پول واقعا میتواند شادی را بخرد؟

پول واقعا میتواند شادی را بخرد؟
چکیده این مطلب : انتشار : ۴ , فروردین , ۱۳۹۶ 1 نظر ۷۴۷ بازدید

اگر شما با پولتان خوشحال نیستید و در روزهای بارانی سخت کار میکنید به این معنی است که پولتان را صحیح خرج نمیکند. پول نمیتواند عشق بخرد ، پول نمیتواند شادی را بخرد اما قطعا میتواند به شما کمک کند یک خانه لب ساحل بخرید که احتمالا جشن شادی را میتوان در آن برگزار کرد. […]

 

اگر شما با پولتان خوشحال نیستید و در روزهای بارانی سخت کار میکنید به این معنی است که پولتان را صحیح خرج نمیکند. پول نمیتواند عشق بخرد ، پول نمیتواند شادی را بخرد اما قطعا میتواند به شما کمک کند یک خانه لب ساحل بخرید که احتمالا جشن شادی را میتوان در آن برگزار کرد.

در گذشته توانایی شما برای خرید شادی محدود بود و پول به راحتی خرج میشد.اما تحقیقات انجام شده در دهه های گذشته کم و بیش به این نتیجه رسیده اند که اگر پول را درست خرج کنیم میتوانیم شادی را بخریم.

در زیر شش واقعیت را میخوانید که نشان میدهد پول میتواند شادی را بخرد:

۱:خرید تجربه نه کالا

تمایلات و هیجان مردم از بخاطر اوردن تعطیلات بیشتر از زمانی است که در حال خرید لباس یا کفش جدید هستند .خاطرات هستند که با خرید انها در طول زمان به مراتب نسبت به خرید کالا احساس لذت بیشتری میدهد.

در مورد این سوال فکر کنید چطور تعطیلاتی که  ۳ یا ۵ سال پیش رفته بودید نسبت به لباس های که ماه پیش خریدید بیشتر بیاد می اورید ؟ پاسخ بسیار واضح است چون تعطیلات تجربه فوق العاده ای به شما میدهد و شما میتوانید احساس شادی را در درون خود میدهد  که این بسیار ارزشمند است .

۲: سخاوتمند باش

تحقیقات نشان داده است زمانی که افراد پول را برای دیگران خرج میکنند احساس بهتری نسبت به زمانی که برای خودشان صرف میکنند دارند .با توجه به یک زندگی خوب نظرسنجی از ۴۵۰۰ بزرگسال امریکایی در سال ۲۰۱۰ گزارش داده اند احساس کمک به خیره در سلامتی جسمانی ، بهبود حس ارامش و کاهش  استرس کمک میکند . با مطالعات MRI بر روی مغز انسان این احساس عاشقانه ای است که دادن بهتر از دریافت کردن است.

به منظور افزایش شادی زمانی که پول یا خوبی دریافت میکنید میتوانید :

 • به مقدار کوچک اما مکرر بدهید تا اینکه مقدار بزرگ در دراز مدت بدهید .
 • بدون انتظار بازگشت ببخش ، زمانی که شما راحت و بدون گفتن آن از آن میگذرید پول و خوبی شما برکت میکند.
 • به طور تصادفی ببخش .پرداخت شهریه کسی ، پرداخت قهوه میزی که پشت شما نشسته است.

۳:خرید های کوچک بهتر از خرید های بزرگ است

گرچه خرید های بزرگ مردم را خوشحال میکند  اما این اشتباه است.خرید های متعدد کوچک لذت بیشتری از خرید های بزرگ ایجاد میکند یکی از دلایل ان این است که زمان بین خرید های گوناگون در زمان کم باعث میشود با با شرایط وفق پیدا کنیم و احساس خوبی را همیشه داشته باشیم علاوه بر این با خرید های یکجا باعث میشود تمام کیسه های خرید را مجبور باشیم با خود حمل کنیم که این راحتی خرید را از ما میگیرد.

خرید های کوچک و متوالی نیاز کمتری به انرژی ذهنی و جسمی دارد علاوه بر این با مقایسه بیشتر و انتخاب درست شلوار شما خوشتیپ ترین فرد در جهان خواهید بود و شما غرق در خرید لیست در تمام روز نمیشوید و میتوانید از انرژیتان از خرید لذت ببرید.

۴:خرید شادی و زمان با منابع بیرونی

وظایف بیرونی و کارهایی که از ان لذت نمیبرید یا نتایج بسیار کمی را برای شما در زندگی شخصیتان ایجاد میکند را رها کنید مانند شستن حیاط خانه و کارهای اداری که به شما وقت و استراحت بیشتری میدهد .

درک کردن این قاعده که استفاده کردن از مهارت های دیگران در بسیاری از موارد به نفع شما است.به عنوان مثال شما میتوانید در کارهایی که نسبت به دیگران زیاد خوب نیستید انها را به افراد بسپارید و وقت و تمرکز خود را روی موارد مهمتر بگذارید و برای اینکار میتوانید افراد را استخدام کنید بنابراین شما وقت بیشتری برای صرف کردن کارهایی که دوستش دارید را در اختیار دارید .

از لحاظ مالی شما میتونید با کارشناسان امور مالی حرفه ای برای  سرمایه گذاری پول شما زمانی که در تعطیلات هستید بدون هیچ گونه نگرانی استفاده کنید و تنها از طریق یک لپ تاپ همه چیز را بررسی کنید.

۵:الان خرید کن اما بعدا لذت ببر

 به جای استفاده از کارت اعتباری و لذت بردن از وسایل و پرداخت قبض و احساس درد توصیه میکنیم این روند را معکوس کنید اول لذت ببرید و بعدا پرداخت کنید و به نظر میرسد یکی از چیزهایی که ما لذت میبریم انتظار چیزهایی خوب است زیرا نگاه شما به جلو و برای بدست اوردن چیزهایی خوب در اینده است.

به تاخیر انداختن استفاده کردن از منابع ، فکری است که هنوز مانع انگیزه داشتن ما برای خرید است که با این روش بعد از مصرف کرد نمیتوانیم شاد باشیم.

۶:با دیگران خرجش کن

 پول خود را با خانواده و دوستان و همسر خود هزینه کنید هر چند اگر زیاد هیجان انگیز نیست این شما را شادتر میکند زیرا انرژی و زمان شما شامل بهتر کردن روابط بین دیگران و ایجاد احساس دورهم بودن است.

حتی یک فعالیت و حرکت ساده در مهمانی و مسافرت با خانواده تان با هزینه بسیار اندک میتواند به شما احساس رضایت بهتری بدهد .فراموش نکنید پول بخشی از زندگی شماست و شما ممکن است آن را برای کارهایی که در طول روز ارزش دارد صرف کنید چه کسی گفته است پول نمیتواند شادی بخرد ؟ احتمالا آن فرد روانشناس امروزی نیست.

شما پول خود را چگونه عاقلانه برای شادی  خرج میکنید ؟ چگونه احساسی درباره شادی دارید؟

نظرات شما برای ما مهم است بگویید در مورد شادی چه فکر میکنید ؟

 1. ۰
  مسعود مریدی

  بهشت از دیدگاه خیام !!!

  به عقیده خیام هر کس که در این دنیا بتواند شاد زندگی کند و از زندگیش لذت ببرد، بطور حتم اگر بعد از مرگش دنیایی باشد در بهشت خواهد بود.
  زیرا کسی که زندگی شادی داشته باشد به طور طبیعی نه به کسی ظلم می کند و نه تفکرات منفی نسبت به دیگران دارد.
  پس دنیا و آخرتش برای او بهشت خواهد بود.
  بنابراین نباید زندگی را به خود سخت گرفت و به خود وعده فردایی بهتر داد..

  گردون نگری ز قد فرسوده ماست
  جیحون اثری ز اشک پالوده ماست
  دوزخ شرری ز رنج بیهوده ماست
  فردوس دمی ز وقت آسوده ماست

  خیام

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیداین مطلب را به اشتراک بگذارید 

اضافه به لیست علاقه مندی ها


جست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

بازیابی رمز عبور

ایجاد حساب کاربری جدید