در خواب مشکلات خود را حل کنید؟

در خواب مشکلات خود را حل کنید؟
چکیده این مطلب : انتشار : ۲۴ , شهریور , ۱۳۹۷ 0 نظر ۶۹۹ بازدید

احتمالا داستان های از افرادی که در رویاهای خود اکتشافاتی را بدست آورده اند و مشهور شده اند شنیده اید. اتو لوئوی، برنده جایزه نوبل، در آزمایشات خود نشان می دهد که وقتی می خواهید ایده های را اجرا کنید و نیاز به راه حل دارید رشته های عصبی برای ارسال جواب از لحاظ شیمیایی […]

 

احتمالا داستان های از افرادی که در رویاهای خود اکتشافاتی را بدست آورده اند و مشهور شده اند شنیده اید. اتو لوئوی، برنده جایزه نوبل، در آزمایشات خود نشان می دهد که وقتی می خواهید ایده های را اجرا کنید و نیاز به راه حل دارید رشته های عصبی برای ارسال جواب از لحاظ شیمیایی تحریک میشوند و رویایی را به نمایش میگذارد. نویسنده فیلم فرانکشتین مری ولستون کرافت، با داشتن ایده این کتاب تجربه ی از دیدن یک روح وحشتناک که روی میز قرار گرفته بود که در رویایی خود دیده بود روی موضوع کتاب او تاثیر گذاشت.

اما توانایی استفاده از خواب به عنوان یک روش برای حل مسائل محدود به چند انتخاب نیست. همه ما قادر به ایجاد اکتشافات مشابه در رویاهای خود هستیم  خواب حالت ترکیبی از آگاهی بیداری و رویا است اگر چه از لحاظ بیومکانیک شبیه خواب معمولی است اما آگاهی که همراه با رویاهای شفاف باشد در سطوح بالاتر ناحیه پیشانی مغز فعالیت می کند.این نیز یک ویژگی های حالت های زنده و فعال از آگاهی بیداری است، مانند تمرکز عمیق و گوش دادن در خواب. رویاهای واضح از تجربیات آگاهانه متفاوت است شما می توانید کنترل داستان رویاهای خود را در دست بگیرید.

ما افراد زیادی را می بینیم که به طور منظم از رویاهای شفاف برای حل مشکلاتشان استفاده می کنند و راه حل های بسیار متفاوتی نسبت به زمانی که بیدار هستند پیدا می کنند برای مثال: یکی از نویسندگان درمان های حاد با احضار شخصیت های رمان در رویاهای خود درمانی را پیدا کرد به این معنی که در رویایی او ممکن است یکی از کاراکترها گفته باشد: “اوه، نباید ویروس اپستین (که می تواند موجب چند نوع سرطان شود) را در ماه ۴ از بین ببرید، زیرا ما در ماه ۱۲ برای حل هر چیزی به انها نیاز داریم”

یک موسیقیدان حرفه ای هنگامی که خواب است صدای اشعار راک را می شنود و روز بعد آن را می نویسد ، یکی از نقاشان در رویاهای خود در مقابل یک در دید که ایستاده است و پس از رد شدن از درب، نقاشی هایی برای او ظاهر میشوند بنابراین پس از بیداری آن نقاشی ها را به به تصویر کشید.

رویای شفاف فقط برای حل مشکلات نیست – حتی می تواند از آن به عنوان درمان استفاده شود. به عنوان مثال، بچه هایی که به طور مکرر کابوس می بینند می توانند یاد بگیرند تا کابوس را کنترل کنند هنگامی که به آنها دیدن رویایی شفاف آموزش داده شد انها میتوانند در رویایی خود کمی صبر کنند و با خودشان فکر کنند بله درست است این فقط یک رویا است و جای ترسی وجود ندارد.

در واقع، رویای روشن ممکن است برای از بین بردن ترس های عمومی و فوبیا بسیار موثر باشد این می تواند به عنوان یک نوع رفتار شناختی درمانی (CBT) عمل کند، نوعی درمان که توسط بسیاری از روانشناسان برای اختلالات وسواسی اجباری شدید انجام می شود. ایده پشت CBT بهترین راه برای از دست دادن ترس از یک وضعیت خاص است.

نویسنده :

Berit Brogaard، D.M.Sci.، Ph.D.، استاد فلسفه و مدیر آزمایشگاه Brogaard تحقیقات چندرسانه ای از دانشگاه میامی

تحریک کردن ذهن برای خواب دیدن

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیداین مطلب را به اشتراک بگذارید 

اضافه به لیست علاقه مندی ها


جست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

بازیابی رمز عبور

ایجاد حساب کاربری جدید