علم شادی – خوشحالی چیست و چگونه خوشحال باشیم؟

علم شادی – خوشحالی چیست و چگونه خوشحال باشیم؟
چکیده این مطلب : انتشار : ۲ , اسفند , ۱۳۹۴ ۰ نظر ۲۰۰۷ بازدید

قدردانی از همه چیز چیزهای کوچک و بزرگ حتی تجربه های بد شما.انها فقط شما را قویتر میکنند و به عنوان یک انسان بهتر رشد میکنید.

 

علم شادی چیست؟

در ژوئن۱۹۹۷ بیلی هارل کارمند یک انبار خانه در یک شهر کوچک در هوستون تگزاس برنده قرعه کشی شد او موفق شد ۳۱ میلیون دلار را بدست اورد او فوق العاده ادم مذهبی بود در تمام زندگیش برای فراهم کردن احتیاجات مالی همسر و بچه اش تلاش کرد تا آنها را شاد کند.

 

 

در ماه جولای او برای گرفتن چک به استون رفت و یک مزرعه بزرگ با اسب خرید و مقداری هم برای تامین مالی دانشگاه بچهایش گذاشت و همچنین یک خانه برای اعضای خانواده اش خرید و مقداری هم به کلیسا هدیه داد.

 

دو سال بعد او در اتاق خواب را روی خودش قفل کرد و اسلحه را روی سینه خود گذاشت و ماشه را کشید.

 

شخصی که به بیلی نزدیکتر بود گفت که او گفته بود ” برنده قرعه کشی شدن بدترین چیزی میتواند باشد که برای من اتفاق افتاده است “

 

شادی انسان یک موضوع خیلی گیج کننده ای است و تحقیقات گسترده ای برای حل این موضوع وجود داشته است.

 

مطالعات کشف شده در فرهنگ های مختلف ، نقاط مختلف جغرافیایی ، مکان های خطرناک از قبیل مکان و بلایای طبیعی،مناطق جنگ ، درامد بالا،درامد کم، و در فقر نشان میدهد مردم سطح های مشابهی در شادی دارند.

 

 

بنابراین اگر فرهنگ های مختلف موقیت ها سطح اقتصادی اجتماعیاز شادی تاثیر نگیرند چه میشود؟

چه چیزی شادی ما را به صورت منظم میسازد؟

یک مطالعه توسط روانشناس دن گیلبرت پیدا شده است که بدون توجه که چه اتفاقی در زندگی یک شخص اتفاق می افتد (تصادف – برنده شدن پول –طلاق – داشتن اولین فرزند )پس از مدتی سطح خوشحالی دوباره برمیگردد به انچه که قبل از ان رویداد بوده است چه خوب چه بد.

پایه سطح شادی شما چیست؟ ایا بالا است یا پایین؟ مطالعات نشان داده است که هر فردی دارای یک سطح متفاوتی از شادی است انها همچنین دریافتند که مردم نمیتوانند سطح شادی خود را که ناشی از تجربه های زندگی است تغییر دهند.

 

علم شادی
شادی یک حالت درونی است

 

 

حس کنترل زندگی

بنابراین اگر یک کارمند با درامد بالا ،شهرت ، خرید یک ماشین جدید یا یک عشق داغ میتواند تحت تاثیر قرار بگیرد ولی نمی تواند تغییری در سطح شادی خود ایجاد کند.پس چکار میتوان کرد؟چگونه میتوان سطح شادی خود را تغییر دهیم؟

 

این فراتر از علم ژنتیک است. رازی که سطح شادی ما را تعیین میکند حس کنترل زندگیمان است.

 

هنگامی که یک فرد احساس میکند سرنوشتش در دستان خودش و تحت کنترل خودش است و مسئولیت زندگی خود را به عهده دارند نتیجه این است که ان خوشحال است .

 

شما میتوانید ثروتمند باشید ،معروف ، موفق ،اما اگر شما احساس میکنید که نمیتوانید به انها برسید ، اگر شما کسب کاری ندارید، اگر شما احساس میکنید شایسته ان نیستید .سطح شادی شما پایین است.

 

 

شادی در زندگی

حالا شما میتوانید درک کنید چرا بسیاری به شهرت میرسند ,معتاد به مواد مخدر /الکل و یا خود کشی میکنند .در سوی دیگر شما میتوانید متعلق به طبقه متوسط باشید ،یک درامد متوسط، اما تا زمانی که شما احساس کنترل زندگیتان را دراید که شما را هدایت میکند برای تصمیم گیری زندگی خودتان سطح پایه از شادی شما بالاتر است.نمونه های بسیاری از افراد جهان سوم که تحت قحطی کامل زندگی میکنند وجود دارد اما انها واقعا در زندگی روزمره خود خوشحال هستند.

 

 

 

علاوه بر این پژوهش های معنی دار کوتاه در اینجا سه دیدگاه را درباره علم شادی بیان میکند:

۱- قدردانی : قدردانی از همه چیز چیزهای کوچک و بزرگ حتی تجربه های بد شما.انها فقط شما را قویتر میکنند و به عنوان یک انسان بهتر رشد میکنید.

 

۲- داشتن یک دیدگاه مثبت نسبت به وقایع زندگی – حوادث بی معنی هستند و بجای نگاه کردن منفی به وقایع زندگی مردم از خود بپرسید؟ “چه چیز خوبی در این اتفاق میتواند باشد؟”

 

۳- خلق یا ایجاد – این مهمترین چیز است .ساختن چیز هایی برای خودتان،این در مورد چیز هایی که در مورد انها احساسی هستید است میتواند اشپزی باشد،توسعه ،طراحی، ایجاد یک بزینیس، هرچیزی که شما دوست دارید و ایجاد کردن ان به شما احساس خویی میدهد به این معنی است که شما شاد هستید.

 

دانلود فایل صوتی شادی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید
سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلبجست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

۴ نمونه تبلیغات سابلیمینال در ایمیل مارکتینگ

پیام های پنهان یا تبلیغات سابلیمینال در همه جا هستند اگر متخصص بازاریابی باشید می فهمید که این پیام ها تا چه اندازه می توانند حیاتی باشند.

با این حال ، وقتی صحبت از تبلیغات سابلیمینال یا پنهان در ایمیل مارکتینگ می شود به نظر نمی رسد این کار با توجه به برخی از نمونه های معروف که از برندهای بزرگ می بینیم ساده باشد.

چگونه باورهایمان را تغییر دهیم؟راه کار دقیق

ایا فکر می کنید با داشتن هوش بینهایت و یادگیری همه آموزشها ، تغییر باور امری آسان است ؟ اگر اسان بود ما هر باوری را میتوانستیم بدون اینکه ان باور دوباره خودش را نشان بدهد تغییر دهیم ولی با این وجود ، گاهی اوقات یک فکر یا باور به سرعت تغییر می کند. شاید برخی از باورها به آسانی تغییر کنند و برخی دیگر سخت تر .

 

چرا برخی اسان و برخی سخت تغییر میکنند؟ اگر تکنیک های خاصی برای تغییر برخی از باورها کار کند ، اما برای باورهای دیگر کار نکنند چه؟

اپدیت مقاله آیا افکار میتوانند DNA شما را تغییر دهند؟

علم ثابت می کند که ما می توانیم DNA خود را با ذهنمان تغییر دهیم! ما قربانی ژن هایمان نیستیم، بلکه ما تحت کنترل افکارمان هستیم.

ذهن و بدن به عنوان واحدهای جداگانه و مستقل نیستند. بدن و ذهن به طور غیرقابل تفکیکی در هم تنیده هستند و افکاری داریم ، سلامت و نوع  DNA ما را تعیین می کند.

اپدیت مقاله چطور رویای شفاف ببینیم؟

مطالعه ای که دکتر دن هولم آسپی (Dr. Denholm Aspy) از دانشکده روانشناسی دانشگاه آدلاید استرالیا روی تکنیک های رویای شفاف انجام داده است ، او قوی ترین شواهد که نشان می دهد القاء رویای شفاف (MILD) و تکنیک های Sims Initiated Lucid Dream (SSILD) برای القاء رویاهای شفاف مؤثر هستند را ارائه می دهد.

آپدیت البوم ۱۰۱ بار سریعتر ثروتمند شوید

آیا کسب درامد  زیاد سخت است ؟ خوب، این میتواند به دلیل اعتقادات منفی در مورد پول باشد که در ذهن ناخودآگاه ریشه کرده است برای اینکه سریعتر ثروتمند شوید باید این باورها را حذف کنید !!

سابلیمینال مسیج در تبلیغات

در این مقاله چگونگی استفاده از سابلیمینال مسیج در تبلیغات را بررسی خواهیم کرد.

همانطور که دیوید اوگلیوی David Ogilvy پدر تبلیغات گفت: ” یک تبلیغ خوب تبلیغی است که محصول بدون جلب توجه به خودش فروخته شود”

متعادل کردن چاکرای خاجی

آیا احساس کسلی ، بدون انرژی یا احساس گناه دارید؟ اگر این طور است ممکن است چاکرای خاجی (ساکرال) یا Svanhisthana  شما کم تحرک و یا غیر فعال باشد.

این البوم به شما کمک می کند تا مرکز انرژی هیجان ، شور جنسی خود را باز کنید و چاکرای خاجی را پاکسازی و تعادل را برقرار کنید.

چاکرای خاجی در زیر شکم ، در نزدیکی طحال قرار دارد و به رنگ نارنجی متصل است.

متقاعد کردن ذهن با سابلیمینال یک پدیده جدید نیست!

در طول ۲۵ سال گذشته ، استراتژی های بازاریابان دنیا در حال تغییر بوده است. یکی از روندهای برجسته ، جذابیت روز افزون دستگاههای پیشرفته برای تشخیص هویت یا فعال کردن نتایج امیدوارکننده تر برای محصولات یا خدمات است.

با توجه به این فعالیت جدید تعدادی از موسسه های بازرگانی که با صراحت به دنبال گسترش بیزینس خود هستند از وسایل ارتباطی سابلیمینال به عنوان ابزاری با اهداف کاملاً متفاوت استفاده می کنند.

۴۲ عبارت تاکیدی رابطه عاشقانه

یا تاکنون تلاش کرده اید رابطه خود را شریک زندیگتان با خودتان بهتر کنید؟ اگر چنین است هر روز از عبارت تاکیدی های این مطلب برای رسیدن به این هدف استفاده کنید و ذهن خود را برای داشتن رابطه فوق العاده شرطی کنید.

انگیزشی کلاشنیکف

داستان این فیلم بیوگرافی درباره میخائیل تیموفویچ کلاشنیکوف که سازنده و مخترع سلاح کلاشنیکف می باشد و …

۹ واقعیت که باید در مورد ناخوداگاه بدانید! + کتاب تمرین رایگان

در این مقاله ، ضمیرناخوداگاه شما یک سیلی محکم به صورت شما خواهد زد و نتایجی که بعد از دانستن این مطالب بدست می آورید بسیار چشمگیر خواهد بود به خصوص وقتی که از کتاب تمرین رایگان که در انتهای مطلب قرار دارد استفاده کنید.

جذب ماشین رویایی

تصور کنید که پشت فرمان ماشین رویایی خود نشسته اید، استارت را می زنید و با غرور پای خود را روی گاز می فشارید موتور با صدای بسیار زیبا پاسخ شما را می دهد. اگر راهی برای تبدیل کردن این رویا به واقعیت وجود داشته باشد چه خواهید کرد؟

با استفاده از این البوم متوجه می شوید که چگونه به یک آهنربای ماشین تبدیل شوید!

انگیزشی دوستان جنگلی

داستان انیمیشن دوستان جنگلی درباره این است که پس از آنکه عده ای بیگانه شروع به دزدیدن حیوانات جنگل می کنند، در این میان یک گربه به همراه یک سگ آبی تصمیم به نجات حیوانات در یک ماموریت خطرناک می گیرند و در این مسیر به دوستان صمیمی برای یکدیگر تبدیل می شوند و…

نحوه استفاده از پیام های پنهان یا سابلیمینال مسیج که در زندگی و بیزینس به شما کمک میکنند

سابلیمینال مسیج چه تاثیر میتواند بر زندگی شما داشته باشد؟ و چگونه شرکت ها از آن برای برنامه ریزی شما برای انجام کاری استفاده میکنند؟ چند دقیقه وقت بگذارید تا پیام های پنهان یا سابلیمینال مسیج های محیط زندگی خود ارزیابی کنید و بدون تلاش اضافی مغز خود را برای آنچه در حال تلاش برای بدست آوردن آن هستید برنامه ریزی کنید

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید