اعتماد به نفس چیست و چگونه نبودن ان در زندگی شما تاثیر میگذارد؟

اعتماد به نفس چیست و چگونه نبودن ان در زندگی شما تاثیر میگذارد؟
چکیده این مطلب : انتشار : ۲ , اسفند , ۱۳۹۴ 3 نظر ۱۳۵۱ بازدید

اعتماد به نفس یک تعریف گسترده است و کامل در میان محققان است که در مورد ان موافقت نشده.
من یک تعریف که بیشتر ارائه شده است را به شما نشان میدهم: اعتماد به نفس یک نیروی عاطفی داخلی است که

 

اعتماد به نفس چیست و چگونه نبودن ان در زندگی شما تاثیر میگذارد؟

اعتماد به نفس در زندگی یک تعریف گسترده است و کامل در میان محققان است که در مورد ان موافقت نشده.

من یک تعریف که بیشتر ارائه شده است را به شما نشان میدهم: اعتماد به نفس یک نیروی عاطفی داخلی است که توانایی های شما را برای اجرای واقعی خود فعال میکند.

هر کدام از شما توانایی های زیادی دارید حتی اگر شما روش ان را احساس نکنید وعدم احساس کردن یا نداشتن دانش در مورد پتانسیل های درونی به این معنی نیست که انها وجود ندارند.

به عبارت دیگر؛

اعتماد به نفس یه حامل است و این یک ویژگی با صفت نیست که شمابا ان به دنیا امده باشید این اجرا کننده پتانسیل های واقعی درونی شما است .از طرف دیگر عزت نفس احساس واقعی که شما در مورد خودتان دارید است بنابراین به عنوان مثال؛اگر شما احساس میکنید به اندازه کافی هوشمند نیستید ،به اندازه کافی زیبا نیستید ،به اندازه کافی قوی نیستید شما اعتماد به نفستان را از باورهایی که درمورد خودتان دارید میگرید و انها را نشان میدهید.

یک ارتباط قوی بین عزت نفس و اعتماد به نفس وجود دارد البته سعی میکنم بیشتر در مورد اعتماد به نفس و باورهایتان در مورد خودتان وجهان در اینده مطلب بگذارم .

حالا که ما یک دید در مورد اینکه اعتماد به نفس چیست داریم اجازه دهید بررسی کنیم ببینم که نبودن ان در قسمت های مختلف زندگی چه تاثیر را میگذارد:

اعتماد به نفس پایین ،بیان کردن را برای شما سخت تر مکیند و سطح استعداد های شما را پایین می اورد. بدون اعتماد به نفس شما کمتر موفق میشوید.عدم موفقیت اعتماد به نفس شما را پایین می اورد و این شما را ویران میکند و این چرخه منفی باید متوقف شود.

 

در اینجا چند نمونه از چگونگی اعتماد به نفس پایین که در زندگی شما اجرا میشود را میبینید:

به منظور دست یابی به اهداف “عمل کردن” لازم است.مردم با نداشتن اعتماد به نفس در دام شکست گیر افتاده اند به طوری که انها شهامت نزدیک شدن به ان کار را ندارند و این بدتر هم است زمانی که انها فکر میکنند این ترس از نبودن توانایی انها است .حقیقت این است که انها انچه را که لازم است میگریند اما به دلیل اعتماد به نفس پایین انها هیچ اقدامی نمیکنند.

 

icon-tick یک فرد با اعتماد به نفس پایین از تلاش کردن اجتناب میکند.

این می تواند هر چیزی باشد :درخواست برای یک کار، پیدا کردن یک شریک، پیدا کردن دوست جدید ، اشپزی برای مهمانان،و غیره .حتی اگر او کاری برای اینها انجام دهد ممکن است موفق نشود (حتی اگر او موفق هم بشود کاری را انجام دهد) به دلیل اعتماد به نفس پایین به سطح عملکردش در مهمترین لحظات صدمه میزند.

 

icon-tick  افرادی که اعتماد به نفس ندارند در رابطه هایشان مشکلات ایجاد میکنند.

در حال اشنایی انها تلاش میکنند تا طرف مقابل را تحت تاثیر قرار دهند و قسمت های خوب خودشان را نشان دهند که این شانس وارد شدن به رابطه را کاهش میدهد و در رابطه انها تمایل دارند ضربه های کوچکی را دریافت کنند حتی زمانی که شریکشان قصد توهین به انها را ندارد و حساسیت بیش از حد باعث درگیری های غیر ضروری میشود.

مردم با اعتماد به نفس پایین به سختی از موفقیت های خود لذت میبرند انها احساس میکنند سزوار ان نیستند زیرا انها نمیتوانند به اندازه کافی خود را توجیح کنند.

 

icon-tick یک رابطه نزدیک بین اعتماد به نفس پایین و کمال گرایی وجود دارد.

فردی است که همیشه دنبال چیز های عالی است (غیر قابل دسترس) .شخص با اعتماد به نفس بالا قادر است بین اصلی و فرعی را تشخیص دهد و روی اصلی تمرکز کند در نتیجه برتری با شخصی که در اعمال خودش گیر کرده است عوض میشود.

 

icon-tick نداشتن انگیزه.

اگر شما خودتان و توانایی هایتان را برای موفقیت باور ندارید سطح انگیزه شما به طور قابل ملاحضه ای پایین می اید.زیرا انچه که شما برای تلاش کردن استفاده میکنید اگرباور به ان نداشته باشید ایا میتوانید به هدفتان برسید؟

 

icon-tick تصور کردن بدن حقیر.

مردم با اعتماد به نفس پایین زبان بدنشان منفی است به این معنی که کارهای فیزیکی که میکنند اعم از حرکت دست پا چشم نشان دهنده اعتماد به نفس پایین است.

 

icon-tick مشکل قبول کردن کمک به دیگران.

آنها احساس میکنند که کمک گرفتن از دیگران نشان دهنده عدم توانایی آنها است.افراد با اعتماد به نفس بالا یا معمولی به دنبال کمک هستند و به خودشان بی احترامی نمیکنند و ترکیب دانش انها و تجربیاتشان انها را قادر میسازد موفقیت بیشتری را بدست اورند.

 

 icon-tick ابراز وجود کردن.

مبارزه کردن برای توسعه رفتار اظهار کننده .انها تمایل دارند یا بی حال باشند یا پرخاشگر و این مشکل شدیدتر هم میشود زیرا بی حالی یا پرخاشگری انها از محیط فید بک های منفی را میگیرد و به اعتماد به نفس و عزت نفس انها اسیب میزند.

سوالات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

 1. ۰
  Fallah

  سلام مطا لب شما بی نظیره سپاسگزارم همیشه بدرخشید

 2. ۰
  محمد میرزایی

  سلام دوست عزیز
  ضمن تشکر از سایت و کانال بسیار عالی شما
  من از مشترکان سایت هستم , اخیرا فایلی رو خریداری کردم برای برنامه ریزی پول و ثروت
  این فایل یک موسیقی با صدای کم داره و یک صدای خاص که تقریبا غیر قابل تحمله و من نمیتونم این صدای ضربه ای خاص رو بیش از چند ثانیه تحمل کنم
  این صدا همون برنامه پنهان مد نظر شماست؟ یا فایلی که من دانلود کردم دچار مشکلی شده؟

  • ۰
   مدیر

   سلام بله تاکیدات در زیر موسیقی ها پنهان شده است و این صدا برای تسهیل و اماده سازی ذهن برای دریافت تاکیدات است سعی کنید برای شروع از صدای کم استفاده کنید
   موفق باشید

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید
سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلبجست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

انتشار انیمیشن جدید : استرایک

داستان این انیمیشن درباره‌ی یک موش کور جوان به نام منگو می‌باشد که سعی دارد به رویای خود یعنی تبدیل شدن به یک فوتبالیست دست پیدا کند تا بتواند معدن طلایی که در زادگاهش هست را از سرپرست طمع‌کار آنجا که به او رئیس می‌گویند نجات دهد. اما…

انتشار مقاله جدید : ۲۵ عبارت تاکیدی جذب ثروت و فراوانی

بیرون آمدن از فقر به واسطه تلاشهای خود ، کاری است که باعث غرور و افتخار می شود ، و فقر فقط  توسط احمق ها با اهمیت می شود.. “- J. K. Rowling ، نویسنده کتابهای هری پاتر.

دوست عزیزم سلام

من محمد علیخانی هستم در این مطلب می خوام با شما در مورد بزرگترین مشکلی که افرادی زیادی درگیر اون هستند بحث کنیم در ادامه با من باشید….

اننشار مطلب جدید : برنامه نویسی ذهنی چیست؟

خوشبختانه و با به دست آوردن درک درستی از عملکرد ذهن ، هر فردی می تواند، با آگاهی بیدار شده و با استفاده آگاهانه از ابزار خلاق اندیشه خود باعث ایجاد شرایط مطلوب تر در هر حوزه ای از زندگی خود شود و اتفاقات ایجاد شده پس از آن شرایط مطلوب تر ، آسان تر و مؤثر تر می شوند و این یعنی هوشیارانه عمل کردن نه سخت تر کار کردن.

انتشار فیلم جدید : پیشگویی های آسمانی

پیشگویی آسمانی در برگیرنده اسراری است که هم اکنون در حال دگرگون ساختن جهان است. با توسل به تعالیم خردمندانه یک دست نوشته پرویی ،می آموزد که از هم اکنون بین وقایع زندگی خود ارتباط برقرار کنید و …

انتشار ویدئو جدید : تمرین بیلیون دلاری

این از اون دسته اطلاعات بسیار قدرتمند است ، شما فکر می کنید که این در مدارس ما تدریس می شود؟  حقیقت اینه نه

این اطلاعات بسیار قدرتمند است.

 فرض کنید این خطوط سطح ارتعاشات را نشان می دهند ، هر فرکانس یا یک فرکانس بالاتر و یک فرکانس پایینتر خود متصل است همه آنها به هم متصل هستند هیچ خط مشخصی برای شروع و پایین یک فرکانس وجود نداردهمه آنها به هم وصل هستند و همه با هم هستند حالا به این فکر کنید، این گوشی منه، این تلفن نماینده من است این هم گوشی شماست و نماینده شماست .اگر من بخوام با با شما صحبت کنم باید به گوشی شما متصل شوم من باید فرکانس شما را بگیرم.

انتشار محصول ، مشهور شدن در اینستاگرام

اگر ذهن و باورهای ما نقش مهمی در موفقیت زندگی و کسب کار ما دارند ، چطور میتوانیم باورهایمان نسبت به شبکه های اجتماعی را نادیده بگیریم؟

اگر با بسیاری از افرادی که در اینستاگرام فعالیت میکنند صحبت کنید متوجه می شوید که آنها در جذب فالورهای بیشتر  مشکل دارند ، کاری که آنها باید انجام دهند به سادگی تغییر نحوه تفکر در مورد شبکه های اجتماعی و فعالیت آنلاین آنها است.

آپدیت مقاله ، در خواب مشکلات خود را حل کنید؟

احتمالا داستان های از افرادی که در رویاهای خود اکتشافاتی را بدست آورده اند و مشهور شده اند شنیده اید. اتو لوئوی، برنده جایزه نوبل، در آزمایشات خود نشان می دهد که وقتی می خواهید ایده های را اجرا کنید و نیاز به راه حل دارید رشته های عصبی برای ارسال جواب از لحاظ شیمیایی تحریک میشوند و رویایی را به نمایش میگذارد. نویسنده فیلم فرانکشتین مری ولستون کرافت، با داشتن ایده این کتاب تجربه ی از دیدن یک روح وحشتناک که روی میز قرار گرفته بود که در خواب خود دیده بود روی موضوع کتاب او تاثیر گذاشت.

انتشار فیلم جدید ، شتاب

این فیلم که بر اساس داستانی واقعی ساخته شده است، در مورد راننده قهرمان فرمول ۱ «نیکی لادا» و تصادف او در سال ۱۹۷۶ است، که نزدیک بود جانش را از دست بدهد. تنها چند هفته بعد از این حادثه، او دوباره پشت فرمان می نشیند تا رقیبش «جیمز هانت» را به چالش بکشد…

انتشار مقاله ، چطور به خواسته هایمان برسیم؟

چرا برخی افراد وقتی به چیزی نیاز مبرم دارند نمی توانند آن را بدست آورند،همه ما قبلا این را تجربه کرده ایم . همه ما وسواس داشته ایم تا چیزهایی مانند کاهش وزن ، پول بیشتر ، دختر یا پسر رویاهای خود را بدست آوریم اما له نظر می رسد اتفاقات به شکلی رقم میخورند که این را برای ما غیرممکن میکند.

آنچه در مورد قانون جذب به شما نگفته اند:

انتشار انیمیشن جدید ، هاروی و موزه جادویی

داستان یک پسر با هوش با نام هاروی دنبال می کند که آرزو دارد به آخرین مرحله از بازی رایانه ای خود برسد و آن را به اتمام برساند تا بتواند به جمع تالار مشاهیر گیمرها بپیوندد تا پدر او که اکنون پیشش نیست به او افتخار کند . اما به پایان رساندن این بازی آن را به یک ماجراجویی واقعی و جذاب و هیجان انگیز وارد می کند که در آن او ، سگش جری و دوستش مونیکا را به عمق قلمروهای فراموش شده در شهر عروسک قدیمی موزه می کشاند.

آپدیت مقاله ، از این ۱۲ کودک یاد بگیرید چطور میلیونر شوید؟

میخواهید میلیونر شوید؟ از این ۱۲ کودک یاد بگیر چطور این کار رو انجام دادند

آیا تا به حال کودکی را دیده اید قبل از اینکه به سن قانونی برسد میلیونر شده باشد ؟ ما شوخی نمیکنیم بلکه در مورد بچهایی صحبت میکنیم که کار افرینی میکنند.

در واقع تعداد قابل توجهی از افراد با سنین پایین وجود دارند که هنوز فارغ التحصیل نشده اند اما میلیونر هستند .ما اینجا فقط در مورد ثروتمندان بزرگ صحبت نمی کنیم ما در مورد افرادی صحبت میکنیم که خودشان میلیونر شده اند در حالی که حتی هنوز حساب بانکی هم نداشته اند .در مورد افرادی صحبت میکنیم که کسب کار را درک میکنند و میدانند چطور پول بسازند .

آپدیت مقاله ، ویدئو های تجسمی و موفقیت

دکتر جو دیسپزا (Dr. Joe Dispenza) یکی از محققان برجسته ذهن و بدن در جهان است. تخصص وی در حوزه های جدید مانند ورا ژنتیک و فیزیک کوانتومی و چگونگی استفاده از آنها به روش های عملی برای تقویت قدرت ذهن ، بهبود بدن ، خلاقیت ، شهود ، بهره وری ، خوشبختی و فراتر از آنچه که قبلاً تصور می شد است . ( برای بسیاری از افراد این حوزه را به عنوان ” ماوراء طبیعی ” می شناسند).

دکتر جو دیسپزا به کل دنیا سفر می کند و کارگاه های پیشرفته تغییر زندگی را برگزار میکند و به مردم نشان می دهد که چگونه این کار را انجام دهند ، یکی از محبوب ترین ابزاری که دانش آموزان در کارگاه های پیشرفته از آن استفاده می کنند ، چیزی نیست جزء ویدئو های تجسمی.

انتشار محصول جدید ، تمرین هواوپونوپونودر خواب

تمرین هواوپونوپونو در خواب .هووپونوپونو یا ho’oponopono یک تمرین شفا بخش روش بومیان هاوایی است.آیا در مورد هواپونوپونو و درمانگر هاوایی شنیدید که تمام بخش بیماران روانی یک بیمارستان را درمان کرد، بدون اینکه هرگز آنها را ملاقات کند؟ این یک شوخی نیست. نام آن درمانگر Ihaleakala Hew Len بود. او هر یک از پرونده های بیماران را نگاه میکرد و سپس با بهبودی خود، آنها را شفا میداد! مثل یک معجزه است. زمانی که شما از این روش استفاده می کنید، معجزه ها اتفاق می افتند.

انتشار مقاله جدید ، چطور باور کنیم که میتوانیم موفق شویم ؟

چطور باور کنیم که میتوانیم موفق شویم ؟ در فیلم ماتریس – شخصیت اصلی نئو ، به دیدن “اوراکل” می رود. در زمانی که او در اتاق نشیمن منتظر او است ، می بیند که یک کودک با ذهن خود قاشق ها را خم کرده است. کودک قاشق را به نئو تحویل می دهد و می گوید: “سعی نکن قاشق را خم کنی این غیرممکن است درعوض سعی کن حقیقت رو بفهمی که هیچ قاشقی وجود ندارد. “

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید