چه چیزی در این جهان واقعیت است؟

چه چیزی در این جهان واقعیت است؟
چکیده این مطلب : انتشار : ۲۹ , بهمن , ۱۳۹۵ ۷ نظر ۲۱۸۰ بازدید

چه چیزی در این جهان واقعیت است ؟ حتی یک کودک سه ساله میداند چمن سبز است ، آسمان ابی است و برف سفید است.هر کسی که آگاه باشد میداند یک روز ۲۴ ساعت است و یک دقیقه ۶۰ ثانیه. با این حال افراد بسیار کمی وجود دارند که تعجب نمیکنند که ما واقعیت را […]

 

چه چیزی در این جهان واقعیت است ؟

حتی یک کودک سه ساله میداند چمن سبز است ، آسمان ابی است و برف سفید است.هر کسی که آگاه باشد میداند یک روز ۲۴ ساعت است و یک دقیقه ۶۰ ثانیه. با این حال افراد بسیار کمی وجود دارند که تعجب نمیکنند که ما واقعیت را از طریق حس هایمان تجربه میکنیم .

در یک دوره ای از مدرسه ما یاد گرفیتم که رنگ چیزی بیش از طول موج طیف های مختلف نور نیست که کاملا پیش پا افتاده به نظر میرسد اما آیا واقعا ما آن را به معنای واقعی متوجه شدیم ؟ این دلیل این است که ما رنگ های مختلف از اشیاء را اطرافمان میبینیم زیرا هر عنصری که طول موج را جذب میکند و ان را به اطراف منعکس میکند .به این فکر کنید : آیا واقعا در تاریکی میتوانید چمن را سبز ببینید ( خیر چون نور ندارد) درواقع شما فکر مکنید که میبیند زیرا از قبل میدانید چمن سبز است.

حدس میزنم شما در حال حاظر میدانید بسیاری از حیوانات کره زمین جهان را از طرق های مختلف از ما میبینند.به عنوان مثال : میگویند سگها برای دیدن برخی رنگ ها کور هستند و گاو فقط رنگ قرمز را درک میکند همانطور که مطالعات برای گربه ها نشان داده است انها یک دید بسیار قوی برای درک طیف UV  نور دارند .

بسیاری از چیزها اشعه UV  از خود منعکس میکنند که برخی از حیوانات قادر به دیدن انها هستند در حالی که ما نمیتوانیم ببینیم .رونالدو داگلاس استاد زیست شناسی از دانشگاه  لندن و همکار در نویسندگی میگوید ” آیا برخی از گلها که شهد دارند ممکن است اثری از ادرار حیوانات باشد “

همچنین گوزن شمالی و خرس قطبی  میتوانند  منعکس شدن اشعه UV  را ببینند اما روباه سفید نمیتوانند.

در مورد صداها چه اتفاقی رخ میدهد؟

همان داستان اینجا هم صدق میکند .حواس انسان بسیار محدود است و ما فقط میتوانیم صداهای بین محدوده  ۲۰ تا ۲۰۰۰۰ هزار را بشنویم اما برخی حیوانات توانایی شنیدن صداهایی با محدوده پایین و بالاتر را هم دارند .به عنوان مثال دلفین ها و خفاش ها نه تنها درک شنیدن صداهای بالاتر را هم دارند بلکه برای جهت گیری حرکت و برقراری ارتباط نیز استفاده میکننند .

بنابراین چه نگاهی به جهان واقعیت را مشخص میکند ؟ اگر حواس ما نامحدود بود ما چه جیزهایی میدیدیم ، میشنیدیم و درک میکردیم ؟

جهان به چشم انسان مانند یک تکه پازل تنها دیده میشود که هرگز کل یک تصویر را کامل نمیکند .حقیقت این است که اگر حواس ما نامحدود بود احتمالا مغز ما توانایی پردازش تمام اطلاعات اطرافمان را داشت مانند بصری ،صوتی ، دیگر  محرک های سیستم عصبی  که ما به سادگی دیوانه میشدیم .

واقعیت چیست؟

با این حال این به این معنی نیست که انسان محکوم به ماندن در این محدودیت است .آیا  قطعه پازل تنها میتواند جهان هستی را درک کند؟ شاید تا حدی پاسخ مثبت باشد اما به این معنی نیست که ما نمیتوانیم حواسمان را گسترش دهیم .ما داستان هایی از افرادی را توانایی های خاص را شنیده و دیده ایم  به عنوان مثال Ben Underwood ، معروف به پسر دلفین از کالیفرنیا که قادر به درک صداهای بالا است .

به غیر از حواس پنج گانه شناخته شده بشر دیگر ادراک ها هم درست هستند مانند درک زمان.

زمان یک خلق از ذهن انسان است و کاملا وابسته با درک ما دارد .احتمالا شما متوجه شده اید که برخی مواقع زمان بسیار زیادی را داشته اید اما ساعات و روز ها بسیار سریع تمام میشدند اما زمانی که خسته هستید و منتظر روز خاصی هستید دقیقه مثل ساعت میگذرد .این در حالات ذهنی ما تغییر ایجاد شده است .به نظر میرسد زمان به معنای واقعی کلمه وجود ندارد به عنوان مثال افرادی که تحت تاثیر مواد روان گردان هستند زمان را متوجه نمیشوند.

نکته ترسناک اینجا است که  ما حتی نمتوانیم تصر کنیم جهان چطور به نظر میرسد که این مانند یک سوال ابدی از ابدیت کیهان است.

بنابراین اگر ما نتوانیم تضمین کنیم که میتوانیم رنگ ها را ببینیم عطر و بوی و صدایی که میشنویم واقعی هستند یا نه چطور میتوانیم ادعا کنیم انها درست هستند یا اشتباه .نظریات و تفاسیر زیادی وجود دارد اما تنها چیزی که میتوان گفت این است که واقعیت آن چیزی است که در چشم بیننده است .

 

تربیت ضمیر ناخوداگاه

ویدئو رایگان

مقالات رایگان

کتاب رایگان

 1. ۰
  NAZANIN

  لطفا یک مقاله راجع به واقعیت زمان بگذارید

 2. ۰
  NAZANIN

  ببخشید لطفا پاسخ دهید؟ ؟؟

 3. ۰
  NAZANIN

  .احتمالا شما متوجه شده اید که برخی مواقع زمان بسیار زیادی را داشته اید اما ساعات و روز ها بسیار سریع تمام میشدند اما زمانی که خسته هستید و منتظر روز خاصی هستید دقیقه مثل ساعت میگذرد .این در حالات ذهنی ما تغییر ایجاد شده است .به نظر میرسد زمان به معنای واقعی کلمه وجود ندارد به عنوان مثال افرادی که تحت تاثیر مواد روان گردان هستند زمان را متوجه نمیشوند.
  نکته ترسناک اینجا است که ما حتی نمتوانیم تصر کنیم جهان چطور به نظر میرسد که این مانند یک سوال ابدی از ابدیت کیهان است.

  ببخشید میشه این قسمت رو بگیدینی چه؟؟؟ چون توضیح کاملی داده نشده همین که بعضی وقتازمان خیلی زودمیگذره یا بعضی اوقات خیلی دیر، به چه دلیل هست؟؟؟؟؟پس واقعیت زمان دقیقا چه هست؟؟؟میشه کامل توضیح بدید خیلی فکرم مشغولش شده

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید
سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلبجست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

انتشار مقاله جدید : استاد ضمیرناخودگاه شوید!

اگر می خواهید از قدرت ناخودآگاه ذهن خود استفاده کنید و آن را به بهترین دوست خود تبدیل کنید و در نهایت در مسیر رشد شخصی قرار بگیرید این مقاله یک راهنمای جامع است که به شما مهمترین راهکارهایی که باید در این فرایند یاد بگیرید آماده شده است.

انتشار مقاله جدید : ۶ راز قدرتمند برای داشتن یک ذهن ثروتمند

ثروت از ذهن شروع می شود.

اگر کسی طرز فکر و یا اعتقادات درستی در مورد ثروت نداشته باشند ، هرگز نمی توانند ثروتمند شود. درعوض ، همه ترسها ، ناامیدی ها و اعتقادات محدود ، او را تحت فشار قرار خواهد داد.

برای رسیدن به موفقیت ، مجبورید ذهنیت قدیمی خود را کنار بگذارید ، مجبورید اعتقادات منفی که شما را از زندگی که دوست دارید دوره کرده است خلاص شوید.

انتشار فیلم جدید : پی کی

غریبه ای در شهر است و سوالانی به ذهنش می رسد که تا به حال به ذهن کسی نرسیده است. در نهایت پاسخ این سوال ها او را راهی یک سفر شاد، مهیج و ….

انتشار مقاله جدید : ۲۸ رفتار که شما را غیرقابل توقف می کند

بسیاری از افراد موفق در آنچه که انجام می دهند خوب هستند ، برخی حتی نخبه هستند اما تعداد کمی از آنها کاملاً غیرقابل توقف هستند.کسانی که غیرقابل توقف هستند در دنیای خودشان هستند آنها با کسی به جز خودشان رقابت نمی کنند.شما هرگز نمی دانید که برنامه بعدی آنها چه است حتی اگر آنها با شما رقابت نکنند ، باعث می شود شما با آنها رقابت کنید.

آیا شما غیر قابل توقف هستید؟ بیایید شروع کنیم:

انتشار انیمیشن جدید : استرایک

داستان این انیمیشن درباره‌ی یک موش کور جوان به نام منگو می‌باشد که سعی دارد به رویای خود یعنی تبدیل شدن به یک فوتبالیست دست پیدا کند تا بتواند معدن طلایی که در زادگاهش هست را از سرپرست طمع‌کار آنجا که به او رئیس می‌گویند نجات دهد. اما…

انتشار مقاله جدید : ۲۵ عبارت تاکیدی جذب ثروت و فراوانی

بیرون آمدن از فقر به واسطه تلاشهای خود ، کاری است که باعث غرور و افتخار می شود ، و فقر فقط  توسط احمق ها با اهمیت می شود.. “- J. K. Rowling ، نویسنده کتابهای هری پاتر.

دوست عزیزم سلام

من محمد علیخانی هستم در این مطلب می خوام با شما در مورد بزرگترین مشکلی که افرادی زیادی درگیر اون هستند بحث کنیم در ادامه با من باشید….

اننشار مطلب جدید : برنامه نویسی ذهنی چیست؟

خوشبختانه و با به دست آوردن درک درستی از عملکرد ذهن ، هر فردی می تواند، با آگاهی بیدار شده و با استفاده آگاهانه از ابزار خلاق اندیشه خود باعث ایجاد شرایط مطلوب تر در هر حوزه ای از زندگی خود شود و اتفاقات ایجاد شده پس از آن شرایط مطلوب تر ، آسان تر و مؤثر تر می شوند و این یعنی هوشیارانه عمل کردن نه سخت تر کار کردن.

انتشار فیلم جدید : پیشگویی های آسمانی

پیشگویی آسمانی در برگیرنده اسراری است که هم اکنون در حال دگرگون ساختن جهان است. با توسل به تعالیم خردمندانه یک دست نوشته پرویی ،می آموزد که از هم اکنون بین وقایع زندگی خود ارتباط برقرار کنید و …

انتشار ویدئو جدید : تمرین بیلیون دلاری

این از اون دسته اطلاعات بسیار قدرتمند است ، شما فکر می کنید که این در مدارس ما تدریس می شود؟  حقیقت اینه نه

این اطلاعات بسیار قدرتمند است.

 فرض کنید این خطوط سطح ارتعاشات را نشان می دهند ، هر فرکانس یا یک فرکانس بالاتر و یک فرکانس پایینتر خود متصل است همه آنها به هم متصل هستند هیچ خط مشخصی برای شروع و پایین یک فرکانس وجود نداردهمه آنها به هم وصل هستند و همه با هم هستند حالا به این فکر کنید، این گوشی منه، این تلفن نماینده من است این هم گوشی شماست و نماینده شماست .اگر من بخوام با با شما صحبت کنم باید به گوشی شما متصل شوم من باید فرکانس شما را بگیرم.

انتشار محصول ، مشهور شدن در اینستاگرام

اگر ذهن و باورهای ما نقش مهمی در موفقیت زندگی و کسب کار ما دارند ، چطور میتوانیم باورهایمان نسبت به شبکه های اجتماعی را نادیده بگیریم؟

اگر با بسیاری از افرادی که در اینستاگرام فعالیت میکنند صحبت کنید متوجه می شوید که آنها در جذب فالورهای بیشتر  مشکل دارند ، کاری که آنها باید انجام دهند به سادگی تغییر نحوه تفکر در مورد شبکه های اجتماعی و فعالیت آنلاین آنها است.

آپدیت مقاله ، در خواب مشکلات خود را حل کنید؟

احتمالا داستان های از افرادی که در رویاهای خود اکتشافاتی را بدست آورده اند و مشهور شده اند شنیده اید. اتو لوئوی، برنده جایزه نوبل، در آزمایشات خود نشان می دهد که وقتی می خواهید ایده های را اجرا کنید و نیاز به راه حل دارید رشته های عصبی برای ارسال جواب از لحاظ شیمیایی تحریک میشوند و رویایی را به نمایش میگذارد. نویسنده فیلم فرانکشتین مری ولستون کرافت، با داشتن ایده این کتاب تجربه ی از دیدن یک روح وحشتناک که روی میز قرار گرفته بود که در خواب خود دیده بود روی موضوع کتاب او تاثیر گذاشت.

انتشار فیلم جدید ، شتاب

این فیلم که بر اساس داستانی واقعی ساخته شده است، در مورد راننده قهرمان فرمول ۱ «نیکی لادا» و تصادف او در سال ۱۹۷۶ است، که نزدیک بود جانش را از دست بدهد. تنها چند هفته بعد از این حادثه، او دوباره پشت فرمان می نشیند تا رقیبش «جیمز هانت» را به چالش بکشد…

انتشار مقاله ، چطور به خواسته هایمان برسیم؟

چرا برخی افراد وقتی به چیزی نیاز مبرم دارند نمی توانند آن را بدست آورند،همه ما قبلا این را تجربه کرده ایم . همه ما وسواس داشته ایم تا چیزهایی مانند کاهش وزن ، پول بیشتر ، دختر یا پسر رویاهای خود را بدست آوریم اما له نظر می رسد اتفاقات به شکلی رقم میخورند که این را برای ما غیرممکن میکند.

آنچه در مورد قانون جذب به شما نگفته اند:

انتشار انیمیشن جدید ، هاروی و موزه جادویی

داستان یک پسر با هوش با نام هاروی دنبال می کند که آرزو دارد به آخرین مرحله از بازی رایانه ای خود برسد و آن را به اتمام برساند تا بتواند به جمع تالار مشاهیر گیمرها بپیوندد تا پدر او که اکنون پیشش نیست به او افتخار کند . اما به پایان رساندن این بازی آن را به یک ماجراجویی واقعی و جذاب و هیجان انگیز وارد می کند که در آن او ، سگش جری و دوستش مونیکا را به عمق قلمروهای فراموش شده در شهر عروسک قدیمی موزه می کشاند.

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید