مطالعات (پیام پنهان)

مطالعات (پیام پنهان)
چکیده این مطلب : انتشار : ۲۴ , دی , ۱۳۹۵ 6 نظر ۲۳۷۷ بازدید

قدرت غیر قابل انکار پیام های پنهان  صوتی پیام های پنهان صوتی یک ابزار توسعه شخصی در یک صد سال گذشته است.اما هنوز افرادی هستند که با این روش نا اشنا هستند .به عبارت ساده تر پیام های صوتی پنهان صداهایی را در سطحی پخش میکند که ما قادر به شنیدن انها نیستیم در حالی […]

 

قدرت غیر قابل انکار پیام های پنهان  صوتی

پیام های پنهان صوتی یک ابزار توسعه شخصی در یک صد سال گذشته است.اما هنوز افرادی هستند که با این روش نا اشنا هستند .به عبارت ساده تر پیام های صوتی پنهان صداهایی را در سطحی پخش میکند که ما قادر به شنیدن انها نیستیم در حالی که ناخوداگاه ما انها را درک میکند.

مطالعات پشت مطالعات نشان میدهد که پیام های پنهان صوتی میتوانند اثرات قابل توجه ، پایدار  و چشم گیری را ایجاد کنند که شامل از بین بردن عادت های بد تا بهبود عملکرد های فردی میشود . یکی از دلایلی که باعث میشود این تکنولوژی تا این حد قدرتمند باشد این است که میتواند به صورت پنهانی و مخفیانه باورها و الگوهای جدید را مستقیم به ناخوداگاه وارد کند .

 

چرا پیام های پنهان صوتی کار میکنند؟

ذهن شما دارای یک ضمیر خوداگاه و یک ضمیر ناخوداگاه است قسمت خوداگاه همانطور که از اسمش پیدا است  زمانی که شما بیدار و اگاه هستید کار میکند.بخش ناخوداگاه همیشه بیدار و با احساسات و اطلاعات درگیر است و برایش اصلا مهم نیست  شما در حال انجام چه کاری هستید.

 

یکی از راه های درک ذهن کوه یخ است.که خوداگاه شما آن قسمتی از کوه است که شما میبینید که میگویند تنها ۱۰% کوه را شامل میشود در حالی که بقیه کوه در زیر اب قرار دارد و ۹۰ % کوه را شامل میشود که ناخوداگاه دقیقا همین قسمت از ذهن است و این به شما قدرت ناخوداگاه را نشان میدهد و این چرای این است که برای توسعه شخصی باید قدرت این قسمت از ذهن را کنترل کرد .

 

ناخوداگاه اطلاعاتی را دارد که شما اصلا از انها اگاه نیستید اما در ذهن شما ذخیره شده اند حال اگر این اطلاعات به اندازه کافی زیاد باشند به تدریج شما بخشی از این اطلاعات خواهید شد  که به شما به تغییر تفکر و رفتار کردن کمک میکند .همانطور که دکتر جوزف مورفی در کتاب قدرت ناخوداگاه خود مینویسد : “افکارت را تغییر بده سرنوشتت تغییر میکند”  [۱]

 

ایجاد کردن تغییرات خوب

 پیام های پنهان صوتی وارد کردن اطلاعات را به صورت مخفیانه با دو روش قدرتمند انجام میدهد:

۱: شکستن عادتهای بد مانند سیگار کشیدن ، پر خوری

۲: جایگذاری باورهای مثبت مانند اعتماد به نفس ، انگیزه ، عشق

 

متاسفانه این روش در ایران به صورت  گسترده مورد استفاده قرار نگرفته است اما در این سایت تاکنون نتایج بسیار خوبی از کاربران دریافت شده است .بنا به گزارش تایگر وودز او با استفاده از پیام های پنهان صوتی برای تبدیل شدن به بزرگترین گلف باز جهان کمک گرفته است [۲] . کارگردان استیون اسپیلبرگ با اعتماد به نفس به سمت رویاهایش حرکت کرد و امروزه به غول سینما تبدیل شده است همچنین تونی رابینز مربی موفقیت برای رسیدن به این شهرت از این تکنولوژی استفاده کرده است .

 

اثبات عمل کردن پیام های پنهان

سندهای بسیار زیادی وجود دارد که اثرگذاری  فناوری پنهان صوتی را ثابت میکند.

به گفته پروفسور بنجامین Benjamin B. Wolman نویسنده بیش از ۴۰ کتاب در زمینه روانشناسی تفکر اگاهانه ما میتواند با محرک های بیرونی که ما از انها اگاه نیستیم تحت تاثیر قرار بگیرد. [۳]

به عبارت دیگر پیام های پنهان میتواند جرقه ای بسته به نوع هدفی که شما میخواهید به ان برسید مورد استفاده قرار گیرد مانند انگیزه بیشتر ، دلگرمی ، شور شوق برای حرکت کردن رو به جلو و غیره.

دکتر نورمن دیکسون  روانشناس دانشگاه لندن تحقیقات گسترده ای روی یادگیری پنهان انجام داد که در این مطالعه روی ۷۴۸ داوطلب اثرات پنهان انجام شد که در بیش از ۸۰% انها جواب تحقیقات مثبت بود و نشان داد اثرات پنهانی که خارج از آگاهی فرد است عمل میکند. [۴]

 دکتر الدن تیلور مدیر پیشرو و همکار در انجمن روان درمانی امریکا معتقد است که اطلاعات پنهان در صورتی که در یک  روش مناسب مورد استفاده قرار گیرد عمل میکند. [۵]

 

مطالعات بیشتری روی پتانسیل استفاده از پیام های پنهان صوتی برای رسیدن به یک تیجه خاص در زیر نوشته شده است:

بالا بردن استاندارد های علمی

یک کلاس شامل ۶۰ دانشجوی حقوق به دو قسمت تقسیم شد که یک گروه تحت تاثیر محرک های پنهان بود اما گروه دیگر نه . دانش اموزانی که تحت تاثیر محرک های پنهان بودند در پایان ترم به طور محسوسی نمرات بالاتری از هم گروهی خود دریافت کردند. [۶]

 

کنترل وزن

دو گروه از زنان مبتلا به اضافه وزن در یک دوره کاهش وزن شرکت کردند که یک گروه را در معرض پیام های پنهان صوتی قرار دادند.بسیار حیرت انگیز بود گروهی که در معرض پیام های پنهان صوتی بود وزن بیشتری را از دست داده بودند و با پیگیری های بعدی مشخص شد تفاوت وزن بین دو گروه همچنان رو به افزایش بود.[۷]

 

ترک سیگار

روانشناس دکتر Dr. Lloyd H از دانشگاه نیویورک روی بیش از ۴۰ گروه از افراد سیگاری تحقیق انجام دادند که نیمی از این ۴۰ گروه در معرض پیام های پنهان صوتی بودند و در عرض تنها یک ماه ۶۶% از گروهی که در معرض صوت های پنهان بودند موفق به ترک سیگار و کاهش آن شدند و این باعث شد که دکتر سیلور من فرض کند محرک های پنهان صوتی ۴ برابر بیشتر به توانایی افراد به ترک سیگار کمک میکند. [۸].

 

کاربردی نامحدود برای تغییر

در حال حاظر به وضوح مشخص است که پیام های پنهان صوتی یک علاقه شدید برای بهبود کسب کار و تجارت هر فردی است. با مرور هر چه بیشتر زمان تحقیقات ثابت میکند اثر بخشی پیام های پنهان صوتی میتواند برای غلبه بر مشکلات زندگی ، از بین بردن ترس ، افزایش قدرت ذهن ، افزایش اعتماد به نفس ، و کاهش استرس مورد استفاده قرار گیرد.

 

این البوم ها طوری طراحی میشوند که به صورت دقیق اگاهی شما را دور بزنند تا ناخوداگاه شما انها را به راحتی دریافت کند و باعث تغییر و شکل گیری نظام باورهای شما میشود .اپرا وینفری میگوید “با اطمینان اعتراف میکنم در زندگی درک کرده ام که ما همانی میشویم که بیشتر برای آن تقلا میکنیم.

 

این چیزی است که باعث میشود پیام های پنهان صوتی یک نیروی قدرتمند برای تغییر شوند .

 

 1. مورفی، جوزف. قدرت ذهن ناخودآگاه خود . انتشارات وایلدر ، نوامبر ۲۰۰۸.

  Doeden  ۲ ، مت. تایگر وودز (قهرمانان ورزشی ) گروه لرنر ، سپتامبر ۲۰۰۵. P 14.

  ۳. ولمن، بنیامین.   کتاب روانشناسی عمومی. تالار پرنتیک؛ نسخه ۱. ژوئن ۱۹۷۳

  ۴.  دیکسون     ، . تحقیقات قبل از خود اگاهی. جان ویلی و پسران، ژانویه ۱۹۸۲

  ۵. تیلور،   . ” مروری بر تئوری اطلاعات پنهان از انجمن روان درمانی آمریکا. (۲۰۰۷).

  ۶. پارکر –   اثر پنهان وابسته به تحریک ذهن بر عملکرد تحصیلی: شواهد بیشتر در  .” مجله مشاوره و روانشناسی.

  ۷. سیلورمن، L.H.، مارتین، A.، جورج، R.، و مندلسون، E. “اثر پنهان در تحریک و درمان رفتار و درمان چاقی.” روانشناسی بالینی.

  ۸. سیلورمن، L.H. “اثر پنهان درمان رفتار افراد سیگاری.” مجله عصبی و بیماران روانی.

 

تربیت ضمیرناخوداگاه

ویدئو رایگان

مقالات رایگان

کتاب رایگان

 1. ۰
  muhamadin

  سلام
  ببخشید من نزدیک کنکور و امتحانات خردادم و هرچه میخواهم درس بخونم نمیتونم انکار ناخوداگاهم مانع درس خوندنم میشه و اصلا علاقه ای به درس خواندن ندارم با اینکه الان در مرحله حساس تحصیلی هستم…کدوم آلبومتون رو خریداری کنم که هم افکار منفی از ذهنم بره هم بتونم درسم رو شروع کنم؟

  • ۰
   پشتیبان

   سلام از البوم ضربه خوردن از به تاخیر انداختن کارها و البوم تندخوانی استفاده کنید

 2. ۰
  جعفر

  سلام چطوری میشه مطمین شد که پیامهای صوتی که اکثرا به زبان انگلیسی هستند روی ذهن کسی که اصلا انگلیسی نمیدونه تاثیر میذاره؟ در صورتیکه خوداگاه متوجه نمیشه و احساس هم تغییر نمیکنه چطور از طریق شهود و ادراک خودمون باید بفهمیم که ایا این پیامها واقعا کارایی دارند یا خیر؟

  • ۰
   مدیر

   سلام ضمن اینکه تمامی البوم ها سایت به فارسی تولید شده اند اما با کمی جستجو متوجه خواهید شد ناخوداگاه تمامی زبان ها را درک میکند و در صورت استفاده از البوم ها به صورت واضح متوجه تغییراتی در احساسات و رفتار خود خواهید شد که نتایج کاربران در صفحه اصلی سایت بیانگر این مورد میباشد
   موفق باشید

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیداین مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلبجست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید