راه های توسعه دادن عزت نفس و اعتماد به نفس

راه های توسعه دادن عزت نفس و اعتماد به نفس
چکیده این مطلب : انتشار : ۲ , اسفند , ۱۳۹۴ 0 نظر ۱۲۸۲ بازدید

دو نوع عزت نفس که در سطح اعتماد به نفس شما تاثیر دارد وجود دارد…

 

راه های توسعه دادن عزت نفس و اعتماد به نفس

دو نوع عزت نفس که در سطح اعتماد به نفس شما تاثیر دارد وجود دارد.

نوع A: پایه عزت نفس؛

این به این معنی است که تجربه احساس ارزشمند به موفقیت یا شکست که با انها مواجه شدید مربوط نیست.این بیشتر از ” من برای خودم خوب هستم،من شایستگی دوست داشته شدن هستم بدون اینکه مهم باشد چه اتفاقی افتاده است یا خواهد افتاد” است.

این پی بردن به این است که شما با ارزش و لایق هستید صرف نظر از اینکه شما در زندگیتان چه انجام داده اید. این نوع میگوید شما در این جهان وجود دارید .مردم با اعتماد به نفس بالا عمیقا این نوع عزت نفس را تشخیص میدهند و مردم با عزت نفس پایین غالبا این نوع دید را نگه نمیدارند.

نوع B : بدست اوردن عزت نفس؛

این نوع نتیجه توسعه شخصی را با گذشت زمان میسازند ، رشد خود،راه های مدیریت خود در این جهان و مواجه شدن با چالش های مختلف و در اینجا یک نکته کلیدی مهم است :افرادی که از اعتماد به نفس پایین رنج میبرند و مردمی که اعتماد به نفس خود را بالا نگه میدارند هر دو در این نوع شناخته شده اند.

تنها تفاوتشان باورهایی است که انها دارند.

 

چرا تشخیص دادن این دو نوع مهم است؟

این خیلی ساده است:زیرا زمانی که شما متوجه میشوید که مهم نیست شکست های شما از چه طریق بوده است شما باید درک کنید که چقدر با ارزش هستید .

شما میتوانید مهارتها ها و استعداد هایتان را در ابعاد مختلف توسعه دهید صرف نظر اینکه شما به عنوان یک موجود زنده در این سیاره با ارزش هستد.

جالب است بسیاری که مردم نوع دیگری از موفقیت هایی را تجربه کرده اند اما هنوز هم اعتماد به نفس پایینی دارند زیرا انها در نوع A عزت نفس ضعیفی دارند یا حتی اصلا ندارند این همچنین میتواند به باورهای منفی که هنوز نگه داشته اند باشد.

اگر شما تفاوت بین این دو را فهمیدید شما میتوانید تمام مشکلات زندگیتان را حل کنید از نگاهی که هر چیزی برای شما خوب است. “من در حال حاظر خوب هستم” و با این طرز فکر شما میتوانید با چالش های زندگی بهتر مقابله کنید.

شما متوجه میشوید که ممکن است شما در مورد همه چیز علمی نداشته باشید و شاید شما مهارت هایتان را توسعه ندادید اما این همه چیزی که در دسترس است برای این است که شما انتخاب کنید.

افکار و باورها

یکی دیگر از جنبه های حیاتی که قبلا ذکر شده است افکار و باورهایی است که شما دارید مردم با عزت نفس بالا بر خلاف مردم با عزت نفس پایین پارادایم مثبت و توانمندی را در مورد خود و جهان دارند و زمانی که شما عمیقا و واقعا باور دارید که میتوانید هر کاری را برای ارزوهایتان انجام دهید و زمانی که شما باورهای تونمند را در خود دارید (اعتماد به نفس) این توانایی های شما را به قویتر میکند و شما به راحتی موفق خواهی شد.

تجربیات زندگی شما را ثروتمند میکند وتغییر باورهای محدود کننده شما شدنی است تاکیدات پنهان راهی دقیق برای این فرایند است و گام اول اطلاع داشتن از باورهای محدودتان در مورد خودتان است وگام دوم سوال کردن وامتحان انها است : “ایا این حقیقت دارد؟” ” چه دلیلی برای درست نبودن این است؟” و اگر من این باورها را نداشته باشم چگونه زندگی من متفاوت میشود؟ و سپس سعی کنید یک باور مثبت را جایگزین ان کنید.

 

تربیت ضمیر ناخوداگاه

ویدئو رایگان

کتاب رایگان

مقالات رایگان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید
سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلبجست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

پیام های سیستم

انتشار انیمیشن جدید : استرایک

داستان این انیمیشن درباره‌ی یک موش کور جوان به نام منگو می‌باشد که سعی دارد به رویای خود یعنی تبدیل شدن به یک فوتبالیست دست پیدا کند تا بتواند معدن طلایی که در زادگاهش هست را از سرپرست طمع‌کار آنجا که به او رئیس می‌گویند نجات دهد. اما…

انتشار مقاله جدید : ۲۵ عبارت تاکیدی جذب ثروت و فراوانی

بیرون آمدن از فقر به واسطه تلاشهای خود ، کاری است که باعث غرور و افتخار می شود ، و فقر فقط  توسط احمق ها با اهمیت می شود.. “- J. K. Rowling ، نویسنده کتابهای هری پاتر.

دوست عزیزم سلام

من محمد علیخانی هستم در این مطلب می خوام با شما در مورد بزرگترین مشکلی که افرادی زیادی درگیر اون هستند بحث کنیم در ادامه با من باشید….

اننشار مطلب جدید : برنامه نویسی ذهنی چیست؟

خوشبختانه و با به دست آوردن درک درستی از عملکرد ذهن ، هر فردی می تواند، با آگاهی بیدار شده و با استفاده آگاهانه از ابزار خلاق اندیشه خود باعث ایجاد شرایط مطلوب تر در هر حوزه ای از زندگی خود شود و اتفاقات ایجاد شده پس از آن شرایط مطلوب تر ، آسان تر و مؤثر تر می شوند و این یعنی هوشیارانه عمل کردن نه سخت تر کار کردن.

انتشار فیلم جدید : پیشگویی های آسمانی

پیشگویی آسمانی در برگیرنده اسراری است که هم اکنون در حال دگرگون ساختن جهان است. با توسل به تعالیم خردمندانه یک دست نوشته پرویی ،می آموزد که از هم اکنون بین وقایع زندگی خود ارتباط برقرار کنید و …

انتشار ویدئو جدید : تمرین بیلیون دلاری

این از اون دسته اطلاعات بسیار قدرتمند است ، شما فکر می کنید که این در مدارس ما تدریس می شود؟  حقیقت اینه نه

این اطلاعات بسیار قدرتمند است.

 فرض کنید این خطوط سطح ارتعاشات را نشان می دهند ، هر فرکانس یا یک فرکانس بالاتر و یک فرکانس پایینتر خود متصل است همه آنها به هم متصل هستند هیچ خط مشخصی برای شروع و پایین یک فرکانس وجود نداردهمه آنها به هم وصل هستند و همه با هم هستند حالا به این فکر کنید، این گوشی منه، این تلفن نماینده من است این هم گوشی شماست و نماینده شماست .اگر من بخوام با با شما صحبت کنم باید به گوشی شما متصل شوم من باید فرکانس شما را بگیرم.

انتشار محصول ، مشهور شدن در اینستاگرام

اگر ذهن و باورهای ما نقش مهمی در موفقیت زندگی و کسب کار ما دارند ، چطور میتوانیم باورهایمان نسبت به شبکه های اجتماعی را نادیده بگیریم؟

اگر با بسیاری از افرادی که در اینستاگرام فعالیت میکنند صحبت کنید متوجه می شوید که آنها در جذب فالورهای بیشتر  مشکل دارند ، کاری که آنها باید انجام دهند به سادگی تغییر نحوه تفکر در مورد شبکه های اجتماعی و فعالیت آنلاین آنها است.

آپدیت مقاله ، در خواب مشکلات خود را حل کنید؟

احتمالا داستان های از افرادی که در رویاهای خود اکتشافاتی را بدست آورده اند و مشهور شده اند شنیده اید. اتو لوئوی، برنده جایزه نوبل، در آزمایشات خود نشان می دهد که وقتی می خواهید ایده های را اجرا کنید و نیاز به راه حل دارید رشته های عصبی برای ارسال جواب از لحاظ شیمیایی تحریک میشوند و رویایی را به نمایش میگذارد. نویسنده فیلم فرانکشتین مری ولستون کرافت، با داشتن ایده این کتاب تجربه ی از دیدن یک روح وحشتناک که روی میز قرار گرفته بود که در خواب خود دیده بود روی موضوع کتاب او تاثیر گذاشت.

انتشار فیلم جدید ، شتاب

این فیلم که بر اساس داستانی واقعی ساخته شده است، در مورد راننده قهرمان فرمول ۱ «نیکی لادا» و تصادف او در سال ۱۹۷۶ است، که نزدیک بود جانش را از دست بدهد. تنها چند هفته بعد از این حادثه، او دوباره پشت فرمان می نشیند تا رقیبش «جیمز هانت» را به چالش بکشد…

انتشار مقاله ، چطور به خواسته هایمان برسیم؟

چرا برخی افراد وقتی به چیزی نیاز مبرم دارند نمی توانند آن را بدست آورند،همه ما قبلا این را تجربه کرده ایم . همه ما وسواس داشته ایم تا چیزهایی مانند کاهش وزن ، پول بیشتر ، دختر یا پسر رویاهای خود را بدست آوریم اما له نظر می رسد اتفاقات به شکلی رقم میخورند که این را برای ما غیرممکن میکند.

آنچه در مورد قانون جذب به شما نگفته اند:

انتشار انیمیشن جدید ، هاروی و موزه جادویی

داستان یک پسر با هوش با نام هاروی دنبال می کند که آرزو دارد به آخرین مرحله از بازی رایانه ای خود برسد و آن را به اتمام برساند تا بتواند به جمع تالار مشاهیر گیمرها بپیوندد تا پدر او که اکنون پیشش نیست به او افتخار کند . اما به پایان رساندن این بازی آن را به یک ماجراجویی واقعی و جذاب و هیجان انگیز وارد می کند که در آن او ، سگش جری و دوستش مونیکا را به عمق قلمروهای فراموش شده در شهر عروسک قدیمی موزه می کشاند.

آپدیت مقاله ، از این ۱۲ کودک یاد بگیرید چطور میلیونر شوید؟

میخواهید میلیونر شوید؟ از این ۱۲ کودک یاد بگیر چطور این کار رو انجام دادند

آیا تا به حال کودکی را دیده اید قبل از اینکه به سن قانونی برسد میلیونر شده باشد ؟ ما شوخی نمیکنیم بلکه در مورد بچهایی صحبت میکنیم که کار افرینی میکنند.

در واقع تعداد قابل توجهی از افراد با سنین پایین وجود دارند که هنوز فارغ التحصیل نشده اند اما میلیونر هستند .ما اینجا فقط در مورد ثروتمندان بزرگ صحبت نمی کنیم ما در مورد افرادی صحبت میکنیم که خودشان میلیونر شده اند در حالی که حتی هنوز حساب بانکی هم نداشته اند .در مورد افرادی صحبت میکنیم که کسب کار را درک میکنند و میدانند چطور پول بسازند .

آپدیت مقاله ، ویدئو های تجسمی و موفقیت

دکتر جو دیسپزا (Dr. Joe Dispenza) یکی از محققان برجسته ذهن و بدن در جهان است. تخصص وی در حوزه های جدید مانند ورا ژنتیک و فیزیک کوانتومی و چگونگی استفاده از آنها به روش های عملی برای تقویت قدرت ذهن ، بهبود بدن ، خلاقیت ، شهود ، بهره وری ، خوشبختی و فراتر از آنچه که قبلاً تصور می شد است . ( برای بسیاری از افراد این حوزه را به عنوان ” ماوراء طبیعی ” می شناسند).

دکتر جو دیسپزا به کل دنیا سفر می کند و کارگاه های پیشرفته تغییر زندگی را برگزار میکند و به مردم نشان می دهد که چگونه این کار را انجام دهند ، یکی از محبوب ترین ابزاری که دانش آموزان در کارگاه های پیشرفته از آن استفاده می کنند ، چیزی نیست جزء ویدئو های تجسمی.

انتشار محصول جدید ، تمرین هواوپونوپونودر خواب

تمرین هواوپونوپونو در خواب .هووپونوپونو یا ho’oponopono یک تمرین شفا بخش روش بومیان هاوایی است.آیا در مورد هواپونوپونو و درمانگر هاوایی شنیدید که تمام بخش بیماران روانی یک بیمارستان را درمان کرد، بدون اینکه هرگز آنها را ملاقات کند؟ این یک شوخی نیست. نام آن درمانگر Ihaleakala Hew Len بود. او هر یک از پرونده های بیماران را نگاه میکرد و سپس با بهبودی خود، آنها را شفا میداد! مثل یک معجزه است. زمانی که شما از این روش استفاده می کنید، معجزه ها اتفاق می افتند.

انتشار مقاله جدید ، چطور باور کنیم که میتوانیم موفق شویم ؟

چطور باور کنیم که میتوانیم موفق شویم ؟ در فیلم ماتریس – شخصیت اصلی نئو ، به دیدن “اوراکل” می رود. در زمانی که او در اتاق نشیمن منتظر او است ، می بیند که یک کودک با ذهن خود قاشق ها را خم کرده است. کودک قاشق را به نئو تحویل می دهد و می گوید: “سعی نکن قاشق را خم کنی این غیرممکن است درعوض سعی کن حقیقت رو بفهمی که هیچ قاشقی وجود ندارد. “

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید