همین الان در سه مرحله زندگیتان را تغییر دهید

همین الان در سه مرحله زندگیتان را تغییر دهید
چکیده این مطلب : انتشار : ۲۵ , اسفند , ۱۳۹۶ 5 نظر ۱۵۲۲ بازدید

همین الان در سه مرحله زندگیتان را تغییر دهید با صرف نظر از نظر تربیت خانوادگی، آموزش و پرورش ، همه ما هفته ای ۱۶۸ ساعت را پشت سر میگذرانیم.درسته ؟ هر کسی که  موفق است از ایلان ماسک تا مردی که در رستوران طی میزند – حتی رئیس جمهور هم ۱۶۸ ساعت در هفته […]

 

همین الان در سه مرحله زندگیتان را تغییر دهید

با صرف نظر از نظر تربیت خانوادگی، آموزش و پرورش ، همه ما هفته ای ۱۶۸ ساعت را پشت سر میگذرانیم.درسته ؟ هر کسی که  موفق است از ایلان ماسک تا مردی که در رستوران طی میزند – حتی رئیس جمهور هم ۱۶۸ ساعت در هفته زمان دارد .بنابراین طبیعی است که تعجب کنید که چرا علیرغم داشتن همان زمان، برخی افراد خیلی موفق هستند در حالی که دیگران خیلی کم یا شاید فقیر هستند . چرا برخی از مردم به نظر شما برای تمام رویدادهای خانوادگی مهم خود مثل (تولد، عروسی ، مسافرت ، جشن مهمانی و…) حضور دارند ، در حالی که دیگران همیشه سرکار هستند یا پول لازم برای رفتن به آن مهمانی را ندارند.

همین الان در سه مرحله زندگیتان را تغییر دهید

 

 

داستان افرادی که کسب کار چند میلیون دلاری دارند:

داستان های زیادی از افرادی که کسب کار چند میلیون دلاری دارند را میتوانید در دنیای مجازی بخوانید و راز انها به اینجا میرسد که : پیشرفت های بزرگ با درک تعادل و اینکه چگونه زمان را مدیریت کنیم است نمیخواهیم بگوییم “آنها سخت کار کنند تا زندگی  که میخواهند را داشته باشند”  این کلیدی اصلی نیست در عوض، آنها به سادگی می دانند که چگونه توازن در رابطه با مردم و زمان را مدیریت کنند

برای تبدیل شدن به کسی که در تعادل و مدیریت زمان است تبدیل از شما شروع میشود شما نیاز به یک تغییر دارید. در اینجا یک تمرین وجود دارد که همیشه  تحولات بزرگی ایجاد می کند. این بسیار اثر گذار است اما به تنهایی  نمیتواند موفقیت را به شما بدهد

تمرین:

 1. یک تکه کاغذ را بردارید و آن را به سه قسمت تقسیم کنید. روی هر کدام “شغل یا کار“، “خانه و خانواده” و “روابط اجتماعی” را جزء حوزه های اصلی زندگی خود بنویسید
 2. برای هر کدام لیست از تعهداتی و فعالیت های که شما باید در هر بخش انجام دهید و تقریبا چه مقدار زمان در هفته را باید برای انها صرف کنید بنویسید، فراموش نکنید که فعالیت هایی مانند خواب، تلویزیون ، بودن با دوستان را هم شامل شود. و با خودتان صادق باشید، در غیر این صورت این تمرین برای شما هیچ کار مفیدی انجام نخواهد داد.
 3. چه چیزی را می بینید؟

اید بسیار واضح باشید، و بسیاری از مردم از نتایج این تمرین شوکه میشوند. اغلب آنها متوجه می شوند که تقریبا ۱۰۰ درصد زمان خود را سر کار می گذرانند و بعد می بینند که زمانی برای بودن با خانواده خود ندارند. بسیاری هم متوجه می شوند که زمانی که آنها سعی می کنند با همسر و فرزندان خود تفریح کنند چون بسیار خسته هستند نمیتوانند به خوبی به انها توجه کنند بنابراین با حالتی خسته تلویزیون تماشا می کنند و میخوابند.

همین الان در سه مرحله زندگیتان را تغییر دهید

 

فکر کنید که بیشتر وقت خود را کجا صرف میکنید آیا این موارد در مورد شما هم صدق میکند؟

از خودت سوال کن:

۱: آیا من آن شخصی هستم که من می خواهم؟
  ۲: آیا دوست دارم زمان بیشتری با خانواده، دوستان صرف کنم  و یا مسافرتی که دوست دارم و به من هیجان میدهم بروم ؟

به احتمال زیاد، با پرسیدن این سوالات متوجه می شوید که شما زندگی که دوست دارید را ندارید.شما باید یک تغییر درون خود ایجاد کنید هنگامی که شما بیشتر وقت خود را در محل کار می گذرانید و بیشتر زمان باقی مانده برای پاسخ دادن به تماس ها و ایمیل های مرتبط با کار میگذرانید، نمی توانید حتی از آن زمان اضافه برای کسانی که دوستشان دارید وقت صرف کنید به طور خلاصه، زندگی شما همان چیزی نیست که میخواهید داشته باشید.

به جای اینکه احساس کنید اسیر شغل یا کسب و کار خود شده اید، روی آنچه که واقعا میخواهید داشته باشید تمرکز کنید و به ذهنتان تعریف کنید دقیقا چه میخواهید و هر روز این اطلاعات را به آن یاداوری کنید تا شما را در مسیر زندگی رویایی که دوست دراید داشته باشید قرار دهد و یاد بگیرید که به طور موثر زمان خودتان را مدیریت کنید تا بتوانید بدون اتلاف وقت ارزشمند، بیشتر لذت ببرید سپس  شما شگفت زده می شوید که چقدر زندگی آسان است، و متوجه می شوید مدیریت زمان بسیار مهم است.

سرمایه گذاری روی ذهن:

به محصولات سایت نگاهی بیندازید و آن حوزه ای که فکر میکنید در آن نیاز به آموزش دارید را انتخاب کنید و با سرمایه گذاری اندک رو ذهنتان نتایج بزرگتری ایجاد کنید. استفاده از مدیریت زمان و برنامه ریزی ذهنی جزء زندگی روزمره شما است؛ مهارت های فراوانی برای یادگیری وجود دارد اما همه آنها سریع ایجاد نمی شوند اما با تمرین و تکرار آگاهانه برای برنامه ریزی ذهن و ضمیر ناخوداگاه هر زمانی که احساس ناراحتی یا ناامیدی می کنید، تمرکز خود را روی آنچه که در زندگی می خواهید، ببرید و سپس انگیزه ای لازم برای تغییرات را بدست می آورید.

 

تربیت ضمیر ناخوداگاه

مقالات رایگان

کتاب رایگان

ویدئو رایگان

 1. ۰
  ساخت تابلو برق و اتوماسیون صنعتی

  ممنون که سرعت سایتتون بالاست برای این تو خیلی از سایتا رفتم ولی سرعت سایتشون بد بود

 2. ۰
  Akbar agdam

  مطالب ارزنده ای در این چند صفحه است. ولی متاسفم برای خودم که در روزمرگی هایم غرقم. با اینکه مطالب رو میخونم ولی واقعا در گیرشون نمیشم. چون چندین ساله که ناخوداگاه راحتی شکست رو پذیرفتم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیداین مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلبجست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید