سرنوشت و تقدیر

سرنوشت و تقدیر
چکیده این مطلب : انتشار : ۶ , اردیبهشت , ۱۳۹۵ 1 نظر ۱۴۵۵ بازدید

آیا تا به حال از خود پرسیده ایم معنای زندگی چست؟ اگر این چنین است شما تنها نیستید .

 

سرنوشت و تقدیر

 

آیا تا به حال از خود پرسیده ایم معنای زندگی چست؟ آیا پرسیده ایم معنای سرنوشت و تقدیر چیست؟

اگر این چنین است شما تنها نیستید .اما این سوال درست نیست ما زمانی سوال میکنیم که به دنبال پاسخی برای زندگیمان باشیم.
ما فرض میکنیم پاسخ های عمومی برای همه وجود دارد که یک درک شفافی از زندگی به ما میدهد اما هر زندگی متفاوت و پیچیده است و هر کدام از ما دارای یک سرنوشت مختلف هستیم و این نمیتواند تنها پاسخ زندگی همه ما باشد.
سوال ما باید در مورد خودمان باشد به این گونه که “معنای زندگی من چیست؟”
در جمله بندی بالا ما روی چیزی بسیار مهم تاکید میکنیم چیزی که اشکار است اما متاسفانه اغلب نادیده گرفته میشود.
اون منحصر به فرد بودن ما است.منحصرد به فرد بودن کلید فهم سرنوشت و تقدر ما است و هر کدام از ما این سرنوشت را با خودمان حمل میکنیم.

 

free-will

سرنوشت و تقدیر یک معنی نمیدهند ایا میدانستید انها متفاوتند؟

تقدیر شامل جنبه های از زندگی است که ازادانه انتخاب نمیشود. ما پدر و مادرمان ،ژنمان ، کشوری که در ان به دنیا امده ایم و فرهنگی که در ان زندگی میکنیم را انتخاب نکرده ایم.

اما سرنوشت چیزی بیش از این است و بستگی به دیدگاه شما دارد که چه سوال هایی را از خود بپرسیم به قول شاعر میفرمایید( بیرون ز تو نیست انچه در عالم است از خود بطلب هر انچه خواهی که تویی).
سرنوشت هر یک از ما در راه های مختلف نهفته است در بسیاری از موارد سرنوشت نادیده و تکذیب میشود که این مایه تاسف است برای هیچ کدام از اینها استراتژی خاصی کار نمیکند و این تنها راه است که سرنوشتمان را بپذیریم و روی ان کار کنیم ان موقع است که سرنوشت خود را نشان میدهد.
این اعتراف به سرنوشت و درس گرفتن از ان به ما اجازه میدهد تا خودمان را درک کنیم و سرنوشتمان را تحقق بخشیم و یک زندگی فوق العاده بسازیم.

تاثیر تقدیر بر زندگی ما؛

تقدیر مخفی است و به طور مداوم در سرنوشت ما اتفاق می افتد و انتخاب های زندگی ما با افکار و باورهای ما شکل میگیردو این انتخاب ها سرنوشت ما را بیدار میکند.

اگر ما خوب انتخاب کنیم دنبال کردن عشق وکنجکاوی درونی ما ،اعتمادبه حس درونی به انچه درست است و اقدام بدون ترس ،سرنوشت ما را ایجاد میکند که اغلب در طول این راه غیر قابل تصور میشود.
سحر و جادو در زندگی بسیار بیشتر از ان چیزی است که ما بفهمیم اما تقدیر و سرنوشت زمانی با ما کار میکنند که به انها اعتماد کنیم.
ما اصلا نباید برای انچه قرار است برایمان اتفاق بیفتد نگران شویم حتی اگر شرایط فعلی ما به ظاهر بد باشد این در مورد سرنوشت و تقدیر هم صدق میکند.

نیازی نیست با انها مبارزه کنید بلکه ما باید به خودمان اعتماد کنیم و خوب انتخاب کنیم و انچه احساس میکنیم درست است به ان عمل کنیم و اجازه دهیم زندگی اشکار شود.

سرنوشت؛

سرنوشت با ما کار میکند و ما را به فرصت ها و هماهنگی با انچه هستیم میرساند ما که هستیم با تقدیر ،افکار و باورهایی که با خود حمل میکنیم باورهایی که اگاهانه یا نا اگاهانه در درون ما هستند که انتخاب های ما را میسازد.
درست است که ما نمیتوانیم تقدیرمان را تغییر دهیم اما میتوانیم افکار و باورهایمان را برای تغییر سرنوشت تغییر دهیم.

هیچ کس یک سرنوشت ،عشق، اشتیاق و یک راه برای انتخاب ندارد بلکه هزاران انتخاب و گزینه دارد زندگی بسیار سخاوتمند و فراوان است و اجازه میدهد این اتفاق برای شما رخ هد و خیلی مهم است که این را بدانید.

اعماد کردن به جهان؛

برای یک روز نگاهی به فشار های روی زندگی خود بیندازید و برای یک لحظه اجازه دهید تقدیر و سرنوشت با هم کار کنند و به جهان اعتماد کنید،به خودتان اعتماد کنید.

زمانی که سرنوشت و تقدیر با هم هماهنگ هستند ما مطمعا هستیم که زندگیمان به کمال رسیده است.

این زمانی اتفاق خواهد افتاد که افکار شما باورهای شما هماهنگ با سرنوشتی که انتخاب کرده اید باشد.سرنوشت خودت را بساز تقدیر ثابت است.

 

تربیت ضمیر ناخدواگاه

مقالات رایگان

کتاب رایگان

ویدئو رایگان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیداین مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلبجست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید