بیشتر از چیزی که چشم شما میبیند ، ناخوداگاه شما درک میکند!

بیشتر از چیزی که چشم شما میبیند  ، ناخوداگاه شما درک میکند!
چکیده این مطلب : انتشار : ۱۹ , آبان , ۱۳۹۷ 1 نظر ۱۰۲۰ بازدید

بیشتر از چیزی که چشم شما میبیند ، ناخوداگاه شما درک میکند! تبلیغات پنهان تکنیکی است که پیام ها را در تبلیغات پنهان می کنند که انها فقط توسط ذهن ناخودگاه درک و پردازش می شوند. روش های جالب بسیار دیگری وجود دارد که این تکنیک در رسانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. کلمه […]

 

بیشتر از چیزی که چشم شما میبیند ، ناخوداگاه شما درک میکند!

تبلیغات پنهان تکنیکی است که پیام ها را در تبلیغات پنهان می کنند که انها فقط توسط ذهن ناخودگاه درک و پردازش می شوند. روش های جالب بسیار دیگری وجود دارد که این تکنیک در رسانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. کلمه “پنهان” یعنی درک اطلاعات در زیر آستانه درک آگاهانه انسان. این تکنیک معمولا در تبلیغات استفاده می شود که  هدف از تبلیغات پنهان این است که پیامی را به صورت مخفی یا بدون تلاش به ذهن افراد وارد میکنند. تکنیک پیام های پنهان به میزانی که چشم انسان قادر به تشخیص پیام مورد نظر نیست، اما ناخودآگاه یا ذهن عمیق تر آن را تحریک می کند طراحی میشوند.

این پیام ها می توانند افکار و اعمال بعدی افراد را تحت تاثیر قرار دهند جالب توجه این است که گیرنده از وجود هر چیزی که دیده است بی اطلاع است، در حالی که اقدامات و تفکر فرد تاثیر پیام های پنهان دریافتی را نشان می دهد، از انجا که ناخوداگاه تمامی اتفاقات و زندگی ما را کنترل می کند دلیل این اتفاق این است که این پیام ها در سطح ناخودآگاه درک می شوند و خودآگاه قادر به پردازش انها نیست.

 

 ناخوداگاه شما درک میکند

حضور سایه ها،

اثرات بصری یا دیداری و نور ، درک ابعاد یک تصویر را تحت تاثیر قرار می دهد با توجه به مکانیزم نوری چشم انسان، تصویر بر روی شبکیه چشم تحت تأثیر مقدار و جهت نور موجود در تصویر بررسی می شود، نور تابیده شده می تواند قضاوت انسان و درک تصویر را تحت تاثیر قرار دهد حضور چنین جلوه های بصری در یک تصویر، بر شیوه ای که چشم انسان آن را درک می کند تأثیر میگذارد در ادامه نمونه هایی از این جلوهای بصری را خواهیم دید:

 ناخوداگاه شما درک میکند

در نگاه اول، به نظر می رسد یک نقاشی در آب رنگ است. اما دیدن دو چشم بزرگ دشوار نیست. آیا دیدن این تصویر به معنای یک عنصر ترسناک به صورت پنهانی درک می شود؟

 ناخوداگاه شما درک میکند

این عکس تا حدی درهم است که موضوع تصویر برای چشم ها واضح نیست اما  این نقشه دنیا به صورت کریستال شفاف را نشان میدهد که اثر نور سبب ایجاد سایه های ضعیف شده است. آیا پیام پنهانی را می توانید پیدا کنید؟

استفاده از تکنیک پیام های پنهان توسط رسانه های بصری در محصولاتی که نام های تجاری در تصاویر دارند نیز دیده می شود که در این مقاله به خوبی در مورد آن شرح داده شده است لذا تبلیغ کنندگان از تکنیک هایی استفاده می کنند که در آن یک تصویر یا یک متن بارها و بارها فلش می زند هر چند این در عرض چند ثانیه رخ داده تا حدی که غیر قابل دیدن یا نامرئی است اما این تصاویر در سطح ناخودآگاه احساس می شوند تحقیقات نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض چنین تکنیکی نفوذ و تأثیر عمیقی روی بیننده دارد بعضی از مطالعات دیگر نشان داده اند که تصاویر بصری ارائه شده تأثیر بیشتری نسبت به متن بر مخاطبان میگذارد به عنوان مثال برنده شدن جرج بوش در انتخابات ریاست جمهوری که در ویدئو میتوانید عملکرد این روش را ببینید :

 

 

پیام پنهان rat دقیقا در ثانیه ۲۴ منتقل می شود

تبلیغات پنهان در رسانه های صوتی نیز استفاده می شود به طوری که در آن صداها به صورت نامفهموم ضبط می شوند که برای گوش انسان به عنوان صداهای نامفهوم شنیده می شوند در حالی که ذهن ناخودآگاه پیام ها را درک می کند گفته می شود که پیام های صوتی پنهان نیز می توانند شنوندگان را به اقداماتی تحریک کنند که قصد طراح پیام است.

 

 

 

آنچه که به طور مستقیم توسط چشم ها درک می شود تصویر دو نفر است که با یکدیگر صحبت می کنند، احتمالا دو بازرگان در مورد معامله بحث می کنند که قصد به توافق رسیدن را دارند این هدف از طریق سایه هایشان به راحتی منتقل می شود که آنها دست داده اند. شما چی فکر میکنید؟

اعتقاد بر این است که پیامهای پنهان بر وضعیت ذهنی و رفتار فرد تاثیر میگذارند به گفته محققان، این تبلیغات به طور موثری روی ارتباطات اثرگذار است.صنعت فیلم و تلویزیون معمولا از تکنیک پیام های پنهان برای جذب مخاطب استفاده می کنند فیلم مشهور “Fight Club” تصویری از تایلر دردان را در قالب یک سری عکس های پنهان قبل از این که شخصیت وارد فیلم شود فاش کرد که در این لینک به صورت رایگان می توانید این فیلم را دانلود کنید.

 ناخوداگاه شما درک میکند

 


آنچه که چشم ها می بینند مردی است که به بالا نگاه میکند و استفاده از رنگ ها و ستاره ها به ایالات متحده و سیاست اشاره دار اما آنچه که هوشمندانه منتقل می شود این است که او یک جمهوری خواه است. سایه فیل را ببینید؟

 

ناخوداگاه شما درک میکند

برای مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری ایالات متحده، یک تبلیغات تلویزیونی کلمه “بوروکرات” را به شکل یک تصویر پنهان نشان دادند که در بالا ویدئو آن را مشاهده کردید برخی از سریال های تلویزیونی به وسیله تکنیک پنهان برای بخش قسمت های بعدی سریال ها استفاده کردند همچنین مسابقات فرمول از ماشین های نقاشی شده استفاده میکند به طوری که در انها پیامی گنجانده شده است به نظر می رسید که آنها ساخت مواد مخدر را ممنوع کرده اند

که در این لینک توضیحات بیشتر را می توانید ببینید. ۱۰واقعیت در مورد پیام های پنهان

 ناخوداگاه شما درک میکند

یک پیام پنهان، به معنای واقعی کلمه پنهان است! حروف قرمز به طور جداگانه تشخیص داده میشود و چیزی که مشاهده می کنید، بلوک های حروف به صورت تصادفی قرار گرفته اند و می دانید که تصویر چه چیزی به شما میگوید

 “شما عالی هستند”

تبلیغات با استفاده از این تکنیک برای تبلیغ محصولات از طریق ارتباط در سطح ناخودآگاه استفاده میکند در بسیاری از موارد، تبلیغ کنندگان آرم محصولات خود را در تبلیغات خود جاسازی می کنند آنها شعارها و پیام های تبلیغاتی را به عنوان بخشی از آگهی ها به ذهن ناخودآگاه مخاطبان خود وارد می کنند.

بعضی افراد تبلیغات پنهان را مورد انتقاد قرار داده اند، در حالی که دیگران در حال پیدا کردن راه هایی برای استفاده از این تکنیک در جهت مثبت هستند. همانطور که مشخص است پیام های پنهان در سطح ناخودآگاه درک شده است بنابراین تبلیغات پنهان پتانسیل موثر در ترویج موفقیت افراد را دارد.در حالی که این روش ممنوع شده است هنوز مورد استفاده شرکت ها قرار میگیرد بنابراین دور از انتظار نیست که ما نیز توسط رسانه در معرض این پیام ها باشیم ، برای َآشنایی بیشتر با این روش و برنامه ریزی ناخوداگاه برای رسیدن به اهداف شخصی می توانید از پکیج زیر استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

 

تربیت ضمیر ناخوداگاه

مقالات رایگان 

کتاب رایگان

ویدئو رایگان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیداین مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلبجست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

آپدیت مقاله ، از این ۱۲ کودک یاد بگیرید چطور میلیونر شوید؟

میخواهید میلیونر شوید؟ از این ۱۲ کودک یاد بگیر چطور این کار رو انجام دادند

آیا تا به حال کودکی را دیده اید قبل از اینکه به سن قانونی برسد میلیونر شده باشد ؟ ما شوخی نمیکنیم بلکه در مورد بچهایی صحبت میکنیم که کار افرینی میکنند.

در واقع تعداد قابل توجهی از افراد با سنین پایین وجود دارند که هنوز فارغ التحصیل نشده اند اما میلیونر هستند .ما اینجا فقط در مورد ثروتمندان بزرگ صحبت نمی کنیم ما در مورد افرادی صحبت میکنیم که خودشان میلیونر شده اند در حالی که حتی هنوز حساب بانکی هم نداشته اند .در مورد افرادی صحبت میکنیم که کسب کار را درک میکنند و میدانند چطور پول بسازند .

آپدیت مقاله ، ویدئو های تجسمی و موفقیت

دکتر جو دیسپزا (Dr. Joe Dispenza) یکی از محققان برجسته ذهن و بدن در جهان است. تخصص وی در حوزه های جدید مانند ورا ژنتیک و فیزیک کوانتومی و چگونگی استفاده از آنها به روش های عملی برای تقویت قدرت ذهن ، بهبود بدن ، خلاقیت ، شهود ، بهره وری ، خوشبختی و فراتر از آنچه که قبلاً تصور می شد است . ( برای بسیاری از افراد این حوزه را به عنوان ” ماوراء طبیعی ” می شناسند).

دکتر جو دیسپزا به کل دنیا سفر می کند و کارگاه های پیشرفته تغییر زندگی را برگزار میکند و به مردم نشان می دهد که چگونه این کار را انجام دهند ، یکی از محبوب ترین ابزاری که دانش آموزان در کارگاه های پیشرفته از آن استفاده می کنند ، چیزی نیست جزء ویدئو های تجسمی.

انتشار محصول جدید

تمرین هواوپونوپونو در خواب .هووپونوپونو یا ho’oponopono یک تمرین شفا بخش روش بومیان هاوایی است.آیا در مورد هواپونوپونو و درمانگر هاوایی شنیدید که تمام بخش بیماران روانی یک بیمارستان را درمان کرد، بدون اینکه هرگز آنها را ملاقات کند؟ این یک شوخی نیست. نام آن درمانگر Ihaleakala Hew Len بود. او هر یک از پرونده های بیماران را نگاه میکرد و سپس با بهبودی خود، آنها را شفا میداد! مثل یک معجزه است. زمانی که شما از این روش استفاده می کنید، معجزه ها اتفاق می افتند.

انتشار مقاله جدید

چطور باور کنیم که میتوانیم موفق شویم ؟ در فیلم ماتریس – شخصیت اصلی نئو ، به دیدن “اوراکل” می رود. در زمانی که او در اتاق نشیمن منتظر او است ، می بیند که یک کودک با ذهن خود قاشق ها را خم کرده است. کودک قاشق را به نئو تحویل می دهد و می گوید: “سعی نکن قاشق را خم کنی این غیرممکن است درعوض سعی کن حقیقت رو بفهمی که هیچ قاشقی وجود ندارد. “

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید