چرا امواج مغزی کلید موفقیت است؟

چرا امواج مغزی کلید موفقیت است؟
چکیده این مطلب : انتشار : ۲۵ , فروردین , ۱۳۹۶ 14 نظر ۷۱۸۱ بازدید

جادوی امواج مغزی امواج مغزی در ذهن ما توسط نرون های مغزی ایجاد میشوند.سریع یا آهسته بودن این نرون ها مشخص میکند که ما امواج سریعتر یا آهسته تری داشته باشیم. همانطور که در شکل زیر میبینید فرکانس های آهسته امواج مغزی ما را آرام تر و ریلکس میکند.   جدول امواج مغزی EEG نرون […]

 

جادوی امواج مغزی

امواج مغزی در ذهن ما توسط نرون های مغزی ایجاد میشوند.سریع یا آهسته بودن این نرون ها مشخص میکند که ما امواج سریعتر یا آهسته تری داشته باشیم.

همانطور که در شکل زیر میبینید فرکانس های آهسته امواج مغزی ما را آرام تر و ریلکس میکند.

 

جدول امواج مغزی EEG

نرون های عصبی که سرعت کمی دارند امواج مغزی اهسته ای را ایجاد میکنند و این باعث دورشدن نگرانی ها و دلشوره های روزمره زندگی میشود و ذهن خوداگاه شل و ریلکس میشود و در این حالت ما توانایی دسترسی به ناخوداگاه را داریم.

قدرت تسلط بر ذهن ناخوداگاه

تسلط بر ذهن ناخوداگاه فوق العاده شما را قدرتمند میکند.آیا میدانید بیش از ۹۵% افکار ما ناخوداگاه هستند ؟

یک لحظه در مورد آن فکر کن این یعنی اینکه شما فقط ۵% روی افکار خود تسلط دارید.اگر برای اولین بار این جمله را میخوانید واقعا ترسناک است با این حال میدانید که میتوانید از آن به نفع خود استفاده کنید و تمام کنترل آن را بدست بگیرید.

 

امواج مغزی بتا ۱۳-۴۰ هرتز (محتاط بودن ذهن)

این حالت در ذهن ما بیشتر در زمان بیداری رخ میدهد.تمرکز بسیار راحت است زیرا امواج به سرعت در حرکت هستند.و شما با استفاده از قدرت چپ مغز کارهای پیچیده را مثل حل کردن یک مسئله ریاضی را انجام میدهید .

با این حال برخی فرکانس های محدوده بتا ( یا مدت طولانی در این محدوده ماندن) میتواند باعث ؛ استرس ، نگرانی و وحشت در فرد شود.

همانطور که میدانید ماندن بیش از اندازه در یک حالت مثل استرس میتواند سیستم ایمنی بدن را خراب و یا از کار بیندازد.زیرا اگر شما بیش از اندازه در حالت استرس بمانید مغز ما شروع به تولید مواد شیمیایی استرس از قبیل(کورتیزول) میکند و این مواد شیمیایی تند و زننده هماهنگی سیستم ایمینی بدن را ناهماهنگ میکند.در واقع این مواد باعث میشود هر سیستم بیولوژیکی بدن نظم خود را از دست بدهد و شما احساس افسردگی ، بی حالی و عصبی بودن را بکنید.

 

سن در تولید امواج بتا موثر است

دانشمندان با مطالعه روی کودکان به نتایج عجیب غریبی برخورد کردند.کودکان تا سن ۴ ، ۵ سالگی امواج مغزی بتا کمتری نسبت به بزرگسالان تولید میکنند.

زمانی که به این سن میرسند شروع به تولید امواج بتا بیشتری میکند و این به دلیل اینکه بچها مدرسه را شروع میکنند نیست.بلکه به این دلیل است که زمانی تولید امواج بتا رو به افزایش میرود که انها با حساب و تلفظ اشنا میشوند.در این سن بچها امواج بتای بیشتری نسبت به بزرگسالان میکنند و در این سن بچها به بیاد آوری رویاهای شبانه خود تسلط بیشتری دارند.

 

امواج  الفا (ذهن آرام)

زمانی که شما استراحت میکنید امواج مغزی شما آهسته میشود و از حالت بتا به حالت آلفا میروید.زمانی که شما بیدار میشوید هم حالت آلفا را تجربه میکنید.زیرا ذهن هنوز آرام و شل است. ورود به این حالت زمانی که در حال تماشای تلویزیون ، کتاب خواندن و خواب رفتن در روز هستید هم رخ میدهد .البته شما در حالت آلفا هم  میتوانید مدیتیشن کنید.

 

راه ورود به ناخوداگاه

حالت آلفا میتواند راهی را برای ورود به ناخوداگاه تعریف کند .در این حالت خلاقیت شما افزایش پیدا میکند و شما احساس آرامش و سلامتی میکنید.همچنین ترس ها و نگرانی از شما دور میشود .بیاد آوردن اطلاعات در این حالت بسیار آسان است به همین دلیل این حالت را حالت فوق یادگیری نام گذاری کرده اند .

امواج تتا ۴ تا ۷ هرتز (ذهن ناخوداگاه)

حالت تتا حالتی است که ذهن شما به مدیتیشن عمیق یا خواب سنگین میرود و ما در زمان خواب رفتن و بیدار شدن از این حالت شگفت انیگز آگاه هستیم.که البته با امواج مغزی هم میشود این حالت را ایجاد کرد.این حالت زمانی که ما خواب هستیم رخ میدهد.

این حالت احساسی مانند یگانگی و ارتباط با هر چیز و جهان است که برخی افراد یک حالت شناور بودن را تجربه کرده اند.در این حالت خلاقیت فرد افزایش پیدا میکند که اغلب گزارش داده اند نورهایی را در حالت تتا میبینند و بدون زحمت بینش و الهام در ذهن جریان پیدا میکند .

این نشان میدهد زمانی که خلاقیت افراد افزایش پیدا میکند ایده های خوبی برای حل مشکلات پیدا میکنند.

 

امواج دلتا ۰ تا ۴ هرتز ( فوق ناخوداگاه)

حالت دلتا آهسته ترین فرکانس مغزی را دارد که معمولا در عمیق ترین خواب ها تجربه میشود .در این حالت بدن بافت های سلولی خودش را ترمیم میکند این حالت برای تجدید بدن نیاز است .در این حالت هورمون های بسیار مفید شیمیایی توسط مغز تولید میشود .

در زندگی عادی شما هرگز حالت دلتا را تجربه نخواهید کرد زیرا شما عمیقا خواب هستید.این حالت ذهن بسیار لذت بخش است. خوشبختانه با تکنولوژیbrain entrainment شما میتوانید ذهنتان را آموزش دهید تا این حالت را زمانی که شما بیدار هستید تجربه کنید.که در برخی از آلبوم های صوتی از امواج brain entrainment استفاده شده است .

از این حالت میتوان برای ورود اطلاعات جدید ، درمان ، استراحت و تجدید بدن استفاده نمود.حالت دلتا همچنین فوق ناخوداگاه را به حالت اجرا در می اورد.و این درب فوق ناخوداگاه را برای دریافت بینش و الهاماتی که قبلا از آن اگاه نبودید باز میکند.

امواج گاما ۳۰ تا ۱۰۰ هرتز

گاما حالتی از مغز است که کمترین درک را دارد .برخی دانشمندان حالت گاما را جدا از حالت بتا نمی شناسند.در حالی که برخی دیگر از دانشمندان فکر میکنند فرکانس ۴۰ هرتز منبع شناخت خود است که در مورد حالت گاما تحقیقات بیشتری لازم است تا متوجه شویم چه تاثیر بر ما  دارد.

مغز شما میتواند حالت های مختلف را در یک زمان تجربه کند

در زمان های مختلف مغز شما فرکانس های مختلفی را نوسان میکند با این حال در یک زمان ذهن فرکانس غالب را دارد که بیشترین درگیری را با ذهن دارد.به عنوان مثال اکثریت مغز شما در حالت بتا است اما نقاط کوچک دیگری وجود دارد که در حالت آلفا و دلتا هستند.

حالتی که ذهن همه حالت های فرکانس را داشته باشد در طول زندگی بسیار نادر است .زیرا این حالت بسیار قدرتمند است چرا که مغز شما در بالاترین حالت خود در حال کار کردن است.

 

تربیت ضمیر ناخوداگاه

ویدیوهای رایگان

کتاب های رایگان

مقالات رایگان

 1. ۰
  somaieh

  با عرض سلام و خسته نباشید
  دو سوال داشتم ممنون میشم پاسخ دهید:
  ۱- من لحظاتی خیلی کمی (سه چهار بار) در زندگیم بوده که وسطای روز به خواب رفتم که مدت زمان خوابم بین ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بوده و بعد از بیدار شدن از خواب، احساس آرامش و انرژی فراونی (خیلی زیاد) در وجود من بود یعنی هر موقع به اون لحظات در زندگیم فکر میکنم احساس خیلی خوبی پیدا میکنم؛ آیا من در این مواقع حالت دلتا رو تجربه کردم؟
  ۲- بهترین زمان گوش دادن به آلبوم های سایت قبل از خواب یا بعد از بیداری است؛ در حالتی که حالت تتا قدرت بیشتری برای ثبت در ضمیر ناخودآگاه ما دارد؛ چرا نباید آلبوم ها رو به هنگام خواب گوش داد؟

  • ۰
   پشتیبان

   سلام حالت دلتا در حالت خواب عمیق رخ میدهد و با ۱۵ دقیقه خواب ایجاد نمی شود و البوم هایی که شامل ضربه های دوگوشی نیستند را میتوانید در زمان خواب استفاده کنید

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیداین مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلبجست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

آپدیت مقاله ، از این ۱۲ کودک یاد بگیرید چطور میلیونر شوید؟

میخواهید میلیونر شوید؟ از این ۱۲ کودک یاد بگیر چطور این کار رو انجام دادند

آیا تا به حال کودکی را دیده اید قبل از اینکه به سن قانونی برسد میلیونر شده باشد ؟ ما شوخی نمیکنیم بلکه در مورد بچهایی صحبت میکنیم که کار افرینی میکنند.

در واقع تعداد قابل توجهی از افراد با سنین پایین وجود دارند که هنوز فارغ التحصیل نشده اند اما میلیونر هستند .ما اینجا فقط در مورد ثروتمندان بزرگ صحبت نمی کنیم ما در مورد افرادی صحبت میکنیم که خودشان میلیونر شده اند در حالی که حتی هنوز حساب بانکی هم نداشته اند .در مورد افرادی صحبت میکنیم که کسب کار را درک میکنند و میدانند چطور پول بسازند .

آپدیت مقاله ، ویدئو های تجسمی و موفقیت

دکتر جو دیسپزا (Dr. Joe Dispenza) یکی از محققان برجسته ذهن و بدن در جهان است. تخصص وی در حوزه های جدید مانند ورا ژنتیک و فیزیک کوانتومی و چگونگی استفاده از آنها به روش های عملی برای تقویت قدرت ذهن ، بهبود بدن ، خلاقیت ، شهود ، بهره وری ، خوشبختی و فراتر از آنچه که قبلاً تصور می شد است . ( برای بسیاری از افراد این حوزه را به عنوان ” ماوراء طبیعی ” می شناسند).

دکتر جو دیسپزا به کل دنیا سفر می کند و کارگاه های پیشرفته تغییر زندگی را برگزار میکند و به مردم نشان می دهد که چگونه این کار را انجام دهند ، یکی از محبوب ترین ابزاری که دانش آموزان در کارگاه های پیشرفته از آن استفاده می کنند ، چیزی نیست جزء ویدئو های تجسمی.

انتشار محصول جدید

تمرین هواوپونوپونو در خواب .هووپونوپونو یا ho’oponopono یک تمرین شفا بخش روش بومیان هاوایی است.آیا در مورد هواپونوپونو و درمانگر هاوایی شنیدید که تمام بخش بیماران روانی یک بیمارستان را درمان کرد، بدون اینکه هرگز آنها را ملاقات کند؟ این یک شوخی نیست. نام آن درمانگر Ihaleakala Hew Len بود. او هر یک از پرونده های بیماران را نگاه میکرد و سپس با بهبودی خود، آنها را شفا میداد! مثل یک معجزه است. زمانی که شما از این روش استفاده می کنید، معجزه ها اتفاق می افتند.

انتشار مقاله جدید

چطور باور کنیم که میتوانیم موفق شویم ؟ در فیلم ماتریس – شخصیت اصلی نئو ، به دیدن “اوراکل” می رود. در زمانی که او در اتاق نشیمن منتظر او است ، می بیند که یک کودک با ذهن خود قاشق ها را خم کرده است. کودک قاشق را به نئو تحویل می دهد و می گوید: “سعی نکن قاشق را خم کنی این غیرممکن است درعوض سعی کن حقیقت رو بفهمی که هیچ قاشقی وجود ندارد. “

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید