به نظر می رسد بنابراین این مقاله را اپدیت کردیم تا بتوانیم از دیدگاه روانشناسی تبلیغات سابلیمینال را بررسی کنیم ، زیرا این حوزه تخصصی فعالیت سایت مانی ام اس است.

انگیزشی گربه ها و پیچتوپیا

داستان انیمیشن دوستان جنگلی درباره این است که پس از آنکه عده ای بیگانه شروع به دزدیدن حیوانات جنگل می کنند، در این میان یک گربه به همراه یک سگ آبی تصمیم به نجات حیوانات در یک ماموریت خطرناک می گیرند و در این مسیر به دوستان صمیمی برای یکدیگر تبدیل می شوند و…

یادگیری زبان چینی

توانایی خود را برای یادگیری زبان چینی با این آلبوم افزایش دهید. یادگیری یک زبان جدید می تواند هیجان انگیز باشد ، اما این اغلب برای برخی دشوار است.

این البوم به منظور کمک به یادگیری زبان برای کسانی که در حال یادگیری زبان چینی هستند طراحی شده است.

۴ نمونه تبلیغات سابلیمینال در ایمیل مارکتینگ

پیام های پنهان یا تبلیغات سابلیمینال در همه جا هستند اگر متخصص بازاریابی باشید می فهمید که این پیام ها تا چه اندازه می توانند حیاتی باشند.

با این حال ، وقتی صحبت از تبلیغات سابلیمینال یا پنهان در ایمیل مارکتینگ می شود به نظر نمی رسد این کار با توجه به برخی از نمونه های معروف که از برندهای بزرگ می بینیم ساده باشد.

چگونه باورهایمان را تغییر دهیم؟راه کار دقیق

ایا فکر می کنید با داشتن هوش بینهایت و یادگیری همه آموزشها ، تغییر باور امری آسان است ؟ اگر اسان بود ما هر باوری را میتوانستیم بدون اینکه ان باور دوباره خودش را نشان بدهد تغییر دهیم ولی با این وجود ، گاهی اوقات یک فکر یا باور به سرعت تغییر می کند. شاید برخی از باورها به آسانی تغییر کنند و برخی دیگر سخت تر .

 

چرا برخی اسان و برخی سخت تغییر میکنند؟ اگر تکنیک های خاصی برای تغییر برخی از باورها کار کند ، اما برای باورهای دیگر کار نکنند چه؟

اپدیت مقاله آیا افکار میتوانند DNA شما را تغییر دهند؟

علم ثابت می کند که ما می توانیم DNA خود را با ذهنمان تغییر دهیم! ما قربانی ژن هایمان نیستیم، بلکه ما تحت کنترل افکارمان هستیم.

ذهن و بدن به عنوان واحدهای جداگانه و مستقل نیستند. بدن و ذهن به طور غیرقابل تفکیکی در هم تنیده هستند و افکاری داریم ، سلامت و نوع  DNA ما را تعیین می کند.

اپدیت مقاله چطور رویای شفاف ببینیم؟

مطالعه ای که دکتر دن هولم آسپی (Dr. Denholm Aspy) از دانشکده روانشناسی دانشگاه آدلاید استرالیا روی تکنیک های رویای شفاف انجام داده است ، او قوی ترین شواهد که نشان می دهد القاء رویای شفاف (MILD) و تکنیک های Sims Initiated Lucid Dream (SSILD) برای القاء رویاهای شفاف مؤثر هستند را ارائه می دهد.

آپدیت البوم ۱۰۱ بار سریعتر ثروتمند شوید

آیا کسب درامد  زیاد سخت است ؟ خوب، این میتواند به دلیل اعتقادات منفی در مورد پول باشد که در ذهن ناخودآگاه ریشه کرده است برای اینکه سریعتر ثروتمند شوید باید این باورها را حذف کنید !!

سابلیمینال مسیج در تبلیغات

در این مقاله چگونگی استفاده از سابلیمینال مسیج در تبلیغات را بررسی خواهیم کرد.

همانطور که دیوید اوگلیوی David Ogilvy پدر تبلیغات گفت: ” یک تبلیغ خوب تبلیغی است که محصول بدون جلب توجه به خودش فروخته شود”

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید