ضربه های دوگوشی- انها چه هستند و چگونه میتوانند به شما کمک کنند

ضربه های دوگوشی- انها چه هستند و چگونه میتوانند به شما کمک کنند
چکیده این مطلب : انتشار : ۲ , اسفند , ۱۳۹۴ 1 نظر ۱۸۰۶ بازدید

ضربه های دوگوشی- انها چه هستند و چگونه میتوانند به شما کمک کنند در سال های بسیاری دانشمندان با اندازه گیری و نفوذ موسیقی به ذهن ان را ارزیابی کرده اند و در مطالعات مختلف تن را با صدا ترکیب کردند و برای افرادی که به دستگاه EEG متصل بودند پخش کردند ازمایشات ثابت کرد […]

 

ضربه های دوگوشی- انها چه هستند و چگونه میتوانند به شما کمک کنند

ضربه های دوگوشی

در سال های بسیاری دانشمندان با اندازه گیری و نفوذ موسیقی به ذهن ان را ارزیابی کرده اند و در مطالعات مختلف تن را با صدا ترکیب کردند و برای افرادی که به دستگاه EEG متصل بودند پخش کردند ازمایشات ثابت کرد رنج ضربات متفاوت صدا تاثیرات مختلفی را بروی حواس و رفتار انها میگذارد.

امتحانات EEG ثابت کرد که تعداد تند بودن و یا اهسته بودن ضربان قلب به موسیقی که شنیده میشود مربوط میشود .

درواقع شما اصلا نیازی به خواندن این مدارک ندارید همه شما میدانید که یک اهنگ احساسات شما میتواند بالا و یا پایین بیاورد.

 

ضربه های دارای دو گوشی

در سال ۱۸۳۹ دانشمند المانی Heinrich Wilhelm Dove هنریش ویلهلم  داو کشف کرد که با پخش ضربه /تن های مختلف برای هر یک از گوش ها شما میتوانید تاثیرات سریع تر و بیشتری را در مغز بگذارید و بنابراین حالت و خلق خوی شما تغییر میکند و نام این تکنیک “ضربه های دوگوشی” است.

تحقیقات بیشتر توسط دانشمندان برای توسعه این حوزه از مطالعه در سال ۱۹۷۳ در امریکا توسط دکتر جرالد اوستر در مجله علمی امریکا منتشر شده است این مقاله با تکیه بر دیگر تحقیقات ادعا کرد وقتی که یک تن در یک فرکانس خاصی پخش میشود دیگر فرکانس های پاینتر در مغز تشدید میشوند وی این پدیده را ” همزمانی مغز”مینامید .

 

گوش دادن به امواج الفا

به عنوان مثال اگر شما میخواهید به امواج الفا ۱۰hz گوش دهید یک گوش باید ۱۰۰hz و گوش دیگر ۱۱۰hz دریافت کند.

البته فرکانس های پایه با کیفیت خاص تاثیر بسیار زیادی که بر ذهن میگذارد و به ان ارامش ،احساس بسیار بالا ، شادی،انرژی ، تمرکز داشتن، میدهد پس از سالها مطالعات بهترین و با کیفیت ترین فرکانسها شناخته شده اند که میتوان به راحتی از انها استفاده کرد.

تکنولوژی دو گوش برای درمان و توسعه شخصی است ضربه های دارای دوگوش میتواند به اثرات مثبتی بر IQ ،تفکر،هوش،سیستم ایمنی بدن، سطح شادی و خوشی ، دردهای مزمن از جمله(فیبرومیالژیا)،تمرکز و مراقبت،توانایی مطالع موثر، کند شدن پیری،مشکلات خواب،ازادی سرتونین و غیره همه جسمی و هم ذهنی بگذارد.

 

واقعا این چگونه کار میکند؟

مغز به طور خودکار همزمانی تفاوت بین فرکانس را تشخیص میدهد ⇐ این فرکانس پاینتر(hz) را به سمت فرکانس بالاتر (hz)میبرد ⇐ و در نهایت تفاوت بین گوش راست و گوش چپ فرکانس تولید میکند (بودایی های سالها از این روش برای خودشان استفاده میکرده اند)

 

چگونه میتوانم به “ضربه دارای دوگوشی” گوش دهم؟

 

استفاده از هدفن بزرگ برای پوشش دادن تمام گوش و جلوگیری از ورود صدا های خارجی.

» قبل از خواب

» زمان بیدار شدن

» در طول روز

چه زمانی به ضربه دارای دو گوشی با هدفن گوش نکنید :

اگر شما از مشکلات و بیماری رنج میبرید اگر شما یک اختلال روانی شناخته شده دارید اگر باردار هستید اگر شما حساسیت به نور زیاد دارید در این موارد با هدفن گوش نکنید.

 

توجه: hz چه هست؟

هر ماده ای در جهان شامل ارتعاشات الکترونیکی است و بدن ما هم هر سلول و اتم شامل ان میشود.با توجه به قوانین فیزیک اطراف هر ماده ای الکتریسسته و میدان های الکترومغناطیسی وجود دارد میدان های ارتعاش و حرکت و سرعت این ارتعاشات را فرکانس میگویند و واحد فرکانس را با هرتز اندازگیری میکنند.

 

تربیت ضمیر ناخوداگاه

مقالات رایگان

کتاب رایگان

ویدئو رایگان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیداین مطلب را به اشتراک بگذاریدامتیاز شما به این مطلبجست و جو

برای جست و جو کلمه مورد نظر را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

ایجاد حساب کاربری جدید