درک کردن ذهن ناخوداگاه

درک کردن ذهن ناخوداگاه
چکیده این مطلب : انتشار : ۲۲ , اسفند , ۱۳۹۴ 1 نظر ۱۸۴۶ بازدید

درک کردن ذهن ناخوداگاه ذهن ناخوداگاه مانند یک بانک بزرگ اطلاعات است و ظرفیت ان عملا نامحدود است و تاکنون هر انچه که در زندگی برای شما رخ داده است را ذخیره میکند. تا زمانی که شما به سن ۲۱ سالگی میرسید مثل این می ماند که بیش از یک میلیون بار دایره المعارف کل […]

 

درک کردن ذهن ناخوداگاه

ذهن ناخوداگاه مانند یک بانک بزرگ اطلاعات است و ظرفیت ان عملا نامحدود است و تاکنون هر انچه که در زندگی برای شما رخ داده است را ذخیره میکند.

تا زمانی که شما به سن ۲۱ سالگی میرسید مثل این می ماند که بیش از یک میلیون بار دایره المعارف کل بریتانیا را ذخیره کنید.

افراد مسن زمانی که تحت هیپنوتیزم قرار بگیرند میتوانند خاطرات کل ۵۰ سال گذشته را با وضوح بالا بیاد بیاورند و اینجا قدرت ذهن ناخوداگاه مشخص میشود و این شک ما نسبت به ناخودگاه است که اگاهانه ان را نادیده میگیریم.

عملکرد ذهن ناخوداگاه برای ذخیره سازی و بازیابی اطلاعات است و این وظیفه برای این است که راه و روش شما برنامه ریزی میشود و ذهن ناخوداگاه شما طبق الگوهایتان هر چیزی که شما بگویید و انجام دهید را ایجاد میکند .

ذهن ناخوداگاه شما درونی است و دور از دسترس شما است و منطق ندارد و تنها از دستوراتی که دریافت میکند اطاعت میکند ذهن ناخوداگاه را میتواند مانند یک باغبان دید که فقط به بزرهایی که کاشته است فکر میکند و اینکه این دانه ها رشد میکنند و بزرگ میشوند و در غالب باورهای ریشه دار ما خود را نشان میدهند و ناخوداگاه هم عینا از این دانه ها پیروی میکند .

ذهن ناخوداگاه شما در عین اینکه مرکز فرماندهی است ولی هر دستوری که به ان داده شود اطاعت میکند .

ذهن ناخوداگاه شبانه روز بدون چون چرا کار میکند و مهم نیست چه چیز خوب است و چه چیز بد و متناسب با الگوهای پایدار شما پیش میرود. در ذهن ناخوداگاه شما یا گل رشد میکند یا علف های هرز هر گیاهی معادل ذهنی خاص خودش را ایجاد میکند.

ذهن ناخوداگاه شما درجه حرارت بدن شما را دقیقا روی ۶/۹۸ درجه فارنهایت یا ۳۷ درجه سانتیگراد نگه میدارد همچنین تنفس و ضربان قلبتان بدون اینکه شما بخواهید کاری انجام دهید منظم انجام میشوند و این تعادل در بین صدها مواد شیمیایی و میلیاردها سلول در هماهنگی کامل انجام میشود .

ذهن ناخوداگاه شما شیوه هم ایستایی را در قلمرو خود دارد با نگه داشتن افکار و عملکرد شما به شیوه یکنواخت با توجه به انچه در گذشته به شما گفته شده است زندگی شما را پیش میبرد مگر اینکه تغییری در این روند ایجاد شود مثلا انچه که شنیده اید را از ذهنتان ریشه کن کنید و یک شنیده جدید را جایگزین ان کنید.

تمام عادت ها ،تفکرات و عملکرد ما در ذهن ناخوداگاه ذخیره میشود و این محدوده امن شما را ایجاد میکند و کمک میکند که شما همیشه از خطرات در امان باشید .

ذهن ناخوداگاه شما باعث میشود هر زمان که شما در حال انجام کاری جدید یا متفاوت هستید احساس نارحتی یا ناامنی کنید و یا اینکه اگر در حال تغییر الگوهای داخلی ذهنتان هستید به شما یک احساس فیزیکی ناراحت کننده میدهد.

شما میتوانید این را حس کنید که هر زمان در حال ایجاد تغییری جدید هستید ذهن ناخوداگاه شما را به سمت منطقه راحت بودن میکشاند حتی فکر کردن در مورد انجام کاری متفاوت با توجه با انچه قبلا به ان عادت کرده اید در شما یک احساس تنش و اضطراب ایجاد میکند.

مردان و زنان موفق همیشه در حال گسترش دادن منطقه راحتی خود هستند انها بسیار از منطقه راحتیشان اگاه هستند و میدانند که راضی بودن از خودشان یک دشمن بسیار بزرگ از خلاقیت و فرصت های اینده است .

برای اینکه رشد کنید باید از منطقه راحتیتان خارج شوید شما باید احساس ناراحتی اول تغییرات را قبول کنید و ان را تا زمانی انجام دهید که احساس ارامش کردید وان زمان است که منطقه راحتی شما گسترش یافته است ویک پله بالاتر رفته اید .

تربیت ضمیر ناخوداگاه

مقالات رایگان

کتاب رایگان

ویدئو رایگان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیداین مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلبجست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید