دریافت اطلاعات فقط در ۱۳ میلی ثانیه

دریافت اطلاعات فقط در ۱۳ میلی ثانیه
چکیده این مطلب : انتشار : ۸ , بهمن , ۱۳۹۶ 1 نظر ۱۷۴۵ بازدید

دریافت اطلاعات فقط در ۱۳ میلی ثانیه دانشمندان علوم اعصاب MIT دریافتند که مغز انسان می تواند تمام تصاویری که چشم انها را در ۱۳ میلی ثانیه می بیند میتواند پردازش کند – این شواهد سرعت پردازش سریع ذهن را نشان می دهد. “این واقعیت که ذهن شما می توانید اطلاعات را با این سرعت […]

 

دریافت اطلاعات فقط در ۱۳ میلی ثانیه

دانشمندان علوم اعصاب MIT دریافتند که مغز انسان می تواند تمام تصاویری که چشم انها را در ۱۳ میلی ثانیه می بیند میتواند پردازش کند – این شواهد سرعت پردازش سریع ذهن را نشان می دهد.

“این واقعیت که ذهن شما می توانید اطلاعات را با این سرعت بالا پردازش کند، به ما نشان می دهد که ذهن تمامی اطلاعات را درک میکند . مری پاتر، پروفسور علوم مغزی و شناختی و نویسنده ارشد مطالعات می گوید: انچه که مغز طول روز انجام می دهد این است که در حال  تلاش برای درک کردن آن چیزی است  که ما به دنبال آن هستیم.

پاتر می گوید:

این پردازش سریع ممکن است به هدایت سریع چشم ها کمک کند که بتواند در هر ثانیه سه بار چشم انداز خود را برای هدف بعدی تغییر دهد. “کار چشم نه تنها برای ارسال اطلاعات به مغز است، بلکه به مغز اجازه میدهد به اندازه کافی به اطلاعات دریافتی فکر کند تا بداند که شما باید در ادامه به چه چیزهایی باید نگاه کنید .

دریافت اطلاعات فقط در 13 میلی ثانیه

شناسایی سریع

پس از ورود اطلاعات به شبکیه چشم اطلاعات به مغز وارد می شوند، جایی که اطلاعات مانند شکل و رنگ پردازش می شوند. در مطالعات قبلی، پاتر نشان داده است که مغز انسان می تواند به راحتی تصاویری را که به اندازه ۱۰۰ میلی ثانیه نمایش داده شوند را شناسایی کند. در مطالعه جدید او و همکارانش تصمیم گرفتند تا این سرعت را افزایش دهند تا به نقطه ای برسند که حد توانایی تشخیص انسان است پس از انجام این آزمایش روی افراد انها اعلام کردند با اینکه سرعت نمایش تصاویر بسیار بالا بود همه تصاویر برای انها جدید بود.

 

دریافت اطلاعات فقط در 13 میلی ثانیه

محققان انتظار داشتند که ممکن است کاهش چشمگیری در عملکرد چشم برای دریافت تصاویر  در زمان ۵۰ میلی ثانیه داشته باشند ، زیرا مطالعات دیگری نشان داده است که برای دریافت اطلاعات بصری، از شبکیه تا “ذهن” این زنجیره پردازش تصاویر حداقل ۵۰ میلی ثانیه طول می کشد تا بتواند این سیکل را دو مرتبه تکرار کند و بودن این سیکل برای دریافت اطلاعات جدید و شناسایی انها لازم است. با این حال، تیم MIT  دریافت که اگر چه عملکرد ممکن است کاهش یابد اما افراد همچنان نسبت به قبل با افزایش سرعت نمایش بهتر عمل کردند ، زیرا محققان زمان قرار گرفتن تصویر را از ۸۰ میلی ثانیه به ۵۳ میلی ثانیه و سپس ۴۰ میلی ثانیه، سپس ۲۷، و در آخر ۱۳ – که سریع ترین حالت ممکن است که کامپیوتر میتواند نشان دهد استفاده کردند.

پاتر می گوید:

                   ” این علم واقعا با آن چیزی که ما با آن آشنا بودیم یا با بعضی فرضیاتی که همکارانم در این خصوص داشتند کاملا متفاوت و شگفت انگیز بود “

پاتر معتقد است که یکی از دلیل عملکرد بهتر افراد در این مطالعه ممکن است از این باشد که ذهن آنها قادر به تشخیص سریع تصاویر در حالی که با سرعت زیاد نمایش داده میشوند باشد هر چند اگر این تصاویر نا آشنا باشد. این افراد پس از انجام هر آزمایش، بازخوردهای خوبی را از عملکرد خود دریافت کردند. در بالاترین حالت سریع نمایش ، افراد تصاویر جدید را بیش از ۲۰ برابر سریعتر از حالت معمولی که اطلاعات را جذب میکنیم دریافت کردند.

پاتر می گوید:

              “با اطلاعات و مدارک جدیدی که داریم این اطلاعات جدید نشان میدهد که موفقیت برای افرادی که انتظار موفقیت را ندارند زیاد سخت نیست “

سیمون تورپ، مدیر مرکز تحقیقاتی روانی Cerveau در دانشگاه تولوز، می گوید: این نتایج “واقعا زیباست”  که مغز می تواند در سریعترین زمان ممکن تصاویر داده  شده را درک کند.

دریافت اطلاعات فقط در 13 میلی ثانیه

این یافته ها مطابق با مطالعات سال ۲۰۰۱ از محققان دانشگاه پارما و دانشگاه سنت اندروز است که متوجه شدند که نورون های مغز میمون های ماکا به انواع خاصی از تصاویر ، مانند چهره ها، پاسخ می دهند که می توانند حتی زمانی که تصاویر برای ۱۴ میلی ثانیه ارائه میشوند را درک کند.

 

جریا یک طرفه بدون فیدبک

این مطالعات شواهدی را ارائه می دهد که “پردازش بازخورد اطلاعات” – تنها جریان اطلاعات در یک جهت از شبکیه به سمت مراکز پردازش تصویری مغز است که به اندازه کافی برای شناسایی مفهوم کلی است کافی است.

 “اگر تصاویر پس از ۱۳ میلی ثانیه ناپدید شوند و افراد قادر به دیدن تصویر نباشند باید چیزی در مغز وجود داشته باشد که این اطلاعات را تا مدت طولانی حفظ میکند “

پاتر می گوید:

این توانایی شناسایی تصاویر در این زمان بسیار کوتاه ممکن است به مغز کمک کند تا تصمیم بگیرد که خیلی سریع از نقطه به نقطه ای دیگر حرکت کند . تصمیم گیری در مورد جابجایی چشم ها می تواند ۱۰۰ تا ۱۴۰ میلی ثانیه باشد، بنابراین عکس ها قبل از آن حتی در موردش فکر کنیم بسیار سریع نمایش داده میشود.

محققان در حال بررسی چگونگی درک اطلاعات بصری در این زمان کوتاه روی مغز هستند. آنها همچنین در هنگام کار با اسکنر مغناطیسی (MEG) مغز را اسکن می کنند تا ببینند کدام مناطق مغز زمانی که یک فرد کاری را با موفقیت انجام میدهد فعال هستند.

یافته های ۷۵ فریم در ثانیه نیاز به به روز رسانی در ویکی پدیا دارد، که بیان می کند که “چشم انسان و رابط مغز آن، سیستم بصری انسان، می توانند ۱۰ تا ۱۲ تصویر جداگانه در هر ثانیه پردازش کنند و آنها را به صورت جداگانه درک کند.”

این تحقیق توسط موسسه ملی بهداشت پشتیبانی می شود.

منبع:

Mary C. Potter, Brad Wyble, Carl Erick Hagmann, Emily S. McCourt, Detecting meaning in RSVP at 13 ms per picture, Attention, Perception, & Psychophysics, ۲۰۱۳; DOI: 10.3758/s13414-013-0605-z

 

تربیت ضمیر ناخوداگاه

مقالات رایگان

کتاب رایگان

ویدئو رایگان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیداین مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلبجست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

آپدیت مقاله ، از این ۱۲ کودک یاد بگیرید چطور میلیونر شوید؟

میخواهید میلیونر شوید؟ از این ۱۲ کودک یاد بگیر چطور این کار رو انجام دادند

آیا تا به حال کودکی را دیده اید قبل از اینکه به سن قانونی برسد میلیونر شده باشد ؟ ما شوخی نمیکنیم بلکه در مورد بچهایی صحبت میکنیم که کار افرینی میکنند.

در واقع تعداد قابل توجهی از افراد با سنین پایین وجود دارند که هنوز فارغ التحصیل نشده اند اما میلیونر هستند .ما اینجا فقط در مورد ثروتمندان بزرگ صحبت نمی کنیم ما در مورد افرادی صحبت میکنیم که خودشان میلیونر شده اند در حالی که حتی هنوز حساب بانکی هم نداشته اند .در مورد افرادی صحبت میکنیم که کسب کار را درک میکنند و میدانند چطور پول بسازند .

آپدیت مقاله ، ویدئو های تجسمی و موفقیت

دکتر جو دیسپزا (Dr. Joe Dispenza) یکی از محققان برجسته ذهن و بدن در جهان است. تخصص وی در حوزه های جدید مانند ورا ژنتیک و فیزیک کوانتومی و چگونگی استفاده از آنها به روش های عملی برای تقویت قدرت ذهن ، بهبود بدن ، خلاقیت ، شهود ، بهره وری ، خوشبختی و فراتر از آنچه که قبلاً تصور می شد است . ( برای بسیاری از افراد این حوزه را به عنوان ” ماوراء طبیعی ” می شناسند).

دکتر جو دیسپزا به کل دنیا سفر می کند و کارگاه های پیشرفته تغییر زندگی را برگزار میکند و به مردم نشان می دهد که چگونه این کار را انجام دهند ، یکی از محبوب ترین ابزاری که دانش آموزان در کارگاه های پیشرفته از آن استفاده می کنند ، چیزی نیست جزء ویدئو های تجسمی.

انتشار محصول جدید

تمرین هواوپونوپونو در خواب .هووپونوپونو یا ho’oponopono یک تمرین شفا بخش روش بومیان هاوایی است.آیا در مورد هواپونوپونو و درمانگر هاوایی شنیدید که تمام بخش بیماران روانی یک بیمارستان را درمان کرد، بدون اینکه هرگز آنها را ملاقات کند؟ این یک شوخی نیست. نام آن درمانگر Ihaleakala Hew Len بود. او هر یک از پرونده های بیماران را نگاه میکرد و سپس با بهبودی خود، آنها را شفا میداد! مثل یک معجزه است. زمانی که شما از این روش استفاده می کنید، معجزه ها اتفاق می افتند.

انتشار مقاله جدید

چطور باور کنیم که میتوانیم موفق شویم ؟ در فیلم ماتریس – شخصیت اصلی نئو ، به دیدن “اوراکل” می رود. در زمانی که او در اتاق نشیمن منتظر او است ، می بیند که یک کودک با ذهن خود قاشق ها را خم کرده است. کودک قاشق را به نئو تحویل می دهد و می گوید: “سعی نکن قاشق را خم کنی این غیرممکن است درعوض سعی کن حقیقت رو بفهمی که هیچ قاشقی وجود ندارد. “

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید