۴ راه برای گارانتی کردن موفقیتتان در یک سال

۴ راه برای گارانتی کردن موفقیتتان در یک سال
چکیده این مطلب : انتشار : ۱۷ , شهریور , ۱۳۹۶ 2 نظر ۸۸۵ بازدید

۴ راه برای گارانتی کردن موفقیتتان در یک سال تصور کنید اکنون یک سال گذشته است و زمانی است که زندگیتان با سال گذشته تفاوتهای بسیار زیادی دارد طوری که تمامی اهداف شما قابل دستیابی هستند. با این حال مشکلی وجود دارد باید تلاش کنید برنامه ریزی ذهنتان را تغییر دهید و با اقدام کردن […]

 

۴ راه برای گارانتی کردن موفقیتتان در یک سال

تصور کنید اکنون یک سال گذشته است و زمانی است که زندگیتان با سال گذشته تفاوتهای بسیار زیادی دارد طوری که تمامی اهداف شما قابل دستیابی هستند.

با این حال مشکلی وجود دارد باید تلاش کنید برنامه ریزی ذهنتان را تغییر دهید و با اقدام کردن شرایط جدید را خلق کنید و البته به تلاش خود به صورت مداوم ادامه دهید.

اکثر افراد با شروع سال جدید با برنامه ریزی و اهداف های بلند و مدت و کوتاه مدت با انرژی بسیار زیاد سال خود را آغاز میکنند اما با گذشت چند هفته اول تمامی اهداف خود را فراموش میکنند و عادت های قبلی انها برمیگردند و دوباره به همان شیوه زندگی قبلی ادامه میدهند.

وقتی نگاه روانشناسانه به شکست های افراد میکنیم چند دلیل وجود دارد که چرا انها نمیتوانند اهداف خود را خلق کنند:

 

۱: تفکر کنید

اغلب افراد زمانی که موضوعات مهم زندگیشان را شناسایی میکنند و قصد تغییر آنها را دارند باید برای رویارویی شدن با آن شرایط جدید را بپذیرند.

به عنوان مثال : شما تصمیم میگیرید سال جدید اندام خود را زیباتر کنید اما آیا میخواهید با رژیم غذایی شروع کنید ؟

آیا میخواهید صبحانه خود را با خوردن میوه تغییر دهید؟

داشت هدف بزرگ عالی است اما باید شروع کنید.

۲: تعهد

این طبیعت انسان است تا خود را با شرایط جدید و موقعیت جدید تغییر دهد حال به تغییرات خودت تغییرات جدید و غیره منتظره اضافه کن مثلا روی ۲۰ صفحه کتاب خواندن و واقعیتی که ایجاد میشوند دنیایی پیرامون شما تغییر میکند.

خود را برای یک سال متعهد به تغییر کنید بدون حرکت و اقدام کردن هرگز زندگی که شاسیته آن هستید را بدست نخواهید آورد.

 

۳: آیا گرفتار سال های قبل شده اید ؟

احتمالا با شروع سال جدید اهداف زیادی را برای خود تنظیم میکنید اما اگر سال گذشته نتوانسته اید یک هدف خود را خلق کنید حتی اگر انگیزه و آماده هم باشید هرگز به تعهدات سال جدید عمل نخواهید کرد.

اگر قلب شما با شما همراه نباشد متوقف شدن در مسیر بسیار آسان است.

۴: به خود استراحت بدهید

اکثر افراد تا پایان سال در حال تلاش و کوشش سخت هستند و هرگز به خود استراحت و زمان نمیدهند زیرا اگر شما از لحاظ ذهنی و احساسی بی انگیزه باشید حتی اگر تلاش فیزیکی هم بکنید نمیتوانید هدف خود را خلق کنید . به عنوان مثال بعد از انجام کاری کوچک و مهم به خود یک جایزه مثل خرید کردن یا یک شام بدهید.

اگر چه گاهی سخت است اما تعهد دادن به خود میتواند تفاوت های بزرگی ایجاد کند.

زیرا تعهدات میتوانند عملکرد شما را برای سال جدید تنظیم کنند و شما را مجبور کنند اقداماتی انجام دهید تا موفقیت شما ایجاد شود.

چگونه میتوانید اشتیاق به هدف خود را پرورش دهید تا پس از چند ماه ناامید نشوید؟

در اینجا به راه حل هایی اشاره شده است تا به شما کمک میند سال جدید را با کیفیت بیشتری پشت سر بگذارید :

 

یک کلمه برای هدایت سال جدید انتخاب کن

یک کلمه را شناسایی کنید و موضوعاتی که میخواهید روی انها تمرکز کنید را بنویسید .

به عنوان مثال اگر کلمه شما ” راحتی و اسان است یا کسب درامد بیشتر ” بررسی کنید چطور میتوانید اقدامات عملکرد های خود را با توجه به این ارزش مطابقت دهید.

تکرار این روند به شما کمک میکند افراد جدید ، ایده های جدید و موقعیت های جدید را جذب کنید  که در هماهنگی کامل با ارزش های شما هستند .

از اهداف کوچک استفاده کن

اهداف بزرگ ممکن است این احساس را ایجاد کند که راه بسیار طولانی را در پیش دارید و زمانی که نتوانید انها را بدست آورید احساس شکست ، ناامیدی ،افسردگی خواهید داشت.

با تنظیم اهداف کوچکتر شروع کنید و اندازه موفقیتتان را بر اساس انها تنظیم کنید.

به جای تنظیم اهداف بسیار بزرگ آن را به اهداف کوچکتر تقسیم کنید  .زمانی را برای مشاوره با یک فرد موفق برنامه ریزی کنید ، ماه بعد یک وب سایت راه اندازی کنید و ماه بعدی درامد بیشتری را بدست بیاورید به این ترتیب میتوانید پیشرفت خود را بررسی کنید و بابت هر موفقیتی که بدست می اورید اخر هر ماه برای خود جشن بگیرید بنابراین هرگز احساس شکست و ناامیدی نخواهید داشت .

در هر دوره از زندگی خود اولویت هایتان را مشخص کنید.

همانند تنظیم کردن اهداف کوچک در مورد هر حوزه از زندگی خود که میخواهید آن را بهبود بخشید تصمیم گیری کنید مثل روبط ، درامد ، سلامتی

به عنوان مثال میتوانید با کسی که دوستش دارید هر ماه یک شام به بهترین رستوران بروید ،هر ماه ورزش و تمرین جدید را برای سلامتی خود در نظر بگیرید و هر ماه مقداری که میتوانید به حساب پس اندازه خود واریز کنید.

همه این اهداف قابل دستیابی هستند که میتواند منجر به تفاوت های بزرگی در زمنیه های مختلف شود .

 

اهداف خود را ضد گلوله کنید

زمانی که شما در مورد یک هدف تصمیم گیری میکنید آن را در برابر  مشکلات روزمره تقویت کنید ، احتمالاتی را در نظر بگیرد که ممکن است شما را از مسیر هدفتان خارج کند .

به عنوان مثال هدفی را تنظیم میکنید که میخواهید سلامتی خود را با ورزش و غذای مناسب ایجاد کنید اما میدانید که با توجه به ماموریتهای کاریتان در هتل و محلی که هستید باید از هدف خود دفاع کنید مثلا از باشگاه هتل استفاده کنید.

شما باید از عدم اطمینان نسبت به خودتان دوری کنید و برای اینکار باید چالش ها را در نظر بگیرید اگر آماده اید سالی متفاوت را تجربه کنید سال جدیدتان را میتوانید از همین الان شروع کنید روی یک برگه اهداف و تعهدات خود را تنظیم کنید.

  1. ۰
    hfa.rezaei

    ممنون خوبه،ولی کاش یک مقدار متن سلیس تر و روان تر بود و از مثال های بیشتری استفاده میکردید.

  2. ۰
    پرویز پرستار

    خوب بود ولی غلط املایی زیاد داره که از جذابیتش کاسته میشه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیداین مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلبجست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید