سایه های تاریک ناخوداگاه

سایه های تاریک ناخوداگاه
چکیده این مطلب : انتشار : ۲۶ , آبان , ۱۳۹۶ 1 نظر ۱۸۹۷ بازدید

سایه های تاریک ناخوداگاه ناخودآگاه ما شامل  پتانسیل های استفاده نشده ای است و باورهای منفی در مورد خودمان ما را در زمینه های مختلف زندگی متوقف می کند که گاهی اوقات به عنوان نور به ما کمک میکند و گاهی اوقات سایه های تاریکی را روی ما می اندازد. ناخوداگاه بخشی از ذهن است […]

 

سایه های تاریک ناخوداگاه

ناخودآگاه ما شامل  پتانسیل های استفاده نشده ای است و باورهای منفی در مورد خودمان ما را در زمینه های مختلف زندگی متوقف می کند که گاهی اوقات به عنوان نور به ما کمک میکند و گاهی اوقات سایه های تاریکی را روی ما می اندازد. ناخوداگاه بخشی از ذهن است که ما دسترسی آسان به آن نداریم اما اغلب تاثیرات ناخوداگاه  را روی زندگیمان می بینیم، یعنی ما نمی دانیم چه چیزی سبب ایجاد آن اتفاق شده است اما آن اتفاق را میبینیم.

هر کدام از ما دارای ناخوداگاهی هستیم که باید مورد بررسی قرار گیرد تا از انرژی آن بهترین استفاده را ببریم.

سایه های تاریک ناخوداگاه

بخش تاریک ناخوداگاه زمانی رخ میدهد که باورهایی وجود دارند که مانع حرکت و پشرفت ما میشود و باعث احساسات بد ، غم و اندوه، راضی نبودن از عملکرد های خودمان، صحبت های منفی درونی؛  میشود که همه اینها بخشی از سایه تاریک ما هستند. بنابراین این باورها ناکارآمد هستند.

به عنوان مثال:

این باور که : “اگر اطراف من انفولانزا یا هر بیماری دیگری وجود داشته باشد من هم به آن بیماری مبتلا میشوم ”  بنابراین اتفاقی که رخ میدهد شما بیمار میشوید و این بخش تاریک ناخوداگاه ما است که ما از آن بی طلاع هستیم و روی زندگی و سلامتی ما تاثیر میگذارد.حال هر باوری که باعث صدمه زدن به ما میشود بخشی از قسمت تاریک ناخوداگاه ما محسوب میشود که باعث عقب رفتن انرژی فراونی میشود و ما احساس خستگی، اضطراب، و ناامیدی میکنیم.

شناسایی بخش تاریک ذهن:

آنچه در قسمت تاریکی ذهن ماست، ما را محدود می کند، بنابراین نیاز است ما به صورت درونی روی خودمان کار کنیم تا این بخش های تاریک را شناسایی کنیم و هنگامی که آنها شناسایی شدند می توانیم استراتژی هایی لازم را برای تغییر این باورها طراحی کنیم.

سایه های تاریک ناخوداگاه

با این وجود بخشی از ناخوداگاه ما از طریق ارث به ما رسیده است که انها را با نام ارکیتایپ ها میشناسند که بخشی از این ارکیتایپ ها تاریک و بخشی دیگر روشن هستند . یکی از باورهای های تاریک ذهن ما این است که ” من به اندازه کافی خوب نیستیم ” و این باور یک باور رایج عمومی در بین تمامی مردم است مثل “من پدر خوبی نیستم” “من مادر خوبی نیستم ” من هنرمند / نقاش / کارمند /معلم و ….

زمانی که شما خودتان را در این افکار پیدا میکنید برای خنثی کردن این فکر به این موضوع فکر کنید که این افکار به شما ربطی ندارند شما هر چه هستید بهترین هستید و بدانید که این یک موضوع جمعی است و ممکن است مربوط به گذشته پدران شما بوده باشد  آن را شخصی نکنید با این کار ذهن شما آن را رد میکند.

وظیفه ما این است که در هر موقعیتی برچسب من خوب نیستم را از خودمان دور کنیم.

 

سایه های تاریک ناخوداگاه

و اما بخش روشن ناخوداگاه:

آن بخشی های از ذهن ما است که هنوز کشف نشده اند اما ما را به موفقیت میرسانند.استعداد هایی که استفاده نشده اند توانایی های که ارتقاء داده نشده اند همه اینها بخشی از قسمت روشن ذهن ما هستند.از انجا که ما تکه ای از جهان هستی هستیم هرچیزی میتواند خوب و عالی باشد.

تمامی نعمات و هدایایی جهان هستی برای استفاده ما وجود دارند که دسترسی به برخی از انها دشوار به نظر میرسد در حالی که افراد دیگر در بهترین نقاط دنیا در بهترین خانواده ها رشد میکنند و از همان بدو تولد در وفور  نعمت هستند . با این حال باورهای مثبت را می توان با پیروی از رسالت خودمان ، استعدادهای طبیعی و خلاقیت کشف کرده به درونتان اعتماد کنید که چه چیزی به شما نشان می دهد و به هر جا شما را هدایت می کند به همان مسیر حرکت کنید.و زمانی که بتوانیم این نور ها الهی و باورهای مثبت را درون خودمان پیدا کنیم تقریبا هر چیزی امکان پذیر است.

نحوه ارتباط با ناخوداگاه:

شما با میل ارتباط با ناخوداگاه با ناخوداگاه ارتباط برقرار میکنید.شما اگاهانه با مدیتیشن مراقبه ، سکوت به طور موثر میتوانید روی ناخوداگاه اثر بگذارید .هر روز این جملات را تکرار کنید ” ذهن ناخوداگاه من شریک موفقیت من است ” این تاکید بسیار قدرتمند است و اثر سه گانه ای دارد اولا با گفتن ذهن ناخوداگاه من به ذهن خوداگاه آموزش میدهید که ذهن دومی هم وجود دارد . دوما، با گفتن «شریک من»، به ذهن خودآگاه یاداوری میکنید که ناخوداگاه از چه امکانات و مزایایی برخوردار است . و سوم اینکه، شریک زندگی شما در موفقیت است. با گفتن این تاکید موفقیت شما ایجاد میشود .

و درنهایت با گفتگو با ناخوداگاه  آن را تحسین کنید و از خداوند سپاسگذاری کنید چه توانایی های زیادی درون ناخوداگاه شما وجود دارد.

آنچه را که می خواهید داشته باشید در مورد آن صحبت کنید و به خودتان اجازه دهید بدانید که شما در حال تلاش برای ایجاد یک رابطه پایدار با ذهنتان هستید .این قسمت نادیده گرفته شده ذهن را ببینید و به آن خوش آمد بگویید با انجام این کار متوجه خواهید رابطه شما با درونتان بهتر شده است و چه کاری های مثبت بیشتری را میتوانید انجام دهید.

 

تربیت ضمیر ناخوداگاه

مقالات رایگان

کتاب رایگان

ویدئو رایگان

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  


  سلام جناب علیخانی و تیم زحمتکشتان سپاسگزارم بخاطر اینکه این توانایی و انگیزه را داشتی برای اول خودت که به موفقیت رسیدی و بعد ترویج ان در ایران به یاری خدا این سایت در مسیرم قرار گرفت و ۲ محصول سفارش دادم که همون روز اول اولین نتیجه رویت شد به حول و قوه الهی حتما در اینده نزدیک از نتایج خواهم گفت برای کاربران سایت که میشود .بازهم سپاسگذارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشید

  این مطلب را به اشتراک بگذارید  امتیاز شما به این مطلب

  

  جست و جو

  برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

  پیام های سیستم

  انتشار انیمیشن جدید : استرایک

  داستان این انیمیشن درباره‌ی یک موش کور جوان به نام منگو می‌باشد که سعی دارد به رویای خود یعنی تبدیل شدن به یک فوتبالیست دست پیدا کند تا بتواند معدن طلایی که در زادگاهش هست را از سرپرست طمع‌کار آنجا که به او رئیس می‌گویند نجات دهد. اما…

  انتشار مقاله جدید : ۲۵ عبارت تاکیدی جذب ثروت و فراوانی

  بیرون آمدن از فقر به واسطه تلاشهای خود ، کاری است که باعث غرور و افتخار می شود ، و فقر فقط  توسط احمق ها با اهمیت می شود.. “- J. K. Rowling ، نویسنده کتابهای هری پاتر.

  دوست عزیزم سلام

  من محمد علیخانی هستم در این مطلب می خوام با شما در مورد بزرگترین مشکلی که افرادی زیادی درگیر اون هستند بحث کنیم در ادامه با من باشید….

  اننشار مطلب جدید : برنامه نویسی ذهنی چیست؟

  خوشبختانه و با به دست آوردن درک درستی از عملکرد ذهن ، هر فردی می تواند، با آگاهی بیدار شده و با استفاده آگاهانه از ابزار خلاق اندیشه خود باعث ایجاد شرایط مطلوب تر در هر حوزه ای از زندگی خود شود و اتفاقات ایجاد شده پس از آن شرایط مطلوب تر ، آسان تر و مؤثر تر می شوند و این یعنی هوشیارانه عمل کردن نه سخت تر کار کردن.

  انتشار فیلم جدید : پیشگویی های آسمانی

  پیشگویی آسمانی در برگیرنده اسراری است که هم اکنون در حال دگرگون ساختن جهان است. با توسل به تعالیم خردمندانه یک دست نوشته پرویی ،می آموزد که از هم اکنون بین وقایع زندگی خود ارتباط برقرار کنید و …

  انتشار ویدئو جدید : تمرین بیلیون دلاری

  این از اون دسته اطلاعات بسیار قدرتمند است ، شما فکر می کنید که این در مدارس ما تدریس می شود؟  حقیقت اینه نه

  این اطلاعات بسیار قدرتمند است.

   فرض کنید این خطوط سطح ارتعاشات را نشان می دهند ، هر فرکانس یا یک فرکانس بالاتر و یک فرکانس پایینتر خود متصل است همه آنها به هم متصل هستند هیچ خط مشخصی برای شروع و پایین یک فرکانس وجود نداردهمه آنها به هم وصل هستند و همه با هم هستند حالا به این فکر کنید، این گوشی منه، این تلفن نماینده من است این هم گوشی شماست و نماینده شماست .اگر من بخوام با با شما صحبت کنم باید به گوشی شما متصل شوم من باید فرکانس شما را بگیرم.

  انتشار محصول ، مشهور شدن در اینستاگرام

  اگر ذهن و باورهای ما نقش مهمی در موفقیت زندگی و کسب کار ما دارند ، چطور میتوانیم باورهایمان نسبت به شبکه های اجتماعی را نادیده بگیریم؟

  اگر با بسیاری از افرادی که در اینستاگرام فعالیت میکنند صحبت کنید متوجه می شوید که آنها در جذب فالورهای بیشتر  مشکل دارند ، کاری که آنها باید انجام دهند به سادگی تغییر نحوه تفکر در مورد شبکه های اجتماعی و فعالیت آنلاین آنها است.

  آپدیت مقاله ، در خواب مشکلات خود را حل کنید؟

  احتمالا داستان های از افرادی که در رویاهای خود اکتشافاتی را بدست آورده اند و مشهور شده اند شنیده اید. اتو لوئوی، برنده جایزه نوبل، در آزمایشات خود نشان می دهد که وقتی می خواهید ایده های را اجرا کنید و نیاز به راه حل دارید رشته های عصبی برای ارسال جواب از لحاظ شیمیایی تحریک میشوند و رویایی را به نمایش میگذارد. نویسنده فیلم فرانکشتین مری ولستون کرافت، با داشتن ایده این کتاب تجربه ی از دیدن یک روح وحشتناک که روی میز قرار گرفته بود که در خواب خود دیده بود روی موضوع کتاب او تاثیر گذاشت.

  انتشار فیلم جدید ، شتاب

  این فیلم که بر اساس داستانی واقعی ساخته شده است، در مورد راننده قهرمان فرمول ۱ «نیکی لادا» و تصادف او در سال ۱۹۷۶ است، که نزدیک بود جانش را از دست بدهد. تنها چند هفته بعد از این حادثه، او دوباره پشت فرمان می نشیند تا رقیبش «جیمز هانت» را به چالش بکشد…

  انتشار مقاله ، چطور به خواسته هایمان برسیم؟

  چرا برخی افراد وقتی به چیزی نیاز مبرم دارند نمی توانند آن را بدست آورند،همه ما قبلا این را تجربه کرده ایم . همه ما وسواس داشته ایم تا چیزهایی مانند کاهش وزن ، پول بیشتر ، دختر یا پسر رویاهای خود را بدست آوریم اما له نظر می رسد اتفاقات به شکلی رقم میخورند که این را برای ما غیرممکن میکند.

  آنچه در مورد قانون جذب به شما نگفته اند:

  انتشار انیمیشن جدید ، هاروی و موزه جادویی

  داستان یک پسر با هوش با نام هاروی دنبال می کند که آرزو دارد به آخرین مرحله از بازی رایانه ای خود برسد و آن را به اتمام برساند تا بتواند به جمع تالار مشاهیر گیمرها بپیوندد تا پدر او که اکنون پیشش نیست به او افتخار کند . اما به پایان رساندن این بازی آن را به یک ماجراجویی واقعی و جذاب و هیجان انگیز وارد می کند که در آن او ، سگش جری و دوستش مونیکا را به عمق قلمروهای فراموش شده در شهر عروسک قدیمی موزه می کشاند.

  آپدیت مقاله ، از این ۱۲ کودک یاد بگیرید چطور میلیونر شوید؟

  میخواهید میلیونر شوید؟ از این ۱۲ کودک یاد بگیر چطور این کار رو انجام دادند

  آیا تا به حال کودکی را دیده اید قبل از اینکه به سن قانونی برسد میلیونر شده باشد ؟ ما شوخی نمیکنیم بلکه در مورد بچهایی صحبت میکنیم که کار افرینی میکنند.

  در واقع تعداد قابل توجهی از افراد با سنین پایین وجود دارند که هنوز فارغ التحصیل نشده اند اما میلیونر هستند .ما اینجا فقط در مورد ثروتمندان بزرگ صحبت نمی کنیم ما در مورد افرادی صحبت میکنیم که خودشان میلیونر شده اند در حالی که حتی هنوز حساب بانکی هم نداشته اند .در مورد افرادی صحبت میکنیم که کسب کار را درک میکنند و میدانند چطور پول بسازند .

  آپدیت مقاله ، ویدئو های تجسمی و موفقیت

  دکتر جو دیسپزا (Dr. Joe Dispenza) یکی از محققان برجسته ذهن و بدن در جهان است. تخصص وی در حوزه های جدید مانند ورا ژنتیک و فیزیک کوانتومی و چگونگی استفاده از آنها به روش های عملی برای تقویت قدرت ذهن ، بهبود بدن ، خلاقیت ، شهود ، بهره وری ، خوشبختی و فراتر از آنچه که قبلاً تصور می شد است . ( برای بسیاری از افراد این حوزه را به عنوان ” ماوراء طبیعی ” می شناسند).

  دکتر جو دیسپزا به کل دنیا سفر می کند و کارگاه های پیشرفته تغییر زندگی را برگزار میکند و به مردم نشان می دهد که چگونه این کار را انجام دهند ، یکی از محبوب ترین ابزاری که دانش آموزان در کارگاه های پیشرفته از آن استفاده می کنند ، چیزی نیست جزء ویدئو های تجسمی.

  انتشار محصول جدید ، تمرین هواوپونوپونودر خواب

  تمرین هواوپونوپونو در خواب .هووپونوپونو یا ho’oponopono یک تمرین شفا بخش روش بومیان هاوایی است.آیا در مورد هواپونوپونو و درمانگر هاوایی شنیدید که تمام بخش بیماران روانی یک بیمارستان را درمان کرد، بدون اینکه هرگز آنها را ملاقات کند؟ این یک شوخی نیست. نام آن درمانگر Ihaleakala Hew Len بود. او هر یک از پرونده های بیماران را نگاه میکرد و سپس با بهبودی خود، آنها را شفا میداد! مثل یک معجزه است. زمانی که شما از این روش استفاده می کنید، معجزه ها اتفاق می افتند.

  انتشار مقاله جدید ، چطور باور کنیم که میتوانیم موفق شویم ؟

  چطور باور کنیم که میتوانیم موفق شویم ؟ در فیلم ماتریس – شخصیت اصلی نئو ، به دیدن “اوراکل” می رود. در زمانی که او در اتاق نشیمن منتظر او است ، می بیند که یک کودک با ذهن خود قاشق ها را خم کرده است. کودک قاشق را به نئو تحویل می دهد و می گوید: “سعی نکن قاشق را خم کنی این غیرممکن است درعوض سعی کن حقیقت رو بفهمی که هیچ قاشقی وجود ندارد. “

  ورود به حساب کاربری

  ایجاد حساب کاربری جدید